Қалалық мәслихаттың 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 44/353 "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2021 жылғы 26 сәуірдегі № 4/30 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 30 сәуірде № 6324 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2020 жылғы 23 желтоқсандағы №44/353 "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6133 болып тіркелген, 2021 жылғы 06 қаңтардағы №1-2 (12989) "Балқаш өңірі", 2021 жылғы 06 қаңтардағы № 1-2 (1986) "Северное Прибалхашье" газеттерінде, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкісінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 15 464 305 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 696 750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 37 648 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 375 070 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 354 837 мың теңге;
2) шығындар – 17 329 866 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 2 103 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 103 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 3 974 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 3 974 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 859 484 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 859 484 мың теңге:
қарыздар түсімі – 840 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 200 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 058 644 мың теңге.";
2) келесі мазмұндағы 7-1 тармағымен толықтырылсын:
"7-1. 2021 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2020 жылы бөлінген, 8869 мың теңге сомасында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
3) келесі мазмұндағы 7-2 тармағымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 23 декабря 2020 года № 44/353 "О городском бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26 апреля 2021 года № 4/30. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 апреля 2021 года № 6324. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 23 декабря 2020 года №44/353 "О городском бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6133, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 06 января 2021 года № 1-2 (12989), "Северное Прибалхашье" от 06 января 2021 года №1-2 (1986), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 31 декабря 2020 года) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 464 305 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 696 750 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 37 648 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 375 070 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 354 837 тысяч тенге;
2) затраты – 17 329 866 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 2 103 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 103 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 3 974 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 3 974 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 859 484 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 859 484 тысяч тенге:
поступление займов – 840 тысяч тенге;
погашение займов – 200 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 058 644 тысяч тенге.";
2) дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2021 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных в 2020 году, в сумме 8869 тысячи тенге.";
3) дополнить пунктом 7-2 следующего содержания:

"7-2. 2021 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында тұрғын үйлерді жобалауға және (немесе) салуға 840 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.";
4) көрсетілген шешімнің 1, 4 және 8 қосымшасы осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді және ресми жариялануға жатады.
Сессия төрағасы Р. Савутов
Қалалық мәслихат хатшысы К. Тейлянов
Балқаш қалалық
мәслихатының

"7-2. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2021 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 840 тысяч тенге на проектирование и (или) строительство жилья.";
4) приложение 1, 4 и 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии Р. Савутов
Секретарь городского маслихата К. Тейлянов
Приложение 1 к решению
Балхашского городского
маслихата

10 510
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12 983
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
74 370
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
74 370
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
74 370
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
74 370
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
920 717
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
65 744
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
65 744
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
65 744
2
Әлеуметтiк көмек
697 972
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
697 972
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
271 002
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 594
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
177 902
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 670
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
89 675
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету"
97 015
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 114
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
157 001
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
157 001
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 747
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 222
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
182
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
27 573
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
29 331
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 946
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

10 510
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12 983
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
74 370
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
74 370
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
74 370
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
74 370
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
920 717
1
Социальное обеспечение
65 744
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
65 744
005
Государственная адресная социальная помощь
65 744
2
Социальная помощь
697 972
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
697 972
002
Программа занятости
271 002
006
Оказание жилищной помощи
7 594
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
177 902
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 670
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
89 675
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
97 015
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 114
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
157 001
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
157 001
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
95 747
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 222
021
Капитальные расходы государственного органа
182
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
27 573
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
29 331
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 946
07
Жилищно-коммунальное хозяйство