"Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 30 наурыздағы № 41 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 28 ақпандағы № 12 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 наурызда № 27117 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 61) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 4-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 30 наурыздағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18509 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларында:
7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнімді бөлу туралы келісім бойынша зияндарды өтеу және пайданы бөлу туралы есепті – есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың жиырма бесіне дейін (қоса алғанда) тоқсан сайын ұсынады.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген филиал (өкілдік) Ұлттық Банктің сұратуы бойынша сұратуда көрсетілген нысан бойынша және мерзімде жобаны іске асыру, қаржыландыру және қаржыландыруды қайтару, өзге де қаржы-өндірістік көрсеткіштер туралы болжамды ақпаратты өтініште көрсетілген нысанда және мерзімде ұсынады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Филиал (өкілдік) Қағидалардың 4-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген қызмет түрлерін жүзеге асыру тоқтатылған, әділет органдарында есептік тіркеуден шығарылған, жобаны іске асыру аяқталған және/немесе Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасында жобаларды іске асыру туралы есептерден алынатын көрсеткіштер серпіні қатарынан төрт тоқсан ішінде төмендеген кезде филиалдардың (өкілдіктердің) тізімінен алып тасталады.";
1-қосымшада:
әкімшілік деректер нысанының титулдық парағы осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшада:
әкімшілік деректер нысанының титулдық парағы осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшада:
әкімшілік деректер нысанының титулдық парағы осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № 41 "Об утверждении Правил представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 12. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2022 года № 27117
В соответствии с подпунктом 61) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 5) пункта 4 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № 41 "Об утверждении Правил представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18509) следующие изменения и дополнения:
в Правилах представления информации филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций, осуществляющими деятельность в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) отчет о возмещении затрат и распределении прибыли по соглашению о разделе продукции по форме согласно приложению 5 к Правилам – ежеквартально до двадцать пятого числа (включительно) первого месяца, следующего за отчетным кварталом.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Филиал (представительство), включенный в список филиалов (представительств), по запросу Национального Банка представляет прогнозную информацию о реализации проекта, финансировании и возврате финансирования, иных финансово-производственных показателях по форме и в срок, указанные в запросе.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Филиал (представительство) исключается из списка филиалов (представительств) при прекращении осуществления видов деятельности, указанных в части второй пункта 4 Правил, снятии с учетной регистрации в органах юстиции, окончании реализации проекта и/или снижении динамики показателей, получаемых из отчетов о реализации проектов в Республике Казахстан по форме согласно приложению 3 к Правилам, в течение четырех кварталов подряд.";
в приложении 1:
титульный лист формы административных данных изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в приложении 2:
титульный лист формы административных данных изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в приложении 3:
титульный лист формы административных данных изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;

әкімшілік деректерді жинау нысаны осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес "6-бөлік. Филиалды (өкілдікті) қаржыландыру" кестесімен толықтырылсын;
әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірмеде:
мынадай мазмұндағы 19-1-тармақпен толықтырылсын:
"19-1. 6-бөлікте Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) құрған шетелдік қаржылық емес ұйымнан алынған және есепті кезеңде оған қайтарылған қаржыландырудың нақты көлемі көрсетіледі.";
4-қосымшада:
әкімшілік деректер нысанының титулдық парағы осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Төлем балансы департаменті (А.Б. Өскенбаев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (А.С. Касенов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
Төрағасы
Г. Пирматов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
2022 жылғы 28 ақпандағы
№ 12 Қаулыға
1-қосымша
Шетелдік қаржылық емес
ұйымдардың
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
филиалдарының (өкілдіктерінің)
ақпарат ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) орналасқан орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: VM_BI_1
Кезеңділігі: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі аумақтық филиалының сұратуы бойынша біржолғы
Есепті кезең: _________ жыл үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі аумақтық филиалының сұратуын алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей
2022 жылғы 28 ақпандағы
№ 12 Қаулыға
2-қосымша
Шетелдік қаржылық емес
ұйымдардың
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
филиалдарының (өкілдіктерінің)
ақпарат ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) орналасқан орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын жобалар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: VM_P_2
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: _________ жыл үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: өнімді бөлу туралы келісім бойынша оператор болып табылатын, Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларының 5-тармағына сәйкес қалыптастырылатын филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ағымдағы жылғы бесінші сәуірге дейін (қоса алғанда)
2022 жылғы 28 ақпандағы
№ 12 Қаулыға
3-қосымша
Шетелдік қаржылық емес
ұйымдардың
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
филиалдарының (өкілдіктерінің)
ақпарат ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) орналасқан орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қазақстан Республикасында жобаларды іске асыру туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: VM_PR_3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20____ жылғы _____ тоқсан үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларының 5-тармағына сәйкес қалыптастырылатын филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың жиырмасына (қоса алғанда) дейін
2022 жылғы 28 ақпандағы
№ 12 Қаулыға
4-қосымша
6-бөлік. Филиалды (өкілдікті) қаржыландыру
мың АҚШ долларымен
Жол коды
Көрсеткіш атауы
Сомасы
10
Есепті кезеңде Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) құрған шетелдік қаржылық емес ұйым берген қаржыландыру
20
Қазақстан Республикасында филиал (өкілдік) құрған шетелдік қаржылық емес ұйым ұсынған қаржыландыруды қайтару
2022 жылғы 28 ақпандағы
№ 12 Қаулыға
5-қосымша
Шетелдік қаржылық емес
ұйымдардың
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
филиалдарының (өкілдіктерінің)
ақпарат ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) орналасқан орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шетел банктеріндегі банктік шоттардағы ақша қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: VM_MF_4
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20____ жылғы _____ тоқсан үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларының 5-тармағына сәйкес қалыптастырылатын филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың жиырмасына (қоса алғанда) дейін
2022 жылғы 28 ақпандағы
№ 12 Қаулыға
6-қосымша
Шетелдік қаржылық емес
ұйымдардың
Қазақстан Республикасында
қызметін жүзеге асыратын
филиалдарының (өкілдіктерінің)
ақпарат ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі) орналасқан орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Өнімді бөлу туралы келісім бойынша зияндарды өтеу және пайданы бөлу туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: VM_SRP_5
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20____ жылғы _____ тоқсан үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: өнімді бөлу туралы келісім бойынша оператор болып табылатын, Шетелдік қаржылық емес ұйымдардың Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын филиалдарының (өкілдіктерінің) ақпарат ұсыну қағидаларының 5-тармағына сәйкес қалыптастырылатын филиалдардың (өкілдіктердің) тізіміне енгізілген шетелдік қаржылық емес ұйымның филиалы (өкілдігі).
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың жиырма бесіне (қоса алғанда) дейін.
Нысан
______________________________________________________________________________
өнімді бөлу туралы келісім шеңберіндегі жобаның атауы
______________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында қызметін бір жылдан астам жүзеге асыратын шетелдік
қаржылық емес ұйым филиалының (өкілдігінің) атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі _________________________________
Америка Құрама Штаттарының мың долларымен
Жолдар коды
Көрсеткіш атауы
Барлығы
Қазақстан Республикасының үлесі
оның ішінде мердігерлік компаниялар
резиденттер
бейрезиденттер
Мердігерлік компанияның атауы

форму сбора административных данных дополнить таблицей "Часть 6. Финансирование филиала (представительства)" согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
в пояснении по заполнению формы административных данных:
дополнить пунктом 19-1 следующего содержания:
"19-1. В части 6 отражаются фактические объемы полученного от иностранной нефинансовой организации, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, и возвращенного ей финансирования за отчетный период.";
в приложении 4:
титульный лист формы административных данных изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
2. Департаменту платежного баланса (Ускенбаев А.Б.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
Г. Пирматов
СОГЛАСОВАНО
Министерство финансов
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
от 28 февраля 2022 года № 12
Приложение 1
к Правилам представления
информации филиалами
(представительствами)
иностранных нефинансовых организаций,
осуществляющими деятельность
в Республике Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка
Республики Казахстан по месту нахождения филиала (представительства)
иностранной нефинансовой организации, осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан более одного года
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о филиале (представительстве) иностранной нефинансовой организации
Индекс формы административных данных: VM_BI_1
Периодичность: единовременная, по запросу территориального филиала
Национального Банка Республики Казахстан
Отчетный период: за _________ год
Круг лиц, представляющих отчет: филиал (представительство) иностранной
нефинансовой организации, осуществляющий деятельность в Республике Казахстан
более одного года
Срок представления формы административных данных: не позднее десяти рабочих
дней со дня получения запроса территориального филиала Национального Банка
Республики Казахстан
Приложение 2 к постановлению
от 28 февраля 2022 года № 12
Приложение 2
к Правилам представления
информации филиалами
(представительствами)
иностранных нефинансовых
организаций,
осуществляющими деятельность
в Республике Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка
Республики Казахстан по месту нахождения филиала (представительства)
иностранной нефинансовой организации, осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан более одного года
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о проектах, осуществляемых в Республике Казахстан
Индекс формы административных данных: VM_P_2
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: за __________ год
Круг лиц, представляющих отчет: филиал (представительство) иностранной
нефинансовой организации, включенный в список филиалов (представительств),
формируемый в соответствии с пунктом 5 Правил представления информации
филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций,
осуществляющими деятельность в Республике Казахстан, который является
оператором по соглашению о разделе продукции
Срок представления формы административных данных: пятого апреля
(включительно) текущего года
Приложение 3 к постановлению
от 28 февраля 2022 года № 12
Приложение 3
к Правилам представления
информации филиалами
(представительствами)
иностранных нефинансовых
организаций,
осуществляющими деятельность
в Республике Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка
Республики Казахстан по месту нахождения филиала (представительства)
иностранной нефинансовой организации, осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан более одного года
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о реализации проектов в Республике Казахстан"
Индекс формы административных данных: VM_PR_3
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _____ квартал 20____ года
Круг лиц, представляющих отчет: филиал (представительство) иностранной
нефинансовой организации, включенный в список филиалов (представительств),
формируемый в соответствии с пунктом 5 Правил представления информации
филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций,
осуществляющими деятельность в Республике Казахстан
Срок представления формы административных данных: до двадцатого числа
(включительно) первого месяца, следующего за отчетным кварталом
Приложение 4 к постановлению
от 28 февраля 2022 года № 12
Часть 6. Финансирование филиала (представительства)
в тысячах долларов США
Код строки
Наименование показателя
Сумма
10
Финансирование, предоставленное иностранной нефинансовой организацией, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан, за отчетный период
20
Возврат финансирования, предоставленного иностранной нефинансовой организацией, создавшей филиал (представительство) в Республике Казахстан
Приложение 5 к постановлению
от 28 февраля 2022 года № 12
Приложение 4
к Правилам представления
информации филиалами
(представительствами)
иностранных нефинансовых
организаций,
осуществляющими деятельность
в Республике Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка
Республики Казахстан по месту нахождения филиала (представительства)
иностранной нефинансовой организации, осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан более одного года
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о движении денег на банковских счетах в иностранных банках
Индекс формы административных данных: VM_MF_4
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _____ квартал 20____ года
Круг лиц, представляющих отчет: филиал (представительство) иностранной
нефинансовой организации, включенный в список филиалов (представительств),
формируемый в соответствии с пунктом 5 Правил представления информации
филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций,
осуществляющими деятельность в Республике Казахстан
Срок представления формы административных данных: до двадцатого числа
(включительно) первого месяца, следующего за отчетным кварталом
Приложение 6 к постановлению
от 28 февраля 2022 года № 12
Приложение 5
к Правилам представления
информации филиалами
(представительствами)
иностранных нефинансовых
организаций,
осуществляющими деятельность
в Республике Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка
Республики Казахстан по месту нахождения филиала (представительства)
иностранной нефинансовой организации, осуществляющего деятельность
в Республике Казахстан более одного года
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о возмещении затрат и распределении прибыли по соглашению о разделе продукции
Индекс формы административных данных: VM_SRP_5
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _____ квартал 20____ года
Круг лиц, представляющих отчет: филиал (представительство) иностранной
нефинансовой организации, включенный в список филиалов (представительств),
формируемый в соответствии с пунктом 5 Правил представления информации
филиалами (представительствами) иностранных нефинансовых организаций,
осуществляющими деятельность в Республике Казахстан, который является
оператором по соглашению о разделе продукции.
Срок представления формы административных данных: до двадцать пятого числа
(включительно) первого месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
______________________________________________________________________________
наименование проекта в рамках соглашения о разделе продукции
______________________________________________________________________________
наименование филиала (представительства) иностранной нефинансовой организации,
осуществляющего деятельность в Республике Казахстан более одного года
Бизнес-идентификационный номер
_______________________________________________
в тысячах долларов Соединенных Штатов Америки
Код строки
Наименование показателя
Всего
Доля Республики Казахстан
в том числе подрядные компании
резиденты
нерезиденты
Наименование подрядной компании

100
Мердігерлік компанияның өнімді бөлу туралы келісімдегі (бұдан әрі - ӨБК) үлесі, %
200
Есепті кезеңдегі операциялар
х
х
х
х
х
х
300
ӨБК бойынша шығындар
х
х
х
х
х
х
310
өтелмейтін
320
өтелетін
330
басқалар
400
ӨБК бойынша кіріс
х
х
х
х
х
х
410
есептелген аплифт
420
төленген аплифт
430
басқалар
500
Өнімді бөлу - мердігерлік компанияның үлесі
х
х
х
х
х
х
510
кост-ойл
520
профит-ойл
600
ӨБК бойынша түзетулер
610
өтелмейтін шығындарға
х
х
х
х
х
х
х
620
өтелетін шығындарға

100
Доля подрядной компании в соглашении о разделе продукции (далее – СРП), %
200
Операции за отчетный период
х
х
х
х
х
х
х
300
Затраты по СРП
х
х
х
х
х
х
х
310
невозмещаемые
320
возмещаемые
330
прочие
400
Доходы по СРП
х
х
х
х
х
х
х
410
начисленный аплифт
420
выплаченный аплифт
430
прочие
500
Раздел продукции – доля подрядной компании
х
х
х
х
х
х
х
510
кост-ойл
520
профит-ойл
600
Корректировки по СРП
х
х
х
х
х
х
х
610
невозмещаемым затратам
620
возмещаемым затратам

630
аплифтке
640
басқаларға
700
Баланстық позициялар (жинақталған қорлар)
х
х
х
х
х
х
710
Кезең басындағы
х
х
х
х
х
х
711
өтелмейтін шығындар
712
өтелетін шығындар
713
есептелген, бірақ төленбеген аплифт
714
басқалар
720
Кезең соңындағы
х
х
х
х
х
х
721
өтелмейтін шығындар
722
өтелетін шығындар
723
есептелген, бірақ төленбеген аплифт
724
басқалар
Ескертпе: _______________________________________________
Бас бухгалтер (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам)
__________ ____________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Орындаушы
________ ____________________________________ телефоны ________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20____жылғы "______"_____________
"Өнімді бөлу туралы келісім
бойынша зияндарды өтеу және
пайданы бөлу туралы есеп"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Өнімді бөлу туралы келісім бойынша зияндарды өтеу және пайданы бөлу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Өнімді бөлу туралы келісім бойынша зияндарды өтеу және пайданы бөлу туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанға бас бухгалтер (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), орындаушы қол қояды.
4. Нысан қағаз тасымалдағышта не электрондық түрде ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру
5. Нысанды толтыру үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) аплифт – шығындардың өтелмеген бөлігіне есептелген (төленген) пайыз;
2) кост-ойл – орны толтырылатын мұнай-газ шикізаты;
3) мердігерлік компания – мердігердің құрамына кіретін өнімді бөлу туралы келісімнің (бұдан әрі – ӨБК) қатысушысы;
4) профит-ойл – табысты мұнай-газ шикізаты.
6. Нысанды жобалар жөніндегі операторлар Қазақстан Республикасының аумағындағы ӨБК шеңберіндегі жобалар бойынша мердігерлік компаниялардың атаулары мен олардың резиденттігі бөлігінде ұсынады.
7. 100-жолда мердігерлік компанияның ӨБК-тегі үлесі пайызбен көрсетіледі. Барлық қалған көрсеткіштер Америка Құрама Штаттарының (бұдан әрі – АҚШ) мың долларымен көрсетіледі.
8. Егер көрсеткіш валютасы АҚШ долларынан ерекшеленетін болса, есепті кезеңдегі (310, 320, 330, 410, 420, 430, 510 және 520 кодтары бар жолдар) операциялар үшін соманың баламасы операция жүргізген күнгі валюталардың нарықтық айырбастау бағамы пайдаланыла отырып есептеледі.
9. Кезең басындағы (711, 712, 713 және 714 кодтары бар жолдар) қалдықтардың көрсеткіштері үшін АҚШ долларындағы соманың баламасы алдыңғы кезеңнің соңындағы валюталардың нарықтық айырбастау бағамы пайдаланыла отырып есептеледі. Бұл ретте кезең басындағы қалдықтар алдыңғы кезеңнің соңындағы қалдықтармен сәйкес келуі тиіс.

630
аплифту
640
прочим
700
Балансовые позиции (накопленные запасы)
х
х
х
х
х
х
х
710
На начало периода
х
х
х
х
х
х
х
711
невозмещаемые затраты
712
возмещаемые затраты
713
начисленный, но невыплаченный аплифт
714
прочие
720
На конец периода
х
х
х
х
х
х
х
721
невозмещаемые затраты
722
возмещаемые затраты
723
начисленный, но невыплаченный аплифт
724
прочие
Примечание: ______________________________________________________
Главный бухгалтер (в период его отсутствия – лицо, его замещающее)
__________ _______________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при наличии)
Исполнитель
________ _________________________________________ телефон ________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при наличии)
"______"_____________20____года
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора
административных данных,
"Отчет о возмещении затрат и
распределении прибыли
по соглашению о разделе
продукции"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о возмещении затрат и распределении прибыли по соглашению о разделе продукции"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о возмещении затрат и распределении прибыли по соглашению о разделе продукции" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии cо статьей 17 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле".
3. Форму подписывают главный бухгалтер (в период его отсутствия – лицо, его замещающее), исполнитель.
4. Форма представляется на бумажном носителе либо в электронном виде.
Глава 2. Заполнение Формы
5. Для заполнения Формы используются следующие понятия:
1) аплифт – процент, начисленный (выплаченный) на невозмещенную часть затрат;
2) кост-ойл – компенсационное нефтегазовое сырье;
3) подрядная компания – входящий в состав подрядчика участник соглашения о разделе продукции (далее – СРП);
4) профит-ойл – прибыльное нефтегазовое сырье.
6. Форма представляется операторами по проектам в рамках СРП на территории Республики Казахстан в разрезе наименований подрядных компаний и их резидентства.
7. В строке 100 указывается доля подрядной компании в СРП в процентах. Все остальные показатели отражаются в тысячах долларов Соединенных Штатов Америки (далее – США).
8. Для операций за отчетный период (строки с кодами 310, 320, 330, 410, 420, 430, 510 и 520) если валюта показателя отличается от доллара США, эквивалент суммы рассчитывается с использованием рыночного курса обмена валют на день проведения операции.
9. Для показателей остатков на начало периода (строки с кодами 711, 712, 713 и 714) эквивалент суммы в долларах США рассчитывается с использованием рыночного курса обмена валют на конец предыдущего периода. При этом остатки на начало периода должны совпадать с остатками на конец предыдущего периода.

10. Кезең соңындағы (721, 722, 723 және 724 кодтары бар жолдар) қалдықтардың көрсеткіштері үшін АҚШ долларындағы соманың баламасы кезеңнің соңындағы валюталардың нарықтық айырбастау бағамы пайдаланыла отырып есептеледі.
11. 510 және 520-жолдарда нөлдік мәндер ұсынылған жағдайда, ескертпеде есепті кезеңде өнімді өткізудің орташа бағасы көрсетіле отырып, заттай көріністегі кост-ойл және профит-ойл көлемдері көрсетіледі.
12. Есепті кезең үшін ақпарат болмаған жағдайда, Нысан нөлдік мәндермен ұсынылады.
13. Нысанға түзетулер (өзгерістер, толықтырулар) бухгалтерлік құжаттарға және (немесе) ӨБК жөніндегі есептерге өзгерістер енгізілуіне қарай енгізіледі.

10. Для показателей остатков на конец периода (строки с кодами 721, 722, 723 и 724) эквивалент суммы в долларах США рассчитывается с использованием рыночного курса обмена валют на конец периода.
11. В случае представления нулевых значений в строках 510 и 520, в примечании указываются объемы кост-ойл и профит-ойл в натуральном выражении с указанием средней цены реализации продукции за отчетный период.
12. В случае отсутствия информации за отчетный период Форма представляется с нулевыми значениями.
13. Корректировки (изменения, дополнения) в Форму вносятся по мере внесения изменений в бухгалтерские документы и (или) отчеты по СРП.