Жергілікті маңызы бар "Бетпақдала" мемлекеттік табиғи қаумалын құру үшін жерлерді резервте қалдыру туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2023 жылғы 15 маусымдағы № 118 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 29 маусымда № 5049 болып тіркелді
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағының 10) тармақшасына және 24-бабына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Сарысу және Мойынқұм аудандарының аумақтарында жергілікті маңызы бар "Бетпақдала" мемлекеттік табиғи қаумалын құру үшін резервіленген жер учаскелерінің қоса беріліп отырған орналасу жоспары (сызбасы) мен экспликациясына сәйкес (1, 2-қосымшалар) шекаралар шегінде жалпы алаңы 1 415 861 гектар жер учаскелері оларды пайдалану құқығына шектеулер (ауыртпалықтар) белгiлемей 12 ай мерзімге резервте қалдырылсын.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

О резервировании земель для создания государственного природного заказника местного значения "Бетпакдала"
Постановление акимата Жамбылской области от 15 июня 2023 года № 118. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 июня 2023 года № 5049
В соответствии с подпунктом 10) пункта 2 статьи 10 и статьи 24 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Зарезервировать сроком на 12 месяцев земельные участки общей площадью 1 415 861 гектаров в пределах границ согласно прилагаемым плану (схема) расположения и экспликации резервируемых земельных участков (приложения 1, 2) без установления ограничений (обременений) права их использования для создания государственного природного заказника местного значения "Бетпакдала" на территории Сарысуского и Мойынкумского районов.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.