Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 25 қазандағы № 31/368 "Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 7/80 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 13 желтоқсанда № 4650-12 болып тіркелді
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 25 қазандағы № 31/368 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4009 болып тіркелген) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімге қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2023 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 7/80 шешіміне қосымша
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2019 жылғы 25 қазандағы
№ 31/368 шешіміне қосымша
Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
1.Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарызын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне сатып алу құқығын іске асыру үшін Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері айқындалсын:
1) әлеуметтік көмек түрінде бастапқы жарна сомасының 90 пайызы, бірақ 1 000 000 (бір миллион) теңгеден аспайтын мөлшерде;
2) әлеуметтік қолдау түрінде бастапқы жарна сомасының 90 пайызы, бірақ 1 000 000 (бір миллион) теңгеден аспайтын мөлшерде.
2. Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі:
1) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 67-бабы 1-тармағының 1-1), 1-2) тармақшаларымен және 68-бабының 2), 3) тармақшаларымен айқындалған Қазақстан Республикасының азаматтары;
2) "Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 мамырдағы № 161 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 32546 болып тіркелген) сәйкес қалыптастырылатын еңбек ресурстарын болжаудың негізінде денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет және спорт саласында сұранысқа ие мамандар.

О внесении изменения в решение Мангистауского областного маслихата от 25 октября 2019 года № 31/368 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Мангистауской области"
Решение Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2023 года № 7/80. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 декабря 2023 года № 4650-12
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 25 октября 2019 года № 31/368 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4009) следующее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие после дня первого официального опубликования.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж. Матаев
Приложение к решению
Мангистауского областного маслихата
от 8 декабря 2023 года № 7/80
Приложение к решению
Мангистауского областного маслихата
от 25 октября 2019 года № 31/368
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Мангистауской области
1. Определить размер жилищных сертификатов по Мангистауской области для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан и (или) государственной программы жилищного строительства, утвержденной Правительством Республики Казахстан:
1) 90 процентов от суммы первоначального взноса, но не более в размере 1 000 000 (один миллион) тенге в виде социальной помощи;
2) 90 процентов от суммы первоначального взноса, но не более в размере 1 000 000 (один миллион) тенге в виде социальной поддержки.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Мангистауской области:
1) граждане Республики Казахстан, определенные подпунктами 1-1), 1-2) пункта 1 статьи 67 и подпунктами 2), 3) статьи 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
2) востребованные специалисты в области здравоохранения, образования, культуры и спорта, на основе прогнозирования трудовых ресурсов, формируемого в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2023 года № 161 "Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32546).