Музей саласындағы әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 24 шiлдедегi № 194 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 26 шiлдеде № 33157 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Тұрақты сақтауға қабылданған мәдени құндылықтар туралы мәліметтер" музей саласындағы әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Оралов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2023 жылғы 24 шілдедегі
№ 194 бұйрыққа
қосымша
Музей саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігіне ұсынылады.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурстарда орналастырылған: www.nmrk.kz, www.gov.kz./memleket/entities.mcs.
"Тұрақты сақтауға қабылданған мәдени құндылықтар туралы мәліметтер"
Есепті кезең: 20 _ жыл
Индекс: 1-КЦ
Жиілігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын 1 наурызға дейін.
п/п
Мәдени құндылықтардың атауы және қысқаша сипаттамасы (авторы, мерзімі, табылған орны, жазулар, материалы және мәдени құндылықтардың дайындалу техникасы, өлшемі, бағалы металдар мен тастардан жасалған мәдени құндылықтардың жалпы салмағы)
Мәдени құндылықтардың саны
Мәдени құндылықтардың шифры
Мәдени құндылықтардың сақталуы
Мәдени құндылықтардың құны
(теңге)
Мәдени құндылықтардың фотосуреті
Мәдени құндылықтар сақталатын музейдің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
БАРЛЫҒЫ
________________________
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның (басшының (өкілінің) қолы)
мөрдің орны (болған жағдайда)
Ескертпе: "Тұрақты сақтауға қабылданған мәдени құндылықтар туралы мәліметтер" музей саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы Нысанның қосымшасында келтірілген.
"Тұрақты сақтауға қабылданған
мәдени құндылықтар туралы
мәліметтер" музей саласындағы
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Музей саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тұрақты сақтауға қабылданған мәдени құндылықтар туралы мәліметтер" нысанды толтыру бойынша түсініктеме

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных в области музейного дела
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 24 июля 2023 года № 194. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2023 года № 33157
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных в области музейного дела "Сведения о принятых на постоянное хранение культурных ценностей", согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Оралов
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 24 июля 2023 года № 194
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области музейного дела
Представляется: в Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах: www.nmrk.kz, www.gov.kz./memleket/entities.mcs
"Сведения о принятых на постоянное хранение культурных ценностей"
Отчетный период: 20__ год
Индекс: 1-КЦ
Периодичность: годовая
Лица, представляющие информацию: республиканское государственное казенное предприятие "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и cпорта Республики Казахстан.
Срок представления формы административных данных: ежегодно до 1 марта.
п/п
Наименование и краткое описание культурных ценностей (автор, дата, место происхождения, надписи, материал и техника изготовления культурных ценностей, размер, общий вес для культурных ценностей из драгоценных металлов и камней)
Количество культурных ценностей
Шифр культурных ценностей
Сохранность культурных ценностей
Стоимость культурных ценностей
(тенге)
Фотография культурных ценностей
Наименование музея, в котором хранятся культурные ценности
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
__________________________________________________________________________
(подпись руководителя (представителя) республиканского государственного казенного предприятия "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан)
Место для печати (при ее наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области музейного дела "Сведения о принятых на постоянное хранение культурных ценностей", приведено в приложении к настоящей Форме.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных в области музейного
дела "Сведения о принятых
на постоянное хранение
культурных ценностей"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области музейного дела "Сведения о принятых на постоянное хранение культурных ценностей"

1. "Тұрақты сақтауға қабылданған мәдени құндылықтар туралы мәліметтер" музей саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның 1-бағанында (бұдан әрі – Нысан) реттік нөмері көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында мәдени құндылықтардың атауы және қысқаша сипаттамасы (авторы, мерзімі, табылған орны, жазулар, материалы және мәдени құндылықтардың дайындалу техникасы, өлшемі, бағалы металдар мен тастардан жасалған мәдени құндылықтардың жалпы салмағы) көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында мәдени құндылықтардың саны көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында мәдени құндылықтардың шифры көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында мәдени қ ұндылықтардың сақталуы көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында мәдени құндылықтардың құны (теңге) көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында мәдени құндылықтардың фотосуреті көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанда мәдени құндылықтар сақталатын музейдің атауы көрсетіледі.

1. В графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных в области музейного дела "Сведения о принятых на постоянное хранение культурных ценностей" (далее – Форма) указывается порядковый номер.
2. В графе 2 формы указывается наименование и краткое описание культурных ценностей (автор, дата, место происхождения, надписи, материал и техника изготовления культурных ценностей, размер, общий вес для культурных ценностей из драгоценных металлов и камней).
3. В графе 3 формы указывается количество культурных ценностей.
4. В графе 4 формы указывается шифр культурных ценностей.
5. В графе 5 формы указывается сохранность культурных ценностей.
6. В графе 6 формы указывается стоимость культурных ценностей (тенге).
7. В графе 7 формы указывается фотография культурных ценностей.
8. В графе 8 формы указывается наименование музея, в котором хранятся культурные ценности.