Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 3 мамырда № 32424 болып тіркелді
"Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 18) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Республиканың асыл тұқымдық орталықтарындағы асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны туралы есеп" нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Республиканың асыл тұқымдық орталықтарындағы асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың бағалануы туралы есеп" нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың ұрық саны туралы есеп" нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды жануарлардың ірі қара мал тұқымдарының тізілімі" нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды жануарлардың қой тұқымдарының тізілімі" нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды жануарлардың қарақөл қой тұқымының тізілімі" нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды жануарлардың ешкі тұқымдарының тізілімі" нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды жануарлардың шошқа тұқымдарының тізілімі" нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды жануарлардың жылқы тұқымдарының тізілімі" нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды жануарлардың түйе тұқымдарының тізілімі" нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды құс тұқымдарының тізілімі" нысаны;

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области племенного животноводства
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 апреля 2023 года № 164. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 мая 2023 года № 32424
В соответствии с подпунктом 18) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Отчет о количестве племенных животных – производителей в племенных центрах республики", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Отчет об оценке племенных животных –производителей в племенных центрах республики", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Отчет о количестве семени племенных животных – производителей", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных животных пород крупного рогатого скота", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных животных пород овец", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных животных каракульской породы овец", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных животных пород коз", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных животных пород свиней", согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных животных пород лошадей", согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных животных пород верблюдов", согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных пород птиц", согласно приложению 11 к настоящему приказу;

12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды түйеқұс тұқымдарының тізілімі" нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды маралдар тізілімі" нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды теңбіл бұғылар тізілімі" нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды бал аралар тізілімі" нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 27 сәуірдегі
№ 164 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Республиканың асыл тұқымдық орталықтарындағы асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: №АТОЕ-1 нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: асыл тұқымдық орталықтар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күніне дейін
Тұқымның аты
Асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны, бас
барлығы
оның ішінде ұрпағының сапасымен бағаланған
геномдық бағалау бойынша бағаланған
1
2
3
4
5
өнімділік бағытының атауы_____________________
1.
...
...
Жиыны:
Барлығы:
Атауы_________________________________________________________
Мекенжайы____________________________________________________
Телефоны________________________________________________________
Электрондық почтанның мекенжайы __________________________________
Орындаушы____________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы
____________________________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсырған күні 20___жылғы " " __________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Республиканың
асыл тұқымдық
орталықтарындағы асыл
тұқымды тұқымдық
жануарлардың саны туралы
есеп" нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Республиканың асыл тұқымдық орталықтарындағы асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

12) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных пород страусов", согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных маралов", согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных пятнистых оленей", согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму, предназначенную для сбора административных данных в области племенного животноводства "Реестр племенных пчел", согласно приложению 15 к настоящему приказу.
2. Департаменту животноводства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 апреля 2023 года № 164
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о количестве племенных животных – производителей в племенных центрах республики
Индекс формы административных данных: форма № ОПЦ-1
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ квартал 20 ___года
Круг лиц, представляющих информацию: племенные центры
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, до пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Название породы
Количество племенных животных – производителей, голов
всего
оцененных по качеству потомства
оцененных по геномной оценке
1
2
3
4
5
наименование направления продуктивности __________________
1.
2.
...
Итого:
Всего:
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчет о количестве племенных
животных – производителей
в племенных центрах
республики"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о количестве племенных животных –производителей в племенных центрах республики"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Республиканың асыл тұқымдық орталықтарындағы асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды асыл тұқымдық орталық толтырады.
3. Нысанға орындаушы мен басшысы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды асыл тұқымдық орталық Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күніне дейін ұсынады.
5. Нысанды қазақ және орыс тілдерінде толтырады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
7. 2-бағанда тұқымның атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда асыл тұқымды тұқымдық мал басының жалпы саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда ұрпағының сапасы бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны көрсетіледі.
10. 5-бағанда геномдық бағалау бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны көрсетіледі.
11. "Өнімділік бағытының атауы" бағанында асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың өнімділік бағыты көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 27 сәуірдегі
№ 164 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Республиканың асыл тұқымдық орталықтарындағы асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың бағалануы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № АТОЕ-2 нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: асыл тұқымдық орталықтар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың бесінші күніне дейін
Тұқым аты
Асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны, бас
барлығы
ұрпақтардың сапасы бойынша бағаланды
геномдық бағалау бойынша бағаланды
ұрпағының сапасы бойынша бағалаудан өтіп жатыр
ұрпағының сапасы бойынша бағалаудан алынды
олардың ішінен танылды
жақсартушылар
бейтараптар
нашарлатушылар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
өнімділік бағытының атауы__________________
1.
...
...
Жиыны:
Барлығы:
Атауы_________________________________________________________
Мекенжайы____________________________________________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық почтаның мекенжайы ________________________________
Орындаушы____________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы
____________________________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсырған күні 20___жылғы " " __________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Республиканың
асыл тұқымдық
орталықтарындағы асыл
тұқымды тұқымдық
жануарлардың бағалануы
туралы есеп" нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Республиканың асыл тұқымдық орталықтарындағы асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың бағалануы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о количестве племенных животных – производителей в племенных центрах республики" (далее – Форма).
2. Форма заполняется племенным центром.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется племенными центрами в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежеквартально, до пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается номер по порядку.
7. В графе 2 указывается название породы.
8. В графе 3 указывается общее количество голов племенных животных –производителей.
9. В графе 4 указывается количество племенных животных – производителей, оцененных по качеству потомства.
10. В графе 5 указывается количество племенных животных – производителей, оцененных по геномной оценке.
11. В строке "наименование направления продуктивности" указываются направления продуктивности племенных животных – производителей.
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 апреля 2023 года № 164
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет об оценке племенных животных – производителей в племенных центрах республики
Индекс формы административных данных: форма № ОПЦ-2
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20 ___ год
Круг лиц, представляющих информацию: племенные центры
Срок представления формы административных данных: ежегодно, до десятого января календарного года
Название породы
Количество племенных животных – производителей, голов
всего
оцененных по качеству потомства
оцененных по геномнойоценке
проходят проверку
по качеству потомства
сняты с проверки по качеству потомства
из них, признано
улучшателями
нейтральными
ухудшателями
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
наименование направления продуктивности __________________
1.
2.
...
Итого:
Всего:
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "__" ________ 20 ___ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчет об оценке племенных
животных – производителей
в племенных центрах республики"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об оценке племенных животных –производителей в племенных центрах республики"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Республиканың асыл тұқымдық орталықтарындағы асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың бағалануы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды асыл тұқымдық орталық толтырады.
3. Нысанға орындаушы мен басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды асыл тұқымдық орталықтар Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, күнтізбелік жылдың оныншы қаңтарына дейін ұсынылады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
7. 2-бағанда тұқымның атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда асыл тұқымды тұқымдық жануардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда ұрпағының сапасы бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық жануардың саны көрсетіледі.
10. 5-бағанда асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың ішінен геномдық бағалау бойынша бағаланған жануарлардың саны көрсетіледі.
11. 6-бағанда ұрпағының сапасы бойынша бағалаудан өтіп жатқан асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны көрсетіледі.
12. 7-бағанда ұрпағының сапасы бойынша бағалаудан алынған асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны көрсетіледі.
13. 8-бағанда жақсартушылар деп танылған асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны көрсетіледі.
14. 9-бағанда бейтараптар деп танылған асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны көрсетіледі.
15. 10-бағанда нашарлатушылар деп танылған асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың саны көрсетіледі.
16. "Өнімділік бағытының атауы" бағанында асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың өнімділік бағыты көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 27 сәуірдегі
№ 164 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың ұрық саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № АТОЕ-3 нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: асыл тұқымдық орталықтар, асыл тұқымды жануарлардың ұрығы мен эмбриондарын өткізу жөнiндегi дистрибьютерлiк орталықтар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күніне дейін
Тұқым аты
Ұрық саны, дозалар
барлығы
оның ішінде ұрпағының сапасы және (немесе) геномдық бағалау бойынша бағаланған тұқымдық жануарлардан алынған
1
2
3
4
өнімділік бағытының атауы__________________
1
Жиыны:
Барлығы:
Атауы_______________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________
Телефоны____________________________________________________
Электрондық почтаның мекенжайы ______________________________
Орындаушы___________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы
__________________________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсырған күні 20__ жылғы " " _________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Асыл тұқымды
тұқымдық жануарлардың ұрық
саны туралы есеп" нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың ұрық саны туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об оценке племенных животных – производителей в племенных центрах республики" (далее – Форма).
2. Форма заполняется племенным центром.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется племенными центрами в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно, до десятого января календарного года.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается номер по порядку.
7. В графе 2 указывается название породы.
8. В графе 3 указывается общее количество голов племенных животных – производителей.
9. В графе 4 указывается количество племенных животных –производителей, оцененных по качеству потомства.
10. В графе 5 указывается количество племенных животных –производителей, оцененных по геномной оценке.
11. В графе 6 указывается количество племенных животных – производителей, проходящих проверку по качеству потомства.
12. В графе 7 указывается количество быков-производителей снятых с проверки по качеству потомства.
13. В графе 8 указывается количество племенных животных – производителей, признанных улучшателями.
14. В графе 9 указывается количество племенных животных – производителей, признанных нейтральными.
15. В графе 10 указывается количество племенных животных – производителей, признанных ухудшателями.
16. В строке "наименование направления продуктивности" указываются направления продуктивности племенных животных – производителей.
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 апреля 2023 года № 164
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о количестве семени племенных животных – производителей
Индекс формы административных данных: форма ОПЦ-3
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ квартал 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: племенные центры, дистрибьютерные центры по реализации семени и эмбрионов племенных животных
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, до пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Название пород
Количество семени, доз
Всего
из них оцененных по качеству потомства и (или) геномной оценке
1
2
3
4
наименование направления продуктивности __________________
1
Итого:
Всего:
Наименование __________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Бизнес-идентификационный номер ________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "__" _______ 20 ___ года
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
"Отчет о количестве семени
племенных животных-производителей"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о количестве семени племенных животных – производителей"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың ұрық саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды асыл тұқымдық орталықтар, асыл тұқымды жануарлардың ұрығы мен эмбриондарын өткізу жөнiндегi дистрибьютерлiк орталықтар толтырады.
3. Нысанға орындаушы мен басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды асыл тұқымдық орталықтар, асыл тұқымдық жануарлардың ұрығы мен эмбриондарын өткізу жөнiндегi дистрибьютерлiк орталықтар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші күніне дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі.
7. 2-бағанда тұқымның атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда асыл тұқымды тұқымдық жануарлардан алынған ұрық дозаларының саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда ұрпағының сапасы және (немесе) геномдық бағалау бойынша бағаланған тұқымдық жануарлардан алынған ұрық саны көрсетіледі.
10. "Өнімділік бағытының атауы" бағанында асыл тұқымды тұқымдық жануардың өнімділік бағыты көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 27 сәуірдегі
№ 164 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Асыл тұқымды жануарлардың ірі қара мал тұқымдарының тізілімі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № РПЕ-1 нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: республикалық палаталар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі оныншы қаңтарға дейін
Облыс/Республикалық маңызы бар қалалар,
астана:______________________________________________________
Өнімділік бағыты:_________________________
Өсірілетін тұқымы:________________________
Жастық-жыныстық тобы
Шаруашылықтардың саны
Барлық асыл тұқымды жануарлар, бас
Оның ішінде
индекстік баға бойынша
кешендік сыныбы бойынша
элита рекорд
элита
I
II
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы:
Тұқымдық бұқалар
Сиырлар
Құнажындар
18 ай және одан жоғары жастағы бұқашықтар
18 ай және одан жоғары жастағы қашарлар
12-18 ай аралығындағы бұқашықтар
12-18 ай аралығындағы қашарлар
6-12 ай аралығындағы бұқашықтар
6-12 ай аралығындағы қашарлар
Атауы_________________________________________________________
Мекенжайы____________________________________________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық почтанның мекенжайы _______________________________
Орындаушы____________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы
____________________________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсырған күні 20__жылғы " " ________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Асыл тұқымды
жануарлардың ірі қара
мал тұқымдарының тізілімі"
нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды жануарлардың ірі қара мал тұқымдарының тізілімі" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о количестве семени племенных животных – производителей" (далее – Форма).
2. Форма заполняется племенными центрами, дистрибьютерными центрами по реализации семени и эмбрионов племенных животных.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется племенными центрами, дистрибьютерными центрами по реализации семени и эмбрионов племенных животных в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежеквартально, до пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается номер по порядку.
7. В графе 2 указывается название породы.
8. В графе 3 указывается количество доз семени племенных животных – производителей.
9. В графе 4 указывается количество доз семени племенных животных – производителей, оцененных по качеству потомства и (или) геномной оценке.
10. В строке "наименование направления продуктивности" указываются направления продуктивности племенных животных – производителей.
Приложение 4 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 апреля 2023 года
№ 164
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Реестр племенных животных пород крупного рогатого скота
Индекс формы административных данных: форма № ОРП-1
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20 ___год
Круг лиц, представляющих информацию: республиканские палаты
Срок представления формы административных данных: ежегодно, до десятого января, следующего за отчетным годом
Область/Города республиканского значения, столица: __________________________________________________
Направление продуктивности: __________________
Разводимая порода: ___________________________
Половозрастные группы
Количество
хозяйств
Всего племенных животных, голов
Из них
имеет индексную оценку
по комплексному классу
элита рекорд
элита
I
II
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего:
Быки-производители
Коровы
Нетели
Бычки от 18 месяцев и старше
Телки от 18 месяцев и старше
Бычки от 12 до 18 месяцев
Телки от 12 до 18 месяцев
Бычки от 6 до 12 месяцев
Телки от 6 до 12 месяцев
Наименование __________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "___" ________ 20 ___ года
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
"Реестр племенных животных пород
крупного рогатого скота"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Реестр племенных животных пород крупного рогатого скота"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды жануарлардың ірі қара мал тұқымдарының тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды республикалық палаталар толтырады.
3. Нысанға орындаушы мен басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды республикалық палаталар Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, есепті жылдан кейінгі оныншы қаңтарға дейін ұсынылады.
5. Нысанды қазақ және орыс тілдерінде толтырады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда жастық-жыныстық топтары көрсетіледі.
7. 2-бағанда шаруашылықтардың жалпы саны көрсетіледі.
8. 3-бағанда асыл тұқымды жануарлардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда индекстік бағасы бар және тұқымдық құндылығы бойынша бағаланған асыл тұқымды жануарлардың саны көрсетіледі.
10. 5-бағанда элита рекорд сыныбындағы асыл тұқымды жануарлардың саны көрсетіледі.
11. 6-бағанда элита сыныбындағы асыл тұқымды жануарлардың саны көрсетіледі.
12. 7-бағанда I сыныпты асыл тұқымды жануарлардың саны көрсетіледі.
13. 8-бағанда II сыныпты асыл тұқымды жануарлардың саны көрсетілед.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 27 сәуірдегі
№ 164 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Асыл тұқымды жануарлардың қой тұқымдарының тізілімі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № РПЕ-2 нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: республикалық палаталар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі оныншы қаңтарға дейін
Облыс/Республикалық маңызы бар қалалар, астана:____________________________
Өнімділік бағыты:_________________________
Өсірілетін тұқымы:________________________
Жастық-жыныстық топтар
Шаруашылықтардың саны
Барлық асыл тұқымды жануарлар, бас
Оның ішінде
сыныптары бойынша, бас
элита
I
1
2
3
4
5
Барлығы:
қошқарлар
саулық қойлар
1 жастан үлкен еркек тоқтылар
1 жастан үлкен ұрғашы тоқтылар
4 айдан 1 жасқа дейінгі ұрғашы тоқтылары
4 айдан 1 жасқа дейінгі еркек тоқтылар
Атауы_________________________________________________________
Мекенжайы____________________________________________________
Телефоны________________________________________________________
Электрондық почтаның мекенжайы_______________________________
Орындаушы____________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы не оның міндетін атқарушы
____________________________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсырған күні 20___жылғы " " __________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Асыл тұқымды
жануарлардың қой
тұқымдарының тізілімі"
нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды жануарлардың қой тұқымдарының тізілімі" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Реестр племенных животных пород крупного рогатого скота" (далее – Форма).
2. Форма заполняется республиканской палатой.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется республиканскими палатами в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно, до десятого января, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указываются половозрастные группы.
7. В графе 2 указывается общее количество хозяйств.
8. В графе 3 указывается общее количество голов племенных животных.
9. В графе 4 указывается количество племенных животных, оцененных по племенной ценности имеющих индексную оценку.
10. В графе 5 указывается количество племенных животных класса элита рекорд.
11. В графе 6 указывается количество племенных животных класса элита.
12. В графе 7 указывается количество племенных животных I класса.
13. В графе 8 указывается количество племенных животных II класса.
Приложение 5 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 апреля 2023 года № 164
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Реестр племенных животных пород овец
Индекс формы административных данных: форма № ОРП-2
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20 ___год
Круг лиц, представляющих информацию: республиканские палаты
Срок представления формы административных данных: ежегодно, до десятого января, следующего за отчетным годом
Область/Города республиканского значения, столица: __________________________________________________
Направление продуктивности: __________________
Разводимая порода: ___________________________
Половозрастные группы
Количество
хозяйств
Всего племенных животных, голов
Из них
по классам, голов
элита
I
1
2
3
4
5
Всего:
бараны-производители
овцематки
баранчики старше 1 года
ярки старше 1 года
ярочки от 4 месяцев до 1 года
баранчики от 4 месяцев до 1 года
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "__" ________ 20 __ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Реестр племенных животных
пород овец"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Реестр племенных животных пород овец"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды құс тұқымдарының тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды республикалық палаталар толтырады.
3. Нысанға орындаушы мен басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды республикалық палаталар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, есепті жылдан кейінгі оныншы қаңтарға дейін ұсынылады.
5. Нысанды қазақ және орыс тілдерінде толтырады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда топтары көрсетіледі.
7. 2-бағанда шаруашылықтардың жалпы саны көрсетіледі.
8. 3-бағанда асыл тұқымды құстардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда элита сыныбындағы асыл тұқымды құстардың саны көрсетіледі.
10. 5-бағанда I сыныпты асыл тұқымды құстардың саны көрсетіледі.
11. 6-бағанда II сыныпты асыл тұқымды құстардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 27 сәуірдегі
№ 164 бұйрығына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Асыл тұқымды түйеқұс тұқымдарының тізілімі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № РПЕ-9 нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: республикалық палаталар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі оныншы қаңтарға дейін
Облыс/Республикалық маңызы бар қалалар, астана:______________________________
Өнімділік бағыты:_________________________
Өсірілетін тұқымы:________________________
Жастық-жыныстық топтар
Шаруашылықтардың саны
Барлық асыл тұқымды түйекұс, бас
Оның ішінде
сыныптары бойынша, бас
элита
I
II
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
аталық түйеқұстар
мекиен түйеқұстар
2 жастан үлкен аталық түйеқұстар
2 жастан үлкен аналық түйеқұстар
1 жастан 2 жасқа дейінгі түйеқұстардың аталықтары
1 жастан 2 жасқа дейінгі аналық түйеқұстар
Атауы_________________________________________________________
Мекенжайы____________________________________________________
Телефоны________________________________________________________
Электрондық почтанның мекенжайы_______________________________
Орындаушы____________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы не оның міндетін атқарушы
____________________________________________________________________
(аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсырған күні 20___жылғы " " __________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Асыл тұқымды
түйеқұс тұқымдарының
тізілімі" нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды түйеқұс тұқымдарының тізілімі" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Реестр племенных пород птиц" (далее – Форма).
2. Форма заполняется республиканской палатой.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется республиканскими палатами в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно, до десятого января, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указываются группы.
7. В графе 2 указывается общее количество хозяйств.
8. В графе 3 указывается общее количество голов племенных птиц.
9. В графе 4 указывается количество племенных птиц класса элита.
10. В графе 5 указывается количество племенных птиц I класса.
11. В графе 6 указывается количество племенных птиц II класса.
Приложение 12 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 апреля 2023 года № 164
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Реестр племенных пород страусов
Индекс формы административных данных: форма № ОРП-9
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20 ___год
Круг лиц, представляющих информацию: республиканские палаты
Срок представления формы административных данных: ежегодно, до десятого января, следующего за отчетным годом
Область/Города республиканского значения, столица: __________________________________________________
Направление продуктивности: __________________
Разводимая порода: ___________________________
Половозрастные группы
Количество
хозяйств
Всего племенных страусов, голов
Из них
по классам, голов
элита
I
II
1
2
3
4
5
6
Всего:
самцы-производители страусов
самки-несушки страусов
самцы страусов старше 2 лет
самки страусов старше 2 лет
самцы страусов от 1 до 2 лет
самки страусов от 1 до 2 лет
молодняк страусов до 1 года
Наименование __________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Реестр племенных
пород страусов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Реестр племенных пород страусов"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктемелер әкімшілік деректерді жинауға арналған "Асыл тұқымды бал аралар тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыруға қойылатын бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды республикалық палаталар толтырады.
3. Нысанға орындаушы мен басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды республикалық палаталар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, есепті жылдан кейінгі оныншы қаңтарға дейін ұсынылады.
5. Нысанды қазақ және орыс тілдерінде толтырады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда жастық-жыныстық топтары көрсетіледі.
7. 2-бағанда шаруашылықтардың жалпы саны көрсетіледі.
8. 3-бағанда асыл тұқымды бал ара ұяларының жалпы саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда элита сыныбындағы асыл тұқымды бал ара ұяларының саны көрсетіледі.
10. 5-бағанда I сыныпты асыл тұқымды бал ара ұяларының саны көрсетіледі.
11. 6-бағанда II сыныпты асыл тұқымды бал ара ұяларының саны көрсетіледі.
12. 7-бағанда III сыныпты асыл тұқымды бал ара ұяларының саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Реестр племенных пчел" (далее – Форма).
2. Форма заполняется республиканской палатой.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется республиканскими палатами в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно, до десятого января, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указываются половозрастные группы.
7. В графе 2 указывается общее количество хозяйств.
8. В графе 3 указывается общее количество пчелосемей.
9. В графе 4 указывается количество пчелосемей класса элита.
10. В графе 5 указывается количество пчелосемей I класса.
11. В графе 6 указывается количество пчелосемей II класса.
12. В графе 7 указывается количество пчелосемей III класса.