Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 382 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 желтоқсанда № 25801 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-18) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Кәсіпкерлік субъектілерінің санитарлық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 382 Бұйрығымен
бекітілген
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарын күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау (бұдан әрі – субсидиялау) олардың санитариялық жай-күйін ұстап тұру үшін санитариялық-гигиеналық торабына күтіп-ұстауға арналған шығындарды өтеу мақсатында беріледі.

Об утверждении Правил субсидирования части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 10 декабря 2021 года № 382. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2021 года № 25801.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 20-18) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов.
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены
приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 10 декабря 2021 года № 382
Правила субсидирования части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов (далее – Правила) определяют порядок субсидирования части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов.
2. Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов (далее – субсидирование) предоставляется в целях возмещения затрат на содержание санитарно-гигиенических узлов для поддержания их санитарного состояния.

3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) санитариялық-гигиеналық торап (бұдан әрі – СГТ) – туристер үшін тартымды аумақтарда және (немесе) оларға баратын автомобиль жолдарының бойында, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан немесе жол бойындағы сервис объектісіне кіретін абаттандырылған жеке тұрған стационарлық немесе жылжымалы құрылыс (унитаздармен, раковиналармен, желдету, жарықтандыру жүйелерімен және жеке гигиена құралдарымен жабдықталған мүгедектігі бар адамдарға қолжетімді ерлер мен әйелдерге арналған жеке кабиналары бар абаттандырылған дәретхана);
2) уәкілетті орган – туристік қызмет саласындағы мемлекеттік басқару функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 16.08.2022 № 241 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.12.2022 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.02.2023 № 57 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау тәртібі
4. Субсидиялауды алу үшін СГТ орналасқан жердегі кәсіпкерлік субъектісі күнтізбелік жыл ішінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына (бұдан әрі – ЖАО) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялауға арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) қағаз немесе электрондық нысанда пошта арқылы не қолма-қол тиісті күнтізбелік жылдың бірінші жұмыс күнінен бастап 1 желтоқсанына дейін ұсынады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 16.08.2022 № 241 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Кәсіпкерлік субъектісі ЖАО-ға жіберілетін өтінімге:
1) заңды тұлға өтінім берген жағдайда – заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының көшірмелері, жеке тұлға өтініш берген жағдайда – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, жеке кәсіпкер ретінде қызметінің басталғанын растайтын құжаттың көшірмесін, ал кәсіпкерлік субъектісінің өкілі өтінім берген кезде кәсіпкерлік субъектісінің мүдделерін білдіруге арналған нотариат куәландырған сенімхат қосымша ұсынылады;

3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) санитарно-гигиенический узел (далее – СГУ) – благоустроенное отдельно стоящее стационарное или передвижное сооружение, расположенное на привлекательных для туристов территориях и (или) пути следования к ним вдоль автомобильных дорог, а также на особо охраняемых природных территориях или входящее в объект придорожного сервиса, предназначенное для санитарных и гигиенических процедур (благоустроенный туалет с наличием отдельных кабин для мужчин и женщин с доступом для лиц с инвалидностью, оборудованных унитазами, раковинами, системами вентиляции, освещения и средствами личной гигиены);
2) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий функции государственного управления в области туристской деятельности.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра культуры и спорта РК от 16.08.2022 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.12.2022 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.02.2023 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок субсидирования части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
4. Для получения субсидирования субъект предпринимательства по месту нахождения СГУ в течение календарного года представляет в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы (далее – МИО) заявку на субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание CГУ (далее – заявка) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в бумажной или электронной форме посредством почты либо нарочно с первого рабочего дня и до 1 декабря соответствующего календарного года.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 16.08.2022 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Субъект предпринимательства к заявке, направляемой в МИО, прилагает:
1) в случае подачи заявки юридическим лицом – копии учредительных документов юридического лица, в случае подачи заявления физическим лицом – копия документа, удостоверяющего личность, копия документа, подтверждающего начало деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, а при подаче заявки представителем субъекта предпринимательства дополнительно представляется нотариально засвидетельствованная доверенность на представление интересов субъекта предпринимательства;

2) СГТ-ға меншік немесе өзге де заңды иелену немесе басқару құқығын растайтын құжаттың көшірмесін;
3) мәлімделген СГТ және оның орналасқан жерінің фото- және бейнетіркеу материалдары.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 16.08.2022 № 241 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген келіп түскен өтінімдер мен оларға қоса берілетін құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) ЖАО тіркейді және олардың толықтығын, сондай-ақ осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкестігін олар келіп түскен күннен кейін екі жұмыс күні ішінде қарайды.
7. Ұсынылған құжаттар топтамасын ЖАО келесі жағдайларда қараусыз қайтарады:
1) кәсіпкерлік субъектілеріне құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған;
2) осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес мерзімдер сақталмаған жағдайларда.
ЖАО құжаттар топтамасын қайтару себептерін көрсете отырып, осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген мерзім ішінде жазбаша хабарламамен кәсіпкерлік субъектісіне құжаттар топтамасын қайтаруды жүзеге асырады.
Кәсіпкерлік субъектісіне құжаттардың толық болмауы себебі бойынша құжаттар топтамасы қайтарылған жағдайда, хабарламада жетіспейтін құжаттардың тізбесі көрсетіледі. Хабарламада көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасының толық еместігі жойылған кезде кәсіпкерлік субъектісі өтінімді қайта береді.
Өтінім беру мерзімдерін сақтамау себебінен құжаттар топтамасы қайтарылған жағдайда, кәсіпкерлік субъектісі осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде өтінімді қайта береді.
8. Келіп түскен құжаттар топтамасын қарау үшін ЖАО кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуге арналған өтінімдерді қарау жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрады.
Комиссия мүшелері тақ санынан, кемінде жеті адамнан тұрады, олардың арасынан төраға және төрағаның орынбасары тағайындалады.
Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, комиссия отырыстарын өткізеді. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
Комиссия отырыстарының хаттамаларын дайындауды Комиссия мүшесі болып табылмайтын хатшы жүзеге асырады.
Комиссия төрағасы, төрағасының орынбасары, хатшысы ЖАО қызметкерлері қатарынан тағайындалады.
Комиссия құрамына "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының, салалық қауымдастықтардың өкілдері, бизнес өкілдері кіреді.
9. Комиссия құжаттар топтамасы келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде олардың осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкестігін қарайды және мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:

2) копию документа, подтверждающего право собственности или иного законного владения или управления СГУ;
3) материалы фото- и видеофиксации заявленного СГУ и места его расположения.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 16.08.2022 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Поступившие заявки и прилагаемые к ним документы (далее – пакет документов), указанные в пункте 5 настоящих Правил, регистрируются и рассматриваются МИО на полноту, а также соответствие пункту 4 настоящих Правил, в течение двух рабочих дней после дня их поступления.
7. Представленный пакет документов возвращается МИО без рассмотрения в случаях:
1) предоставления субъектом предпринимательства неполного пакета документов;
2) несоблюдения сроков, согласно пункту 4 настоящих Правил.
МИО осуществляет возврат пакета документов субъекту предпринимательства письменным уведомлением в течение срока, указанного в пункте 6 настоящих Правил с указанием причин возврата пакета документов.
В случае возврата пакета документов по причине его неполноты субъекту предпринимательства в уведомлении указывается перечень недостающих документов. При устранении неполноты пакета документов согласно перечню, указанному в уведомлении, субъект предпринимательства подает заявку повторно.
В случае возврата пакета документов по причине несоблюдения сроков подачи заявки субъект предпринимательства подает заявку повторно в сроки, указанные в пункте 4 настоящих Правил.
8. Для рассмотрения поступивших пакетов документов, МИО создается постоянно действующая комиссия по рассмотрению заявок на возмещение части затрат субъектов предпринимательства (далее – комиссия).
Комиссия состоит из нечетного количества членов, не менее семи человек из числа которых назначаются председатель и заместитель председателя.
Председатель комиссии руководит ее деятельностью, проводит заседания комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
Подготовку протоколов заседаний комиссии осуществляет секретарь, который не является членом комиссии.
Председатель, заместитель председателя, секретарь комиссии назначаются из числа работников МИО.
В состав комиссии также входят представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", отраслевых ассоциаций, представители бизнеса.
9. Комиссия в течение десяти рабочих дней со дня поступления пакета документов рассматривает их на соответствие пункту 5 настоящих Правил и принимает одно из следующих решений:

1) осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес келген кезде кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін субсидиялау туралы;
2) осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес келмеген кезде кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін субсидиялаудан бас тарту туралы.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 16.08.2022 № 241 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Кәсіпкерлік субъектісін субсидиялаудан бас тарту үшін негіздер анықталған кезде ЖАО кәсіпкерлік субъектісіне субсидиялаудан бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ кәсіпкерлік субъектісінің алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес Комиссия шешім қабылдағанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша Комиссияның шешімі негізінде ЖАО кәсіпкерлік субъектісіне субсидия төлеу туралы нәтиже немесе кәсіпкерлік субъектісін субсидиялаудан бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Комиссия отырыстарын осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес мерзімдерде өтінімдердің түсуіне қарай өткізеді.
11. Комиссияның қабылдаған шешімі хаттамамен ресімделеді.
12. Комиссияның кәсіпкерлік субъектісіне субсидиялау туралы шешімінің негізінде ЖАО оны күтіп-ұстауға субсидиялау жүзеге асырылатын СГТ тізбесінің жобасына (бұдан әрі – жоба) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша енгізеді және бес жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органға келісуге жібереді.
Уәкілетті орган жобаны ол келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде келіседі.
Жобаны келіскеннен кейін ЖАО әкімдік қаулысымен күтіп-ұстауға субсидиялау жүзеге асырылатын СГТ тізбесін (бұдан әрі – тізбе) бекітеді.
Бекітілген тізбе тиісті күнтізбелік жылдың 31 желтоқсанына дейін қолданылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 16.08.2022 № 241 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. ЖАО бекітілген тізбені оны бекіткен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өзінің интернет-ресурсында жариялайды.

1) о субсидировании субъекта предпринимательства, при соответствии пункту 5 настоящих Правил;
2) об отказе в субсидировании субъекта предпринимательства, при несоответствии пункту 5 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 16.08.2022 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-1. При выявлении оснований для отказа в субсидировании субъекта предпринимательства МИО уведомляет субъекта предпринимательства о предварительном решении об отказе в субсидировании, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить позицию субъектом предпринимательства по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения Комиссией согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания на основании решения Комиссии МИО выдает результат о субсидировании субъекта предпринимательства либо мотивированный ответ об отказе в субсидировании субъекта предпринимательства.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Комиссия проводит заседания по мере поступления заявок в сроки, согласно пункту 9 настоящих Правил.
11. Принятое решение комиссии оформляется протоколом.
12. На основании решения комиссии о субсидировании субъекта предпринимательства МИО включает его в проект перечня СГУ, по которым осуществляется субсидирование на их содержание (далее – проект) по форме согласно приложению 2 и в течение пяти рабочих дней направляет его на согласование в уполномоченный орган.
Уполномоченный орган согласовывает проект в течение пяти рабочих дней со дня его поступления.
После согласования проекта МИО постановлением акимата утверждает перечень СГУ, по которым осуществляется субсидирование на их содержание (далее – перечень).
Утвержденный перечень действует до 31 декабря соответствующего календарного года.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 16.08.2022 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Утвержденный перечень МИО публикует на своем интернет-ресурсе в течение двух рабочих дней со дня его утверждения.

14. ЖАО өтінімде көрсетілген екінші деңгейдегі банкте ашылған тізбеге кіретін, СГТ кіретін кәсіпкерлік субъектісінің есептік шотына ай сайын келесі айдың оныншы күніне дейінгі мерзімде 83 300 (сексен үш мың үш жүз) теңге мөлшерінде субсидиялау сомасын тізбеде көрсетілген субсидиялау мерзімі ішінде аударуды жүзеге асырады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 16.08.2022 № 241 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кәсіпкерлік субъектілерінің
санитариялық-гигиеналық
тораптарды күтіп-ұстауға
арналған шығындарының бір
бөлігін субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. Оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 16.08.2022 № 241 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялауға арналған өтінім
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 16.08.2022 № 241 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеуге
арналған өтінімді қарауды сұраймын.
1. Кәсіпкерлік субъектісі туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ____________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда) ________________
іс жүзінде орналасқан мекен-жайы ____________________________________
телефон нөмірі _____________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда) __________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ______________________________________
жеке басты куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________
берілген күні / қолданылу мерзімі _____________________________________
тұрғылықты мекенжайы _____________________________________________
телефон нөмірі _____________________________________________________
2. Санитарлық-гигиеналық торап туралы мәліметтер:
сипаттамасы _________________________
санитарлық-гигиеналық тораптың орналасқан мекен-жайы ____________
субсидиялау мерзімі ________________.

14. МИО осуществляет перечисление суммы субсидирования в размере 83 300 (восемьдесят три тысячи триста) тенге ежемесячно в течение срока субсидирования, указанного в перечне, на расчетный счет субъекта предпринимательства, СГУ которого входит в перечень, открытый в банке второго уровня, указанный в заявке, в срок до десятого числа следующего месяца.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 16.08.2022 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам субсидирования
части затрат субъектов
предпринимательства на
содержание санитарно-гигиенических
узлов
Сноска. Правый верхний угол - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 16.08.2022 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
кому: _______________________
(наименование местного
исполнительного органа)
от _________________________
(наименование субъекта
предпринимательства)
Заявка на субсидирование части затрат субъектов
предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 16.08.2022 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу рассмотреть заявку на получение субсидирования части затрат
на содержание санитарно-гигиенических узлов.
1. Сведения о субъекте предпринимательства.
Для юридического лица:
бизнес-идентификационный номер (БИН) _________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _____________
адрес фактического места нахождения ____________________________
номер телефона _______________________________________________
номер мобильного телефона ____________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ________________________________________________________
кем выдано ___________________________________________________
дата выдачи/срок действия ______________________________________
адрес места жительства _________________________________________
номер телефона _______________________________________________
номер мобильного телефона ____________________________________
2. Сведения о санитарно-гигиеническом узле:
описание _________________________
адрес местонахождения санитарно-гигиенического узла _______________
срок субсидирования ________________.

3. Кәсіпкерлік субъектісінің Екінші деңгейдегі банкте ашылған есеп айырысу шотының
деректемелері:
_____________________________________________________________.
4. Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға
арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау қағидаларының 5-тармағына сәйкес
өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
1) _______________________________
2) _______________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын, оның ішінде банкрот болмағанымды, "Оңалту
және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес банкроттық
немесе тарату рәсіміне жатпайтынымды растаймын және заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге,
сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
Ұялы телефон нөмірі өзгерген жағдайда, жергілікті атқарушы органды он жұмыс күні
ішінде хабардар етуге міндеттенемін.
__________________________________________
(кәсіпкерлік субъектісі басшының
(өкілдің) қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Өтінім берілген күн "____" __________ 20____ жыл.
Кәсіпкерлік субъектілерінің
санитариялық-гигиеналық
тораптарды күтіп-ұстауға
арналған шығындарының бір
бөлігін субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Күтіп-ұстауға субсидиялау жүзеге асырылатын санитариялық-гигиеналық тораптардың тізбесі
Ескерту. Бұйрық 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 16.08.2022 № 241 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кәсіпкерлік субъектісі (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/заңды тұлғаның атауы)
Санитарлық-гигиеналық тораптардың орналасуы (облыс, қала / аудан (ауыл), көше, үй)
Санитарлық-гигиеналық тораптардың географиялық координаттары
Субсидиялау мерзімі*
Санитариялық-гигиеналық тораптардың аумақтық тиесілігі**
Пайдалануға берілген күні
Ескертпе:
*күнтізбелік жыл ішіндегі субсидиялау кезеңі көрсетіледі.
** санитариялық-гигиеналық торап орналасқан аумақтар (туристер үшін тартымды аумақтар, туристер үшін тартымды аумақтарға баратын жолдағы автомобиль жолдарының бойында орналасқан, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, жол бойындағы сервис объектісінің құрамында).

3. Реквизиты расчетного счета субъекта предпринимательства,
открытого в банке второго уровня:
_____________________________________________________________.
4. Перечень документов, прилагаемых к заявке, согласно пункту 5
Правил субсидирования части затрат субъектов предпринимательства
на содержание санитарно-гигиенических узлов:
1) ________________________________________
2) ________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, в том числе,
что не являюсь банкротом, не подлежу процедуре банкротства или
ликвидации в соответствии с Законом Республики Казахстан
"О реабилитации и банкротстве" и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных.
В случае изменения номера мобильного телефона, обязуюсь уведомить
местный исполнительный орган в течении десяти рабочих дней.
__________________________________________
(подпись руководителя (представителя)
субъекта предпринимательства)
Место для печати (при наличии)
Дата подачи заявки "____" __________ 20____ года
Приложение 2
к Правилам субсидирования
части затрат субъектов
предпринимательства
на содержание санитарно-
гигиенических узлов
Форма
Перечень санитарно-гигиенических узлов, по которым осуществляется субсидирование на их содержание
Сноска. Правила дополнены приложением 2 в соответствии с приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 16.08.2022 № 241 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Субъект предпринимательства (фамилия имя отчество (при наличии) физического лица/наименование юридического лица)
Месторасположение санитарно-гигиенических узлов (область, город/район (село), улица, дом)
Географические координаты санитарно-гигиенических узлов
Срок субсидирования*
Территориальная принадлежность санитарно-гигиенических узлов**
Дата ввода в эксплуатацию
Примечание:
*указывается период субсидирования в течение календарного года.
** территории расположения санитарно-гигиенического узла (привлекательные для туристов территории, вдоль автомобильных дорог на пути следования к привлекательным для туристов территориям, особо охраняемые природные территории, в составе объекта придорожного сервиса).