"Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2024 жылғы 18 сәуірдегі № 167 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 22 сәуірде № 34283 болып тіркелді
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ-химия және техникалық реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 18 сәуірдегі
№ 167 Бұйрығымен
бекітілген
"Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 апреля 2024 года № 167. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 2024 года № 34283.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила оказания государственной услуги "Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции" согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту нефтегазохимии и технического регулирования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 18 апреля 2024 года № 167
Правила оказания государственной услуги "Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах).

2. Қағидалар "Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
3. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.
4. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) өнеркәсіптік тұтынушы – өнеркәсіптік өндірісте отын және (немесе) шикізат ретінде пайдалану үшін газ сатып алатын заңды тұлға;
2) Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін пайдалану мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) – сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізуге арналған өтініштерді қарау кезінде ұсынымдар әзірлеу жөніндегі консультативтік-кеңесші орган;
3) уәкілетті орган – газды өндіруді, тасымалдауды (тасуды), сақтауды және көтерме саудада өткізуді, сондай-ақ тауарлық және сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуді және тұтынуды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар "Газ және газбен жабдықтау туралы" және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес қолданылады.
2-тарау. "Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
5. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысаны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) келтірілген.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтініш келіп түскен күні Тізбенің 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің толықтығын тексереді, оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, сондай-ақ оны жауапты құрылымдық бөлімшенің қарауына береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 9-тармағына сәйкес құжаттар мен мәліметтер топтамасын толық ұсынбаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

2. Правила определяют порядок оказания государственной услуги "Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции" (далее – государственная услуга).
3. Услугодатель в течение 3 (три) рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил, определяющих порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляет в Единый контакт-центр.
4. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) промышленный потребитель – юридическое лицо, приобретающее газ для использования в качестве топлива и (или) сырья в промышленном производстве;
2) Комиссия по вопросам использования сжиженного нефтяного газа для производства нефтегазохимической продукции (далее – Комиссия) – консультативно-совещательный орган по выработке рекомендаций при рассмотрении заявлений на включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции;
3) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование производства, транспортировки (перевозки), хранения и оптовой реализации газа, а также розничной реализации и потребления товарного и сжиженного нефтяного газа;
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законами Республики Казахстан "О газе и газоснабжении" и "О государственных услугах".
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции"
5. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом (далее – услугодатель).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – перечень).
6. Сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления заявления проверяет полноту представленных документов и сведений в соответствии с пунктом 9 Перечня, осуществляет их прием и регистрацию, также передает его на рассмотрение ответственному структурному подразделению.
При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов и сведений в соответствии с пунктом 9 Перечня, сотрудник канцелярии услугодателя отказывает в приеме заявления.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

7. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 9-тармағында көрсетілген құжаттар мен мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтініш тіркелген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оларды осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды.
Ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің дұрыстығы және олардың осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігі кезінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері талаптарға сәйкестігі айқындалған кезден бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын және Тізбенің 9-тармағында көрсетілген мәліметтерді ұсынымдар алу үшін Комиссияға жібереді.
Ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің Тізбенің 10-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеу фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері талаптарға сәйкессіздік анықталған кезден бастап бір жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
8. Комиссия уәкілетті органның жанынан құрылады және уәкілетті органның, Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының, ғылыми-зерттеу ұйымдарының өкілдерінен, сондай-ақ мұнай-газ өңдеу және мұнай-газ-химия салаларының білікті мамандарынан тұрады.
Комиссияның құрамы мен ережесін Қазақстан Республикасы уәкілетті органының басшысы бекітеді. Комиссия мүшелерінің жалпы саны кемінде 9 (тоғыз) адамды құрайды, олардың 4-еуі (төрт) уәкілетті органның өкілдерінен тұрады.
Комиссия отырысын төраға немесе ол болмаған кезде төрағаның орынбасары жүргізеді.
Комиссия отырысын өткізу үшін кворум Комиссия мүшелері санының кемінде жартысын құрайды.
Дауыстар тең болған кезде Комиссия төрағасы шешуші дауысқа ие болады.
Дауыс беруге құқығы бар Комиссия мүшелері өздерінің ерекше пікірін жазбаша баяндайды және оны хаттамаға қоса береді.
9. Комиссия Тізбенің 9-тармағында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушіден келіп түскен сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарайды.
Комиссия құжаттар мен мәліметтерді қарау нәтижелері негізінде сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылар тізбесіне енгізудің орындылығы немесе орынсыздығы туралы ұсынымдар әзірлейді.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері Комиссиядан сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылар тізбесіне енгізудің орындылығы туралы ұсынымды алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылар тізбесіне мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру кезінде шикізат ретінде пайдалану үшін қажетті көлемдерде (бұдан әрі – өнеркәсіптік тұтынушылар тізбесі) уәкілетті органның бұйрығымен енгізеді және оны өзінің ресми интернет-ресурсында орналастырады.

7. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и сведений, указанных в пункте 9 Перечня, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (два) рабочих дней с момента регистрации заявления рассматривает их на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами.
При достоверности представленных документов и сведений, и их соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 1 (один) рабочего дня с момента определения соответствия требованиям, направляет пакет документов и сведения, указанные в пункте 9 Перечня в Комиссию для получения рекомендаций.
В случае установления факта несоответствия представленных документов и сведений, требованиям, указанным в пункте 10 Перечня сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение одного рабочего дня с момента определения несоответствия требованиям, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
8. Комиссия создается при уполномоченном органе и состоит из представителей уполномоченного органа, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, научно-исследовательских организаций, а также квалифицированных специалистов нефтегазоперерабатывающей и нефтегазохимической отраслей.
Состав и положение Комиссии утверждается руководителем уполномоченного органа Республики Казахстан. Общее количество членов Комиссии составляет не менее 9 (девять) человек, 4 (четыре) из которых состоят из представителей уполномоченного органа.
Заседание Комиссии ведет председатель или, при его отсутствии – заместитель председателя.
Для проведения заседания Комиссии кворум составляет не менее половины от количества членов Комиссии.
При равенстве голосов решающим голосом обладает Председатель Комиссии.
Члены Комиссии, имеющие право голоса, письменно излагают свое особое мнение и прилагают его к протоколу.
9. Комиссия рассматривает документы и сведения, указанные в пункте 9 Перечня, в срок не более 7 (семь) рабочих дней с момента их поступления от услугодателя.
Комиссия на основании результатов рассмотрения документов и сведений, вырабатывает рекомендации о целесообразности или о нецелесообразности включения в перечень промышленных потребителей , использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции.
10. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 3 (три) рабочих дней с момента получения рекомендации от Комиссии о целесообразности включения в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции, приказом уполномоченного органа включает в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции, - в объемах, необходимых для использования в качестве сырья при производстве нефтегазохимической продукции согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – перечень промышленных потребителей), размещает его на своем официальном интернет-ресурсе.

11. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылар тізбесіне енгізудің орынсыздығы туралы Комиссиядан ұсыным алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес позицияны білдіру мүмкіндігі үшін мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны туралы хабарлама жібереді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Комиссия көрсетілетін қызметті алушыны тыңдау қорытындылары бойынша сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылар тізбесіне енгізудің орындылығы немесе орынсыздығы туралы ұсыным әзірлейді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі өнеркәсіптік тұтынушылар тізбесіне енгізу не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері туралы көрсетілетін қызметті алушыны 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті алушыға әкімшілік актіні қабылдау немесе көрсетілетін қызметті берушінің іс-әрекеттер (әрекетсіздіктер) жасағаны туралы белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірілмей:
шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға);
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға;
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына беріледі.
14. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті беруші оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге:

11. Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 3 (три) рабочих дней с момента получения рекомендации от Комиссии о нецелесообразности включения в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции, направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания, для возможности выражения позиции согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
Комиссия по итогам заслушивания услугополучателя вырабатывает рекомендацию о целесообразности или о нецелесообразности включения в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции.
12. Результатом оказания государственной услуги является включение в перечень промышленных потребителей либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Сотрудник ответственного структурного подразделения уведомляет услугополучателя о результатах оказания государственной услуги в течение 1 (один) рабочего дня.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги.
13. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги, жалоба подается не позднее 3 (три) месяцев со дня, когда услугополучателю стало известно о принятии административного акта или совершении действий (бездействий) услугодателем:
в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо);
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
на имя руководства услугодателя, непосредственно оказывающего государственную услугу.
14. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу, в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
15. Срок рассмотрения жалобы услугодателем продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу үшін ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезде шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды берген өтініш иесіне ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
16. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген кезде көрсетілетін қызметті алушы шағымды қарайтын басқа органға немесе ҚР ӘРПК 100-бабының 6-тармағына сәйкес сотқа жүгінеді.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 18 сәуірдегі
№ 167
"Сұйытылған мұнай газын
мұнай-газ-химия өнімдерін
өндіру үшін шикізат ретінде
пайдаланатын өнеркәсіптік
тұтынушылардың тізбесіне
енгізу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
3
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен 9.00-ден 18.30-ға дейін.
9
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау актісі;

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
При продлении срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (три) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
16. При несогласии с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК РК.
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 18 апреля 2024 года № 167
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение в перечень
промышленных потребителей,
использующих сжиженный
нефтяной газ в качестве
сырья для производства
нефтегазохимической продукции"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции
2
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан
3
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя
4
Срок оказания государственной услуги
С момента регистрации заявления услугодателем – 15 (пятнадцать) рабочих дней
5
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
6
Результат оказания государственной услуги
включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции или мотивированный отказ в оказании государственной услуги
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы услугодателя
C понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) акт приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно;

3) бекітілген жобалау-сметалық құжаттама және технологиялық регламент (лицензиялық технологияларды және тұтынылатын сұйытылған мұнай газының, шығарылатын мұнай-газ-химия өнімдерінің (атауларын көрсете отырып) және жобалау құжаттамасына сәйкес (сағатына тонна, жылына тонна) мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру процесінде химиялық өзгеріске түспеген сұйытылған мұнай газының көлемдері.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

3) утвержденная проектно-сметная документация и технологический регламент (с описанием лицензионных технологий и материального баланса объемов сжиженного нефтяного газа потребляемого сжиженного нефтяного газа, выпускаемой нефтегазохимической продукции (с указанием наименований) и сжиженного нефтяного газа, не подвергающийся химическому превращению в процессе производства нефтегазохимической продукции согласно проектной документации (тонн в час, тонн в год).
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" заңның 19-1-бабының 2-тармағында көзделген негіздер бойынша мынадай негіздер бойынша Мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тартады:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады;
6) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
11
Қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін өзге де талаптар және Мемлекеттік корпорация арқылы
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қордың интернет-ресурсында көрсетілген – https://fms.kz/, Қордың байланыс орталығы 1406 тегін нөмірі бойынша. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Сұйытылған мұнай газын
мұнай-газ-химия өнімдерін
өндіру үшін шикізат ретінде
пайдаланатын өнеркәсіптік
тұтынушылардың тізбесіне
енгізу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізуге арналған өтініш
кімге __________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
кімнен_________________________________________________________
______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғада бизнес-
сәйкестендіру нөмірі болмаған кезде – шетелдік заңды тұлға филиалының
немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін
шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылар тізбесіне енгізуді сұраймын
__________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(өнімнің атауын көрсету)
қағаз жеткізгіште ________________________________________________
(қағаз жеткізгіште бұйрық алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою)
Заңды тұлғаның мекенжайы_______________________________________
____________________________________________________________________
(пошта индексі, ел (шетелдік заңды тұлға үшін), облыс, қала, аудан, елді
мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефон_______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Қызметті жүзеге асыру объектісінің мекенжайы _______________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осы арқылы:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылатыны және
оларға өнеркәсіптік тұтынушылар тізбесіне енгізу мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілетіні;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші өнеркәсіптік тұтынушылар тізбесіне енгізу кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған,
заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіндігі расталады.
Басшы ________________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" __________
"Сұйытылған мұнай газын
мұнай-газ-химия өнімдерін
өндіру үшін шикізат ретінде
пайдаланатын өнеркәсіптік
тұтынушылардың тізбесіне
енгізу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесі – мұнай-газ- химия өнімін өндіру кезінде шикізат ретінде пайдалану үшін қажетті көлемде
р/с
Өнеркәсіптік тұтынушының атауы
Өнеркәсіптік тұтынушының орналасқан жері
Тұтынылатын сұйытылған мұнай газының көлемі (жобалық қуаты), тонна
Шығарылатын мұнай-газ-химия өнімінің атауы
Шығарылатын мұнай-газ-химия өнімінің көлемі (жобалық қуаты), тонна
Мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру процесінде химиялық өзгеріске түспеген сұйытылған мұнай газының көлемі, тонна (бар болған жағдайда)
бір сағат ішінде
бір жыл ішінде
бір сағат ішінде
бір жыл ішінде
бір сағат ішінде
бір жыл ішінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
"Сұйытылған мұнай газын
мұнай-газ-химия өнімдерін
өндіру үшін шикізат ретінде
пайдаланатын өнеркәсіптік
тұтынушылардың тізбесіне
енгізу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Хабарлама
________________________________________________________ берілді
Осымен мемлекеттік орган _______________________________________
Сіздің ____ жылғы [өтінім күні] № [Өтінім нөмірі] өтінішіңізді қарағаннан кейін
көрсетілетін қызметті беруші ___________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
"Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде
пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылар тізбесіне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсету
нәтижелері бойынша алдын ала шешім бойынша ұстаным
білдіруге мүмкіндігіңіз бар екені туралы
хабарлайды__________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тыңдау өткізілетін күні, уақыты және орны)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы _______________________________
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті беруші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
Хабарламаны жіберу күні мен уақыты:
20__ жылғы "___" ________

Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по основаниям, предусмотренным пунктом 2 статьи 19-1 Закона о государственных услугах по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Фонда – https://fms.kz/, контакт-центр Фонда по бесплатному номеру 1406. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение в перечень
промышленных потребителей,
использующих сжиженный
нефтяной газ в качестве сырья
для производства
нефтегазохимической продукции"
Заявление
на включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции
кому ________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от_________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица –при отсутствии
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу включить в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(указать наименование продукции)
на бумажном носителе ________________________________________________________
(поставить знак Х, если необходимо получить Приказ на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ______________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения))
Электронная почта _____________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Адрес объекта осуществления деятельности
___________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами и на них направляется любая информация по вопросам включение в перечень промышленных потребителей; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при включении в перечень промышленных потребителей;
Руководитель ____________ __________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "___" __________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение в перечень
промышленных потребителей,
использующих сжиженный
нефтяной газ в качестве сырья
для производства
нефтегазохимической продукции"
Форма
Перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции, - в объемах, необходимых для использования в качестве сырья при производстве нефтегазохимической продукции
п/п
Наименование промышленного потребителя
Местонахождение промышленного потребителя
Объем потребляемого сжиженного нефтяного газа (проектная мощность),
тонн
Наименование выпускаемой нефтегазохимической продукции
Объем выпускаемой нефтегазохимической продукции (проектная мощность),
тонн
Объем сжиженного нефтяного газа, не подвергшийся химическому превращению в процессе производства нефтегазохимической продукции,
тонн (при наличии)
за час
за год
за час
за год
за час
за год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Включение в перечень
промышленных потребителей,
использующих сжиженный
нефтяной газ в качестве сырья
для производства
нефтегазохимической продукции"
Форма
Уведомление
Выдано________________________________________________________
Настоящим государственный орган________________________________
рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки] услугодатель уведомляет о возможности выразить
_____________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
позицию по предварительному решению по результатам оказания государственной услуги "Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции" в
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(дата, время и место проведения заслушивания)
Руководитель услугодателя _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность руководителя услугодателя)
Дата и время направления уведомления:
"___" ________20__ года "__"