"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 3 шілдедегі N 463-II Заңы
"Өсімдіктер карантині туралы" 1999 жылғы 11 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 2-3, 34-құжат; N 23, 931-құжат; 2002 ж., N 4, 30-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 7-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 2-1), 2-2), 4-1), 4-2), 4-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"2-1) карантиндік объектілердің таралу ошақтарын анықтау, оқшаулау, жою және карантинге жатқызылған өнімді зарарсыздандыру жөніндегі іс-шаралардың жүргізілуін ұйымдастырады;
2-2) өз құзыреті шегінде өсімдіктер карантині жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді бекітеді;";
"4-1) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік сатып алуды, оларды сақтау, тасымалдау, карантиндік объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау мен жою үшін қолдану жөніндегі жұмыстар мен қызмет көрсетуді ұйымдастырады және жүргізеді;
4-2) карантиндік объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен пестицидтердің (улы химикаттардың) қорын құрады;
4-3) карантиндік объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен сатып алынған пестицидтерді (улы химикаттарды) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша бөледі;";
2) мынадай мазмұндағы 8-1-баппен толықтырылсын:
"8-1-бап. Карантиндік объектілердің таралу ошақтарын
оқшаулау мен жоюға арналған пестицидтер
(улы химикаттар) қоры
1. Карантиндік объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау мен жоюға арналған пестицидтер (улы химикаттар) қоры дегеніміз пестицидтердің (улы химикаттардың) ұдайы жаңартылып отыратын белгілі бір көлемі және ол уәкілетті органның қарауындағы (билігіндегі) мемлекеттік меншік болып табылады.
2. Пестицидтер (улы химикаттар) қоры карантиндік объектілердің анықталған таралу ошақтарын оқшаулауға және жоюға арналады.
3. Қор республикалық бюджеттің қаражаты есебінен сатып алынған пестицидтер (улы химикаттар) көлемінен қалыптастырылады.";
3) 13-бап бойынша:
2-тармақтың екінші бөлігі алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Қазақстан Республикасының аумағына:
1) уәкілетті органның импорттық карантиндік рұқсатынсыз және экспортқа шығаратын елдердің ұлттық карантиндік қызметтерінің фитосанитариялық сертификаттарынсыз карантинге жатқызылған өнімді;
2) карантиндік объектілер мен бөтен түрлер жұқтырған карантинге жатқызылған өнімді;

О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О карантине растений"
Закон Республики Казахстан от 3 июля 2003 года N 463
Внести в Закон  Республики Казахстан от 11 февраля 1999 г. "О карантине растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 2-3, ст. 34; N 23, ст. 931; 2002 г., N 4, ст. 30) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 статьи 7 дополнить подпунктами 2-1), 2-2), 4-1), 4-2), 4-3) следующего содержания:
"2-1) организует проведение мероприятий по выявлению, локализации, ликвидации очагов распространения карантинных объектов и обеззараживанию подкарантинной продукции;
2-2) утверждает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты по карантину растений;";
"4-1) организует и проводит государственные закупки пестицидов (ядохимикатов), работ и услуг по их хранению, транспортировке, применению для локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
4-2) создает запас пестицидов (ядохимикатов) для локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
4-3) распределяет по территории Республики Казахстан пестициды (ядохимикаты) для локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов, приобретенные за счет средств республиканского бюджета;";
2) дополнить статьей 8-1 следующего содержания:
"Статья 8-1. Запас пестицидов (ядохимикатов)
для локализации и ликвидации очагов
распространения карантинных объектов
1. Запас пестицидов (ядохимикатов) для локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов представляет собой определенный объем регулярно обновляемых пестицидов (ядохимикатов) и является государственной собственностью, находящейся в ведении (распоряжении) уполномоченного органа.
2. Запас пестицидов (ядохимикатов) предназначен для локализации и ликвидации выявленных очагов распространения карантинных объектов.
3. Запас формируется из объема пестицидов (ядохимикатов), закупленных за счет средств республиканского бюджета.";
3) по статье 13:
часть вторую пункта 2 исключить;
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Запрещается ввоз на территорию Республики Казахстан:
1) подкарантинной продукции без импортных карантинных разрешений уполномоченного органа и фитосанитарных сертификатов национальных карантинных служб стран-экспортеров;
2) подкарантинной продукции, зараженной карантинными объектами и чужеродными видами;

3) топырақты, тамыр жайған өсімдіктерді топырағымен қоса;
4) уәкілетті органмен келісім бойынша ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін әкелінетін үлгілерді қоспағанда, өсімдік ауруларын қоздырушыларды - тірі саңырауқұлақ өскіндерін, бактерияларды, вирустарды, сондай-ақ өсімдіктерді бүлдіретін жәндіктерді, кенелерді, нематодтарды, карантиндік арамшөптер тұқымдарын әкелуге тыйым салынады.";
4) 17-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"17-бап. Уәкілетті органды, оның шекаралық пункттері мен
шекарадағы қосындары бар аумақтық органдарын,
сондай-ақ мемлекеттік карантиндік мекемелерді
қаржыландыру
Уәкілетті орган, оның шекаралық пункттері мен шекарадағы қосындары бар аумақтық органдары, сондай-ақ мемлекеттік карантиндік мекемелер республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылады.".
Қазақстан Республикасының
Президенті

3) почвы, живых укорененных растений с почвой;
4) возбудителей болезней растений - культуры живых грибов, бактерий, вирусов, а также насекомых, клещей, нематод, повреждающих растения, семян карантинных сорняков, за исключением образцов, ввозимых по согласованию с уполномоченным органом для научно-исследовательских целей.";
4) статью 17 изложить в следующей редакции:
"Статья 17. Финансирование уполномоченного органа,
его территориальных органов с пограничными
пунктами и постами на границе,
а также государственных карантинных
учреждений
Уполномоченный орган, его территориальные органы с пограничными пунктами и постами на границе, а также государственные карантинные учреждения финансируются за счет средств республиканского бюджета.".
Президент
Республики Казахстан