"Жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдаланудың белгіленген лимиттері, су пайдаланудың рұқсаттары мен лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 404 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 31 мамырдағы № 508 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 2 маусымда № 22902 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдаланудың белгіленген лимиттері, су пайдаланудың рұқсаттары мен лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде орманды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 404 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16707 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы мәлiметтер нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 404 "Об утверждении форм сведений о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения, о плательщиках платы за использование особо охраняемых природных территорий и объектах обложения"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 мая 2021 года № 508. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2021 года № 22902
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 404 "Об утверждении форм сведений о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования и объектах обложения, о плательщиках платы за лесные пользования при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения, о плательщиках платы за использование особо охраняемых природных территорий и объектах обложения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16707) следующее изменение:
форму сведений о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 мамырдағы
№ 508 Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 404 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер Есепті кезең 20___ жылғы___тоқсан
Индексі: ___________
Кезеңділігі: токсандық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган және жергілікті атқарушы органдар
Қайда ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кipicтep органдарына
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмей
Төлемақы төлеушінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) заңды мекен-жайы (орналасқан жері)
Резидент (бейрезидент)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды
Жануарлар дүниесін пайдалану жері
Рұқсат құжаттың нөмірі, күні немесе бұзушылық хаттамасының нөмірі, күні
Рұқсат құжатының қолданылу мерзімі
Бағалы жануарлардың түрлері
Төлемақы мөлшерлемесі, теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ЖИЫНЫ:
Кестенің жалғасы
Табиғи ортадан алынған жануарлар туралы мәліметтер
Зиян келтірген әрбір бастың, бір килограммы үшін өтеудің мөлшері (АЕК*)

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 мая 2021 года № 508
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2018 года № 404
форма
Сведения о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения
Отчетный период 20___ года__ квартал
Индекс: ___________
Периодичность: квартальная
Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и местные исполнительные органы
Куда представляется: в территориальные органы государственных доходов
Срок представления: ежеквартально, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии) плательщиков платы, юридический адрес (место нахождения)
Резидент (нерезидент)
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Место пользования животным миром
Номер, дата разрешительного документа или номер, дата протокола нарушения
Срок действия разрешительного документа
Виды ценных животных
Ставка платы в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ИТОГО:
Продолжение таблицы
Сведения об изъятых животных из природной среды
Размер возмещения вреда за каждую особь, за один килограмм (МРП *)

Бюджетке төленуі тиіс төлемақы сомасы (10-баған х 12-баған) немесе бюджетке төленуі тиіс залал сомасы (12-баған х 13-баған)
Өлшем бірлігі. (дана, килограмм, тонна).
Жануарлар саны (салмағы) (дана, килограмм, тонна).
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Оның ішінде:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 583-бабы 2-тармағында көзделген тәртіппен ағымдағы жылғы кәсіпшілік балық аулау объектілерін алып қоюға арналған квоталар бойынша 350 еселік АЕК мөлшерінен асып кеткен жағдайда кәсіпшілік балық аулау объектілері бойынша бюджетке төленетін төлем сомасы (10-баған х 12-баған )
қолма-қол ақшамен енгізілген
екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жеке түрлерін жүзеге асыратын мекемелер арқылы енгізілген
Төлемнің төлеу мерзімі ағымдағы жылғы 25 желтоқсанға дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 20%
Төлемнің төлеу мерзімі – квота берілген жылдан кейінгі жылдың 25 наурызына дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 40%
Төлемнің төлеу мерзімі квота берілген жылдан кейінгі жылдың 25 маусымына дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 40%
сома
төлем құжатының № және күні
сома
төлем құжатының № және күні
15
16
17
18
19
20
21
______________________________________________________
(Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану             (қолы, мөр орны)
саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның немесе
жергілікті атқарушы органдары басшысының немесе оны
алмастыратын адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
____________________________________________________________ __________ (Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды тұлғаның тегі, аты,                   (қолы)
әкесінің аты (ол болған кезде)
Жасалған күні 20__ жылғы "___"______________________
Ескертпе: *АЕК- айлық есептік көрсеткіш

Сумма платы, подлежащая внесению в бюджет (графа 10 х графу 12) или сумма ущерба, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графу 13)
Единицы измерений, (штук, килограмм, тонн).
количество (вес) животных (штук, килограмм, тонн).
11
12
13
14
продолжение таблицы
Из них:
Сумма платы, подлежащая уплате в бюджет по объектам промыслового рыболовства, при превышении более 350-кратного размера МРП, по квотам изъятия объектов промыслового рыболовства текущего года в порядке, предусмотренном пунктом 2 статьи 583 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (графа10 х графу 12)
внесено наличными деньгами
внесено через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций
Срок уплаты платы, до 25 декабря текущего года – 20% от общей квоты, выданной в текущем году
Срок уплаты платы, до 25 марта года, следующего за годом, в котором выдана квота – 40% от общей квоты, выданной в текущем году
Срок уплаты платы, до 25 июня года, следующего за годом, в котором выдана квота – 40% от общей квоты, выданной в текущем году
сумма
№ и дата платежного документа
сумма
№ и дата платежного документа
15
16
17
18
19
20
21
________________________________________________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя или лица (подпись, место печати)
его замещающего уполномоченного государственного органа в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира или местного исполнительного органа)
________________________________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица,             (подпись)
ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" ___________________ 20___ год
Примечание: *МРП - минимальный расчетный показатель