Қостанай облысы әкімдігінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 71 "Облыстық бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленетін, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және орман шаруашылығы саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 573 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 27 желтоқсанда № 10119-10 болып тіркелді
Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысы әкімдігінің "Облыстық бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленетін, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және орман шаруашылығы саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" 2016 жылғы 19 ақпандағы № 71 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6206 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында 2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
1) стационарлық үлгідегі ұйымның (психоневрологиялық ауытқулары бар мүгедектігі бар балаларға арналған медициналық-әлеуметтік мекеменің, тірек-қозғалыс аппаратының ауытқулары бар мүгедектігі бар балаларға арналған медициналық-әлеуметтік мекеменің, психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдарға арналған медициналық-әлеуметтік мекеменің, егде және мүгедектігі бар адамдарға арналған медициналық-әлеуметтік мекеменің, тәулік бойы тұру жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған ұйымның), жартылай стационарлық үлгідегі ұйымның (күндізгі болу бөлімінің, аумақтық және оңалту орталықтарының, ұйымда көрсетілетін қызмет алушының күндізгі ұзақ және уақытша (6 айға дейінгі мерзімде) тұру жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған ұйымдардың) басшысы;
2) облыстық маңызы бар ММ және МҚК басшысының орынбасары;
3) аудандардың Мансап орталығының басшысы; жартылай стационарлық үлгідегі ұйымның (күндізгі болу бөлімінің, аумақтық және оңалту орталықтарының, ұйымда көрсетілетін қызмет алушының күндізгі ұзақ және уақытша (6 айға дейінгі мерзімде) тұру жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған ұйымның), үй ішінде қызмет көрсету ұйымының (үй ішінде әлеуметтік көмек көрсету бөлімінің, көрсетілетін қызмет алушының тұрғылықты орны бойынша үй ішінде қызмет көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған ұйымның), уақытша болу ұйымының (әлеуметтік бейімделу орталықтарының, көрсетілетін қызметтер алушыларының, оның ішінде адам саудасы құрбандарының, тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарының, бостандықтан айыру орындарынан босатылған және пробация қызметінде есепте тұрған адамдардың түнде болу үйлерінің және басқалары) басшысы;

О внесении изменения в постановление акимата Костанайской области от 19 февраля 2016 года № 71 "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и лесного хозяйства, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, для которых за счет средств областного бюджета устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях"
Постановление акимата Костанайской области от 27 декабря 2023 года № 573. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Костанайской области 27 декабря 2023 года № 10119-10
Акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайской области "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и лесного хозяйства, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, для которых за счет средств областного бюджета устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях" от 19 февраля 2016 года № 71 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6206) следующее изменение:
в приложении 1 к указанному постановлению пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Должности специалистов социального обеспечения:
1) руководитель организации стационарного типа (медико-социального учреждения для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями, медико-социального учреждения для детей с инвалидностью с нарушением опорно-двигательного аппарата, медико-социального учреждения для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, медико-социального учреждения для престарелых и лиц с инвалидностью, организации, предназначенной для оказания специальных социальных услуг в условиях круглосуточного проживания), организации полустационарного типа (отделения дневного пребывания, территориальные и реабилитационные центры, организации, предназначенные для оказания специальных социальных услуг в условиях дневного длительного или временного (сроком до 6 месяцев) пребывания получателей услуг в организации);
2) заместитель руководителя ГУ и ГКП областного значения;
3) руководитель: Карьерного центра районов; организации полустационарного типа (отделения дневного пребывания; территориального и реабилитационного центра; организации, предназначенной для оказания специальных социальных услуг в условиях дневного длительного или временного (сроком до 6 месяцев) пребывания получателей услуг в организации; организации надомного обслуживания (отделения социальной помощи на дому; организации, предназначенной для оказания специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому по месту жительства получателей услуг); организации временного пребывания (центров социальной адаптации, домов ночного пребывания для получателей услуг, в том числе жертв торговлей людьми, жертв бытового насилия, лиц, освободившихся из мест лишения свободы и находящиеся на учете в службе пробации и другие);

4) облыстық маңызы бар стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі ұйымның медициналық бөлімшесінің меңгерушісі;
5) аудандардың Мансап орталығы секторының басшысы; аудандардың Мансап орталығы бөлімінің басшысы; Мансап орталығының әлеуметтік жұмыс жөніндегі кеңесшісі; Мансап орталығының маманы;
6) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
7) мейірбике (мейіргер);
8) провизор (фармацевт);
9) емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы;
10) фельдшер;
11) акушер;
12) тәрбиеші;
13) логопед;
14) психолог;
15) әдіскер;
16) барлық мамандықтағы мұғалімдер;
17) еңбек терапиясы жөніндегі нұсқаушы;
18) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
19) мәдени ұйымдастырушы (бұқаралық жұмыс жөніндегі ұйымдастырушы);
20) музыкалық жетекші;
21) райттерапия (иппотерапия) жөніндегі нұсқаушы-әдіскер;
22) жүзу жөніндегі нұсқаушы;
23) дәріхана басшысы (меңгерушісі);
24) кітапханашы.".
2. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi және 2023 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған қарым-қатынастарға қолданылады.
Қостанай облысының әкімі К. Аксакалов
Келісілді
Қостанай облыстық
мәслихаты

4) заведующий медицинским отделением организации стационарного типа и полустационарного типа областного значения;
5) руководитель сектора Карьерного центра районов; руководитель отдела Карьерного центра районов; консультант по социальной работе Карьерного центра; специалист Карьерного центра;
6) врачи всех специальностей;
7) медицинская (ий) сестра (брат);
8) провизор (фармацевт);
9) инструктор по лечебной физкультуре;
10) фельдшер;
11) акушер (ка);
12) воспитатель;
13) логопед;
14) психолог;
15) методист;
16) учителя всех специальностей;
17) инструктор по трудотерапии;
18) специалист по социальной работе;
19) культорганизатор (организатор по массовой работе);
20) музыкальный руководитель;
21) инструктор-методист по райттерапии (иппотерапии);
22) инструктор по плаванию;
23) руководитель (заведующий) аптекой;
24) библиотекарь.".
2. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2023 года.
Аким Костанайской области К. Аксакалов
Согласовано
Костанайский
областной маслихат