Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции согласно приложениям 410, 411.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 410
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
620 - Агентство Республики Казахстан
по регулированию естественных
монополий и защите конкуренции
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение регулирования, контроля деятельности субъектов
естественной монополии и развитие конкуренции" на 2004 год
1. Стоимость: 865560 тысяч тенге (восемьсот шестьдесят пять миллионов пятьсот шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" (статья 46); Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях " ( статьи 13 14_ 17_ 18_ ); Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе" (статьи 1-30); Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" (статья 8); Закон Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам естественных монополий"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 июня 2003 года N 1107 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан; Указ Президента Республики Казахстан от 20 июня 2003 года N 1141 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1126 "Об утверждении Программы совершенствования тарифной политики субъектов естественных монополий на 2002-2004 годы"; Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 27 января 2003 года N 16-ОД.
Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2003 года N 2157 "Об утверждении Инструкции по рассмотрению и согласованию инвестиционных программ (проектов) субъектов естественной монополии".

2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiкті қорғау жөніндегi агенттiгi)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі. P031327 қаулысын қараңыз
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметі қаулы етеді:
1. 410, 411-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiкті қорғау жөніндегi агенттiгiнің 2004 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітiлсiн.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
410-қосымша
620 - Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу
және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Табиғи монополия субъектiлерiнiң қызметiн реттеудi, бақылауды
қамтамасыз ету және бәсекелестiктi дамыту"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 865560 мың теңге (сегiз жүз алпыс бес миллион бес жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Нормативтiк құқықтық кесiмдер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы (46-бап); "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегi Заңы ( 13, 14, 17, 18-баптар ); "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы (1-30-баптар); "Бәсеке және монополистiк қызметтi шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы (8-бап); "Қазақстан Республикасының кейбiр заң кесiмдерiне табиғи монополиялар мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 26 желтоқсандағы Заңы ; 2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру туралы" 2003 жылғы 13 маусымдағы N 1107 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" туралы 2003 жылғы 20 маусымдағы N 1141 Жарлығы ; "Табиғи монополия субъектiлерiнiң 2002-2004 жылдарға арналған тарифтiк саясатын жетiлдiру бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1126 қаулысы ; Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 27 қаңтардағы N 16-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2003 жылғы 6 ақпандағы N 2157 нөмiрмен тiркелген "Табиғи монополия субъектiлерiнiң инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) қарау және келiсу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" бұйрығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата и аппаратов территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции для эффективного выполнения возложенных функций, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции; совершенствование действующих и разработка новых нормативных правовых и нормативных актов, способствующих эффективной деятельности Агентства, субъектов естественной монополии и субъектов, занимающих доминирующее положение на товарных рынках, защите прав и законных интересов потребителей; оценка технического и финансового состояния субъектов естественной монополии; анализ товарных рынков, проведение экспертизы уровня тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет, утверждаемых уполномоченным органом; проведение публичных слушаний; повышение профессиональной квалификации государственных служащих; укрепление материально-технической базы аппарата Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние регу-
лирования,
контроля
деятель-
ности
субъектов
естест-
венной
монополии
и развитие
конкурен-
ции
2         001  Аппарат    Содержание центрального   В те-  Агент-
централь-  аппарата Агентства Рес-   чение  ство
ного       публики Казахстан по ре-  года   Респуб-
органа     гулированию естественных         лики
монополий и защите кон-          Казах-
куренции в пределах ли-          стан по
мита штатной численности         регули-
- 165 единиц.                    рованию
Содержание автотранспорта        естест-
в количестве 4 единиц            венных
согласно утвержденному           монопо-
нормативу положенности.          лий и
Проведение экспертных            защите
оценок деятельности              конку-
субъектов естественной           ренции
монополии - не менее 20:
привлечение на тендерной
основе независимых экс-
пертов и экспертных орга-
низаций по следующим
сферам естественной
монополии: энергетика
транспорт, связь, водохо-
зяйственные и канализа-
ционные системы, трубо-
проводный транспорт;
оплата услуг независимых
экспертов и экспертных
организаций;
контроль за своевременным
выполнением экспертных
заключений.
Разработка и совершенст-
вование нормативных пра-
вовых и нормативных актов,
регулирующих деятельность
субъектов естественной
монополии и субъектов,
занимающих доминирующее
(монопольное) положение
на определенном товарном
рынке - не менее 13:
определение на тендерной
основе консультантов по
разработке нормативных
правовых и нормативных
актов;
оплата услуг консультан-
тов;
контроль за своевременным
исполнением разрабатывае-
мых нормативных правовых
и нормативных актов.
Проведение анализа товар-
ных рынков, финансовой и
технической экспертизы
деятельности субъектов
естественной монополии:
определение на тендерной
основе экспертов:
по проведению анализа
товарных рынков;
по проведению финансовой
экспертизы - 30 заключе-
ний;
по проведению технической
экспертизы - 30 заключе-
ний;
оплата услуг экспертов;
контроль за своевременным
представлением экспертами
промежуточных и оконча-
тельных заключений.
Организация и проведение
публичных слушаний - не
менее 30.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функцияларды тиiмдi орындау үшiн Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық органдар аппараттарының қызметiн қамтамасыз ету, кәсiптiк қызмет саласында бiлiм беру бағдарламасы бойынша өзiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес теориялық және практикалық бiлiмдерiн, машықтары мен дағдыларын жаңарту және кәсiптiк шеберлiгiн жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң аппаратын ұстау; Агенттiктiң, табиғи монополия субъектiлерiнiң жәнe тaуар рыноктарында үстем жағдайға ие субъектiлердiң тиiмдi қызметiне тұтынушылардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғауға жәрдемдесетiн қолданыстағы нормативтiк құқықтық және нормативтiк кесiмдердi жетiлдiру және жаңасын әзiрлеу; табиғи монополия субъектiлерiнiң техникалық және қаржылық жай-күйiн бағалау; тауар рыноктарын талдау, уәкiлеттi орган бекiткен тарифтердiң (бағалардың, алым ставкаларының) және тарифтiк сметалардың деңгейiне сараптама жасау; жария тыңдаулар өткiзу; мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптiк бiлiктiлiгiн көтеру; Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi аппаратының материалдық-техникалық базасын нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N   Бағ. Кіші  Кіші бағ.  Бағдарламаны іске асыру  Іске   Жауапты
п/п дар. бағ.  дарлама.   жөніндегі іс-шаралар     асыру  орындау.
лама дар.  лардың                              мерзімі шылар
коды лама  атауы
коды
_________________________________________________________________
1    2    3      4                5                  6        7
_________________________________________________________________
1   001       Табиғи моно.
полия
субъектi.
лерiнiң
қызметiн
реттеудi,
бақылауды
қамтамасыз
ету және
бәсеке.
лестiктi
дамыту
_________________________________________________________________
2   001       Орталық ор. Қазақстан Республикасы   Жыл    Қазақстан
ганның аппа.Табиғи монополияларды    ішінде Республи.
раты        реттеу және бәсекелес.   2004   касының
тiктi қорғау жөнiндегi   жыл    Табиғи
агенттiгiнiң орталық            монополия.
аппаратын штат саны -           ларды рет.
165 бiрлiк лимитiнiң            теу және
шегiнде ұстау.                  бәсекелес.
Бекiтiлген тиесiлiлiк           тікті қор.
нормативiне сәйкес 4            ғау жөнін.
бiрлiк автокөлiгiн              дегі
ұстау. Табиғи                   агенттігі.
монополия
субъектiлерiнiң
қызметiне кем дегенде
20 сараптамалық
бағалаулар
жүргiзу: табиғи
монополияның
мынадай салалары:
энергетика, көлiк,
байланыс, су шаруашы.
лығы және канализация
жүйелерi, труба
құбырларымен
тасымалдау бойынша
тендерлiк негiзде
тәуелсiз сарапшылар
мен сараптау ұйымдарын
тарту;
тәуелсiз сарапшылар
мен сараптау
ұйымдарының
қызметтерiне ақы
төлеу;
сараптау қорытын.
дыларының уақытылы
орындалуын бақылау.
Табиғи монополия
субъектiлерi мен
белгiлi бiр тауар
рыногында үстем
(монополиялық)
жағдайға ие
субъектiлердiң
қызметiн реттейтiн
кем дегенде 13
нормативтiк
құқықтық және
нормативтiк
кесiмдердi әзiрлеу
және жетiлдiру:
тендерлік негiзде
нормативтiк құқықтық
және нормативтiк
кесiмдердi әзiрлеу
жөнiндегi
консультанттар
белгiлеу;
консультанттардың
қызметiне ақы төлеу;
әзiрленетiн
нормативтiк құқықтық
және нормативтiк
кесiмдердiң уақытылы
орындалуын бақылау.
Тауар рыноктарына
талдау, табиғи
монополия
субъектiлерiнiң
қызметiне қаржылық
және техникалық
сараптама жүргiзу;
тендерлiк негiзде
сарапшылар белгiлеу;
тауар рыноктарына
талдау жүргізу
бойынша;
қаржылық сараптама
жүргiзу бойынша - 30
қорытынды;
техникалық сараптама
жүргiзу бойынша - 30
қорытынды;
сарапшылардың
қызметтерiне
ақы төлеу;
сарапшылардың аралық
және түпкiлікттi
қорытындыларды
уақытылы ұсынуын
бақылау.
Кем дегенде 30 жария
тыңдаулар ұйымдастыру
және өткiзу.
_________________________________________________________________

3         002  Аппараты   Содержание аппарата       В те-  Агент-
террито-   территориальных органов   чение  ство
риальных   Агентства Республики      года   Респуб-
органов    Казахстан по регулирова-         лики
нию естественных монопо-         Казах-
лий и защите конкуренции         стан по
в пределах лимита штатной        регули-
численности - 408 единиц.        рованию
Аренда автотранспорта в          естест-
количестве 16 единиц             венных
согласно утвержденному           монопо-
нормативу положенности.          лий и
Проведение публичных             защите
слушаний.                        конку-
ренции
4         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Агент-
квалифи-   повышению квалификации    чение  ство
ции        государственных служащих  года   Респуб-
государ-   согласно утвержденному           лики
ственных   плану повышения квалифи-         Казах-
служащих   кации, в том числе обу-          стан по
чение государственному           регули-
языку. Среднегодовое             рованию
количество государствен-         естест-
ных служащих, проходящих         венных
курсы повышения квалифи-         монопо-
кации - 172 человека.            лий и
защите
конку-
ренции
5         009  Мате-      Приобретение мебели для   В те-  Агент-
риально-   центрального аппарата     чение  ство
техничес-  Агентства и его террито-  года   Респуб-
кое осна-  риальных органов - не            лики
щение      менее 200 единиц.                Казах-
государ-                                    стан по
ственных                                    регули-
органов                                     рованию
естест-
венных
монопо-
лий и
защите
конку-
ренции
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Повышение качества и оперативности принимаемых Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции решений по регулированию деятельности субъектов естественной монополии и субъектов, занимающих доминирующее положение на определенном товарном рынке; повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 411
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
620 - Агентство Республики Казахстан
по регулированию естественных
монополий и защите конкуренции
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Создание электронной базы данных по мониторингу
деятельности монополистов" на 2004 год

3   002       Аумақтық    Қазақстан Республикасының Жыл   Қазақстан
органдар.   Табиғи монополияларды    ішінде Республи.
дың аппа.   реттеу және бәсекелес.          касының
раттары     тікті қорғау жөнiндегi          Табиғи
агенттiгi аумақтық              монополия.
органдарының аппаратын          ларды рет.
штат саны - 408 бiрлiк          теу және
лимит шегiнде ұстау.            бәсекелес.
Бекiтiлген тиесiлiлiк           тікті қор.
нормативiне сәйкес 16           ғау жөнін.
бiрлiк автокөлiк жалдау.        дегі аген.
Жария тыңдаулар өткiзу.         ттігі
_________________________________________________________________
4    007      Мемлекеттік Бiлiктiлiктi көтерудiң   жыл    Қазақстан
қызметшілер.бекiтiлген жоспарына     ішінде Республи.
дің білікті.сәйкес мемлекеттiк              касының
лігін арт.  қызметшiлердiң                  Табиғи
тыру        бiлiктiлiгiн көтеру             монополия.
оның iшiнде мемлекеттiк         ларды
тiлдi үйрену жөнiндегi          реттеу жә.
қызметтердi сатып алу.          не бәсеке.
Бiлiктiлiктi арттыру            лестікті
курсынан өтетiн                 қорғау жө.
мемлекеттiк                     ніндегі
қызметшiлердiң орташа           агенттігі
жылдық саны - 172 адам.
_________________________________________________________________
5   009       Мемлекеттiк Агенттiктiң орталық      Жыл    Қазақстан
органдарды  аппараты мен оның        iшiнде Республи.
материалдық-аумақтық органдары              касы Таби.
техникалық  үшiн кем дегенде 200            ғи монопо.
жарақтанды. бірлік жиһаз сатып              лияларды
ру          алу                             реттеу жә.
не бәсеке.
лестікті
қорғау жө.
ніндегі
агенттігі
_________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi қабылдайтын табиғи монополия субъектiлерi мен белгілi бiр тауар рыногында үстем жағдайға ие субъектiлердiң қызметiн реттеу жөнiндегi шешiмдердiң сапасы мен жеделдiгiн арттыру; кәсiби мемлекеттiк қызметшiнiң талаптарына сай мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптiк деңгейiн осы заманғы экономикалық талаптарға сәйкес көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
411-қосымша
620 - Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды
реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Монополистер қызметiнiң мониторингi бойынша электрондық деректер базасын құру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты

1. Стоимость: 104364 тысячи тенге (сто четыре миллиона триста шестьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1126 "Об утверждении Программы совершенствования тарифной политики субъектов естественных монополий на 2002-2004 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Создание информационной базы данных по мониторингу деятельности монополистов.
5. Задачи бюджетной программы: создание механизма и базы данных для автоматизированного мониторинга деятельности субъектов естественной монополии и субъектов, занимающих доминирующее (монопольное) положение на определенном товарном рынке,
разработка программного обеспечения,
техническое оснащение информационной базы,
обучение администраторов и пользователей системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Создание   Создание электронной базы В те-  Агент-
электрон-  данных по мониторингу     чение  ство
ной базы   деятельности монополис-   года   Респуб-
данных по  тов:                             лики
мониторин- привлечение на тендерной         Казах-
гу дея-    основе разработчиков по          стан по
тельности  созданию, внедрению              регули-
монополис- программного обеспечения;        рованию
тов        приобретение на тендерной        естест-
основе вычислительной и          венных
оргтехники:                      монопо-
серверы - 4 единицы;             лий и
рабочие станции пользо-          защите
вателей - 51 единица;            конку-
принтеры - 14 единиц;            ренции
сканеры, плоттеры - 9
единиц;
активное сетевое оборудо-
вание - 2 единицы;
электрооборудование - 55
единиц;
оргтехника - 7 единиц.
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 104364 мың теңге (бiр жүз төрт миллион үш жүз алпыс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы Жарлығы ; "Табиғи монополия субъектiлерiнiң 2002-2004 жылдарға арналған тарифтiк саясатын жетiлдiру бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1126 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Монополистердiң қызметiнiң мониторингi бойынша деректердiң ақпараттық базасын құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: табиғи монополия субъектiлерi мен белгiлi бiр тауар рыногында үстем (монополиялық) жағдайға ие субъектiлердiң қызметтерiн автоматты түрде мониторингiлеу үшiн тетiктер мен деректер базасын жасау.
бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу.
ақпараттық базаны техникалық жарақтандыру.
әкiмшiлер мен жүйе пайдаланушыларды үйрету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N   Бағ. Кіші  Кіші бағ.  Бағдарламаны іске асыру  Іске   Жауапты
п/п дар. бағ.  дарлама.   жөніндегі іс-шаралар     асыру  орындау.
лама дар.  лардың                              мерзімі шылар
коды лама  атауы
коды
_________________________________________________________________
1    2    3      4                5                  6        7
_________________________________________________________________
1   002        Монополис. Монополистердiң қызметi. Жыл    Қазақстан
тер қызме. нің мониторингi бойынша  iшiнде Республи.
тiнiң мони.деректердiң электрондық         касының
торингi    базасын жасау:                  Табиғи
бойынша    тендерлiк негiзде бағдарла.     монополия.
электрон.  малық қамтамасыз етудi          ларды рет.
дық дерек. құру, енгiзу жөнiнде            теу және
тер база.  әзiрлеушiлердi                  бәсекелес.
сын құру   тарту;                          тікті қор.
тендерлiк негiзде есептеу       ғау жөнін.
және оргтехникаларын сатып      дегі аген.
алу;                            ттігі
серверлер - 4 бiрлiк;
пайдаланушылардың жұмыс
стансалары - 51 бiрлiк;
принтерлер - 14 бiрлiк;
сканерлер, плоттерлер -
9 бiрлiк;
белсендi желiлiк жабдық -
2 бiрлiк;
электр жабдықтары - 55
бiрлiк;
оргтехника - 7 бiрлiк.
_________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Интеграция информации о состоянии и динамике показателей деятельности субъектов естественной монополии и субъектов, занимающих доминирующее (монопольное) положение на определенном товарном рынке, в единую электронную базу данных;
Оперативный контроль исполнения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет субъектами естественной монополии и ценообразования субъектов, занимающих доминирующее (монопольное) положение на определенном товарном рынке;
Повышение качества принимаемых Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции решений, анализа товарных рынков, исполнения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Табиғи монополия субъектiлерi мен белгілi бiр тауар рыногында үстем (монополиялық) жағдайға ие субъектілер қызметтерiнiң бiрыңғай электрондық деректер базасындағы көрсеткіштерінің жай-күйi мен серпiні туралы ақпарат ықпалдастығы;
Табиғи монополия субъектілерiнiң тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтiк сметаларды орындауына және белгiлi бiр тауар рыногында үстем {монополиялық) жағдайға ие субъектілердің баға түзуiне жедел бақылау жасау;
Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөнiндегi агенттігі қабылдайтын шешiмдердiң, тауар рыноктарын талдаудың, тарифтердiң (бағалардың, алымдар ставкаларының) және тарифтiк сметалардың атқарылу сапасын арттыру.