Қамысты ауданының 2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 73 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26236 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 45-бабы 4-тармағына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қамысты ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 841 991,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 232 409,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 362,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 9 600,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 593 620,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 975 227,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 38 468,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 59 729,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 21 261,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде: қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -171 704,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 171 704,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 26.10.2022 № 180 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1 451 266,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
2022 жылға 209 427,0 мың теңге сомасында;
2023 жылға 209 571,0 мың теңге сомасында;
2024 жылға 219 026,0 мың теңге сомасында.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) жалақыны ішінара субсидиялау және жастар практикасы;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 желтоқснадағы № 968 "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;

О районном бюджете Камыстинского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 29 декабря 2021 года № 73. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26236.
В соответствии с пунктом 4 статьи 45, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Камыстинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 841 991,2 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 232 409,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 362,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 600,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 593 620,2 тысяч тенге;
2) затраты – 3 975 227,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 468,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59 729,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 261,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 171 704,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 171 704,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 26.10.2022 № 180 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 451 266,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022-2024 годы объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в том числе на:
2022 год в сумме 209 427,0 тысяч тенге;
2023 год в сумме 209 571,0 тысяча тенге;
2024 год в сумме 219 026,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику;
2) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";

3) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға жәрдем көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсету;
4) қоғамдық жұмыстар;
5) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
7) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
8) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
9) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
10) Қостанай облысы Қамысты ауданының "Фрунзе ауылына кіреберіс" KP-КМ-3 аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0-12,0 км учаскесін орташа жөндеу.
Аталған трансферттерді бөлу Қамысты ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредит түсімі көзделгені ескерілсін.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) жұмысшы кадрларды, мобильдік орталықтарда оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту;
2) "Алғашқы жұмыс орны";
3) "Ұрпақтар келісімшарты";
4) Жеңіс күніне орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне арналған біржолғы төлемдер;
5) санаторлық-курорттық емдеу;
6) арнаулы жүріп-тұру құралдары;
7) протездік-ортопедиялық құралдар;
8) Адаевка ауылындағы Ленин көшесін орташа жөндеу;
9) Қамысты ауданы Арқа ауылында 120 орындық демалыс үйін салу;
10) Қостанай облысы Қамысты ауданы Бестөбе ауылының, Адаевка ауылының тарату желілері мен сумен жабдықтау құрылыстарын салу;
11) спорт нұсқаушыларының қосымша ставкаларын енгізу;
12) Қостанай облысы Қамысты ауданының "Фрунзе ауылына кіреберіс" KP-КМ-3 аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0-12,0 км учаскесін орташа жөндеу;
13) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;

3) оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении;
4) общественные работы;
5) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
6) выплату государственной адресной социальной помощи;
7) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
8) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
9) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
10) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения KP-КМ-3 "Подъезд к селу Фрунзе" 0-12,0 км, Камыстинского района, Костанайской области.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Камыстинского района.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление бюджетного кредита из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах;
2) "Первое рабочее место";
3) "Контракт поколений";
4) единовременные выплаты участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ко Дню Победы;
5) санаторно-курортное лечение;
6) специальные средства передвижения;
7) протезно-ортопедические средства;
8) средний ремонт улицы Ленина села Адаевка;
9) строительство Дома досуга в села Арка на 120 мест Камыстинского района;
10) строительство распределительных сетей и сооружений водоснабжения села Бестобе, села Адаевка Камыстинского района Костанайской области;
11) введение дополнительных ставок инструкторов по спорту;
12) средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения KP-КМ-3 "Подъезд к селу Фрунзе" 0-12,0 км, Камыстинского района, Костанайской области;
13) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";

14) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктемені төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге.
Аталған трансферттерді бөлу Қамысты ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
7-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) жалақы мен жастар практикасын ішінара субсидиялауға;
2) жаңа бизнес идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
3) қоғамдық жұмыстарға;
4) "Алғашқы жұмыс орны";
5) "Күміс жасы";
6) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
7) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 01.06.2022 № 140 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

14) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Камыстинского района.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено поступление гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику;
2) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей;
3) общественные работы;
4) "Первое рабочее место";
5) "Серебряный возраст";
6) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных Предприятий;
7) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Камыстинского района Костанайской области от 01.06.2022 № 140 (вводится в действие с 01.01.2022).

8. Қамысты ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 25 390,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілмеген.
10. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қамысты аудандық мәслихатының хатшысы С. Кстаубаева
Мәслихаттың
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 73 шешіміне
1-қосымша
Қамысты ауданының 2022 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 26.10.2022 № 180 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І. Кірістер

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Камыстинского района на 2022 год в сумме 25 390,0 тысяч тенге.
9. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2022 год не утвержден.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Камыстинского районного маслихата С. Кстаубаева
Приложение 1
к решению маслихата
от 29 декабря 2021 года
№ 73
Районный бюджет Камыстинского района на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 26.10.2022 № 180 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы