Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 289 "Батыс Қазақстан облысы әкімі аппаратының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламентін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 20 қаңтардағы № 10 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 27 қаңтарда № 7-0-7111 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 12 шілдедегі № 153 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.07.2023 № 153 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 289 "Батыс Қазақстан облысы әкімі аппаратының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламентін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6533 болып тіркелген) қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Батыс Қазақстан облысы әкімі аппаратының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламентінде:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Батыс Қазақстан облысы әкімі аппаратының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламенті Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне (бұдан әрі – ӘРПК), "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілеріне сәйкес әзірленген және Батыс Қазақстан облысы әкімі аппаратының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының тәртібін регламенттейді.";
6-тармақтың екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Сондай-ақ қабылдау жергілікті атқарушы органдардың, прокуратура және ішкі істер органдарының басшы құрамымен, мәслихат депутаттарымен, қоғамдық кеңестер мүшелерімен, жергілікті зиялы қауыммен бірлесіп, Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 3 наурыздағы № 826 "Әкімдердің халыққа есеп беру кездесулерін өткізу туралы" Жарлығына сәйкес өткізілетін халыққа есеп беру кездесуі өткізілгеннен кейін жүргізіледі.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Қабылдау өтініштердің кезегі тәртібімен жүргізіледі. Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, барлық санаттағы мүгедектігі бар адамдар, жүкті әйелдер, "Алтын Қыран" ордендерімен марапатталған, "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек Ері" атағы бар адамдар кезектен тыс қабылданады.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 9 декабря 2020 года № 289 "Об утверждении регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Западно-Казахстанской области"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 20 января 2023 года № 10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 января 2023 года № 7-0-7111. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 12 июля 2023 года № 153
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 12.07.2023 № 153 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 9 декабря 2020 года № 289 "Об утверждении регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Западно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6533) следующие изменения:
в Регламенте личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Западно-Казахстанской области утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Западно-Казахстанской области разработан в соответствии с административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан (далее - АППК), Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", актами Президента, Правительства Республики Казахстан и регламентирует порядок личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Западно-Казахстанской области.";
абзац второй пункта 6 изложить в новой редакции:
"Также прием проводится после проведения встреч с населением, проводимых в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 3 марта 2022 года № 826 "О проведении встреч акимов с населением", совместно с руководящим составом местных исполнительных органов, органов прокуратуры и внутренних дел, депутатами маслихата, членами общественных советов, местной интеллигенцией.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Прием проводится в порядке очередности обращения. Ветераны Великой Отечественной войны, ветераны боевых действий на территории других государств, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, лица с инвалидностью всех категорий, беременные женщины, лица, награжденные орденами "Алтын Қыран", имеющие звание "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек Ері" принимаются вне очереди.";
пункт 17 изложить в новой редакции:

"17. Қабылдауды облыс әкімі өткізген кезде облыс әкімі аппаратының өтініштер бөлімі (бұдан әрі – Бөлім) прокуратура органдарының, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің және Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігінің аумақтық бөлімшелері өкілдерінің қатысуын қамтамасыз етеді.";
25-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"25. Қабылдауға жазу және қабылдау барысында арыз иелері берген өтініштер e-Otinish жүйесінде сол күні тіркеледі және арыз иесіне талон беріледі.";
30-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"30. ӘРПК-нің 76-бабы 3-тармағына сәйкес, көп пысықтауды талап ететін мәселенің күрделі сипаты болған жағдайда, әкімшілік орган басшысының немесе оның орынбасарының дәлелді шешімі негізінде өтінішті қарау мерзімі ақылға қонымды мерзімге, бірақ өтініш тіркелген сәттен бастап екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін, ол туралы өтініш берушіге тиісті хат жіберіледі.";
34-тармақ алынып тасталсын.
2. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Батыс Қазақстан облысының әкімі Н. Турегалиев

"17. При проведении приема акимом области отделом обращений аппарата акима области (далее – Отдел) обеспечивается участие представителей территориальных подразделений органов прокуратуры, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции и Судебной администрации Республики Казахстан";
пункт 25 изложить в новой редакции:
"25. Обращения, поданные заявителем о записи на прием и при проведении приема регистрируются в тот же день в системе e-Otinish и заявителю выдается талон.";
пункт 30 изложить в новой редакции:
"30. В соответствии с пунктом 3 статьи 76 АППК, в случае сложного характера вопроса, требующего большей проработки, на основании мотивированного решения руководителя административного органа или его заместителя срок рассмотрения заявления может быть продлен на разумный срок, но не более чем до двух месяцев с момента регистрации обращения, о чем заявителю направляется соответствующее письмо.";
пункт 34 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Западно-Казахстанской области Н. Турегалиев