Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн айқындау туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 16 шілдедегі № 198 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 шілдеде № 23591 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексінің 18-бабы 2) тармақшасына, 139-бабы 9-тармағына, "Құқықтық актілері туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Федоров ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Федоров ауданы әкімдігінің мына қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" 2019 жылғы 3 қаңтардағы № 356 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8237 болып тіркелген);
2) "Әкімдіктің 2019 жылғы 3 қаңтардағы № 356 "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 12 тамыздағы № 201 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9371 болып тіркелген).
3. "Федоров ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны оның ресми жарияланғанынан кейін Федоров ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Федоров ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Т. Исабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Федоров аудандық
мәслихаты
Әкiмдіктің
2021 жылғы "16" шілдедегі
№ 198 қаулысына
қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Федоровского района Костанайской области от 16 июля 2021 года № 198. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июля 2021 года № 23591
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18, пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" акимат Федоровского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению.
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Федоровского района:
1) "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" от 3 января 2019 года № 356 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8237);
2) "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата от 3 января 2019 года № 356 "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" от 12 августа 2020 года № 201 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9371).
3. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов Федоровского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Федоровского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Федоровского района.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Т. Исабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Федоровский
районный маслихат
Приложение
к постановлению акимата
от "16" июля 2021 года
№ 198
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности

1. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшысының орынбасары;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның бөлімше басшысы, параклиникалық бөлімшенің (зертхананың) меңгерушісі;
3) мейіргер;
4) емдік денешынықтыру жөніндегі нұсқаушы;
5) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
6) медициналық тіркеуші;
7) зертханашы (медициналық);
8) тіс дәрігері (дантист);
9) әлеуметтік қызметкер;
10) психолог маман;
11) провизор (фармацевт);
12) диеталық мейіргер;
13) рентген зертханашысы;
14) акушер;
15) қоғамдық денсаулық сақтау маманы (статистик);
16) фельдшер;
17) кеңейтілген практика мейіргері.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
1) ауданның Халықты жұмыспен қамту орталығының басшысы;
2) аудандық маңызы бар ұйымның құрылымдық бөлімшесі болып табылатын үйде қызмет көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
3) психоневрологиялық аурулары бар мүгедек балалар мен 18 жастан асқан мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
5) халықты жұмыспен қамту орталығының (қызметінің) құрылымдық бөлімшесінің маманы;
6) қарттар мен мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
7) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
8) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант.
3. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы (директоры);
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының (директорының) орынбасары;
3) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның көркемдік жетекшісі;
4) қазақ, орыс, ағылшын тілдер мұғалімі;
5) барлық атаудағы инженер (негізгі қызметтер);
6) барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер);
7) барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер);
8) музыкалық жетекші;
9) мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер);
10) кітапханашы;
11) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның кітапхана меңгерушісі (басшысы);
12) дыбыс режиссері;
13) аккомпаниатор;
14) хормейстер;
15) библиограф;
16) хореограф;
17) режиссер.
4. Спорт мамандарының лауазымдары:
1) әдіскер.

1. Должности специалистов здравоохранения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) руководитель отделения, заведующий параклиническим (лабораторией) подразделением государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) медицинская (ий) сестра (брат);
4) инструктор по лечебной физкультуре;
5) врачи всех специальностей;
6) медицинский регистратор;
7) лаборант (медицинский);
8) зубной врач (дантист);
9) социальный работник;
10) специалист психолог;
11) провизор (фармацевт);
12) диетическая сестра;
13) рентгенолаборант;
14) акушер (ка);
15) специалист общественного здравоохранения (статистик);
16) фельдшер;
17) сестра/брат медицинская (ий) расширенной практики.
2. Должности специалистов социального обеспечения:
1) руководитель Центра занятости населения района;
2) заведующий отделением надомного обслуживания, являющийся структурным подразделением организации районного значения;
3) социальный работник по уходу за детьми-инвалидами и инвалидами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями;
4) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
5) специалист структурного подразделения центра (службы) занятости;
6) социальный работник по уходу за престарелыми и инвалидами;
7) специалист по социальной работе;
8) консультант по социальной работе.
3. Должности специалистов культуры:
1) руководитель (директор) государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) заместитель руководителя (директора) государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
4) учителя казахского, русского, английского языков;
5) инженер всех наименований (основных служб);
6) художники всех наименований (основных служб);
7) методист всех наименований (основных служб);
8) музыкальный руководитель;
9) культорганизатор (основных служб);
10) библиотекарь;
11) заведующий (руководитель) библиотекой государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
12) звукорежиссер;
13) аккомпаниатор;
14) хормейстер;
15) библиограф;
16) хореограф;
17) режиссер.
4. Должности специалистов спорта:
1) методист.