Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами согласно приложениям 383, 384, 385, 386, 387, 388.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 383
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
614 - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение государственного управления земельными ресурсами"
на 2005 год
1. Стоимость: 647293 тысячи тенге (шестьсот сорок семь миллионов двести девяносто
три тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Земельный кодекс  Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ  Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документоооборота"; Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 1999 года N 1776 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его территориальных органов для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков государственных служащих по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности.

2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
383, 384, 385, 386, 387, 388-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің 2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
383-ҚОСЫМША
Ескерту. 383-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
614 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Жер ресурстарын мемлекеттiк басқаруды қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 647293 мың теңге (алты жүз қырық жетi миллион екi жүз тоқсан үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер  кодексi , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi , Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы және құжат айналымын жақсарту жөнiндегi шаралар туралы"  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284 "Мемлекеттiк бюджет пен смета есебiнен төленетiн Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысын төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы"  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282 "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмiн бекiту туралы"  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 23 қарашадағы N 1776 "Қазақстан Республикасының жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi туралы"  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiктiң және оның аумақтық органдарының қызметтерiн, оларға жүктелген функцияларды барынша нәтижелi орындауына жету үшiн қамтамасыз ету. Кәсiптік қызмет саласында оқу бағдарламалары бойынша мемлекеттiк қызметкерлердiң теориялық және тәжiрибелiк бiлiмдерiн, шеберлiктерiн және бiлiктiлiктерiн жақсарту.

5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его территориальных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние госу-
дарствен-
ного уп-
равления
земель-
ными
ресурсами
2         001  Аппарат     Содержание центрального  в       Агентство
централь-   аппарата Агентства       тече-   Республики
ного        Республики Казахстан по  ние     Казахстан
органа      управлению земельными    года    по управлению
ресурсами в пределах             земельными
утвержденного лимита             ресурсами
штатной численности
в количестве 31 единицы.
Аренда служебного
автотранспорта в коли-
честве 4-х единиц
согласно утвержденному
нормативу положенности.
Содержание 4 единиц
ксероксов.
3         002  Аппараты    Содержание аппарата      в       Агентство
террито-    территорильных органов   тече-   Республики
рильных     Агентства Республики     ние     Казахстан
органов     Казахстан по управлению  года    по управлению
земельными ресурсами             земельными
в пределах утвержден-            ресурсами
ного лимита штатной
численности в коли-
честве 790 единиц.
Содержание служебного
автотранспорта, факти-
чески находящегося на
балансе, в количестве
137 единиц, 40 единиц
ксероксов.
4         007  Повышение   Приобретение услуг       в       Агентство
квалифи-    по повышению квалифи-    тече-   Республики
кации госу- кации государственных    ние     Казахстан
дарственных служащих согласно        года    по управлению
служащих    утвержденному плану              земельными
повышения, в том числе           ресурсами
обучение государствен-
ному языку, средне-
годовое количество
государственных служа-
щих, проходящих курсы
повышения квалификации -
180 человек
5         009  Матери-     Материальное обеспе-     в       Агентство
ально-      чение центрального       тече-   Республики
техничес-   аппарата (ксерокс -      ние     Казахстан
кое осна-   2 единицы), территори-   года    по управлению
щение госу- альных органов мебелью           земельными
дарствен-   (компьютерный стол -             ресурсами
ных орга-   100 штук, письменный
нов         стол - 100 штук, шкаф
металлический - 50 штук,
кресло руководителя -
100 штук, стулья - 255
штук).

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiктiң аппараты мен оның аумақтық органдарын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Жер ресурс-
тарын
мемлекеттiк
басқаруды
қамтамасыз
ету
2       001   Орталық      Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
органның     касының Жер ресурс-  бойы  Республикасы-
аппараты     тарын басқару жөнiн-       ның Жер
дегi агенттiктiң           ресурстарын
орталық аппаратын          басқару
бекiтiлген штат саны       жөніндегі
лимитiнiң шегiнде 31       агенттігі
бiрлiк құрамында
қаржыландыру,
бекiтiлген норматив-
тiк ережелерге
сәйкес 4 бiрлiк қыз-
меттiк автокөлiктi
жалға алу, 4 бiрлiк
ксероксты қаржылан-
дыру.
3       002   Аумақтық     Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
органдардың  касының Жер ресурс-  бойы  Республикасы-
аппараттары  тарын басқару жөнiн-       ның Жер
дегi агенттiктiң           ресурстарын
территориялық орган-       басқару
дарының аппаратын          жөнiндегi
бекiтілген штат саны       агенттiгi
лимитiнiң шегінде
790 бiрлiк құрамында
қаржыландыру.
Баланстағы қызметтiк
автотранспортты
қаржыландыру 137
бiрлiк, ксерокс 40
бірлік.
4       007   Мемлекеттiк  Бекiтiлген жоспарға  жыл   Қазақстан
қызметшiлер- сәйкес мемлекеттiк   бойы  Республикасы-
дiң бiлiк-   қызметкерлердiң            ның Жер
тiлiгiн      бiлiктiлiктерiн            ресурстарын
арттыру      көтеру бойынша             басқару
қызметтердi сатып          жөнiндегi
алу, оның ішінде           агенттiгi
мемлекеттiк тiлге
үйрету, білiктiлi-
гiн көтеру курстарын
өтетін мемлекеттік
қызметкерлердiң
орташа жылдық саны
- 180 адам.
5       009   Мемлекеттiк  Орталық аппаратты    жыл   Қазақстан
органдарды   (2 бiрлiк ксерокс-   бойы  Республикасы-
материал-    пен), аумақтық             ның Жер
дық-техника- органдарды жиhазбен        ресурстарын
лық жарақ-   материалдық қамта-         басқару
тандыру      масыз ету (компью-         жөнiндегi
терлiк столы -             агенттiгi
100 дана, жазу
столы - 100 дана,
металдан жасалған
шкаф - 50 дана,
басшының креслосы -
100 дана, орындық -
255 дана).

6         017  Обеспече-   Сопровождение автома-    в       Агентство
ние функ-   тизированной информа-    тече-   Республики
циониро-    ционной системы Госу-    ние     Казахстан
вания ин-   дарственного земельного  года    по управлению
формацион-  кадастра, приобретение           земельными
ных систем  компьютерной техники:            ресурсами
и информа-  36 компьютеров;
ционно-     36 принтеров, приобре-
техническое тение 105 лицензионных
обеспечение антивирусных программ,
государст-  приобретение комплек-
венных      тующих запасных частей
органов     и расходных материалов,
техническое обслужива-
ние и ремонт 96 компью-
теров, 96 принтеров.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами, улучшение условий труда, повышение профессионального уровня государственных служащих.
ПРИЛОЖЕНИЕ 384
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
614 - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Обеспечение осуществления земельных отношений"
на 2005 год
1. Стоимость: 1295712 тысяч тенге (один миллиард двести девяносто пять миллионов семьсот двенадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 163  Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Указ  Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 июня 1997 года N 931 "Об утверждении Положения о порядке проведения землеустройства в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2003 года N 956 "Об утверждении Правил ведения мониторинга земель и пользования его данными в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года N 958 "Об утверждении Правил ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан".

6       017   Ақпараттық   Мемлекеттік жер      жыл   Қазақстан
жүйелердің   кадастрының автомат- бойы  Республикасы-
жұмыс        тандырылған ақпарат-       ның Жер
істеуін      тық жүйесiн техника-       ресурстарын
қамтамасыз   лық қамтамасыз ету,        басқару
ету және     компьютерлік техника       жөнiндегi
мемлекеттiк  сатып алу:                 агенттiгi
органдарды   36 компьютер; 36
ақпараттық-  принтер, 105 лицен-
техникалық   зиялы вируске қарсы
қамтамасыз   бағдарламалар сатып
ету          алу, қосымша босалқы
бөлшектер мен шығын
материалдарын сатып
алу, 96 компьютер
мен 96 принтерге
техникалық қызмет
көрсету және жөндеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiне жүктелген функцияларды сапалы және өз уақытында орындау, еңбек жағдайын жақсарту, мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсiби деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
384-ҚОСЫМША
614 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Жер қатынастарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1295712 мың теңге (бiр миллиард екi жүз тоқсан бес миллион жетi жүз он екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексiнiң  163-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджеттiк  кодексi ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк ауыл шаруашылығы азық-түлiк бағдарламасы туралы"  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 "Қазақстан Республикасының 2004-2010 жылдары ауылдық территорияларды дамыту жөнiндегi Мемлекеттік бағдарлама туралы"  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 5 маусымдағы N 931 "Қазақстан Республикасында жерге орналастыруды жүргiзу тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы"  қаулысы ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838 "2004-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының ауылдық территорияларын дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi 2004-2006 жылдарға арналған жобалық iс-шаралар туралы"  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 19 қыркүйектегi N 956 "Қазақстан Республикасында жер мониторингiн жүргiзу және олардың мәлiметтерiн пайдалану Ережелерiн бекiту туралы"  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 қыркүйектегi N 958 "Қазақстан Республикасында Жер кадастрын жүргiзудiң Ережелерiн бекiту туралы"  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: рациональное использование земель в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: разработка региональных схем организации и планирования сельских территорий в соответствии с результатами эколого-демографических исследований в разрезе населенных пунктов, ведение земельного кадастра, мониторинга земель, а также создание условий для развития рынка земли, обеспечение рационального использования земель сельскохозяйственного назначения, разработка методики определения кадастровой оценки сельскохозяйственных угодий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   002        Обеспече-
ние осу-
ществления
земельных
отношений
2         100  Проведение  Разработка региональных  в       Агентство
земле-      схем организации и       тече-   Республики
устройства  планирования сельских    ние     Казахстан по
территорий в соответст-  года    управлению
вии с результатами эко-          земельными
лого-демографических             ресурсами
исследований в разрезе
населенных пунктов 160
районов (в рамках ГПРСТ)
3         101  Земельно-   Земельно-кадастровые     в       Агентство
кадастровые работы: аэрофотосъемка   тече-   Республики
работы      на площади 7950 тыс.га;  ние     Казахстан по
дешифрование аэрофото-   года    управлению
снимков и фотопланов -           земельными
8220,7 тыс.га; изготов-          ресурсами
ление и выдача конечной
продукции - 3393,7 тыс.
га; почвенное обследо-
вание - 303,2 тыс.га;
геоботаническое обсле-
дование - 738 тыс.га;
вычисление сельско-
хозяйственных угодий,
почвенных и геоботани-
ческих контуров - 2000
тыс.га;
создание электронных
земельно-кадастровых
карт административных
районов и учетных
кварталов на площади
59356 тыс.га;
свод данных по земель-
ному кадастру на собст-
венников земли и земле-
пользователей в элект-
ронном виде на площади
7347 тыс.га;
государственный учет
земель на всей терри-
тории республики;
инвентаризация земель
сельскохозяйственного
назначения и земель
сельских населенных
пунктов на площади

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында жердi тиiмдi пайдалану.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Ауылдық елдi мекендердегі экологиялық-демографиялық зерттеулер нәтижелерiне сәйкес, ауылдық территорияларды жоспарлау мен ұйымдастырудың аудандық кестелерiн жасау, жер кадастрын жүргiзу, жер мониторингін жүргiзу, жер нарығын дамыту үшiн жағдайлар жасау, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердi тиiмдi пайдалануды қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы алқаптардың кадастрлық бағасын анықтаудың әдiстемесiн дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Жер қатынас-
тарын жүзеге
асыруды
қамтамасыз
ету
2       100   Жерге        Ауылдық елдi мекен-  жыл   Қазақстан
орналасты-   дердегi экологиялық- бойы  Республикасы-
руды         демографиялық зерт-        ның Жер
жүргiзу      теулер нәтижелерiне        ресурстарын
сәйкес, ауылдық            басқару
территорияларды            жөнiндегi
жоспарлау мен ұйым-        агенттiгi
дастырудың аудандық
кестелерiн жасау
- 160 аудан (ААДМД
шеңберiнде)
3       101   Жер-Кадастр- Жер-кадастрлық       жыл   Қазақстан
лық жұмыстар жұмыстар:            бойы  Республикасы-
Аэрофототүсiрулер -        ның Жер
көлемi 7950 мың.га         ресурстарын
жерге, аэрофото-           басқару
суреттермен фото-          жөнiндегi
пландарды дешифрлеу        агенттiгi
- 8220,7 мың.га,
соңғы өнiмдi дайын-
дау мен беру -
3393,7 мың.га.,
топырақтық зерттеу-
лер - 303.2 мың.га,
геоботаникалық зерт-
теулер - 738 мың.га;
- ауыл шаруашылығы
алқаптарды есептеу,
топырақты және
геоботаникалық
контурларды анықтау
- 2000 мың.га.;
- әкiмшiлiк аудандар
мен есептiк квартал-
дардың электронды
жер-кадастрлық
карталарын 59356 мың
га аумақта жасау;
меншiк иелерi мен
жер пайдаланушылар-
дың жер кадастры
бойынша мәлiметтерiн
электронды түрде
жинау - 7347 мың.га;
- республиканың
барлық аумақтарында
жерлердi мемлекеттiк
тiркеуге алу; ауыл
шаруашылығы мақсатын-
дағы жерлер мен
елдi мекендердегі
жерлердi түгендеу -

27950,3 тыс.га
(в рамках ГПРСТ);
подготовка и издание
земельно-кадастровых
карт 1241 сельских
населенных пунктов
(в рамках ГПРСТ);
определение бонитета
почв земель сельско-
хозяйственного назна-
чения на площади
944,2 тыс.га
(в рамках ГАП);
паспортизация:
крестьянских хозяйств -
17,5 тыс. паспортов;
сельскохозяйственных
предприятий - 3,0 тыс.
паспортов;
обновление почвенных
материалов для паспор-
тизации земель -
673,8 тыс.га;
определение бонитета
почв пашни для целей
паспортизации -
1023,6 тыс.га.
4         102  Ведение     Ведение мониторинга      в       Агентство
мониторин-  земель на площади -      тече-   Республики
га земель   11,7 млн. га             ние     Казахстан
года    по управлению
земельными
ресурсами
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка региональных схем организации и планирования сельских населенных пунктов в 160 районах (64% выполнения - 1 этап и частично 2 этап), дальнейшее совершенствование и обновление земельного кадастра, обеспечение мероприятий в рамках развития сельских территорий, обеспечение паспортами на земельный участок крестьянских хозяйств и сельскохозяйственных предприятий, получение достоверной информации о состоянии, использовании, качестве сельскохозяйственных угодий, проведению кадастровой оценки сельскохозяйственных угодий, проведению мониторинга земель.
ПРИЛОЖЕНИЕ 385
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
614 - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Создание автоматизированной информационной системы Государственного
земельного кадастра" на 2005 год
1. Стоимость: 600000 тысяч тенге (шестьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4__ , 139 , 152 , 153 , 157 -159 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449 "О создании Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем"; Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О государственной программе формирования "электронного правительства" на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

27950,3 мың.га
(ААДМД шеңберiнде);
1241 ауылды елдi
мекендерде жер
кадастрлық картала-
рын дайындау мен
басып шығару
(ААДМД шеңберiнде)
Ауыл шаруашылығы
мақсатындағы жерлер-
дiң балдық бонитетiн
анықтау - 944,2
мың.га (МААТБ шеңбе-
рiнде); Паспорттау;
шаруа қожалықтары -
17,5 мың паспорт,
ауыл шаруашылығы
кәсiпорындары - 3,0
мың паспорт;
- Жерлердi паспорт-
тау үшін топырақ
құрамына қатысты
материалды жаңарту
- 673,8 мың.га;
- Паспорттау мақса-
тында егiстік жерлер
топырағының боните-
тiн анықтау -
1023,6 мың.га
4       102   Жер монито-  11,7 млн.га жерде    жыл   Қазақстан
рингін       жер мониторингiн     бойы  Республикасы-
жүргiзу      жүргiзу                    ның Жер
ресурстарын
басқару
жөнiндегi
агенттiгi
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ауылды елдi мекендердi жоспарлау мен ұйымдастырудың аудандық кестелерiн дайындау 160 аудан (1 кезеңде - 64%, 2 кезеңде iшiнара орындалады), жер кадастрын әрi қарай дамыту және жаңарту, ауылдық территорияларды дамыту мақсатында iс-шараларды қамтамасыз ету; шаруа қожалықтары мен ауыл шаруашылығы кәсiпорындарының жер учаскелерiн паспорттармен қамтамасыз ету; ауыл шаруашылығы алаптарының жағдайы, пайдалануы, сапасы жөнiнде тиiмдi ақпараттарды алу, ауыл шаруашылығы алаптарына кадастрлық бағалауды жүргiзу, жер мониторингiн жүргiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
385-ҚОСЫМША
614 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған
ақпараттық жүйесiн құру"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 600000 мың теңге (алты жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 шiлдесiндегi Жер кодексiнiң   4 ,   139,   152 153 157 - 159-баптары ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi ; Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы "Ақпараттандыру туралы"  заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 қыркүйектегi N 1449 "Сандық геоақпараттық жүйелер негiзiнде Қазақстан Республикасы табиғи объектiлерiнiң бiрыңғай мемлекеттік кадастрлар жүйесiн құру туралы"  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 10 қарашадағы "2005-2007 жылдарға "Электрондық үкiметтi" құрудың Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 1471  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: создание автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра и ее внедрение.
5. Задачи бюджетной программы: разработка автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра и его производственная апробация.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   003        Создание    Приобретение программно- в       Агентство
автомати-   технических комплексов   тече-   Республики
зирован-    системы Государственного ние     Казахстан по
ной ин-     земельного кадастра      года    управлению
формацион-  (АИС ГЗК) в Актюбинском,         земельными
ной сис-    Западно-Казахстанском,           ресурсами
темы Госу-  Костанайском областных
дарствен-   и Алматинском городском
ного зе-    центрах АИС ГЗК: сервер -
мельного    5 единиц; рабочая стан-
кадастра    ция пользователя -
11 единиц; рабочая
станция специального
назначения - 3 единицы;
локальный принтер -
2 единицы; сетевой
принтер - 2 единицы;
концентратор - 2 еди-
ницы; модем для цифро-
вых линий - 2 единицы;
источник бесперебойного
питания до 1 кВт - 16
единиц, источник бес-
перебойного питания
более 1 кВт - 5 единиц;
сетевой фильтр - 21
единица; плоттер - 2
единицы; сканер план-
шетный формата А3 - 4
единицы; сканер больше-
форматный формата А0 - 3
единицы; общесистемные
программные продукты
(геоинформационные
системы, системы
управления базами
данных) - 80 штук.
Разработка технических
заданий, технорабочих
проектов, баз данных
интерфейсов и экспери-
ментальных электронных
данных подсистем авто-
матизированной инфор-
мационной системы
Государственного земель-
ного кадастра (подсис-
тема "Земельные
платежи", подсистема
"Земельные конкурсы,
аукционы", подсистема
"Кадастровый
документооборот").
Перевод кадастровой
информации с бумажных
носителей в электрон-
ные. Создание темати-
ческих кадастровых
цифровых карт. Обуче-
ние общесистемным
программным продуктам
кадастровых специа-
листов (операционным
системам, системам
управления базами
данных, геоинформа-
ционным системам) -
100 человек.
__________________________________________________________________________

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн құру және оны енгiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн әзiрлеу және оны өндiрiсте мақұлдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Мемлекеттiк  Ақтөбе, Батыс-       жыл   Қазақстан
жер кадас-   Қазақстан, Қостанай  бойы  Республикасы-
трының       облыстық және Алматы       ның Жер
автоматтан-  қалалық МЖК ААЖ            ресурстарын
дырылған     орталықтарын мемле-        басқару
ақпараттық   кеттiк жер кадастры-       жөнiндегi
жүйесiн құру ның автоматтандырыл-       агенттігi
ған ақпараттық
жүйесiнiң (МЖК ААЖ)
бағдарламалық техни-
калық кешенiмен
қамтамасыз ету:
сервер - 5 дана,
пайдаланушылардың
жұмыс станциялары -
11 дана, арнайы
тағайындалған жұмыс
станциялары - 3 дана,
жергіліктi баспа - 2
дана, желілi баспа-
лар - 2 дана,
концентратор - 2
дана, сандық желiлер
үшiн модем - 2 дана,
1 кВт-қа дейiнгi
үздiксiз қорек
көздерi - 16 дана,
1 кВт-тан жоғары
үздiксiз қорек көз-
дерi - 5 дана, желі-
лі фильтр - 21 дана,
2 плоттер, 4 дана
А3 планшеттiк формат-
тың сканерi, 3 дана
А0 үлкен форматтық
форматтың сканерi,
жалпы жүйелiк
бағдарламалық өнiм-
дер (геоақпараттық
жүйелер, дерек қорды
басқару жүйелерi) -
80 дана. Мемлекеттiк
жер кадастрының
автоматтандырылған
ақпараттық жүйесiнiң
техникалық тапсырма-
ларының, техникалық
жұмыстық жобалардың,
дерекқорлардың,
интерфейстердiң және
тәжiрибелi электрон-
дық деректердiң
тармақ жүйелерiнiң
әзiрлемесi ("Жер
төлемдерi", "Жер
конкурстары, аукци-
ондары", "Кадастрлық
құжат айналымының"
тармақ жүйелерi).
Кадастрлық ақпарат-
тарды қағаз жүйесi-
нен электрондық
жүйеге ауыстыру.
Тақырыптық кадастр-
лық сандық карталар-
ды құру. Кадастрмен
жұмыс iстейтiн жүз
маманды жалпы жүйе-
лiк бағдарлама
өнiмдерiмен жұмыс
iстей бiлуге үйрету
(операциялық жүйе-
лер, дерек қорды
басқару жүйелерi,
геоақпараттық
жүйелер) - 100 адам.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: приобретение для территориальных органов Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами программно-технических комплексов, создание основных подсистем автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра (подсистема "Земельные платежи", подсистема "Земельные конкурсы и аукционы", подсистема "Кадастровый документооборот"). Создание электронных данных для имеющихся подсистем, создание тематических цифровых кадастровых карт, обучение специалистов общесистемным программным продуктам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 386
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
614 - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Обеспечение топографо-геодезической и картографической
продукцией и ее хранение" на 2005 год
1. Стоимость: 534389 тысяч тенге (пятьсот тридцать четыре миллиона триста восемьдесят девять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О геодезии и картографии", Закон  Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О национальном архивном фонде и архивах", Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, Указ  Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 "О государственном предприятии", Указ  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы", постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2002 года N 1273 "Об утверждении Перечня топографо-геодезических и картографических работ, выполняемых за счет средств республиканского бюджета", постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение государственных органов, различных ведомств топографо-геодезическими и картографическими материалами, делимитационное и демаркационные работы, а также сельских населенных пунктов картографическими материалами.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi Агенттігінiң аумақтық органдарын бағдарламалық техникалық кешенмен жабдықтау, Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң негiзгі тармақ жүйелерiн құру ("Жер төлемдерi", "Жер конкурстары мен аукциондары", "Кадастрлық құжат айналымы"). Әзiрленген тармақ жүйелерiне арналған электронды деректердi құру, тақырыптық сандық кадастрлық карталар құру, мамандарды жалпы жүйелiк бағдарлама өнiмдерiмен жұмыс iстей бiлуге үйрету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
386-ҚОСЫМША
Ескерту. 386-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
614 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Топография-геодезиялық және картографиялық өнiмдерді
және олардың сақталуын қамтамасыз ету"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 534389 мың теңге (бес жүз отыз төрт миллион үш жүз сексен тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шiлдедегi "Геодезия және картография туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы "Ұлттық архивтер қоры және архивтер туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттік  кодексi , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 "Мемлекеттiк кәсiпорындар туралы" заң күшi бар  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 "Қазақстан Республикасының ауылды территорияларын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы"  Жарлығы , "Республикалық бюджет қаражаты есебінен орындалатын топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 30 қарашадағы N 1273  қаулысы , "Қазақстан Республикасының ауылды территорияларын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру бойынша 2004-2006 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік органдарды, сондай-ақ әр түрлi ведомстволарды топографиялық-геодезиялық және картографиялық материалдармен, делимитациялық және демаркациялық жұмыстарды, сондай-ақ ауылды елдi мекендердi картографиялық материалдармен қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: создание и обновление геодезической и картографической продукции, имеющей общегосударственное, межотраслевое значение, в том числе на основе геоинформационных систем. Организация государственного учета, хранения и обеспечения сохранности материалов и документов топографо-геодезического и картографического производства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   004        Обеспече-   Выполнение аэрокосмо-    в       Агентство
ние топог-  съемки для обновления    тече-   Республики
рафо-гео-   государственного мас-    ние     Казахстан по
дезичес-    штабного ряда топогра-   года    управлению
кой и кар-  фических карт - 66060            земельными
тографи-    кв. км. Топографо-               ресурсами
ческой      геодезические работы:
продукцией  создание, составление
и ее хра-   и обновление топографи-
нение       ческих карт - 350 листов;
обследование, вос-
становление, закладка,
развитие нивелирной
сети I кл., II кл. -
170 погонных км;
составление - 10 сводных
каталогов.
Геодинамическое иссле-
дование (репер/пог.
км):1) обследование,
закладка пунктов,
высокоточные геодези-
ческие измерения -
30/130/856,2.
Картографические
работы: 1) подготовка
топографических карт
к изданию, цифрование -
310 листов; 2) создание
географических, темати-
ческих и учебных карт,
атласов - 10 листов;
3) издание карт -
1000 листов.
Создание каталога
географических названий,
издание - 3/3 том.
Государственный учет,
хранение, обеспечение
сохранности материалов
и документов, образую-
щихся в результате
производства топографо-
геодезических и карто-
графических работ
(13500,0 тыс. экземп-
ляров).
Обеспечение сельских
населенных пунктов
картографическими
материалами (в рамках
ГПРСТ):
- аэросъемка - 1245 кв.
км;
- плановая привязка
аэроснимков и дешифри-
рование сельских
населенных пунктов -
879,6 кв. км;
- изготовление и
вычерчивание планов
сельских населенных
пунктов - 882,0
кв.км.
_______________________________________________________________________

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жалпы мемлекеттiк, салааралық маңызы бар геодезиялық және картографиялық өнiмдердi жасау және жаңарту, сонымен қатар геоақпараттық жүйелер негiзiнде жасау.
Топографиялық-геодезиялық және картографиялық өндiрiстiң материалдарын және құжаттарын мемлекеттiк есепке алуды, сақтауды және сақталуын қамтамасыз етудi ұйымдастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Топография-  Топографиялық карта- жыл   Қазақстан
геодезиялық  лардың Мемлекеттік   бойы  Республикасы-
және карто-  масштабтық қатарын         ның Жер
графиялық    жаңарту үшiн               ресурстарын
өнiмдердi    аэроғарыштық түсi-         басқару
және олардың рiс орындау - 66060        жөнiндегi
сақталуын    шар. км                    агенттігі
қамтамасыз   Топографиялық-гео-
ету          дезиялық жұмыстар:
Топографиялық
карталарды жасау,
құру және жаңарту
- 350 парақ;
I кл, II класты
нивелирлі желiнi
зерттеу, қайта
жөндеу, орналасты-
ру, дамыту - 170 км
текше. 10 жинақ
каталогтарын құру
Геодинамикалық
зерттеулер (репер/
текше км):
1) пункттердi зерт-
теу, орналастыру,
жоғары дәлдiктi
геодезиялық өлшеу-
лер - 30/130/856,2
Картографиялық
жұмыстар:
1) топографиялық
карталарды баспаға
даярлау, цифрлеу -
310 парақ;
2) географиялық,
тақырыптық және оқу
карталарын, атласта-
рын құру - 10 парақ;
3) карталарды басып
шығару - 1000 парақ.
Географиялық объек-
тілер атауларының
каталогын құру,
басып шығару - 3/3
том.
Топографиялық-геоде-
зиялық және карто-
графиялық жұмыстар
өндiрiсi нәтижесiнде
құрастырылған мате-
риалдар мен құжат-
тардың сақталуын
қамтамасыз ету,
мемлекеттік есепке
алу, сақтау (13500,0
мың дана)
Ауылды елдi мекен-
дердi картографиялық
материалдармен қам-
тамасыз ету (АТДМБ
шеңберiнде):
Аэротүсiру - 1245
шаршы км. - аэротү-
сiрiстердi пландық
байланыстыру және
ауылды елдi мекен-
дердi дешифрлеу
- 879,6 шаршы км. -
ауылды елдi мекендер
жоспарларын сызу
және даярлау - 882,0
шаршы км.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение экономии страны геодезической и картографической продукцией, обеспечение учета, хранения и сохранности геодезических и картографических материалов, а также обеспечение сельских населенных пунктов картографическими материалами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 387
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
614 - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Строительство Республиканской картографической фабрики"
на 2005 год
1. Стоимость: 549370 тысяч тенге (пятьсот сорок девять миллионов триста семьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 апреля 1994 года N 414 "О создании Республиканской картографической фабрики в составе Главного управления геодезии и картографии при Кабинете Министров Республики Казахстан", постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение картографической продукцией.
5. Задачи бюджетной программы: строительство Республиканской картографической фабрики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   005        Строитель-  Реализация инвестицион-  в       Агентство
ство Рес-   ного проекта по строи-   тече-   Республики
публикан-   тельству Республиканской ние     Казахстан по
ской карто- картографической фабрики года    управлению
графичес-   согласно приложению N 2          земельными
кой фабри-  к постановлению  Прави-          ресурсами
ки          тельства Республики
Казахстан от 8 декабря
2004 года N 1289
"О реализации Закона
Республики Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2005 год" на
строительно-монтажные
работы и приобретение
оборудования для завер-
шения строительства
Республиканской карто-
графической фабрики
в соответствии с утвер-
жденной в установленном
законодательством
порядке проектно-
сметной документацией
(заключение N 7-252/
2003 от 05 июня 2003
года по рабочему проекту
"Подготовка проекта
строительства республи-
канской картографи-
ческой фабрики в
г. Алматы" Южного
филиала республикан-
ского государственного
предприятия
"Госэкспертиза").
__________________________________________________________________________

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiң экономикасын геодезиялық және картографиялық өнiмдермен қамтамасыз ету, геодезиялық және картографиялық материалдардың есепке алынуын, сақтау және сақталуын қамтамасыз ету, сондай-ақ ауылды елді мекендерді картографиялық өнімдермен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
387-ҚОСЫМША
614 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Республикалық картографиялық фабриканы салу"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 549370 мың теңге (бec жүз қырық тоғыз миллион үш жүз жетпiс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзі: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексі , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 21 сәуiрдегi N 414 "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы Геодезия және картография бас басқармасының құрамында Республикалық картографиялық фабрикасын құру туралы"  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы  N 917  "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орташа мерзiмдi жоспары"
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: картографиялық өнiмдермен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республикалық картографиялық фабрика құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Республика-  Республикалық карто- жыл   Қазақстан
лық карто-   графиялық фабрика    бойы  Республикасы-
графиялық    құрылысы бойынша           ның Жер
фабриканы    инвестициялық жобаны       ресурстарын
салу         Қазақстан Республи-        басқару
касы Yкiметiнiң 2004       жөнiндегi
жылғы 8 желтоқсанда-       агенттiгi
ғы  N 1289  "2005
жылға Республикалық
бюджет туралы
"Қазақстан Республи-
касының Заңын жүзеге
асыру туралы" қаулы-
сының N 2 қосымшасы-
на сәйкес заң тәртi-
бiнде бекiтiлген
жоба-сметалық құжат-
тарға сәйкес құры-
лыс-монтаждық жұмыс-
тарды орындау және
Республикалық карто-
графиялық фабрика
құрылысының аяқта-
луымен жабдықтарды
сатып алуды жүзеге
асыру ("Алматы
қаласында Республи-
калық картографиялық
фабрика құрылысының
жобасын дайындау"
жұмыс жобасы туралы
"Госэкспертиза"
республикалық мемле-
кеттік өнеркәсiптiң
оңтүстiк еншiлес
кәсiпорнының 2003
жылғы 5 маусымындағы
N 7-252/2003
қорытындысы).
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение объемов строительно-монтажных работ и приобретение оборудования для завершения строительства Республиканской картографической фабрики.
ПРИЛОЖЕНИЕ 388
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
614 - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Прикладные научные исследования в области управления
земельными ресурсами" на 2005 год
1. Стоимость: 39066 тысяч тенге (тридцать девять миллионов шестьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Земельный кодекс  Республики Казахстан от 20 июня 2003 года; Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 25 декабря 1995 года N 2727 "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2003 года N 956 "Об утверждении Правил ведения мониторинга земель и пользования его данными в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года N 958 "Об утверждении Правил ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449 "О создании Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: научно-методическое обеспечение рационального использования и охраны потенциала земельных ресурсов Республики Казахстан на базе инновации и включение его в экономический оборот.
5. Задачи бюджетной программы: научно-методическое обеспечение государственного земельного кадастра и его автоматизированной информационной системы;
обеспечение научно-методической и опытно-экспериментальной поддержки инновации по мониторингу, изучение, картографирование земель и организация территории на основе ландшафтно-экологического подхода и геоинформационных систем;
разработка научно-методической базы системы платного землепользования, рыночного    оборота земли и экономического стимулирования рационального использования и охраны земельных ресурсов;
методическое обоснование и разработка нормативов оптимального землепользования.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Республикалық картографиялық фабрика құрылысын аяқтау үшiн құрылыс-монтаждық жұмыстар көлемiн орындау және жабдықтар сатып алу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
388-ҚОСЫМША
614 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Жер ресурстарын басқару саласындағы
қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 39066 мың теңге (отыз тоғыз миллион алпыс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымындағы Жер  Кодексi ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi ; "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының 2004-2010 жылдарға арналған Мемлекеттiк ауыл шаруашылық аумағын дамыту бағдарламасы туралы Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 маусымдағы N 1149  Жарлығы ; "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмiлелердi мемлекеттiк тiркеу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 25 желтоқсандағы N 2727 Заң күшi бар  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында жер мониторингiн жүргiзу Ережелерiн бекiту және оның мәлiметтерiн пайдалану туралы" 2003 жылғы 19 қыркүйектегi N 956  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзу Ережелерiн бекiту туралы" 2003 жылғы 20 қыркүйектегі N 958  қаулысы ; "Сандық геоақпараттық жүйелер негiзiнде Қазақстан Республикасы табиғи объектiлерiнiң бiрыңғай мемлекеттiк кадастрлар жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 қыркүйектегi N 1449  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы жер ресурстарының потенциалын ұтымды пайдалану мен қорғауды инновация базасында ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету және оны экономикалық айналымға енгiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк жер кадастры мен оның автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету;
мониторинг бойынша инновацияны ғылыми-әдiстемелiк және тәжiрибелi-эксперименталды қолдауды қамтамасыз ету, жердi зерттеу, картографиялау және ландшафты-экологиялық және геоақпараттық жүйелер негiзiнде аумақты ұйымдастыру;
ақылы жер пайдалану, жердiң нарықтық айналымы мен жер ресурстарын ұтымды пайдалану мен қорғауды экономикалық ынталандыру жүйесiнiң ғылыми-әдiстемелiк базасын әзiрлеу;
қолайлы жер пайдалану нормативтерiн әдiстемелiк негiздеу мен әзiрлеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   006        Прикладные  Научно-методическое,     в      Агентство
научные     программное и техноло-   тече-  Республики
исследова-  гическое обеспечение     ние    Казахстан по
ния в       государственного земель- года   управлению
области     ного кадастра;                  земельными
управления  принципы формирования           ресурсами
земельными  системы мониторинга
ресурсами   земель в условиях нового
земельного строя;
научно-методическое
обоснование организации
территории на основе
ландшафтно-экологичес-
кого подхода;
научное и методическое
обоснование системы
платного землепользо-
вания и экономического
стимулирования рацио-
нального использования
и охраны земельных
ресурсов;
методическое обосно-
вание и разработка
нормативов; оплата
услуг по проведению
государственной научно-
технической экспертизы.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: по государственному земельному кадастру будет:
определен порядок организации и ведения производственного (технологического) земельно-кадастрового процесса и его стадии;
разработана и усовершенствована земельно-кадастровая документация ГЗК;
разработаны и внедрены методика и технология ведения отдельных системных комплексов АИС ГЗК;
разработана технология создания кадастровых тематических карт землепользований с использованием материалов аэрокосмических съемок;
разработана методика агроэкологической классификации земель.
По мониторингу, изучению и картографированию земель:
будет разработана методика изучения и составления карт землепользования тестовых территорий (М 1:1000000; 1:100000; 1:50000; 1:25000; 1:10000) по данным дистанционного зондирования и ландшафтного мониторинга на основе геоинформационных систем;
будет продолжена разработка методики инвентаризации; оценка продуктивности и качественного состояния земель.
По организации территории на основе ландшафтно-экологического подхода:
на примере отдельных районов хозяйств по природно-территориальным зонам республики будут разработаны:
ландшафтное обеспечение анализа и оценки организации территории земель сельскохозяйственного назначения;

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       Жер ресурс-  Мемлекеттiк жер ка-  жыл   Қазақстан
тарын        дастрын ғылыми-      бойы  Республикасы-
басқару      әдiстемелiк, бағдар-       ның жер
саласындағы  дамалық және техно-        ресурстарын
қолданбалы   логиялық қамтамасыз        басқару
ғылыми       ету; жаңа жер құры-        жөнiндегi
зерттеулер   лысы жағдайында жер        агенттiгi
мониторингi жүйесiн
қалыптастыру
принциптерi;
ландшафты-экология-
лық тұрғысы негiзiн-
де аумақты ұйымдас-
тыруды ғылыми-әдiс-
темелiк негiздеу;
ақылы жер пайдалану
жүйесiн және жер
ресурстарын тиiмдi
пайдалану мен қор-
ғауды экономикалық
ынталандыру ғылыми
және әдiстемелiк
негiздеу;
әдiстемелiк негiздеу
және нормативтердi
әзiрлеу;
мемлекеттiк ғылыми-
техникалық сараптама
жүргiзу бойынша
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мемлекеттiк жер кадастры бойынша өндiрiстiк (технологиялық) жер-кадастры үрдiсiн және кезеңiн жүргiзу мен ұйымдастыру тәртiбi белгiленген;
Мемлекеттiк жер кадастрының жер-кадастрлық құжаттамасы жасалып, жетiлдiрiлген;
МЖК ААК жеке жүйелiк кешендерiн жүргiзу әдiстемесi мен технологиясы жасалған және олар қолданысқа енгiзiлген;
Әуе-ғарыштық суретке түсiру мәлiметтерiн пайдалану арқылы жер пайдаланулардың кадастрлық тақырыптық карталарын әзiрлеу технологиясы жасалды;
Жердi агроэкологиялық топтастыру әдiстемесi жасалды.
Жер мониторингi, зерттеу және картографиялау бойынша Геоақпараттық жүйелер негiзiнде жердi ара-қашықтықтан барлау және ландшафты мониторингiнiң мәлiметтерi бойынша зерттелу аумақтары (М 1:1000000; 1:100000; 1:50000; 1:25000; 1:10000) жер пайдалануларының картасын зерттеу және әзiрлеу әдiстемесi жасалмақ.  Жердi есепке алу әдiстемесiн жасау; жердiң өнiмдiлiгiн және сапалық жағдайын зерттеу жұмыстары жалғастырылады.

методика региональных схем землеустройства, зонирования земель, а также организации территории землепользований сельхозпроизводителей. Проведено экспериментальное ландшафтно-экологическое картирование территории репрезентативных районов и хозяйств соответственно в масштабе 1:1000000; 1:100000; 1:25000; 1:10000; 1:5000; будут разработаны и апробированы методики областных и региональных схем землеустройства зонирования земель и проектов организации территории;
по системе платного землепользования и экономического стимулирования рационального использования и охраны земельных ресурсов:
будут проведены экспериментальные исследования оценки земель населенных пунктов и усовершенствована методика определения их кадастровой стоимости сельскохозяйственного назначения и населенных пунктов;
по разработке нормативов:
будут разработаны экологические нормативы и оптимальные размеры сельскохозяйственных предприятий различных форм;
будут проведены хронометражные работы по отдельным видам землеустроительных и земельнокадастровых работ и разработаны нормативы затрат труда на их проведение.

Ландшафты-экологиялық тұрғысы негiзiнде аумақты ұйымдастыру бойынша жеке аудан шаруашылықтарының үлгiсiнде республиканың табиғи-аумақтық аймақтары бойынша: ауыл шаруашылық мақсатындағы жерлердiң аумағын ұйымдастыруды сарапталуының және бағалануының ландшафты қамтамасыз етiлуi; аймақтық жерге орналастыру схемаларының, жердi аймақтарға бөлудiң, сонымен қатар ауыл шаруашылық өндiрушiлерiнiң жер пайдалану аумағын ұйымдастырудың әдiстемесi жасалмақ. Өкiлдi аудандардың және шаруашылықтардың аумағын сәйкесiнше 1:1000000, 1:100000, 1:25000 және 1:10000, 1:5000 масштабтарында ландшафты-экологиялық картаға түсiру тәжiрибесi жүргізiлген. Облыстық және аудандық жер пайдалану схемасының, жердi аймақтарға бөлу және аумақты ұйымдастыру жобаларының әдiстемесi жасалады және мақұлданады.
Ақылы жер пайдалану жүйесi және жер ресурстарын тиiмдi пайдалану мен қорғауды экономикалық ынталандыру бойынша Елдi мекен жерлерiн бағалауды тәжiрибеде зерттеу және олардың ауыл шаруашылық алаптарының кадастрлық құнын анықтау әдiстемесiн жетiлдiру жұмыстары жүргізiледi; ауыл шаруашылық мақсатындағы жерлердi және елдi мекен жерлерiн кадастрлық бағалаудың түзету коэффициенттерiн анықтау және бағасы бойынша аймақтарға бөлу әдiстемелері әзiрленедi.
Нормативтердi әзiрлеу бойынша түрлi ауыл шаруашылық кәсiпорындардың тиiмдi ауқымы мен экологиялық нормативтерi әзiрленедi;
Жерге, орналастыру және жер-кадастрлық жұмыстарының жеке түрлерi бойынша хронометражды жұмыстар жүргiзiледi және оларды жүргiзуге жұмсалатын еңбек нормативтерi жасалады.