2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы N 3 Заңы
1-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекiтілсiн:
1) кiрiстер - 1 230 826 352 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер - 1 090 664 073 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 36 624 437 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер - 8 529 327 мың теңге;
ресми трансферттердің түсiмдерi - 95 008 515 мың теңге;
2) шығындар - 1 196 359 917 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 34 466 435 мың теңге;
4) таза бюджеттiк кредиттеу - 48 002 548 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер - 60 459 925 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 12 457 377 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 100 228 111 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу - 102 228 111 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсімдер - 2 000 000 мың теңге;
6) тапшылық - 113 764 224 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмiнiң 1,7 процентi;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 113 764 224 мың теңге.
Ескерту. 1-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
2-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте мынадай түсімдер көзделсiн:
Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшiн 14 950 000 мың теңге сомасында жалдау ақысы;
Ресей Федерациясының әскери полигондарды пайдаланғаны үшін республикалық бюджеттiң кiрiстерiнде көрсетiлетiн 3 575 000 мың теңге сомасында жалдау ақысы, оның:
416 000 мың теңгесі ақшалай түседі;
3 159 000 мың теңгесi Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы сынақ полигондарын жалға беру туралы шарттарда айтылған талаптарға сәйкес жүзеге асырылады және оны 007 "Сынақ полигондарын жалға беру туралы мемлекетаралық шарттарға сәйкес қару-жарақ және әскери техниканы жеткізу және жөндеу" және 011 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiби бiлiмдi мамандар даярлау" республикалық бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстарды көрсете отырып, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi пайдаланады.
Ескерту. 2-бапқа өзгерiс енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
3-бап.  Шикiзат секторы ұйымдарынан республикалық бюджетке есептелетiн түсiмдердiң 2005 жылға арналған көлемдерi 2-қосымшаға сәйкес бекiтілсiн.
4-бап.  Республикалық меншіктегі және тау-кен өндiру мен өңдеу салаларына жататын мүлiктi жекешелендiруден 2005 жылға арналған республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi 3-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

О республиканском бюджете на 2005 год
Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года N 3
Статья 1.  Утвердить республиканский бюджет на 2005 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 1 230 826 352 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 090 664 073 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 36 624 437 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 8 529 327 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 95 008 515 тысяч тенге;
2) затраты - 1 196 359 917 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 34 466 435 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 48 002 548 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 60 459 925 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 12 457 377 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 100 228 111 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 102 228 111 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -
2 000 000 тысяч тенге;
6) дефицит - 113 764 224 тысяч тенге, или 1,7 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета - 113 764 224 тысяч тенге. <*>
Сноска. В статью 1 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 2.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год поступления:
арендной платы за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 14 950 000 тысяч тенге;
арендной платы за пользование Российской Федерацией военными полигонами, отражаемой в доходах республиканского бюджета, в сумме 3 575 000 тысяч тенге, из которой:
416 000 тысяч тенге поступает в денежной форме;
3 159 000 тысяч тенге осуществляется на условиях, оговоренных договорами между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об аренде испытательных полигонов, и используется Министерством обороны Республики Казахстан с отражением расходования по республиканским бюджетным программам 007 "Поставка и ремонт вооружения и военной техники в соответствии с межгосударственными договорами об аренде полигонов" и 011 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием". <*>
Сноска. В статью 2 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 3.  Утвердить объемы поступлений на 2005 год от организаций сырьевого сектора, зачисляемых в республиканский бюджет, согласно приложению 2.
Статья 4.  Утвердить объемы поступлений в республиканский бюджет на 2005 год от приватизации имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, согласно приложению 3.

5-бап.  Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне:
бірыңғай бюджеттiк сыныптаманың кiрiстер сыныптамасының "Роялти" коды бойынша - жер қойнауын пайдаланушылардың Жер қойнауын қорғау және минералдық-шикізат базасын ұдайы молықтыру жөнiндегi республикалық қор алдындағы берешегi, сондай-ақ келiсiмшарттық аумақтарды геологиялық зерттеуден мемлекет шеккен, жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiмшарттардың негiзiнде осы кен орындарын пайдаланатын жер қойнауын пайдаланушылар өтейтін тарихи шығындар сомалары;
бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманың кiрiстер сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөніндегі берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндiрушілер көтерме саудада сататын, өзі өндiретiн бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндiрушiлер көтерме саудада сататын, өзі өндiретiн дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым жөніндегі берешек есептелетін болып белгіленсiн.
6-бап.  Мемлекеттiк әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген, еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге жұмыс берушілер есептеген жәрдемақы сомаларының көрсетiлген қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 3 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне есептеледі.
7-бап.  Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың 2005 жылға арналған көлемдері 95 008 515 мың теңге сомасында, оның iшiнде:
Ақтөбе облысынан - 1 371 334 мың теңге;
Атырау облысынан - 28 989 102 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 15 989 138 мың теңге;
Алматы қаласынан - 45 357 967 мың теңге;
Астана қаласынан - 3 300 974 мың теңге болып белгіленсiн.
8-бап.  2005 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi - 7 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгi мөлшерi - 6 200 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес зейнетақыларды, жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдердi есептеу үшiн, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептiк көрсеткiш 971 теңге мөлшерiнде белгiленсiн.

Статья 5.  Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Роялти" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность недропользователей перед Республиканским фондом охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы, а также суммы исторических затрат, понесенных государством, на геологическое изучение контрактных территорий, которые возмещаются недропользователями, эксплуатирующими эти месторождения на основании контрактов на недропользование;
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд;
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
Статья 6.  Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 3 процентов от фонда заработной платы.
Статья 7.  Установить на 2005 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в республиканский бюджет в сумме 95 008 515 тысяч тенге, в том числе:
Актюбинской - 1 371 334 тысяч тенге;
Атырауской - 28 989 102 тысяч тенге;
Мангистауской - 15 989 138 тысяч тенге;
города Алматы - 45 357 967 тысяч тенге;
города Астаны - 3 300 974 тысяч тенге.
Статья 8.  Установить с 1 января 2005 года:
1) минимальный размер заработной платы - 7 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии - 6 200 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пенсий, пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан в размере 971 тенге.

2005 жылғы 1 шiлдеден бастап:
1) жалақының ең төменгi мөлшерi - 9200 теңге;
2) базалық зейнетақы төлемiнiң мөлшерi - 3 000 теңге болып белгiленсiн.
Ескерту. 8-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
9-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте бала тууға байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртіппен он бес еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүзеге асырылатын бiржолғы мемлекеттiк жәрдемақылар төлеуге 3 622 775 мың теңге сомасында шығыстар көзделсiн.
Ескерту. 9-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
10-бап.  2005 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшілерден басқа), сондай-ақ Қазақстан Республикасы iшкi істер органдарының жедел-iздестiру, тергеу және саптық бөлiмшелерiнiң, Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының, Әділет министрлiгi қылмыстық-атқару жүйесі органдары мен мекемелерінің, қаржы полициясы органдарының қызметкерлеріне тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтер көрсету шығыстарын төлеу үшiн ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 430 теңге сомасында белгiленсiн.
11-бап.  Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар мөлшерлерi 2005 жылға 133 027 541 мың теңге сомасында, оның iшiнде:
Ақмола облысына - 13 864 414 мың теңге;
Алматы облысына - 15 418 795 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 15 469 332 мың теңге;
Жамбыл облысына - 15 058 444 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 7 664 947 мың теңге;
Қарағанды облысына - 5 026 153 мың теңге;
Қостанай облысына - 9 478 426 мың теңге;
Қызылорда облысына - 11 009 439 мың теңге;
Павлодар облысына - 1 258 887 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына - 11 461 369 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына - 27 317 335 мың теңге болып белгiленсiн.
12-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте 1995 жылғы 20 қаңтардағы  Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сарышаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру және Приозерск қаласының тұрмыс-тiршілігін қамтамасыз ету жағдайлары туралы  келiсiмге  сәйкес Қарағанды облысы Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға 100 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
13-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығымен бекiтiлетiн оралмандардың көшiп келуiнiң 2005 жылға арналған квотасы бойынша келген оралмандардың отбасыларын тұрғын үймен қамтамасыз етуге 8 044 223 мың теңге сомасында және оралмандардың көшiп келуiнің 1993-1998 жылдарға арналған квотасына енгiзiлген және тұрғын үймен қамтамасыз етiлмеген оралмандардың отбасыларына 841 090 мың теңге қаражат көзделсін.
Көрсетілген оралмандардың отбасыларына Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен отбасының бiр мүшесiне жүз еселенген айлық есептiк көрсеткiш есебiнен қаражат бөлінеді деп белгiленсiн.

Установить с 1 июля 2005 года:
1) минимальный размер заработной платы - 9 200 тенге;
2) размер базовой пенсионной выплаты - 3 000 тенге. <*>
Сноска. В статью 8 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 9.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год расходы в сумме 3 622 775 тысяч тенге на выплату единовременных государственных пособий в связи с рождением ребенка, осуществляемую в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан. <*>
Сноска. В статью 9 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 10.  Установить с 1 января 2005 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел, органов Государственной противопожарной службы, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 430 тенге.
Статья 11.  Установить на 2005 год размеры субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, в сумме 133 027 541 тысячи тенге, в том числе:
Акмолинской - 13 864 414 тысяч тенге;
Алматинской - 15 418 795 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 15 469 332 тысяч тенге;
Жамбылской - 15 058 444 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 7 664 947 тысяч тенге;
Карагандинской - 5 026 153 тысяч тенге;
Костанайской - 9 478 426 тысяч тенге;
Кызылординской - 11 009 439 тысяч тенге;
Павлодарской - 1 258 887 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 11 461 369 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 27 317 335 тысяч тенге.
Статья 12.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год целевые текущие трансферты в сумме 100 000 тысяч тенге на поддержание инфраструктуры города Приозерска Карагандинской области в соответствии с Соглашением  между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности города Приозерска от 20 января 1995 года.
Статья 13.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год средства в сумме 8 044 223 тысяч тенге на обеспечение жильем семей оралманов, прибывших по квоте иммиграции оралманов на 2005 год, утверждаемой Указом Президента Республики Казахстан, и 841 090 тысяч тенге семьям оралманов, включенным в квоту иммиграции оралманов на 1993-1998 годы и не обеспеченным жильем.
Установить, что средства указанным семьям оралманов выделяются из расчета стократного месячного расчетного показателя на одного члена семьи в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.

14-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мынадай мөлшерлерде:
мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының үлгi штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 2 947 277 мың теңге;
жаңадан iске қосылатын білiм беру объектілерiн ұстауға - 2 251 428 мың теңге;
арнаулы (түзету) бiлiм беру ұйымдарын арнайы техникалық және орнын толтырушы құралдармен қамтамасыз етуге - 202 894 мың теңге;
жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға - 107 052 мың теңге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа иммунды биологиялық препараттарды сатып алуға - 4 163 745 мың теңге;
жергіліктi деңгейдегi қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 200 000 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларына бiржолғы материалдық көмек көрсету үшiн - 1 109 618 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларының ТМД елдерi бойынша жылына бiр рет темір жол көлiгімен жол жүруiн қамтамасыз етуге - 116 602 мың теңге;
ауданаралық (қалааралық) және iшкi қатынастарда әлеуметтiк маңызы бар темiр жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға - 1 107 800 мың теңге;
мемлекеттiк мекемелер мен қазыналық кәсiпорындардың бiрiншi және екiншi разрядтағы жұмысшыларының лауазымдық айлықақыларын (ставкаларын) есептеу үшін коэффициенттердің мөлшерлерін ұлғайтуға - 365 712 мың теңге;
жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негiзiнде кәсіптiк орта оқу орындарында оқитын студенттерге стипендиялардың мөлшерiн ұлғайтуға - 855 943 мың теңге;
жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негiзiнде кәсіптiк орта оқу орындарында оқитындар үшiн жол жүруге өтемақыларды төлеуге - 271 258 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетiлген сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бөлу және оларды пайдалану тәртібі Қазақстан Pecпубликасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
Ескерту. 14-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
14-1-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекеттiк қызметшілердің, мемлекеттік мекемелepдің мемлекеттік қызметшi болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындар қызметкерлерiнiң жалақысын көбейтуге облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 31 018 414 мың теңге, оның iшiнде:
Ақмола облысына - 1 945 051 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 1 631 913 мың теңге;

Статья 14.  Учесть, что в республиканском бюджете на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в следующих размерах:
2 947 277 тысяч тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных организаций образования;
2 251 428 тысячи тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
202 894 тысячи тенге - на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами;
107 052 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
4 163 745 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
200 000 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне;
1 109 618 тысяч тенге - для оказания единовременной материальной помощи инвалидам и участникам Великой Отечественной войны;
116 602 тысячи тенге - на обеспечение проезда инвалидам и участникам Великой Отечественной войны один раз в год железнодорожным транспортом по странам СНГ;
1 107 800 тысяч тенге - на субсидирование социально значимых железнодорожных пассажирских перевозок в межрайонных (междугородных) и внутренних сообщениях;
365 712 тысяч тенге - на увеличение размеров коэффициентов для исчисления должностных окладов (ставок) рабочих первого и второго разрядов государственных учреждений и казенных предприятий;
855 943 тысячи тенге - на увеличение размера стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов;
271 258 тысяч тенге - на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы и порядок их использования определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан. <*>
Сноска. В статью 14 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 14-1.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 31 018 414 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 1 945 051 тысячи тенге;
Актюбинской - 1 631 913 тысяч тенге;

Алматы облысына - 2 466 724 мың теңге;
Атырау облысына - 1 132 107 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 2 781 927 мың теңге;
Жамбыл облысына - 1 959 513 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 1 597 968 мың теңге;
Қарағанды облысына - 2 814 429 мың теңге;
Қостанай облысына - 1 815 852 мың теңге;
Қызылорда облысына - 1 898 873 мың теңге;
Маңғыстау облысына - 846 659 мың теңге;
Павлодар облысына - 1 717 511 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 1 667 031 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына - 4 127 241 мың теңге;
Алматы қаласына - 1 784 479 мың теңге;
Астана қаласына - 831 136 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсiн.
Ескерту. 14-1-баппен толықтырылды - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
15-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасында білім берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған  мемлекеттік бағдарламасын  іске асыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 4 104 697 мың теңге сомасында, оның iшiнде:
жалпы орта білім беретiн мемлекеттiк мекемелердi Интернетке қосуға және олардың трафигiн төлеуге - 500 000 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердiң кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алуға және жеткiзуге - 789 300 мың теңге;
жалпы орта бiлiм беретін мемлекеттiк мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 2 023 300 мың теңге;
кәсiптiк бастауыш бiлiм беретiн мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 286 100 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институттарында педагог қызметкерлердi қайта даярлауға және олардың бiліктілігін арттыруға - 430 997 мың теңге;
облыстық (қалалық) педагог кадрлардың біліктiлiгін арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 75 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгенi ескерiлсiн.
Көрсетiлген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлудi және оларды пайдалану тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
Ескерту. 15-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
16-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған  мемлекеттiк бағдарламасын  іске асыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 7 593 325 мың теңге, оның ішінде:

Алматинской - 2 466 724 тысяч тенге;
Атырауской - 1 132 107 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 2 781 927 тысяч тенге;
Жамбылской - 1 959 513 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 1 597 968 тысяч тенге;
Карагандинской - 2 814 429 тысяч тенге;
Костанайской - 1 815 852 тысяч тенге;
Кызылординской - 1 898 873 тысяч тенге;
Мангистауской - 846 659 тысяч тенге;
Павлодарской - 1 717 511 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 1 667 031 тысячи тенге;
Южно-Казахстанской - 4 127 241 тысячи тенге;
городу Алматы - 1 784 479 тысяч тенге;
городу Астане - 831 136 тысяч тенге. <*>
Сноска. Дополнен статьей 14-1 - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 15.  Учесть, что в республиканском бюджете на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы  развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 4 104 697 тысяч тенге, в том числе:
500 000 тысяч тенге - на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
789 300 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
2 023 300 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования;
286 100 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования;
430 997 тысяч тенге - на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров;
75 000 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров.
Распределение и порядок использования указанных целевых текущих трансфертов определяются Правительством Республики Казахстан. <*>
Сноска. В статью 15 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 16.  Учесть, что в республиканском бюджете на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы  реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 7 593 325 тысяч тенге, в том числе:

мемлекеттік тапсырыс шеңберiнде кәсiптiк орта білім беру бойынша оқыту құнын ұлғайту жөнiндегi шығыстарды өтеуге - 95 631 мың теңге;
медициналық кадрлардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердiң бiлiктілігiн арттыруға және оларды қайта даярлауға - 149 771 мың теңге;
5 жасқа дейiнгi балаларды дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге - 532 285 мың теңге;
жүкті әйелдерді құрамында темiр және йоды бар препараттармен қамтамасыз етуге - 736 794 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын медициналық алдын-алу тексерулерiн жүзеге асыруға - 847 844 мың теңге;
жергiлiктi деңгейдегi медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 5 231 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгенi ескерiлсiн.
Көрсетiлген ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлудi және оларды пайдалану тәртібін Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
17-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте қалалық телекоммуникация желілерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттік төлем тарифінің көтерiлуiн өтеуге облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 70 963 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсiн.
Облыстар, Астана және Алматы қалалары бөлiнiсiнде телефон үшін абоненттiк төлем тарифтерiнің көтерiлуiн өтеуге сомалардың бөлiнуiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
Ескерту. 17-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
18-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте электр энергиясы тапшылығын жабу және Оңтүстiк Қазақстанның тұтынушыларын энергиямен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында энергия беретiн ұйымдар өндірген электр энергиясы үшiн тарифтердің көтерiлуiн өтеу шығыстары 1 075 175 мың теңге сомасында ескерiлсiн, ол Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 18-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
19-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте Шағын қалаларды дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған  бағдарламасын  iске асыруға 300 000 мың теңге, оның ішінде:
облыстық бюджеттерге экономикасы күйзелiске ұшыраған шағын қалаларды дамытуға нысаналы даму трансферттері - 278 500 мың теңге;
облыстық бюджеттерге экономикасы күйзелiске ұшыраған шағын қалалардың тiршiлiк ету объектiлерiн күрделi жөндеуге ағымдағы нысаналы трансферттер - 21 500 мың теңге көзделсін.

95 631 тысяча тенге - на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения по среднему профессиональному образованию в рамках государственного заказа;
149 771 тысяча тенге - на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения;
532 285 тысяч тенге - на лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста;
736 794 тысячи тенге - на обеспечение беременных железо- и йодосодержащими препаратами;
847 844 тысячи тенге - на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан;
5 231 000 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне.
Распределение и порядок использования указанных целевых текущих трансфертов определяются Правительством Республики Казахстан.
Статья 17.  Учесть в республиканском бюджете на 2005 год целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций, в сумме 70 963 тысяч тенге.
Распределение суммы компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон в разрезе областей, городов Астаны и Алматы определяется Правительством Республики Казахстан. <*>
Сноска. В статью 17 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 18.  Учесть в республиканском бюджете на 2005 год расходы на компенсацию повышения тарифов за электроэнергию, вырабатываемую энергопроизводящей организацией в целях покрытия дефицита электроэнергии и обеспечения стабильного энергоснабжения потребителей Южного Казахстана, в сумме 1 075 175 тысяч тенге, осуществляемые в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан. <*>
Сноска. В статью 18 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 19.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год на реализацию Программы  развития малых городов на 2004-2006 годы 300 000 тысяч тенге, в том числе:
278 500 тысяч тенге - целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие малых городов с депрессивной экономикой;
21 500 тысяч тенге - целевые текущие трансферты областным бюджетам на капитальный ремонт объектов жизнеобеспечения малых городов с депрессивной экономикой.

20-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған  мемлекеттiк бағдарламасын  iске асыру шеңберiнде ауылдың әлеуметтiк инфрақұрылымын дамытуға және нығайтуға 16 300 000 мың теңге, оның iшiнде:
ауылдық (селолық) жердiң денсаулық сақтау ісінде ұтқыр және телемедицинаны дамытуға - 400 000 мың теңге;
нысаналы даму трансферттерi:
ауылдық (селолық) елді мекендердi ауыз сумен қамтамасыз ету объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға - 4 300 000 мың теңге;
ауылдық (селолық) жерлерде бiлiм беру объектілерiн салуға және қайта жаңартуға - 6 000 000 мың теңге;
ауылдық (селолық) жерлерде денсаулық сақтау объектілерiн салуға және қайта жаңартуға - 5 600 000 мың теңге сомасында шығындар көзделсiн.
Көрсетiлген нысаналы даму трансферттері қаражаты есебiнен 2005 жылы салуға және қайта жаңартуға жататын ауылдық (селолық) жердiң білiм беру, денсаулық сақтау және ауыз сумен қамтамасыз ету объектiлерiнiң тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
Ескерту. 20-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
21-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте қалаларда бiлiм беру мен денсаулық сақтаудың аса маңызды объектілерiн салуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 5 000 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерi көзделсiн.
Республикалық бюджет қаражаты есебiнен 2005 жылы салуға және қайта жаңартуға жататын қалалардағы және облыс орталықтарындағы бiлiм беру мен денсаулық сақтаудың аса маңызды объектiлерiнің тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.
22-бап.  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттік қолдауға арналған шығыстарының құрамында 8 101 211 мың теңге, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiмен айқындалатын тәртiппен мыналарға байланысты іс-шараларды қаржыландыруға:
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға - 921 470 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға - 1 524 451 мың теңге;
өндiрiлетiн ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдауға - 1 200 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушілерге су жеткiзу жөнінде көрсетілетiн қызметтер құнын субсидиялауға - 1 131 899 мың теңге;
өсiмдiк шаруашылығындағы сақтандыруды қолдауға - 2 000 000 мың теңге;
екіншi деңгейдегi банктер ауыл шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдейтiн кәсіпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға беретiн кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға - 1 000 000 мың теңге;

Статья 20.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год на развитие и укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы  развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы затраты в сумме 16 300 000 тысяч тенге, в том числе:
на развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении аульной (сельской) местности - 400 000 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие:
строительства и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов - 4 300 000 тысяч тенге;
строительства и реконструкцию объектов образования аульной (сельской) местности - 6 000 000 тысяч тенге;
строительства и реконструкцию объектов здравоохранения аульной (сельской) местности - 5 600 000 тысяч тенге.
Перечень объектов образования, здравоохранения и питьевого водоснабжения аульной (сельской) местности, подлежащих строительству и реконструкции в 2005 году за счет средств указанных целевых трансфертов на развитие, определяется Правительством Республики Казахстан. <*>
Сноска. В статью 20 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 21.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в сумме 5 000 000 тысяч тенге на строительство особо важных объектов образования и здравоохранения в городах.
Перечень особо важных объектов образования и здравоохранения в городах, подлежащих строительству и реконструкции за счет средств республиканского бюджета в 2005 году, определяется Правительством Республики Казахстан.
Статья 22.  Предусмотреть в составе расходов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на государственную поддержку развития сельского хозяйства 8 101 211 тысячи тенге, в том числе на финансирование в порядке, определяемом решениями Правительства Республики Казахстан, мероприятий, связанных с:
поддержкой развития семеноводства, - 921 470 тысяч тенге;
поддержкой развития племенного животноводства, - 1 524 451 тысячи тенге;
поддержкой повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур, - 1 200 000 тысяч тенге;
субсидированием стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, - 1 131 899 тысяч тенге;
поддержкой страхования в растениеводстве, - 2 000 000 тысяч тенге;
субсидированием ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств, - 1 000 000 тысяч тенге;

ауыл шаруашылығы жануарларының саны аз және жойылып бара жатқан тұқымдарының, түрлері мен топтарының тектік қорын сақтауға және қалпына келтіруге - 66 000 мың теңге;
ауыл шаруашылығы техникасының қаржы лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге - 237 292 мың теңге;
ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдейтiн кәсіпорындарға арналған жабдықтардың қаржы лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге - 20 099 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 22-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
23-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына берiлетiн ресми трансферттер 13 657 725 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 23-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
24-бап.  Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2005 жылға арналған резервi 16 358 913 мың теңге сомасында бекiтiлсiн. <*>
Ескерту. 24-бап жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
25-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте бұрынғы жылдардың мiндеттемелерiн орындауға 1 240 605 мың теңге, оның ішінде:
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігiне жүргiзушi куәлiктерiн, көлік құралдарын мемлекеттік тiркеу үшiн құжаттарды және тiркеу нөмiрi белгiлерiн жасауға - 597 986 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiне Қазақстан Республикасының меншiгiне шетелден жылжымайтын мүлiктi сатып алуға - 201 894 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне Қазақстан Республикасы азаматтарының жеке куәлiктерiн жасауға - 233 500 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылар төлеуге - 200 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiне 2002 жылы жұмылдыру тапсырмалары болған және жұмылдыру резервiнiң материалдық құндылықтарының сақталуын жүзеге асырған ұйымдарға қызметтерiне ақы төлеуге - 7 225 мың теңге көзделсiн.
26-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына арнап облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне 6 300 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерi көзделгенi ескерiлсiн.
Аталған трансферттердi бөлудi және оларды пайдалану тәртібін Қазақстан Республикасының Үкiметі айқындайды.

сохранением и восстановлением генофонда малочисленных и исчезающих пород, типов и линий сельскохозяйственных животных, - 66 000 тысяч тенге;
возмещением ставки вознаграждения (интереса) по финансовому лизингу сельскохозяйственной техники, - 237 292 тысячи тенге;
возмещением ставки вознаграждения (интереса) по финансовому лизингу оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции, - 20 099 тысяч тенге. <*>
Сноска. В статью 22 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 23.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год официальные трансферты, передаваемые в Национальный фонд Республики Казахстан, в сумме 13 657 725 тысяч тенге. <*>
Сноска. В статью 23 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 24.  Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2005 год в сумме 16 358 913 тысяч тенге. <*>
Сноска. Статья 24 - в редакции Закона РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 25.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год на выполнение обязательств прошлых лет 1 240 605 тысяч тенге, в том числе:
Министерству внутренних дел Республики Казахстан - 597 986 тысяч тенге за изготовление водительских удостоверений, документов и номерных знаков для государственной регистрации транспортных средств;
Министерству иностранных дел Республики Казахстан - 201 894 тысячи тенге на приобретение недвижимости в собственность Республики Казахстан за рубежом;
Министерству юстиции Республики Казахстан - 233 500 тысяч тенге за изготовление удостоверений личности граждан Республики Казахстан;
Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан - 200 000 тысяч тенге на выплату надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан - 7 225 тысяч тенге на оплату услуг организациям, имевшим мобилизационные задания и осуществлявшим хранение материальных ценностей мобилизационного резерва в 2002 году.
Статья 26.  Учесть, что в республиканском бюджете на 2005 год предусмотрены целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 6 300 000 тысяч тенге.
Распределение и порядок использования указанных трансфертов определяются Правительством Республики Казахстан.

27-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртіппен тұрғын үй саясатын iске асыру шеңберiнде тұрғын үй құрылысына сыйақының (мүдденің) нөлдiк ставкасы бойынша облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне кредит беруге 42 000 000 мың теңге көзделсiн.
28-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте тұрғын үй құрылыс жинағына салымдар бойынша сыйлықақылар төлеуге 25 287 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
Ескерту. 28-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
29-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте "Тұрғынүйқұрылысбанк" жабық акционерлік қоғамы арқылы алынған жеңiлдiктi тұрғын үй кредиттерi қарыз алушыларының 2004 жылғы төлемдері бойынша бағамдық айырманы төлеуге 50 997 мың теңге көзделсiн.
Ескерту. 29-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
30-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте "Қазақстандық ипотекалық компания" акционерлiк қоғамының акцияларын сатып алуға 2 500 000 мың теңге көзделсiн.
31-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте "Маңғышлақ атом энергиясы комбинаты" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының мүлiк кешенiн сатып алу нәтижесінде туындаған салықтық мiндеттемелерiн өтеу және оның негiзгi қорларын нарықтық құн деңгейiне дейiн қайта бағалау үшін "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға 4 471 118 мың теңге, оның iшiнде:
резидент заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша - 4 222 537 мың теңге;
Қазақстан Республикасының аумағында өндiрілген тауарларға, атқарылған жұмыстар мен көрсетілген қызметтерге салынатын қосылған құн салығы бойынша - 248 581 мың теңге көзделсiн.
32-бап.  Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң мемлекеттiк материалдық резервтi қалыптастыру мен сақтауға арналған шығындары құрамында, жаңалау тәртiбiмен шығарылған материалдық құндылықтарды өткiзуден түскен сомаларды республикалық бюджеттiң кiрiстерiнде көрсете отырып, мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық құндылықтарын жаңалауға 2 265 691 мың теңге сомасында қаражат көзделгенi ескерілсін. <*>
Ескерту. 32-бап жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
33-бап.  2005 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасы Үкiметінiң  Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасы Үкiметi айқындайтын заңды тұлғалардың тiзбесi мен берешектер көлемдері бойынша, мемлекеттік кепiлдiктер бойынша мiндеттемелерді орындауға бөлiнген кредиттер мен қаражаттар жөніндегі талаптары тоқтатылатын болып белгіленсiн.

Статья 27.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год 42 000 000 тысяч тенге на кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации жилищной политики в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 28.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год средства в сумме 25 287 тысяч тенге на выплату премий по вкладам в жилищные строительные сбережения. <*>
Сноска. В статью 28 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 29.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год 50 997 тысяч тенге на выплату курсовой разницы по платежам 2004 года заемщиков льготных жилищных кредитов, полученных через закрытое акционерное общество "Жилстройбанк". <*>
Сноска. В статью 29 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 30.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год 2 500 000 тысяч тенге на приобретение акций акционерного общества "Казахстанская ипотечная компания".
Статья 31.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год 4 471 118 тысяч тенге на увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальная атомная компания "Казатомпром" для погашения налоговых обязательств, возникших в результате приобретения имущественного комплекса республиканского государственного предприятия "Мангышлакский атомный энергокомбинат" и переоценки его основных фондов до уровня рыночной стоимости, в том числе:
4 222 537 тысяч тенге - по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц-резидентов;
248 581 тысячу тенге - по налогу на добавленную стоимость на произведенные товары, выполненные работы и оказанные услуги на территории Республики Казахстан.
Статья 32.  Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на формирование и хранение государственного материального резерва предусмотрены средства в сумме 2 265 691 тысячи тенге на освежение материальных    ценностей государственного материального резерва с отражением суммы от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в доходах республиканского бюджета. <*>
Сноска. Статья 32 - в редакции Закона РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 33.  Установить, что с 1 января 2005 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2005 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым Правительством Республики Казахстан.

34-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдік берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 6 550 604 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 34-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
35-бап.  2005 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепiлдiктерiн беру лимиті 19 500 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
Ескерту. 35-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
36-бап.  2005 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтік борыш лимитi 710 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгіленсін.
Ескерту. 36-бапқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
37-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетті дамытудың бюджеттік бағдарламаларының тізбесi бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және 4-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, бекiтілсiн.
38-бап.  2005 жылға арналған республикалық бюджетті атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттік бағдарламалардың тiзбесі 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2005 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесінде 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсiн.
39-бап.  Осы Заң 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
"2005 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2004 жылғы 2 желтоқсандағы
N 3-ІІІ ҚРЗ Заңына
1-ҚОСЫМША
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
2005 жылға арналған республикалық бюджет
___________________________________________________________________
Санаты                     Атауы                         Сомасы,
Сыныбы                                                мың теңге
Ішкi сыныбы
___________________________________________________________________
1                         2                              3
___________________________________________________________________
І. Кірістер                                  1230826352
1         Салықтық түсiмдер                              1090664073
01     Табыс салығы                                   514856479
1     Корпорациялық табыс салығы                      514856479
05     Тауарларға, жұмыстарға және қызметтер        511784834
көрсетуге салынатын iшкi салықтар

Статья 34.  Предусмотреть в республиканском бюджете на 2005 год 6 550 604 тысячи тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов. <*>
Сноска. В статью 34 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 35.  Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2005 году в размере 19 500 000 тысяч тенге. <*>
Сноска. В статью 35 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 36.  Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2005 года в размере 710 000 000 тысяч тенге. <*>
Сноска. В статью 36 внесены изменения - Законом РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
Статья 37.  Утвердить перечень бюджетных программ развития республиканского бюджета на 2005 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
Статья 38.  Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2005 год, согласно приложению 5.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2005 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6.
Статья 39.  Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2005 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2005 год"
от 2 декабря 2004 года N 3-III ЗРК
Республиканский бюджет на 2005 год <*>
Сноска. Приложение 1 - в редакции Закона РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
-------------------------------------------------------------------
Категория       !                                     !
Класс         !            Наименование             !   Сумма,
Подкласс   !                                     ! тыс. тенге
-------------------------------------------------------------------
1       !                  2                  !     3
-------------------------------------------------------------------
I. Доходы                               1230826352
1                Налоговые поступления                   1090664073
01             Подоходный налог                         514856479
1           Корпоративный подоходный налог           514856479
05             Внутренние налоги на товары, работы
и услуги                                 511784834

1     Қосылған құн салығы                             292831666
2     Акциздер                                         9260692
3     Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны     209156867
үшін түсетін түсімдер
4     Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені       535609
үшін алынатын алымдар
06     Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға   58121025
салынатын салықтар
1     Кеден төлемдерi                                  49933038
2     Халықаралық сауда мен операцияларға              8187987
салынатын басқа да салықтар
07      Басқа да салықтар                               96513
1     Басқа да салықтар                                   96513
08     Заңдық мәндi іс-әрекеттердi жасағаны          5805222
және (немесе) құжаттар бергенi үшiн
оған уәкiлеттiгi бар мемлекеттiк
органдар немесе лауазымды адамдар
алатын мiндеттi төлемдер
1     Мемлекеттiк баж                                   5805222
2         Салықтық емес түсімдер                          36624437
01       Мемлекет меншігінен түсетін түсімдер         28168438
1       Мемлекет кәсіпорынның таза кірісі бөлігін-        628000
дегі түсімдер
3     Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекет-      4775500
тік пакетіне дивидендтер
5     Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден     18795000
түсетін кірістер
6     Бюджет қаражатын банк шоттарына орналастыр-       801615
ғаны үшін сыйақылар (мүдделер)
7     Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер         1549417
бойынша сыйақылар (мүдделер)
9     Мемлекеттік меншіктен түсетін өзге де кірістер   1618906
02        Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын       3886828
мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды
(жұмыстарды, қызметтер көрсетудi)
өткiзуiнен түсетiн түсiмдер
1     Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын          3886828
мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстар-
ды, қызметтер көрсетудi) өткiзуiнен
түсетiн түсiмдер
03        Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын         87536
мемлекеттiк мекемелер ұйымдастыратын мемле-
кеттiк сатып алуды өткiзуден түсетiн ақша
түсiмдерi
1     Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын мемле-     87536
кеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттiк
сатып алу өткiзуден түсетiн ақша түсiмдерi
04        Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын,      1773513
сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкiнiң бюджетiнен (шығыстар сметасынан)
ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекет-
тiк мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұл-
дар, санкциялар, өндiрiп алулар
1     Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын,         1773513
сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi-
нiң бюджетiнен (шығыстар сметасынан) ұсталатын
және қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер
салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар,
өндiрiп алулар

1           Налог на добавленную стоимость           292831666
2           Акцизы                                     9260692
3           Поступления за использование
природных и других ресурсов              209156867
4           Сборы за ведение предпринимательской
и профессиональной деятельности             535609
06             Налоги на международную торговлю и
внешние операции                          58121025
1           Таможенные платежи                        49933038
2           Прочие налоги на международную
торговлю и операции                        8187987
07             Прочие налоги                                96513
1           Прочие налоги                                96513
08             Обязательные платежи, взимаемые за         5805222
совершение юридически значимых
действий и (или) выдачу документов
уполномоченными на то
государственными органами или
должностными лицами
1           Государственная пошлина                    5805222
2                Неналоговые поступления                   36624437
01            Доходы от государственной
собственности                             28168438
1           Поступления части чистого дохода
государственных предприятий                 628000
3           Дивиденды на государственные пакеты
акций, находящиеся в государственной
собственности                              4775500
5           Доходы от аренды имущества,
находящегося в государственной
собственности                             18795000
6           Вознаграждения (интересы) за размещение
бюджетных средств на банковских счетах      801615
7           Вознаграждения (интересы) по кредитам,
выданным из государственного бюджета       1549417
9           Прочие доходы от государственной
собственности                              1618906
02             Поступления от реализации товаров
(работ, услуг) государственными
учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета                   3886828
1           Поступления от реализации товаров
(работ, услуг) государственными
учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета                   3886828
03             Поступления денег от проведения
государственных закупок, организуемых
государственными учреждениями,
финансируемыми из государственного
бюджета                                      87536
1           Поступления денег от проведения
государственных закупок, организуемых
государственными учреждениями,
финансируемыми из государственного
бюджета                                      87536
04             Штрафы, пеня, санкции, взыскания,
налагаемые государственными
учреждениями, финансируемыми из
государственного бюджета, а также
содержащимися и финансируемыми
из бюджета (сметы расходов)
Национального Банка Республики
Казахстан                                  1773513
1           Штрафы, пеня, санкции, взыскания,
налагаемые государственными
учреждениями, финансируемыми
из государственного бюджета,
а также содержащимися и
финансируемыми из бюджета
(сметы расходов) Национального
Банка Республики Казахстан                 1773513

05        Гранттар                                          787172
2       Қаржылық көмек                                    787172
06        Басқа да салықтық емес түсiмдер                1920950
1     Басқа да салықтық емес түсiмдер                  1920950
3         Негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер       8529327
01        Мемлекеттiк мекемелерге бекiтiлген              55222
мемлекеттiк мүлiктi сату
1     Мемлекеттiк мекемелерге бекiтiлген мемлекет-       55222
тiк мүлiктi сату
02     Мемлекеттiк материалдық резервтен тауар-      8474073
лар сату
1     Мемлекеттiк материалдық резервтен тауарлар       8474073
caту
03        Жердi және материалдық емес активтерді сату        32
2     Материалдық емес активтердi сату                      32
4         Ресми трансферттерден түсетiн түсiмдер          95008515
01        Төмен тұрған мемлекеттік басқару органда-    95008515
рынан алынатын трансферттер
1     Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы       95008515
қалаларының бюджеттерiнен алынатын
трансферттер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Функционалдық топ                                         Сомасы,
Әкімші                  Атауы                         мың теңге
Бағдарлама
____________________________________________________________________
1                    2                               3
____________________________________________________________________
ІІ.   Шығындар                                  1196359917
01         Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер          73193648
көрсету
101      Қазақстан Республикасы Президентінiң            1008706
Әкiмшілігі
001  Мемлекет басшысының қызметін қамтамасыз ету      864543
002  Мемлекеттiң iшкi және сыртқы саясатының           70980
стратегиялық аспектілерiн болжамды-талдамалық
қамтамасыз ету
003  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының             73183
сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы
пайдалану
102     Қазақстан Республикасы Парламентiнiң            5832590
Шаруашылық басқармасы
001  Қазақстан Республикасы Парламентiнiң            5636279
қызметін қамтамасыз ету
002  Заң жобалары мониторингінің автоматтан-           11436
дырылған жүйесін құру
003  Қазақстан Республикасы Парламентiнiң             184875
Шаруашылық басқармасы объектілерін салу
және қайта жаңарту
104     Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң      1083463
Кеңсесi
001  Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң      1083463
қызметін қамтамасыз ету
106     Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық           26368
001  Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің                 26368
қызметін қамтамасыз ету
201     Қазақстан Республикасы Ішкі iстер                 11294
министрлiгi
002  Елдің қоғамдық тәртіп саласындағы саяси           11294
мүдделерiн қамтамасыз ету
204     Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер            12724367
министрлiгi
001  Сыртқы саяси қызметті қамтамасыз ету            8500548
002  Халықаралық ұйымдарға және басқа да             1553926
халықаралық органдарға қатысу
003  Мемлекеттiк шекараны делимитациялау және         191891
демаркациялау
004  Қазақстан Республикасы Сыртқы істер              283000
министрлігі объектілерін салу және қайта
жаңарту

05             Гранты                                      787172
2           Финансовая помощь                           787172
06             Прочие неналоговые поступления             1920950
1           Прочие неналоговые поступления             1920950
3                Поступления от продажи основного
капитала                                   8529327
01             Продажа государственного имущества,
закрепленного за государственными            55222
учреждениями
1           Продажа государственного имущества,
закрепленного за государственными
учреждениями                                 55222
02             Продажа товаров из государственного
материального резерва                      8474073
1           Продажа товаров из государственного
материального резерва                      8474073
03             Продажа земли и нематериальных активов          32
2           Продажа нематериальных активов                  32
4                Поступления официальных трансфертов       95008515
01             Трансферты из нижестоящих органов
государственного управления               95008515
1           Трансферты из областных бюджетов,
бюджетов городов Астаны и Алматы          95008515
-------------------------------------------------------------------
Функциональная  !                                     !
группа      !                                     !
Администратор !            Наименование             !   Сумма,
Программа  !                                     ! тыс. тенге
-------------------------------------------------------------------
1       !                  2                  !     3
-------------------------------------------------------------------
II. Затраты                            1196359917
01              Государственные услуги
общего характера                         73193648
101         Администрация Президента Республики
Казахстан                                 1008706
001      Обеспечение деятельности Главы
государства                                864543
002      Прогнозно-аналитическое обеспечение
стратегических аспектов внутренней
и внешней политики государства              70980
003      Обеспечение сохранности архивного фонда,
печатных изданий и их специальное
использование                               73183
102         Хозяйственное управление Парламента
Республики Казахстан                      5832590
001      Обеспечение деятельности Парламента
Республики Казахстан                      5636279
002      Создание автоматизированной системы
мониторинга законопроектов                  11436
003      Строительство и реконструкция объектов
ХОЗУ Парламента Республики Казахстан       184875
104         Канцелярия Премьер-Министра
Республики Казахстан                      1083463
001      Обеспечение деятельности
Премьер-Министра Республики
Казахстан                                   1083463
106         Национальный центр по правам
человека                                    26368
001      Обеспечение деятельности
Уполномоченного по правам человека          26368
201         Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                        11294
002      Обеспечение политических интересов
страны в области общественного
порядка                                     11294
204         Министерство иностранных дел
Республики Казахстан                     12724367
001      Обеспечение внешнеполитической
деятельности                              8500548
002      Участие в международных
организациях и других международных
органах                                   1553926
003      Делимитация и демаркация
государственной границы                    191891
004      Строительство и реконструкция
объектов Министерства иностранных
дел Республики Казахстан                   283000

005  Шетелдік іссапарлар                              695429
008  Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы,    100965
инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын
қамтамасыз ету
009  Қазақстан Республикасының дипломатиялық         1385438
өкілдіктерін орналастыру үшін шетелде
жылжымайтын мүлік объектілерін сатып алу
және салу
010  Қазақстан Республикасының шетелдік мемлекет-      13170
терге заңсыз әкелінген және саудалаудың
құрбандары болған, сондай-ақ шет елдерде
басқа қылмыстардан зардап шеккен және
форс-мажорлық жағдайларда қалған азаматтарына
қаржылық көмек көрсету
217     Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi       30229809
001  Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның     23513814
атқарылуына бақылауды қамтамасыз ету
002  Инвестициялық жобалардың аудитін жүзеге асыру     12100
003  Тарату және банкроттық рәсімдерді жүргізу         75204
004  Акциздік және есептеу-бақылау маркаларын          70559
басып шығару
007  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі        2486377
органдарының ақпараттық жүйелерін құру және
дамыту
008  Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар          355934
паркін жаңарту
015  Сенімді тұлғалардың (агенттердің) қызметте-        3065
ріне ақы төлеу
016  Жекешелендiру, мемлекеттік мүлiктi басқару,      500000
жекешелендiруден кейiнгi қызмет, осымен
және кредит беруге байланысты дауларды
реттеу, кредиттер және мемлекеттік
кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындау
есебiнен алынған немесе өндiрiп алынған мүлiктi
есепке алу, сақтау
017  "Министрліктер үйі" ғимаратын күтіп ұстау және   270968
сақтандыру
019  Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша           50997
бағамдық айырманы төлеу
023  Акцияларының мемлекеттік пакеттері республика-    84725
лық меншіктегі акционерлік қоғамдардың
жарғылық капиталдарының ең төменгі мөлшерін
қамтамасыз ету
024  Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша        25287
сыйлықақылар төлеу
026  Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым     2732394
объектілерін салу
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне               48385
қарсы күрес
220     Қазақстан Республикасы Экономика және            868826
бюджеттiк жоспарлау министрлігі
001  Стратегиялық, орта мерзімді экономикалық         525360
және бюджеттік жоспарлау саласындағы
уәкілетті органның жұмысын қамтамасыз ету
002  Мемлекеттiк басқарудың ахуалдық жүйесiн құру      25000
003  Қазақстан Республикасы Экономика және             32718
бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнің
ақпараттық жүйелерін құру

005      Заграничные командировки                   695429
008      Обеспечение специальной,
инженерно-технической и физической
защиты дипломатических
представительств за рубежом                100965
009      Приобретение и строительство
объектов недвижимости за рубежом
для размещения дипломатических
представительств Республики
Казахстан                                 1385438
010      Оказание финансовой помощи гражданам
Республики Казахстан, незаконно
ввезенным в иностранные государства и
ставшим жертвами торговли, а также
пострадавшим за рубежом от других
преступлений и оказавшимся в
форс-мажорных обстоятельствах               13170
217         Министерство финансов Республики
Казахстан                                30229809
001      Обеспечение исполнения и контроля
за исполнением государственного
бюджета                                  23513814
002      Осуществление аудита
инвестиционных проектов                     12100
003      Проведение процедур ликвидации и
банкротства                                 75204
004      Печатание акцизных и учетно-
контрольных марок                           70559
007      Создание и развитие информационных
систем органов Министерства
финансов Республики Казахстан             2486377
008      Обновление парка автомашин для
государственных органов                    355934
015      Оплата услуг поверенным (агентам)            3065
016      Приватизация, управление
государственным имуществом,
постприватизационная деятельность
и регулирование споров, связанных
с этим и кредитованием, учет,
хранение имущества, полученного
или взысканного в счет исполнения
обязательств по кредитам и
государственным гарантиям                  500000
017      Содержание и страхование здания
"Дом Министерств"                          270968
019      Выплата курсовой разницы по
льготным жилищным кредитам                  50997
023      Обеспечение минимального размера
уставных капиталов акционерных
обществ, государственные пакеты
акций которых находятся в
республиканской собственности               84725
024      Выплата премий по вкладам в
жилищные строительные сбережения            25287
026      Строительство объектов таможенного
контроля и таможенной инфраструктуры      2732394
104      Борьба с наркоманией и наркобизнесом        48385
220         Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан          868826
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
стратегического, среднесрочного
экономического и бюджетного
планирования                               525360
002      Создание ситуационной системы
государственного управления                 25000
003      Создание информационных систем
Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан           32718

005  Жұмылдыру әзірлігі                                19113
010  Қазақстан Республикасының егемен кредиттік        23071
рейтингін қайта қарау мәселелері бойынша
халықаралық рейтинг агенттіктерімен өзара
іс-қимыл жасау
011  Әлеуметтік-экономикалық дамудың талдамалық       242064
зерттеулері
013  Қазақстан Республикасының Индустриялық-            1500
инновациялық дамуы стратегиясын іске
асыру барысында сыртқы бағалау жүргізу
225     Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым         6663340
министрлiгi
002  Iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер        6461352
005  Ғылыми объектілерді салу және қайта жаңарту      126638
007  Мемлекеттік сыйлықтар және стипендиялар           75350
406     Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау       205591
жөніндегі есеп комитетi
001  Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды     195914
қамтамасыз ету
002  Қаржы бақылау объектiлерi бойынша деректердің
ақпараттық базасын құру және дамыту                9677
603     Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және      2590478
байланыс агенттігі
001  Ақпараттандыру және байланыс саласындағы         169536
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
003  Ақпараттандыру және байланыс саласындағы          27720
қолданбалы ғылыми зерттеулер
005  Мемлекеттік деректер базаларын құру              463244
007  Мемлекеттік органдардың электрондық құжат        401836
айналымының бірыңғай жүйесін құру
008  Мемлекеттік органдардың ақпараттық               216800
инфрақұрылымын құру
010  Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің            250920
жұмыс істеуін қамтамасыз ету
011  Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік
ортасын құру                                    1060422
606     Қазақстан Республикасы Статистика               2870397
агенттігi
001  Статистика саласындағы уәкілетті органның       2213202
қызметін қамтамасыз ету
002  Республиканың әлеуметтiк-экономикалық жағдайы    622141
туралы ақпараттық-статистикалық
деректер базасын құру
003  Мемлекеттік статистика органдарының ақпараттық    12000
жүйелерiн құру
004  Мемлекеттiк статистика саласындағы қолданбалы     23054
ғылыми зерттеулер
608     Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет        578921
iстерi агенттiгi
001  Мемлекеттiк қызмет саласындағы уәкілетті         272200
органның қызметін қамтамасыз ету
002  Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын        70560
ақпараттандыру және тестілеу жүйесiнiң
жұмыс iстеуi
003  Мемлекеттік басқару және мемлекеттік қызмет        5000
саласындағы қолданбалы ғылыми-зерттеулер
006  Мемлекеттік қызметшілердің шетелдерде            231161
біліктілігін арттыру
637     Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi       116488
001  Қазақстан Республикасы Конституциялық            116488
Кеңесiнің қызметін қамтамасыз ету
690     Қазақстан Республикасы Орталық сайлау           2260216
комиссиясы

005      Мобилизационная подготовка                  19113
010      Взаимодействие с международными
рейтинговыми агентствами по
вопросам пересмотра суверенного
кредитного рейтинга Республики
Казахстан                                   23071
011      Аналитические исследования
социально-экономического развития          242064
013      Проведение внешней оценки хода
реализации Стратегии
индустриально-инновационного
развития Республики Казахстан                1500
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                      6663340
002      Фундаментальные и прикладные
научные исследования                      6461352
005      Строительство и реконструкция
научных объектов                           126638
007      Государственные премии и стипендии          75350
406         Счетный комитет по контролю за
исполнением республиканского
бюджета                                    205591
001      Обеспечение контроля за исполнением
республиканского бюджета                   195914
002      Создание и развитие информационной
базы данных по объектам финансового
контроля                                     9677
603         Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                    2590478
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
информатизации и связи                     169536
003      Прикладные научные исследования в
области информатизации и связи              27720
005      Создание государственных баз данных        463244
007      Создание единой системы
электронного документооборота
государственных органов                    401836
008      Создание информационной
инфраструктуры государственных
органов                                    216800
010      Обеспечение функционирования
межведомственных информационных
систем                                     250920
011      Создание единой транспортной среды
государственных органов                   1060422
606         Агентство Республики Казахстан
по статистике                             2870397
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
статистики                                2213202
002      Создание информационно-статистических
баз данных о социально-экономическом
положении республики                       622141
003      Создание информационных систем
органов государственной статистики          12000
004      Прикладные научные исследования в
области государственной статистики          23054
608         Агентство Республики Казахстан по
делам государственной службы               578921
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в сфере
государственной службы                     272200
002      Функционирование системы
информатизации и тестирования
кадров государственной службы
республики                                  70560
003      Прикладные научные исследования
в области государственного управления
и государственной службы                     5000
006      Повышение квалификации государственных
служащих за рубежом                        231161
637         Конституционный Совет Республики
Казахстан                                  116488
001      Обеспечение деятельности
Конституционного Совета Республики
Казахстан                                  116488
690         Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан                      2260216

001  Сайлау өткiзуді ұйымдастыру                      932168
002  "Сайлау" автоматтандырылған ақпараттық          1328048
жүйесін құру
694     Қазақстан Республикасы Президентінің Іс         6122794
басқармасы
001  Мемлекет Басшысының, Премьер-Министрдің және    5737825
мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды
адамдарының қызметін қамтамасыз ету
009  Мемлекеттiк органдар үшiн автомашиналар паркiн   384969
жаңарту
02        Қорғаныс                                        74440562
202     Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар       14800856
министрлігі
001  Төтенше жағдайлардың алдын алу, жою және        2723132
мемлекеттік материалдық резерв жүйесін
басқару саласындағы уәкілетті органның
қызметін қамтамасыз ету
002  Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше      11075739
жағдайларды жоюды ұйымдастыру
003  Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін         483400
салу мен қайта жаңарту
004  Өрт қауіпсіздігі саласында сынақтарды талдау       8071
және жүргізу
005  Алматы қаласының бюджетіне көшкінге қарсы        500000
және жер көшкініне қарсы қауіпсіздікті
қамтамасыз етуге берілетін нысаналы даму
трансферттері
007  Мемлекеттік органдар мен мекемелер мамандарын     10514
төтенше жағдай ахуалында іс-әрекет жасауға
даярлау
208     Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi    57815129
001  Қарулы Күштердің жеке құрамын, қару-жарақта-   35503411
рын, әскери және өзге де техникаларын, жабдық-
тарын, жануарларын және инфрақұрылымын
күтіп-ұстау
002  Қарулы Күштер қызметінің негізгі түрлерін       8405376
қамтамасыз ету
003  Қарулы Күштердің ақпараттық жүйелерін құру       536612
004  Қарулы Күштердің инфрақұрылымын дамыту          3300078
006  Қару-жарақ, әскери және өзге де техниканы,      5308282
байланыс жүйелерін жаңғырту және сатып алу
007  Полигондарды жалға беру туралы мемлекетара-     2729645
лық шарттарға сәйкес қару-жарақ пен әскери
техниканы жеткізу және жөндеу
008  Қорғаныс сипатындағы қолданбалы ғылыми            87001
зерттеулер мен тәжірибе-конструкторлық
жұмыстар
015  Әскерге шақырылғанға дейінгілерді әскери-        130000
техникалық мамандықтар бойынша даярлау
016  Қарулы Күштерді материалдық-техникалық          1814724
қамтамасыз ету
678     Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы      1824577
001  Қорғалатын адамдардың қауiпсiздiгiн             1259978
қамтамасыз етуге және салтанатты рәсiмдерді
орындауға қатысу
002  Республикалық ұлан объектілерін салу             564599
03        Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқық,       123153400
сот, қылмыстық-атқару қызметі
104     Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің       344072
Кеңсесі
002  Мемлекеттік органдарда ақпараттық қауіпсіздікті   92628
ұйымдастыру және қамтамасыз ету
003  Мемлекеттiк мекемелерді фельдъегерлік байланыс-  251444
пен қамтамасыз ету
201     Қазақстан Республикасы Ішкі iстер              39689590
министрлiгi
001  Республикалық деңгейде қоғамдық тәртiптi       33554278
қорғау және қоғамдық қауiпсiздiктi
қамтамасыз ету
003  Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың          106094
құқықтары мен бостандықтарын қорғауды
қамтамасыз ету

001      Организация проведения выборов             932168
002      Создание автоматизированной
информационной системы "Сайлау"           1328048
694         Управление делами Президента
Республики Казахстан                      6122794
001      Обеспечение деятельности Главы
государства, Премьер-Министра и
других должностных лиц
государственных органов                   5737825
009      Обновление парка автомашин для
государственных органов                    384969
02              Оборона                                  74440562
202         Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан                     14800856
001      Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в области предупреждения,
ликвидации чрезвычайных ситуаций и
управления системой государственного
материального резерва                     2723132
002      Организация ликвидации чрезвычайных
ситуаций природного и техногенного
характера                                11075739
003      Строительство и реконструкция объектов
защиты от чрезвычайных ситуаций            483400
004      Анализ и проведение испытаний
в области пожарной безопасности              8071
005      Целевые трансферты на развитие бюджету
города Алматы для обеспечения
противолавинной и противооползневой
безопасности                               500000
007      Подготовка специалистов государственных
органов и учреждений к действиям в
условиях чрезвычайной ситуации              10514
208         Министерство обороны Республики
Казахстан                                57815129
001      Содержание личного состава,
вооружения, военной и иной
техники, оборудования, животных и
инфраструктуры Вооруженных Сил           35503411
002      Обеспечение основных видов
деятельности Вооруженных Сил              8405376
003      Создание информационных систем
Вооруженных Сил                            536612
004      Развитие инфраструктуры
Вооруженных Сил                           3300078
006      Модернизация и приобретение
вооружения, военной и иной техники,
систем связи                              5308282
007      Поставка и ремонт вооружения и военной
техники в соответствии с
межгосударственными договорами об
аренде полигонов                          2729645
008      Прикладные научные исследования и
опытно-конструкторские работы
оборонного характера                        87001
015      Подготовка допризывников по
военно-техническим специальностям          130000
016      Материально-техническое обеспечение
Вооруженных Сил                           1814724
678         Республиканская гвардия Республики
Казахстан                                 1824577
001      Участие в обеспечении безопасности
охраняемых лиц и выполнении
церемониальных ритуалов                   1259978
002      Строительство объектов
Республиканской гвардии                    564599
03              Общественный порядок, безопасность,
правовая, судебная, уголовно-
исполнительная деятельность             123153400
104         Канцелярия Премьер-Министра
Республики Казахстан                       344072
002      Организация и обеспечение
информационной безопасности в
государственных органах                     92628
003      Обеспечение фельдъегерской связью
государственных учреждений                 251444
201         Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                     39689590
001      Охрана общественного порядка и
обеспечение общественной
безопасности на республиканском
уровне                                   33554278
003      Обеспечение защиты прав и свобод
лиц, участвующих в уголовном
процессе                                   106094

004  Арнайы және әскери тасымалдар                     52286
007  Қоғамдық тәртіп және қоғамдық қауіпсіздік        359914
объектілерін салу, қайта жаңарту
008  Ішкі істер органдарының ақпараттық жүйелерін     114630
құру
009  3-мемлекеттік жоба                              1500000
016  Жүргiзушi куәлiктерiн, көлiк құралдарын         2226552
мемлекеттiк тiркеу үшiн қажет құжаттарды
және нөмiр белгiлерiн дайындау
017  Қазақстан Республикасы Iшкi iстер                576236
министрлiгiнiң iшкi әскерлерi әскери
бөлiмдерiнiң жауынгерлiк дайындығын арттыру
018  Қазақстан Республикасына келетін шетелдік         11000
азаматтарды көші-қон карточкалармен
қамтамасыз ету
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес  327599
110  Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнің    861001
басқа да көріністеріне қарсы күрес
221     Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі      20621626
001  Мемлекеттің қызметін құқықтық қамтамасыз ету    3833228
002  Сот сараптамаларын жүргiзу                       623096
003  Сотталғандарды ұстау                           10459420
004  Қылмыстық-атқару жүйесi объектілерін салу       1674300
және қайта жаңарту
005  Сотта адвокаттардың заңгерлік көмек көрсетуі     139954
006  Құқықтық насихат                                  71501
008  Әділет органдарының ақпараттық жүйесін құру       30400
009  Қылмыстық-атқару жүйесінің ақпараттық              5000
жүйесін құру
010  Халыққа "жалғыз терезе" қағидаты бойынша қызмет  500000
көрсететін орталықтардың қызметін қамтамасыз
ету
011  Түзету мекемелерінде СПИД індетіне қарсы           3000
іс-қимыл
012  Тергеу-қамауға алынған адамдарды ұстау          2324016
013  Тергеу изоляторларында СПИД індетіне қарсы         1000
іс-қимыл
015  Қазақстан Республикасы азаматтарының             930808
төлқұжаттары мен жеке куәліктерін дайындау
104  Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес   25903
410     Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк      40905852
комитеті
001  Ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету            36741852
002  Ұлттық қауіпсіздік жүйесін дамыту бағдарламасы  4164000
501     Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты             9775553
001  Сот жүйесі органдарының қызметін қамтамасыз ету 9480472
002  Қазақстан Республикасы сот жүйесi органдарының    82500
бiрыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау
жүйесін құру

004      Специальные и воинские перевозки            52286
007      Строительство, реконструкция
объектов общественного порядка и
безопасности                               359914
008      Создание информационных систем
органов внутренних дел                     114630
009      Государственный проект 3                  1500000
016      Изготовление водительских
удостоверений, документов, номерных
знаков для государственной
регистрации транспортных средств          2226552
017      Повышение боеготовности воинских
частей внутренних войск
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан                       576236
018      Обеспечение миграционными
карточками иностранных лиц,
прибывающих в Республику Казахстан          11000
104      Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                              327599
110      Борьба с терроризмом и иными
проявлениями экстремизма и сепаратизма     861001
221         Министерство юстиции Республики
Казахстан                                20621626
001      Правовое обеспечение деятельности
государства                               3833228
002      Проведение судебных экспертиз              623096
003      Содержание осужденных                    10459420
004      Строительство и реконструкция
объектов уголовно-исполнительной
системы                                   1674300
005      Оказание юридической помощи
адвокатами в суде                          139954
006      Правовая пропаганда                         71501
008      Создание информационной системы
органов юстиции                             30400
009      Создание информационной системы
уголовно-исполнительной системы              5000
010      Обеспечение деятельности центров
обслуживания населения по принципу
"одного окна"                              500000
011      Противодействие эпидемии СПИДа в
исправительных учреждениях                   3000
012      Cодержание следственно-арестованных
лиц                                       2324016
013      Противодействие эпидемии СПИДа
в следственных изоляторах                    1000
015      Изготовление паспортов и удостоверений
личности граждан Республики Казахстан      930808
104      Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                               25903
410         Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан                     40905852
001      Обеспечение национальной
безопасности                             36741852
002      Программа развития системы
национальной безопасности                 4164000
501         Верховный Суд Республики Казахстан        9775553
001      Обеспечение деятельности органов
судебной системы                          9480472
002      Создание единой автоматизированной
информационно-аналитической системы
органов судебной системы Республики
Казахстан                                   82500

004  Судьяларды тұрғын үймен қамтамасыз ету           130000
005  Жекелеген негіздемелер бойынша республикалық      82581
меншікке түскен мүлікті бағалау, сақтау және
сату
502     Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы        6340324
001  Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға  6136486
тәуелді актілердің дәлме-дәл және бірізді
қолданылуына жоғары қадағалауды іске асыру
002  Криминалдық және жедел есеп жүргiзу жөніндегі      1838
мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл
003  Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасының   202000
Құқықтық статистика және арнаулы есепке алу
комитетінің ақпараттық жүйесiн құру
618     Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа    4055772
және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттiгi (қаржы полициясы)
001  Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқор-     3921483
лыққа қарсы күрес жөніндегі уәкілетті
органның қызметін қамтамасыз ету
002  Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың           47342
құқықтары мен бостандықтарын қорғауды
қамтамасыз ету
003  Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа      80647
және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттiгiнің автоматтандырылған бiрыңғай
ақпараттық-телекоммуникациялық жүйесiн құру
104  Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес    6300
678     Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы        75000
110  Терроризмге және экстремизм мен сепаратизмнің     75000
басқа да көріністеріне қарсы күрес
680     Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет      1345611
қызметі
001  Мемлекет басшылары мен жекелеген лауазымды      1345611
адамдардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
04        Бiлiм беру                                      66384355
200     Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат        1018363
және спорт министрлігі
002  Спорт бойынша білім беру объектілерін салу       275160
және қайта жаңарту
003  Спортта дарындылық көрсеткен балаларды оқыту     607464
және тәрбиелеу
004  Орта кәсіптік білімді мамандар даярлау           118120
005  Мемлекеттік мәдениет ұйымдары кадрларының         17619
біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
201     Қазақстан Республикасы Ішкі істер               2133111
министрлігі
010  Орта кәсіптік білімді мамандар даярлау           476500
011  Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және              75786
қайта даярлау
012  Жоғары кәсіби білімді мамандарды даярлау        1437375
013  Білім беру объектілерін салу және                143450
қайта жаңарту
202       Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар         202440
министрлігі
006  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлау           202440
204     Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер               25145
министрлiгi
007  Дипломатиялық қызмет органдары үшін                25145
мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау
208     Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi     3748512
005  Білім берудің мамандандырылған ұйымдарында       171522
жалпы білім беру
010  Орта кәсiптiк білiмдi мамандар даярлау           347417
011  Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі          3229573
кәсіби білімді мамандар даярлау
213     Қазақстан Республикасы еңбек және халықты          2051
әлеуметтік қорғау министрлігі
022  Халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік           2051
ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру
және оларды қайта даярлау
220       Қазақстан Республикасы Экономика және            123771
бюджеттік жоспарлау министрлігі
042  Экономика саласындағы басшы қызметкерлердің      123771
біліктілігін арттыру
221     Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі        392330
007  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау           144636
016  Жоғары кәсіптік білімді мамандар даярлау         226625
017  Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды       21069
қайта даярлау
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым        53012357
министрлігі
001  Білім және ғылым саласындағы уәкілетті           567552
органның қызметін қамтамасыз ету
008  Білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу       532000
әдістемелік кешендерін әзірлеу және тәжірибеден
өткізу, білім беру саласында қызмет көрсететін
республикалық ұйымдар және шетелдегі қазақ
диаспорасы үшін оқу әдебиетін шығару және
жеткізу
009  Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу          1357403
010  Республикалық мектеп олимпиадаларын,             376395
конкурстарды, республикалық маңызы бар
мектептен тыс іс-шараларды өткізу
011  Білім беру және ғылым объектілерін салу және    2772909
қайта жаңарту
012  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       11672030
қалаларының бюджеттеріне білім беру
объектілерін салуға және қайта жаңартуға
берілетін нысаналы даму трансферттері
013  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау           628570
014  Бiлiм беру саласындағы қолданбалы ғылыми         105251
зерттеулер
016  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         772684
қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы
органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде
кәсіптік орта оқу орындарында оқитын
студенттердің стипендиялары мөлшерін ұлғайтуға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
017  Мәдениет пен өнер саласында үзіліссiз оқуды     1186782
қамтамасыз ету
020  Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі         21467998
кәсіптік білімді мамандар даярлау
021  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлауда          12791
мемлекеттік кредит беруді ұйымдастыру

004      Обеспечение жильем судей                   130000
005      Оценка, хранение и реализация
имущества, поступившего в республиканскую
собственность по отдельным основаниям       82581
502         Генеральная прокуратура Республики
Казахстан                                 6340324
001      Осуществление высшего надзора за
точным и единообразным применением
законов и подзаконных актов в
Республике Казахстан                      6136486
002      Межгосударственное информационное
взаимодействие по ведению
криминального и оперативного учетов          1838
003      Создание информационной системы
Комитета по правовой статистике и
специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан           202000
618         Агентство Республики Казахстан по
борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)                      4055772
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью                             3921483
002      Обеспечение защиты прав и свобод
лиц, участвующих в уголовном
процессе                                    47342
003      Создание единой автоматизированной
информационно-телекоммуникационной
системы Агентства Республики
Казахстан по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью               80647
104      Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                                6300
678         Республиканская гвардия Республики
Казахстан                                   75000
110      Борьба с терроризмом и иными
проявлениями экстремизма и сепаратизма      75000
680         Служба охраны Президента Республики
Казахстан                                   1345611
001      Обеспечение безопасности глав
государств и отдельных должностных
лиц                                       1345611
04              Образование                              66384355
200         Министерство культуры, информации
и спорта Республики Казахстан             1018363
002      Строительство и реконструкция объектов
образования по спорту                      275160
003      Обучение и воспитание одаренных
в спорте детей                             607464
004      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              118120
005      Повышение квалификации и переподготовка
кадров государственных организаций
культуры                                    17619
201         Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                      2133111
010      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              476500
011      Повышение квалификации и
переподготовка кадров                       75786
012      Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием             1437375
013      Строительство и реконструкция
объектов образования                       143450
202         Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан                       202440
006      Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием              202440
204         Министерство иностранных дел
Республики Казахстан                        25145
007      Переподготовка государственных
служащих для органов
дипломатической службы                      25145
208         Министерство обороны Республики
Казахстан                                 3748512
005      Общеобразовательное обучение в
специализированных организациях
образования                                  171522
010      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              347417
011      Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                              3229573
213         Министерство труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан                                    2051
022      Повышение квалификации и переподготовка
кадров государственных организаций
социальной защиты населения                  2051
220         Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан          123771
042      Повышение квалификации руководящих
работников в сфере экономики               123771
221         Министерство юстиции Республики
Казахстан                                  392330
007      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              144636
016      Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием              226625
017      Повышение квалификации и
переподготовка кадров                       21069
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                     53012357
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
образования и науки                        567552
008      Разработка и апробация учебников и
учебно-методических комплексов для
организаций образования, издание и
доставка учебной литературы для
республиканских организаций,
предоставляющих услуги в области
образования, и казахской диаспоры
за рубежом                                 532000
009      Обучение и воспитание одаренных
детей                                     1357403
010      Проведение республиканских
школьных олимпиад, конкурсов,
межшкольных мероприятий республиканского
значения                                   376395
011      Строительство и реконструкция
объектов образования и науки              2772909
012      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов образования       11672030
013      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              628570
014      Прикладные научные исследования
в области образования                      105251
016      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на увеличение размера стипендий
студентам, обучающимся в средних
профессиональных учебных заведениях
на основании государственного заказа
местных исполнительных органов             772684
017      Обеспечение непрерывного обучения
в области культуры и искусства            1186782
020      Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                             21467998
021      Организация государственного
кредитования подготовки
специалистов с высшим
профессиональным образованием               22791

022  Бiлiм беру жүйесін ақпараттандыру                 80200
023  Мемлекеттік білім беру ұйымдарындағы             163368
кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және
қайта даярлау
025  Білім беру жүйесін әдістемелік қамтамасыз ету    751484
және білім беру қызметтерінің сапасын талдау
027  Бірыңғай ұлттық тестілеу жүйесін жасау           485638
028  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        2947277
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелердің үлгі
штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
029  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        2251428
қалаларының бюджеттеріне жаңадан пайдалануға
берілетін білім беру объектілерін ұстауға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
030  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         247022
қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы
органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде
кәсіптік орта оқу орындарында оқып жатқандар
үшін жол жүруге өтемақы төлеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
031  Алматы қаласының бюджетіне білім беру            500000
объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшін
берілетін нысаналы даму трансферттері
034  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         500000
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелерді Интернетке
қосуға және трафигіне ақы төлеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
035  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         789300
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана
қорларын жаңарту үшін оқулықтар мен оқу
әдістемелік кешендерді сатып алуға және
жеткізуге берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
036  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        2023300
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық
және мультимедиалық кабинеттер құруға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
037  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         286100
қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім
беретін мемлекеттік мекемелердің материалдық-
техникалық базасын нығайтуға берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
038  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         430997
қалаларының бюджеттеріне облыстық (қалалық)
педагог кадрлардың біліктілігін арттыру
институттарының педагог қызметкерлерін қайта
даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
039  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          75000
қалаларының бюджеттеріне облыстық (қалалық)
педагог кадрлардың біліктілігін арттыру
институттарының материалдық-техникалық
базасын нығайтуға ағымдағы нысаналы
трансферттер

022      Информатизация системы образования          80200
023      Повышение квалификации и
переподготовка кадров
государственных организаций
образования                                163368
025      Методологическое обеспечение
системы образования и анализ
качества образовательных услуг             751484
027      Создание единой национальной
системы тестирования                       485638
028      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение содержания
типовых штатов государственных
учреждений общего среднего
образования                               2947277
029      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на содержание вновь
вводимых объектов образования             2251428
030      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на выплату компенсаций на проезд
для обучающихся в средних
профессиональных учебных заведениях на
основании государственного заказа
местных исполнительных органов             247022
031      Целевые трансферты на развитие
бюджету города Алматы для
сейсмоусиления объектов образования        500000
034      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на подключение к
Интернету и оплату трафика
государственных учреждений среднего
общего образования                         500000
035      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на приобретение и доставку
учебников и учебно-методических
комплексов для обновления
библиотечных фондов государственных
учреждений среднего общего
образования                                789300
036      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на создание лингофонных и
мультимедийных кабинетов в
государственных учреждениях среднего
общего образования                        2023300
037      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на укрепление
материально-технической базы
государственных учреждений начального
профессионального образования              286100
038      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на переподготовку
и повышение квалификации
педагогических работников в областных
(городских) институтах повышения
квалификации педагогических кадров         430997
039      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на укрепление материально-
технической базы областных (городских)
институтов повышения квалификации
педагогических кадров                       75000

104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес   28878
226     Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау         4830225
министрлiгi
002  Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау           164722
003  Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі          2798215
кәсіптік білімді мамандар даярлау
013  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          83259
қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы
органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде
кәсіптік орта оқу орындарында оқитын студент-
тердің стипендиялары мөлшерін ұлғайтауға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
014  Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрла-    626723
рының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
015  Медициналық білім беру жүйесін әдістемелік         3248
қамтамасыз ету
021  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          24236
қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы
органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде
кәсіптік орта оқу орындарында оқып жатқандар
үшін жол жүруге өтемақы төлеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
026  Білім беру объектілерін салу және қайта жаңарту  884420
039  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          95631
қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік тапсырыс
шеңберінде орта кәсіптік білім беру бойынша
оқыту құнының ұлғаюы бойынша шығыстарды өтеуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
040  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         149771
қалаларының бюджеттеріне медицина кадрларын,
сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы
менеджерлерді қайта даярлауға және олардың
біліктілігін арттыруға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
501     Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты               62047
003  Сотқа магистрант-үміткерлерді даярлау және        62047
соттар мен сот жүйесі қызметкерлерінің
бiлiктiлiгiн арттыру
608     Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет        229173
iстерi агенттiгi
004  Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау 229173
және бiлiктiлiгiн арттыру
618     Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа     597744
және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі
(қаржы полициясы)
004  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлау           227980
005  Қаржы полициясының объектілерін салу және        369764
қайта жаңарту
694       Қазақстан Республикасы Президентінің Іс            7086
басқармасы
011  Дәрігерлерді шетелдерде қайта даярлау және         7086
мамандандыру

104      Борьба с наркоманией и наркобизнесом        28878
226         Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                      4830225
002      Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием              164722
003      Подготовка специалистов с высшим и
послевузовским профессиональным
образованием                              2798215
013      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на увеличение размера стипендий
студентам, обучающимся в средних
профессиональных учебных заведениях на
основании государственного заказа местных
исполнительных органов                      83259
014      Повышение квалификации и
переподготовка кадров
государственных организаций
здравоохранения                            626723
015      Методологическое обеспечение
системы медицинского образования             3248
021      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на выплату компенсаций на проезд
для обучающихся в средних
профессиональных заведениях на
основании государственного заказа
местных исполнительных органов              24236
026      Строительство и реконструкция объектов
образования                                884420
039      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на возмещение расходов
по увеличению стоимости обучения по
среднему профессиональному образованию
в рамках государственного заказа            95631
040      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на повышение квалификации
и переподготовку медицинских кадров,
а также менеджеров в области
здравоохранения                            149771
501         Верховный Суд Республики Казахстан          62047
003      Подготовка магистрантов-кандидатов
в судьи и повышение квалификации судей
и работников судебной системы               62047
608         Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы            229173
004      Подготовка, переподготовка и
повышение квалификации
государственных служащих                   229173
618         Агентство Республики Казахстан по
борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)                       597744
004      Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием              227980
005      Строительство и реконструкция
объектов финансовой полиции                369764
694         Управление делами Президента
Республики Казахстан                         7086
011      Переподготовка и специализация
врачей за рубежом                            7086

05        Денсаулық сақтау                              56807134
201     Қазақстан Республикасы Ішкi iстер                855780
министрлігі
014  Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының  855780
қызметкерлерiн және олардың отбасы мүшелерiн
емдеу
208     Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi     1218514
012  Әскери қызметшiлердi және олардың отбасы        1218514
мүшелерін емдеу
225     Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым          194941
министрлiгi
019  Балаларды оңалту                                 194941
226     Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау        52860068
министрлiгi
001  Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті          1397025
органның қызметін қамтамасыз ету
005  Облыстық бюджеттерге, Астана қаласының          9032500
бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін салуға
және қайта жаңартуға берілетін нысаналы
даму трансферттері
006  Республикалық деңгейде халықтың                 1683604
санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
007  Республикалық денсаулық сақтау ұйымдары үшін     292436
қанды, оның компоненттерін және препараттарын
өндіру
008  Арнайы медицина резервін сақтау                   37422
009  Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы         1536484
ғылыми зерттеулер
010  Жоғары мамандандырылған медициналық көмек       5397463
көрсету
011  Туберкулезбен ауыратындарға мамандандырылған     782783
және санаторий-сауықтыру медициналық
көмек көрсету
012  Ана мен баланы қорғау                           1324420
016  Денсаулық сақтау объектілерін салу және        17077500
қайта жаңарту
017  Сот-медицина сараптамасы                         726148
018  Денсаулық сақтау саласында тарихи мұра             8774
құндылықтарын сақтау
019  Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру    300000
023  Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда  400000
ұтқыр және телемедицинаны дамыту
025  Республикалық иммундық-биологиялық зертхананы    526000
жарақтандыру
027  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         107052
қалаларының бюджеттеріне жаңадан пайдалануға
берілетін денсаулық сақтау объектілерін ұстауға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
028  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        4163745
қалаларының бюджеттеріне дәрілік заттарды,
вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық
препараттарды сатып алуға берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
032  Алматы қалалық бюджетіне денсаулық сақтау        500000
объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту
үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
035  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         532285
қалаларының бюджеттеріне бес жасқа дейінгі
балаларды дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
036  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         736794
қалаларының бюджеттеріне жүкті әйелдерді
құрамында темір және йод бар препараттармен
қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
037  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         847844
қалаларының бюджеттеріне азаматтардың
жекелеген санаттарын алдын ала медициналық
тексеруді жүзеге асыруға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
038  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        5231000
қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтаудың
медициналық ұйымдарын жергілікті деңгейде
материалдық-техникалық жарақтандыруға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
041  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         200000
қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде
қан орталығын материалдық-техникалық
жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес   18789
678     Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы        41583
003  Әскери қызметшiлердi және олардың отбасы          41583
мүшелерін емдеу
694     Қазақстан Республикасы Президентінің Іс         1636248
басқармасы
003  Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-       40864
эпидемиологиялық салауаттылығы
004  Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық  1562961
көмек көрсету
005  Медициналық ұйымдарды техникалық және             32423
ақпараттық қамтамасыз ету
06        Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік           316199934
қамсыздандыру
213     Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты     315926077
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
001  Еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік       1119010
қорғау және көші-қон саласындағы уәкілетті
органның қызметін қамтамасыз ету

05              Здравоохранение                          56807134
201         Министерство внутренних дел
Республики Казахстан                       855780
014      Лечение военнослужащих, сотрудников
правоохранительных органов и членов
их семей                                   855780
208         Министерство обороны Республики
Казахстан                                 1218514
012      Лечение военнослужащих и членов
их семей                                  1218514
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                       194941
019      Реабилитация детей                         194941
226         Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                     52860068
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
здравоохранения                           1397025
005      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджету города
Астаны на строительство и
реконструкцию объектов
здравоохранения                           9032500
006      Санитарно-эпидемиологическое
благополучие населения на
республиканском уровне                    1683604
007      Производство крови, ее компонентов
и препаратов для республиканских
организаций здравоохранения                292436
008      Хранение специального медицинского
резерва                                     37422
009      Прикладные научные исследования в
области здравоохранения                   1536484
010      Оказание высокоспециализированной
медицинской помощи                        5397463
011      Оказание специализированной и
санаторно-оздоровительной
медицинской помощи больным
туберкулезом                               782783
012      Охрана материнства и детства              1324420
016      Строительство и реконструкция
объектов здравоохранения                 17077500
017      Судебно-медицинская экспертиза             726148
018      Хранение ценностей исторического
наследия в области здравоохранения           8774
019      Создание информационных систем
здравоохранения                            300000
023      Развитие мобильной и телемедицины
в здравоохранении аульной
(сельской) местности                       400000
025      Оснащение республиканской
иммунобиологической лаборатории            526000
027      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на содержание вновь
вводимых объектов здравоохранения          107052
028      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на закуп лекарственных
средств, вакцин и других
иммунобиологических препаратов             4163745
032      Целевые трансферты на развитие
бюджету города Алматы для
сейсмоусиления объектов
здравоохранения                             500000
035      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на лекарственное
обеспечение детей до 5-ти летнего
возраста                                    532285
036      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение беременных
железо- и йодосодержащими препаратами       736794
037      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на осуществление
профилактических медицинских
осмотров отдельных категорий граждан        847844
038      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на материально-техническое
оснащение медицинских организаций
здравоохранения на местном уровне          5231000
041      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на материально-техническое
оснащение центров крови на
местном уровне                              200000
104      Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                                18789
678         Республиканская гвардия Республики
Казахстан                                    41583
003      Лечение военнослужащих и членов их
семей                                        41583
694         Управление делами Президента
Республики Казахстан                       1636248
003      Санитарно-эпидемиологическое
благополучие населения на
республиканском уровне                       40864
004      Оказание медицинской помощи
отдельным категориям граждан               1562961
005      Техническое и информационное
обеспечение медицинских организаций          32423
06              Социальная помощь и социальное
обеспечение                              316199934
213         Министерство труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан                                315926077
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
труда, занятости, социальной
защиты и миграции населения                1119010

002  Зейнетақы бағдарламасы                        209038486
003  Мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар            52025875
004  Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар                24315980
005  Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы                    1629334
006  Жер астындағы және ашық тау-кен жұмыстарында,   1669150
еңбектiң ерекше зиянды және ерекше ауыр
жағдайында жұмыс iстеген адамдарға
мемлекеттiк арнайы жәрдемақылар
007  Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік      3622775
жәрдемақылар
008  Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар     194475
салдарынан зардап шеккен зейнеткерлерге,
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға
біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
010  Ақталған азаматтарға-жаппай саяси қуғын-сүргін   807209
құрбандарына бiржолғы ақшалай өтемақы
011  Қаза болған, қайтыс болған әскери                  1854
қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап
алушыларына, қамқоршыларына бiржолғы төлемдер
012  Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы             44638
ғылыми зерттеулер
013  Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді           6163020
қамтамасыз ету
014  Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы            49239
бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету
015  Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік            165000
орталықтың ақпараттық жүйесін дамыту
016  Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған               414500
жағдайда, сот мемлекетке жүктеген, адам
өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу
018  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        1109618
қалаларының бюджеттеріне Ұлы Отан соғысына
қатысушылар мен мүгедектеріне біржолғы көмек
төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
019  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        1500000
қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қамсыз-
дандыру объектілерін салуға және қайта
жаңартуға берілетін нысаналы даму трансферттері
020  Арал және Қазалы аудандарының халқына атаулы      40000
әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуге Қызылорда
облыстық бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
021  Шалқар ауданының халқына атаулы әлеуметтік        20000
мемлекеттік көмек көрсетуге Ақтөбе облыстық
бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
023  Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек          7144
көрсетуді әдіснамалық қамтамасыз ету
024  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         116602
қалаларының бюджеттеріне Ұлы Отан соғысына
қатысушылар мен мүгедектерінің жол жүруін
қамтамасыз ету үшін берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
025  Жұмыспен қамтудың және кедейшіліктің              50000
ақпараттық базасын дамыту
026  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         365712
қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік мекемелер
мен қазыналық кәсіпорындардың бірінші және
екінші разрядтағы жұмысшыларының лауазымдық
жалақыақыларын (ставкаларын) есептеу үшін
коэффициенттер мөлшерін ұлғайтуға берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
027  Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру       11382902
және әлеуметтік қорғау
028  Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты          6354
әлеуметтік қорғау министрлігінің көші-қон және
демография жөніндегі ақпараттық жүйесін құру
029  Шығыс Қазақстан облысының облыстық бюджетіне      67200
бюджет саласы қызметкерлерінің жалақысына
экологиялық үстемеақыларды төлеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым          202894
министрлігі
026  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         202894
қалаларының бюджеттеріне арнайы (түзету)
білім беру ұйымдары арнаулы техникалық және
орнын толтыру құралдарымен қамтамасыз етуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
603     Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және        70963
байланыс агенттігі
018  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы          70963
қалаларының бюджеттеріне қалалық
телекоммуникациялық желілердің абоненттері
болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын
азаматтарға телефон үшін абоненттік төлем
тарифінің көтерілуін өтеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер

002      Пенсионная программа                     209038486
003      Государственные социальные
пособия                                   52025875
004      Специальные государственные
пособия                                   24315980
005      Пособие на погребение                      1629334
006      Государственные специальные пособия
лицам, работавшим на подземных и
открытых горных работах, на работах
с особо вредными и особо тяжелыми
условиями труда                            1669150
007      Единовременные государственные
пособия в связи с рождением ребенка        3622775
008      Единовременные государственные
денежные компенсации пенсионерам,
получателям государственных
социальных пособий, пострадавшим
вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском ядерном полигоне            194475
010      Единовременная денежная компенсация
реабилитированным гражданам-жертвам
массовых политических репрессий             807209
011      Единовременные выплаты родителям,
усыновителям, опекунам погибших,
умерших военнослужащих                        1854
012      Прикладные научные исследования
в области охраны труда                       44638
013      Обеспечение выплаты пенсий и
пособий                                    6163020
014      Информационно-аналитическое
обеспечение по базе занятости и
бедности                                     49239
015      Развитие информационной системы
Государственного центра по выплате
пенсий                                      165000
016      Возмещение за вред, причиненный
жизни и здоровью, возложенное
судом на государство, в случае
прекращения деятельности
юридического лица                           414500
018      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы для выплаты единовременной
помощи участникам и инвалидам
Великой Отечественной войны                1109618
019      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов социального
обеспечения                                1500000
020      Целевые текущие трансферты областному
бюджету Кызылординской области для
оказания государственной адресной
социальной помощи населению Аральского
и Казалинского районов                      40000
021      Целевые текущие трансферты областному
бюджету Актюбинской области для оказания
государственной адресной социальной
помощи населению Шалкарского района          20000
023      Методологическое обеспечение
оказания инвалидам протезно-
ортопедической помощи                         7144
024      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение проезда
инвалидам и участникам Великой
Отечественной войны                         116602
025      Развитие информационной базы
занятости и бедности                         50000
026      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на увеличение размеров
коэффициентов для исчисления
должностных окладов (ставок) рабочих
первого и второго разрядов
государственных учреждений и
казенных предприятий                        365712
027      Переселение на историческую родину
и социальная защита оралманов             11382902
028      Создание информационной системы
Министерства труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан по миграции и демографии            6354
029      Целевые текущие трансферты областному
бюджету Восточно-Казахстанской области
для выплаты экологических надбавок
к заработной плате работников
бюджетной сферы                              67200
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                        202894
026      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на обеспечение специальных
(коррекционных) организаций
образования специальными техническими
и компенсаторными средствами                202894
603         Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                       70963
018      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на компенсацию повышения
тарифа абонентской платы за телефон
социально защищаемым гражданам,
являющимся абонентами городских
сетей телекоммуникаций                       70963

07        Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық             28716581
217     Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі        2500000
028  "Қазақстандық ипотекалық компания" АҚ           2500000
акцияларының пакетін сатып алу
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда    26216581
министрлiгi
024  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        2890790
қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау
жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму
трансферттері
025  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        6300000
қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммунал-
дық тұрғын-үй қорының тұрғын үйін салуға
берілетін нысаналы даму трансферттері
028  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       11458600
қалаларының бюджеттеріне коммуналдық
шаруашылықтарды дамыту үшін берілетін
нысаналы даму трансферттері
029  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        5467191
қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді
мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму
трансферттері
037  Қарағанды облысының облыстық бюджетіне           100000
Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдау
үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
08        Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық     25895075
кеңiстiк
101     Қазақстан Республикасы Президентінің             109985
Әкімшілігі
004  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау               109985
200     Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат       24557291
және спорт министрлігі
001  Мәдениет, ақпарат және спорт саласындағы         319901
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
006  Мәдениет, ақпарат және спорт саласындағы         136035
қолданбалы ғылыми зерттеулер
007  Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау               533477
008  Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды       382743
қамтамасыз ету
009  Ұлттық фильмдер шығару                           911253
010  Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету            130502
011  Әлеуметтік маңызды және мәдени іс-шараларды      964065
өткізу
012  Театр-концерт ұйымдарының жұмысын қамтамасыз    2324846
ету
014  Cпopт объектілерiн салу және қайта жаңарту      3053760
015  Жоғары жетiстiктер спортын дамыту               2628241
016  Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық            57034
түрлерiн дамытуды қолдау
017  Ақпараттың жалпыға қол жетімділігiн              527881
қамтамасыз ету

07              Жилищно-коммунальное хозяйство            28716581
217         Министерство финансов
Республики Казахстан                       2500000
028        Приобретение пакета акций АО
"Казахстанская ипотечная компания"         2500000
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                      26216581
024      Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на развитие системы
водоснабжения                              2890790
025      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на строительство
жилья государственного коммунального
жилищного фонда                            6300000
028      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие
коммунального хозяйства                   11458600
029      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие
благоустройства городов и
населенных пунктов                         5467191
037      Целевые текущие трансферты
областному бюджету Карагандинской
области на поддержание инфраструктуры
города Приозерска                           100000
08              Культура, спорт, туризм и
информационное пространство               25895075
101         Администрация Президента
Республики Казахстан                        109985
004      Хранение историко-культурных
ценностей                                   109985
200         Министерство культуры, информации
и спорта Республики Казахстан             24557291
001      Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в области культуры,
информации и спорта                         319901
006      Прикладные научные исследования в
области культуры, информации и спорта       136035
007      Хранение историко-культурных
ценностей                                   533477
008      Обеспечение сохранности памятников
историко-культурного наследия               382743
009      Производство национальных фильмов           911253
010      Обеспечение сохранности архивного
фонда                                       130502
011      Проведение социально значимых и
культурных мероприятий                      964065
012      Обеспечение функционирования
театрально-концертных организаций          2324846
014      Строительство и реконструкция
объектов спорта                            3053760
015      Развитие спорта высших достижений          2628241
016      Поддержка развития массового спорта
и национальных видов спорта                  57034
017      Обеспечение общедоступности информации      527881

018  Баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету        23642
019  Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргiзу         8811839
020  Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерiн басып     717956
шығару
021  Ішкі саяси тұрақтылық және қоғамдық келiсiм      152678
саласында мемлекеттiк саясатты жүргізу
023  Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар            21608
024  Мемлекет қайраткерлерiнiң бейнесiн мәңгi           5000
есте сақтау
025  Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстанның басқа да     133676
халықтарының тілдерiн дамыту
026  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        2705784
қалаларының бюджеттерiне мәдениет және спорт
объектiлерiн дамытуға берiлетін нысаналы даму
трансферттері
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесiне қарсы күрес   15370
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым          873839
министрлiгi
003  Ғылыми-мәдени құндылықтарды сақтау                 5291
006  Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-           320948
педагогикалық ақпараттың қол жетімділігін
қамтамасыз ету
040  Жастар саясатын жүргізу                          547600
226     Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау            5170
министрлігі
020  Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттың жалпыға    5170
қол жетiмдiлігін қамтамасыз ету
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда      104597
министрлігі
041  Қазақстанның туристiк имиджiн қалыптастыру       104597
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс          244193
басқармасы
006  Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу            244193
09        Отын-энергетика кешені және жер қойнауын    24100892
пайдалану
217     Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі         484000
039  "Қарағанды көмiр шахтасының" жойылған шахталар   484000
қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген
зиянды өтеу жөнiндегi мiндеттемелерін орындау
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым          194790
министрлігі
024  Сейсмологиялық ақпарат мониторингі               194790
231     Қазақстан Республикасы Энергетика және         23155483
минералдық ресурстар министрлiгi
001  Энергетика және минералдық ресурстар             586987
саласындағы уәкілетті органның қызметін
қамтамасыз ету
002  Мұнай газ жобалары бойынша пайдалану құқығы       38338
мердігерлерге берілуі тиіс мемлекеттiк мүлiктi
есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ету
003  Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы     88100
қолданбалы ғылыми зерттеулер
004  Жылу-энергетика кешені, мұнай-химия және         623400
минералдық ресурстар саласындағы технологиялық
сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
005  Қазақстандық Тоқамақ термоядролық материалтану   992295
реакторын құру
006  Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық             658135
университетінде ауыр иондарды жеделдету
негізінде пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенін құру
008  Уран кеніштерін тұмшалау және жою,               464984
техногендік қалдықтарды көму
009  Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу      533499
010  Жылу-энергетика кешенін дамыту                    66000

018      Обеспечение сохранности архива печати        23642
019      Проведение государственной
информационной политики                    8811839
020      Издание социально важных видов
литературы                                  717956
021      Проведение государственной политики
в области внутриполитической
стабильности и общественного согласия       152678
023      Государственные премии и стипендии           21608
024      Увековечение памяти деятелей
государства                                   5000
025      Развитие государственного языка и
других языков народов Казахстана            133676
026      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на
развитие объектов культуры и спорта        2705784
104      Борьба с наркоманией и наркобизнесом         15370
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                        873839
003      Хранение научно-исторических
ценностей                                     5291
006      Обеспечение доступности научной,
научно-технической и
научно-педагогической информации            320948
040      Проведение молодежной политики              547600
226         Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                          5170
020      Обеспечение общедоступности
информации в области
здравоохранения                               5170
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                        104597
041      Формирование туристского имиджа
Казахстана                                  104597
694         Управление делами Президента
Республики Казахстан                        244193
006      Проведение государственной
информационной политики                     244193
09              Топливно-энергетический комплекс
и недропользование                        24100892
217         Министерство финансов
Республики Казахстан                        484000
039      Исполнение обязательств
"Карагандашахтуголь" по возмещению
ущерба, нанесенного здоровью работников
ликвидированных шахт                        484000
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                        194790
024      Мониторинг сейсмологической информации      194790
231         Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан             23155483
001      Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в сфере энергетики и минеральных
ресурсов                                    586987
002      Обеспечение ведения учета
государственного имущества,
право пользования которым подлежит
передаче подрядчикам по нефтегазовым
проектам                                     38338
003      Прикладные научные исследования
в области геологии использования недр        88100
004      Прикладные научные исследования
технологического характера в области
топливно-энергетического комплекса,
нефтехимии и минеральных ресурсов           623400
005      Создание Казахстанского термоядерного
материаловедческого реактора Токамак        992295
006      Создание в Евразийском национальном
университете им. Л.Н. Гумилева
междисциплинарного научно-
исследовательского комплекса на базе
ускорителя тяжелых ионов                    658135
008      Консервация и ликвидация урановых
рудников, захоронение техногенных отходов   464984
009      Закрытие шахт Карагандинского
угольного бассейна                          533499
010      Развитие топливно-энергетического
комплекса                                    66000

011  Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету         435000
012  Геологиялық ақпаратты түзу                        72417
013  Мемлекеттiк геологиялық зерделеу                1371294
014  Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану          569600
мониторингi
015  Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар      30000
туралы ақпараттық жүйенi дамыту
017  Өздігінен төгіліп жатқан ұңғымаларды жою         752900
және тұмшалау
018  Мұнай операцияларын жүргізу, сондай-ақ           500000
көмірсутегін тасымалдау, қайта өңдеу және
өткізу кезінде келісім шарттарда мемлекет
мүддесін білдіру
019  "Қарағанды шахталарын тарату" РМБК-ке берілген,  144211
жабылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына
келтірілген зиянды өтеу
022  Мемлекеттік бюджет алдындағы міндеттемелерді    4471118
өтеу үшін "Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" АҚ-ның
жарғылық капиталын ұлғайту
023  Арнайы бақылау станцияларында тіркелген ядролық    5080
жарылыстар мен жер сілкіністерінің тарихи
сейсмограммаларының электрондық мұрағатын жасау
024  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        9676950
қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика
жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму
трансферттері
026  Оңтүстік Қазақстанның тұтынушыларын тұрақты     1075175
энергиямен жабдықтауды қамтамасыз ету
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда      266619
министрлiгi
003  Мырғалымсай кен орны кенiштерiн жою              266619
10        Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше  62990469
қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған
ортаны және жануарлар дүниесін қорғау,
жер қатынастары
212     Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы        55015227
министрлiгi
001  Агроөнеркәсіптік кешен, орман және су           5618594
шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның
қызметін қамтамасыз ету
002  Жердің мелиоративтік жай-күйін сақтау және       211728
жақсарту
003  Өсімдіктерді қорғау                             2786076
004  Өсімдіктер карантині                             776420
005  Тұқымдық және көшет материалының сорттық         156845
және себу сапаларын анықтау
006  Ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттік қолдау   8101211
013  Ауыл шаруашылық дақылдарының сорттарын           103916
сынақтан өткізу
014  Ирригациялық және дренаждық жүйелердi жетiлдiру   38665
016  Ауыл шаруашылығын жекешелендiруден кейiнгі        49747
қолдау
017  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        5509099
қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау
жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму
трансферттері
018  Жұқпалы аурулардан сақтануды қамтамасыз ету     4721167
020  Азық-түлік қауіпсіздігін және жұмылдыру         7062362
қажеттіліктерін қамтамасыз ету
021  Ауыл шаруашылығы өндірісін агрохимиялық және     314967
агроклиматтық қамтамасыз ету
023  Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану      264467
025  Су ресурстарын басқаруды жетілдіру және          545622
жерлердi қалпына келтіру
027  Сырдария өзенiнiң арнасын реттеу және Арал      2917764
теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiн сақтау
028  Арал теңiзi өңірінің елдi мекендерiн сумен       313163
жабдықтау және санитариясы
029  Сумен жабдықтау жүйесін салу және қайта жаңарту 4010320
031  Гидротехникалық құрылысты қайта жаңарту         1252026
033  Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау         43095
және өнеркәсіп ағындыларын тазарту
034  Су берумен байланысы жоқ республикалық су        935600
шаруашылығы объектілерін пайдалану
036  Ормандардың сақталуын және тұрақты дамуын       1872868
қамтамасыз ету
037  Балық ресурстарын мемлекеттік есепке алу және    111620
оның кадастры

011      Обеспечение радиационной безопасности       435000
012      Формирование геологической информации        72417
013      Государственное геологическое изучение     1371294
014      Мониторинг недр и недропользования          569600
015      Развитие информационной системы
о недрах и недропользователях                30000
017      Ликвидация и консервация
самоизливающихся скважин                    752900
018      Представление интересов государства
в контрактах на проведение нефтяных
операций, а также при транспортировке,
переработке и реализации углеводородов      500000
019      Возмещение ущерба работникам
ликвидированных шахт, переданных в РГСП
"Карагандаликвидшахт"                       144211
022      Увеличение уставного капитала АО "НАК
"Казатомпром" для погашения обязательств
перед государственным бюджетом             4471118
023      Создание электронного архива исторических
сейсмограмм ядерных взрывов и
землетрясений, зарегистрированных
станциями специального контроля               5080
024      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие
теплоэнергетической системы                9676950
026      Обеспечение стабильного энергоснабжения
потребителей Южного Казахстана             1075175
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                        266619
003      Ликвидация рудников Миргалимсайского
месторождения                               266619
10              Сельское, водное, лесное,
рыбное хозяйство, особоохраняемые
природные территории, охрана окружающей
среды и животного мира, земельные
отношения                                 62990469
212         Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                      55015227
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
агропромышленного комплекса,
лесного и водного хозяйства                5618594
002      Сохранение и улучшение
мелиоративного состояния земель             211728
003      Защита растений                            2786076
004      Карантин растений                           776420
005      Определение сортовых и посевных
качеств семенного и посадочного
материала                                   156845
006      Государственная поддержка развития
сельского хозяйства                        8101211
013      Сортоиспытание сельскохозяйственных
культур                                     103916
014      Усовершенствование ирригационных и
дренажных систем                             38665
016      Постприватизационная поддержка
сельского хозяйства                          49747
017      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на развитие
системы водоснабжения                      5509099
018      Обеспечение эпизоотического
благополучия                               4721167
020      Обеспечение продовольственной
безопасности и мобилизационных нужд        7062362
021      Агрохимическое и агроклиматическое
обеспечение сельскохозяйственного
производства                                314967
023      Охрана и рациональное использование
водных ресурсов                             264467
025      Совершенствование управления
водными ресурсами и восстановление
земель                                      545622
027      Регулирование русла реки Сырдарья
и сохранение северной части
Аральского моря                            2917764
028      Водоснабжение и санитария
населенных пунктов региона
Аральского моря                             313163
029      Строительство и реконструкция
системы водоснабжения                      4010320
031      Реконструкция гидротехнических
сооружений                                 1252026
033      Охрана подземных вод и очистка
промышленных стоков в городе
Усть-Каменогорске                            43095
034      Эксплуатация республиканских
водохозяйственных объектов, не
связанных с подачей воды                    935600
036      Обеспечение сохранения и
устойчивого развития лесов                 1872868
037      Государственный учет и кадастр
рыбных ресурсов                             111620

038  Балық ресурстарын молайту                        586823
039  Батыс Тянь-Шань биоәралуандығын сақтау            47907
040  Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды және        2093258
жануарлар дүниесін сақтау мен дамытуды
қамтамасыз ету
041  Нұра-Есіл өзендері алабының қоршаған             337698
ортасын оңалту және басқару
042  Агроөнеркәсіп кешен саласындағы қолданбалы      2004000
ғылыми зерттеулер
044  Ормандарды сақтау және республиканың орманды      37567
аумақтарын көбейту
045  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы          170850
министрлігінің ақпараттық-маркетингтік
жүйесін құру
046  Агроөнеркәсiп кешені саласының дамуын            147527
нормативтiк-әдiстемелiк қамтамасыз ету
047  Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен     65493
жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін
мемлекеттік есепке алу және тіркеу
049  Республика меншігіне жататын ауыз сумен жабдық-  722390
таудың баламасыз көздері болып табылатын
сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелері-
нен алынатын ауыз суды беру бойынша қызметтер
құнын субсидиялау
054  Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік  794360
құрылыстардың апатты учаскелерін күрделі жөндеу
және қалпына келтіру
055  Аграрлық ғылым саласындағы мемлекеттік              600
сыйлықтар
056  Қазақстанның ауыл шаруашылығы өнімдерінің         86614
бәсекеге қабілеттілігін арттыру
104  Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес    2528
743  Өсімдіктер мен жануарлардың гендік               200270
ресурстарының ұлттық қоймасын салу
234     Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны          4092610
қорғау министрлігі
001  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті    1606279
органның қызметін қамтамасыз ету
002  Стратегиялық, трансшекаралық және экологиялық     10951
қауіпті объектілерге мемлекеттік экологиялық
сараптама жүргізу
003  Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми        250000
зерттеулер
004  Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу         676730
және қайта жаңарту
005  Қоршаған ортаны қорғау объектілерін оңалту       164314
007  Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық жүйесін      41000
құру және дамыту
008  Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу      489979
009  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы         853357
қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны
қорғау объектілерін салуға және қайта жаңартуға
берілетін нысаналы даму трансферттері
606     Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі       81571
005  Ауыл шаруашылығы санағын жүргізу                  81571
614     Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын          3665830
басқару агенттiгi
001  Жер ресурстарын мемлекеттік басқаруды            647293
қамтамасыз ету
002  Жер қатынастарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету  1295712
003  Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған   600000
ақпараттық жүйесiн құру
004  Топография-геодезиялық және картографиялық       534389
өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
005  Республикалық картографиялық фабриканы салу      549370
006  Жер ресурстарын басқару саласындағы қолданбалы    39066
ғылыми зерттеулер
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс          135231
басқармасы
007  Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау,  135231
молайту
11        Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және        1279962
құрылыс қызметі
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда     1279962
министрлiгi
005  Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер  25200
006  Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми        968802
зерттеулер

038      Воспроизводство рыбных ресурсов             586823
039      Сохранение биоразнообразия
Западного Тянь-Шаня                          47907
040      Обеспечение сохранения и развития
особоохраняемых природных
территорий и животного мира                2093258
041      Реабилитация и управление
окружающей средой бассейна рек
Нура-Ишим                                   337698
042      Прикладные научные исследования
в области агропромышленного
комплекса                                  2004000
044      Сохранение лесов и увеличение
лесистости территории республики             37567
045      Создание информационно-
маркетинговой системы Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан                                   170850
046      Нормативно-методическое
обеспечение развития отраслей
агропромышленного комплекса                 147527
047      Государственный учет и регистрация
тракторов, прицепов к ним,
самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных
машин и механизмов                           65493
049      Субсидирование стоимости услуг по
подаче питьевой воды из особо
важных групповых систем
водоснабжения, являющихся
безальтернативными источниками
питьевого водоснабжения,
находящимися в республиканской
собственности                               722390
054      Капитальный ремонт и восстановление
особо аварийных участков
межхозяйственных каналов и
гидромелиоративных сооружений               794360
055      Государственные премии в области
аграрной науки                                 600
056      Повышение конкурентоспособности
сельскохозяйственной продукции
Казахстана                                   86614
104      Борьба с наркоманией и
наркобизнесом                                 2528
743      Строительство Национального
хранилища генетических ресурсов
растений и животных                         200270
234         Министерство охраны окружающей
среды Республики Казахстан                 4092610
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
охраны окружающей среды                    1606279
002      Проведение государственной
экологической экспертизы
стратегических, трансграничных и
экологически опасных объектов                10951
003      Научные исследования в области
охраны окружающей среды                     250000
004      Строительство и реконструкция
объектов охраны окружающей среды            676730
005      Реабилитация объектов охраны
окружающей среды                            164314
007      Создание и развитие информационной
системы охраны окружающей среды              41000
008      Проведение наблюдений за
состоянием окружающей среды                 489979
009      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на
строительство и реконструкцию объектов
охраны окружающей среды                     853357
606         Агентство Республики Казахстан
по статистике                                81571
005      Проведение сельскохозяйственной
переписи                                     81571
614         Агентство Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами            3665830
001      Обеспечение государственного
управления земельными ресурсами             647293
002      Обеспечение осуществления
земельных отношений                        1295712
003      Создание автоматизированной
информационной системы
Государственного земельного
кадастра                                    600000
004      Обеспечение топографо-геодезической
и картографической продукцией и ее
хранение                                    534389
005      Строительство Республиканской
картографической фабрики                    549370
006      Прикладные научные исследования
в области управления земельными
ресурсами                                    39066
694         Управление делами Президента
Республики Казахстан                        135231
007      Охрана, защита, воспроизводство
лесов и животного мира                      135231
11              Промышленность, архитектурная,
градостроительная и строительная
деятельность                               1279962
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                       1279962
005      Прикладные научные исследования
в области строительства                      25200
006      Прикладные научные исследования
технологического характера                  968802

008  Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету                108235
014  Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі       177725
саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды
жетілдіру
12        Көлiк және коммуникациялар                    90903020
215     Қазақстан Республикасы Көлiк және              86838557
коммуникация министрлiгi
001  Көлiк және коммуникациялар саласындағы          1099321
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
002  Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын     39206937
дамыту
003  Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі, 15600824
орташа және ағымды жөндеу, ұстау, көгалдан-
дыру, диагностика және аспаптық құралдармен
тексеру
005  Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын      1119054
қамтамасыз ету және шлюздердi күтіп-ұстау
006  Әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту                3688542
008  Темір жол көлігі инфрақұрылымын дамыту           439190
009  Әлеуметтік маңызы бар облысаралық бағыттар      8862200
бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын
субсидиялау
010  Көлiк және коммуникациялар саласындағы            83400
қолданбалы ғылыми зерттеулер
011  Темір жол саласының стандарттарын әзірлеу         23040
013  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы        1107800
қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік маңызы
бар ауданаралық (қалааралық) және ішкі бағыт-
тардағы темір жол жолаушылар тасымалдарын
субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
019  Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау         600000
020  Су көлігі инфрақұрылымын дамыту                  350000
028  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       14419318
қалаларының бюджеттеріне көлік жүйесін
дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
030  "Transport tower" әкімшілік-технологиялық        238931
кешені ғимаратын күтіп-ұстау
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым           13856
министрлігі
042  "Байқоңыр" кешенінің жалға алынған мүлкінің есебі  9107
043  Қазақстан Республикасының ғарышкер                 4749
үміткерлерін даярлау
603     Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру           4050607
және байланыс агенттігі
002  Радиожиілік өрісінің және радиоэлектрондық       110000
құралдардың мониторинг жүйесін құру
006  Радиожиілік өрісінің және радиоэлектрондық       256694
құралдардың мониторинг жүйесін техникалық
сүйемелдеу
017  Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап       3683913
байланыс қызметтерін ұсыну жөніндегі
залалдарына өтемақы

008      Обеспечение хранения информации             108235
014      Совершенствование нормативно-
технических документов в сфере
архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности                 177725
12              Транспорт и коммуникации                  90903020
215         Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан         86838557
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
транспорта и коммуникаций                  1099321
002      Развитие автомобильных дорог на
республиканском уровне                    39206937
003      Капитальный, средний и текущий
ремонт, содержание, озеленение,
диагностика и инструментальное
обследование автодорог
республиканского значения                 15600824
005      Обеспечение водных путей в
судоходном состоянии и содержание
шлюзов                                     1119054
006      Развитие инфраструктуры воздушного
транспорта                                 3688542
008      Развитие инфраструктуры
железнодорожного транспорта                 439190
009      Субсидирование железнодорожных
пассажирских перевозок по социально
значимым межобластным сообщениям           8862200
010      Прикладные научные исследования
в области транспорта и
коммуникаций                                 83400
011      Разработка стандартов
железнодорожной отрасли                      23040
013      Целевые текущие трансферты
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на субсидирование
железнодорожных пассажирских перевозок
по социально значимым межрайонным
(междугородным) и внутренним сообщениям    1107800
019      Субсидирование регулярных
внутренних авиаперевозок                    600000
020      Развитие инфраструктуры водного
транспорта                                  350000
028      Целевые трансферты на развитие
областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие
транспортной инфраструктуры               14419318
030      Содержание здания административно-
технологического комплекса
"Transport tower"                           238931
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                         13856
042      Учет арендованного имущества
комплекса "Байконур"                          9107
043      Подготовка кандидатов в космонавты
Республики Казахстан                          4749
603         Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи                     4050607
002      Создание системы мониторинга
радиочастотного спектра и
радиоэлектронных средств                    110000
006      Техническое сопровождение системы
мониторинга радиочастотного
спектра и радиоэлектронных средств          256694
017      Компенсация убытков операторов
сельской связи по предоставлению
универсальных услуг связи                  3683913

13        Басқалар                                       75533889
202      Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар        4860165
министрлігі
008  Мемлекеттік материалдық резервті                4860165
қалыптастыру және сақтау
203     Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды    1065776
реттеу агенттігі
001  Табиғи монополия субъектілерінің қызметін        961376
реттеуді, бақылауды қамтамасыз ету
002  Монополистер қызметінің мониторингі бойынша      104400
электрондық деректер базасын құру
204     Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер              280935
министрлiгi
006  Өкiлдiк шығындар                                 280935
217     Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі       46777327
009  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       31018414
қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік
қызметшілердің, мемлекеттік мекемелердің
мемлекеттік қызметші болып табылмайтын
қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар
қызметкерлерінің жалақыларын ұлғайтуға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
010  Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві      15758913
220     Қазақстан Республикасы Экономика және            970000
бюджеттік жоспарлау министрлігі
004  Республикалық бюджеттік инвестициялық            670000
жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-
экономикалық негіздемелерін әзірлеу және
сараптау
008  Облыстық бюджеттерге экономикасы күйзеліске       21500
ұшыраған шағын қалалардың тіршілік ету
объектілерін күрделі жөндеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер
015  Облыстық бюджеттерге экономикасы күйзеліске      278500
ұшыраған шағын қалаларды дамытуға берілетін
нысаналы даму трансферттері
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда     4219615
министрлiгi
001  Индустрия және сауда саласындағы уәкілетті      1690800
органның қызметін қамтамасыз ету
007  Стандарттау, сертификаттау, метрология және       10500
сапа жүйесі саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер
009  Астана қаласында эталондық орталықты салу       1200000
012  Қазақстан Республикасында кәсіпкерлікті            4467
қолдау жөніндегі ақпараттық жүйені дамыту
013  Стандарттау, метрология және сертификаттау       652700
жүйесін жетілдіру
016  Жаңа технологияларды құру және дамыту             92000
017  Экспорттық бақылаудың ақпараттық жүйесін           7000
дамыту
027  Ақпараттық технологиялар паркінің жұмыс           11648
істеуін қамтамасыз ету

13              Прочие                                    75533889
202         Министерство по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан             4860165
008      Формирование и хранение государственного
материального резерва                      4860165
203         Агентство Республики Казахстан по
регулированию естественных монополий       1065776
001      Обеспечение регулирования, контроля
деятельности субъектов естественной
монополии                                   961376
002      Создание электронной базы данных
по мониторингу деятельности монополистов    104400
204         Министерство иностранных дел
Республики Казахстан                        280935
006      Представительские затраты                   280935
217         Министерство финансов Республики
Казахстан                                 46777327
009      Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и
Алматы на увеличение заработной платы
государственным служащим, работникам
государственных учреждений,
не являющимся государственными
служащими, и работникам казенных
предприятий                               31018414
010      Резерв Правительства Республики
Казахстан                                 15758913
220         Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан           970000
004      Разработка и экспертиза технико-
экономических обоснований
республиканских бюджетных
инвестиционных проектов (программ)          670000
008      Целевые текущие трансферты
областным бюджетам на капитальный
ремонт объектов жизнеобеспечения
малых городов с депрессивной
экономикой                                   21500
015      Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам на развитие малых
городов с депрессивной экономикой           278500
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                       4219615
001      Обеспечение деятельности
уполномоченного органа в области
индустрии и торговли                       1690800
007      Прикладные научные исследования
в области стандартизации,
сертификации, метрологии и систем
качества                                     10500
009      Строительство эталонного центра в
городе Астане                              1200000
012      Развитие информационной системы
по поддержке предпринимательства
в Республике Казахстан                        4467
013      Совершенствование системы
стандартизации, метрологии и
сертификации                                652700
016      Создание и развитие новых
технологий                                   92000
017      Развитие информационной системы
экспортного контроля                          7000
027      Обеспечение функционирования
"Парка информационных технологий"            11648

038  Ақпараттық технологиялық паркін дамыту           550500
234     Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны          1471271
қорғау министрлiгi
006  Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу         1471271
608     Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет        616472
істері агенттігі
005  Астана қаласының бюджетіне мемлекеттік           616472
органдардың және мемлекеттік мекемелердің
қызметкерлеріне тұрғын үй салуға және
сатып алуда үлестік қатысуға берілетін
нысаналы даму трансферттері
694     Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс        15272328
басқармасы
008  Қазақстан Республикасы Президентiнің Іс        15272328
басқармасының объектiлерiн салу және қайта
жаңарту
14         Борышқа қызмет көрсету                         30075730
217     Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi       30075730
013  Үкiметтiк борышты қамтамасыз ету               30075730
15         Ресми трансферттер                             146685266
217     Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi      146685266
066  Республикалық бюджеттен Ұлттық қорға           13657725
берiлетiн ресми трансферттер
400  Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру        133027541
ІІІ. Операциялық сальдо                       34466435
ІV. Таза бюджеттік кредит беру               48002548
Бюджеттік кредиттер                           60459925
04        Бiлiм беру                                  3555427
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым        3399396
министрлiгi
015  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлауда       3399396
мемлекеттік білім беруді кредиттеу
226     Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау         156031
министрлігі
004  Жоғары кәсіби білімді мамандар даярлауда        156031
мемлекеттік білім беруді кредиттеу
07        Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық            42000000
233     Қазақстан Республикасы Индустрия және           42000000
сауда министрлігі
002  Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы       42000000
қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй салуға
кредиттер беру
10        Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы,          813041
ерекше қорғалатын табиғи аумақтар,
қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін
қорғау, жер қатынастары
212     Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы         813041
министрлiгi
026  Су ресурстарын басқару және жердi қалпына        813041
келтiруді жетілдіру жобасына кредит беру

038      Развитие Парка информационных технологий    550500
234         Министерство охраны окружающей
среды Республики Казахстан                 1471271
006      Ведение гидрометеорологического
мониторинга                                1471271
608         Агентство Республики Казахстан по
делам государственной службы                616472
005        Целевые трансферты на развитие бюджету
города Астаны на долевое участие в
строительстве и приобретение жилья
для работников государственных органов
и государственных учреждений                616472
694          Управление делами Президента
Республики Казахстан                      15272328
008      Строительство и реконструкция объектов
Управления делами Президента Республики
Казахстан                                 15272328
14              Обслуживание долга                        30075730
217         Министерство финансов Республики
Казахстан                                 30075730
013      Обслуживание правительственного
долга                                     30075730
15              Официальные трансферты                   146685266
217         Министерство финансов Республики
Казахстан                                146685266
066      Официальные трансферты,
передаваемые из республиканского
бюджета в Национальный фонд               13657725
400      Субвенции областным бюджетам             133027541
III. Операционное сальдо                  34466435
IV. Чистое бюджетное кредитование         48002548
Бюджетные кредиты                         60459925
04               Образование                               3555427
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                       3399396
015      Государственное образовательное
кредитование подготовки
специалистов с высшим
профессиональным образованием              3399396
226         Министерство здравоохранения
Республики Казахстан                        156031
004      Государственное образовательное
кредитование подготовки
специалистов с высшим
профессиональным образованием               156031
07              Жилищно-коммунальное хозяйство            42000000
233         Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                      42000000
002      Кредитование областных бюджетов,
бюджетов городов Астаны и Алматы
на строительство жилья                    42000000
10              Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство, особоохраняемые природные
территории, охрана окружающей
среды и животного мира, земельные
отношения                                   813041
212         Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                        813041
026      Кредитование проекта
совершенствования управления
водными ресурсами и восстановления
земель                                      813041

12        Көлiк және коммуникациялар                    6940853
215     Қазақстан Республикасы Көлік және               355853
коммуникация министрлiгi
007  Астана қаласында халықаралық әуежай              355853
құрылысына кредит беру
225     Қазақстан Республикасы Білім және ғылым         6585000
министрлігі
041  "Байқоңыр" ғарыш айлағында "Байтерек" ғарыштық  6585000
зымыран кешенін құруға кредит беру
13        Басқалар                                        7150604
217     Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi        7150604
011  Мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндетте-       6550604
мелерді орындау
012  Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы      600000
бар қала, астана бюджеттерінің кассалық
алшақтығын жабуға арналған Қазақстан
Республикасы Yкiметiнiң резервi
___________________________________________________________________
Санаты                     Атауы                         Сомасы,
Сыныбы                                                мың теңге
Ішкi сыныбы
___________________________________________________________________
1                         2                              3
___________________________________________________________________
Бюджеттік кредиттерді өтеу                    12457377
5         Бюджеттік кредиттерді өтеу                    12457377
01      Бюджеттік кредиттерді өтеу                      8215209
1    Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік        8215209
кредиттерді өтеу
02      Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша        4242168
талаптарды қайтару
1    Төленген мемлекеттік кепілдіктер бойынша        4242168
талаптарды заңды тұлғалардың қайтаруы
____________________________________________________________________
Функционалдық топ                                       Сомасы,
Әкімші                  Атауы                       мың теңге
Бағдарлама
____________________________________________________________________
1                    2                             3
____________________________________________________________________
V. Қаржы активтерімен жасалатын          100228111
операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу               100228111
01          Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
көрсету                                          501261
217    Қазақстан Республикасы                      491551
Қаржы министрлiгi
006  Халықаралық қаржы ұйымдарының
акцияларын сатып алу                             491551
690    Қазақстан Республикасы                        9710
Орталық сайлау комиссиясы
003  Инженерлік-техникалық орталық құру                 9710

12              Транспорт и коммуникации                   6940853
215         Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан           355853
007      Кредитование строительства
международного аэропорта в городе
Астане                                      355853
225         Министерство образования и науки
Республики Казахстан                       6585000
041      Кредитование создания космического
ракетного комплекса "Байтерек" на
космодроме "Байконур"                      6585000
13              Прочие                                     7150604
217         Министерство финансов Республики
Казахстан                                  7150604
011      Выполнение обязательств по
государственным гарантиям                  6550604
012      Резерв Правительства
Республики Казахстан на покрытие
кассового разрыва областных
бюджетов, бюджетов городов
республиканского значения,
столицы                                     600000
-------------------------------------------------------------------
Категория       !                                     !
Класс        !                                     !  Сумма,
Подкласс   !            Наименование             !тыс. тенге
!                                     !
-------------------------------------------------------------------
1       !                  2                  !     3
-------------------------------------------------------------------
Погашение бюджетных кредитов             12457377
5               Погашение бюджетных кредитов             12457377
01             Погашение бюджетных кредитов              8215209
1          Погашение бюджетных кредитов,
выданных из государственного
бюджета                                   8215209
02             Возврат требований по оплаченным
государственным гарантиям                 4242168
1          Возврат юридическими лицами
требований по оплаченным
государственным гарантиям                 4242168
-------------------------------------------------------------------
Функциональная  !                                     !
группа      !                                     !
Администратор !            Наименование             !   Сумма,
Программа  !                                     ! тыс. тенге
-------------------------------------------------------------------
1       !                  2                  !     3
-------------------------------------------------------------------
V. Сальдо по операциям с
финансовыми активами                 100228111
Приобретение финансовых активов      100228111
01                   Государственные услуги общего
характера                               501261
217             Министерство финансов
Республики Казахстан                    491551
006           Приобретение акций международных
финансовых организаций                  491551
690             Центральная избирательная
комиссия Республики Казахстан            9710
003           Создание инженерно-технического
центра                                   9710

04        Білім беру                                  720000
225    Қазақстан Республикасы                      720000
Білім және ғылым министрлігі
032  Білім беруді және ғылымды институционалдық       720000
дамыту
07        Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық             11900000
217    Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі                               11900000
053  Тұрғын үй құрылысының мемлекеттік
бағдарламасын іске асыруды
институционалдық қамтамасыз ету                11900000
08        Мәдениет, спорт, туризм және
ақпараттық кеңiстiк                        1929387
200    Қазақстан Республикасы Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлігі             1929387
022  Бұқаралық ақпарат құралдарын
институционалдық дамыту                         1929387
09        Отын-энергетика кешені және жер
қойнауын пайдалану                         5773000
231    Қазақстан Республикасы Энергетика
және минералдық ресурстар министрлігі      5773000
007  Курчатов қаласында "Ядролық технологиялар
паркі" технопаркін құру                          273000
016  "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ-тың жарғылық
капиталын ұлғайту                               1000000
033  Амангелдi газ кен орындары тобын игеру          4500000
10        Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы,
ерекше қорғалатын табиғи аумақтар,
қоршаған ортаны және жануарлар
дүниесін қорғау, жер қатынастары          24784700
212    Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлiгi                   24784700
043  Ауыл шаруашылығын институционалды дамыту         24784700
12        Көлiк және коммуникациялар                 3839920
215    Қазақстан Республикасы Көлiк және          1762085
коммуникация министрлiгi
012  Астана қаласының халықаралық
әуежайын дамыту                                 1762085
603    Қазақстан Республикасы
Ақпараттандыру және байланыс               2077835
агенттігі
004  Байланыс пен хабар таратудың ұлттық
спутниктік жүйесін дамыту                        633126
013  Почта-жинақтау жүйесін дамыту                   1444709
13        Басқалар                                  52779843
217    Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі                         13670000
027    Мемлекетаралық инвестициялық банк құру         13170000
029  Мемлекеттік аннуитеттік компания құру            500000
220    Қазақстан Республикасы Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрлігі       1373887
012  Маркетингтік-талдамалық зерттеулер
орталығын дамыту                                1373887
233    Қазақстан Республикасының Индустрия
және сауда министрлiгi                    37735956
018  Индустриялық-инновациялық даму стратегия.      26193456
сын іске асыруды институционалдық
қамтамасыз ету

04                   Образование                            720000
225             Министерство образования и науки
Республики Казахстан                   720000
032           Институциональное развитие
образования и науки                    720000
07                   Жилищно-коммунальное хозяйство        11900000
217             Министерство финансов Республики
Казахстан                             11900000
053           Институциональное обеспечение
реализации Государственной
программы жилищного строительства     11900000
08                   Культура, спорт, туризм и
информационное пространство            1929387
200             Министерство культуры, информации
и спорта Республики Казахстан          1929387
022           Институциональное развитие
средств массовой информации            1929387
09                   Топливно-энергетический комплекс
и недропользование                     5773000
231             Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан          5773000
007           Создание технопарка "Парк ядерных
технологий" в городе Курчатове          273000
016           Увеличение уставного капитала
АО "НК "КазМунайГаз"                   1000000
033           Освоение Амангельдинской группы
месторождений газа                     4500000
10                   Сельское, водное, лесное, рыбное
хозяйство, особоохраняемые
природные территории, охрана
окружающей среды и животного мира,
земельные отношения                   24784700
212             Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан                  24784700
043           Институциональное развитие сельского
хозяйства                             24784700
12                   Транспорт и коммуникации               3839920
215             Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан      1762085
012           Развитие международного аэропорта
города Астаны                          1762085
603             Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи              2077835
004           Развитие национальной спутниковой
системы связи и вещания                 633126
013           Развитие почтово-сберегательной
системы                                1444709
13                   Прочие                                52779843
217             Министерство финансов Республики
Казахстан                             13670000
027           Создание межгосударственного
инвестиционного банка                 13170000
029           Создание Государственной аннуитетной
компании                                500000
220             Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан      1373887
012          Развитие Центра маркетингово-
аналитических исследований             1373887
233             Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан                  37735956
018          Институциональное обеспечение
реализации Стратегии
индустриально-инновационного
развития                              26193456

032  Шағын кәсіпкерлікті дамыту                     11542500
___________________________________________________________________
Санаты                     Атауы                         Сомасы,
Сыныбы                                                мың теңге
Ішкi сыныбы
___________________________________________________________________
1                         2                              3
___________________________________________________________________
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан
түсетін түсімдер                           2000000
6         Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан
түсетін түсімдер                           2000000
01     Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан
түсетін түсімдер                           2000000
1   Қаржы активтерін ел ішінде сатудан
түсетін түсімдер                                2000000
___________________________________________________________________
Атауы                         Сомасы,
мың теңге
___________________________________________________________________
1                              2
___________________________________________________________________
VI. Бюджет тапшылығы                    -113764224
VII. Бюджет тапшылығын қаржыландыру      113764224
________________________
"2005 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2004 жылғы 2 желтоқсандағы
N 3-ІІІ ҚРЗ
Заңына 2-ҚОСЫМША
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
Шикізат секторы ұйымдарынан түсетін,
республикалық бюджетке есептелетін 2005 жылға
арналған түсімдердің көлемдері
____________________________________________________________________
P/c|                   Атауы                          |  Сомасы,
N |                                                  | мың теңге
____________________________________________________________________
1                              2                           3
____________________________________________________________________
Барлығы                                        136577253
Корпорациялық табыс салығы - барлығы                107044630
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін
тізбе бойынша заңды тұлғалардан - шикізат секторы
ұйымдарынан алынатын корпорациялық табыс салығы       79827320
Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін
тізбе бойынша шикізат секторы ұйымдары төлем
көзінен ұстайтын резидент заңды тұлғалардан
алынатын корпорациялық табыс салығы                    3686310
Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін
тізбе бойынша шикізат секторы ұйымдары төлем
көзінен ұстайтын резидент емес заңды
тұлғалардан алынатын корпорациялық табыс салығы       23531000
2   Шикізат секторы ұйымдарынан (Қазақстан
Республикасының Үкіметі белгілейтін тізбе
бойынша заңды тұлғалардан) роялти                     16141453
3   Қазақстан Республикасының шикізат секторы
ұйымдарынан (Қазақстан Республикасының
Үкіметі белгілейтін тізбе бойынша заңды
тұлғалардан) жасалған келісім-шарттар бойынша
өнімді бөлу жөніндегі үлесі                           13391170
___________________________
"2005 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2004 жылғы 2 желтоқсандағы
N 3-ІІІ ҚРЗ
Заңына 3-ҚОСЫМША
Республикалық меншіктегі және тау-кен өндіру мен өңдеу
салаларына жататын мүлікті жекешелендіруден 2005
жылға арналған республикалық бюджетке түсетін
түсімдерінің көлемдері
__________________________________________________________________
Атауы                |    Сомасы, мың теңге
__________________________________________________________________
Республикалық меншіктегі және тау-кен
өндіру мен өңдеу салаларына жататын
мүлікті жекешелендіруден 2005 жылға
арналған республикалық бюджетке түсетін
түсімдердің көлемдері                              0
___________________________
"2005 жылға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2004 жылғы 2 желтоқсандағы
N 3-ІІІ ҚРЗ
Заңына 4-ҚОСЫМША
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - 2005.05.16.  N 49  (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Заңымен.
2005 жылға арналған республикалық бюджеттің
бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды)
іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталатын
бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму
бағдарламаларының тізбесі
____________________________________________________________________
Функционалдық топ
Әкімші                            Атауы
Бағдарлама
____________________________________________________________________
1                                2
____________________________________________________________________
Инвестициялық жобалар
01        Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету
102    Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық
басқармасы
002  Заң жобалары мониторингінің автоматтандырылған
жүйесін құру
003  Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық
басқармасы объектілерін салу және қайта жаңарту
204    Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
004  Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
объектілерін салу және қайта жаңарту
217    Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
007  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі органдарының
ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
026  Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым
объектілерін салу
220    Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлігі
002  Мемлекеттік басқарудың ахуалдық жүйесін құру
003  Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру
225    Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
министрлiгi
005 Ғылыми объектілерді салу және қайта жаңарту
406    Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау
жөніндегі есеп комитетi
002  Қаржы бақылау объектілері бойынша деректердің
ақпараттық базасын құру және дамыту
603    Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттігі
005  Мемлекеттік деректер базаларын құру
007  Мемлекеттік органдардың электрондық құжат
айналымының бірыңғай жүйесін құру
008  Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру
011  Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасын құру
606    Қазақстан Республикасы Статистика агенттігi
003  Мемлекеттік статистика органдарының ақпараттық
жүйелерін құру
690    Қазақстан Республикасы Орталық
сайлау комиссиясы
002  "Сайлау" автоматтандырылған ақпараттық жүйесін құру
02        Қорғаныс
202    Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар министрлігі
003  Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу
мен қайта жаңарту
005  Алматы қаласының бюджетіне көшкінге қарсы және жер
көшкініне қарсы қауіпсіздікті қамтамасыз етуге берілетін
нысаналы даму трансферттері
208    Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
003  Қарулы Күштердің ақпараттық жүйелерін құру
004  Қарулы Күштердің инфрақұрылымын дамыту
678    Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы
002  Республикалық ұлан объектілерін салу
03        Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздік, құқық, сот,
қылмыстық-атқару қызметі
201    Қазақстан Республикасы Ішкі iстер министрлiгi
007  Қоғамдық тәртіп және қоғамдық қауіпсіздік объектілерін
салу, қайта жаңарту
008  Ішкі істер органдарының ақпараттық жүйелерін құру

032          Развитие малого предпринимательства   11542500
-------------------------------------------------------------------
Категория       !                                     !
Класс        !                                     !  Сумма,
Подкласс   !            Наименование             !тыс. тенге
!                                     !
-------------------------------------------------------------------
1       !                  2                  !     3
-------------------------------------------------------------------
Поступления от продажи финансовых
активов государства                    2000000
6                    Поступления от продажи финансовых
активов государства                    2000000
01              Поступления от продажи финансовых
активов государства                    2000000
1           Поступления от продажи финансовых
активов внутри страны                  2000000
-------------------------------------------------------------------
!
!  Сумма,
Наименование                        !тыс. тенге
!
-------------------------------------------------------------------
1                            !     2
-------------------------------------------------------------------
VI. Дефицит бюджета                 -113764224
VII. Финансирование
дефицита бюджета                     113764224
____________________________________________________________________
Приложение 2
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2005 год"
от 2 декабря 2004 года N 3-III ЗРК
Объемы поступлений на 2005 год
от организаций сырьевого сектора,
зачисляемых в республиканский бюджет <*>
Сноска. Приложение 2 - в редакции Закона РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
___________________________________________________________________
N  !                  Наименование                 !    Сумма,
п/п!                                               !  тыс.тенге
-------------------------------------------------------------------
Всего                                               136577253
1   Корпоративный подоходный налог всего,               107044630
в том числе:
корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-организаций сырьевого сектора по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан                                            79827320
корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-резидентов, удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора, по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан                                             3686310
корпоративный подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника выплаты
организациями сырьевого сектора, по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан                                           23531000
2  Роялти от организаций сырьевого сектора
(юридических лиц по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан)                16141453
3  Доля Республики Казахстан по разделу продукции
по заключенным контрактам от организаций
сырьевого сектора (юридических лиц по перечню,
устанавливаемому Правительством Республики
Казахстан)                                          13391170
-------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2005 год"
от 2 декабря 2004 года N 3-III ЗРК
Объемы поступлений в республиканский бюджет
на 2005 год от приватизации имущества, находящегося
в республиканской собственности и относящегося к
горнодобывающей и обрабатывающей отраслям
____________________________________________________________________
Наименование                   !    Сумма,
!  тыс.тенге
-------------------------------------------------------------------
Объемы поступлений в республиканский бюджет             0
на 2005 год от приватизации имущества,
находящегося в республиканской собственности
и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей
отраслям
____________________________________________________________________
Приложение 4
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 2005 год"
от 2 декабря 2004 года N 3-III ЗРК
Перечень бюджетных программ развития
республиканского бюджета на 2005 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц <*>
Сноска. Приложение 4 - в редакции Закона РК от 16 мая 2005 г. N 49  (вводится в действие с 1 января 2005 г.).
___________________________________________________________________
Функциональная группа!
Администратор    !              Наименование
Программа     !
-------------------------------------------------------------------
1          !                    2
-------------------------------------------------------------------
Инвестиционные проекты
01                    Государственные услуги общего характера
102               Хозяйственное управление Парламента
Республики Казахстан
002            Создание автоматизированной системы
мониторинга законопроектов
003            Строительство и реконструкция объектов ХОЗУ
Парламента Республики Казахстан
204               Министерство иностранных дел Республики
Казахстан
004            Строительство и реконструкция объектов
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
217               Министерство финансов Республики Казахстан
007            Создание и развитие информационных систем
органов Министерства финансов Республики
Казахстан
026            Строительство объектов таможенного контроля
и таможенной инфраструктуры
220               Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
002            Создание ситуационной системы
государственного управления
003            Создание информационных систем Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
225               Министерство образования и науки Республики
Казахстан
005            Строительство и реконструкция научных
объектов
406               Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета
002            Создание и развитие информационной базы
данных по объектам финансового контроля
603               Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи
005            Создание государственных баз данных
007            Создание единой системы электронного
документооборота государственных органов
008            Создание информационной инфраструктуры
государственных органов
011            Создание единой транспортной среды
государственных органов
606               Агентство Республики Казахстан по статистике
003            Создание информационных систем органов
государственной статистики
690               Центральная избирательная комиссия Республики
Казахстан
002            Создание автоматизированной информационной
системы "Сайлау"
02                    Оборона
202               Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
003            Строительство и реконструкция объектов
защиты от чрезвычайных ситуаций
005            Целевые трансферты на развитие бюджету города
Алматы для обеспечения противолавинной и
противооползневой безопасности
208               Министерство обороны Республики Казахстан
003            Создание информационных систем Вооруженных Сил
004            Развитие инфраструктуры Вооруженных Сил
678               Республиканская гвардия Республики Казахстан
002            Строительство объектов Республиканской гвардии
03                    Общественный порядок, безопасность, правовая,
судебная, уголовно-исполнительная деятельность
201               Министерство внутренних дел Республики
Казахстан
007            Строительство, реконструкция объектов
общественного порядка и безопасности
008            Создание информационных систем органов
внутренних дел