"Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайының орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 15 қарашадағы № 1433 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 10 қыркүйектегі № 787 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 қыркүйекте № 24520 болып тіркелді
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 167-бабы 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайының орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 15 қарашадағы № 1433 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16030 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайының орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Сот актілерін орындау департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2021 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 787 бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 15 қарашадағы
№ 1433 бұйрығымен бекітілген
Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайының орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайының орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар (бұдан әрі - Талаптар) "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 167-бабының 11) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2-тарау. Жеке сот орындаушысының қызметтік үй-жайының орналасқан жеріне қойылатын талаптар
2. Жеке сот орындаушысының үй-жайы жеке сот орындаушысының меншігінде болады немесе шарт бойынша оның иелігіне және пайдалануына беріледі.
3. Жеке сот орындаушысының үй-жайы жеке сот орындаушысының қызметі үшін Республикалық жеке сот орындаушыларының палатасы (бұдан әрі-Республикалық палата) белгілеген атқару округінің аумағында орналасады.

О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 ноября 2017 года № 1433 "Об утверждении требований к месту нахождения и оборудованию служебного помещения частного судебного исполнителя"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 10 сентября 2021 года № 787. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 сентября 2021 года № 24520
В соответствии с подпунктом 11) статьи 167 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 ноября 2017 года № 1433 "Об утверждении требований к месту нахождения и оборудованию служебного помещения частного судебного исполнителя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16030) следующее изменение:
Требования к месту нахождения и оборудованию служебного помещения частного судебного исполнителя, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по исполнению судебных актов обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 сентября 2021 года
№ 787
Утверждены приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 15 ноября 2017 года
№ 1433
Требования к месту нахождения и оборудованию служебного помещения частного судебного исполнителя
Глава 1. Общие положения
1. Требования к месту нахождения и оборудованию служебного помещения частного судебного исполнителя (далее – Требования) разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 167 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".
Глава 2. Требования к месту нахождения служебного помещения частного судебного исполнителя
2. Помещение частного судебного исполнителя находится в собственности у частного судебного исполнителя либо предоставлено ему во владение и пользование по договору.
3. Помещение частного судебного исполнителя располагается на территории исполнительного округа, определенного Республиканской палатой частных судебных исполнителей (далее – Республиканская палата) для деятельности частного судебного исполнителя.

4. Жеке сот орындаушысы Республикалық палатаға мүшелікке қабылданған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде өзінің үй-жайының орналасқан жері туралы қызметті жүзеге асыру орны бойынша аумақтық әділет органына және Республикалық палатаға хабарлама жібереді.
5. Үй-жайдың орналасқан жері өзгерген жағдайда жеке сот орындаушысы бұл туралы қызметті жүзеге асыру орны бойынша аумақтық әділет органына және Республикалық палатаға өзгерген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жазбаша хабарлайды.
3-тарау. Жеке сот орындаушысының үй-жайының жабдықталуына қойылатын талаптар
6. Үй-жай жеке сот орындаушысына атқарушылық әрекеттер жасауға жүгіну үшін адамдардың еркін кіріп-шығуы қамтамасыз етілетін ғимаратта орналасады.
7. Ғимаратқа кіреберісте стационарлық маңдайшада жеке сот орындаушысы ғимаратта үй-жайдың болуы және оның жұмыс режимі туралы ақпаратты орналастырады.
8. Үй-жай стационарлық телефон байланысымен жабдықталады, сондай-ақ интернет- байланыспен қамтамасыз етіледі (деректерді беру жылдамдығы 100 Мбит/с кем емес).
9. Үй-жайдағы кабинеттердің (залдардың) саны, олардың функционалдық мақсаты, орналасуы мен мөлшерін жеке сот орындаушысы мынадай факторларды ескере отырып, дербес айқындайды:
жеке сот орындаушысы қабылдау жүргізетін кабинет басқа үй-жайлардан оқшауланады және табиғи және жасанды жарығы болады;
қабылдауды күтуге арналған үй-жайдың (залдың) жарықтандырылуы, сондай-ақ, келушілерді орналастыру үшін кеңсе жиһазымен жабдықталады сондай-ақ, жеке сот орындаушысы орналасқан үй-жайдан тыс жерде болуы және оған жақын орналасуы мүмкін (ортақ зал, ортақ дәліз, ортақ холл, фойе).
Қабылдауды күтуге арналған үй-жайда іс жүргізу құжаттарының жобаларын, олардың көшірмелерін дайындау жөніндегі қызметті жүргізуге, сондай-ақ мұрағаттың болуына жол берілмейді.
10. Қабылдауды күтуге арналған үй-жайда қолжетімді нысанда көру үшін ыңғайлы жерде ақпараттық стенд орналастырылады.
11. Мұрағатты сақтауға арналған үй-жайды жеке сот орындаушысы құжаттарды қауіпсіз жағдайда сақтау үшін стеллаждармен немесе шкафтармен жабдықтайды, жеке сот орындаушысының кеңсесінде іс жүргізу нұсқаулығымен белгіленген мерзім ішінде олардың жоғалуына және ұрлануына жол бермейді, оларға уақтылы қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
12. Мұрағатты сақтауға арналған жеке үй-жай болмаған жағдайда мұрағаттық құжаттарды жеке сот орындаушысы кабинетінде жабылатын металл шкафтарда сақтауға болады.
13. Жеке сот орындаушысының кабинеті жанбайтын металмен және бұзуға төзімді сейфпен жабдықталады.

4. Частный судебный исполнитель в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня вступления в члены Республиканской палаты направляет уведомление о месте нахождения своего Помещения в территориальный орган юстиции по месту осуществления деятельности и в Республиканскую палату.
5. В случае изменения места нахождения помещения частный судебный исполнитель письменно уведомляет об этом территориальный орган юстиции по месту осуществления деятельности и Республиканскую палату в течение 3 (трех) рабочих дней с момента изменения.
Глава 3. Требования к оборудованию служебного помещения частного судебного исполнителя
6. Помещение находится в здании, в котором обеспечивается свободный доступ лиц для обращения к частному судебному исполнителю за совершением исполнительских действий.
7. У входа в здание на стационарной вывеске частным судебным исполнителем размещается информация о наличии помещения в здании и режиме ее работы.
8. Помещение оборудуется стационарной телефонной связью, а также обеспечивается интернет связью (со скоростью передачи данных не менее 100 Мбит/с.).
9. Количество кабинетов (залов) в помещении, их функциональное назначение, расположение и размер определяются частным судебным исполнителем самостоятельно с учетом следующих факторов:
кабинет, в котором ведется прием частным судебным исполнителем, изолируется от других помещений, и имеет естественное и искусственное освещение;
помещение (зал) для ожидания приема посетителей имеет освещение, оборудуется офисной мебелью для размещения посетителей, а также при нахождении вне помещения расположенного частного судебного исполнителя и располагаться вблизи от него (общий зал, общий коридор, общий холл или фойе).
В помещении для ожидания приема не допускается ведение деятельности по изготовлению проектов процессуальных документов, их копий, а также нахождение архива.
10. В помещении для ожидания приема в доступной форме в удобном для обозрения месте размещается информационный стенд.
11. Помещение для хранения архива выбирается и оснащается частным судебным исполнителем стеллажами или шкафами исходя из создания безопасных условий хранения документов, в течение сроков, установленных инструкциями делопроизводства в конторе частного судебного исполнителя, недопустимости их утраты и хищения, обеспечения своевременного доступа к ним.
12. При отсутствии отдельного помещения для хранения архива, хранение архивных документов допускается в запираемых металлических шкафах в кабинете частного судебного исполнителя.
13. Кабинет частного судебного исполнителя оснащается металлическим несгораемым и устойчивым к взлому сейфом.

14. Жеке сот орындаушысының жұмыс орны атқарушылық әрекеттер жасау үшін ұйымдастыру техника жиынтығын қамтиды. Мөрлер мен мөртабандарды үй-жайда сақтау сейфте жүзеге асырылады.
15. Жеке сот орындаушысының көмекшісі (-лері) болған жағдайда, қызметтік үй-жайда көмекшіге арналған жұмыс орны жабдықталады.

14. Рабочее место частного судебного исполнителя включает набор оргтехники для совершения исполнительных действий. Хранение печатей и штампов в помещении осуществляется в сейфе.
15. В случае наличия помощника (-ов) частного судебного исполнителя, в служебном помещении оборудуется рабочее место для помощника.