Ұзынкөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 84 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 желтоқсанда № 26313 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75 - бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұзынкөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4955851,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1140851,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 32979,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 10835,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3771186,6мың теңге;
2) шығындар – 5456994,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3164,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 21111,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 17947,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -504307,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 504307,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 29.11.2022 № 191 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1939313,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 364345,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Бауман ауылы – 20862,0 мың теңге;
Ершов ауылдық округі – 23874,0 мың теңге;
Киров ауылдық округі – 22785,0 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі – 28350,0 мың теңге;
Обаған ауылдық округі – 21350,0 мың теңге;
Пресногорьков ауылдық округі – 32870,0 мың теңге;
Ряжск ауылдық округі – 25276,0 мың теңге;
Сатай ауылы – 22226,0 мың теңге;
Троебратское ауылы – 32461,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауылдық округі – 109333,0 мың теңге;
Федоров ауылдық округі – 24958,0 мың теңге.
Ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.

О районном бюджете Узункольского района на 2022-2024 годы
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 24 декабря 2021 года № 84. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26313.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 4955851,9 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1140851,3 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 32979,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10835,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3771186,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5456994,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3164,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21111,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17947,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -504307,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 504307,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 29.11.2022 № 191 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1939313,0 тысяч тенге.
Бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет не предусмотрены.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов, в сумме 364345,0 тысяч тенге, в том числе:
село Бауманское – 20862,0 тысячи тенге;
Ершовский сельский округ – 23874,0 тысячи тенге;
Кировский сельский округ – 22785,0 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ – 28350,0 тысяч тенге;
сельский округ Обаған – 21350,0 тысяч тенге;
Пресногорьковский сельский округ – 32870,0 тысяч тенге;
Ряжский сельский округ – 25276,0 тысяч тенге;
село Сатай – 22226,0 тысяч тенге;
село Троебратское – 32461,0 тысяча тенге;
Узункольский сельский округ – 109333,0 тысячи тенге;
Федоровский сельский округ – 24958,0 тысяч тенге.
Бюджетные изъятия из бюджетов сел, сельских округов в районный бюджет не предусмотрены.

4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттерді өтеу ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке аударуға жататын бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу жөнінде борышқа қызмет көрсету көзделсін.
6. Ұзынкөл ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 12386,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
7. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл аудандық мәслихатының хатшысы А. Бараншина
Мәслихатының

4. Учесть в районном бюджете на 2022 год погашение бюджетных кредитов.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год обслуживание долга по выплате вознаграждений по бюджетным кредитам, подлежащих перечислению в областной бюджет.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Узункольского района на 2022 год в размере 12386,0 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Узункольского районного маслихата А. Бараншина
Приложение 1
к решению маслихата

1046,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
669,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
27742,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
27742,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27742,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
48007,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48007,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13947,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
34060,0
02
Қорғаныс
19076,0
1
Әскери мұқтаждар
14168,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14168,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14168,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
4908,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4908,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4732,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
176,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
4200,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
4200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4200,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4200,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
193915,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13240,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13240,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13240,0
2
Әлеуметтiк көмек
146791,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146791,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
62674,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13496,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1469,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
29345,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

1046,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
669,0
5
Планирование и статистическая деятельность
27742,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
27742,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
27742,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
48007,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48007,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
13947,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
34060,0
02
Оборона
19076,0
1
Военные нужды
14168,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14168,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14168,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4908,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4908,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4732,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
176,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4200,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
4200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4200,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4200,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
193915,0
1
Социальное обеспечение
13240,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
13240,0
005
Государственная адресная социальная помощь
13240,0
2
Социальная помощь
146791,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146791,0
002
Программа занятости
62674,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13496,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1469,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29345,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида