"Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 12 қарашадағы № 207-н/қ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2021 жылғы 4 қазандағы № 12-НҚ нормативтік қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 8 қазанда № 24664 болып тіркелді
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі – Есеп комитеті) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 2013 жылғы 12 қарашадағы № 207-н/қ бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8927 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жүзеге асыралатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі осы нормативтік қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Есеп комитеті аппаратының Заң бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің Төрайымы
Н. Годунова
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің
2021 жылғы 4 қазандағы
№ 12-НҚ Нормативтік қаулыға
Қосымша
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитеті Төрағасының
2013 жылғы 12 қарашадағы
№ 207-н/қ бұйрығына
қосымша
Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесі
Р/с №
Міндеттер, соның ішінде функциялар, өкілеттіктер, міндеттер атауы
Жүзеге асырылатын міндет шеңберінде жинау және өңдеу мақсаттары
Белгілі бір мақсат үшін дербес деректердің атауы
Меншік иесі және (немесе) оператор жүзеге асыратын міндеттерге тікелей нұсқаулары бар құжаттарды немесе нормативтік құқықтық актілерді көрсету
1
Мемлекеттік қызмет өткеруді қамтамасыз ету
Кадрлар іріктеуді ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу, мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін, мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жұмысын бағалау және оқудан өту нәтижелері туралы мәліметтерді, оның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқорда (ақпараттық жүйеде) есепке алуды жүзеге асыру

О внесении изменения в приказ Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 12 ноября 2013 года № 207-н/қ "Об утверждении Перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач"
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 4 октября 2021 года № 12-НҚ. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2021 года № 24664
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите" Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – Счетный комитет) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в приказ Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 12 ноября 2013 года № 207-н/қ "Об утверждении Перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 8927) следующее изменение:
Перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых задач, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему нормативному постановлению.
2. Юридическому отделу аппарата Счетного комитета в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего нормативного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего нормативного постановления на интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета.
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
Н. Годунова
Приложение
к нормативному постановлению
Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
от 4 октября 2021 года № 12-НҚ
Приложение
к приказу Председателя
Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
от 12 ноября 2013 года
№ 207-н/қ
Перечень персональных данных, необходимый и достаточный для выполнения осуществляемых задач
№ п/п
Наименование задачи, в том числе функций, полномочий, обязанностей
Цели сбора и обработки в рамках осуществляемой задачи
Наименование персональных данных для определенной цели
Указание на документы или нормативные правовые акты, имеющие прямые указания на осуществляемые собственником и (или) оператором задачи
1
Обеспечение прохождения государственной службы
Организация отбора кадров, оформление документов, связанные с прохождением государственными служащими государственной службы, осуществление учета персональных данных государственных служащих, сведений о результатах оценки деятельности административных государственных служащих и прохождения обучения, в том числе в единой автоматизированной базе данных (информационной системе) по персоналу государственной службы

1. Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
3. Атын, әкесінің атын (болған жағдайда), тегін өзгерту туралы мәліметтер
4. Туу туралы деректер: туған күні, айы, жылы; туған жері
5. Ұлты
6. Жынысы
7. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері:
құжаттың атауы;
нөмірі;
берілген күні;
қолданылу мерзімі;
құжатты берген орган
8. Азаматтығы туралы деректер:
азаматтығы (бұрынғы азаматтығы):
Қазақстан Республикасының азаматтығын алған күні
9. Тұрғылықты мекенжайы
10. Байланыс телефондары (жұмыс, үй, ұялы)
11. Электрондық пошта мекенжайы
12. Портреттік бейнесі (цифрланған суреті)
13. Қолтаңбасы (соның ішінде электрондық-цифрлық (болған жағдайда)
14. Білімі, біліктілігі туралы және арнайы білімінің немесе арнайы даярлығының бар-жоғы туралы мәліметтер;
оқу орнына түскен күні (оқу орнынан шығарылған күні);
дипломның, куәліктің, аттестаттың немесе білім беру мекемесін бітіргені туралы басқа да құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері;
факультеті немесе бөлімі, білім беру мекемесін бітіргеннен кейінгі біліктілігі және мамандығы;
ғылыми дәрежесі;
ғылыми атағы;
шетел тілдерін білуі
15. Арнайы тексеру нәтижелері
16. Соттылығының болуы (болмауы) туралы мәліметтер
17. Мемлекеттiк қызметшiнiң ант қабылдаған күнi
18. Жеке табыс салығы және мүлік бойынша декларацияны тапсырғаны туралы мәліметтер
19. Еңбек кітапшасының мәліметтері:
нөмірі;
сериясы;
берілген күні
20. Еңбек қызметі туралы мәліметтер (ағымдағы уақытқа еңбек қызметі туралы деректер):
лауазымын, құрылымдық бөлімшені, ұйымды және оның атауын толық көрсету;
жалпы және үздіксіз жұмыс өтілі,
басқа да ұйымдарда бұрын атқарған лауазымдарының атауын және осы ұйымдарда жұмыс істеген уақытын толық көрсете отырып, осы ұйымдардың мекенжайлары мен телефондары, сондай-ақ деректемелері
21. Мемлекеттік және ведомстволық наградалар, грамоталар, алғыс хаттар туралы мәліметтер;
награданың атауы немесе аты;
марапаттау туралы нормативтік актінің күні мен түрі
22. Біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы мәліметтер:
біліктілігін арттыру немесе қайта даярлау туралы құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
білім беру мекемесінің атауы және орналасқан жері;
білім беру мекемесін бітіргеннен кейінгі біліктілігі және мамандығы
23. Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер қызметін бағалау нәтижелері туралы мәліметтер
24. Әскери міндетті адамдарды және әскери қызметке шақыруға жататын адамдарды әскери есепке алу туралы мәліметтер:
әскери билеттің сериясы, нөмірі, берілген (тапсырған) күні;
әскери билетті берген органның атауы;
әскери есепке алу мамандығы;
әскери атағы;
есепке алу/шығару туралы деректер;
әскери қызметтен босатылу негізі

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
3. Сведения о смене фамилии, имени, отчества (при его наличии)
4. Данные о рождении: дата рождения, место рождения
5. Национальность
6. Пол
7. Данные документа, удостоверяющего личность:
наименование документа;
номер;
дата выдачи;
срок действия;
орган, выдавший документ
8. Данные о гражданстве:
гражданство (прежнее гражданство);
дата приобретения гражданства Республики Казахстан;
9. Адрес места жительства
10. Контактные данные (рабочий, домашний, мобильный)
11. Адрес электронной почты
12. Портретное изображение (оцифрованная фотография)
13. Подпись (в том числе электронно-цифровая (при ее наличии))
14. Сведения об образовании, квалификации и о наличии специальных знаний или специальной подготовки:
дата поступления в учебное заведение (отчисления из учебного заведения);
серия, номер, дата выдачи диплома, свидетельства, аттестата или другого документа об окончании образовательного учреждения;
наименование и местоположение образовательного учреждения;
факультет или отделение, квалификация и специальность по окончании образовательного учреждения;
ученая степень;
ученое звание;
владение иностранными языками
15. Результаты специальной проверки
16. Сведения о наличии (отсутствии) судимости
17. Дата принятия присяги государственным служащим
18. Сведения о сдаче декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу
19. Сведения трудовой книжки:
номер;
серия;
дата выдачи
20. Сведения о трудовой деятельности (данные о трудовой деятельности на текущее время):
полное указание должности, структурного подразделения, организации ее наименование;
общий и непрерывный стаж работы;
адреса и телефоны, а также реквизиты других организаций с полным наименованием занимаемых ранее в них должностей и времени работы в этих организациях
21. Сведения о государственных и ведомственных наградах, грамотах, благодарственных письмах;
наименование или название награды;
дата и вид нормативного акта о награждении
22. Сведения о повышении квалификации и переподготовке:
серия, номер, дата выдачи документа о повышении квалификации или о переподготовке;
наименование и местоположение образовательного учреждения;
квалификация и специальность по окончанию образовательного учреждения
23. Сведения о результатах оценки деятельности административных государственных служащих
24. Сведения о воинском учете военнообязанных лиц и лиц, подлежащих призыву на военную службу:
серия, номер, дата выдачи (сдачи) военного билета;
наименование органа, выдавшего военный билет;
военно-учетная специальность;
воинское звание;
данные о принятии/снятии с учета;
основание освобождения от воинской службы

25. Отбасы жағдайы туралы мәліметтер:
неке жағдайы;
неке қию туралы куәлік деректері;
неке бұзу туралы куәлік деректері;
жұбайының аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі;
жұбайының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері;
туыстық деңгейі;
отбасының басқа мүшелерінің, қарауындағы адамдардың аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі және туған күндері;
балаларының (соның ішінде асырап алған, қамқорлығындағы) бар-жоғы және олардың жасы;
баланың туу туралы куәлігінің деректері;
жақын туыстарының қайтыс болуы туралы куәліктің деректері
26. Әлеуметтік жеңілдіктер және әлеуметтік мәртебе туралы мәліметтер:
жеңілдіктер мен мәртебені ұсыну үшін негіз болып табылатын құжатты берген органның атауы;
құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні;
Семей сынақ ядролық полигонында ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен адамға жеңілдіктер құқығын растайтын куәлік;
Арал маңы экологиялық апаты салдарынан зардап шеккен адамға жеңілдіктер құқығын растайтын куәлік
27. Мүгедектігі туралы мәліметтер:
мүгедектік тобы;
мүгедектікті белгілеу күні, белгілеу мерзімі
28. Медициналық қорытындылардың нәтижелері туралы мәліметтер
29. Тәртіптік/әкімшілік жаза қолдану туралы (соның ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін), мемлекеттiк лауазымдар атқаруға тыйым салу туралы мәліметтер
30. Қылмыстық теріс қылықты қасақана жасау (жасамау) туралы мәліметтер
31. Сенімгер басқаруға берілген мүлік туралы мәліметтер
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 4) тармақшасы
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 22-бабы

25. Сведения о семейном положении:
состояние в браке;
данные свидетельства о заключении брака;
данные свидетельства о расторжении брака;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) супруги (а);
данные документа, удостоверяющего личность супруги (а);
степень родства;
фамилии, имена, отчества (при его наличии) и даты рождения других членов семьи, иждивенцев;
наличие детей (в том числе усыновленных, находящихся на попечении) и их возраст;
данные свидетельства о рождении ребенка;
данные свидетельства о смерти близких родственников
26. Сведения о социальных льготах и социальном статусе:
наименование органа, выдавшего документ, являющийся основанием для предоставления льгот и статуса;
серия, номер, дата выдачи документа;
удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему вследствие экологического бедствия в Приаралье
27. Сведения об инвалидности:
группа инвалидности;
дата установления, срок установления инвалидности
28. Сведения о результатах медицинских заключений
29. Сведения о наложении дисциплинарного/административного взыскания (в том числе за совершение коррупционного правонарушения), о запрете занимать государственные должности
30. Сведения об умышленном совершении (не совершении) уголовного проступка
31. Сведения об имуществе, переданном в доверительное управление
Подпункт 4) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан"
Статья 22 Трудового кодекса Республики Казахстан