"Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссия және пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі өңіраралық комиссиялар туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 472 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 20 шiлдедегi № 527 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 24 шiлдеде № 33150 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссия және пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі өңіраралық комиссиялар туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 472 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11200 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі өңіраралық комиссиялар туралы ережені бекіту туралы";
көрсетілген бұйрықтың 1-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жызылсын:
"2) пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі өңіраралық комиссиялар туралы ереже осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі өңіраралық комиссиялар туралы ережеде:
7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 278-бабының 34-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, жер қойнауын пайдаланушы құзыретті орган қолданыстағы келісімшартқа тиісті өзгерістер енгізгенге дейін келісімшарттық талаптарда айтылған жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізу мерзімдерін бұзған жағдайда, сараптамаға ұсынылған есептерді кері қайтарады;";
22 және 23-тармақтар алынып тасталсын;
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Жер қойнауын пайдаланушы сараптамаға:
есепті қағаз және элетрондық тасығышта бір данада;
есепке авторлық анықтамаларды – бір данада жібереді.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Жер қойнауын пайдаланушы тәуелсіз сарапшылардың қорытындыларын алғаннан және комиссияның жауапты мүшелері есепті зерделегеннен кейін жер қойнауын пайдаланушы өкілдерінің, есепті орындаушылардың, тәуелсіз сарапшылардың қатысуымен ҚӨК жұмыс отырысы өткізіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Геология комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 472 "Об утверждении положений о Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых Республики Казахстан и межрегиональных комиссиях по запасам полезных ископаемых"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июля 2023 года № 527. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2023 года № 33150
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 472 "Об утверждении положений о Государственной комиссии по запасам полезных ископаемых Республики Казахстан и межрегиональных комиссиях по запасам полезных ископаемых" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11200) следующее изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении положения о межрегиональных комиссиях по запасам полезных ископаемых";
подпункт 2) пункта 1 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"2) положение о межрегиональных комиссиях по запасам полезных ископаемых согласно приложения 2 к настоящему приказу.";
в Положении о межрегиональных комиссиях по запасам полезных ископаемых, утвержденном указанным приказом:
подпункт 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) отклоняет представленные на экспертизу отчеты в случае превышения недропользователем сроков проведения операций по недропользованию, оговоренных контрактными условиями, до внесения компетентным органом в действующий контракт соответствующих изменений, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 34 статьи 278 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";";
пункты 22 и 23 исключить:
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Недропользователь направляет на экспертизу:
отчет в одном экземпляре, на бумажном и электронном носителях; авторские справки к отчету – в одном экземпляре.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. После получения заключений независимых экспертов недропользователем и изучения отчета ответственными членами комиссий проводится рабочее заседание МКЗ с участием представителей недропользователя, исполнителей отчета, независимых экспертов.".
2. Комитету геологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
Д. Щеглова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан Д. Щеглова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан