"Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын инвестициялық жобаларға шетелдiк қатысуды ынталандыру мақсатында Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары мен шетелдегi дипломатиялық миссияларының қызметiн үйлестiрудiң тәртiбi туралы ереженi" бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1997 жылғы 30 мамырдағы N 19. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 17 қазанда тіркелді. Тіркеу N 405. Күші жойылды - ҚР Индустрия және сауда министрлігі Инвестициялар жөнiндегi комитетi Төрағасының 2004 жылғы 20 ақпандағы N 7-п бұйрығымен.
ҚР Индустрия және сауда министрлігі Инвестициялар жөнiндегi
комитетi Төрағасының 2004 жылғы 20 ақпандағы N 7-п бұйрығынан
үзінді
"Инвестициялар туралы" 2003 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының , "Инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 мамырдағы N 436 қаулысының  қабылдануымен байланысты, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының  27-бабының 1-тармағына сәйкес бұйырамын:
1. Инвестициялар мәселелері жөніндегі мынадай нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын:
10) "Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын инвестициялық жобаларға шетелдiк қатысуды ынталандыру мақсатында Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары мен шетелдегi дипломатиялық миссияларының қызметiн үйлестiрудiң тәртiбi туралы" ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң 1997 жылғы 30 мамырдағы N 19 қаулысы (1997 жылғы 17 қазан N 405)....
Төраға
--------------------------------------------
"Тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 28 ақпандағы Заңның 16-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қаулы етедi:
Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын инвестициялық жобаларға шетелдiк қатысуды ынталандыру мақсатында Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары мен шетелдегi дипломатиялық миссияларының қызметiн үйлестiрудiң тәртiбi туралы ереже бекiтiлсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiнiң
1997 жылғы 30 мамырдағы
N 19 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын
инвестициялық жобаларға шетелдiк қатысуды ынталандыру
мақсатында Қазақстан Республикасының орталық және
жергiлiктi атқарушы органдары мен шетелдегi
дипломатиялық миссияларының қызметiн үйлестiрудiң
тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ

Об утверждении Положения "О порядке координации деятельности центральных и местных исполнительных органов и дипломатических миссий Республики Казахстан за рубежом с целью стимулирования иностранного участия в инвестиционных проектах, осуществляемых в Республике Казахстан"
Постановление Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям от 30 мая 1997 года N 19. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 октября 1997 г. N 405. Утратило силу - приказом председателя Комитета по инвестициям Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 20 февраля 2004 года N 7-п
Извлечение из приказа председателя Комитета
по инвестициям Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан от 20 февраля 2004 года N 7-п
"В связи с принятием Закона Республики Казахстан от 8 января 2003 года "Об инвестициях", постановления Правительства Республики Казахстан от 8 мая 2003 года N 436 "О некоторых вопросах реализации Закона Республики Казахстан "Об инвестициях", в соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" приказываю:
1. Признать утратившими силу следующие нормативные правовые акты по вопросам инвестиций:
10) постановление Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям от 30 мая 1997 года N 19 "Об утверждении Положения "О порядке координации деятельности центральных и местных исполнительных органов и дипломатических миссий Республики Казахстан за рубежом с целью стимулирования иностранного участия в инвестиционных проектах, осуществляемых в Республике Казахстан" (N 405 от 17 октября 1997 года)..."
Председатель
-------------------------------------------------------------------
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан Z970075_  "О государственной поддержке прямых инвестиций" от 28 февраля 1997 года Государственной комитет Республики Казахстан по инвестициям постановляет:
Утвердить прилагаемое Положение "О порядке координации деятельности центральных и местных исполнительных органов и дипломатических миссий Республики Казахстан за рубежом с целью стимулирования иностранного участия в инвестиционных проектах, осуществляемых в Республике Казахстан".
Председатель
Положение
"О порядке координации деятельности центральных и местных
исполнительных органов и дипломатических миссий Республики
Казахстан за рубежом с целью стимулирования иностранного
участия в инвестиционных проектах, осуществляемых в
Республике Казахстан"

1. Жалпы ережелер
Осы Ереже "Тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының негiзiнде әзiрлендi және Қазақстан Республикасы Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң (бұдан әрi - Комитет) Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын инвестициялық жобаларға шетелдiк қатысуды ынталандыру мақсатында Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары мен шетелдегi дипломатиялық миссияларының қызметiн үйлестiрудiң тәртiбiн айқындайды.
2. Негiзгi мiндет
Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдарының және шетелдегi дипломатиялық миссияларының негiзгi мiндетi Қазақстан Республикасына тiкелей инвестицияларды тарту жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру болып табылады.
3. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың
және шетелдегi дипломатиялық миссиялардың
қызметiн үйлестiрудiң тәртiбi
3.1. Комитет тiкелей шетелдiк және отандық инвестицияларды ынталандыру бойынша мемлекеттiк саясатты әзiрлейдi және жүзеге асырады, инвестициялық ынтымақтастық және тiкелей шетелдiк инвестицияларды тарту мәселелерi бойынша келiссөздер жүргiзедi және халықаралық шарттарға қол қояды.
3.2. Комитет Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесiп немесе оның келiсiмi бойынша "Халықаралық шарттарды жасау, орындау және күшiн жоюдың тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 12.12.95 жылғы Заң күшi бар Жарлығының талаптарына сәйкес Инвестицияларды көтермелеу және өзара қорғау туралы қос тарапты және көптарапты келiсiмдер, Инвестициялық ынтымақтастық туралы келiсiмдер жасау туралы ұсыныстар әзiрлейдi және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзедi.
3.3. Комитет Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен шетелдегi дипломатиялық миссияларынан осы елдердiң инвестициялық заңдарын қоса алғанда, қажеттi ақпаратты сұрайды және алады, келiп түскен ақпаратты зерделейдi, қос тарапты және көп тарапты қол қойылған құжаттардың қолданылуын және инвестициялық қызмет бойынша басқа елдердiң құзыреттi органдары ұсынған келiсiмдердiң жобаларын талдайды.
3.4. Комитет келiсiмнiң жобаларына басқа Уағдаласушы Тараптың уәкiлеттi органдарымен және Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарымен алдын ала келiсу жүргiзедi, келiсiмнiң келiсiлген нұсқасын қол қоюға Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзедi.
3.5. Комитет Қазақстан Республикасында басқа Уағдаласушы Тараптың инвесторлары үшiн әдiл және тең құқықты инвестициялық режимдi қамтамасыз етедi, орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың олардың құқықтарына нұқсан келтiруiне жол бермеу жөнiнде шаралар қабылдайды.

1. Общие положения
Настоящее Положение разработано на основании статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной поддержке прямых инвестиций" и определяет порядок координации Государственным комитетом Республики Казахстан по инвестициям (далее - Комитет) деятельности центральных и местных исполнительных органов и дипломатических миссий Республики Казахстан за рубежом с целью стимулирования иностранного участия в инвестиционных проектах, осуществляемых в Республике Казахстан.
2. Основная задача
Основной задачей координации деятельности центральных и местных органов и дипломатических миссий Республики Казахстан за рубежом является организация работы по привлечению в Республику Казахстан прямых инвестиций.
3. Порядок координации деятельности центральных и местных
исполнительных органов и дипломатических миссий за рубежом
3.1. Комитет разрабатывает и осуществляет государственную политику по стимулированию прямых иностранных и отечественных инвестиций, проводит переговоры и подписывает международные договоры по вопросам инвестиционного сотрудничества и привлечения прямых иностранных инвестиций.
3.2. Комитет совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан или по согласованию с ним, готовит и вносит в Правительство Республики Казахстан предложения о заключении двусторонних и многосторонних Соглашений о поощрении и взаимной защите инвестиций. Соглашении об инвестиционном сотрудничестве в соответствии с требованиями Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, U952679_  "О порядке заключения, исполнения и денонсации международных договоров" от 12.12.95 г.
3.3. Комитет запрашивает и получает от центральных исполнительных органов и дипломатических миссий Республики Казахстан за рубежом необходимую информацию, включая инвестиционные законодательства этих стран, изучает поступившую информацию, анализирует действие уже подписанных двусторонних и многосторонних документов и предложенные компетентными органами других стран проекты Соглашений по инвестиционной деятельности, готовит проекты Соглашений.
3.4. Комитет проводит предварительное согласование проекта Соглашения с уполномоченными органами другой Договаривающейся Стороны и центральными исполнительными органами Республики Казахстан, вносит согласованный вариант Соглашения на подписание в Правительство Республики Казахстан.
3.5. Комитет обеспечивает справедливый и равноправный инвестиционный режим в Республике Казахстан для инвесторов другой Договаривающейся Стороны и принимает меры по недопущению центральными и местными исполнительными органами ущемления их прав.

3.6. Комитет Инвестицияларды көтермелеу және өзара қорғау туралы қос тарапты келiсiмдер жасалған елдердегi Қазақстан Республикасының дипломатиялық миссияларымен бiрлесiп қазақстандық инвестицияларға қатысты басқа Уағдаласушы Тараптың оның өзiнiң инвестицияларына немесе үшiншi елдердiң инвесторларына беретiн қолайлы режимнен төмен емес режимдi қамтамасыз етуiн бақылауды жүзеге асырады.
3.7. Комитет тiкелей инвестицияларды ынталандыру бөлiгiнде Қазақстан Республикасы Үкiметi шешiмдерiнiң жобаларын, орталық және жергiлiктi атқарушы органдарының актiлерiн әзiрлеудi сараптауды жүзеге асырады және оған қатысады.
3.8. Комитет мүдделi орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың қатысуымен Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын инвестициялық жобаларға шетелдiк қатысуды ынталандыру бойынша инвестициялық симпозиумдарды, тақырыптық көрмелердi, тұсаукесерлердi қоса алғанда, жыл сайынғы шетелдегi Бiрыңғай республикалық ақпараттық-насихаттық жұмыстың бағдарламасын әзiрлейдi, оның уақытылы орындалуы жөнiнде ақпарат сұрайды, жүргiзiлген шаралардың тиiмдiлiгi мен жүзеге асырылуы туралы жылдық есептi талдайды және оны 14.04.97 жылғы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң N 563 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына құрастырады.
3.9. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар Комитетке тауар өндiрiсiн, жұмыстар мен қызмет көрсетудi жедел дамытуды қамтамасыз етуге арналған өз құзыретi бойынша әзiрленген инвестициялық жобаларды инвестициялық ынтымақтастық жөнiнде халықаралық келiссөздер барысында басқа елдердiң уәкiлеттi органдарына және олардың әлеуеттi инвесторларына ұсыну, Комитеттiң шетелдегi тұсаукесер және конференциялар бағдарламасына және жарнамалық өнiмдi енгiзу жолымен жүзеге асырылуына жәрдем көрсетедi.
3.10. Қазақстан Республикасының шетелдiк дипломатиялық миссиялары мен өкiлдiктерi Комитетке:
- келiсiм-шартты әзiрлеу және сараптау барысында инвесторлар мен инвестициялық жоба бойынша, сондай-ақ оны жүзеге асыру уақыты бойынша барлық қажеттi ақпаратты беру;
- өзi тұрған елдегi өкiмет органдарымен, ұйымдармен, фирмалармен және компаниялармен Комитеттiң және оның өкiлдiктерiнiң өзара iс-қимыл жасауы;
- әлеуеттi инвесторлардың Қазақстан Республикасына келу және одан кету визаларын алу, ерекше жағдайларда - жеделдетiлген мерзiмдерде алу мәселелерiн шешу;
- келiсiм-шарттарды әзiрлеуге және жүзеге асыруға байланысты басқа проблемаларды шешу мәселелерiнде жәрдем көрсетедi.
3.11. Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық миссиялары мен өкiлдiктерiнен алынған инвестициялық және экономикалық сипаттағы барлық ақпарат келiсiм бойынша Сыртқы iстер министрлiгi немесе Қазақстан Республикасының құзыреттi органдары арқылы инвестицияларды тарту және инвестициялық жобаларды жүзеге асыру бойынша талдау және жұмыста одан әрi пайдалану үшiн Комитетке жолданады.

3.6. Комитет, совместно с дипломатическими миссиями Республики Казахстан в странах, с которыми заключены двусторонние Соглашения о поощрении и взаимной защите инвестиций, организует контроль за обеспечением другой Договаривающейся Стороной в отношении казахстанских инвесторов режима, не менее благоприятного, чем тот, который предоставляется собственным инвесторам или инвесторам из третьих стран.
3.7. Комитет осуществляет экспертизу и участвует в разработке проектов решений Правительства Республики Казахстан, актов центральных и местных исполнительных органов в части стимулирования прямых инвестиций.
3.8. Комитет, с участием заинтересованных центральных и местных исполнительных органов, разрабатывает ежегодную программу Единой республиканской информационно-пропагандистской работы за рубежом, включая инвестиционные симпозиумы, тематические выставки, презентации по стимулированию иностранного участия в инвестиционных проектах, осуществляемых в Республике Казахстан, запрашивает информацию по его своевременному выполнению, анализирует и составляет годовой отчет о реализации и эффективности проведенных мероприятий на рассмотрение Правительства Республики Казахстан, в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан N 563 от 14.04.97 г.
3.9. Центральные и местные исполнительные органы предоставляют Комитету разработанные по своей компетентности инвестиционные программы для обеспечения ускоренного развития производства товаров, работ и оказания услуг. Комитет оказывает содействие в их реализации путем предложения этих программ в ходе международных переговоров по инвестиционному сотрудничеству уполномоченным органам других стран и их потенциальным инвесторам, включения в программу презентации и конференции Комитета за рубежом и в рекламную продукцию.
3.10. Дипломатические миссии и представительства Республики Казахстан за рубежом оказывают содействие Комитету в вопросах:
- предоставления всей необходимой информации по инвесторам и инвестиционному проекту в ходе экспертизы и подготовки контракта, а также во время его реализации;
- взаимодействия Комитета и его представительств с органами власти, организациями, фирмами и компаниями страны пребывания;
- решения вопросов получения потенциальными инвесторами выездных и въездных виз в Республику Казахстан, в исключительных случаях - в ускоренные сроки;
- решения других проблем, связанных с подготовкой и реализацией контрактов;
3.11. Вся информация инвестиционного и экономического характера от дипломатических миссий и представительств Республики Казахстан за рубежом, через Министерство иностранных дел или другой компетентный орган Республики Казахстан, по согласованию, направляется в Комитет для анализа и дальнейшего использования в работе по привлечению инвестиций и реализации инвестиционных проектов.