Маңғыстау облысының ауылдық жерлеріне және кенттеріне, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына жұмыс істеу үшін жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 5/46 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 3 қазанда № 4604-12 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 12-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысының ауылдық жерлеріне және кенттеріне, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына жұмыс істеу үшін жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшері айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасыЖ. Матаев
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2023 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 5/46 шешіміне қосымша/
Маңғыстау облысының ауылдық жерлеріне және кенттеріне, аудандық маңызы бар қалаларына жұмыс істеу үшін жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшері
1 – тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Маңғыстау облысының ауылдық жерлеріне және кенттеріне, аудандық және облыстық маңызы бар қалаларына жұмыс істеу үшін жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшері (бұдан әрі – Тәртіп) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының негізінде әзірленді және Маңғыстау облысының ауылдық жерлеріне және кенттеріне, аудандық және облыстық бар қалаларына жұмыс істеу үшін жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлеріне әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындайды.
2. Әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі уәкілетті орган – "Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі-уәкілетті орган).
3. Жұмыс беруші - тиісті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымы.
4. Медицина немесе фармацевтика қызметкері (бұдан әрі – қызметкерлер) - жоғары медициналық кәсіптік білімі бар және медициналық немесе фармацевтикалық қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға.
2 – тарау. Медицина және фармацевтика қызметкерлеріне әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшері

Об определении порядка и размера оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельские местности и поселки, города районного и областного значения Мангистауской области
Решение Мангистауского областного маслихата от 27 сентября 2023 года № 5/46. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 3 октября 2023 года № 4604-12
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Определить порядок и размер оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельские местности и поселки, города районного и областного значения Мангистауской области, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж. Матаев
Приложение к решению
Мангистауского областного маслихата
от 27 сентября 2023 года № 5/46
Порядок и размер оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельские местности и поселки, города районного и областного значения Мангистауской области
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий порядок и размер оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельские местности и поселки, города районного и областного значения Мангистауской области (далее – Порядок), разработан на основании Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяет порядок и размер оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам, направленным для работы в сельские местности и поселки, города районного и областного значения Мангистауской области.
2. Уполномоченный орган по оказанию социальной поддержки – государственное учреждение "Управление здравоохранения Мангистауской области" (далее - уполномоченный орган).
3. Работодатель - государственная организация здравоохранения, финансируемая из соответствующего бюджета.
4. Медицинский или фармацевтический работник (далее – работники) - физическое лицо, имеющее высшее медицинское профессиональное образование и осуществляющее медицинскую или фармацевтическую деятельность.
Глава 2. Порядок и размер оказания социальной поддержки медицинским и фармацевтическим работникам

5. Қызметкерлерге әлеуметтік қолдау көрсету облыстық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
6. Әлеуметтік қолдау біржолғы төлемнен тұрады:
1) ауылдық жерлерге және кенттерге, аудандық маңызы бар қалаға және Жаңаөзен қаласына жұмыс істеу үшін жіберілген қызметкерлерге - 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңге мөлшерінде;
2) Ақтау қаласына жұмыс істеу үшін жіберілген қызметкерлерге - 100 000 (жүз мың) теңге мөлшерінде.
7. Қызметкерлер әлеуметтік қолдау алу үшін уәкілетті органға келесі құжаттарды ұсынады:
1) жеке куәлігінің көшірмесін;
2) жоғары кәсіптік білімі туралы дипломның көшірмесін;
3) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесін (Қазақтан Республикасының еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес);
4) мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымына жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесін.
8. Әлеуметтік қолдау көрсету туралы құжаттарды қарау комиссиямен жүзеге асырылады.
Комиссия мүшелерінің саны кемінде бес адамды құрауы тиіс.
Комиссия төрағасы уәкілетті орган басшысының орынбасарынан төмен емес тұлға болып табылады.
Хатшы комиссия мүшесі болып табылмайды.
9. Комиссия келесі функцияларды жүзеге асырады:
1) ұсынылған құжаттарды қарайды;
2) әлеуметтік қолдау көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
10. Комиссия осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген, ұсынылған құжаттарды қарайды және он бес жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.
11. Біржолғы төлем екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиялары бар ұйымдар арқылы өтініш негізінде қызметкерлердің жеке шоттарына аудару жолымен отыз күнтізбелік күн ішінде жүзеге асырылады.
Уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде комиссияның қабылдаған шешімі жөнінде қызметкерлерді хабарлайды.
12. Қызметкерлермен еңбек шарты мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, жұмыс беруші уәкілетті органды үш жұмыс күнінен кешіктірмей хабарлайды.
13. Осы тәртіптің 12-тармағында көзделген негіздер бойынша төленген әлеуметтік қолдауды қайтаруды қызметкерлер күнтізбелік отыз күн ішінде жұмыс істеген уақытына тепе-тең жүргізеді.

5. Оказание социальной поддержки работникам осуществляется за счет средств областного бюджета.
6. Социальная поддержка состоит из единовременной выплаты:
1) работникам, направленным для работы в сельскую местность и поселки, город районного значения и город Жанаозен - в размере 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге;
2) работникам, направленным для работы в город Актау - в размере 100 000 (сто тысяч) тенге.
7. Работники для получения социальной поддержки предоставляют в уполномоченный орган следующие документы:
1) копию удостоверения личности;
2) копию диплома о высшем профессиональном образовании;
3) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность (в соответствии со статьей 35 Трудового Кодекса Республики Казахстан);
4) копию приказа о принятии на работу в государственную организацию здравоохранения.
8. Рассмотрение документов об оказании социальной поддержки осуществляется комиссией.
Количество членов комиссии должно составлять не менее пяти человек.
Председателем комиссии является лицо не ниже заместителя руководителя уполномоченного органа.
Секретарь не является членом комиссии.
9. Комиссия осуществляет следующие функции:
1) рассматривает предоставленные документы;
2) принимает решение об оказании или отказе в оказании социальной поддержки.
10. Комиссия рассматривает предоставленные документы, указанные в пункте 7 настоящего Порядка, и принимает решение в течение пятнадцати рабочих дней.
11. Единовременная выплата осуществляется в течение тридцати календарных дней, путем перечисления на лицевые счета работников на основании заявления, через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций.
Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней уведомляет работников о принятом комиссией решении.
12. В случае досрочного расторжения трудового договора с работниками работодатель уведомляет уполномоченный орган не позднее трех рабочих дней.
13. Возврат выплаченной социальной поддержки, по основаниям предусмотренным пунктом 12 настоящего Порядка, производится работниками пропорционально отработанному времени в течение тридцати календарных дней.