Маңғыстау облысы бойынша магистралдық газ құбырларының күзет аймағы шекараларын белгілеу және жерлерді пайдалану режимін айқындау туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 8 маусымдағы № 87 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 маусымда № 28470 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 118, 121-баптарына және "Магистральдық құбыр туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына сәйкес, Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Маңғыстау облысы бойынша магистральдық газ құбырларының күзет аймағы шекаралары осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Маңғыстау облысы бойынша магистральдық газ құбырларының күзет аймағындағы жерлерді пайдалану режимі осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылсын.
4. "Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Ногаев
қаулысына 1-қосымша
Маңғыстау облысының әкімдігінің
2022 жылғы 8 маусымдағы
№ 87
Маңғыстау облысы бойынша магистральдық газ құбырларының күзет аймағы шекаралары
№ р/с
Аудан мен қала атауы
Жерлер санаты
Ауыл атауы
Магистральдық газ құбырының күзет аймағының көлемі, гектар
соның ішінде:
ауылшаруашылығы алқаптарының көлемі, гектар
оның ішінде:
басқа да алқаптар
егістік
көп жылдық
екпелер
шабындықтар
жайылымдар
барлығы
суармалы
1
"Орталық Азия-Орталық" магистральдық газ құбыры
1.1
Бейнеу ауданы
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер
30,7551
30,7551
-
-
-
-
30,7551
-
елдi мекендердiң жерлерi

Об установлении границ охранной зоны и определения режима использования земель магистральных газопроводов по Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 8 июня 2022 года № 87. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2022 года № 28470
В соответствии со статьями 118, 121 Земельного кодекса Республики Казахстан и статьей 14 Закона Республики Казахстан "О магистральном трубопроводе", акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить границы охранной зоны магистральных газопроводов по Мангистауской области согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить режим использования земель в охранной зоне магистральных газопроводов по Мангистауской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Мангистауской области согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Мангистауской области" обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Ногаев
Приложение 1
к постановлению
Границы охранной зоны магистральных газопроводов по Мангистауской области
№ п/п
Наименование района и города
Категория земель
Наименование села
Площадь охранной зоны магистрального газопровода, гектар
в том числе:
площадь сельскохозяйственных угодий, гектар
из них:
прочие угодья
пашня
многолетние насаждения
сенокосы
пастбища
всего
орошаемая
1
Магистральный газопровод "Средняя Азия-Центр"
1.1
Бейнеуский район
земли сельскохозяйственного назначения
30,7551
30,7551
-
-
-
-
30,7551
-
земли населенных пунктов

2) бағбандыққа және орман өсіруге, сондай-ақ жер жырту тереңдігі отыз бес сантиметрден аспайтын далалық ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін агротехникалық жұмыстар кешенінен басқа, магистральдық құбырдың меншік иесімен келісілмеген кез келген жұмыстарды орындауға;
3) магистральдық құбырдың меншік иесі не оператор жайластырған, магистральдық құбырға қызмет көрсету мен оның физикалық қорғалуын қамтамасыз етуге арналған жолдарды рекультивациялауға, сондай-ақ магистральдық құбырда өртке қарсы және күзет функцияларын орындайтын қызметкерлердің осы жолдармен қозғалысына, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, кедергі келтіруге;
4) кез келген құрылыстар мен ғимараттар салуға;
5) автомобиль көлігі құралдарының, тракторлар мен механизмдердің тұрақтарын ұйымдастыруға;
6) мелиоративтік жер жұмыстарын жүргізуге, суару және құрғату жүйелерін салуға;
7) магистральдық құбырдың меншік иесінің келісімінсіз тау-кен, құрылыс салу, монтаждау және жару жұмыстарын жүргізуге, жерді тегістеуге;
8) ұңғымалар, тікқазбалар орнатуға және топырақ сынамаларын (топырақ үлгілерінен басқа) алуға байланысты геологиялық түсіру, іздеу, геодезиялық және басқа да іздестіру жұмыстарын жүргізуге жол берілмейді.
Маңғыстау облысының әкімдігінің
2022 жылғы 8 маусымдағы
№ 87
қаулысына 3-қосымша
Маңғыстау облысы әкімдігінің күші жойылған кейбір қаулыларының тізімі
1. Маңғыстау облысы әкімдігінің "Окарем-Бейнеу" магистральдық газ құбырының күзет аймағы шекарасын белгілеу және жерді пайдалану режимін айқындау туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі № 166 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3691 болып тіркелген).
2. Маңғыстау облысы әкімдігінің "Орталық Азия-Орталық" магистральдық газ құбырының күзет аймағы шекарасын белгілеу және жерді пайдалану режимін айқындау туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі № 167 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3692 болып тіркелген).
3. Маңғыстау облысы әкімдігінің "Бейнеу-Бозой-Шымкент" магистральдық газ құбырының күзет аймағы шекарасын белгілеу және жерді пайдалану режимін айқындау туралы" 2019 жылғы 31 қазандағы № 232 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4012 болып тіркелген).

2) садоводство и лесоразведение, а также выполнение любых не согласованных с собственником магистрального трубопровода работ, кроме комплекса агротехнических работ для выращивания полевых сельскохозяйственных культур с пахотной глубиной не более тридцати пяти сантиметров;
3) рекультивация дорог, обустроенных собственником магистрального трубопровода либо оператором, предназначенных для обслуживания магистрального трубопровода и обеспечения его физической защиты, а также воспрепятствование движению работников, выполняющих противопожарные и охранные функции на магистральном трубопроводе по этим дорогам, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) возведение любых построек и сооружений;
5) организация стоянок автомобильных транспортных средств, тракторов и механизмов;
6) производство мелиоративных земляных работ, сооружение оросительных и осушительных систем;
7) производство горных, строительных, монтажных и взрывных работ, планировка грунта без согласования с собственником магистрального трубопровода;
8) производство геологосъемочных, поисковых, геодезических и других изыскательных работ, связанных с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов).
Приложение 3 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 8 июня 2022 года
№ 87
Перечень утративших силу некоторых постановлений акимата Мангистауской области
1. Постановление акимата Мангистауской области от 2 июля 2018 года № 166 "Об установлении границ охранной зоны и определения режима использования земель магистрального газопровода "Окарем-Бейнеу" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3691).
2. Постановление акимата Мангистауской области от 2 июля 2018 года № 167 "Об установлении границ охранной зоны и определения режима использования земель магистрального газопровода "Средняя Азия-Центр" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3692).
3. Постановление акимата Мангистауской области от 31 октября 2019 года № 232 "Об установлении границ охранной зоны и определения режима использования земель магистрального газопровода "Бейнеу-Бозой-Шымкент" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4012).