"Кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі шешімдерді қабылдау қағидаларын, сондай-ақ жиналыс хаттамаларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 163 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 165 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 желтоқсанда № 33833 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі шешімдерді қабылдау қағидаларын, сондай-ақ жиналыс хаттамаларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 163 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20283 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-2-бабының 9) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі шешімдерді қабылдау қағидалары жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Жиналыс хаттамаларының үлгілік нысандары жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
К. Шарлапаев
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрінің
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 165 Бұйрыққа
1-қосымша
Кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі шешімдер қабылдау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі шешімдер қабылдау қағидалары, сондай-ақ жиналыс хаттамаларының үлгілік нысандары (бұдан әрі – Қағидалар) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-2-бабының 9) тармақшасына сәйкес әзірленді және кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі шешімдер қабылдау процесінде пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жиналысында туындаған қатынастарын реттейді.

О внесении изменений в Приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 163 "Об утверждении Правил принятия решений по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума, а также типовые формы протоколов собрания"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 декабря 2023 года № 165. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2023 года № 33833
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 163 "Об утверждении Правил принятия решений по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума, а также типовые формы протоколов собрания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20283) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 9) статьи 10-2 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила принятия решений по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Типовые формы протоколов собрания утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
К. Шарлапаев
Приложение 1 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2023 года № 165
Правила принятия решений по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила принятия решений по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 9) статьи 10-2 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" (далее - Закон) и регулируют отношения, возникающие на собрании между собственниками квартир, нежилых помещений в процессе принятия решений по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума.

2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) дауыс беру – келу тәртібімен өткізілетін жиналыста ерік-қалауын ашық білдіру арқылы немесе жазбаша сұрау жүргізу арқылы жүзеге асырылатын, пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға байланысты шешімдерді, сондай-ақ орынтұрақ орындары, қоймалар меншік иелерінің орынтұрақ орындарын және қоймаларды күтіп-ұстауға байланысты шешімдерді қабылдау процесі. Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелері келу тәртібімен немесе жазбаша сұрау жүргізу арқылы өткізілетін жиналыста тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы дауыс бере алады;
2) көппәтерлі тұрғын үй мүлкінің меншік иелері бірлестігі (бұдан әрі – мүліктің меншік иелері бірлестігі) – коммерциялық емес ұйым болып табылатын, бір көппәтерлі тұрғын үй пәтерлерінің, тұрғын емес үй-жайларының меншік иелері құрған, кондоминиум объектісін басқаруды жүзеге асыратын, оны күтіп-ұстауды қаржыландыратын және оның сақталуын қамтамасыз ететін заңды тұлға;
3) көппәтерлі тұрғын үй пәтерлері, тұрғын емес үй-жайлары меншік иелерінің жиналысы (бұдан әрі – жиналыс) – пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға байланысты шешімдерді ұжымдық талқылауын және дауыс беру арқылы қабылдауын қамтамасыз ететін кондоминиум объектісін басқарудың жоғары органы;
4) көппәтерлі тұрғын үйдегі қоймалардың, орынтұрақ орындарының иелерінің жиналысы (бұдан әрі – ҚОО) – қоймалардың, орынтұрақ орындары меншікті күтіп-ұстауға байланысты шешімдерді ұжымдық талқылауын және дауыс беру арқылы қабылдауын қамтамасыз ететін органы;
5)` көппәтерлі тұрғын үй кеңесі (бұдан әрі – үй кеңесі) – пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері қатарынан сайланатын кондоминиум объектісін алқалы басқару органы.
2-тарау. Жиналыс жүргізу тәртібі
3. Жиналыс мынадай нысанындарда:
1) ерік-қалауын ашық білдіру арқылы келу тәртібі өткізілетін сондай-ақ пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі міндетті түрде сәйкестендіріле отырып, тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де тәсілдер пайдаланылып жүзеге асырылуы мүмкін;
2) жазбаша сауалнама жүргізу арқылы, сондай-ақ пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі міндетті түрде сәйкестендіре отырып, тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де тәсілдер пайдаланылып жүзеге асырылуы мүмкін.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) голосование – процесс принятия собственниками квартир, нежилых помещений решений, связанных с управлением объектом кондоминиума и содержанием общего имущества объекта кондоминиума, а также собственниками парковочных мест, кладовок решений, связанных с содержанием парковочных мест и кладовок, осуществляемый путем открытого волеизъявления на собрании, проводимом явочным порядком или путем письменного опроса. Собственники квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок на собрании, проводимом явочным порядком или путем письменного опроса, могут проголосовать посредством объектов информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства;
2) объединение собственников имущества многоквартирного жилого дома (далее – объединение собственников имущества) – юридическое лицо, являющееся некоммерческой организацией, образованное собственниками квартир, нежилых помещений одного многоквартирного жилого дома, осуществляющее управление объектом кондоминиума, финансирующее его содержание и обеспечивающее его сохранность;
3) собрание собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома (далее – собрание) – высший орган управления объектом кондоминиума, обеспечивающий коллективное обсуждение и принятие решений собственниками квартир, нежилых помещений, связанных с управлением объектом кондоминиума и содержанием общего имущества объекта кондоминиума, путем голосования;
4) собрание собственников парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома (далее – собрание ПМК) – орган обеспечивающий коллективное обсуждение и принятие решений собственниками парковочных мест и кладовок, связанных с содержанием парковочных мест и кладовок, путем голосования;
5) совет многоквартирного жилого дома (далее – совет дома) – коллегиальный орган управления объектом кондоминиума, избираемый из числа собственников квартир, нежилых помещений.
Глава 2. Порядок проведения собрания
3. Собрание проводится в следующих формах:
1) путем открытого волеизъявления, проводимым явочным порядком, в том числе с использованием объекта информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства, абонентского устройства сотовой связи и с использованием иных способов, не запрещенных законодательством Республики Казахстан, с обязательной идентификацией собственника квартиры, нежилого помещения;
2) путем письменного опроса, в том числе с использованием объекта информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства, абонентского устройства сотовой связи и с использованием иных способов, не запрещенных законодательством Республики Казахстан, с обязательной идентификацией собственника квартиры, нежилого помещения.

4. Жиналыс жылына бір реттен сиретпей өткізіледі. Жиналыс үй кеңесінің не мүліктің меншік иелері бірлестігі төрағасының не жай серіктестіктің сенім білдірілген адамының бастамасы бойынша не ревизиялық комиссияның (ревизордың) талап етуі бойынша не пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің кемінде он пайызының талап етуі бойынша не тұрғын үй инспекциясының бастамасы бойынша шақырылады немесе жазбаша сұрау жүргізу белгіленеді. Жиналыс өткізілген кезде осы адамдар электрондық дауыс беруді өткізу үшін тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектісін таңдау туралы шешім қабылдайды.
5. Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерін үй кеңесі не мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы не жай серіктестіктің сенім білдірілген адамы не ревизиялық комиссия (ревизор) не пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің кемінде он пайызы не тұрғын үй инспекциясы алдағы жиналыстың өткізілетін күні туралы кемінде күнтізбелік он күн бұрын жалпыға қолжетімді орындарда хабарландыру орналастыру жолымен, сондай-ақ электрондық пошта немесе ұялы байланыстың абоненттік құрылғысының абоненттік нөмірі арқылы жеке-дара хабардар етеді.
6. Жиналысты өткізу туралы хабарламаларда:
1) осы жиналысты өткізу күні, орны, уақыты;
2) осы жиналыстың күн тәртібі;
3) жиналыстың бастамашысы туралы мәліметтер;
4) осы жиналысты өткізу нысаны (келу тәртібімен өткізілетін жиналыста ашық ерік білдіру немесе жазбаша сұрау салу жолымен);
5) осы жиналыста ұсынылатын ақпаратпен және (немесе) материалдармен танысу тәртібі және олармен танысуға болатын орын немесе мекенжай көрсетіледі.
Жиналысқа материалдарды бастамашы пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелеріне, сондай-ақ пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері өтініш жасаған кезде жиналысқа қатысатын тұлғаларға танысу үшін жиналысты өткізу басталғанға дейін ұсынады.
Пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің кемінде он пайызының бастамасы бойынша жиналыс шақырылған кезінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес хабарлама рәсімделеді.
7. Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналысқа өзі немесе өз өкілдері арқылы қатысады. Пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің өкілдері олардың тиісті өкілеттіктерін растайтын құжаттарды (кондоминиум объектісін басқаруға қатысды және дауыс бере алатын жалдаушы (қосымша жалдаушы) мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйді жалдау сенімхатын немесе (қосымша жалдау) шартын) көрсетеді. Пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің өкіліне берілген сенімхат нотариат туралы заңнаманың талаптарына сәйкес ресімделеді.

4. Собрание проводится не реже одного раза в год. Собрание созывается или письменный опрос назначается по инициативе совета дома либо председателя объединения собственников имущества, либо доверенного лица простого товарищества, либо по требованию ревизионной комиссии (ревизора), либо по требованию не менее десяти процентов собственников квартир, нежилых помещений, либо по инициативе жилищной инспекции. При проведении собрания данные лица принимают решение о выборе объекта информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства для проведения электронного голосования.
5. О предстоящем собрании собственники квартир, нежилых помещений уведомляются советом дома либо председателем объединения собственников имущества, либо доверенным лицом простого товарищества, либо ревизионной комиссией (ревизором), либо не менее десяти процентами собственников квартир, нежилых помещений, либо жилищной инспекцией не менее чем за десять календарных дней о дате проведения собрания путем размещения объявления в общедоступных местах, а также индивидуально посредством электронной почты или по абонентскому номеру абонентского устройства сотовой связи.
6. В уведомлениях о проведении собрания указывается:
1) дата, место, время проведения данного собрания;
2) повестка дня данного собрания;
3) сведения об инициаторе собрания;
4) форма проведения данного собрания (путем открытого волеизъявления на собрании, проводимом явочным порядком или письменного опроса);
5) порядок ознакомления с информацией и (или) материалами, которые будут представлены на данном собрании, и место или адрес, где с ними можно ознакомиться.
Материалы на собрании предоставляются инициатором для ознакомления собственникам квартир, нежилых помещений, а также лицам, участвующим в собрании, при обращении собственника квартиры, нежилого помещения до начала проведения собрания.
При созыве собрания по инициативе не менее десяти процентов собственников квартир, нежилых помещений уведомление оформляется согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. Собственники квартир, нежилых помещений участвуют на собрании лично или через своих представителей. Представители собственников квартир, нежилых помещений представляют документы, подтверждающие их надлежащие полномочия (доверенность или договор найма (поднайма) жилища, предоставленного из государственного жилищного фонда, где наниматель (поднаниматель) принимает участие и голосование в управлении объектом кондоминиума). Доверенность, выданная представителю собственника квартиры, нежилого помещения, оформляется в соответствии с требованиями законодательства о нотариате.

8. Жиналыстың заңдылығын анықтау үшін алдымен осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жиналысқа қатысатын көппәтерлі тұрғын үйлердегі пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің тіркеу парағына тіркелу талап етіледі.
Пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің тіркеу парағында мынадай ақпарат болады:
1) пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің сәйкестендіру деректері (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) немесе пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі өкілінің сәйкестендіру деректері (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), оның өкілеттігі негізделген құжат туралы мәліметтер, осындай өкілеттік мерзімі;
2) пәтердің немесе тұрғын емес үй-жайдың нөмірі (пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің ұялы байланыс нөмірі, электрондық мекенжайы, жалпы жиналыс өткізу туралы хабарлама жолдау үшін).
Егер пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесіне бірнеше пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар тиесілі болса, ол әр пәтер, тұрғын емес үй-жай бойынша бөлек тіркеледі.
9. Пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің келу тәртібімен өткізілетін жиналысын өткізу туралы хабарламада көрсетілген уақытта жиналыстың бастамашысы ашылады.
10. Жиналысты өткізудің ұйымдастырушылық және рәсімдік мәселелерін жиналыстың бастамашысы келу тәртібі жолымен шешеді.
Мұндай жиналысты жүргізудің рәсімдік және ұйымдастырушылық мәселелеріне мынадай:
1) жиналысты жүргізу тәртібі және басқа да рәсімдік мәселелер;
2) жиналыста төрағалық етушіні сайлау;
3) жиналыс хатшысын сайлау;
4) келуді анықтау және кворумның болуы;
5) көппәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау мәселелері бойынша жиналыс өткізумен және шешім қабылдаумен байланысты басқа да мәселелер жатады.
Келу тәртібі жолымен өткізілетін жиналыста пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері күн тәртібіне енгізілген мәселелер бойынша ғана емес, сондай-ақ өткізілетін жиналыс барысында туындаған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
3-тарау. Шешім қабылдау тәртібі
11. Егер жиналысқа пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жалпы санының жартысынан астамы қатысса, жиналыс шешім қабылдай алады. Шешім мынадай мәселелер бойынша дауыс беруге тікелей қатысқан пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің жалпы санының көпшілігі келіскен кезде қабылданады,
1) мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасын, жай серіктестіктің сенім білдірілген адамын, үй кеңесінің мүшелерін сайлау, қайта сайлау, сондай-ақ олардың өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату;
2) ревизиялық комиссияны (ревизорды) сайлау, қайта сайлау, сондай-ақ оның өкілеттігін мерзімінен бұрын тоқтату;

8. Для определения правомочности собрания требуется для начала зарегистрироваться в листе регистрации собственников квартир, нежилых помещений в многоквартирном жилом доме, участвующих на собрании согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В листе регистрации собственников квартир, нежилых помещений содержится следующая информация:
1) идентификационные данные собственника квартир, нежилых помещений (фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо идентификационные данные представителя собственника квартир, нежилого помещения (фамилия, имя, отчество (при его наличии), сведения о документе, на котором основаны его полномочия, срок таких полномочий;
2) номер квартиры или нежилого помещения (номер сотовой связи, электронный адрес собственника квартиры, нежилого помещения, по которому могут направляться сообщения о проведении общих собраний).
Если собственнику квартиры, нежилого помещения принадлежит несколько квартир, нежилых помещений, он регистрируется по каждой квартире, нежилому помещению отдельно.
9. Собрание проводимое явочным порядком собственников квартир, нежилых помещений открывается в указанное в уведомлении о проведении собрания время инициатором собрания.
10. Организационные и процедурные вопросы проведения собрания путем явочного порядка разрешает инициатор собрания.
К процедурным и организационным вопросам ведения такого собрания относятся следующие вопросы:
1) порядок ведения собрания и другие процедурные вопросы;
2) избрание председательствующего на собрании;
3) избрание секретаря собрания;
4) определение явки и наличие кворума;
5) другие вопросы, связанные с проведением собрания и принятием решений по вопросам управления объектом кондоминиума и содержания общим имуществом объекта кондоминиума многоквартирного жилого дома.
На собрании, проводимом путем явочного порядка собственники квартир, нежилого помещения принимают решения не только по вопросам, включенным в повестку дня, а также других вопросов, возникших в ходе проводимого собрания.
Глава 3. Порядок принятия решения
11. Собрание правомочно принимать решение, если в нем участвуют более половины от общего числа собственников квартир, нежилых помещений.
Решение принимается при согласии большинства от общего числа собственников квартир, нежилых помещений, непосредственно принявших участие в голосовании по следующим вопросам:
1) избрания председателя объединения собственников имущества, доверенного лица простого товарищества, членов совета дома, переизбрания, а также досрочного прекращения их полномочий;
2) избрания ревизионной комиссии (ревизора), переизбрания, а также досрочного прекращения их полномочий;

3) кондоминиум объектісін басқару нысанын таңдау не үй кеңесіне басқару нысанын таңдау туралы өкілеттіктерді беру туралы шешім қабылдау;
4) көппәтерлі тұрғын үйді басқарушыны немесе басқарушы компанияны таңдау не үй кеңесіне осындай өкілеттіктерді беру туралы шешім қабылдау;
5) мүліктің меншік иелері бірлестігінің жарғысын бекіту немесе жай серіктестік шартын жасасу;
6) көппәтерлі тұрғын үйдің лифтілерін ауыстыру (жөндеу) туралы шешім қабылдау;
7) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың жылдық сметасының орындалуы туралы кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі жылдық есепті бекіту;
8) пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесіне немесе үшінші тұлғаларға кондоминиум объектісі ортақ мүлкінің бір бөлігін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру туралы шешім қабылдау не мұндай өкілеттікті үй кеңесіне беру;
9) сервистік қызмет субъектілерін таңдау туралы шешім қабылдау не мұндай өкілеттікті үй кеңесіне беру;
10) қажет болған кезде, есепті кезеңдегі қызметінің қорытындысы бойынша үй кеңесіне және ревизиялық комиссияға (ревизорға) сыйақы мөлшерін келісу;
11) мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасына, жай серіктестіктің сенім білдірілген адамына еңбекақы төлеу мөлшерін келісу;
12) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектісін таңдау туралы шешім қабылдау не мұндай өкілеттікті үй кеңесіне беру;
12. Жиналыс пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің көпшілігі келіскен кезде мынадай мәселелер бойынша шешім қабылдайды:
1) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін айқындау, сондай-ақ оның құрамын өзгерту;
2) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге ақша жинақтау үшін осы Заңда көзделген жарналардың мөлшерінен асатын жарналардың мөлшерін бекіту;
3) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың жылдық сметасын бекіту, оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың мөлшерін бекіту;
4) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесіне, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесіне сәйкес орынтұрақ орнын, қойманы күтіп-ұстау үшін ақы төлеу мөлшерін бекіту;

3) принятия решения о выборе формы управления объектом кондоминиума либо делегировании полномочий о выборе формы управления совету дома;
4) принятия решения о выборе управляющего многоквартирным жилым домом или управляющей компании либо делегировании таких полномочий совету дома;
5) утверждения устава объединения собственников имущества или заключения договора простого товарищества;
6) принятия решения о замене (ремонте) лифтов многоквартирного жилого дома;
7) утверждения годового отчета по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума об исполнении годовой сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума;
8) принятия решения о передаче собственнику квартиры, нежилого помещения или третьим лицам части общего имущества объекта кондоминиума в имущественный наем (аренду) либо делегирования такого полномочия совету дома;
9) принятия решения о выборе субъектов сервисной деятельности либо делегирования такого полномочия совету дома;
10) согласования, при необходимости, размера вознаграждения совету дома и ревизионной комиссии (ревизору) по итогам деятельности за отчетный период;
11) согласования размера оплаты труда председателю объединения собственников имущества, доверенному лицу простого товарищества;
12) принятия решения о выборе объекта информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства либо делегирования такого полномочия совету дома.
12. Собрание принимает решение при согласии большинства от общего числа собственников квартир, нежилых помещений по следующим вопросам:
1) определения общего имущества объекта кондоминиума, а также изменения его состава;
2) утверждения размера взносов для накопления денег на проведение капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, превышающего размер взносов, предусмотренных настоящим Законом;
3) утверждения годовой сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, внесения в нее изменений и дополнений, а также утверждения размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума;
4) утверждения размера оплаты за содержание парковочного места, кладовки в соответствии с методикой расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также методикой расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума;

5) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізу (жаңғырту, реконструкциялау, реставрациялау) туралы, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге арналған шығыстардың жылдық сметасын бекіту туралы шешім қабылдау;
6) нысаналы жарналар жинау және олардың мөлшері туралы шешім қабылдау;
7) жинақ шотында жинақталған ақшаны жұмсау туралы шешім қабылдау.
Егер көппәтерлі тұрғын үйдің кіреберістерінің біріндегі лифтіні ауыстыруды (жөндеуді) ұйымдастыру және қаржыландыру пәтерлер мен тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің қаражатты қайтаруын қамтамасыз ету шартымен бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылса, онда көппәтерлі тұрғын үйдің осы кіреберісіндегі пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері көппәтерлі тұрғын үйдің осы кіреберісіндегі пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің жалпы санының үштен екісінен астамының келісімі болған кезде тиісті хаттаманы ресімдей отырып, көппәтерлі тұрғын үйдің осы кіреберісіндегі лифтіні ауыстыру (жөндеу) туралы шешім қабылдау кезінде.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген жағдайда лифтіні ауыстыру (жөндеу) бойынша шығыстарды төлеуді көппәтерлі тұрғын үйдің осы кіреберісіндегі пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жүзеге асырады.
13. ҚОО жиналысы мынадай мәселелер бойынша ғана орынтұрақ орындарының, қоймалардың жалпы санының көпшілігі келіскен кезде шешім қабылданады:
1) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесіне, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесіне сәйкес орынтұрақ орнын, қойманы күтіп-ұстау үшін ақы төлеу мөлшерін бекіту;
2) орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің нысаналы жарналар жинау және олардың мөлшері туралы шешім қабылдау;
Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелері жиналыста осы тармақтың 1), 2) тармақшасында көрсетілген мәселелер бойынша шешім қабылдайды.
Егер орынтұрақ орындары, қоймалар меншік иелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, орынтұрақ орындары мен қоймалардың меншік иелерінің шешімі қабылданды деп есептеледі.
14. Жиналыс хаттамасын келу тәртібімен өткізілетін ашық ерік білдіру жолымен жиналыстың сайланған хатшысы жүргізеді және осы Бұйрыққа 2-қосымшаның 1-нысанына сәйкес ресімделеді, ал осы Қағидалардың 13-тармағының 1), 2) тармақшасында көрсетілген мәселелер осы Бұйрыққа 2-қосымшаның 2-нысанына сәйкес ресімделеді";

5) принятия решения о проведении капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума (модернизации, реконструкции, реставрации), об утверждении годовой сметы расходов на проведение капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
6) принятия решения о сборе целевых взносов и их размере;
7) принятия решения о расходовании денег, накопленных на сберегательном счете.
В случае осуществления организации и финансирования замены (ремонта) лифта одного из подъездов многоквартирного жилого дома за счет бюджетных средств с условием обеспечения возвратности средств собственниками квартир и нежилых помещений собственники квартир, нежилых помещений данного подъезда многоквартирного жилого дома могут принимать решение о замене (ремонте) лифта в данном подъезде многоквартирного жилого дома при наличии согласия более двух третей от общего числа собственников квартир, нежилых помещений данного подъезда многоквартирного жилого дома с оформлением соответствующего протокола.
В случае, предусмотренном частью первой настоящего пункта, оплата расходов по замене (ремонту) лифта осуществляется собственниками квартир, нежилых помещений данного подъезда многоквартирного жилого дома.
13. Собрание ПМК принимают решения при согласии большинства от общего числа парковочных мест, кладовок только по следующим вопросам:
1) утверждения размера оплаты за содержание парковочного места, кладовки в соответствии с методикой расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также методикой расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума;
2) принятия решения собственниками парковочных мест, кладовок о сборе целевых взносов и их размере.
Собственники парковочных мест, кладовок принимают решение на собрании только по вопросам, указанным в подпунктах 1) и 2) настоящего пункта.
Решение считается принятым, если за него проголосовало большинство собственников парковочных мест, кладовок от общего числа собственников парковочных мест, кладовок.
14. Протокол собрания путем открытого волеизъявления, проводимым явочным порядком ведет избранный секретарь собрания и оформляется в соответствии с типовой формой протокола согласно форме 1 приложения 2 к настоящему Приказу, а по вопросам указанных в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил оформляется согласно форме 2 приложения 2 к настоящему Приказу.

15. Пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар иелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса), пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың нөмірлері көрсетіле отырып, дауыс беру парағы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
Қоймалардың, орынтұрақ орындарының иелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса), қоймалардың, орынтұрақ орындарының нөмірлерін көрсете отырып, дауыс беру парағы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
Талқылау үшін енгізілген әрбір сұраққа жеке дауыс беру парағы толтырылады.
Дауыс беру парақтары жиналыс хаттамасының ажырамас бөлігі болып табылады, тігіледі және нөмірленеді.
16. Егер бұрын жарияланған жиналыс кворум болмағандықтан, келу тәртібімен өткізілмеген болса, жиналыс жазбаша сұрау арқылы жүргізілуі мүмкін.
Жиналыс үй кеңесінің, мүліктің меншік иелері бірлестігі төрағасының, жай серіктестіктің сенім білдірілген адамының бастамасы бойынша не ревизиялық комиссияның (ревизордың) талап етуі бойынша не тұрғын үй инспекциясының бастамасы бойынша не пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің кемінде он пайызының талап етуі бойынша өткізіледі.
17. Жазбаша сұрау жүргізу арқылы жиналысты ұйымдастыру үшін пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері арасынан, осы Қағидалардың 13-тармағының 1), 2) тармақшасында көрсетілген мәселелер бойынша қоймалардың, орынтұрақ орындардың меншік иелері арасынан бастамашы топ айқындалады.
18. Жиналыс жазбаша сұрау арқылы өткізілген жағдайда, күн тәртібін көрсете отырып, мұндай жиналысты өткізу туралы хабарламамен қатар жазбаша сұрау парағы пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың, қоймалардың, орынтұрақ орындардың әрбір меншік иесіне жазбаша сұрау жарияланған күннен бастап күнтізбелік жеті күн ішінде қолма-қол не электрондық пошта арқылы жіберіледі. Жазбаша сауалнама парақтары осы Қағидаларға 5 немесе 6-қосымшаларға сәйкес нысанда болады және жиналыс хаттамасының ажырамас бөлігі болып табылады, тігіледі және нөмірленеді.
19. Пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі жазбаша сұрау парағында тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда) (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың нөмірін көрсетеді, дауыс беруге шығарылған әрбір мәселе бойынша өз қолымен пікір толтырады және жазбаша сұрау парағына қол қояды.
Қоймалардың, орынтұрақ орындары меншік иесі жазбаша сауалнама парағында тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда) (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), қоймалардың, орынтұрақ орындардың нөмірін, дауыс беруге шығарылған мәселелер бойынша пікірін көрсетеді және жазбаша сауалнама парағына қол қояды.
Жазбаша сауалнама жиналыс жарияланған күннен бастап бір айдан аспайтын мерзімде жүргізіледі.

15. Лист голосования собственников квартир, нежилых помещений с указанием их фамилии, имени, отчества (при его наличии) (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), номеров квартир, нежилых помещений оформляется согласно приложению 3 настоящим Правилам.
Лист голосования собственников парковочных мест, кладовок с указанием их фамилии, имени, отчества (при его наличии) (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), номеров парковочных мест, кладовок оформляется согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
На каждый вопрос, внесенный для обсуждения, заполняется отдельный лист голосования.
Листы голосования являются неотъемлемой частью протокола собрания, прошиваются и нумеруются.
16. Собрание проводится путем письменного опроса, если ранее объявленное собрание в явочном порядке не состоялось ввиду отсутствия кворума.
Собрание проводится по инициативе совета дома, председателя объединения собственников имущества, доверенного лица простого товарищества либо по требованию ревизионной комиссии (ревизора), либо по инициативе жилищной инспекции, либо по требованию не менее десяти процентов собственников квартир, нежилых помещений.
17. Для организации собрания путем проведения письменного опроса определяется инициативная группа из числа собственников квартир, нежилых помещений, по вопросам указанным в подпунктах 1), 2) пункта 13 настоящих Правил из числа собственников парковочных мест, кладовок.
18. В случае проведения собрания путем письменного опроса наряду с уведомлением о проведении такого собрания с указанием повестки дня, направляется лист письменного опроса нарочно либо посредством электронной почты каждому собственнику квартиры, нежилого помещения, парковочного места, кладовки в течение семи календарных дней с даты объявления письменного опроса. Листы письменного опроса составляются по форме согласно приложению 5 или 6 к настоящим Правилам и являются неотъемлемой частью протокола собрания, прошиваются и нумеруются.
19. Собственник квартиры, нежилого помещения в листе письменного опроса указывает фамилию, имя, отчество (при его наличии) (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), номер квартиры, нежилого помещения, заполняет собственноручно мнение по каждому вопросу, вынесенном на голосование, и подписывает лист письменного опроса.
Собственник парковочного места, кладовки в листе письменного опроса указывает фамилию, имя, отчество (при его наличии) (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), номер парковочного места, кладовки, заполняет собственноручно мнение по каждому вопросу, вынесенном на голосование, и подписывает лист письменного опроса.
Письменный опрос проводится в срок не более двух месяцев с даты объявления собрания.

20. Үй кеңесі немесе бастамашы топ жазбаша сауалнаманы есепке алу және оның хаттамасын жасау үшін жазбаша сауалнама парақтарын қолма-қол не электрондық пошта арқылы жинауды және қабылдауды жүзеге асырады.
21. Жазбаша сұрау жүргізу арқылы дауыс берудің қорытындысын шығару үй кеңесінің мүшелері, пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері арасынан құрылған бастамашы топ, мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе жай серіктестіктің сенім білдірілген адамы не басқарушы компанияның өкілі не көппәтерлі тұрғын үйдің басқарушысы (олар болған кезде) құрамында алқалы түрде жүзеге асырылады.
Жазбаша сұрау жүргізу арқылы дауыс берудің қорытындысын шығару үй кеңесінің мүшелері, қоймалардың, орынтұрақ орындарын күтіп-ұстауға арналған шығыстар мәселелері бойынш, қоймалардың, орынтұрақ орындарын иелерінің арасынан құрылған бастамашы топ, мүліктің меншік иелері бірлестігінің төрағасы немесе жай серіктестіктің сенім білдірілген адамы не басқарушы компанияның өкілі не көппәтерлі тұрғын үйдің басқарушысы (олар болған кезде) құрамында алқалы түрде жүзеге асырылады.
22. Жазбаша сауалнама арқылы дауыс беру қорытындылары осы Бұйрыққа 2-қосымшаның 3-нысанына сәйкес хаттамамен ресімделеді және жалпыға қолжетімді орындарда орналастырылады.
23. Пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің дауыс беруі пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі міндетті түрде сәйкестендіріле отырып, тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де тәсілдер пайдаланылып жүзеге асырылуы мүмкін.
Электрондық дауыс беру қорытындылары тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы тіркеледі.
Дауыс беру қорытындысын шығару кезінде келу тәртібімен өткізілетін жиналыста және тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектісі арқылы, жазбаша сұрау жүргізу жолымен және тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектісі арқылы пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелері берген дауыстар есепке алынады.
Қоймалардың, орынтұрақ орындарының иелеріне қоймалардың, орынтұрақ орындарын күтіп-ұстау мәселелері осы Қағидалардың 22-тармағының ережелерi қолданылады.
24. Қағаз тасымалдағышта жазбаша сұрау салу, сондай-ақ сұрау салудың электрондық парағы арқылы дауыс беру қорытындылары осы Бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес хаттамамен жинақталып, ресімделеді және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 наурыздағы № 172 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20245 болып тіркелген) Ақпаратты электрондық нысанда қалыптастыру, өңдеу, сондай-ақ орталықтандырылған түрде жинау және сақтау, оның ішінде тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілерінің жұмыс істеу қағидаларына сәйкес тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілерінде орналастырылады.

20. Советом дома или инициативной группой осуществляются сбор и прием листов письменного опроса нарочно либо посредством электронной почты для учета и составления протокола письменного опроса.
21. Подведение итогов голосования путем письменного опроса осуществляется коллегиально в составе членов совета дома, инициативной группы из числа собственников квартир, нежилых помещений, председателя объединения собственников имущества или доверенного лица простого товарищества либо представителя управляющей компании, либо управляющего многоквартирным жилым домом (в случае их наличия).
Подведение итогов голосования путем письменного опроса по вопросам содержания парковочных мест, кладовок осуществляется в составе членов совета дома, инициативной группы из числа собственников парковочных мест, кладовок, председателя объединения собственников имущества или доверенного лица простого товарищества либо представителя управляющей компании, либо управляющего многоквартирным жилым домом (в случае их наличия).
22. Итоги голосования путем письменного опроса оформляются протоколом согласно форме 3 приложения 2 к настоящему Приказу и размещаются в общедоступных местах.
23. Голосование собственника квартиры, нежилого помещения, осуществляется посредством объектов информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства, абонентского устройства сотовой связи и с использованием иных способов, не запрещенных законодательством Республики Казахстан, с обязательной идентификацией собственника квартиры, нежилого помещения.
Итоги электронного голосования фиксируются посредством объектов информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства.
При подведении итогов голосования учитываются голоса собственников квартир, нежилых помещений на собрании, проводимом явочным порядком и посредством объекта информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства, путем письменного опроса и посредством объекта информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства.
Для собственников парковочных мест, кладовок по вопросам содержания парковочных мест, кладовок применяется положение пункта 22 настоящих правил.
24. Итоги голосования путем письменного опроса на бумажном носителе, а также электронного листа опроса суммируются и оформляются протоколом согласно приложению 7 к настоящему приказу и размещаются в объектах информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства либо оформляется непосредственно в объектах информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства в соответствии с Правилами формирования, обработки, а также централизованного сбора и хранения информации в электронной форме, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 172 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20245), в том числе функционирования объектов информатизации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства.

25. Хаттама электрондық түрде ресімделген жағдайда төраға, хатшы, үй кеңесінің мүшелері электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
26. Қағаз түріндегі хаттамамен немесе басып шығарылған электрондық хаттамамен ресімделген жиналыс қабылдаған шешімдер сотта, өзге де мемлекеттік органдар мен ұйымдарда қабылдаған шешімдер сотта, өзге де мемлекеттік оргалер, тұрғын емес үй-жайлар иелерінің еркін білдіруі ретінде құжат болып табылады, сондай-ақ тұрғын үй көмегін есептеуге негіз болады.
27. Пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың әрбір меншік иесі басқа пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар иелерінің дауыс беру нәтижелерін алады.
Қоймалардың, орынтұрақ орындарының иесi дауыс беру нәтижелерін басқа қоймалардың, орынтұрақ орындарындарының иелері дауыс бергеннен кейін ғана алады.
Кондоминиум объектісін
басқару және кондоминиум
объектісінің ортақ мүлкін күтіп-
ұстау жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
1-қосымша
Бастамашы топтың жиналысты шақыру туралы хабарламасы
_______________                         "__"_________ 20___ жыл уақыты _________
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
_____________________________________________________________________
(мекенжайы)
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың жалпы саны
_____________________________________________________________________
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 42-1-бабына сәйкес жиналыс көппәтерлі тұрғын үйдің пәтер, тұрғын емес үй-жайлары иелерінің кемінде он пайызының талап етуі бойынша шақырылады.
Пәтер, тұрғын емес үй-жайлар иелерінің _________ (жазбаша) санындағы бастамашыл топ көппәтерлі тұрғын үйдің пәтер, тұрғын емес үй-жайлары иелерінің жиналысын шақыруға бастамашылық жасайды.
Күн тәртібі:
1.____________________________________
2. ___________________________________
3. ___________________________________
Жиналысты өткізу орны, уақыты және күні:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жиналысты өткізу нысаны:
_____________________________________________________________________
Жинал бастамашылардың (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Пәтер, тұрғын емес үй-жайлардың нөмірі
Байланыс телефоны
Қолы
Көппәтерлі тұрғын үйдің пәтер, тұрғын емес үй-жайлары иелері бастамашыларының жалпы саны: __________________ (жазбаша).
Кондоминиум объектісін
басқару және кондоминиум
объектісінің ортақ мүлкін күтіп-
ұстау жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
2-қосымша
20___ жылы "___"__________ жиналысқа қатысатын көппәтерлі тұрғын үйлердегі орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің тіркеу парағы
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері: _______________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
орынтұрақ орындарының №
№ қоймалар
(орналасқан жері)
Қолы
1.
2.
3.
Жиналыс төрағасы: _________                        __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Жиналыс хатшысы:_________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                         ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Кондоминиум объектісін
басқару және кондоминиум
объектісінің ортақ мүлкін күтіп-
ұстау жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
3-қосымша
Жиналыста (келу тәртібі арқылы өткізілетін) дауыс берген пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің дауыс беру парағы
20___ жылғы "__"_________ уақыты ________
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері: ___________________________
Талқылауға шығарылған мәселе:____________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ұялы телефон нөмірі және (немесе) электрондық пошта мекенжайлы (иесінің қалауы бойынша)
пәтерлер №
тұрғын емес үй-жайдың№
Дауыс беремін
"Жақтағандар"
(қолы)
"Қарсылар"
(қолы)
"Қалыс
қалғандар" (қолы)
1.
2.
3.
Жиналыс төрағасы: _________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Жиналыс хатшысы:_________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                        __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                         ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы дауыс беру кезінде талап етілмейді және алып тасталады.
Кондоминиум объектісін
басқару және кондоминиум
объектісінің ортақ мүлкін күтіп-
ұстау жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
4-қосымша
20___ жылғы "__"_________ жиналыста (келу тәртібі арқылы өткізілетін ашық ерік білдіру жолымен) дауыс берген орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелерінің дауыс беру парағы
уақыты ________
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
____________________________________
Талқылауға шығарылған мәселе: _______________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ұялы телефон нөмірі және (немесе) электрондық пошта мекенжайы (иесінің қалауы бойынша)
орынтұрақ орындарының №
Қоймалардың №
(орналасқан жері)
Дауыс беремін
"Жақтағандар"
(қолы)
"Қарсылар"
(қолы)
"Қалыс
қалғандар" (қолы)
1.
2.
3.
Жиналыс төрағасы: _________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Жиналыс хатшысы:_________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                         ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
* тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы дауыс беру кезінде талап етілмейді және алып тасталады.
Кондоминиум объектісін
басқару және кондоминиум
объектісінің ортақ мүлкін күтіп-
ұстау жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
5-қосымша
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелеріне жазбаша сауалнама жүргізу кезінде дауыс берудің № ___ парағы
_________ 20___ жылғы                   "__"_________
уақыты ________
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері:
___________________________________
Жауапты тұлғалар:________________________________________________________
(пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері қатарынан тағайындалатындар)
Талқылауға енгізілген мәселелер:
Дауыс беремін
"Жақтағандар"
(қолы)
"Қарсылар"
(қолы)
"Қалыс қалғандар"
(қолы)
1.
2.
3.
Пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) .________ \___________________
Пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің мекенжайы_________________________
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің ұялы телефон нөмірі және (немесе) электрондық пошта мекенжайы (пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің қалауы бойынша)
Қолы____________________________________
(пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі)
Қолы____________________________________
жауапты тұлғалар)
Қолы____________________________________
(үй кеңесінің мүшесі)
Қолы____________________________________
(үй кеңесінің мүшесі)
* тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы дауыс беру кезінде талап етілмейді және алып тасталады.
Кондоминиум объектісін
басқару және кондоминиум
объектісінің ортақ мүлкін күтіп-
ұстау жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
6-қосымша
Орынтұрақ орындарының, қоймалардың меншік иелеріне жазбаша сауалнама жүргізу кезінде дауыс берудің № ___ парағы
_________ 20___ жылғы                               "__" _________ уақыты ________
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері: ___________________
Жауапты тұлғалар:______________________________________
(пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері қатарынан тағайындалатындар)
Талқылауға енгізілген мәселелер:
Дауыс беремін
"Жақтағандар" (қолы)
"Қарсылар" (қолы)
"Қалыс қалғандар"
(қолы)
1.
2.
3.
Пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)._________\__________________
Пәтер, тұрғын емес үй-жай меншік иесінің мекенжайы_______________________
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің ұялы телефон нөмірі және (немесе) электрондық пошта мекенжайлы (пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің қалауы бойынша)
Қолы____________________________________
(пәтердің, тұрғын емес үй-жайдың меншік иесі)
Қолы____________________________________
жауапты тұлғалар)
Қолы____________________________________
(үй кеңесінің мүшесі)
Қолы____________________________________
(үй кеңесінің мүшесі)
* тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы дауыс берілсе, талап етілмейді және алып тасталады.
Кондоминиум объектісін
басқару және кондоминиум
объектісінің ортақ мүлкін күтіп-
ұстау жөніндегі шешімдер
қабылдау қағидаларына
7-қосымша
20___ жылы "___"__________ жиналысқа қатысатын пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің тіркеу парағы
Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері: ___________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
пәтер №
тұрғын емес үй-жай
Қолы
1.
2.
3.
Жиналыс төрағасы: _________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Жиналыс хатшысы:_________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                         __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ________                         ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрінің
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 165 Бұйрыққа
2-қосымша
1-нысан
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналысының (келу тәртібімен өткізілетін жиналыста ерік-қалауын ашық білдіру арқылы) № __ хаттамасы ______________________________________________бастамасы бойынша
уақыты _____ 20___ жылғы "__"_____________
1. Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері: ___________________________________
2. Пәтер меншік иелерінің жалпы саны:________________________________________

25. В случае электронного оформления протокола председатель, секретарь, члены совета дома подписывают электронной цифровой подписью.
26. Принятые собранием решения, оформленные протоколом бумажной форме или распечатанного электронного протокола, являются документом при рассмотрении спорных и иных вопросов в суде, иных государственных органах и организациях как волеизъявление собственников квартир, нежилых помещений, а также служит основанием для расчета жилищной помощи.
27. Каждый собственник квартиры, нежилого помещения получает результаты голосования других собственников, квартир, нежилых помещений.
Собственник парковочного места, кладовки получает результаты голосования только, как проголосовали другие собственники парковочных мест и кладовок.
Приложение 1
к Правилам принятия решений
по управлению объектом
кондоминиума и содержанию
общего имущества
объекта кондоминиума
Уведомление о созыве собрания инициативной группой
_________ "__"______ 20__ года время ________
Местонахождение многоквартирного жилого дома:
_____________________________________________________________________
(адрес)
Общее количество квартир, нежилых помещений
____________________________________________________________________
В соответствии со статьей 42-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных
отношениях" собрание созывается по требованию не менее десяти процентов
собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома.
Инициативная группа в количестве ________ (прописью) собственников квартир,
нежилых помещений инициирует созыв собрания собственников квартир, нежилых
помещений многоквартирного жилого дома.
Повестка дня:
1. _________________________________________
2. _________________________________________
3. _________________________________________
Место, время и дата проведения собрания:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Форма проведения собрания:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии). инициаторов собрания
Номер квартиры/нежилого помещения
Контактный телефон
Подпись
Итого инициаторов: ______________(прописью) собственников квартир,
нежилых помещений многоквартирного жилого дома.
Приложение 2
к Правилам принятия решений
по управлению объектом
кондоминиума и содержанию
общего имущества объекта
кондоминиума
Лист регистрации собственников парковочных мест, кладовок многоквартирного
жилого дома, участвующих на собрании "__"_________ 20___ года
Местонахождение многоквартирного жилого дома: _______________
Фамилия Имя Отчество
(при его наличии)
№ парковочного места
№ кладовой
(место расположения)
Подпись
1.
2.
3.
Председатель собрания: _______________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: ____________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома: ____________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома: ____________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома: ____________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 3
к Правилам принятия решений
по управлению объектом
кондоминиума и содержанию
общего имущества объекта
кондоминиума
Лист голосования собственников квартир, нежилых помещений,
проголосовавших на собрании (проводимый путем явочного порядка)
"__"_________ 20___ года
время ________
Местонахождение многоквартирного жилого дома: ________________________
Вопрос внесенный для обсуждения: ___________
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)
Номер сотовой связи и(или) электронный адрес (на усмотрение собственника)
№ квартиры
№ нежилого помещения
Голосую
"За"
(подпись)
"Против"
(подпись)
"Воздержусь"
(подпись)
1.
2.
3.
Председатель собрания: ________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: ___________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома: ___________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома: ___________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома: ___________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
* при голосовании посредством объектов информатизации в сфере жилищных
отношений и жилищно-коммунального хозяйства не требуется и исключается.
Приложение 4
к Правилам принятия решений
по управлению объектом
кондоминиума и содержанию
общего имущества объекта
кондоминиума
Лист голосования собственников парковочных мест, кладовок, проголосовавших на собрании
(путем открытого волеизъявления, проводимым явочным порядком)
"__"_________ 20___ года
время ________
Местонахождение многоквартирного жилого дома: ________________________
Вопрос внесенный для обсуждения: ______
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)
Номер сотовой связи и(или) электронный адрес (на усмотрение собственника)
№ парковочного места
№ Кладовой
(место расположения)
Голосую
"За"
(подпись)
"Против"
(подпись)
"Воздержусь"
(подпись)
1.
2.
3.
Председатель собрания: __________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: ______________________ ________*
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома: ________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома: ________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома: ________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) *
при голосовании посредством объектов информатизации в сфере жилищных
отношений и жилищно-коммунального хозяйства не требуется и исключается.
Приложение 5
к Правилам принятия решений
по управлению объектом
кондоминиума и содержанию
общего имущества объекта
кондоминиума
Лист № ___ голосования при проведении письменного опроса собственников квартир, нежилых помещений
_________ "__"_______ 20__года время _________
Местонахождение многоквартирного жилого дома:
___________________________________________________________
Ответственные лица: ________________________________________
(назначаемые из числа собственников квартир, нежилого помещения)
Вопросы, внесенные
для обсуждения:
Голосую
"За"
(подпись)
"Против"
(подпись)
"Воздержусь"
(подпись)
1.
2.
3.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) собственника квартиры,
нежилого помещения __________\________________
Адрес собственника квартиры, нежилого помещения _________________________
Номер сотовой связи и (или) электронный адрес собственника квартиры, нежилого
помещения (на усмотрение собственника квартиры, нежилого помещения)
_______________________________________________________________________
Подпись _______________________________________________________________
(собственника квартиры, нежилого помещения)
Подпись __________________________________*
(ответственные лица)
Подпись __________________________________
(члена совета дома)
Подпись ___________________________________
(члена совета дома)
Подпись ___________________________________
(члена совета дома)
* при голосовании посредством объектов информатизации в сфере жилищных
отношений и жилищно-коммунального хозяйства не требуется и исключается.
Приложение 6
к Правилам принятия решений
по управлению объектом
кондоминиума и содержанию
общего имущества объекта
кондоминиума
Лист № ___ голосования при проведении письменного опроса собственников парковочных мест, кладовок
_________ "__"_______ 20__года время ________
Местонахождение многоквартирного жилого дома:
__________________________________________________________
Ответственные лица: _______________________________________
(назначаемые из числа собственников парковочных мест, кладовок)
Вопросы, внесенные
для обсуждения:
Голосую
"За"
(подпись)
"Против"
(подпись)
"Воздержусь"
(подпись)
1.
2.
3.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) собственника парковочного места,
кладовки __________________________________________________________
Адрес собственника квартиры, нежилого помещения _____________________
Номер сотовой связи и(или) электронный адрес собственника парковочного места,
кладовки (на усмотрение собственника парковочного места, кладовки)
___________________________________________________________________
Подпись ___________________________________________________________
(собственника квартиры, нежилого помещения)
Подпись ___________________________________________________________*
(ответственные лица)
Подпись ___________________________________________________________
(члена совета дома)
Подпись ___________________________________________________________
(члена совета дома)
Подпись ___________________________________________________________
(члена совета дома)
* при голосовании посредством объектов информатизации в сфере жилищных
отношений и жилищно-коммунального хозяйства не требуется и исключается.
Приложение 7
к Правилам принятия решений
по управлению объектом
кондоминиума и содержанию
общего имущества объекта
кондоминиума
Лист регистрации собственников квартир, нежилого помещения многоквартирного жилого дома,
участвующих на собрании "__"_________ 20___ года
Местонахождение многоквартирного жилого дома: _______________
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)
№ квартиры
нежилое помещение
Подпись
1.
2.
3.
Председатель собрания: _____________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: ________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома: __________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома: __________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 2 к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2023 года № 165
Форма 1
Протокол № __ собрания собственников квартир,
нежилых помещений многоквартирного жилого дома
(путем открытого волеизъявления, проводимым явочным порядком)
по инициативе _____________________________
время _____ "__"______ 20___ года
1. Местонахождение многоквартирного жилого дома:
_______________________________________________________________
2. Общее количество собственников квартир:
_______________________________________________________________

3. Тұрғын емес үй-жай меншік иелерінің жалпы саны:____________________________
4. Жиналысқа қатысушылардың саны (хаттамаға қосымшаға сәйкес нысан бойынша):
5. Шақырылған тұлғалар: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ____________________________________________
6. Жиналыс нысаны ________________________________________________________
Жиналыстың күн тәртібі:
1. _____________________________________________________________________
2. _____________________________________________________________________
Сөз сөйлеген адамдар: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________________________________________
Дауыс беру нәтижелері:
Дауыс беруге шығарылған мәселелер:
1. _____________________________________________________________________
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар:
Қарсы _____ Қалыс қалды_______ Қалыс қалды
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы:
Қарсы ___ Қалыс қалды_______ Қалыс қалды
2. _____________________________________________________________________
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар:
Қарсы _____ Қалыс қалды______Қалыс қалды
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы:
Қарсы _____ Қалыс қалды______Қалыс қалды
Жиналыста дауыс беру қорытындысы:_________
Дауыс беру арқылы қабылданған шешім:
1. _____________________________________________________________________
2. _____________________________________________________________________
Жиналыс төрағасы: ________       _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Жиналыс хатшысы: ________       _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: _______       ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Бұйрыққа
2-қосымша
2-нысан
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналысының (келу тәртібі арқылы өткізілетін) № __ хаттамасы
_____________________________________________________бастама бойынша
уақыты _____ 20___ жылғы "__"_____________
1. Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері: ___________________________________
2. Пәтер меншік иелерінің жалпы саны:________________________________________
3. Тұрғын емес үй-жай меншік иелерінің жалпы саны:____________________________
4. Жиналысқа қатысушылардың саны (хаттамаға қосымшаға сәйкес нысан бойынша):
5. Шақырылған тұлғалар: (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
____________________________________________

3. Общее количество собственников нежилого помещения:
_______________________________________________________________
4. Количество участвующих на собрании (по форме согласно приложению
к протоколу):
_______________________________________________________________
5. Приглашенные лица: (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________
6. Форма собрания _______________________________________________
Повестка дня собрания:
1.______________________________________________________________
2.______________________________________________________________
Лица, выступившие: (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________ _____________________________________________________
Результаты голосования:
Вопросы вынесенные на голосование:
1. _____________________________________________________________
На бумажном носителе:
За ________ Против ________ Воздержался _______
Через объекты информатизации в сфере жилищных отношений
и жилищно-коммунального хозяйства:
За ________ Против ________ Воздержался ______
2. ______________________________________________________________
На бумажном носителе:
За ________ Против _________ Воздержался ______
Через объекты информатизации в сфере жилищных отношений
и жилищно-коммунального хозяйства:
За ________ Против ________ Воздержался _____
Итоги голосования на собрании:_____________
Решение, принятое голосованием:
1. _______________
2. _______________
Председатель собрания:________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: __________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома _____________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 2 к приказу
Форма 2
Протокол № __ собрания собственников парковочных мест,
кладовок многоквартирного жилого дома
(путем открытого волеизъявления, проводимы явочным порядком)
по инициативе _____________________________
время__________ "__"_____________ 20___ года
1. Местонахождение многоквартирного жилого дома:
______________________________________________________________
2. Общее количество собственников парковочных мест:
______________________________________________________________
3. Общее количество собственников кладовок:
______________________________________________________________
4. Количество участвующих на собрании
(по форме согласно приложению к протоколу):
______________________________________________________________
5. Приглашенные лица: (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________

6. Жиналыс нысаны
________________________________________________________
Жиналыстың күн тәртібі:
1. _____________________________________________________________________
2. _____________________________________________________________________
Сөз сөйлеген адамдар: (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_______________________________________________
Дауыс беру нәтижелері:
Дауыс беруге шығарылған мәселелер:
1. _____________________________________________________________________
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар:
Қарсы _____ Қалыс қалды______ Қалыс қалды
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы
ақпараттандыру объектілері арқылы:
Қарсы _____ Қалыс қалды______ Қалыс қалды
2. _____________________________________________________________________
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар:
Қарсы _____ Қалыс қалды______ Қалыс қалды
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы:
Қарсы _____ Қалыс қалды______ Қалыс қалды
Жиналыста дауыс беру қорытындысы:__________
Дауыс беру арқылы қабылданған шешім:
1. _____________________________________________________________________
2. _____________________________________________________________________
Жиналыс төрағасы: ________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Жиналыс хатшысы: ________       ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі: ______       ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Бұйрыққа
2-қосымша
3-нысан
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналысының (келу тәртібі арқылы өткізілетін) № __ хаттамасы
__________                                     20___ жылғы "__"_____________
уақыты _____
1. Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері: _____________________________
2. Пәтер меншік иелерінің жалпы саны:____________________________________
3. Тұрғын емес үй-жай меншік иелерінің жалпы саны:__________________________
4. Жазбаша сауалнамаға қатысқандардың саны (хаттамаға жазбаша сауалнама парағының нысаны бойынша):
5. Жиналыс нысаны _______________________
Жиналыстың күн тәртібі:
1. ______________________________________
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар:
Қарсы _____ Қалыс қалды______ Қалыс қалды
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы:
Қарсы _____ Қалыс қалды______ Қалыс қалды
2. ______________________________________
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар:
Қарсы _____ Қалыс қалды______ Қалыс қалды
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы:
Қарсы _____ Қалыс қалды______ Қалыс қалды
Жазбаша сауалнама жүргізу арқылы өткізілетін дауыс беру қорытындылары (қағаз жеткізгіште):_____________
Тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ақпараттандыру объектілері арқылы электрондық сауалнама парағы арқылы өткізілетін дауыс беру қорытындысы):____________
Дауыс беру арқылы қабылданған шешім:
1. _________________________________________
2. _________________________________________
Жиналыс төрағасы: ________________                         ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Жиналыс хатшысы: ________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі ____________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Үй кеңесінің мүшесі ____________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)       (қолы)
Бұйрыққа
2-қосымша
4-нысан
Пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналысының (келу тәртібі арқылы өткізілетін) № __ хаттамасы
__________                               20___ жылғы "__"_____________
уақыты _____
1. Көппәтерлі тұрғын үйдің орналасқан жері: _____________________________
2. Пәтер меншік иелерінің жалпы саны:____________________________________

6. Форма собрания
______________________________________________________________
Повестка дня собрания:
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
Лица, выступившие:
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________
Результаты голосования:
Вопросы вынесенные на голосование:
1. ____________________________________________________________
На бумажном носителе:
За ________ Против _______ Воздержался ________
Через объекты информатизации в сфере жилищных отношений
и жилищно-коммунального хозяйства:
За ________ Против _______ Воздержался ______
2. ____________________________________________________________
На бумажном носителе:
За _______ Против _______ Воздержался _________
Через объекты информатизации в сфере жилищных отношений
и жилищно-коммунального хозяйства:
За ______ Против _______ Воздержался ________
Итоги голосования на собрании:__________________________________
Решение, принятое голосованием:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
Председатель собрания: _________________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: _________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома ___________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 2 к приказу
Форма 3
Протокол № __ собрания собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома
(проводимый путем письменного опроса)
__________ "__"_____________ 20___ года время _____
1. Местонахождение многоквартирного жилого дома:
_____________________________________________________________
2. Общее количество собственников квартир:
_____________________________________________________________
3. Общее количество собственников нежилого помещения:
_____________________________________________________________
4. Количество принимавших участие в письменном опросе
(по форме листа письменного опроса к протоколу):
_____________________________________________________________
5. Форма собрания ____________________________________________
Повестка дня собрания:
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
Результаты голосования:
Вопросы вынесенные на голосование:
1. ___________________________________________________________
За ________ Против ________ Воздержался __________
2. ___________________________________________________________
За ________ Против ________ Воздержался __________
Итоги голосования, проводимые путем письменного опроса
(на бумажном носителе): _______________________________________
Итоги голосования, проводимые путем электронного листа опроса
(в электронном формате через объекты информатизации в сфере жилищных
отношений и жилищно-коммунального хозяйства): _________________
Решение, принятое голосованием:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
Председатель собрания: __________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Секретарь собрания: _____________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома ________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома ________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Член совета дома ________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 2 к приказу
Форма 4
Протокол № __ собрания собственников парковочных мест, кладовок многоквартирного жилого дома
(проводимый путем письменного опроса)
_______ "__"________ 20___ года время_____
1. Местонахождение многоквартирного жилого дома:
________________________________________________________________
2. Общее количество парковочных мест:
________________________________________________________________