"Қазақстан Республикасының музей қорын қалыптастыру және күтіп ұстау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 13 мамырдағы № 129 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 366 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 20 желтоқсанда № 31174 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының музей қорын қалыптастыру және күтіп ұстау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 13 мамырдағы № 129 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13815 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 20) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы музей қорын қалыптастыру және ұстау қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының музей қорын қалыптастыру және күтіп ұстау қағидалары";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Музей қорын қалыптастыру";
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабына сәйкес Қазақстан аумағындағы археологиялық зерттеулер нәтижесінде Қазақстан Республикасы жеке және заңды тұлғаларымен және басқа да мемлекеттермен берілген материалдарды және олжаларды қабылдау.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік музейлер және музей-қорықтар Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына (бұдан әрі – Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-не дейін тұрақты сақтауға қабылданған мәдени құндылықтар жөніндегі мәліметтерді осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша жолдайды.";
3-тараудың тақырыбын мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Музей қорын ұстау";
11-тармақ орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгеріссіз қалады.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 13 мая 2016 года № 129 "Об утверждении Правил формирования и содержания музейного фонда Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 декабря 2022 года № 366. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2022 года № 31174
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 13 мая 2016 года № 129 "Об утверждении Правил формирования и содержания музейного фонда Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13815) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 20) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах формирования и содержания музейного фонда Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Формирование музейного фонда";
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) принятия материалов и находок, переданных физическими и юридическими лицами Республики Казахстан и других государств в результате археологических работ на территории Казахстана, в соответствии со статьей 34 Закона Республики Казахстан "Об охране и использовании объектов истоpико-культуpного наследия.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Государственные музеи и музеи-заповедники направляют в республиканское государственное казенное предприятие "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (далее – Национальный музей Республики Казахстан) сведения о принятых на постоянное хранение культурных ценностях ежеквартально до 15 числа месяца, следующего за кварталом, по форме согласно приложению к настоящим Правилам.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Содержание музейного фонда";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Государственные музеи и музеи-заповедники ежегодно до 20 января направляют в Национальный музей Республики Казахстан информацию о содержании своего музейного фонда за истекший год.
Национальный музей Республики Казахстан ежегодно до 1 марта направляет в уполномоченный орган в области культуры сводную информацию о состоянии музейного фонда.".
2. Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің міндетін атқарушы
Н. Дауешов

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
Н. Дауешов