Жетісу облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 7-44 шешімі. Жетісу облысы Әділет департаментінде 2023 жылы 6 қыркүйекте № 55-19 болып тіркелді
"Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-9 тармағына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1 бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 болып тіркелген) сәйкес, Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жетісу облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А. С. Канагатовқа жүктелсін (келісім бойынша).
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Г. Тойлыбаева

Об определении размеров и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по области Жетісу
Решение маслихата области Жетісу от 4 сентября 2023 года № 7-44. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Жетісу 6 сентября 2023 года № 55-19
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфаструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18883), маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по области Жетісу согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима области Канагатова А. С. (по согласованию).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата Г. Тойлыбаева

2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 7-44 шешіміне қосымша
Жетісу облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
1. Жетісу облысы бойынша тұрғын үй сертификаттары Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бекітілген ипотекалық бағдарламалары және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметімен бекітілген тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламалары шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарызын пайдалана отырып, азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үйді меншігіне сатып алу үшін бастапқы жарнасын жабуға 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден, бірақ бастапқы жарнаның көлемінен аспайтын мөлшерді құрайды.

Приложение к решению от 4 сентября 2023 года № 7-44
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по области Жетісу
1. Размер жилищных сертификатов на покрытие первоначального взноса по области Жетісу составляет 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге, но не более объема первоначального взноса отдельным категориям граждан для приобретения жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, и (или) государственной программы жилищного строительства, утвержденной Правительством Республики Казахстан.

2. Жетісу облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылардың жекелеген санаттарына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бекітілген ипотекалық бағдарламалары, Қазақстан Республикасының Үкіметімен айқындалған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламалары талаптарына сәйкес келетін:
Санаттар бөлінісінде:
1
Облыстың аудан (қала) әкімдіктерінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарда еңбек қызметін жүзеге асыратын, білім беру ұйымдарындағы педагогтар;
2
Денсаулық сақтау ұйымдарындағы медицина қызметкерлері;
3
Облыс аумағында еңбек қызметін жүзеге асыратын мемлекеттік қызметшілер мен құқық қорғау органдарының қызметкерлері;
4
Қазақстан Республикасы "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 68-бабында көрсетілген халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бекітілген ипотекалық бағдарламалары, Қазақстан Республикасының Үкіметімен айқындалған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламаларына қатысуға ниет білдірген азаматтар жатады.

2. К отдельным категориям получателей жилищных сертификатов по области Жетісу, соответствующие требованиям ипотечных программ, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, и (или) государственной программы жилищного строительства, утвержденной Правительством Республики Казахстан относятся:
В разрезе категорий:
1
Педагоги в организациях образования осуществляющие трудовую деятельность в государственных учреждениях и государственных предприятиях, подведомственных акиматам районов (городов) области Жетісу;
2
Медицинские работники в организациях здравоохранения;
3
Государственные служащие и работники правоохранительных органов, осуществляющие трудовую деятельность на территории области Жетісу;
4
Граждане, изъявившие желание участвовать в государственных программах жилищного строительства, соответствующие требованиям ипотечных программ, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, и (или) государственной программы жилищного строительства, утвержденной Правительством Республики Казахстан, относящихся к социально уязвимым слоям населения, указанных в статье 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях".