Уәлиханов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 2-65 с "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 11 наурыздағы № 2-3 c шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 16 наурызда № 7174 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес, Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 2-65 с шешіміне (2021 жылғы 13 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6899 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 360 637,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 369 044 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 627 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 981 966,4 мың теңге;
2) шығындар – 4 488 352,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34 301 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 61 257 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 956 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 162 016 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 162 016 мың теңге:
қарыздар түсімі – 61 257 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 956 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 127 715 мың теңге.";
8-тармақ алынып тасталсын;
9-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға резерві 12 073 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 15-1-тармағымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 2-65с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 11 марта 2021 года № 2-3 c. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 марта 2021 года № 7174
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 2-65 с (опубликовано 13 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6899) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы — 4 360 637,4 тысяч тенге:
налоговые поступления — 369 044 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 6 627 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 3 000 тысяч тенге; поступления трансфертов — 3 981 966,4 тысяч тенге;
2) затраты — 4 488 352,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 34 301 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 61 257 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 956 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -162 016 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
162 016 тысяч тенге:
поступление займов – 61 257 тысяч тенге;
погашение займов – 26 956 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 127 715 тысяч тенге.";
пункт 8 исключить;
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 12 073 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:

"15-1. 6-қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында 127 715 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Сатыбалдин
Уәлиханов аудандық мәслихатының хатшысы М. Абдулов
Уәлиханов аудандық мәслихатының

"15-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 127 715 тысяч тенге, согласно приложению 6.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 6 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
Уалихановского района
А. Сатыбалдин
Cекретарь Уалихановского районного маслихата М. Абдулов
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата

538
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49768
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34768
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15000
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
31922
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31922
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
225382,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29226,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
196156,3
02
Қорғаныс
30905,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
7158
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7158
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
23747,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
19608,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4138,8
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1615
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1615
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1615
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
378809
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42824
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42824
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
299019
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
164903
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
31637
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
869
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
41382
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

538
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49768
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
34768
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15000
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
31922
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
31922
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
225382,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
29226,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
196156,3
02
Оборона
30905,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7158
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7158
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23747,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
19608,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4138,8
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1615
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1615
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1615
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
378809
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42824
005
Государственная адресная социальная помощь
42824
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
299019
002
Программа занятости
164903
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31637
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
869
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
41382
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида