Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасасу қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2023 жылғы 11 мамырдағы № 153 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2023 жылғы 11 мамырда № 32466 болып тіркелді
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-3-бабы 5-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасасу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісімнің нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Нормашығармашылық және халықаралық ынтымақтастық департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін.
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін, оны Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап, күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
А. Жұмағали
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2023 жылғы 11 мамырдағы
№ 153 бұйрығына
1-қосымша
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасасу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс– қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасасу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (бұдан әрі – Заң) Қазақстан Республикасы Заңының 24-3-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасасу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил заключения соглашения о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции, и его формы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 11 мая 2023 года № 153. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2023 года № 32466.
В соответствии пунктом 5 статьи 24-3 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила заключения соглашения о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму соглашения о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту нормотворчества и международного сотрудничества Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
А. Жұмағали
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 11 мая 2023 года № 153
Правила заключения соглашения о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила заключения соглашения о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 24-3 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (далее – Закон) и определяют порядок заключения соглашения о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құпия ақпарат – сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарлау немесе сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған іздеудегі адамның тұрған жері туралы ақпарат беру немесе сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтау, оның жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру үшін маңызы бар (кейіннен болған) өзге де жәрдем көрсету мақсатында, адамның өзі жұмыскері болып табылатын (болған) мемлекеттік органның не ұйымның жоғары тұрған басшысына және (немесе) басшылығына және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдарға жүгінуі туралы ақпарат көрсетілген ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасалған жағдайда;
2) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдемдесу – сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасау фактісі туралы хабарлау, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған іздеудегі адамның тұрған жері туралы ақпарат беру, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтау, оның жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру үшін маңызы бар (кейіннен болған) өзге де жәрдемдесу;
3) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган – Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатын қалыптастыру мен іске асыруды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласында үйлестіруді, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың алдын алуды, анықтауды, жолын кесуді, ашуды және тергеп-тексеруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган және оның аумақтық бөлімшелері;
4) уәкілетті мемлекеттік органдар – өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтауды, жолын кесуді, ашуды, тергеп-тексеруді және алдын алуды және оларды жасауға кінәлі адамдарды жауапқа тартуды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының прокуратура, ұлттық қауіпсіздік, ішкі істер, әскери полиция органдары, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, экономикалық тергеп-тексеру қызметі.
3. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім (бұдан әрі – жария етпеу туралы келісім) осы келісімді жасасқан адамның сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдемдесу мақсатында адамның өзі жұмыскері болып табылатын (болған) мемлекеттік органның не ұйымның жоғары тұрған басшысына және (немесе) басшылығына (бұдан әрі – басшы) және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органдарға жүгінуі туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз етуі үшін негіз болып табылады.
2 тарау. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасасу тәртібі
4. Адам басшыға жүгінген кезде, мемлекеттік органда немесе ол жұмыскері болып табылатын ұйымда сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдемдесу мақсатында, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдемдесу туралы ақпарат жария етілмеген жағдайда, жарияламау туралы келісім жасалғаннан кейін басшыны сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдемдесу ниеті туралы ескертеді.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) конфиденциальная информация – информация об обращении лица к вышестоящему руководителю и (или) руководству государственного органа либо организации, работником которой оно является (являлось), и (или) в уполномоченные государственные органы в целях сообщения о факте коррупционного правонарушения или предоставления информации о местонахождении разыскиваемого лица, совершившего коррупционное правонарушение, или оказания иного содействия, имеющего (имевшего впоследствии) значение для выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционного правонарушения, в случае заключения соглашения о неразглашении указанной информации;
2) содействие в противодействии коррупции – сообщение о факте совершения коррупционного правонарушения, предоставление информации о местонахождении разыскиваемого лица, совершившего коррупционное правонарушение, а также иное содействие, имеющее (имевшее впоследствии) значение для выявления, пресечения, раскрытия и расследования коррупционного правонарушения;
3) уполномоченный орган по противодействию коррупции –государственный орган, осуществляющий формирование и реализацию антикоррупционной политики Республики Казахстан и координацию в сфере противодействия коррупции, а также предупреждение, выявление, пресечение, раскрытие и расследование коррупционных правонарушений, и его территориальные подразделения;
4) уполномоченные государственные органы – органы прокуратуры, национальной безопасности, внутренних дел, военной полиции, антикоррупционная служба, служба экономических расследований, осуществляющих в пределах своей компетенции выявление, пресечение, раскрытие, расследование и предупреждение коррупционных правонарушений и привлечение лиц, виновных в их совершении, к ответственности.
3. Соглашение о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции (далее – соглашение о неразглашении) является основанием для обеспечения лицом, заключившим данное соглашение, конфиденциальности информации об обращении лица к вышестоящему руководителю и (или) руководству государственного органа либо организации (далее – руководитель), работником которой оно является (являлось), и (или) в уполномоченные государственные органы в целях содействия в противодействии коррупции.
Глава 2. Порядок заключения соглашения о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции
4. При обращении лица к руководителю в целях содействия в противодействии коррупции в государственном органе или организации, работником которой оно является (являлось), при условии неразглашения информации об оказании им содействия в противодействии коррупции предупреждает руководителя о намерении оказать содействие в противодействии коррупции после заключения соглашения о неразглашении.

Басшы өтініш берген сәттен бастап жиырма төрт сағаттан кешіктірмей осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген адаммен осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша жария етпеу туралы келісім жасасады.
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы келіп түскен хабарлама бойынша шаралар қабылдау үшін уәкілетті мемлекеттік органға жүгінген осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген, басшы мен уәкілетті мемлекеттік органның басшысы айқындайтын уәкілетті мемлекеттік органның лауазымды адамы арасында осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес 2-нысан бойынша жария етпеу туралы келісім жасалады.
5. Адам сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдемдесу мақсатында уәкілетті мемлекеттік органға жүгінген кезде уәкілетті мемлекеттік орган көрсетілген адаммен, оның ниеті болған кезде, оны жария етпеу туралы келісім жасасады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдемдесу осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген адам мен уәкілетті мемлекеттік органның басшысы айқындайтын уәкілетті мемлекеттік органның лауазымды адамы арасында осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес 3-нысан бойынша жария етпеу туралы келісім жасалғаннан кейін уәкілетті мемлекеттік органға беріледі.
6. Осы Қағидалардың 4-тармағының үшінші бөлігінде және 5-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген уәкілетті мемлекеттік органның лауазымды адамы уәкілетті мемлекеттік органның өзге лауазымды адамдарына немесе прокурорға қылмыстық істі одан әрі тергеп-тексеру үшін берген кезде оларды осы Қағидалардың 4-тармағының бірінші бөлігінде және 5-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген адаммен жасасқан жария етпеу туралы келісімнің бар екендігі туралы жазбаша хабардар етеді.
7. Басшы келісім комиссиясының немесе алқалы органның отырысына шақырылған сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамымен осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша келісім комиссиясының немесе алқалы органның отырысы басталғанға дейін, ал сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамы келісім комиссиясының немесе алқалы органның отырысына келмеген жағдайда жария етпеу туралы келісім жасасады, осы келісім келісу комиссиясы шешімінің немесе алқалы орган отырысының хаттамасының көшірмесін беру сәтінде жасалады.
8. Адам сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органға осындай өтініш туралы құқықты іске асыру үшін жүгінген кезде, ол оны тәртіптік жауаптылыққа тарту немесе жұмыстан шығару немесе басқа лауазымға ауыстыру оның сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдемдесуімен байланысты деп есептеген жағдайда, уәкілетті мемлекеттік органдар сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарды қабылдаған күннен бастап үш жыл ішінде, осы мәселелерді бұрын келісу комиссиясы немесе алқалы орган Заңның 24-2-бабында көзделген тәртіппен қарамаған жағдайда, Заңның 24-4-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген құпия ақпаратты беруге жазбаша келісім негізінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша осы тұлғамен жария етпеу туралы келісім жасасады.

Руководитель, не позднее двадцати четырех часов с момента обращения, заключает с лицом, указанным в части первой настоящего пункта, соглашение о неразглашении по форме 1, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
С руководителем, обратившимся в уполномоченный государственный орган для принятия мер по поступившему сообщению о факте коррупционного правонарушения, и должностным лицом уполномоченного государственного органа, определяемым руководителем уполномоченного государственного органа, заключается соглашение о неразглашении по форме 2, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
5. При обращении лица в уполномоченный государственный орган в целях оказания содействия в противодействии коррупции, уполномоченный государственный орган заключает с указанным лицом соглашение о неразглашении при наличии его намерения.
Содействие в противодействии коррупции оказывается после заключения между лицом, указанным в части первой настоящего пункта, и должностным лицом уполномоченного государственного органа, определяемым руководителем уполномоченного государственного органа, соглашения о неразглашении по форме 3, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
6. При передаче уголовного дела для дальнейшего расследования иным должностным лицам уполномоченного государственного органа или прокурору, должностное лицо уполномоченного государственного органа, указанное в части третьей пункта 4 и части второй пункта 5 настоящих Правил, письменно уведомляет их о наличии заключенного соглашения о неразглашении с лицом, указанным в части первой пункта 4 и части первой пункта 5 настоящих Правил.
7. Руководитель заключает с должностным лицом уполномоченного органа по противодействию коррупции, приглашенным на заседание согласительной комиссии или коллегиального органа, соглашение о неразглашении по форме 4, согласно приложению 2 к настоящему приказу, до начала заседания согласительной комиссии или коллегиального органа, а в случае неявки должностного лица уполномоченного органа по противодействию коррупции на заседание согласительной комиссии или коллегиального органа, данное соглашение заключается в момент передачи копии решения согласительной комиссии либо протокола заседания коллегиального органа.
8. При обращении лица в уполномоченный орган по противодействию коррупции для реализации права о таком обращении в течение трех лет с даты приема уполномоченными государственными органами сообщения о факте коррупционного правонарушения, в случае, когда он полагает, что привлечение его к дисциплинарной ответственности или увольнение, или перевод на другую должность связаны с его содействием в противодействии коррупции, при условии, что данные вопросы ранее не рассматривались согласительной комиссией или коллегиальным органом в порядке, предусмотренном статьей 24-2 Закона, на основании письменного согласия на передачу конфиденциальной информации, предусмотренного подпунктом 3) пункта 1 статьи 24-4 Закона, уполномоченный орган по противодействию коррупции заключает с данным лицом соглашение о неразглашении по форме 4, согласно приложению 2 к настоящему приказу.

9. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның Заңының 24-4-бабы 2-тармағында көзделген хабарламасы келіп түскен мемлекеттік органның немесе ұйымның басшысы, егер бұрын осы адам мен уәкілетті мемлекеттік орган арасында жария етпеу туралы келісім жасалған болса, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсеткен адаммен осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша жария етпеу туралы келісім жасасады.
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2023 жылғы 11 мамырдағы
№ 153 бұйрығына
2-қосымша
1-нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім
_________________                                     "___" __________ 20 __ жыл
(елді мекен)
______________________________________________________________, бір тараптан
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
_______________________________________________________ негізінде әрекет етуші
(жарғы/ереже / бұйрық № __ "__" _______ 20__жыл/басқа)
___________________________________________________ атынан, бұдан әрі "Басшы"
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
деп аталатын, және _________________________________________________________
(мемлекеттік орган/ұйым жұмыскерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
екінші тараптан, бұдан әрі "Жұмыскер" деп аталатын, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатын, Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 22-бабы 1-тармағының 26) тармақшасының және 23-бабы 2-тармағының 29) тармақшасының, 24-бабының 1, 2 және 4-тармақтарының, 2) тармақшасының ережелерін орындау үшін "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-1-баптары мен 24-3-бабының 2-тармақтары төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты:
Шарттың мәні
1.1. Осы Келісіммен Тараптар осы Келісімнің 2.1. және 2.2. – тармақтарында көзделген
жағдайларды қоспағанда, ____________________________________________________
(Жұмыскер жұмыс істейтін мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
__________________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтың мәні)
__________________________________________________________________________
туралы хабарлау немесе _____________________________________________________
(жұмыскер жұмыс істейтін мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
__________________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылда көрсетілген өзге де жәрдемнің мәні)
__________________________________________________________________________
мақсатында Жұмыскердің Басшыға жүгінуі туралы ақпаратты
(бұдан әрі – құпия ақпарат) жария етпеуге кепілдік береді.
Тараптардың Міндеттемелері

9. Руководитель государственного органа или организации, которому поступило уведомление уполномоченного органа по противодействию коррупции, предусмотренное пунктом 2 статьи 24-4 Закона, заключает соглашение о неразглашении по форме 4, согласно приложению 2 к настоящему приказу, с лицом, оказавшим содействие в противодействии коррупции, если ранее между данным лицом и уполномоченным государственным органом заключено соглашение о неразглашении.
Приложение 2 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 11 мая 2023 года № 153
Форма 1
Соглашение
о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции
___________________                                    "___" __________ 20 __ года
(населенный пункт)
_______________________________________________________________________, в лице
(наименование государственного органа/организации)
_______________________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего (-ей) на основании __________________________________________________
(устав/положение/приказ № ___ от "__" _______ 20__года/другое)
с одной стороны, именуемый (-ая) в дальнейшем "Руководитель", и _____________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника государственного органа/организации)
с другой стороны, именуемый (-ая) в дальнейшем "Работник", далее совместно именуемые
"Стороны", во исполнение положений подпункта 26) пункта 1 статьи 22 и подпункта 29)
пункта 2 статьи 23 Трудового Кодекса Республики Казахстан, пунктов 1, 2 и 4 статьи 24,
подпункта 2) статьи 24-1 и пункта 2 статьи 24-3 Закона Республики Казахстан
"О противодействии коррупции" заключили настоящее Соглашение о нижеследующем:
Предмет договора
1.1. Настоящим Соглашением Стороны гарантируют неразглашение информации об
обращении Работника к Руководителю в целях сообщения о ____________________________
________________________________________________________________________________
(суть коррупционного правонарушения)
в _____________________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации, в которой работает Работник)
или ____________________________________________________________________________
(суть оказанного иного содействия в противодействии коррупции)
в ______________________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации, в которой работает Работник)
(далее – конфиденциальная информация), за исключением случаев, предусмотренных
пунктами 2.1. и 2.2. настоящего Соглашения.
Обязанности Сторон

2.1. Жұмыскер:
1) осы Келісім жасалғаннан кейін мемлекеттік органда не ол жұмыс істейтін ұйымда дайындалып жатқан, жасалатын немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы өзіне белгілі болған ақпаратты және (немесе) мемлекеттік органда не ол жұмыс істейтін ұйымда сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты басшыға дереу хабарлауға;
2) Басшыға сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы көрінеу жалған ақпарат бермеуге;
3) құпия ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге, мыналарды:
Жұмыскер хабарлаған не жумыскер осы іс бойынша өзге де жәрдем көрсеткен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысатын уәкілетті мемлекеттік органдар мен соттардың лауазымды адамдарын қоспағанда;
Жұмыскерге біржолғы ақшалай сыйақы төлеуді жүзеге асыруға қатысатын тиісті уәкілетті мемлекеттік органның және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамдарын қоспағанда;
4) уәкілетті мемлекеттік органдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарламасын қабылдаған күннен бастап үш жыл ішінде немесе осы Келісімнің 1.1.-тармағында көрсетілген сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсеткен сәттен бастап ұйымның келісу комиссиясына (ол болған кезде) жеке еңбек дауын қарау туралы өтініш берген жағдайда, жеке еңбек дауының алдағы қаралатыны туралы Басшыны келісім комиссиясы келісім комиссиясына өтініш берген күнге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етуге;
5) арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда, мемлекеттік органдарда, сондай-ақ келісу комиссиялары, тәртіптік жауаптылығы жоқ ұйымдарда немесе уәкілетті мемлекеттік органдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарламасын қабылдаған күннен бастап үш жыл ішінде немесе Жұмыскерді жұмыстан шығару (атқаратын лауазымынан босату) немесе басқа лауазымға ауыстыру мәселелері қаралған жағдайда, осы Келісімнің 1.1.-тармағында көрсетілген сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылда оларға өзге де жәрдемдесу, бұл туралы Басшыны оның тәртіптік жауапкершілігін немесе аталған мәселелерді қарау туралы белгілі болған күні хабардар етуге;
6) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы өзіне белгілі болған ақпаратты жеке немесе үшінші тұлғалардың мүдделері үшін пайдаланбауға;
7) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге;
8) бөгде адамдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсетуге байланысты құпия ақпаратты немесе өзге де мәліметтерді алуға тырысқан жағдайда, бұл туралы құпия ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасалған Басшыға дереу хабарлауға міндеттенеді

2.1. Работник обязуется:
1) после заключения настоящего Соглашения незамедлительно сообщить
Руководителю ставшую ему известной информацию о готовящемся, совершаемом или
совершенном коррупционном правонарушении в государственном органе либо организации,
в которой он работает, и (или) информацию, направленную на оказание иного содействия в
противодействии коррупции в государственном органе либо организации, в которой он
работает;
2) не сообщать Руководителю заведомо ложную информацию о коррупционном
правонарушении;
3) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за исключением:
должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов, участвующих в
производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором сообщил Работник либо
Работником было оказано иное содействие по данному делу;
должностных лиц соответствующего уполномоченного государственного органа и
уполномоченного органа по противодействию коррупции, участвующим в осуществлении
выплаты Работнику единовременного денежного вознаграждения;
4) в случае подачи заявления в согласительную комиссию организации (при ее
наличии) о рассмотрении индивидуального трудового спора в течение трех лет с даты
приема уполномоченными государственными органами сообщения Работника о факте
коррупционного правонарушения или с момента оказания им иного содействия в
противодействии коррупции, указанных в пункте 1.1. настоящего Соглашения, уведомлять
Руководителя о предстоящем рассмотрении индивидуального трудового спора
согласительной комиссией не позднее трех рабочих дней до дня подачи заявления в
согласительную комиссию;
5) в случае рассмотрения в государственных органах, а также организациях, в
которых отсутствуют согласительные комиссии, дисциплинарной ответственности или
вопросов увольнения (освобождения от занимаемой должности) или перевода на другую
должность Работника в течение трех лет с даты приема уполномоченными
государственными органами сообщения Работника о факте коррупционного правонарушения
или с момента оказания им иного содействия в противодействии коррупции, указанных в
пункте 1.1. настоящего Соглашения, уведомлять Руководителя об этом в тот же день, когда
ему стало известно о рассмотрении его дисциплинарной ответственности или указанных
вопросов;
6) не использовать ставшую ему известной информацию о коррупционном
правонарушении в личных интересах или интересах третьих лиц;
7) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
8) в случае попытки посторонних лиц получить конфиденциальную информацию или
иные сведения, связанные с оказанием Работником содействия в противодействии
коррупции, незамедлительно сообщить об этом Руководителю, с которым заключено
соглашение о неразглашении конфиденциальной информации.

2.2. Басшы:
1) Жұмыскерден дайындалып жатқан, жасалатын немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылыққа жатпайтын ақпарат беруді талап етпеу;
2) дайындалып жатқан, жасалатын немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) уәкілетті мемлекеттік органның лауазымды адамымен құпия ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасалған жағдайда, Жұмыскерден алынған сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты уәкілетті мемлекеттік органға дереу беруге;
3) құпия ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге, мыналарды:
Жұмыскер хабарлаған немесе Жұмыскер осы іс бойынша өзге де жәрдем көрсеткен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысатын уәкілетті мемлекеттік органдардың мен соттардың лауазымды адамдарын қоспағанда;
осы тармақтың 4) және 5) тармақшаларында көзделген жағдайларда келісім комиссиясының, тәртіптік комиссияның немесе _______________________________________ (мемлекеттік органның/ұйымның атауы) өзге алқалы органының мүшелерін қоспағанда; келісу комиссиясының, тәртіптік комиссияның немесе ______________________________________ өзге алқалы органының отырысына шақырылған (мемлекеттік органның/ұйымның атауы) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамдарын қоспағанда;
4) келісім комиссиясы тарапы Жұмыскер болып табылатын жеке еңбек дауын (ол болған жағдайда) уәкілетті мемлекеттік органдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарламасын қабылдаған күннен бастап үш жыл ішінде немесе ол 1.1-тармақта көрсетілген сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсеткен сәттен бастап қараған жағдайда келісу комиссиясының мүшелерін осы Келісімнің бар екендігі туралы жұмыскер келісу комиссиясына өтініш берген күннен кешіктірмей хабардар етуге;
5) арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда, мемлекеттік органдарда, сондай-ақ келісу комиссиялары, тәртіптік жауаптылығы жоқ ұйымдарда немесе уәкілетті мемлекеттік органдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық фактісі туралы хабарламасын қабылдаған күннен бастап үш жыл ішінде немесе жұмыскерді жұмыстан шығару (атқаратын лауазымынан босату) немесе басқа лауазымға ауыстыру мәселелері қаралған жағдайда 1.1-тармақта көрсетілген сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылда оларға өзге де жәрдем көрсету осы Келісімнің бар екендігі туралы тәртіптік комиссияның немесе мемлекеттік органның өзге алқалы органының не ұйымның мүшелерін тәртіптік комиссияның немесе өзге алқалы органның мүшелеріне Жұмыскерге қатысты материалдарды жібергенге дейін хабардар етуге;

2.2. Руководитель обязуется:
1) не требовать от Работника предоставления информации, не относящейся к
готовящемуся, совершаемому или совершенному коррупционному правонарушению;
2) незамедлительно передать информацию о готовящемся, совершаемом или
совершенном коррупционном правонарушении, и (или) информацию, направленную на
оказание иного содействия в противодействии коррупции, полученную от Работника, в
уполномоченный государственный орган при условии заключения с должностным лицом
уполномоченного государственного органа соглашения о неразглашении конфиденциальной
информации;
3) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за исключением:
должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов, участвующих в
производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором сообщил Работник либо
Работником было оказано иное содействие по данному делу;
членов согласительной комиссии, дисциплинарной комиссии или иного
коллегиального органа ___________________________________________________ в случаях,
(наименование государственного органа/организации)
предусмотренных подпунктами 4) и 5) настоящего пункта;
должностных лиц уполномоченного органа по противодействию коррупции,
приглашенных на заседание согласительной комиссии, дисциплинарной комиссии или иного
коллегиального органа ___________________________________________________________;
(наименование государственного органа/организации)
4) в случае рассмотрения согласительной комиссией организации (при ее наличии)
индивидуального трудового спора, стороной которого выступает Работник, в течение трех
лет с даты приема уполномоченными государственными органами сообщения Работника о
факте коррупционного правонарушения или с момента оказания им иного содействия в
противодействии коррупции, указанных в пункте 1.1. настоящего Соглашения, уведомить
членов согласительной комиссии о наличии настоящего Соглашения не позднее дня подачи
Работником заявления в согласительную комиссию;
5) в случае рассмотрения в государственных органах, а также организациях, в
которых отсутствуют согласительные комиссии, дисциплинарной ответственности или
вопросов увольнения (освобождения от занимаемой должности) или перевода на другую
должность Работника в течение трех лет с даты приема уполномоченными
государственными органами сообщения Работника о факте коррупционного правонарушения
или с момента оказания им иного содействия в противодействии коррупции, указанных в
пункте 1.1. настоящего Соглашения, уведомить членов дисциплинарной комиссии или иного
коллегиального органа государственного органа либо организации о наличии настоящего
Соглашения до рассылки членам дисциплинарной комиссии или иного коллегиального
органа материалов, касающихся Работника;

6) келісу комиссиясының, тәртіптік комиссияның немесе ___________________________________________________________ өзге алқалы органының (мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
отырысына шақырылған сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамының құпия ақпаратты жария етпеу туралы келісімге қол қоюын қамтамасыз етуге;
7) дайындалып жатқан, жасалып жатқан немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) Жұмыскерден алынған сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты жеке мүдделерінде немесе үшінші тұлғалардың мүдделерінде пайдаланбауға;
8) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге
9) бөгде адамдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсетуге байланысты құпия ақпаратты немесе өзге де мәліметтерді алуға тырысқан жағдайда, бұл туралы құпия ақпаратты жария етпеу туралы келісім жасалған уәкілетті мемлекеттік органға дереу хабарлауға міндетті.
Қорытынды ережелер
3.1. Осы Келісімге қол қою арқылы Жұмысткер мен Басшы құпия ақпаратты жария еткені үшін, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қылмыстық жауаптылыққа тартылатыны туралы ескертілгенін растайды.
3.2. Осы Келісім Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және Жұмыскер мен Жұмыскер жұмыс істейтін мемлекеттік орган/ұйым арасындағы еңбек шартының қолданылу мерзімі ішінде, ал еңбек шарты тоқтатылғаннан кейін – мерзімсіз қолданылады.
3.3. Осы Келісім Тараптардың әрқайсысы үшін бір данадан бірдей заңды күші бар мемлекеттік не орыс тілінде екі данада жасалды.
Тараптардың мекенжайлары, деректемелері және қойған қолдары
Басшы:
Мемлекеттік органның атауы/
ұйымдар ____________________________
____________________________________
БСН ________________________________
Заңды мекенжайы ____________________
Байланыс телефоны ___________________
Лауазымы: ___________________________
_____________________________________
______________ / _____________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
Жұмыскер:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________
______________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың №__ "__"________. ______ж. _________ берген
ЖСН _________________________________
Тұрғылықты мекенжайы ________________
______________________________________
Байланыс телефоны ____________________
______________ / ______________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
Осы Келісімнің
данасын алды: _________________________ /___________________________
(тегі, аты-жөні)                   (қолы)
Күні: 20____ жылғы "___" __________
2-нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім
_________________                                     "___" __________ 20 __ жыл
(елді мекен)
_________________________________________________________________________,
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
_____________________________________, ____________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (ереже / бұйрық № _ "__" _______ 20__жыл/басқа)
негізінде әрекет етуші бір тараптан, бұдан әрі "Лауазымды адам" деп аталатын және
____________________________________, _____________________________________
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы) (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
______________________________________________________ негізінде әрекет етеді,
(жарғы/ереже/бұйрық № __ "__" _______ 20__жыл / басқа)
_____________________________________________ жұмыс көрсету туралы ақпаратты
(мемлекеттік орган/ұйым жұмыскерінің тегі, аты-жөні)
жария етпеу туралы келісім жасасқан сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдемдесу, екінші жағынан, бұдан әрі "Мемлекеттік органның/ұйымның өкілі" деп аталатын, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатын, "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы 2 және 4-тармақтарының, 24-1-бабы 2) тармақшасының мен 24-3-бабы 3 тармақшасының ережелерін орындау үшін төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты:
Шарттың мәні

6) обеспечить подписание соглашения о неразглашении конфиденциальной
информации должностным лицом уполномоченного органа по противодействию коррупции,
приглашенным на заседание согласительной комиссии, дисциплинарной комиссии или иного
коллегиального органа ___________________________________________________________;
(наименование государственного органа/организации)
7) не использовать информацию о готовящемся, совершаемом или совершенном
коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную на оказание иного
содействия в противодействии коррупции, полученную от Работника, в личных интересах
или интересах третьих лиц;
8) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
9) в случае попытки посторонних лиц получить конфиденциальную информацию или
иные сведения, связанные с оказанием Работником содействия в противодействии
коррупции, незамедлительно сообщить об этом в уполномоченный государственный орган, с
которым заключено соглашение о неразглашении конфиденциальной информации.
Заключительные положения
3.1. Подписанием настоящего Соглашения Работник и Руководитель подтверждают,
что они предупреждены о том, что за разглашение конфиденциальной информации они будут
привлечены к уголовной ответственности в соответствии с действующим законодательством
Республики Казахстан.
3.2. Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания Сторонами и
действует в течение срока действия трудового договора между Работником и
государственным органом/организацией, в которой работает Работник, а после прекращения
трудового договора – бессрочно.
3.3. Настоящее Соглашение составлено в двух экземплярах на государственном либо
русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой
из Сторон.
Адреса, реквизиты и подписи Сторон
Руководитель:
Наименование государственного органа/
организации ________________________
___________________________________
БИН _______________________________
Юридический адрес __________________
Контактный телефон _________________
Должность: _________________________
____________________________________
______________ / ____________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
МП
Работник:
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ____
______________________________________
Документ, удостоверяющий личность № ___
от "__"________. _____г. выдан __________
ИИН _________________________________
Адрес проживания _____________________
______________________________________
Контактный телефон ___________________
______________ / ______________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Экземпляр настоящего
Соглашения получил (а): _______________________ /___________________________
(фамилия, инициалы)             (подпись)
Дата: "___" __________ 20____ года
Форма 2
Соглашение
о неразглашении информации об оказании содействия
в противодействии коррупции
_________________                               "__" ___________ 20 __ года
(населенный пункт)
__________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного государственного органа)
в лице _____________________________________, действующего (-ей) на основании
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________, с одной стороны,
именуемый (-ая) в (положение/приказ № ___ от "__" _______ 20__года/другое)
дальнейшем "Должностное лицо", и __________________________________________,
(наименование государственного органа/организации)
в лице __________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего (-ей) на основании ____________________________________________,
(устав/положение/приказ № ___ от "__" _______ 20__года/другое)
заключивший с __________________________________________________ соглашение
(фамилия, инициалы работника государственного органа/организации)
о неразглашении информации об оказании содействия в противодействии коррупции,
с другой стороны, именуемый (-ая) в дальнейшем "Представитель государственного
органа/организации", далее совместно именуемые "Стороны", во исполнение
положений пунктов 2 и 4 статьи 24, подпункта 2) статьи 24-1 и подпункта 3 статьи
24-3
Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" заключили
настоящее Соглашение о нижеследующем:
Предмет договора

1.1. Осы Келісімнің 2.1. және 2.2. – тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда,
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік орган/ұйым жұмыскерінің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
(бұдан әрі – жұмыскер) жұмыс істейтін ұйымда _________________________________
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтың мәні)
туралы хабарлау немесе ____________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылда көрсетілген өзге де жәрдемнің мәні)
__________________________________________________________________________
мақсатында Жұмыскердің Басшыға жүгінуі туралы ақпаратты (бұдан әрі – құпия
ақпарат) жария етпеуге кепілдік береді.
Тараптардың міндеттемелері
2.1. Мемлекеттік органның/ұйымның өкілі:
1) осы Келісім жасалғаннан кейін Лауазымды адамға дайындалып жатқан, жасалып жатқан немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) Жұмыскерден алынған сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты дереу беруге;
2) Лауазымды адамға сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы көрінеу жалған ақпарат бермеуге;
3) Жұмыскер хабарлаған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысатын уәкілетті мемлекеттік органдардың мен соттардың лауазымды адамдарын қоспағанда, Жұмыскерден алынған құпия ақпаратты, сондай-ақ дайындалып жатқан, жасалатын немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге не Жұмыскер осы іс бойынша өзге де көмек көрсетуге;
4) дайындалып жатқан, жасалып жатқан немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) Жұмыскерден алынған сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты жеке мүдделерінде немесе үшінші тұлғалардың мүдделерінде пайдаланбауға;
5) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге;
6) Лауазымды адамға жүгінуге байланысты өзіне белгілі болған мәліметтерді жеке мүддесі үшін немесе үшінші тұлғалардың мүддесі үшін пайдаланбауға;
7) бөгде адамдар Жұмыскердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсетуге байланысты құпия ақпаратты немесе өзге де мәліметтерді алуға тырысқан жағдайда, бұл туралы Лауазымды адамға дереу хабарлауға міндетті.
2.2. Лауазымды тұлға міндеттенеді:
1) құпия ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге, мыналарды:
Жұмыскер хабарлаған немесе Жұмыскер осы іс бойынша өзге де жәрдем көрсеткен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысатын уәкілетті мемлекеттік органдардың лауазымды адамдары және судьяларды қоспағанда;
Жұмыскерге біржолғы ақшалай сыйақы төлеуді жүзеге асыруға қатысатын тиісті уәкілетті мемлекеттік органның және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамдарын қоспағанда;
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның келісу
комиссиясының, тәртіптік комиссияның немесе Жұмыскері болып табылатын
__________________________________________ өзге алқалы органының отырысына
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
шақырылған лауазымды адамдарын қоспағанда;

1.1. Настоящим Соглашением Стороны гарантируют неразглашение информации об
обращении ________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника государственного
органа/организации) (далее – Работник) к Представителю государственного
органа/организации в целях сообщения о ______________________________________
__________________________________________________________________________
(суть коррупционного правонарушения)
в ________________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации, в которой работает Работник)
или _____________________________________________________________________
(суть оказанного иного содействия в противодействии коррупции)
в _______________________________________________________________________
(наименование государственного органа/организации, в которой работает Работник)
(далее – конфиденциальная информация), за исключением случаев, предусмотренных
пунктами 2.1. и 2.2. настоящего Соглашения.
Обязанности Сторон
2.1. Представитель государственного органа/организации обязуется:
1) после заключения настоящего Соглашения незамедлительно передать
Должностному лицу информацию о готовящемся, совершаемом или совершенном
коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную на оказание
иного содействия в противодействии коррупции, полученную от Работника;
2) не сообщать Должностному лицу заведомо ложную информацию о
коррупционном правонарушении;
3) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за
исключением должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов,
участвующих в производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором
сообщил Работник либо Работником было оказано иное содействие по данному делу;
4) не использовать информацию о готовящемся, совершаемом или
совершенном коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную
на оказание иного содействия в противодействии коррупции, полученную от
Работника, в личных интересах или интересах третьих лиц;
5) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
6) не использовать ставшие ему известными сведения в связи с обращением к
Должностному лицу в личных интересах или интересах третьих лиц;
7) в случае попытки посторонних лиц получить конфиденциальную
информацию или иные сведения, связанные с оказанием Работником содействия в
противодействии коррупции, незамедлительно сообщить об этом Должностному
лицу.
2.2. Должностное лицо обязуется:
1) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за исключением:
должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов, участвующих в
производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором сообщил
Работник либо Работником было оказано иное содействие по данному делу;
должностных лиц соответствующего уполномоченного государственного
органа и уполномоченного органа по противодействию коррупции, участвующих в
осуществлении выплаты Работнику единовременного денежного вознаграждения;
должностных лиц уполномоченного органа по противодействию коррупции,
приглашенных на заседание согласительной комиссии, дисциплинарной комиссии или
иного коллегиального органа ______________________________, работником которой
(наименование государственного органа/организации)
является (являлось) Лицо;

2) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге;
3) дайындалып жатқан, жасалатын немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) жұмыскерден алынған және мемлекеттік органның/ұйымның өкілі лауазымды адамға берген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты жеке мүдделері немесе үшінші тұлғалардың мүдделері үшін пайдаланбауға тиіс.
Қорытынды ережелер
3.1. Осы Келісімге қол қою арқылы мемлекеттік органның/ұйымның өкілі және Лауазымды адам құпия ақпаратты жария еткені үшін, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қылмыстық жауаптылыққа тартылатыны туралы ескертілгенін растайды.
3.2. Осы Келісім Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және мерзімсіз қолданылады.
3.3. Осы Келісім Тараптардың әрқайсысы үшін бір данадан бірдей заңды күші бар мемлекеттік не орыс тілінде екі данада жасалды.
Тараптардың мекенжайлары, деректемелері және қойған қолдары
Лауазымды адам:
Уәкілетті мемлекеттік органның атауы ____________________________________
____________________________________
БСН ________________________________
Заңды мекенжайы ____________________
Байланыс телефоны ___________________
Лауазымы: ___________________________
_____________________________________
______________ / _____________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
Мемлекеттік органның/ұйымның өкілі:
Мемлекеттік органның/ұйымның атауы
______________________________________
______________________________________
БСН _________________________________
Заңды мекенжайы _____________________
Байланыс телефоны ____________________
Лауазымы: ____________________________
______________________________________
______________ / ______________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
Осы Келісімнің данасын алды: _______________________ /_______________________
(тегі, аты-жөні)             (қолы)
Күні: 20____ жылғы "___" __________
3-нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім
__________________                               "___" __________ 20 __ жыл
(елді мекен)
_____________________________________, бұдан әрі "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
іс-қимылға жәрдемдесетін (көрсеткен) адам" деп аталатын сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимылға жәрдемдесуге ниетті, бір жағынан және _________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның атауы)
______________________________________________________ негізінде әрекет ететін
(ереже/бұйрық № ___ "__" _______ 20__жыл/басқа)
____________________________________ атынан, екінші жағынан "Лауазымды адам"
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
деп аталады, бұдан әрі бірлесіп аталған Тараптар "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы 1, 2 және 4-тармақтарының, 24-1-бабы 2) тармақшасының және 24-3-бабы 2-тармағының ережелерін орындау үшін, төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты:
Шарттың мәні

2) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
3) не использовать информацию о готовящемся, совершаемом или
совершенном коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную
на оказание иного содействия в противодействии коррупции, полученную от
Работника и переданную Должностному лицу Представителем государственного
органа/организации, в личных интересах или интересах третьих лиц.
Заключительные положения
3.1. Подписанием настоящего Соглашения Представитель государственного
органа/организации и Должностное лицо подтверждают, что они предупреждены о том, что
за разглашение конфиденциальной информации они будут привлечены к уголовной
ответственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3.2. Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания Сторонами и
действует бессрочно.
3.3. Настоящее Соглашение составлено в двух экземплярах на государственном либо
русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой
из Сторон.
Адреса, реквизиты и подписи Сторон
Должностное лицо:
Наименование уполномоченного
государственного органа ______________
____________________________________
БИН ________________________________
Юридический адрес ___________________
Контактный телефон __________________
Должность: __________________________
____________________________________
______________ / _____________________ (подпись) (фамилия, инициалы)
М.П.
Представитель
государственного органа/организации:
Наименование государственного органа/
организации _________________________
____________________________________
БИН ________________________________
Юридический адрес ___________________
Контактный телефон __________________
Должность: __________________________
____________________________________
______________ / ____________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
М.П.
Экземпляр настоящего
Соглашения получил (а): _________________ /___________________________
(фамилия, инициалы)             (подпись)
Дата: "___" __________ 20____ года
Форма 3
Соглашение
о неразглашении информации об оказании содействия в
противодействии коррупции
_________________                                     "__" ___________ 20 __ года
(населенный пункт)
_____________________________________________________, намеревающийся (-аяся)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
оказать содействие в противодействии коррупции, именуемый (-ая) в дальнейшем "Лицо,
оказывающее (оказавшее) содействие в противодействии коррупции", с одной стороны, и
_____________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного государственного органа) в лице
____________________________________________, действующего (-ей) на основании
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________, именуемый (-ая) в дальнейшем
(положение/приказ № ___ от "__" _______ 20__года/другое)
"Должностное лицо", с другой стороны, далее совместно именуемые Стороны, во
исполнение положений пунктов 1, 2 и 4 статьи 24, подпункта 2) статьи 24-1 и пункта 2 статьи
24-3 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции", заключили настоящее
Соглашение о нижеследующем:
Предмет договора

1.1. Осы Келісіммен Тараптар осы Келісімнің 2.1. және 2.2. – тармақтарында көзделген
жағдайларды қоспағанда, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсететін
(көрсеткен) адамның _______________________________________________________
__________________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтың мәні)
туралы хабарлау немесе _____________________________________________________
__________________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылда көрсетілген өзге де жәрдемнің мәні)
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдемдесу мақсатында, Лауазымды
адамға өтініші туралы ақпаратты (бұдан әрі – құпия ақпарат) жария етпеуге кепілдік
береді.
Тараптардың міндеттемелері
2.1. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсететін (көрсеткен) адам (бұдан әрі – Адам), міндеттенеді:
1) осы Келісім жасалғаннан кейін Лауазымды адамға дайындалып жатқан, жасалып жатқан немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы өзіне белгілі болған ақпаратты және (немесе) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған ақпаратты дереу хабарлауға міндетті;
2) Лауазымды адамға сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы көрінеу жалған ақпарат бермеуге
3) құпия ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге, мыналарды:
адам хабарлаған не адам осы іс бойынша өзге де жәрдем көрсеткен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысатын уәкілетті мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының мен судьяларын қоспағанда;
адамға біржолғы ақшалай сыйақы төлеуді жүзеге асыруға қатысатын уәкілетті мемлекеттік органның және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамдарын қоспағанда;
4) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы өзіне белгілі болған ақпаратты жеке немесе үшінші тұлғалардың мүдделері үшін пайдаланбау;
5) Лауазымды адамға жүгінуге байланысты өзіне белгілі болған мәліметтерді жеке мүддесі үшін немесе үшінші тұлғалардың мүддесі үшін пайдаланбау;
6) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге;
7) Адамның сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсетуге байланысты құпия ақпаратты немесе өзге де мәліметтерді бөгде адамдар алуға тырысқан жағдайда, бұл туралы Лауазымды адамға дереу хабарлауға міндетті.
2.2. Лауазымды тұлға міндеттенеді:
1) құпия ақпаратты басқа адамдарға жария етпеуге, мыналарды:
Адам хабарлаған не Адам осы іс бойынша өзге де жәрдем көрсеткен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуге қатысатын уәкілетті мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының мен судьяларын қоспағанда;
Адамға біржолғы ақшалай сыйақы төлеуді жүзеге асыруға қатысатын тиісті уәкілетті мемлекеттік органның және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның лауазымды адамдарын қоспағанда;

1.1. Настоящим Соглашением Стороны гарантируют неразглашение информации об
обращении Лица, оказывающего (оказавшего) содействие в противодействии коррупции, к
Должностному лицу в целях сообщения о __________________________________________
_______________________________________________________________________________
(суть коррупционного правонарушения)
или ____________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(суть оказанного иного содействия в противодействии коррупции)
(далее – конфиденциальная информация), за исключением случаев, предусмотренных
пунктами 2.1. и 2.2. настоящего Соглашения.
Обязанности Сторон
2.1. Лицо, оказывающее (оказавшее) содействие в противодействии коррупции (далее
– Лицо), обязуется:
1) после заключения настоящего Соглашения незамедлительно сообщить
Должностному лицу ставшую ему известной информацию о готовящемся, совершаемом или
совершенном коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную на
оказание иного содействия в противодействии коррупции;
2) не сообщать Должностному лицу заведомо ложную информацию о коррупционном
правонарушении;
3) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за исключением:
должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов, участвующих в
производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором сообщило Лицо либо
Лицом было оказано иное содействие по данному делу;
должностным лицам уполномоченного государственного органа и уполномоченного
органа по противодействию коррупции, участвующим в осуществлении выплаты Лицу
единовременного денежного вознаграждения;
4) не использовать ставшую ему известной информацию о коррупционном
правонарушении в личных интересах или интересах третьих лиц;
5) не использовать ставшие ему известными сведения в связи с обращением к
Должностному лицу в личных интересах или интересах третьих лиц;
6) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
7) в случае попытки посторонних лиц получить конфиденциальную информацию или
иные сведения, связанные с оказанием Лицом содействия в противодействии коррупции,
незамедлительно сообщить об этом Должностному лицу.
2.2. Должностное лицо обязуется:
1) не разглашать конфиденциальную информацию другим лицам, за исключением:
должностных лиц уполномоченных государственных органов и судов, участвующих в
производстве по делу о коррупционном правонарушении, о котором сообщило Лицо либо
Лицом было оказано иное содействие по данному делу;
должностных лиц соответствующего уполномоченного государственного органа и
уполномоченного органа по противодействию коррупции, участвующих в осуществлении
выплаты Лицу единовременного денежного вознаграждения;

2) осы Келісімнің сақталуын қамтамасыз етуге;
3) дайындалып жатқан, жасалып жатқан немесе жасалған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы ақпаратты және (немесе) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға өзге де жәрдем көрсетуге бағытталған, Адамнан алынған ақпаратты жеке мүдделері немесе үшінші тұлғалардың мүдделері үшін пайдаланбауға тиіс.
Қорытынды ережелер
3.1. Осы Келісімге қол қою арқылы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсететін (көрсеткен) Адам және Лауазымды адам құпия ақпаратты жария еткені үшін олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қылмыстық жауаптылыққа тартылатыны туралы ескертілгенін растайды.
3.2. Осы Келісім Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және мерзімсіз қолданылады.
3.3. Осы Келісім Тараптардың әрқайсысы үшін бір данадан бірдей заңды күші бар мемлекеттік не орыс тілінде екі данада жасалды.
Тараптардың мекенжайлары, деректемелері және қолдары
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсететін (көрсеткен) адам:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________
______________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат №______
"__"________. _____ж. берілген __________
ЖСН _________________________________
Тұрғылықты мекенжайы _______________
______________________________________
Байланыс телефоны ____________________
______________ / ______________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
Лауазымды адам:
Уәкілетті мемлекеттік органның атауы
____________________________________
____________________________________
БСН ________________________________
Заңды мекенжайы ____________________
Байланыс телефоны ___________________
Лауазымы: ___________________________
_____________________________________
______________ / _____________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
Осы Келісімнің
данасын алды: ________________________ /___________________________
(тегі, аты-жөні)                   (қолы)
Күні: 20____ жылғы "___" __________
4-нысан
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсету туралы ақпаратты жария етпеу туралы келісім
Мен, _____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________ басшысы/өзге
алқалы органының мүшесі/келісім комиссиясының, тәртіптік комиссияның немесе
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның/ұйымның атауы)
өзге алқалы органының отырысына шақырылған сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның өкілі / басқа бола отырып,
__________________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамның тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
өтініші туралы ақпаратты жария етпеуге міндеттенемін жоғары тұрған басшыға және (немесе)
_____________________________________________________________ басшылығына/
(жұмыскері болып табылатын мемлекеттік органның / ұйымның атауы)
__________________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның атауы)
__________________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтың мәні)
туралы хабарлау немесе ____________________________________________________
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылда көрсетілген өзге де жәрдемнің мәні)
мақсатында (бұдан әрі-құпия ақпарат);
құпия ақпаратты жария еткені үшін мен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қылмыстық жауапкершілікке тартылатыным туралы ескертілгенімді растаймын.
Осы Келісім Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді және мерзімсіз қолданылады.
Осы Келісім Тараптардың әрқайсысы үшін бір данадан бірдей заңды күші бар мемлекеттік не орыс тілінде екі данада жасалды.
Тараптардың мекенжайлары, деректемелері және қолдары
1 тарап:
Мемлекеттік органның атауы
немесе ұйым / тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса) _______________________________
_____________________________________
_____________________________________
Байланыс телефоны ___________________
Лауазымы: ___________________________
_____________________________________
_____________________________________
______________ / _____________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
2 тарап:
Мемлекеттік органның атауы
немесе ұйым / тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
Байланыс телефоны ___________________
Лауазымы: ___________________________
_____________________________________
_____________________________________
______________ / _____________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
М.О.
Осы Келісімнің
данасын алды: ____________________ /___________________________
(тегі, аты-жөні)             (қолы)
Күні: 20____ жылғы "___" __________

2) обеспечить сохранность настоящего Соглашения;
3) не использовать информацию о готовящемся, совершаемом или совершенном
коррупционном правонарушении и (или) информацию, направленную на оказание иного
содействия в противодействии коррупции, полученную от Лица, в личных интересах или
интересах третьих лиц.
Заключительные положения
3.1. Подписанием настоящего Соглашения Лицо, оказывающее (оказавшее)
содействие в противодействии коррупции, и Должностное лицо подтверждают, что они
предупреждены о том, что за разглашение конфиденциальной информации они будут
привлечены к уголовной ответственности в соответствии с действующим законодательством
Республики Казахстан.
3.2. Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания Сторонами и
действует бессрочно.
3.3. Настоящее Соглашение составлено в двух экземплярах на государственном либо
русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой
из Сторон.
Адреса, реквизиты и подписи Сторон
Лицо, оказывающее (оказавшее)
содействие в противодействии коррупции:
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ____
______________________________________
Документ, удостоверяющий личность № ___
от "__"________. _____г. выдан __________
ИИН _________________________________
Адрес проживания _____________________
______________________________________
Контактный телефон ___________________
______________ / ______________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Должностное лицо:
Наименование уполномоченного
государственного органа ______________
____________________________________
БИН ________________________________
Юридический адрес ___________________
Контактный телефон __________________
Должность: __________________________
_____________________________________
______________ / _____________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
М.П.
Экземпляр настоящего
Соглашения получил (а): _________________ /___________________________
(фамилия, инициалы)       (подпись)
Дата: "___" __________ 20____ года
Форма 4
Соглашение
о неразглашении информации об оказании содействия в
противодействии коррупции
Я, _______________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
являясь руководителем ____________________________________________ / представителем
(наименование государственного органа/организации)
уполномоченного органа по противодействию коррупции, приглашенным за заседание
согласительной комиссии, дисциплинарной комиссии или иного коллегиального органа
______________________________________________________________ / другое, обязуюсь
(наименование государственного органа/организации)
не разглашать информацию об обращении ___________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, оказывающего (оказавшего) содействие в
противодействии коррупции)
к вышестоящему руководителю и (или) руководству __________________________________
_______________________________________________________________________________ /
(наименование государственного органа/организации, работником которой оно является
(являлось)
в ____________________________________________________________ в целях сообщения о
(наименование уполномоченного государственного органа)
________________________________________________________________________________
(суть коррупционного правонарушения)
или ____________________________________________________________________________
(суть оказанного иного содействия в противодействии коррупции)
(далее – конфиденциальная информация);
подтверждаю, что предупрежден о том, что за разглашение конфиденциальной
информации я буду привлечен (-а) к уголовной ответственности в соответствии с
действующим законодательством Республики Казахстан.
Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания Сторонами и
действует бессрочно.
Настоящее Соглашение составлено в двух экземплярах на государственном либо
русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой
из Сторон.
Адреса, реквизиты и подписи Сторон
Сторона 1:
Наименование государственного органа
или организации/Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
Контактный телефон __________________
Должность: __________________________
_____________________________________
_____________________________________
______________ / _____________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
М.П.
Сторона 2:
Наименование государственного органа
или организации/Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
Контактный телефон __________________
Должность: __________________________
_____________________________________
_____________________________________
______________ / _____________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
М.П.
Экземпляр настоящего
Соглашения получил (а): ______________________ /___________________________
(фамилия, инициалы)             (подпись)
Дата: "___" __________ 20____ года