2022 - 2024 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 68/14 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 5 қаңтарда № 26336 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 174 680,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 866 184 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 922 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 612 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 286 962,2 мың теңге;
2) шығындар – 6 347 066,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 862 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 80 679 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 40817 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 212 248 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 212 248 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 15.11.2022 № 132/28 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі 3682390 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 395414 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай - 149619 мың теңге;
Ақжол - 40509 мың теңге;
Жалаулы - 37821 мың теңге;
Жолболды - 40132 мың теңге;
Қараоба - 38417 мың теңге;
Қожамжар - 40494 мың теңге;
Мүткенов - 48422 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 408372 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай - 182838 мың теңге;
Ақжол - 35535 мың теңге;
Жалаулы - 38853 мың теңге;
Жолболды - 36302 мың теңге;
Қараоба - 34483 мың теңге;
Қожамжар - 37140 мың теңге;
Мүткенов - 43222 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 428790 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай - 191979 мың теңге;
Ақжол - 37312 мың теңге;
Жалаулы - 40796 мың теңге;
Жолболды - 38117 мың теңге;
Қараоба - 36207 мың теңге;
Қожамжар - 38997 мың теңге;
Мүткенов - 45382 мың теңге.

Об Актогайском районном бюджете на 2022 - 2024 годы
Решение Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2021 года № 68/14. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2021 года № 26336.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Актогайский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 174 680,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –866184 тысяч тенге;
неналоговые поступления –18922 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –2612 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 286 962,2 тысяч тенге;
2) затраты –6 347 066,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –39 862 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –80 679 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –40817 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - -212 248 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 212 248 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 15.11.2022 № 132/28 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объем субвенций передаваемых из областного бюджета в общей сумме 3682390 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 395414 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский - 149619 тысяч тенге;
Акжол - 40509 тысяч тенге;
Жалаулинский - 37821 тысяч тенге;
Жолболдинский - 40132 тысяч тенге;
Караобинский - 38417 тысяч тенге;
Кожамжарский - 40494 тысяч тенге;
Муткеновский – 48422 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 408372 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский - 182838 тысяч тенге;
Акжол - 35535 тысяч тенге;
Жалаулинский - 38853 тысяч тенге;
Жолболдинский - 36302 тысяч тенге;
Караобинский - 34483 тысяч тенге;
Кожамжарский - 37140 тысяч тенге;
Муткеновский – 43222 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 428790 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский - 191979 тысяч тенге;
Акжол - 37312 тысяч тенге;
Жалаулинский - 40796 тысяч тенге;
Жолболдинский - 38117 тысяч тенге;
Караобинский - 36207 тысяч тенге;
Кожамжарский - 38997 тысяч тенге;
Муткеновский – 45382 тысяч тенге.

6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға 291 374 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
15 150 тысяч тенге- азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының,
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
127 359 тысяч тенге- "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
148 865 тысяч тенге- елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 15.11.2022 № 132/28 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Ауылдық округтердің бюджеттеріне көрсетілген нысаналы трансферттер сомасының үлестіруі Ақтоғай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

6. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2022 год бюджетам сельских округов 291374 тысяч тенге на расходы текущего и капитального характера:
15150 тысяч тенге- на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
127359 тысяч тенге-на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
148 865 тысяч тенге-на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 15.11.2022 № 132/28 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Актогайского района.

8. Ақтоғай ауданының жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 47921,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 17.05.2022 № 107/22 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихатының бюджеттік саясат және аумақтың экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

8. Утвердить на 2022 год резерв исполнительного местного органа Актогайского района в сумме 47921,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 17.05.2022 № 107/22 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.