"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 27 қазандағы № 347 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 28 қазанда № 30337 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Кепілдік бойынша комиссияның бір бөлігін субсидиялау осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қызмет түрлері бойынша және мынадай шарттарға сәйкес келетін кредиттік шарттар бойынша жүзеге асырылады:
1) банктер инвестицияларға және айналым қаражатын толықтыруға (оның ішінде жаңартылатын негізде) беретін, бұл ретте айналым қаражатының мөлшері кредит сомасының 50 (елу) пайызынан (бұдан әрі – %) аспайды. 100 (жүз) % айналым қаражатын толықтыруға бағытталған кредит бойынша кепілдікті субсидиялауға жол беріледі;
2) кредит мерзімі – 10 (он) жылдан аспайды;
3) сыйақы мөлшерлемесі немесе ислам қағидаттарында қаржыландыруға қолданылатын кірістілік мөлшерлемесі 7,5 (жеті бүтін оннан бес) %-ға ұлғайта отырып, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген базалық сыйақы мөлшерлемесінен аспайтын мөлшерде;
4) кредит валютасы – теңге;
5) жеңілдікті кезең өткеннен кейін негізгі борышты жыл сайын тең үлестермен өтеумен;
6) ең жоғары сомасы 5 000 000 000 (бес миллиард) теңгеден артық емес;
7) нысаналы мақсаты негізгі құралдарды сатып алу, құрылыс, айналым қаражатын толықтыру, ауыл шаруашылығы жануарларын, техника мен технологиялық жабдықты сатып алу болып табылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 октября 2022 года № 347. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2022 года № 30337
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Субсидирование части комиссии по гарантии осуществляется по видам деятельности согласно приложению 1 к настоящим Правилам и по кредитным договорам, соответствующим следующим условиям:
1) выдаваемые банками на инвестиции и пополнение оборотных средств (в том числе на возобновляемой основе), при этом размер оборотных средств составляет не более 50 (пятидесяти) процентов (далее – %) от суммы кредита. Допускается субсидирование гарантии по кредиту, 100 (сто) % которого направлено на пополнение оборотных средств;
2) срок кредита – не более 10 (десяти) лет;
3) ставка вознаграждения или ставка доходности, применяемая к финансированию на исламских принципах в размере не более базовой ставки вознаграждения, установленной Национальным Банком Республики Казахстан с увеличением на 7,5 (семь целых пять десятых) %;
4) валюта кредита – тенге;
5) с ежегодным погашением основного долга равными долями по истечению льготного периода;
6) с максимальной суммой не более 5 000 000 000 (пяти миллиардов) тенге;
7) целевым назначением является приобретение основных средств, строительство, пополнение оборотных средств, приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Басым инвестициялық жобалар бойынша кепілдік мөлшері жоба пайдалануға берілгенге дейін негізгі борыш сомасының 85 (сексен бес) %-ына (қоса алғанда) дейін, бірақ 2 550 000 000 (екі миллиард бес жүз елу миллион) теңгеден аспайды. Жобаны пайдалануға бергеннен кейін кепілдік мөлшері осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес мөлшерге дейін төмендейді.
Басым инвестициялық жобалардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес айқындалған.
Жоба бойынша ғимараттар мен құрылысжайларды пайдалануға беру актісін уәкілетті органда тіркеу және (немесе) уәкілетті органда техниканы тіркеу және/немесе құны жоба құнының кемінде 50 (елу) %-ын құрайтын жабдықтарды және (немесе) биологиялық активтерді қабылдау-беру актісіне қол қою жобаны пайдалануға беру болып есептеледі.
Кепілгер екі жақты негіздемелік келісім жасай отырып және кепілдіктің ең жоғары сомасын белгілей отырып, портфельдік кепілдендіру әдісін қолданады. Банкті таңдауды кепілгер дербес жүзеге асырады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Сақтандыру сыйлықақысы бойынша комиссияның бір бөлігін субсидиялау мынадай шарттарға сәйкес келетін қарыз шарты бойынша жүзеге асырылады:
1) сыйақы мөлшерлемесі немесе ислам қағидаттарында қаржыландыруға қолданылатын кірістілік мөлшерлемесі теңгемен жылдық 17 (он жеті) %-дан аспайтын мөлшерде;
2) ең жоғары сомасы 1 500 000 000 (бір миллиард бес жүз миллион) теңгеден аспайды;
3) нысаналы мақсаты негізгі құралдарды сатып алу, құрылыс, айналым қаражатын толықтыру, ауыл шаруашылығы жануарларын, техника мен технологиялық жабдықты сатып алу болып табылады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 6-қосымшада жазылған.
Веб-портал мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы кепілдендіру бойынша субсидиялауға өтінім берген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оның осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және тексеру қорытындылары бойынша Қаржыландыру жоспарына сәйкес "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін кепілдендіру бойынша субсидияны төлеуге арналған төлем шотын субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде қалыптастырады.

"5. Размер гарантии по приоритетным инвестиционным проектам до ввода проекта в эксплуатацию составляет до 85 (восьмидесяти пяти) % (включительно) от суммы основного долга, но не более 2 550 000 000 (двух миллиардов пятисот пятидесяти миллионов) тенге. После ввода проекта в эксплуатацию размер гарантии снижается до размеров согласно пункту 4 настоящих Правил.
Перечень приоритетных инвестиционных проектов определен согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Вводом проекта в эксплуатацию считается регистрация в уполномоченном органе акта ввода в эксплуатацию зданий и сооружений по проекту и (или) регистрации в уполномоченном органе техники и (или) подписание акта приема передачи оборудований и (или) биологических активов, стоимость которых составляет не менее 50 (пятидесяти) % от стоимости проекта.
Гарант применяет метод портфельного гарантирования с заключением двухстороннего рамочного соглашения и установлением максимальной суммы гарантии. Выбор банка осуществляется гарантом самостоятельно.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Субсидирование части комиссии по страховой премии осуществляется по договорам займа, соответствующим следующим условиям:
1) ставка вознаграждения или ставка доходности, применяемая к финансированию на исламских принципах в размере не более 17 (семнадцати) % годовых в тенге;
2) с максимальной суммой не более 1 500 000 000 (один миллиард пятьсот миллионов) тенге;
3) целевым назначением является приобретение основных средств, строительство, пополнение оборотных средств, приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" изложен в приложении 6 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Информационное взаимодействие веб-портала и информационной системы субсидирования осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента подачи заявки на субсидирование по гарантированию осуществляет проверку ее соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, и по итогам проверки в соответствии с Планом финансирования формирует в информационной системе субсидирования счета к оплате на выплату субсидии по гарантированию, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент".

Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияны аудару туралы хабарламаны (бұдан әрі – субсидияны аудару туралы хабарлама) не мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама) дайындайды.
Субсидияны аудару туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама электрондық құжат нысанында субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеу кезінде кепілгер көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ кепілгердің субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі жеке кабинетіне жіберіледі.";
мынадай мазмұндағы 25-1) тармақпен толықтырылсын:
"25-1. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей, сондай-ақ жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне осы Қағидаларға 9-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп береді.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінім берілген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оның осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады және тексеру қорытындылары бойынша Қаржыландыру жоспарына сәйкес сақтандыру сыйлықақысы бойынша субсидияны сақтандыру ұйымының банктік шотына аудару үшін "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шоттарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде қалыптастырады.
Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) жауапты орындаушысы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы субсидияны аудару туралы хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны дайындайды.
Субсидияны аудару туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама электрондық құжат нысанында субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеу кезінде сақтандыру ұйымы көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ кепілгердің субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі жеке кабинетіне жіберіледі.";

Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит уведомление о перечислении субсидии по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – уведомление о перечислении субсидии), либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9 Перечня (далее – уведомление об отказе в оказании государственной услуги).
Уведомление о перечислении субсидии либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги направляется в форме электронного документа на адрес электронной почты, указанный гарантом при регистрации в информационной системе субсидирования, а также в личный кабинет гаранта в информационной системе субсидирования.";
дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
"25-1. Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель), ежеквартально, не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, а также ежегодно, не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным годом, представляет в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан отчет о фактическом использовании субсидий по гарантированию займов по форме согласно приложению 9-1 к настоящим Правилам.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента подачи заявки на субсидирование по страхованию осуществляет проверку ее соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, и по итогам проверки в соответствии с Планом финансирования формирует в информационной системе субсидирования счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент" для перечисления субсидии по страховой премии на банковский счет страховой организации.
Ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит уведомление о перечислении субсидии, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Уведомление о перечислении субсидии либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги направляется в форме электронного документа на адрес электронной почты, указанный страховой организацией при регистрации в информационной системе субсидирования, а также в личный кабинет гаранта в информационной системе субсидирования.";

көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 9-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржылық құралдар және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамына, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарына жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиалық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық стратистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2022 жылғы 27 қазандағы
№ 347 бұйрығына
1-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім
(Кімге) ___________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы)
(кімнен) __________________________________________________________________
(кепілгердің толық атауы)
Осымен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік беруге уәкілетті еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес Кепілгер
__________________________________________________________________________
(қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – қарыз алушының аты-жөні)/атауы)
және ____________________________________________________________________
(екінші деңгейдегі банктің (бұдан әрі – банк) атауы арасында кепілдік шартына қол қойылғанын хабарлайды.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша ____________________________________________
(қарыз алушының аты-жөні/атауы)
_________________________________________________________________________
(банктің атауы)
алдындағы міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету ретінде берілді.

приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 9-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) направление настоящего приказа в акционерное общество "Национальные информационные технологии", некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 октября 2022 года № 347
Приложение 3
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования и
страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Заявка на получение субсидии по гарантированию
В ________________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование гаранта)
Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный
управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий (далее –
Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках гарантирования
и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденными приказом
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов
№ 12183), подписан договор гарантии между Гарантом,
_________________________________________ (фамилия, имя и отчество (при его наличии)
(далее – ФИО)/наименование заемщика) и
______________________________________________________ (наименование банка второго
уровня (далее – банк).
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
______________________________________________________ (ФИО/наименование
заемщика) перед _______________________________ (наименование банка) по кредитному
договору.
В связи с вышеизложенным, просим вас перечислить субсидии в размере

Жоғарыда баяндалғанға байланысты сізден _________ (кепілдеме сомасынан 29,9 (жиырма тоғыз бүтін оннан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз:
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік құны аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Аты-жөні/атауы ________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________________________________________
Басшының аты-жөні ____________________________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: __________________________________________
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша код
(ЭҚТЖК):__________________________________________________________

_____________ (29,9 (двадцать девять целых, девять десятых) процентов (далее – %) от
суммы гарантии) по следующим реквизитам:
Просим в назначении платежа указывать ФИО/наименование заемщика и дату
договора гарантии, по которому перечисляется стоимость гарантии.
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование ____________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/бизнес-
идентификационный номер (далее – БИН) _______________________________
ФИО руководителя _____________________________________________
адрес: _________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________
Код по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД):
____________________________________________________________

2. Екінші деңгейдегі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН __________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________________________
Банк деректемелері: _____________________________________________
Банктің атауы: _________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) __________________________________
БСН _________________________________________________________
Кбе__________________________________________________________

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН __________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ___________________________________
Реквизиты банка: _______________________________________________
Наименование банка: ___________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) ________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ___________________
БИН ________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________

3. Банк пен қарыз алушы арасында жасалған кредит шарты (бұдан әрі – КШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КШ
(нөмірі және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-і/БСН-і
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе кредит желісі)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
4. Кепілдік шарты (бұдан әрі – КепШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КепШ
(нөмірі және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-і/ БСН-і
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі, жыл
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректер мен өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20 __ жылғы "___" _________ сағат ___-де қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20 __ жылғы "___" ___________ сағат ____ қабылдады.
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2022 жылғы 27 қазандағы
№ 347 бұйрығына
2-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Порталға жүгінген сәттен бастап:
кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімдер бойынша – 2 (екі) жұмыс күні;
сақтандыру бойынша субсидиялауға өтінімдер бойынша – 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша субсидияны аудару туралы хабарлама не мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

3. Сведения о кредитном договоре, заключенного между банком и заемщиком (далее – КД):
№ п/п
КД
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
4. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ
(номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии, лет
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан и даем согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку персональных
данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" _____ 20__ года.
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ____ часов "_____" _________ 20__ года.
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 октября 2022 года № 347
Приложение 6
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования
и страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
С момента обращения на портал:
по заявкам на получение субсидии по гарантированию – 2 (два) рабочих дня;
по заявкам на субсидирование по страхованию – 2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Кепілдік беру бойынша субсидия алу үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілгердің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында кепілдік беру бойынша субсидия алуға өтінім беріледі.
Сақтандыру бойынша субсидия алу үшін сақтандыру ұйымының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру бойынша субсидиялауға арналған өтінім беріледі.
9
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін кепілгер/сақтандыру ұйымы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) кепілгердің/сақтандыру ұйымының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын сақтандыру шеңберінде субсидиялау шартына қол қою кезінде дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының субъектілік мониторингінің ақпараттық жүйесін құру жөніндегі жоба шеңберінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға сұраным бойынша беруге келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения субсидии по гарантированию подается заявка на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 3 к Правилам субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183) (далее – Правила) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица гаранта.
Для получения субсидии по страхованию подается заявка на субсидирование по страхованию по форме согласно приложению 4 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица страховой организации.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных гарантом/страховой организацией для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие гаранта/страховой организации и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель при подписании договора субсидирования в рамках страхования субъектов агропромышленного комплекса, дает согласие на сбор, обработку персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта по созданию информационной системы по субъектного мониторинга мер государственной поддержки бизнеса.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 77 77.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың www. egov. kz интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында орналастырылған.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2022 жылғы 27 қазандағы
№ 347 бұйрығына
3-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
9-1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі: № 1-ГЗ нысан
Кезеңділік: тоқсан сайын, жыл сайын

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 77 77.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов www.egov.kz государственных органов.
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 октября 2022 года № 347
Приложение 9-1 к Правилам
субсидирования в рамках
гарантирования и страхования
займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о фактическом использовании субсидий по гарантированию займов
Индекс формы административных данных: форма № 1-ГЗ
Периодичность: ежеквартально, ежегодно

Есепті кезең: 20 __ жылғы ___ тоқсан, 20 __ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесі
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей және жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күнінен кешіктірмей
Р/с№
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Екінші деңгейдегі банктің атауы
Қаржыландыру мақсаты
Кепілдік беру туралы шарттың нөмірі
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Кепілдік беру туралы шарттың күні
Негізгі борыш сомасынан кепілдік мөлшері, %
Кредит сомасы,
мың теңге
Кепілдік сомасы,
мың теңге
Комиссия сомасы,
мың теңге
7
8
9
10
11
Басшы 20__ жылғы "__" __________сағат _____де қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер.
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты.
"Қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Отчетный период: ___ квартал 20___ года, 20___ год
Круг лиц, представляющих информацию: структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства
Срок предоставления формы административных данных: ежеквартально, не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным годом
п/п
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика
Наименование банка второго уровня
Цель финансирования
Номер договора о предоставлении гарантии
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Дата договора о предоставлении гарантии
Размер гарантии от суммы основного долга, %
Сумма кредита,
тысяч тенге
Сумма гарантии,
тысяч тенге
Сумма комиссии,
тысяч тенге
7
8
9
10
11
Подписано и отправлено руководителем в _____ часов
"__" __________ 20__ года.
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
Дата и время подписания ЭЦП.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о фактическом использовании субсидий по гарантированию займов"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қарыздарға кепілдік беру жөніндегі субсидиялардың нақты пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – ЖАО-ның ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі жауапты орындаушысы) толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды: ЖАО-ның ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі жауапты орындаушысы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей, сондай-ақ жыл сайын, күнтізбелік жылдың 20 (жиырмасыншы) қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда қарыз алушының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда екінші деңгейдегі банктің атауы көрсетіледі.
10. 5-бағанда қаржыландыру мақсаты көрсетіледі.
11. 6-бағанда кепілдік беру туралы шарттың нөмірі көрсетіледі.
12. 7-бағанда кепілдік беру туралы шарттың күні көрсетіледі.
13 8-бағанда негізгі борыш сомасынан кепілдік мөлшері көрсетіледі.
14. 9-бағанда кредит сомасы көрсетіледі.
15. 10-бағанда кепілдік сомасы көрсетіледі.
16. 11-бағанда комиссия сомасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о фактическом использовании субсидий по гарантированию займов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется структурным подразделением местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, реализующим функции в области сельского хозяйства (далее – ответственный исполнитель МИО по вопросам сельского хозяйства).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется: ответственным исполнителем МИО по вопросам сельского хозяйства в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежеквартально, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, не позднее двадцатого января календарного года.
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование заемщика.
8. В графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика.
9. В графе 4 указывается наименование банка второго уровня.
10. В графе 5 указывается цель финансирования.
11. В графе 6 указывается номер договора о предоставлении гарантии.
12. В графе 7 указывается дата договора о предоставлении гарантии.
13. В графе 8 указывается размер гарантии от суммы основного долга.
14. В графе 9 указывается сумма кредита.
15. В графе 10 указывается сумма гарантии.
16. В графе 11 указывается сумма комиссии.