О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 606 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 ноября 2020 года № 779. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 мая 2023 года № 238.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12.05.2023 № 238 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 13 декабря 2016 года № 85 и приказом исполняющего обязанности ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 11 ноября 2020 года № 716 "О внесении изменений в приказ Ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 22 февраля 2017 года № 33 "Об утверждении структуры и штатной численности Министерства здравоохранения Республики Казахстан, ведомств и его территориальных подразделений" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 606 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства здравоохранения Республики Казахстан" следующее изменение:
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства здравоохранения Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту управления персоналом Министерства здравоохранения Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня принятия настоящего приказа в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 606 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 27 қарашадағы № 779 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 12 мамырдағы № 238 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 12.05.2023 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 85 біліктілік талаптары бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жауапты хатшының міндетін атқарушының "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің, ведомстволардың және оның аумақтық бөлімшелерінің құрылымы мен штат санын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі жауапты хатшысының 2017 жылғы 22 ақпандағы № 33 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2020 жылғы 11 қарашадағы № 716 бұйрығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 606 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Персоналды басқару департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қабылдаған күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде:
1) электрондық түрде қазақ және орыс тілдеріндегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на исполняющего обязанности ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан Байгаскину З.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан от
от 27 ноября 2020 года № 779
Утверждены приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 сентября 2020 года № 606
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Секретариат Министра – 02
Советник Министра, (три единицы), категория С-3, 02-01, 02-02, 02-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или право (юриспруденция, международное право) или бизнес и управление (экономика, мировая экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Обеспечение Министра справочными, информационными и аналитическими материалами; подготовка предложений по вопросам, отнесенным к ведению Министерства; участие в организации проведения совещаний с участием Министра; сбор и обобщение аналитических материалов; организация рабочего процесса Министра; составление ежемесячного графика работы; участие в организации проведения совещаний с участием Министра; контроль за исполнением протокольных поручений; прием почты Министра и предоставление ему на подпись.

2) Осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жауапты хатшысының міндетін атқарушы З.С. Байғаскинаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 27 қарашадағы
№ 779 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 606 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Министрдің хатшылығы - 02
Министрдің кеңесшісі, (үш бірлік), С-3 санаты, 02-01, 02-02, 02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, бизнес және басқару (экономика, әлемдік экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрді анықтамалық, ақпараттық және талдау материалдарымен қамтамасыз ету; Министрліктің қарауына жататын мәселелер бойынша ұсыныстар дайындау; Министрдің қатысуымен өтетін кеңестердің өткізілуін ұйымдастыруға қатысу; талдау материалдарын жинақтау және қорытындылау; Министрдің жұмыс процесін ұйымдастыру; ай сайынғы жұмыс кестесін құру; хаттамалық тапсырмалардың орындалуын бақылау; Министрдің поштасын қабылдау және оған қол қоюға ұсыну.

Уполномоченный по этике, категория С-3, 03-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или право (юриспруденция, международное право) или бизнес и управление (экономика, мировая экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Оказывает государственным служащим консультативную помощь по вопросам соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса; способствует соблюдению государственными служащими установленных законами ограничений и запретов; по поручению руководства Министерства рассматривает обращения физических и юридических лиц по фактам нарушения норм служебной этики государственными служащими; содействует формированию культуры взаимоотношений, соответствующей общепринятым морально-этическим нормам в коллективе; в случаях нарушения прав и законных интересов государственных служащих принимает меры, направленные на их защиту и восстановление; осуществляет мониторинг и контроль за соблюдением норм служебной этики государственными служащими; информирует руководство Министерство о случаях непринятия руководителями структурных подразделений Министерство соответствующих мер по фактам нарушения норм служебной этики; в случаях нарушения государственными служащими законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса проводит анализ причин и условий, способствующих совершению правонарушений, и вносит руководству Министерства рекомендации по их устранению; в целях профилактики и недопущения нарушений законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса, а также формирования позитивного имиджа государственной службы взаимодействует с институтами гражданского общества и государственными органами; на постоянной основе проводит с государственными служащими разъяснительную работу по вопросам соблюдения законодательства Республики Казахстан в сферах государственной службы, противодействия коррупции и Этического кодекса; в установленном законодательством порядке обращается к соответствующим должностным лицам с предложением о рассмотрении ответственности государственных служащих, допустивших нарушение норм служебной этики; проводит внутреннний анализ коррупционных рисков, осуществляет иную деятельность в целях профилактики нарушений норм служебной этики.
Управление защиты государственных секретов – 04

Әдеп жөніндегі уәкіл, С-3 санаты, 03-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе бизнес және басқару (экономика, әлемдік экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, тарих, шетел филологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметшілерге Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасының және Әдеп кодексінің талаптарын сақтау мәселелері бойынша консультациялық көмек көрсетеді; мемлекеттік қызметшілердің заңнамада белгіленген шектеулер мен тыйымдарды сақтауына ықпал етеді; Министрлік басшылығының тапсырмасы бойынша мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын бұзу фактілері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды; ұжымда жалпы қабылданған моральдық-әдептілік нормаларына сәйкес келетін өзара қарым-қатынастар мәдениетін қалыптастыруға жәрдемдеседі; мемлекеттік қызметшілердің құқықтары мен заңды мүдделері бұзылған жағдайларда, оларды қорғауға және қалпына келтіруге бағытталған шараларды қабылдайды; мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын сақтауын мониторингтеуді және бақылауды жүзеге асырады; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері басшыларының қызметтік әдеп нормаларын бұзу деректері бойынша тиісті шараларды қабылдамау жағдайлары туралы Министрліктің басшылығына хабарлайды; мемлекеттік қызметшілер Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын және Әдеп кодексін бұзған жағдайларда, құқық бұзушылықтарды жасауға ықпал ететін себептер мен шарттарды талдайды және Министрліктің басшылығына оларды жою туралы ұсынымдар енгізеді; Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын және Әдеп кодексін бұзу профилактикасы және оған жол бермеу, сондай-ақ мемлекеттік қызметтің оң имиджін қалыптастыру мақсатында азаматтық қоғам институттарымен және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасайды; Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы заңнамасын және Әдеп кодексін сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік қызметшілермен түсіндіру жұмыстарын тұрақты негізде жүргізеді; заңнамада белгіленген тәртіпте тиісті лауазымды адамдарға қызметтік әдеп нормаларын бұзуға жол берген мемлекеттік қызметшілердің жауапкершілігін қарау туралы ұсыныммен жүгінеді; сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне ішкі талдау жүргізеді, қызметтік әдеп нормаларының бұзылуын профилактикалау мақсатында өзге де қызметті жүзеге асырады.
Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасы - 04

Руководитель управления защиты государственных секретов, категория С-3, 04-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, фармация, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или право (юриспруденция, международное право) или социальные науки (международные отношения) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, учет и аудит) или подготовка учителей по языкам и литературе (казахский язык и литература, русский язык и литература), обязательно наличие допуска к государственным секретам, сертификатов подготовки и повышения квалификации в области защиты государственных секретов, а также необходимо наличие соответствующего опыта и стажа работы в области защиты государственных секретов
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения, законов Республики Казахстан "О государственных секретах" от 15 марта 1999 года, "О мобилизационной подготовке и мобилизации" от 16 июня 1997 года с внесенными изменениями и дополнениями от 13 февраля 2012 года, Инструкции по обеспечению режима секретности в РК от 14 марта 2000 года № 390-16с.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация и контроль за состоянием защиты государственных секретов и обеспечением режима секретности в центральном аппарате и в подведомственных организациях Министерства, координация и контроль за ходом разработки ежегодных планов мероприятий Министерства по защите государственных секретов, организация и проведение ежегодных мероприятий по вопросам защиты государственных секретов в Министерстве, организация и контроль за разработкой номенклатуры дел на очередной год, номенклатуры должностей работников, допущенных к госсекретам, при выезде за границу лиц, осведомленных в государственных секретах, предоставление Ответственному секретарю Министерства предложений по штатному расписанию Управления в пределах штатной численности. Организация работ по проведению экспертизы ценности документов, передачи номенклатурных дел в архив на хранение, контроль за формированием документов с истекшими сроками хранения на уничтожение, организация работы по проведению краткосрочных стажировок специалистов ПЗГС отрасли и подведомственных организаций Министерства в области защиты госсекретов соответственно. Организация и контроль за надлежащей работой защищенного абонентского пункта Министерства.

Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 04-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, фармация, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, есеп және аудит) немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті) мамандықтары бойынша бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Міндетті түрде мемлекеттік құпияға рұқсаты, ақпараттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпияларды қорғау саласында дайындық және біліктілігін жоғарылату сертификатының міндетті түрде болуы, сондай-ақ мемлекеттік құпияларды қорғау саласында тиісті тәжірибе мен жұмыс өтілінің болуы қажет.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, "Мемлекеттік құпиялар туралы" 1999 жылғы 15 наурыздағы, 2012 жылғы 13 ақпанда өзгерістер енгізілген "Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, 2000 жылғы 14 наурыздағы № 390-16-с Құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің орталық аппаратында және ведомстволық бағынысты ұйымдарында мемлекеттік құпияларды қорғау және құпия режимін қамтамасыз ету жағдайын ұйымдастыру және бақылау, Министрліктің мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру жұмысы жөнінде жыл сайынғы іс-шаралар жоспарын әзірлеу барысын үйлестіру және бақылау, Министрлікте мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері жөнінде жыл сайынғы іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу, кезекті жылға істер номенклатурасын, мемлекеттік құпияларға рұқсаты бар қызметкерлер лауазымдары номенклатурасын, саланың жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарынының сақтау көлемі мен номенклатурасын әзірлеуді ұйымдастыру және бақылау, Министрліктің жауапты хатшысына Басқарманың штаттық саны шегінде штаттық кесте бойынша ұсыныс беру. Министрлікте Қазақстан Республикасында құпиялық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықтың талаптарына сәйкес жұмылдыру құжаттарын жүргізу, сақтау және пайдалану бойынша жұмысты бақылау. Құжаттардың құндылығына сараптау жүргізу, номенклатуралық істерді архивке сақтауға тапсыру жұмыстарын, сақтау мерзімі өткен құжаттарды жоюға қалыптастыруды, саланың және Министрліктің ведомствалық бағынысты ұйымдарының жұмылдыру қызметкерлеріне және МҚҚБ мамандарына жұмылдыру және мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері бойынша тиісті қысқа мерзімді тағылымдама өткізу жұмысын ұйымдастыру. Министрліктің қорғалған абоненттік пунктінің тиісті жұмысына бақылау жүргізу жіне ұйымдастыру.

Главный эксперт управления защиты государственных секретов, (две единицы), категория С-4, 04-02, 04-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, фармация, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или право (юриспруденция, международное право) или социальные науки (международные отношения) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, учет и аудит) или право (юриспруденция, международное право) или подготовка учителей по языкам и литературе (казахский язык и литература, русский язык и литература, социальная педагогика и самопознание), обязательно наличие допуска к государственным секретам, сертификатов подготовки и повышения квалификации в области защиты государственных секретов, а также необходимо наличие соответствующего опыта и стажа работы в области защиты государственных секретов
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения, законов Республики Казахстан "О государственных секретах" от 15 марта 1999 года, "О мобилизационной подготовке и мобилизации" от 16 июня 1997 года с внесенными изменениями и дополнениями от 13 февраля 2012 года, Инструкции по обеспечению режима секретности в РК от 14 марта 2000 года № 390-16с.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация и контроль за состоянием защиты государственных секретов и обеспечением режима секретности в центральном аппарате и в подведомственных организациях Министерства, координация и контроль за ходом разработки ежегодных планов мероприятий Министерства по защите государственных секретов, ежегодных мероприятий по вопросам защиты государственных секретов в Министерстве, номенклатуры дел на очередной год, номенклатуры должностей работников, допущенных к госсекретам, обеспечение режима секретности при выезде за границу лиц, осведомленных в государственных секретах, предоставление Ответственному секретарю Министерства предложений по штатному расписанию Управления в пределах штатной численности. Оказывает методическую и практическую помощь специалистам подразделений по защите государственных секретов, принимает участие в работе совещаний, семинаров, сборов и заседаний рабочих групп по вопросам защиты государственных секретов, по передаче документов в архив, подготовке документов с истекшим сроком хранения на уничтожение. Организация и ведение секретного делопроизводства по линии защищенного абонентского пункта Министерства.
Управление мобилизационной работы и гражданской защиты - 05

Мемлекеттік құпияларды қорғау басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 04-02, 04-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, фармация, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, есеп және аудит) немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау (қазақ тілі мен әдебиеті, орыс тілі мен әдебиеті) мамандықтары бойынша бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Міндетті түрде мемлекеттік құпияға рұқсаты, ақпараттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпияларды қорғау саласында дайындық және біліктілігін жоғарылату сертификатының міндетті түрде болуы, сондай-ақ мемлекеттік құпияларды қорғау саласында тиісті тәжірибе мен жұмыс өтілінің болуы қажет.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, "Мемлекеттік құпиялар туралы" 1999 жылғы 15 наурыздағы, 2012 жылғы 13 ақпанда өзгерістер енгізілген "Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, 2000 жылғы 14 наурыздағы № 390-16-с Құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік орталық аппаратында және ведомстволық бағынысты ұйымдарында мемлекеттік құпияларды қорғау және құпия режимін қамтамасыз ету жағдайын ұйымдастыру және бақылау, Министрліктің мемлекеттік құпияларды қорғау жұмысы жөнінде жыл сайынғы іс-шаралар жоспарын әзірлеу барысын үйлестіру және бақылау, Министрлікте мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері бойынша жыл сайынғы іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу, кезекті жылға істер номенклатурасын, мемлекеттік құпияларға рұқсаты бар қызметкерлер лауазымдары номенклатурасын, әзірлеуді ұйымдастыру және бақылау, Министрліктің жауапты хатшысына Басқарманың штаттық саны шегінде штаттық кесте бойынша ұсыныс беру. Құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлеріне мемлекеттік құпияларды қорғау жұмысы бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсетеді, мемлекеттік құпияларды қорғау жұмысы бойынша құжаттарын есепке алуды жүргізу, сақтау және пайдалану бойынша жұмысты жүргізеді, архивке құжаттарды тапсыру, сақтау мерзімі өткен құжаттарды жоюға дайындау жұмыстары мәселелері бойынша кеңестерге, семинарларға, жиындарға және жұмыс топтарының отырыстарына қатысады.
Жұмылдыру жұмысы және азаматтық қорғаныс басқармасы - 05

Руководитель управления мобилизационной работы и гражданской защиты, категория С-3, 05-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, фармация, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или право (юриспруденция, международное право) или социальные науки (международные отношения) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право) обязательное наличие допуска к государственным секретам, сертификатов подготовки или повышения квалификации в области мобилизационной подготовки и мобилизации или защиты государственных секретов или гражданской защиты.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения, законов Республики Казахстан "О государственных секретах" от 15 марта 1999 года, "О мобилизационной подготовке и мобилизации" от 16 июня 1997 года с внесенными изменениями и дополнениями от 13 февраля 2012 года, Инструкции по обеспечению режима секретности в РК от 14 марта 2000 года № 390-16с.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Оказание организационно-методической и практической помощи работникам управлений и организаций здравоохранения по вопросам мобилизационной подготовки, гражданской защиты. Участие в разработке мобилизационного плана, плана гражданской защиты отрасли, в проведении мероприятий по разбронированию мобилизационного резерва, в работе совещаний, семинаров, сборов и заседаний рабочих групп по вопросам мобилизационной подготовки и мобилизации, гражданской защиты, по передаче документов в архив, подготовке документов с истекшим сроком хранения на уничтожение.

Жұмылдыру жұмысы және азаматтық қорғаныс басқармасының басшысы, С-3 санаты, 05-01
Өлшем шарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, фармация, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім, міндетті түрде мемлекеттік құпияға рұқсаттың, жұмылдыру және жұмылдыру дайындығы немесе мемлекеттік құпияларды қорғау немесе азаматтық қорғаныс саласында дайындық немесе біліктілігін арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, "Мемлекеттік құпиялар туралы" 1999 жылғы 15 наурыздағы, 2012 жылғы 13 ақпанда өзгерістер мен толықтырулар енгізілген "Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының заңдарын, 2000 жылғы 14 наурыздағы № 390-16-с Құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау басқармалары мен ұйымдарының қызметкерлеріне жұмылдыру дайындығы және азаматтық қорғаныс мәселелері бойынша ұйымдастыру-әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Саланың жұмылдыру жоспарын, азаматтық қорғаныс жоспарын әзірлеуге, жұмылдыру резервін броннан шығару жөніндегі іс-шараларды өткізуге, жұмылдыру даярлығы мен жұмылдыру, азаматтық қорғаныс мәселелері бойынша кеңестерге, семинарларға және жұмыс топтарының жиналыстары мен отырыстарының жұмысына, архивке құжаттарды тапсыруға, сақтау мерзімі өткен құжаттарды жою үшін дайындауға қатысу.

Главный эксперт управления мобилизационной работы и гражданской защиты, категория С-4, (две единицы), 05-02, 05-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, фармация, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или право (юриспруденция, международное право) или социальные науки (международные отношения) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право) обязательное наличие допуска к государственным секретам, сертификатов подготовки или повышения квалификации в области мобилизационной подготовки и мобилизации или защиты государственных секретов или гражданской защиты
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения, законов Республики Казахстан "О государственных секретах" от 15 марта 1999 года, "О мобилизационной подготовке и мобилизации" от 16 июня 1997 года с внесенными изменениями и дополнениями от 13 февраля 2012 года, Инструкции по обеспечению режима секретности в РК от 14 марта 2000 года № 390-16 с.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Оказание организационно-методической и практической помощи работникам управлений и организаций здравоохранения по вопросам мобилизационной подготовки, гражданской защиты. Участие в разработке мобилизационного плана, плана гражданской защиты отрасли, в проведении мероприятий по разбронированию мобилизационного резерва, в работе совещаний, семинаров, сборов и заседаний рабочих групп по вопросам мобилизационной подготовки и мобилизации, гражданской защиты, по передаче документов в архив, подготовке документов с истекшим сроком хранения на уничтожение.
Департамент собственной безопасности - 06

Жұмылдыру жұмысы және азаматтық қорғаныс басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 05-02, 05-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, фармация, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім, міндетті түрде мемлекеттік құпияға рұқсаттың, жұмылдыру және жұмылдыру дайындығы немесе мемлекеттік құпияларды қорғау немесе азаматтық қорғаныс саласында дайындық немесе біліктілігін арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, "Мемлекеттік құпиялар туралы" 1999 жылғы 15 наурыздағы, 2012 жылғы 13 ақпанда өзгерістер мен толықтырулар енгізілген "Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының заңдарын, 2000 жылғы 14 наурыздағы № 390-16-с Құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау басқармалары мен ұйымдарының қызметкерлеріне жұмылдыру дайындығы және азаматтық қорғаныс мәселелері бойынша ұйымдастыру-әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Саланың жұмылдыру жоспарын, азаматтық қорғаныс жоспарын әзірлеуге, жұмылдыру резервін броннан шығару жөніндегі іс-шараларды өткізуге, жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру, азаматтық қорғаныс мәселелері бойынша кеңестерге, семинарларға және жұмыс топтарының жиналыстары мен отырыстарының жұмысына, архивке құжаттарды тапсыруға, сақтау мерзімі өткен құжаттарды жою үшін дайындауға қатысу.
Жеке қауіпсіздік департаменті - 06

Директор департамента собственной безопасности, категория С-1, 06-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям технические науки и технологии (радиотехника, электроника и телекоммуникации, автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или военное дело и безопасность (системы информационной безопасности) или право (международное право, таможенное дело, юриспруденция, правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области противодействия коррупции, информационной безопасности, правоохранительной деятельности.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы. Владение навыками оперативно-розыскных и специальных мероприятий.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, опыт в оперативно-розыскной деятельности и информационной безопасности.
Функциональные обязанности
Участие в организации деятельности Департамента по вопросам антикоррупционного мониторинга, координирует работы по разработке нормативных правовых актов в сфере антикоррупционного мониторинга; координирует деятельность подразделения антикоррупционного мониторинга и координирует деятельность подразделений собственной безопасности подведомственных организации, участвует в разработке и координации реализации совместных международных проектов в пределах компетенции.
Заместитель директора департамента собственной безопасности, категория С-2, 06-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям технические науки и технологии (радиотехника, электроника и телекоммуникации, автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или военное дело и безопасность, право (международное право, таможенное дело, юриспруденция, правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области противодействия коррупции, информационной безопасности, правоохранительной деятельности.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Владение навыками оперативно-розыскных и специальных мероприятий.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, опыт в оперативно-розыскной деятельности и информационной безопасности.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство работой Управления антикоррупционного мониторинга, осуществляет контроль исполнения документов, поступающих в Управление, проводит анализ качества и своевременности их исполнения, участвует в координации деятельности Министерства по вопросам антикоррупционного мониторинга, координирует работы по разработке нормативных правовых актов в сфере антикоррупционного мониторинга, координирует деятельность подразделений собственной безопасности подведомственных организации, участвует в разработке и координации реализации совместных международных проектов в пределах компетенции.

Жеке қауіпсіздік департаментінің директоры, С-1 санаты, 06-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік моделдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе әскери іс және қауіпсіздік (ақпараттық қауіпсіздік жүйелері) немесе құқық (халықаралық құқық, кеден ісі, құқықтану, құқық қорғау қызметі) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, ақпараттық қауіпсіздік, құқық қорғау қызметі саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Жедел іздестіру және арнайы іс-шараларды өткізу дағдыларының болуы.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу, жедел іздестіру және ақпараттық қауіпсіздік қызметіндегі тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторинг мәселелері бойынша Департаменттің қызметін ұйымдастыруға қатысу, сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторинг саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу жөніндегі жұмыстарды үйлестіру; сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторинг бөлімшесінің қызметін үйлестіреді және ведомстволық бағынысты ұйымдардың жеке қауіпсіздік бөлімшелерінің қызметін үйлестіреді, құзыреті шегінде бірлескен халықаралық жобаларды әзірлеуге және іске асыруды үйлестіруге қатысады.
Жеке қауіпсіздік департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 06-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік моделдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе әскери іс және қауіпсіздік (ақпараттық қауіпсіздік жүйелері) немесе құқық (халықаралық құқық, кеден ісі, құқықтану, құқық қорғау қызметі) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, ақпараттық қауіпсіздік, құқық қорғау қызметі саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Жедел іздестіру және арнайы іс-шараларды өткізу дағдыларының болуы
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу, жедел іздестіру және ақпараттық қауіпсіздік қызметіндегі тәжірибесінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторингі басқармасының жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асырады. Басқармаға келіп түскен құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады, олардың орындалу сапасы мен уақтылығына талдау жүргізеді, сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторинг мәселелері бойынша Министрліктің қызметін үйлестіруге қатысады, сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторинг саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіреді, ведомстволық бағынысты ұйымдардың жеке қауіпсіздік бөлімшелерінің қызметін үйлестіреді, құзырет шегінде бірлескен халықаралық жобаларды әзірлеуге және іске асыруды үйлестіруге қатысады.

Управление информационной безопасности – 06-01
Руководитель управления информационной безопасности, категория С-3, 06-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности) или инженерия и инженерные дело (автоматизация и управление) или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство работой Управления информационной безопасности, осуществляет контроль исполнения документов, поступающих в управление, проводит анализ качества и своевременности их исполнения, участвует в координации деятельности Министерства по вопросам информационной безопасности, координирует работы по разработке нормативных правовых актов в сфере информационной безопасности; координирует деятельность отдела информационной безопасности РГП на ПХВ "Республиканский центр электронного здравоохранения", участвует в разработке и координации реализации совместных международных проектов в области информационной безопасности.
Главный эксперт управления информационной безопасности, (одна единица), категория С-4, 06-01-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности) или инженерия и инженерные дело (автоматизация и управление) или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Принимать участие в разработке текущих и перспективных планов работ, других документов в пределах компетенции Управления, в разработке организационно-распорядительных документов, затрагивающих вопросы обеспечения информационной безопасности; Принимать участие в организации работ по защите информационных ресурсов; Обеспечивать информационную безопасность при внедрении, сопровождении и функционировании информационных систем, программных обеспечений; Обеспечивает контроль исполнения договоров в сфере информационной безопасности, Принимает участие в формировании государственной политики в области информационной безопасности в пределах компетенции Управления.

Ақпараттық қауіпсіздік басқармасы – 06-01
Ақпараттық қауіпсіздік басқармасының басшысы, С-3 санаты, 06-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Телекоммуникациялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік модельдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері) немесе инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық қауіпсіздік басқармасының жұмысына жалпы басшылықты, басқармаға келіп түскен құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады, олардың сапалы және уақтылы орындалуына талдау жүргізеді, ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша Министрліктің қызметін үйлестіруге қатысады, ақпараттық қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіреді; "Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы" ШЖҚ РМК ақпараттық қауіпсіздік бөлімінің қызметін үйлестіреді; ақпараттық қауіпсіздік саласындағы бірлескен халықаралық жобаларды әзірлеуге және үйлестіруге қатысады.
Ақпараттық қауіпсіздік басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 06-01-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Телекоммуникациялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, математикалық және компьютерлік модельдеу, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері) немесе инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың құзыреті шегінде ағымдағы және перспективалық жұмыс жоспарларын, басқа да құжаттарды әзірлеуге, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелеріне қатысты ұйымдық-өкімдік құжаттарды әзірлеуге қатысады; Ақпараттық ресурстарды қорғау бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысады; Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық қамтамасыз етуді енгізу, ақпараттық сүйемелдеу және жұмыс істеу, бағдарламалық қамтамасыз ету кезінде ақапараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етеді; Ақпараттық қауіпсіздік саласында шарттардың орындалуын бақылауды қамтамасыз етеді, Басқарманың құзыреті шегінде ақпараттық қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысады.

Управление мониторинга коррупционных рисков - 06-02
Главный эксперт управления мониторинга коррупционных рисков, (две единицы), категория С-4, 06-02-02, 06-02-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям технические науки и технологии (радиотехника, электроника и телекоммуникации, автоматизация и управление, информационные системы, математическое и компьютерное моделирование, вычислительная техника и программное обеспечение) или военное дело и безопасность, право (международное право, таможенное дело, юриспруденция, правоохранительная деятельность).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области противодействия коррупции, правоохранительной деятельности.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, опыт в оперативно-розыскной деятельности.
Функциональные обязанности
Принимать участие в разработке текущих и перспективных планов работ, других документов в пределах компетенции Управления, в разработке организационно-распорядительных документов, затрагивающих вопросы обеспечения антикоррупционного мониторинга. Принимать участие в организации работ по антикоррупционному мониторингу, в формировании государственной политики в области противодействия коррупции в пределах компетенции Управления.
Департамент по связям с общественностью - 07
Директор Департамента по связям с общественностью, категория С-1, 07-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или языки и литература (филология, иностранная филология) или журналистика и информация (журналистика, связь с общественностью) или право (юриспруденция, международное право) или подготовка учителей по языкам и литературе (русский язык и литература, казахский язык и литература, иностранный язык: два иностранных языка, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление взаимосвязи Министерства со средствами массовой информации. Организация пресс-мероприятий: конференций, круглых столов, брифингов, интервью. Подготовка пресс-релизов, буклетов. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам здравоохранения. Обеспечение аккредитации представителей средств массовой информации на мероприятиях, проводимых Министерством. Осуществление разработки и реализации Медиа–планов. Организация и координация работы по взаимодействию структурных подразделений и Комитетов Министерства, подведомственных Министерству организаций со средствами массовой информации. Координация работы раздела "Новости" Web-сайта Министерства, ведение корпоративных страниц в социальных сетях Министерства. Представление отчетов об освещении в республиканских и региональных электронных и печатных СМИ деятельности Министерства в соответствующие государственные органы. Осуществление своевременной подготовки документов по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений вышестоящего руководства. Участие в мероприятиях, проводимых Министерством. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции.

Сыбайлас жемқорлық тәуекелдерінің мониторингі басқармасы - 06-02
Сыбайлас жемқорлық тәуекелдерінің мониторингі басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 06-02-02, 06-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мемлекеттік аудит) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық, кеден ісі) немесе Қоғамдық қауіпсіздік (құқық қорғау қызметі) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, ақпараттық қауіпсіздік, құқық қорғау қызметі саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу, жедел іздестіру қызметіндегі тәжірибесі
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретінің шегінде ағымдағы және перспективалық жұмыс жоспарларын, басқа да құжаттарды әзірлеуге, сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторингті қамтамасыз ету мәселелеріне қатысты ұйымдастыру-өкімдік құжаттарды әзірлеуге қатысады; Басқарма құзыретінің шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторинг саласындағы жұмыстарды ұйымдастыруға, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысады.
Жұртшылықпен байланыс департаменті - 07
Жұртшылықпен байланыс департаментінің директоры, С-1 санаты, 07-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе тілдер және әдебиет (филология, шетел филологиясы) немесе журналистика және ақпарат (журналистика, қоғаммен байланыс) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау (орыс тілі мен әдебиеті, қазақ тілі мен әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі, оқыту қазақ тілінде жүргізілмейтін мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара байланысты жүзеге асыру. Баспасөз іс-шараларын ұйымдастыру: конференциялар, дөңгелек үстелдер, брифингтер, сұхбат. Бұқаралық ақпарат құралдарынан денсаулық сақтау мәселелері бойынша жаңалықтар іріктеу. Министрлік өткізетін іс-шараларда бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін аккредиттеуді қамтамасыз ету. Баспасөз релиздерін, буклеттерді дайындау. Медиа-жоспарларды әзірлеу және іске асыру. Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен комитеттерінің, Министрлікке ведомстволық бағынысты ұйымдардың бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылы жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру. Министрліктің Web-сайтының "Жаңалықтар" бөлімінің жұмысын үйлестіру, Министрліктің әлеуметтік желілерінде корпоративтік беттерді жүргізу. Тиісті мемлекеттік органдарға Министрліктің қызметін республикалық және өңірлік электрондық және баспа БАҚ-та жариялау туралы есептерді ұсыну. Кіріс және шығыс ақпарат бойынша құжаттарды уақтылы дайындауды жүзеге асыру, жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау. Министрлік өткізетін іс-шараларға қатысу. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление по связям с общественностью - Пресс-служба – 07-01
Руководитель управления по связям с общественностью - Пресс-службы, категория С-3, 07-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или языки и литература (филология, иностранная филология) или журналистика и информация (журналистика, связь с общественностью) или право (юриспруденция, международное право) или подготовка учителей по языкам и литературе (русский язык и литература, казахский язык и литература, иностранный язык: два иностранных языка, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление взаимосвязи Министерства со средствами массовой информации. Организация и проведение пресс-конференций, брифингов. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам здравоохранения. Обеспечение аккредитации представителей средств массовой информации на мероприятиях, проводимых Министерством. Подготовка пресс-релизов, буклетов. Осуществление разработки и реализации Медиа–планов. Организация и координация работы по взаимодействию структурных подразделений и Комитетов Министерства, подведомственных Министерству организаций со средствами массовой информации. Координация работы раздела "Новости"Web-сайта Министерства. Представление отчетов об освещении в республиканских и региональных электронных и печатных СМИ деятельности Министерства в соответствующие государственные органы. Осуществление своевременной подготовки документов по входящей и исходящей информации, выполнение иных поручений вышестоящего руководства. Участие в мероприятиях, проводимых Министерством. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.

Жұртшылықпен байланыс басқармасы - Баспасөз қызметі – 07-01
Жұртшылықпен байланыс басқармасының - Баспасөз қызметінің басшысы, С-3 санаты, 07-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе тілдер және әдебиет (филология, шетел филологиясы) немесе журналистика және ақпарат (журналистика, қоғаммен байланыс) немесе немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау (орыс тілі мен әдебиеті, қазақ тілі мен әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі, оқыту қазақ тілінде жүргізілмейтін мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара байланысын жүзеге асыру. Баспасөз іс-шараларын ұйымдастыру: конференциялар, дөңгелек үстелдер, брифингтер, сұхбат. Бұқаралық ақпарат құралдарынан денсаулық сақтау мәселелері бойынша жаңалықтар іріктеу. Министрлік өткізетін іс-шараларда бұқаралық ақпарат құралдарынын аккредиттеуді қамтамасыз ету. Баспасөз релиздерін, буклеттерді дайындау. Медиа-жоспарларды әзірлеу және іске асыру. Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен комитеттерінің, Министрлікке ведомстволық бағынысты ұйымдардың бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылы жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру. Министрліктің Web-сайтының "Жаңалықтар" бөлімінің жұмысын үйлестіру, Министрліктің әлеуметтік желілерінде корпоративтік беттерді жүргізу. Тиісті мемлекеттік органдарға Министрліктің қызметін республикалық және өңірлік электрондық және баспа БАҚ-та жариялау туралы есептерді ұсыну. Кіріс және шығыс ақпарат бойынша құжаттарды уақтылы дайындауды жүзеге асыру, жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындау. Министрлік өткізетін іс-шараларға қатысу. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Главный эксперт управления по связям с общественностью - Пресс-службы, категория С-4, (одна единица), 07-01-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или языки и литература (филология, иностранная филология) или журналистика и информация (журналистика, связь с общественностью) или право (юриспруденция, международное право) или подготовка учителей по языкам и литературе (русский язык и литература, казахский язык и литература, иностранный язык: два иностранных языка, русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление взаимосвязи Министерства со средствами массовой информации. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам здравоохранения. Подготовка пресс-релизов, буклетов. Обеспечение аккредитации представителей средств массовой информации на мероприятиях, проводимых Министерством. Организация и координация работы по взаимодействию структурных подразделений и Комитетов Министерства, подведомственных Министерству организаций со средствами массовой информации Координация работы раздела "Новости" Web-сайта Министерства. Участие в мероприятиях, проводимых Министерством. Осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством в пределах компетенции Управления.
Департамент внутреннего аудита – 08
Директор департамента внутреннего аудита-государственный аудитор, категория С-1, 08-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, государственный аудит) или право (юриспруденция). Наличие сертификата государственного аудитора. Желательно наличие опыта работы на руководящих должностях в органах государственного аудита и финансового контроля.
Профессиональная компетентность

Жұртшылықпен байланыс басқармасы - Баспасөз қызметінің бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 07-01-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе тілдер және әдебиет (филология, шетел филологиясы) немесе журналистика және ақпарат (журналистика, қоғаммен байланыс) немесе журналистика және ақпарат (журналистика, қоғамдық байланыс) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау (орыс тілі мен әдебиеті, қазақ тілі мен әдебиеті, шетел тілі: екі шетел тілі, оқыту қазақ тілінде жүргізілмейтін мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара байланысын жүзеге асыру. Бұқаралық ақпарат құралдарынан денсаулық сақтау мәселелері бойынша жаңалықтарды іріктеу. Баспасөз релиздерін, буклеттерді дайындау. Министрлік өткізетін іс-шараларға бұқаралық ақпарат құралдарын аккредиттеуді қамтамасыз ету. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің және комитеттерінің, Министрлікке ведомстволық бағынысты ұйымдардың бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жұмысын үйлестіру және ұйымдастыру. Министрлік Web-сайтының "Жаңалықтар" бөлімінің жұмысын үйлестіру. Министрлік өткізетін іс-шараларға қатысу. Басқарманың құзыреті шегінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес басқа да функцияларды жүзеге асыру.
Ішкі аудит департаменті – 08
Ішкі аудит департаментінің директоры– мемлекеттік аудитор, С-1 санаты, 08-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мемлекеттік аудит) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мемлекеттік аудитор сертификатының бар болуы. Мүмкіндігінше мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарында басшылық лауазымдарда жұмыс тәжірибесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі

Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения. Знание нормативных правовых актов согласно типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего аудита, Правил проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 392. Знание основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, нормативно-правовых актов в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, обязательные знания нормативных правовых актов сферы деятельности Министерства, желательно знание государственного языка Республики Казахстан.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требований к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденных приказом уполномоченного органа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы.Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью Департаментом, координация и организация вопросов по осуществлению государственного внутреннего аудита в Министерстве и в подведомственных организациях здравоохранения, оценке функционирования системы внутреннего контроля и управления в государственном органе, его территориальных подразделениях и подведомственных организациях на основе системы управления рисками внутренних процессов (бизнес-процессов) государственного органа, осуществление контроля и проверки приказов и поручений Министра за реализацией стратегического и операционного планов, руководство разработкой проектов нормативных правовых актов по вопросам компетенции Департамента.

Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.Ішкі аудит қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 392 бұйрығымен бекітілген Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білу.
Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамасын, жоспарлау және мемлекеттік бюджеттің орындалуы саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері жөніндегі, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу, Министрлік қызметі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді міндетті түрде білу, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білгені жөн.
Уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру, Министрлікте және ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарында мемлекеттік ішкі аудитті жүзеге асыру бойынша мәселелерді үйлестіру және ұйымдастыру, мемлекеттік органның ішкі процесс (бизнес-процестер) тәуекелдерін басқару жүйесінің негізінде мемлекеттік органда, оның аумақтық бөлімшелерінде, оның өңірлік бөлімшелерінде және ведомстволық бағынысты ұйымдарда ішкі бақылау және басқару жүйесінің қызметін бағалауды жүзеге асыру, стратегиялық және операциялық жоспарлардың іске асырылуы үшін Министрдің бұйрықтары мен тапсырмаларын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру, Департамент құзыретіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобасының әзірлемесіне басшылық ету.

Заместитель директора департамента внутреннего аудита-государственный аудитор, категория С-2, 08-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, государственный аудит) или право (юриспруденция). Наличие сертификата государственного аудитора. Желательно наличие опыта работы на руководящих должностях в органах государственного аудита и финансового контроля.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения. Знание нормативных правовых актов согласно типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего аудита, Правил проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 392. Знание основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, нормативно-правовых актов в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, обязательные знания нормативных правовых актов сферы деятельности Министерства, желательно знание государственного языка Республики Казахстан.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требований к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденных приказом уполномоченного органа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы.Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в организации деятельности Департамента. Координация и организация вопросов по осуществлению государственного внутреннего аудита в Министерстве и в подведомственных организациях здравоохранения, оценке функционирования системы внутреннего контроля и управления в государственном органе, его территориальных подразделениях и подведомственных организациях на основе системы управления рисками внутренних процессов (бизнес-процессов) государственного органа, осуществление контроля и проверки приказов и поручений Министра за реализацией стратегического и операционного планов, участие в разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам компетенции Департамента.

Ішкі аудит департаменті директорының орынбасары– мемлекеттік аудитор, С-2 санаты, 08-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мемлекеттік аудит) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мемлекеттік аудитор сертификатының бар болуы. Мүмкіндігінше мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарында басшылық лауазымдарында жұмыс тәжірибесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.Ішкі аудит қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 392 бұйрығымен бекітілген Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білу.
Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамасын, жоспарлау және мемлекеттік бюджеттің орындалуы саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері жөніндегі, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу, Министрлік қызметі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді міндетті түрде білу, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білгені жөн.
Уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін ұйылдастыруға қатысу. Министрлікте және ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарында мемлекеттік ішкі аудитті жүзеге асыру бойынша мәселелерді үйлестіру және ұйымдастыру, мемлекеттік органның ішкі процесс (бизнес-процестер) тәуекелдерін басқару жүйесінің негізінде мемлекеттік органда, оның аумақтық бөлімшелерінде, және ведомстволық бағынысты ұйымдарда ішкі бақылау және басқару жүйесінің қызметін бағалауды жүзеге асыру, стратегиялық және операциялық жоспарлардың іске асырылуы үшін Министрдің бұйрықтары мен тапсырмаларын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру, Департамент құзыретіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобасының әзірлемесіне қатысу.

Управление внутреннего аудита, мониторинга и финансового контроля – 08-01
Руководитель управления внутреннего аудита, мониторинга и финансового контроля-государственный аудитор, категория С-3, 08-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, государственный аудит) или право (юриспруденция). Наличие сертификата государственного аудитора. Желательно наличие опыта работы на руководящих должностях в органах государственного аудита и финансового контроля.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения. Знание нормативных правовых актов согласно типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего аудита, Правил проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 392. Знание основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, нормативно-правовых актов в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, обязательные знания нормативных правовых актов сферы деятельности Министерства, желательно знание государственного языка Республики Казахстан.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требований к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденных приказом уполномоченного органа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы.Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление руководства Управлением: организовывать, координировать и контролировать работу работников Управления. Организация работы по формированию Перечня объектов внутреннего государственного аудита на основании Системы управления рисками, осуществление функционального анализа, оценки и проверки деятельности структурных подразделений Министерства, территориальных органах ведомств, финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций по достижению поставленных перед ними целей и задач, управления кадровыми, финансовыми и иными ресурсами, а также принимаемых мер по оптимизации управленческих процессов, направленных на совершенствование деятельности объектов аудита, контроль за осуществлением анализа по реализации Стратегического и операционного планов Министерства.

Ішкі аудит, мониторинг және қаржылық бақылау басқармасы – 08-01
Ішкі аудит, мониторинг және қаржылық бақылау басқармасының басшысы– мемлекеттік аудитор, С-3 санаты, 08-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мемлекеттік аудит) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мемлекеттік аудитор сертификатының бар болуы. Мүмкіндігінше мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарында басшылық лауазымдарда жұмыс тәжірибесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.Ішкі аудит қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 392 бұйрығымен бекітілген Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білу.
Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамасын, жоспарлау және мемлекеттік бюджеттің орындалуы саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері жөніндегі, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу, Министрлік қызметі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді міндетті түрде білу, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білгені жөн.
Уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға басшылықты жүзеге асыру: Басқарма қызметкерлерінің жұмысын ұйымдастыру, үйлестіру және бақылау. Тәуекелдерді басқару жүйесі негізінде ішкі мемлекеттік аудит объектілерінің тізбесін қалыптастыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін, ведомстволардың аумақтық органдарының, ведомстволық бағынысты ұйымдардың қаржылық-шаруашылық қызметінің алдына қойылған мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу бойынша функцияларын талдау, бағалау және тексеру, кадрлық, қаржылық және өзге де ресурстарды басқару, сондай-ақ аудит объектілерінің қызметін жетілдіруге бағдарланған басқару процестерін оңтайландыру бойынша қабылданып жатқан шараларды басқару, Министрліктің Стратегиялық және операциялық жоспарларын іске асыру бойынша талдаудың жүзеге асырылуын бақылау.

Главный эксперт-государственный аудитор управления внутреннего аудита, мониторинга и финансового контроля, (две единицы), категория С-4, 08-01-02, 08-01-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, государственный аудит) или право (юриспруденция). Наличие сертификата государственного аудитора.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения. Знание нормативных правовых актов согласно типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего аудита, Правил проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 392. Знание основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, нормативно-правовых актов в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, обязательные знания нормативных правовых актов сферы деятельности Министерства, желательно знание государственного языка Республики Казахстан.Наличие компетенций согласно Типовым квалификационным требований к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденных приказом уполномоченного органа.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом уполномоченного органа по делам государственной службы.Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участвовать в формировании Перечня объектов внутреннего государственного аудита на основании Системы управления рисками, осуществление внутреннего государственного аудита за исполнением республиканского бюджета в структурных подразделениях Министерства, территориальных органах ведомств, финансово-хозяйственной деятельности подведомственных организаций по достижению поставленных перед ними целей и задач, управления кадровыми, финансовыми и иными ресурсами, а также принимаемых мер по оптимизации управленческих процессов, направленных на совершенствование деятельности объектов аудита, осуществление анализа за реализацией Стратегического и операционного планов Министерства.

Ішкі аудит, мониторинг және қаржылық бақылау басқармасының бас сарапшысы – мемлекеттік аудитор, (екі бірлік), С-4 санаты, 08-01-02, 08-01-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, мемлекеттік аудит) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мемлекеттік аудитор сертификатының бар болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.Ішкі аудит қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 392 бұйрығымен бекітілген Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын білу.
Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасының бюджеттік, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамасын, жоспарлау және мемлекеттік бюджеттің орындалуы саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері жөніндегі, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманы, аудиторлық қызмет, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу, Министрлік қызметі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді міндетті түрде білу, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білгені жөн.
Уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі актісімен органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес. Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тәуекелдерді басқару жүйесі негізінде ішкі мемлекеттік аудит объектілернің тізбесін қалыптастыруға қатысу, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде, ведомстволардың аумақтық органдарында, ведомстволық бағынысты ұйымдарының қаржы-шарушылық қызметіннде алға қойылған мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу бойынша республикалық бюджеттің орындалуына ішкі мемлекеттік аудитті, кадрларды, қаржылық және өзге де ресурстарлды басқару, сондай-ақ аудит объектілерінің қызметін жетілдіруге бағытталған басқару процестерін оңтайландыру бойынша қабылданған шараларды басқару, Министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларының іске асырылуына талдауды жүзеге асыру.

Директор Департамента организации медицинской помощи, категория С-1, 09-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие ученой степени, квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента. Координация деятельности медицинских организаций по вопросам оказания медицинской помощи населению, реформирования здравоохранения. Взаимодействие с органами и организациями здравоохранения по вопросам организации медицинской помощи. Участие в разработке государственных и отраслевых программ по вопросам охраны здоровья граждан; осуществление контроля за подготовкой материалов к коллегиям министерства, проектов правительственных документов, законодательства по вопросам здравоохранения, их окончательная редакция. Рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан. Участие в формировании потребности лекарственных средств по курируемым программам. Участие в комиссиях по проведению конкурсов по государственным закупкам, по направлению на лечение за рубеж и другие.
Заместитель директора Департамента организации медицинской помощи, категория С-2, 09-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие ученой степени, квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация деятельности по вопросам организации оказания амбулаторно-поликлинической помощи, в т.ч. первичной медико-санитарной помощи (далее - ПМСП) и консультативно-диагностической помощи. Проектный офис по ПМСП. Организация медицинского обеспечения массовых мероприятий республиканского масштаба. Координация внедрения программы управления заболеваниями, универсально-прогрессивной модели патронажной службы. Координация деятельности по вопросам организации службы скорой и неотложной медицинской помощи, санитарной авиации, лабораторной диагностики, службы крови. Организация работы Координационного совета по ПМСП. Взаимодействие с МВД РК, МО РК, КНБ РК, СГО РК по ведомственной медицине. Реализация мероприятий по обеспечению межсекторального взаимодействия по вопросам общественного здоровья. Координация деятельности медицинских организаций по вопросам оказания медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения взрослых. Мониторинг организации деятельности по развитию научных исследований в области общественного здравоохранения. Координация вопросов охраны общественного здоровья на популяционном уровне, профилактики заболеваний, поведенческих факторов риска. Осуществление иных функций в соответствии с должностной инструкцией заместителя директора Департамента.

Медициналық көмекті ұйымдастыру департаментінің директоры, С-1 санаты, 09-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық, үйлестіру, жоспарлау. Халыққа медициналық көмек көрсету, денсаулық сақтауды реформалау мәселелері бойынша медициналық ұйымдардың қызметін үйлестіру. Медициналық көмекті ұйымдастыру мәселелері бойынша денсаулық сақтау органдарымен және ұйымдарымен өзара іс-қимыл. Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; Министрліктің алқаларына материалдарды, үкіметтік құжаттардың жобаларын, денсаулық сақтау мәселелері бойынша заңнаманы дайындауға бақылауды жүзеге асыру, олардың түпкілікті редакциясы. Қызметтік құжаттарды, азаматтардың хаттары мен өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін бағдарламалар бойынша дәрілік заттардың қажеттілігін қалыптастыруға қатысу. Мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарды өткізу, шетелге емделуге жіберу бойынша комиссияларға қатысу және басқалар.
Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 09-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Амбулаториялық-емханалық көмек, оның ішінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі - МСАК) және консультациялық-диагностикалық көмек көрсетуді ұйымдастыру мәселелері бойынша қызметті үйлестіру. МСАК бойынша жобалық кеңсе. Республикалық ауқымдағы бұқаралық іс-шараларды медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастыру. Ауруларды басқару бағдарламасын, патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивтік моделін енгізуді үйлестіру. Жедел және шұғыл медициналық көмек қызметін, санитариялық авиация, зертханалық диагностика, қан қызметін ұйымдастыру мәселелері бойынша қызметті үйлестіру. МСАК жөніндегі үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру. ҚР ІІМ, ҚР ҚМ, ҚР ҰҚК, ҚР МКҚ ведомстволық медицина бойынша өзара іс-қимыл жасау. Қоғамдық денсаулық мәселелері бойынша сектораралық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асыру. Ересектерге медициналық оңалту және санаториялық-курорттық емдеу бойынша медициналық көмек көрсету мәселелері бойынша медициналық ұйымдардың қызметін үйлестіру. Қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы ғылыми зерттеулерді дамыту жөніндегі қызметті ұйымдастыру мониторингі. Қоғамдық денсаулықты популяциялық деңгейде қорғау, аурулардың алдын алу, мінез-құлықтық қауіп факторлары мәселелерін үйлестіру. Департамент директоры орынбасарының лауазымдық нұсқаулығына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру. Ересек халыққа медициналық оңалту және санаториялық-курорттық емдеу бойынша медициналық көмек көрсету мәселелері бойынша медициналық ұйымдардың қызметін үйлестіру.

Заместитель директора Департамента организации медицинской помощи, категория С-2, 09-3
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие ученой степени, квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация деятельности по вопросам организации стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и обязательного социального медицинского страхования. Организация работы Координационных советов по БСК, травмам координация работы 28 профильных служб по терапии и хирургии. Развитие высокотехнологичных медицинских услуг, трансплантологии, вопросы направления на лечение за рубеж, медицинской реабилитации, геронтологии, патологоанатомии. Курация вопросов обслуживания участников ВОВ и лиц, приравненных к ним. Осуществление иных функций в соответствии с должностной инструкцией заместителя директора Департамента.
Заместитель директора Департамента организации медицинской помощи, категория С-2, 09-4
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие ученой степени, квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация вопросов организации и оказания медицинской помощи по социально-значимым заболеваниям, паллиативной помощи и сестринскому уходу; разработка нормативно-правовых актов по курируемым разделам, курация вопросов диагностики, лечения социально-значимых заболеваний, согласование стандартов и клинических протоколов при социально-значимых заболеваниях. Подготовка аналитических материалов по организации медицинской помощи и деятельности профильных служб. Организация работы Координационного совета по онкологии. Координация вопросов в области стандартизации медицинских услуг; Обеспечение деятельности Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг. Координация вопросов по медицинской статистике. Осуществление иных функций в соответствии с должностной инструкцией заместителя директора Департамента.

Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 09-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмекті ұйымдастыру мәселелері бойынша қызметті үйлестіру. ҚЖА, жарақаттар бойынша Үйлестіру кеңестерінің жұмысын ұйымдастыру терапия және хирургия бойынша 28 бейінді қызметтердің жұмысын үйлестіру. Жоғары технологиялық медициналық қызметтерді, трансплантологияны дамыту, шетелге емделуге жіберу, медициналық оңалту, геронтология, патологоанатомия мәселелері. ҰОС қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға қызмет көрсету мәселелеріне жетекшілік ету. Департамент директоры орынбасарының лауазымдық нұсқаулығына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 09-4
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік мәні бар аурулар бойынша медициналық көмекті, паллиативтік көмекті және мейіргерлік күтімді ұйымдастыру және көрсету мәселелерін үйлестіру; жетекшілік ететін бөлімдер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, әлеуметтік мәні бар ауруларды диагностикалау, емдеу мәселелеріне жетекшілік ету, әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде стандарттар мен клиникалық хаттамаларды келісу. Медициналық көмекті және бейінді қызметтердің жұмысын ұйымдастыру бойынша талдамалық материалдарды дайындау. Онкология бойынша Үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру. Медициналық қызметтерді стандарттау саласындағы мәселелерді үйлестіру; медициналық қызметтердің сапасы жөніндегі біріккен комиссияның қызметін қамтамасыз ету. Медициналық статистика бойынша мәселелерді үйлестіру. Департамент директоры орынбасарының лауазымдық нұсқаулығына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Управление амбулаторно-поликлинической и скорой медицинской помощи - 09-01
Руководитель управления амбулаторно-поликлинической и скорой медицинской помощи, категория С-3, 09-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов амбулаторно-поликлинической помощи (первичной медико-санитарной и консультативно-диагностической помощи), скорой медицинской помощи и медицинской авиации, специализированный медицинской помощи в амбулаторных условиях, лабораторной службы, службы крови, стоматологической помощи, динамического наблюдения ХНЗ; внедрения программы управления заболеваниями. Разработка предложений для формирования стратегических и программных документов, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан по курируемым вопросам и их реализация. Участие в формировании бюджетной заявки в рамках компетенции. Разработка предложений по формированию перечня (номенклатуры) медицинских услуг на уровне оказания ПМСП и КДП.

Амбулаториялық-емханалық және жедел медициналық көмек басқармасы - 09-01
Амбулаториялық-емханалық және жедел медициналық көмек басқармасының басшысы, С-3 санаты, 09-01-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Амбулаториялық-емханалық көмек, жедел медициналық көмек және санитариялық авиация, медициналық-санитариялық алғашқы көмек, консультациялық-диагностикалық, дәрігерге дейінгі, білікті медициналық көмек көрсету, зертханалық қызмет, қан қызметі сұрақтары, ауруларды басқару бағдармаласын енгізу амбулаториялық-дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету, амбулаториялық жағдайлардағы медициналық оңалту, тұрмыстық зорлық-зомбылық мәселелері бойынша жетекшілік ету. Амбулаториялық-емханалық қызмет қызмет, жедел медициналық жәрдем, санитариялық авиация, қан қызметі, жарақаттануды азайту және оларды жүзеге асыру мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдар арасында мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға арналған тақырыптарды және басым бағыттарды әзірлеу. Құзыреті шегінде бюджеттік өтінімді қалыптастыруға қатысу; Жарақат кезінде медициналық көмек көрсетудің ықпалдастырылған үлгісін енгізу бойынша үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру; МСАК және КДК көрсету деңгейінде медициналық қызметтер тізбесін (номенклатурасын) қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу.

Главный эксперт управления амбулаторно-поликлинической и скорой медицинской помощи, (четыре единицы), категория С-4, 09-01-02, 09-01-03, 09-01-04, 09-01-05
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов амбулаторно-поликлинической помощи (первичной медико-санитарной и консультативно-диагностической помощи), скорой медицинской помощи и медицинской авиации, специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях, динамического наблюдения, внедрения программы управления заболеваниями. Рассмотрение и подготовка заключений, отзывов, поправок к законам, а также иным нормативным правовым актам, поступающим на рассмотрение в Министерство, в пределах компетенции управления по вопросам амбулаторно-поликлинической, скорой медицинской помощи, медицинской помощи в форме медицинской авиации и участие в сопровождении их дальнейшего прохождения. Курация проектного офиса ПМСП.
Эксперт управления амбулаторно-поликлинической и скорой медицинской помощи, (одна единица), категория С-5, 09-01-06
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов лабораторной службы, службы крови, стоматологической помощи. Участие в разработке и реализации мер по совершенствованию ПМСП. Вопросы медицинского обеспечения массовых мероприятий. Вопросы организации медицинской помощи в г. Байконур Кзыл-Ординской области. Участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, симпозиумов и совещаний по курируемым разделам. Работа с обращениями граждан по вопросам оказания медицинской помощи на амбулаторном этапе.

Амбулаториялық-емханалық және жедел медициналық көмек басқармасының бас сарапшысы, (төрт бірлік), С-4 санаты, 09-01-02, 09-01-03, 09-01-04, 09-01-05
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Амбулаториялық-емханалық көмек, жедел медициналық көмек және санитариялық авиация, медициналық-санитариялық алғашқы көмек, консультациялық-диагностикалық, дәрігерге дейінгі, білікті медициналық көмек көрсету, зертханалық қызмет мәселелері, динамикалық қадағалау мәселелері бойынша жетекшілік ету, ауруларды басқару бағдарламасын енгізу. Амбулаториялық-емханалық деңгейде, шұғыл және жедел медициналық көмек, санитариялық авиация түріндегі медициналық көмек, травматологияда клиникалық хаттамаларды әзірлеуге қатысу; Көпшілік іс-шараларды медициналық қамтамасыз ету; Басқарма құзыретіндегі мәселелер бойынша ұйғарымдарды, пікірлерді, заңдарға түзетулерді, сонымен қатар Министрліктің қарауына келіп түскен өзге де нормативтік құқықтық актілерді қарау және әзірлеу. МСАК жобалық офисіне жетекшілік ету.
Амбулаториялық-емханалық және жедел медициналық көмек басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 09-01-06
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Зертханалық қызмет, қан қызметі, стоматология мәселелеріне жетекшілік ету. МСАК-ты жетілдіру жөніндегі шараларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Ауқымды іс-шараларды медициналық қамтамасыз ету мәселелері. Қызылорда облысының Байқоңыр қаласында медициналық көмекті ұйымдастыру мәселелері. Жетекшілік ететін бөлімдер бойынша конференциялар, семинарлар, симпозиумдар мен кеңестер дайындауға және өткізуге қатысу. Амбулаториялық кезеңде медициналық көмек көрсету мәселелері бойынша азаматтардың өтініштерімен жұмыс.

Управление стационарной и стационарозамещающей помощи - 09-02
Руководитель управления стационарной и стационарозамещающей помощи, категория С-3, 09-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов оказания медицинской помощи на стационарном уровне, формирование перечня медицинских услуг в части ВТМП, разработка предложений для формирования стратегических и программных документов, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан по вопросам совершенствования организации стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи. Организация деятельности Комиссии Министерства по направлению граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, реализация мероприятий по развитию трансплантологической службы, а также профильных служб в области здравоохранения. Организация работы Координационного совета по внедрению интегрированных моделей оказания медицинской помощи при остром инфаркте миокарда, управления острыми инсультами и травме. Координация экстренных стационаров (приемные покои). Курация вопросов работы приемных покоев.
Главный эксперт управления стационарной и стационарозамещающей помощи, (четыре единицы), категория С-4, 09-02-02, 09-02-03, 09-02-04, 09-02-05
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов лечения граждан Республики Казахстан за рубежом. Определение перечня дружественных зарубежных клиник, сотрудничество с ними и выбор клиники для направления больных – граждан Республики Казахстан на лечение. Участие в работе Комиссии по направлению граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж. Работа с международными организациями, осуществляющими лечение граждан Республики Казахстан за рубежом. Мониторирование результатов лечения граждан РК за рубежом. Подготовка аналитического материала по эффективности лечения за рубежом. Курация вопросов оказания стационарной медицинской помощи, планирование мероприятий по установлению причинной связи с воздействием ионизирующего излучения, осуществление взаимодействия с общественными объединениями по реализации государственной политики в области развития СМП, ВТМП и другое. Координация экстренных стационаров (приемные покои). Курация регионов по вопросам оказания стационарной и стационарзамешающей медицинской помощи. Курация вопросов хирургических, травматологических, терапевтических профилей. Участие в разработке и реализации мер по совершенствованию СМП и ВТМП. Работа с курируемыми внештатными главными специалистами по вопросам оказания медицинской помощи. Участие в разработке законодательных и нормативных правовых актов по курируемому разделу работы. Участие в работе межведомственных рабочих групп по курируемым вопросам. Участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, симпозиумов и совещаний по курируемым разделам. Работа с письмами граждан

Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек басқармасы -09-02
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек басқармасының басшысы, С-3 санаты, 09-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Стационарлық деңгейде медициналық көмек көрсету мәселелеріне жетекшілік ету, ЖТМК бөлігінде медициналық қызметтер тізбесін қалыптастыру, стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмекті ұйымдастыруды жетілдіру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, заң жобалау жұмыстарының жоспарларын қалыптастыру үшін ұсыныстар әзірлеу. Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу жөніндегі министрлік комиссиясының қызметін ұйымдастыру, трансплантологиялық қызметті, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы бейінді қызметтерді дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыру. Жіті миокард инфарктісі, жіті инсульт пен жарақаттануды басқару кезінде медициналық көмек көрсетудің біріктірілген үлгілерін енгізу бойынша Үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру. Шұғыл стационарларды үйлестіру (қабылдау бөлмелері). Қабылдау бөлмелерінің жұмыс мәселелеріне жетекшілік ету.
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек басқармасының бас сарапшысы, (төрт бірлік), С-4 санаты, 09-02-02, 09-02-03, 09-02-04, 09-02-05
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелде емдеу мәселелеріне жетекшілік ету. Шетелдік Достық клиникалардың тізбесін айқындау, олармен ынтымақтастық жасау және Қазақстан Республикасының азаматтарын – науқастарды емдеуге жіберу үшін клиниканы таңдау. Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу жөніндегі комиссияның жұмысына қатысу. Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелде емдеуді жүзеге асыратын халықаралық ұйымдармен жұмыс. ҚР азаматтарын шетелде емдеу нәтижелеріне мониторинг жүргізу. Шетелде емдеудің тиімділігі бойынша талдамалық материал дайындау. Стационарлық медициналық көмек көрсету мәселелеріне жетекшілік ету, иондаушы сәулелену әсерімен себептік байланысты анықтау бойынша іс-шараларды жоспарлау, ЖМК, ЖТМП және басқаларды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Шұғыл стационарларды үйлестіру (қабылдау бөлмелері). Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету мәселелері бойынша өңірлерге жетекшілік ету. Хирургиялық, травматологиялық, терапиялық бейіндегі мәселелерге жетекшілік ету. ЖМК және ЖТМК жетілдіру бойынша шараларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Медициналық көмек көрсету мәселелері бойынша жетекшілік ететін штаттан тыс бас мамандармен жұмыс. Жетекшілік ететін жұмыс бөлімі бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша ведомствоаралық жұмыс топтарының жұмысына қатысу.Жетекшілік ететін жұмыс бөлімі бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша ведомствоаралық жұмыс топтарының жұмысына қатысу. Жетекшілік ететін бөлімдер бойынша конференциялар, семинарлар, симпозиумдар мен кеңестер дайындауға және өткізуге қатысу. Азаматтардың хаттарымен жұмыс.

Эксперт управления стационарной и стационарозамещающей помощи, (одна единица), категория С-5, 09-02-06
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов дерматовенерологии и аллергологии, глазных болезни, радиационной медицины и экологии. Участие в разработке и реализации мер по совершенствованию специализированной медицинской помощи. Работа с курируемыми внештатными главными специалистами по вопросам оказания медицинской помощи. Участие в разработке законодательных и нормативных правовых актов по курируемому разделу работы. Участие в работе межведомственных рабочих групп по курируемым вопросам. Участие в подготовке и проведении конференций, семинаров, симпозиумов и совещаний по курируемым разделам. Работа с письмами граждан. Курация регионов по вопросам оказания стационарной и стационарзамешающей медицинской помощи.
Управление общественного здравоохранения и реабилитации - 09-03
Руководитель управления общественного здравоохранения и реабилитации, категория С-3, 09-03-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществлять общее руководство работой управления. Осуществлять планирование, контроль, организацию и анализ работы сотрудников управления, обеспечение взаимозаменяемости в управлении. Осуществлять представление и защиту интересов Департамента на совещаниях Министерства и вне министерства. Осуществлять контроль исполнения документов, поступающих в управление, в том числе обращений юридических и физических лиц, проводить анализ качества и своевременности их исполнения. Координировать работу и принимать участие в разработке программных документов в сфере общественного здравоохранения и медицинской реабилитации взрослых. Участвовать в разработке нормативных правовых актов Министерства и других государственных органов по вопросам общественного здравоохранения и медицинской реабилитации взрослых. Проводить анализ деятельности управления. Оказывать практическую и методическую помощь органам и организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Принимать участие в работе семинаров, коллегий, конференций, заседаний советов, рабочих и экспертных групп, подготовке материалов по вопросам общественного здравоохранения и медицинской реабилитации взрослых. Реализация мероприятий по обеспечению межсекторального взаимодействия по вопросам общественного здоровья и медицинской реабилитации взрослых. Мониторинг организации деятельности по развитию научных исследований в области общественного здравоохранения и медицинской реабилитации взрослых. Реализация мероприятий по вопросам медицинской реабилитации взрослых, санаторно-курортного лечения, инвалидов в области здравоохранения. Координация деятельности республиканских организаций, осуществляющих деятельность в области оказания медицинской реабилитации взрослых и санаторно-курортного лечения. Согласовывать проекты клинических протоколов диагностики и лечения, стандартов организации оказания медицинской помощи, а также стандартов оснащения организаций здравоохранения, оказывающих медицинскую реабилитацию, санаторно-курортное лечение взрослых в рамках компетенции Управления.

Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 09-02-06
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дерматовенерология және аллергология, көз аурулары, радиациялық медицина және экология мәселелеріне жетекшілік ету. Мамандандырылған медициналық көмекті жетілдіру жөніндегі шараларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Медициналық көмек көрсету мәселелері бойынша жетекшілік ететін штаттан тыс бас мамандармен жұмыс. Жетекшілік ететін жұмыс бөлімі бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша ведомствоаралық жұмыс топтарының жұмысына қатысу. Жетекшілік ететін бөлімдер бойынша конференциялар, семинарлар, симпозиумдар мен кеңестер дайындауға және өткізуге қатысу. Азаматтардың хаттарымен жұмыс. Стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету мәселелері бойынша өңірлерге жетекшілік ету.
Қоғамдық денсаулық сақтау және оңалту басқармасы - 09-03
Қоғамдық денсаулық сақтау және оңалту басқармасының басшысы, С-3 санаты, 09-03-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асыру. Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, бақылауды, ұйымдастыруды және талдауды жүзеге асыру, басқармада өзара алмастыруды қамтамасыз ету. Министрліктің кеңестерінде және Министрліктен тыс жерлерде департаменттің мүдделерін білдіру мен қорғауды жүзеге асырады. Басқармаға келіп түсетін құжаттардың, оның ішінде заңды және жеке тұлғалардың өтініштерінің орындалуына бақылауды жүзеге асырады, олардың орындалу сапасы мен уақтылығына талдау жүргізеді. Қоғамдық денсаулық сақтау және ересектер медициналық оңалту саласындағы жұмысты үйлестіру және бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу. Қоғамдық денсаулық сақтау және ересектер медициналық оңалту мәселелері бойынша Министрліктің және басқа да мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу. Басқарма қызметіне талдау жүргізеді. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша денсаулық сақтау органдары мен ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Қоғамдық денсаулық сақтау және ересектердің медициналық оңалту мәселелері бойынша семинарлар, алқалар, конференциялар, кеңестер, жұмыс және сараптамалық топтар отырыстарының жұмысына, материалдар дайындауға қатысу. Қоғамдық денсаулық және ересектер медициналық оңалту мәселелері бойынша сектораралық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асыру. Қоғамдық денсаулық сақтау және ересектер медициналық оңалту саласындағы ғылыми зерттеулерді дамыту жөніндегі қызметті ұйымдастыру мониторингі. Денсаулық сақтау саласындағы мүгедектерді медициналық оңалту, санаторийлік-курорттық емдеу мәселелері бойынша іс-шараларды іске асыру. Медициналық оңалту және санаторий-курорттық емдеу саласындағы қызметті жүзеге асыратын республикалық ұйымдардың қызметін үйлестіру. Мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау және оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу жөніндегі бірлескен мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру. Диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларының, медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандарттарының, сондай-ақ Басқарма құзыреті шеңберінде медициналық оңалту, санаториялық-курорттық емдеу көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарын жарақтандыру стандарттарының жобаларын келісу.

Главный эксперт управления общественного здравоохранения и реабилитации, (четыре единицы), категория С-4, 09-03-02, 09-03-03, 09-03-04, 09-03-05
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнять документы, в том числе обращения физических и юридических лиц, поступающие в Управление, проводить самоанализ качества и своевременности их исполнения. Участвовать в разработке нормативных правовых актов Министерства и других государственных органов по вопросам общественного здравоохранения в том числе, направленных на совершенствование законодательства по организации медицинской реабилитации, санаторно-курортного лечения взрослых. Проводить анализ деятельности по профилактике и мониторингу заболеваний в рамках общественного здравоохранения, мониторинг и разработку профилактических программ, дорожных карт. Реализация мероприятий по обеспечению межведомственного взаимодействия по курируемым вопросам. Проводить мониторинг организации деятельности по развитию научных исследований в области общественного здравоохранения. Организация и участие в работе конференций, семинаров, заседаний рабочих, экспертных групп, совещаний по вопросам, входящим в компетенцию. Координация вопросов охраны общественного здоровья на популяционном уровне, профилактики заболеваний, поведенческих факторов риска. Курация вопросов медицинской реабилитации, интеграции социальной реабилитации с медицинской реабилитацией взрослых. Участие в разработке клинических протоколов по медицинской реабилитации. Координация деятельности республиканских организаций, осуществляющих деятельность в области оказания медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения взрослых. Взаимодействие с государственными органами, неправительственными организациями и реализация совместных государственных программ по реабилитации и санаторно-курортному лечению взрослых. Участие в формировании бюджетной заявки в рамках компетенции, взаимодействие с государственными органами по вопросам реабилитации. Подготовка материалов на семинары, коллегий, конференций. Рассмотрение служебных документов, писем органов и организаций. Осуществление взаимодействия со структурными подразделениями Министерства по вопросам организации медицинской реабилитации, санаторно-курортному лечению взрослых.

Қоғамдық денсаулық сақтау және оңалту басқармасының бас сарапшысы, (төрт бірлік), С-4 санаты, 09-03-02, 09-03-03, 09-03-04, 09-03-05
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түскен құжаттарды, соның ішінде басқармаға жеке және заңды тұлғалардан келіп түсетін өтініштерді орындау, олардың сапалы және уақтылы орындауға өзін-өзі талдау жүргізеді. Қоғамдық денсаулық сақтау және ересектердің медициналық оңалту саласында Министрліктің нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысады. Қоғамдық денсаулық сақтау саласы шеңберінде аурулардың профилактикасы бағдарламаларын, жол карталарын әзірлейді және мониторинг бойынша жұмысқа талдау жүргізеді. Қоғамдық денсаулық және ересектердің медициналық оңалту мәселелері бойынша сектораралық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды іске асыру. Қоғамдық денсаулық сақтау және ересектердің медициналық оңалту саласындағы ғылыми зерттеулерді дамыту жөніндегі қызметті ұйымдастыруға мониторинг жүргізеді. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша семинарларға, алқаларға, конференцияларға талдамалық материалды дайындауға қатысу. Популяциялық деңгейдегі қоғамдық денсаулық сақтау, аурулардың, мінез-құлық қауіп факторларының профилактикасы мәселелерін үйлестіру. Ересектерді медициналық оңалтумен, әлеуметтік оңалтуды санаторийлік-курорттық емдеу мәселелері бойынша іс-шараларды интеграциялау мәселелеріне жетекшілік ету. Семинарларға, алқаларға, конференцияларға материалдар дайындау. Қызметтік құжаттарды, органдар мен ұйымдардың хаттарын қарау. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен ересектерді медициналық оңалтуды, санаторийлік-курорттық емдеуді ұйымдастыру мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру.

Управление стандартизации - 09-04
Руководитель управления стандартизации, категория С-3, 09-04-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществлять общее руководство работой Управления стандартизации, разрабатывать должностные инструкции сотрудников управления; Осуществлять планирование, организацию и контроль работы сотрудников Управления; Участвовать в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения по вопросам стандартизации медицинских услуг; Участвовать в разработке стратегических и программных документов Министерства, подготовке аналитических материалов для Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан по вопросам стандартизации медицинских услуг; Осуществлять межведомственное взаимодействие по вопросам стандартизации медицинских услуг; Координировать вопросы в области стандартизации медицинских услуг; Участвовать в координации деятельности Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг; Осуществлять взаимодействия с подведомственными организациями, структурными подразделениями Министерства, профессиональными Ассоциациями и неправительственными организациями по вопросам Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг, стандартизации медицинских услуг; Осуществлять контроль исполнения документов, поступающих в Управление, проводить анализ качества и своевременности их исполнения; Качественно и своевременно исполнять документы, поступающие в Управление в назначенные сроки.

Стандарттау басқармасы - 09-04
Стандарттау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 09-04-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Стандарттау басқармасын жұмысына жалпы басшылық және басқарма қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын әзірлеу; Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, ұйымдастыруды және бақылауды жүзеге асыру; денсаулық сақтау саласындағы медициналық қызмет стандарттары бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; Медициналық қызметті стандарттау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне және Қазақстан Республикасы Үкіметіне талдамалық материалдарды әзірлеуге қатысу, Министрліктің стратегиялық және бағдарламалық материалдарын әзірлеуге қатысу; Медициналық қызметтерді стандарттау мәселелері бойынша ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыру; Медициналық қызметтерді стандарттау мәселесін үйлестіру; Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы жөніндегі біріккен комиссияның жұмысын үйлестіруге қатысу; Медициналық қызметтерді стандарттау кезінде Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы жөніндегі біріккен комиссияның, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, кәсіби қауымдастықтармен және үкіметтік емес ұйымдармен, ведоствалық бағынысты ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; Басқармаға түскен құжаттардың орындалуын бақылауды, сапасына және олардың уақтылы орындалуына талдау жүргізу; Басқармаға түскен құжаттарды көрсетілген сапалы және уақытылы орындау.

Главный эксперт управления стандартизации, категория С-4, (две единицы), 09-04-02, 09-04-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участвовать в разработке стратегических и программных документов Министерства, подготовке аналитических материалов для Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан по вопросам стандартизации медицинских услуг; Участвовать в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения по вопросам стандартизации медицинских услуг; Осуществлять контроль исполнения документов, поступающих в управление стандартизации медицинских услуг, проводить анализ качества и своевременности их исполнения; Участвовать в координации вопросов в области стандартизации медицинских услуг, а также вопросов Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг; Координировать вопросы по разработке и совершенствованию стандартов организации медицинской помощи, клинических протоколов; Осуществлять взаимодействие с подведомственными организациями, территориальными подразделениями Министерства, профессиональными Ассоциациями и неправительственными организациями по вопросам Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг, стандартизации медицинских услуг; Качественно и своевременно исполнять документы, поступающие в управление в назначенные сроки.
Управление медицинской статистики - 09-05
Руководитель управления медицинской статистики, категория С-3, 09-05-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие сертификатов повышения квалификации по медицинской специальности или организации здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности

Стандарттау басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 09-04-02, 09-04-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Медициналық қызмет стандарттары мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі және Қазақстан Республикасы Үкіметі үшін талдамалық материалдар әзірлеуге қатысу; Министрліктің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын әзірлеуге қатысу; Медициналық қызметті стандарттау бойынша денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; Басқармаға түскен құжаттардың орындалуын бақылауды, сапасына және олардың уақтылы орындалуына талдау жүргізу; Медициналық қызметтерді стандарттау саласындағы мәселелерді, сондай-ақ Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы жөніндегі біріккен комиссияның мәселелерін үйлестіруге қатысу; Медициналық көмектің стандартын ұйымдастыру, әзірлеу және жетілдіру бойынша мәселелерді клиникалық хаттамаларды үйлестіру; Медициналық қызметтерді стандарттау кезінде Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы жөніндегі біріккен комиссияның мәселелері бойынша, Министрліктің ведостволық бағынысты ұйымдарымен, аумақтық бөлімшелерімен, кәсіби қауымдастықтармен және үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; Басқармаға түскен құжаттарды белгіленген мерзімде сапалы және уақтылы орындау.
Медициналық статистика басқармасы - 09-05
Медициналық статистика басқармасының басшысы, С-3 санаты, 09-05-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше медициналық мамандық немесе денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері

Организация, планирование и анализ работы Управления. Организация приема, формирования статистических отчетов, обработки количественных данных (ежеквартальных, полугодовых и по итогам отчетного года) и среднесрочных планов социально-экономического развития областей, городов Астана и Алматы. Предоставление уполномоченному органу по статистике годовых форм, предназначенных для сбора административных данных субъектов здравоохранения. Расчет показателей здоровья населения и деятельности медицинских организаций республики и проведение статистических анализов по статистическим наблюдениям. Формирование ежегодного статистического сборника "Здоровье населения Республики Казахстан и деятельность организаций здравоохранения". Совершенствование статистической деятельности в области здравоохранения. Разработка и утверждение нормативных правовых актов по вопросам медицинской статистики. Оказание организационно-методической помощи регионам и подведомственным организациям по медицинской статистике. Подготовка отчетов в рамках компетенции по исполнению Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан на 2020-2025 годы, Стратегического плана, Операционного плана Социально-экономическому развитию, Стратегии национальной безопасности, Операционному плану, Предвыборной платформы "Нур Отан" и т.д.
Главный эксперт управления медицинской статистики, категория С-4, (одна единица), 09-05-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие сертификатов повышения квалификации по медицинской специальности или организации здравоохранения
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности

Басқарма жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және талдау. Облыстардың, Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларының әлеуметтік-экономикалық дамуының орта мерзімді жоспарларын қабылдауды, статистикалық есептерді қалыптастыруды, сандық деректерді (тоқсан сайынғы, жартыжылдық және есепті жылдың қорытындылары бойынша) өңдеуді ұйымдастыру. Статистика жөніндегі уәкілетті органға денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған жылдық нысандарды ұсыну. Халық денсаулығы мен республиканың медициналық ұйымдары қызметінің көрсеткіштерін есептеу және статистикалық байқаулар бойынша статистикалық талдаулар жүргізу. "Қазақстан Республикасы халқының денсаулығы және денсаулық сақтау ұйымдарының қызметі" жыл сайынғы статистикалық жинағын қалыптастыру. Денсаулық сақтау саласындағы статистикалық қызметті жетілдіру. Медициналық статистика мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту. Медициналық статистика бойынша өңірлер мен ведомстволық бағынысты ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын, стратегиялық жоспарды, әлеуметтік-экономикалық дамудың Операциялық жоспарын, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын, Операциялық жоспарды, "Нұр Отан" Сайлауалды тұғырнамасын және т. б. орындау бойынша құзыреті шеңберінде есептер дайындау.
Медициналық статистика басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 09-05-02
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше медициналық мамандық немесе денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері

Координация статистической деятельности по статистическим наблюдениям. Выработка предложений по совершенствованию статистической деятельности. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в области здравоохранения и медицинской статистики. Проведение экспертиз представленных на согласование проектов нормативных правовых актов в области здравоохранения. Проведение статистического анализа состояния здоровья и здравоохранения республики, в разрезе регионов. Сбор и формирование статистических отчетностей ежеквартальной и годовой периодичности. Расчет показателей состояния здоровья и здравоохранения. Формирование статистических и аналитических сборников. Участие в формировании среднесрочных планов социально- экономического развития областей, городов Астана и Алматы. Участие в создании единой информационной системы здравоохранения. Оказание практической и методической помощи структурным подразделениям Министерства, местным органам здравоохранения, подведомственным организациям по вопросам входящим в компетенцию Управления. Рассмотрение служебных документов, писем органов и организаций, контроль за их исполнением. Подготовка отчетов в рамках компетенции по исполнению Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан на 2020-2025 годы, Стратегического плана, Операционного плана Социально-экономическому развитию, Стратегии национальной безопасности, Операционному плану, Предвыборной платформы "Нур Отан" и т.д.
Эксперт управления медицинской статистики, категория С-5 (одна единица), 09-05-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Обеспечение ведения статистического учета и отчетности в области здравоохранения. Участие в координации деятельности организаций здравоохранения по вопросам статистического учета и отчетности. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование здравоохранения и отраслевой статистики. Участие в приеме, своде и обобщении ежеквартальных, полугодовых и годовых статистических данных по формам, предназначенным для сбора административных данных субъектов здравоохранения. Проведение расчетов статистических показателей деятельности медицинских организаций республики и здоровья населения. Участие в формировании статистического и аналитического сборников. Подготовка информаций, отчетов, справок и аналитических материалов. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций. Рассмотрение служебных документов, писем органов и организаций. Подготовка отчетов в рамках компетенции по исполнению Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан на 2020-2025 годы, Стратегического плана, Операционного плана Социально-экономическому развитию, Стратегии национальной безопасности, Операционному плану, Предвыборной платформы "Нур Отан" и т.д.

Статистикалық байқаулар бойынша статистикалық қызметті үйлестіру. Статистикалық қызметті жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Денсаулық сақтау және медициналық статистика саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы келісуге ұсынылған нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптама жүргізу. Өңірлер бөлінісінде республиканың денсаулық жағдайы мен денсаулық сақтау жағдайына статистикалық талдау жүргізу. Тоқсан сайынғы және жылдық кезеңділіктегі статистикалық есептерді жинау және қалыптастыру. Денсаулық жағдайы мен денсаулық сақтау көрсеткіштерін есептеу. Статистикалық және талдамалық жинақтарды қалыптастыру. Облыстардың, Нұр-Сұлтан және Алматы қалаларының әлеуметтік - экономикалық дамуының орта мерзімді жоспарларын қалыптастыруға қатысу. Денсаулық сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесін құруға қатысу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріне, жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты ұйымдарға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Органдар мен ұйымдардың қызметтік құжаттарын, хаттарын қарау, олардың орындалуын бақылау. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын, стратегиялық жоспарды, әлеуметтік-экономикалық дамудың Операциялық жоспарын, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын, Операциялық жоспарды, "Нұр Отан" Сайлауалды тұғырнамасын және т. б. орындау бойынша құзыреті шеңберінде есептер дайындау.
Медициналық статистика басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 09-05-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау саласында статистикалық есеп пен есептілікті жүргізуді қамтамасыз ету. Статистикалық есеп және есептілік мәселелері бойынша денсаулық сақтау ұйымдарының қызметін үйлестіруге қатысу. Денсаулық сақтауды және салалық статистиканы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандар бойынша тоқсан сайынғы, жартыжылдық және жылдық статистикалық деректерді қабылдауға, жинақтауға және жинақтауға қатысу. Республиканың медициналық ұйымдары қызметінің және халық денсаулығының статистикалық көрсеткіштерін есептеуді жүргізу. Статистикалық және талдау жинақтарын қалыптастыруға қатысу. Ақпараттар, есептер, анықтамалар және талдау материалдарын дайындау. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты ұйымдарға практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Семинарлар, алқалар, конференциялар дайындауға қатысу. Қызметтік құжаттарды, органдар мен ұйымдардың хаттарын қарау.
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын, стратегиялық жоспарды, әлеуметтік-экономикалық дамудың Операциялық жоспарын, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын, Операциялық жоспарды, "Нұр Отан" Сайлауалды тұғырнамасын және т. б. орындау бойынша құзыреті шеңберінде есептер дайындау.

Управление медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях - 09-06
Руководитель управления медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях, категория С-3, 09-06-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или общественного здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Вопросы организации и оказания медицинской помощи при социально-значимых и орфанных заболеваний, разработка нормативно-правовых актов по курируемым разделам, курация вопросов диагностики, лечения, реабилитации социально-значимых заболеваний, согласование клинических протоколов при социально-значимых заболеваниях. Подготовка аналитических материалов по организации медицинской помощи и деятельности профильных служб.
Главный эксперт управления медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях, (три единицы), категория С-4, 09-06-02, 09-06-03, 09-06-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или общественного здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов социально-значимых заболеваний. Координация деятельности подведомственных организаций, осуществляющих деятельность в области оказания медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях, участие в организации мероприятий по диагностике, лечению, реабилитации социально-значимых заболеваний; Разработка нормативно-правовых актов по курируемым разделам, приоритетных направлений и тематик для размещения государственного социального заказа среди неправительственных организаций по социально-значимым заболеваниям, взаимодействие с международными организациями и реализация совместных международных проектов и программ по социально-значимым заболеваниям (вопросы противотуберкулезной, наркологической, психиатрической, онкологической помощи, вирусных гепатитов В, С, сахарного диабета, орфанных заболеваний).

Әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көмек көрсету басқармасы - 09-06
Әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көмек көрсету басқармасының басшысы, С-3 санаты, 09-06-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше медициналық мамандық немесе денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға үміткерлердің Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, құжат айналымының электрондық жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік мәні бар және орфандық аурулар кезінде медициналық көмекті ұйымдастыру және көрсету мәселелері, жетекшілік ететін бөлімдер бойынша нормативтікқұқықтық актілерді әзірлеу, әлеуметтік мәні бар ауруларды диагностикалау, емдеу, оңалту мәселелеріне жетекшілік ету, әлеуметтік маңызы бар аурулар кезінде клиникалық хаттамаларды келісу. Медициналық көмекті және бейінді қызметтердің жұмысын ұйымдастыру бойынша талдамалық материалдарды дайындау.
Әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көмек көрсету басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (үш бірлік), 09-06-02, 09-06-03, 09-06-04
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Медициналық мамандық немесе денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға үміткерлердің Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, Денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, құжат айналымының электрондық жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік мәні бар аурулар мәселелеріне жетекшілік ету. Әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көмек көрсету саласындағы қызметті жүзеге асыратын ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру, әлеуметтік мәні бар ауруларды диагностикалау, емдеу, оңалту жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға қатысу; әлеуметтік мәні бар аурулар бойынша үкіметтік емес ұйымдардың арасында Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін жетекшілік ететін бөлімдер, басым бағыттар мен тақырыптар бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау және әлеуметтік мәні бар аурулар (туберкулезге қарсы, наркологиялық, психиатриялық, онкологиялық көмек, АИТВ инфекциясы, В, С вирустық гепатиттері, қант диабеті, орфандық аурулар) бағдарламаларды іске асыру.

Эксперт управления медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях, (одна единица), категория С-5, 09-06-05
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие квалификационной категории по организации здравоохранения или общественного здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Вопросы обеспечения населения медицинской помощью при социально-значимых заболеваний и заболеваниях, разработка, согласование нормативно-правовых актов по вопросам диагностики, лечения, реабилитации социально-значимых заболеваний, координация деятельности управлений здравоохранения акиматов (по согласованию), республиканских организаций, осуществляющих деятельность в области оказания медицинской помощи при социально-значимых заболеваниях.
Департамент охраны здоровья матери и ребенка – 10
Директор Департамента охраны здоровья матери и ребенка, категория С-1, 10-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие ученой степени, квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Департамента. Контроль за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, осуществление организационно-методической деятельности при работе с сотрудниками. Реализация государственной политики по вопросам охраны здоровья матери и ребенка. Курация вопросов организации оказания медицинской помощи беременным, роженицам, родильницам, женщинам фертильного возраста, детям и подросткам в РК, медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Организация деятельности службы родовспоможения и детства. Координация деятельности организаций здравоохранения, научно-исследовательских институтов, научных центров, республиканских организаций и Управлений здравоохранения регионов в области охраны здоровья матери и ребенка, по вопросам оказания медицинской помощи беременным, роженицам, родильницам, женщинам фертильного возраста, детям и подросткам, медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Участие в разработке законопроектов, нормативных правовых актов, государственных и отраслевых программ, стратегических и программных документов по вопросам охраны здоровья матери и ребенка, медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков; осуществление контроля за подготовкой материалов к коллегиям министерства, проектов правительственных документов. Рассмотрение служебных документов, обращений физических и юридических лиц, документов из государственных органов, организаций, структурных подразделений по вопросам организации оказания медицинской помощи женщинам и детям, в том числе медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Определение приоритетных направлений, совершенствование деятельности службы родовспоможения и детства. Взаимодействие с международными организациями по вопросам охраны здоровья матерей, женщин фертильного возраста, детей и подростков, в том числе медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Мониторинг и анализ основных показателей деятельности службы родовспоможения и детства, в том числе медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Координация направлений межведомственного взаимодействия в рамках реализации политики в сфере охраны здоровья матери и ребенка, в том числе медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков.

Әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көмек көрсету басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 09-06-05
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Медициналық мамандық немесе денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға үміткерлердің Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, құжат айналымының электрондық жүйелерімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік мәні бар аурулар мен аурулар кезінде халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету мәселелері, әлеуметтік мәні бар аурулардың диагностикасы, емі, оңалту мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу, әкімдіктердің денсаулық сақтау басқармаларының (келісім бойынша), әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көмек көрсету саласындағы қызметті жүзеге асыратын республикалық ұйымдардың қызметін үйлестіру.
Ана мен бала денсаулығын сақтау департаменті – 10
Ана мен бала денсаулығын сақтау департаментінің директоры, С-1 санаты, 10-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз етуді бақылау, қызметкерлермен жұмыс кезінде ұйымдастыру-әдістемелік қызметті жүзеге асыру. Ана мен бала денсаулығын сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. ҚР-да жүкті, босанатын, босанған әйелдерге, фертильдік жастағы әйелдерге, балалар мен жасөспірімдерге медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру, балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу мәселелеріне жетекшілік ету. Босандыру және балалар қызметінің жұмысын ұйымдастыру. Денсаулық сақтау ұйымдарының, ғылыми-зерттеу институттарының, ғылыми орталықтардың, республикалық ұйымдардың және өңірлердің денсаулық сақтау басқармаларының ана мен бала денсаулығын сақтау саласындағы, жүкті, босанатын, босанған әйелдерге, фертильдік жастағы әйелдерге, балалар мен жасөспірімдерге медициналық көмек көрсету, балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу мәселелері жөніндегі қызметін үйлестіру. Ана мен бала денсаулығын сақтау, балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу мәселелері бойынша заң жобаларын, нормативтік құқықтық актілерді, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу; Министрліктің алқаларына материалдарды, үкіметтік құжаттардың жобаларын дайындауға бақылауды жүзеге асыру. Әйелдер мен балаларға медициналық көмек көрсетуді, оның ішінде балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту мен санаторийлік-курорттық емдеуді ұйымдастыру мәселелері бойынша қызметтік құжаттарды, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, құрылымдық бөлімшелердің құжаттарын қарау. Басым бағыттарды айқындау, босандыру және балалар қызметінің жұмысын жетілдіру. Аналардың, фертильдік жастағы әйелдердің, балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау, оның ішінде балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторий-курорттық емдеу мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Босандыру және балалар қызметі жұмысының негізгі көрсеткіштерін, оның ішінде балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеуді мониторингілеу және талдау. Ана мен бала денсаулығын сақтау, оның ішінде балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу саласындағы саясатты іске асыру шеңберінде ведомствоаралық өзара іс-қимыл бағыттарын үйлестіру.

Заместитель директора Департамента охраны здоровья матери и ребенка, категория С-2, 10-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие ученой степени, квалификационной категории по организации здравоохранения или по специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Руководство, организация, планирование, регулирование, анализ и контроль работы структурных подразделений Департамента, организация разработки и реализации, разработка и реализация стратегических программных документов. Контроль за деятельностью сотрудников Департамента, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, осуществление организационно-методической деятельности при работе с сотрудниками. Реализация государственной политики по вопросам охраны здоровья матери и ребенка, медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Курация вопросов организации оказания медицинской помощи беременным, роженицам, родильницам, женщинам фертильного возраста, детям и подросткам в РК, медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Организация деятельности службы родовспоможения и детства. Координация деятельности организаций здравоохранения, научно-исследовательских институтов, научных центров, республиканских организаций и Управлений здравоохранения регионов в области охраны здоровья матери и ребенка, по вопросам оказания медицинской помощи беременным, роженицам, родильницам, женщинам фертильного возраста, детям и подросткам, медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Участие в разработке законопроектов, нормативных правовых актов, государственных и отраслевых программ, стратегических и программных документов по вопросам охраны здоровья матери и ребенка, медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков; осуществление контроля за подготовкой материалов к коллегиям министерства, проектов правительственных документов. Рассмотрение служебных документов, обращений физических и юридических лиц, документов из государственных органов, организаций, структурных подразделений по вопросам организации оказания медицинской помощи женщинам и детям, в том числе медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детям и подросткам. Определение приоритетных направлений, совершенствование деятельности службы родовспоможения и детства. Взаимодействие с международными организациями по вопросам охраны здоровья матерей, женщин фертильного возраста, детей и подростков, в том числе медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Мониторинг и анализ основных показателей деятельности службы родовспоможения и детства, в том числе медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Координация направлений межведомственного взаимодействия в рамках реализации политики в сфере охраны здоровья матери и ребенка, в том числе медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков.

Ана мен бала денсаулығын сақтау департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 10-2
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің немесе денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша немесе мамандығы бойынша жоғары біліктілік санатының, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысына басшылық, ұйымдастыру, жоспарлау, реттеу, талдау және бақылау, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды әзірлеуді және іске асыруды ұйымдастыру, әзірлеу және іске асыру. Басқарма қызметкерлерінің қызметін, қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз етуді бақылау, қызметкерлермен жұмыс кезінде ұйымдастыру-әдістемелік қызметті жүзеге асыру. Ана мен бала денсаулығын сақтау, балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. ҚР-да жүкті, босанатын, босанған әйелдерге, фертильдік жастағы әйелдерге, балалар мен жасөспірімдерге медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру, балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу мәселелеріне жетекшілік ету. Босандыру және балалар қызметінің жұмысын ұйымдастыру. Денсаулық сақтау ұйымдарының, ғылыми-зерттеу институттарының, ғылыми орталықтардың, республикалық ұйымдардың және өңірлердің денсаулық сақтау басқармаларының ана мен бала денсаулығын сақтау саласындағы, жүкті, босанатын, босанған әйелдерге, фертильдік жастағы әйелдерге, балалар мен жасөспірімдерге медициналық көмек көрсету, балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу мәселелері жөніндегі қызметін үйлестіру. Ана мен бала денсаулығын сақтау, балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу мәселелері бойынша заң жобаларын, нормативтік құқықтық актілерді, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу; Министрліктің алқаларына материалдарды, үкіметтік құжаттардың жобаларын дайындауға бақылауды жүзеге асыру. Әйелдер мен балаларға медициналық көмек көрсетуді, оның ішінде балалар мен жасөспірімдерге медициналық оңалту мен санаторийлік-курорттық емдеуді ұйымдастыру мәселелері бойынша қызметтік құжаттарды, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, құрылымдық бөлімшелердің құжаттарын қарау. Басым бағыттарды айқындау, босандыру және балалар қызметінің жұмысын жетілдіру. Аналардың, фертильдік жастағы әйелдердің, балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау, оның ішінде балалар мен жасөспірімдерге медициналық оңалту мен санаторийлік-курорттық емдеуді ұйымдастыру мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Босандыру және балалар қызметі қызметінің негізгі көрсеткіштерін мониторингілеу және талдау. Ана мен бала денсаулығын сақтау, оның ішінде балалар мен жасөспірімдерге медициналық оңалту мен санаторийлік-курорттық емдеуді ұйымдастыру саласындағы саясатты іске асыру шеңберінде ведомствоаралық өзара іс-қимыл бағыттарын үйлестіру.

Управление охраны здоровья матерей - 10-01
Руководитель управления охраны здоровья матерей, категория С-3, 10-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие высшей квалификационной категории по акушерству и гинекологии, сертификатов повышения квалификации по вопросам организации здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов медицинской помощи матерям и женщинам фертильного возраста, разработка нормативных правовых актов по вопросам охраны материнства и репродуктивного здоровья. Организация работы Республиканского штаба по снижению материнской смертности, разработка предложений по совершенствованию акушерско-гинекологической помощи. Координация внедрения универсально-прогрессивной модели патронажной службы для повышения доступности качественной медицинской помощи беременным. Координировать работу по результатам мониторинга эффективности проведения бюджетной программы по экстракорпоральному оплодотворению женщин фертильного возраста в рамках ГОБМП и в системе ОСМС. Участвовать в подготовке информационно-аналитических материалов по вопросам охраны здоровья матери и женщин фертильного возраста, укрепления репродуктивного здоровья. Участие в разработке клинических протоколов в области по вопросам охраны материнства и репродуктивного здоровья, в реализации рекомендаций Комитета ООН по правам ребенка, участие в реализации совместных международных проектов с ВОЗ, ЮНИСЕФ, ЮСАИД, ЮНФПА в области охраны материнства и репродуктивного здоровья.

Аналар денсаулығын сақтау басқармасы - 10-01
Аналар денсаулығын сақтау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 10-01-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше акушерлік және гинекология бойынша жоғарғы біліктілік санатының, денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Аналар мен фертильдік жастағы әйелдерге медициналық көмек көрсету мәселелеріне жетекшілік ету, ана болу мен репродуктивтік денсаулықты сақтау бойынша нормативтік құқықтық актілер әзірлеу.
ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде фертильдік жастағы әйелдерді экстрокорпоральдық ұрықтандыру бойынша бюджеттік бағдарламаның тиімді жүргізілуіне мониторингтің нәтижелері бойынша жұмысты үйлестіру. Ұрпақты болу денсаулығын нығайту, фертильдік жастағы аналар мен әйелдердің денсаулығын сақтау мәселелері бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындауға қатысу. Ана мен ұрпақты болу денсаулығын сақтау мәселелері бойынша облыста клиникалық хаттамаларды әзірлеуге, БҰҰ Бала құқықтары жөніндегі комитетінің ұсынымдарын іске асыруға қатысу, ана мен ұрпақты болу денсаулығын сақтау саласындағы ДДҰ, ЮНИСЕФ, ЮСАИД, ЮНФПА-мен бірлескен халықаралық жобаларды іске асыруға қатысу.

Главный эксперт управления охраны здоровья матерей, (три единицы), категория С-4, 10-01-02, 10-01-03, 10-01-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие высшей квалификационной категории по акушерству и гинекологии, сертификатов повышения квалификации по вопросам организации здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координировать организацию оказания медицинской помощи беременным, роженицам, родильницам и женщинам фертильного возраста. Проведение мониторинга регионализации перинатальной помощи, внедрения эффективных перинатальных технологий, принципов грудного вскармливания. Мониторинг ситуации по охране здоровья матери и ребенка, уровня материнской смертности. Проведение анализа и разработки предложений для совершенствования пренатальной диагностики для снижения рождения детей с врожденными пороками развития. Участвовать в подготовке информационно-аналитических материалов по вопросам охраны здоровья матери и женщин фертильного возраста, укрепления репродуктивного здоровья. Применять в работе Управления сводные анализы результатов мониторинга динамического наблюдения женщин фертильного возраста (результаты профилактических, медицинских осмотров, гинекологических и экстрагенитальных заболеваний, репродуктивного здоровья и планирования семьи, заболеваемость ИППП, аборты, контрацепция) по данным структурных подразделений Министерства. Проводить мониторинг критических пациентов (беременных, рожениц и родильниц) в РК. Обеспечивать своевременное и качественное рассмотрение обращений физических и юридических лиц в установленный срок по вопросам организации оказания медицинской помощи беременным женщинам.

Аналар денсаулығын сақтау басқармасының бас сарапшысы, (үш бірлік), С-4 санаты, 10-01-02, 10-01-03, 10-01-04
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше акушерлік және гинекология бойынша жоғарғы біліктілік санатының, денсаулық сақтау ісін ұйымдастыру бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жүкті әйелдерге, босанатын әйелдерге, босанған әйелдерге және фертильдік жастағы әйелдерге медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруды үйлестіру. Перинаталдық көмекті өңірлендіруге, тиімді перинаталдық технологияларды, емшек сүтімен қоректендіру қағидаттарын енгізуге мониторинг жүргізу. Ана мен бала денсаулығын сақтау бойынша жағдайдың, ана өлімі деңгейінің мониторингі. Туа біткен даму кемістігі бар балалардың тууын төмендету үшін пренаталдық диагностиканы жетілдіру үшін ұсыныстарды талдау және әзірлеу. Ұрпақты болу денсаулығын нығайту, фертильдік жастағы аналар мен әйелдердің денсаулығын қорғау мәселелері бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындауға қатысу. Басқарма жұмысында Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің деректері бойынша фертильдік жасындағы әйелдерді динамикалық бақылау мониторингі нәтижелерінің жиынтық талдауларын (профилактикалық, медициналық тексерулер, гинекологиялық және экстрагениталдық аурулар, репродуктивті денсаулық және отбасын жоспарлау, ЖЖБИ-мен ауыру, түсіктер, контрацепция нәтижелері) қолдану. ҚР ауыр жағдайда болған пациенттерге (жүкті, босанатын және босанған әйелдер) мониторинг жүргізу. Жүкті әйелдерге медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру мәселелері бойынша белгіленген мерзімде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақытылы және сапалы қарауды қамтамасыз ету.

Управление охраны здоровья детей и подростков - 10-02
Руководитель управления охраны здоровья детей и подростков, категория С-3, 10-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие высшей квалификационной категории по акушерству и гинекологии или по педиатрии, сертификатов повышения квалификации по вопросам организации здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление руководства и организации деятельности управления. Контроль за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Курация вопросов организации оказания медицинской помощи новорожденным, детям и подросткам, разработка и совершенствование нормативных правовых актов по вопросам охраны здоровья детского населения. Участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения, планов, законопроектов Правительства Республики Казахстан по вопросам совершенствования организации оказания медицинской помощи детскому населению. Своевременное и качественное исполнение поручений Главы государства, Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан. Подготовка информационно-аналитических материалов по вопросам охраны здоровья детского населения. Анализ показателей младенческой и детской смертности, структуры смертности от основных причин, разработка мер по улучшению показателей. Разработка и актуализация Дорожных карт по совершенствованию организации оказания медицинской помощи детскому населению. Организация и проведение совещаний по вопросам совершенствования организации оказания медицинской помощи детскому населению. Координация работы педиатрических и детских профильных служб. Координация работы Республиканского штаба по принятию неотложных мер по снижению младенческой и детской смертности. Координация и мониторинг реализации Плана мероприятий по снижению младенческой и детской смертности в Республике Казахстан совместно с республиканскими центрами. Координация работы технологий интегрированного ведения болезней детского возраста, универсально-прогрессивной модели патронажной службы. Координация совершенствования работы по поддержке грудного вскармливания. Координация проведения скринингов детей раннего возраста. Совершенствование политики по усыновлению совместно с государственными органами, работа по профилактике сиротства после рождения детей. Разработка нормативных и программных документов по вопросам охраны прав детей и подростков. Курация по компетенции медицинских организаций родовспоможения (перинатальных центров, родильных домов и отделений), детских стационаров и поликлиник, детских отделений в многопрофильных больницах и поликлиниках, Домов ребенка. Координация оказания медицинской помощи совершенствования диагностики и лечения детей с орфанными заболеваниями. Координация и осуществление межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья детей и подростков. Участие в научно-практических конференциях, конгрессах, симпозиумах, семинарах и др. мероприятиях по вопросам охраны здоровья детей и подростков. Взаимодействие со структурными подразделениями Министерства по вопросам по вопросам охраны здоровья детей и подростков.

Балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау басқармасы - 10-02
Балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 10-02-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше акушерия және гинекология немесе педиатрия бойынша жоғары біліктілік санатының, денсаулық сақтауды ұйымдастыру мәселелері бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жетекшілік етуді және ұйымдастыруды жүзеге асыру. Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Жаңа туған нәрестелерге, балалар мен жасөспірімдерге медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру мәселелеріне жетекшілік ету, балалар денсаулығын сақтау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру. Денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды, жоспарларды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің балаларға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруды жетілдіру мәселелері жөніндегі заң жобаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Мемлекет басшысының, Президент Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстары жоспарларын уақтылы және сапалы орындау. Балалар халқының денсаулығын сақтау мәселелері бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындау. Нәрестелер мен балалар өлімі көрсеткіштеріне, негізгі себептерден болатын өлім құрылымына талдау жүргізу, көрсеткіштерді жақсарту жөніндегі шараларды әзірлеу. Балалар халқына медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруды жетілдіру жөніндегі жол карталарын әзірлеу және өзектендіру. Балаларға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруды жетілдіру мәселелері бойынша кеңестер ұйымдастыру және өткізу. Педиатриялық және балаларға бейінді қызметтердің жұмысын үйлестіру. Нәрестелер мен балалар өлімін төмендету бойынша кезек күттірмейтін шаралар қабылдау жөніндегі республикалық штабтың жұмысын үйлестіру. Республикалық орталықтармен бірлесіп Қазақстан Республикасында нәрестелер мен балалар өлімін төмендету жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруды үйлестіру және мониторингілеу. Балалық шақтағы ауруларды ықпалдастыра қадағалап-қарау технологияларының, патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивтік моделінің жұмысын үйлестіру. Емшек сүтімен қоректендіруді қолдау бойынша жұмысты жетілдіруді үйлестіру. Ерте жастағы балалардың скринингін жүргізуді үйлестіру. Мемлекеттік органдармен бірлесіп бала асырап алу саясатын жетілдіру, бала туғаннан кейін жетімдіктің профилактикасы бойынша жұмыс. Балалар мен жасөспірімдердің құқықтарын қорғау мәселелері бойынша нормативтік және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу. Босандыру медициналық ұйымдарына (перинаталдық орталықтардың, перзентханалар мен бөлімшелердің), балалар стационарлары мен емханаларына, көпбейінді ауруханалар мен емханалардағы балалар бөлімшелеріне, Балалар үйлеріне құзыреті бойынша жетекшілік ету. Орфандық аурулары бар балаларды диагностикалау мен емдеуді жетілдірудің медициналық көмек көрсетуді үйлестіру. Балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау мәселелері бойынша ведомствоаралық өзара іс-қимылды үйлестіру және жүзеге асыру. Балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау мәселелері бойынша ғылыми-практикалық конференцияларға, конгрестерге, симпозиумдарға, семинарларға және басқа да іс-шараларға қатысу. Балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл.

Главный эксперт управления охраны здоровья детей и подростков, (одна единица), категория С-4, 10-02-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие высшей/первой квалификационной категории по педиатрии, сертификатов повышения квалификации по вопросам организации здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация оказания медицинской помощи новорожденным, детям и подросткам, разработка и совершенствование нормативных правовых актов по вопросам охраны здоровья детского населения. Разработка и мониторинг реализации программ в области здравоохранения, планов, законопроектов Правительства Республики Казахстан по вопросам совершенствования организации оказания медицинской помощи детскому населению. Своевременное и качественное исполнение поручений Главы государства, Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан. Подготовка информационно-аналитических материалов по вопросам охраны здоровья детского населения. Организация работы неонатальной, педиатрической служб, профильных детских служб. Мониторинг количества случаев младенческой и детской смертности, анализ структуры смертности от основных причин, разработка мер по улучшению показателей. Разработка и актуализация Дорожных карт и качественное исполнение в соответствии с установленными сроками. Организация и проведение совещаний по вопросам совершенствования организации оказания медицинской помощи детскому населению. Координация работы педиатрических и детских профильных служб, в том числе детской онкогематологической службы, оториноларингологической, кардиохирургической, неврологической и других. Организация работы Республиканского штаба по принятию неотложных мер по снижению младенческой и детской смертности. Мониторинг реализации Плана мероприятий по снижению младенческой и детской смертности в Республике Казахстан совместно с республиканскими центрами. Мониторинг эффективности проведения бюджетной программы по кохлеарной имплантации детям в рамках ГОБМП и в системе ОСМС. Координация работы внедренных технологий интегрированного ведения болезней детского возраста, универсально-прогрессивной модели патронажной службы. Координация совершенствования работы по поддержке грудного вскармливания в медицинских организациях РК согласно международных рекомендаций. Мониторинг проведения скринингов детей раннего возраста (неонатальный, офтальмологический, психофизический, аудиологический скрининги новорожденных и детей в возрасте до 3 лет). Совершенствование политики по усыновлению совместно с государственными органами, работа по профилактике сиротства после рождения детей. Разработка нормативных и программных документов по вопросам охраны прав детей и подростков. Курация по компетенции медицинских организаций родовспоможения (перинатальных центров, родильных домов и отделений), детских стационаров и поликлиник, детских отделений в многопрофильных больницах и поликлиниках, Домов ребенка. Координация оказания медицинской помощи совершенствования диагностики и лечения детей с орфанными заболеваниями. Участие в формировании статистических данных, внесений значений целевых индикаторов в Меморандумы, Государственную программу развития здравоохранения, Стратегическую карту по целевым индикаторам младенческой и детской смертности; участие в разработке стратегических и программных документов Министерства, подготовке аналитических материалов для Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан. Координация и осуществление межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья детей и подростков. Организация и участие в научно-практических конференциях, конгрессах, симпозиумах, семинарах и др. мероприятиях по вопросам охраны здоровья детей и подростков. Взаимодействие со структурными подразделениями Министерства по вопросам по вопросам охраны здоровья детей и подростков. Своевременное и качественное рассмотрение и исполнение обращений физических и юридических лиц, документов из государственных органов, организаций, структурных подразделений в установленные сроки по вопросам организации оказания медицинской помощи детям.
Эксперт управления охраны здоровья детей и подростков, (одна единица), категория С-5, 10-02-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие высшей/первой квалификационной категории по педиатрии, сертификатов повышения квалификации по вопросам организации здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация оказания медицинской помощи новорожденным, детям и подросткам, разработка и совершенствование нормативных правовых актов по вопросам охраны здоровья детского населения. Разработка и мониторинг реализации программ в области здравоохранения, планов, законопроектов Правительства Республики Казахстан по вопросам совершенствования организации оказания медицинской помощи детскому населению. Подготовка информационно-аналитических материалов по вопросам охраны здоровья детского населения. Организация работы неонатальной, педиатрической служб, профильных детских служб. Мониторинг количества случаев младенческой и детской смертности, анализ структуры смертности от основных причин, разработка мер по улучшению показателей. Разработка и актуализация Дорожных карт и качественное исполнение в соответствии с установленными сроками. Организация и проведение совещаний по вопросам совершенствования организации оказания медицинской помощи детскому населению. Координация работы педиатрических и детских профильных служб, в том числе детской онкогематологической службы, оториноларингологической, кардиохирургической, неврологической и других. Организация работы Республиканского штаба по принятию неотложных мер по снижению младенческой и детской смертности. Мониторинг реализации Плана мероприятий по снижению младенческой и детской смертности в Республике Казахстан совместно с республиканскими центрами. Мониторинг эффективности проведения бюджетной программы по кохлеарной имплантации детям в рамках ГОБМП и в системе ОСМС. Координация работы внедренных технологий интегрированного ведения болезней детского возраста, универсально-прогрессивной модели патронажной службы. Координация совершенствования работы по поддержке грудного вскармливания в медицинских организациях РК согласно международных рекомендаций. Мониторинг проведения скринингов детей раннего возраста (неонатальный, офтальмологический, психофизический, аудиологический скрининги новорожденных и детей в возрасте до 3 лет). Курация по компетенции медицинских организаций родовспоможения (перинатальных центров, родильных домов и отделений), детских стационаров и поликлиник, детских отделений в многопрофильных больницах и поликлиниках, Домов ребенка. Координация оказания медицинской помощи совершенствования диагностики и лечения детей с орфанными заболеваниями. Взаимодействие со структурными подразделениями Министерства по вопросам по вопросам охраны здоровья детей и подростков. Своевременное и качественное рассмотрение и исполнение обращений физических и юридических лиц, документов из государственных органов, организаций, структурных подразделений в установленные сроки по вопросам организации оказания медицинской помощи детям.

Балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 10-02-02
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше педиатрия бойынша жоғары/бірінші біліктілік санатының, денсаулық сақтауды ұйымдастыру мәселелері бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жаңа туған нәрестелерге, балалар мен жасөспірімдерге медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру, балалар денсаулығын сақтау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру. Денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды, жоспарларды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің балаларға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруды жетілдіру мәселелері жөніндегі заң жобаларын әзірлеу және іске асыру мониторингі. Мемлекет басшысының, Президент Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстары жоспарларын уақтылы және сапалы орындау. Балалар денсаулығын сақтау мәселелері бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындау. Неонаталдық, педиатриялық қызметтердің, бейінді балалар қызметтерінің жұмысын ұйымдастыру. Нәрестелер мен балалар өлімі жағдайларының санын мониторингілеу, негізгі себептерден болатын өлім құрылымына талдау жүргізу, көрсеткіштерді жақсарту жөніндегі шараларды әзірлеу. Жол карталарын әзірлеу және өзектендіру және белгіленген мерзімдерге сәйкес сапалы орындау. Балаларға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруды жетілдіру мәселелері бойынша кеңестер ұйымдастыру және өткізу. Педиатриялық және балалар бейіндік қызметтерінің, оның ішінде балалар онкогематологиялық қызметінің, оториноларингологиялық, кардиохирургиялық, неврологиялық және басқа да қызметтердің жұмысын үйлестіру. Нәрестелер мен балалар өлімін төмендету бойынша кезек күттірмейтін шаралар қабылдау жөніндегі республикалық штабтың жұмысын ұйымдастыру. Республикалық орталықтармен бірлесіп Қазақстан Республикасында нәрестелер мен балалар өлімін төмендету жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру мониторингі. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде балаларға кохлеарлық имплантация бойынша бюджеттік бағдарламаны жүргізу тиімділігінің мониторингі. Балалық шақтағы ауруларды ықпалдастыра қадағалап-қараудың енгізілген технологияларының, патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивтік моделінің жұмысын үйлестіру. Халықаралық ұсыныстарға сәйкес ҚР медициналық ұйымдарында емшек сүтімен қоректендіруді қолдау бойынша жұмысты жетілдіруді үйлестіру. Ерте жастағы балалардың скринингтерін жүргізу мониторингі (жаңа туған нәрестелер мен 3 жасқа дейінгі балалардың неонаталдық, офтальмологиялық, психофизикалық, аудиологиялық скринингтері). Мемлекеттік органдармен бірлесіп бала асырап алу саясатын жетілдіру, бала туғаннан кейін жетім профилактикасы бойынша жұмыс. Балалар мен жасөспірімдердің құқықтарын қорғау мәселелері бойынша нормативтік және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу. Босандыру медициналық ұйымдарына (перинаталдық орталықтардың, перзентханалар мен бөлімшелердің), балалар стационарлары мен емханаларына, көпбейінді ауруханалар мен емханалардағы балалар бөлімшелеріне, Балалар үйлеріне құзыреті бойынша жетекшілік ету. Орфандық аурулары бар балаларды диагностикалау мен емдеуді жетілдіруге медициналық көмек көрсетуді үйлестіру. Статистикалық деректерді қалыптастыруға, меморандумдарға нысаналы индикаторлардың мәндерін енгізуге, денсаулық сақтауды дамытудың мемлекеттік бағдарламасына, нәрестелер мен балалар өлімінің нысаналы индикаторлары бойынша стратегиялық картаға қатысу; Министрліктің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын әзірлеуге, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне және Үкіметіне талдамалық материалдар дайындауға қатысу. Балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау мәселелері бойынша ведомствоаралық өзара іс-қимылды үйлестіру және жүзеге асыру. Балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау мәселелері бойынша ғылыми-практикалық конференцияларды, конгрестерді, симпозиумдарды, семинарларды және басқа да іс-шараларды ұйымдастыру және оларға қатысу. Балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл. Балаларға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру мәселелері бойынша белгіленген мерзімде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, құрылымдық бөлімшелерден келіп түскен құжаттарды уақтылы, сапалы қарау және орындау.
Балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 10-02-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше педиатрия бойынша жоғары/бірінші біліктілік санатының, денсаулық сақтауды ұйымдастыру мәселелері бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жаңа туған нәрестелерге, балалар мен жасөспірімдерге медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру, балалар денсаулығын сақтау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру. Денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды, жоспарларды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің балаларға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруды жетілдіру мәселелері жөніндегі заң жобаларын әзірлеу және іске асыру мониторингі. Балалар денсаулығын сақтау мәселелері бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындау. Неонаталдық, педиатриялық қызметтердің, бейінді балалар қызметтерінің жұмысын ұйымдастыру. Нәрестелер мен балалар өлімі жағдайларының санын мониторингілеу, негізгі себептерден болатын өлім құрылымына талдау жүргізу, көрсеткіштерді жақсарту жөніндегі шараларды әзірлеу. Жол карталарын әзірлеу және өзектендіру және белгіленген мерзімдерге сәйкес сапалы орындау. Балаларға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыруды жетілдіру мәселелері бойынша кеңестер ұйымдастыру және өткізу. Педиатриялық және балалар бейінді қызметтерінің, оның ішінде балалар онкогематологиялық қызметінің, оториноларингологиялық, кардиохирургиялық, неврологиялық және басқа да қызметтердің жұмысын үйлестіру. Нәрестелер мен балалар өлімін төмендету бойынша кезек күттірмейтін шаралар қабылдау жөніндегі республикалық штабтың жұмысын ұйымдастыру. Республикалық орталықтармен бірлесіп Қазақстан Республикасында нәрестелер мен балалар өлімін төмендету жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру мониторингі. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде балаларға кохлеарлық имплантация бойынша бюджеттік бағдарламаны жүргізу тиімділігінің мониторингі. Балалар жасындағы ауруларды ықпалдастыра қадағалап-қараудың енгізілген технологияларының, патронаждық қызметтің әмбебап-прогрессивтік моделінің жұмысын үйлестіру. Халықаралық ұсыныстарға сәйкес ҚР медициналық ұйымдарында емшек сүтімен қоректендірудің қолдау бойынша жұмысты жетілдіруді үйлестіру. Ерте жастағы балалардың скринингтерін жүргізу мониторингі (жаңа туған нәрестелер мен 3 жасқа дейінгі балалардың неонаталдық, офтальмологиялық, психофизикалық, аудиологиялық скринингтері). Босандыру медициналық ұйымдарына (перинаталдық орталықтардың, перзентханалар мен бөлімшелер), балалар стационарлары мен емханаларына, көпбейінді ауруханалар мен емханалардағы балалар бөлімшелеріне, Балалар үйлеріне құзыреті бойынша жетекшілік ету. Орфандық аурулары бар балаларды диагностикалау мен емдеуді жетілдіруге медициналық көмек көрсетуді үйлестіру. Балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын сақтау мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл. Балаларға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру мәселелері бойынша белгіленген мерзімде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, құрылымдық бөлімшелерден келіп түскен құжаттарды уақтылы, сапалы қарау және орындау.

Управление медико-социальной реабилитации - 10-03
Руководитель управления медико-социальной реабилитации, категория С-3, 10-03-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие высшей квалификационной категории по организации здравоохранения или общественного здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов оказания медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Разработка предложений для формирования стратегических и программных документов, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан по вопросам, входящих в компетенцию Управления. Осуществлять контроль исполнения документов, поступающих в управление, в том числе обращений юридических и физических лиц, проводить анализ качества и своевременности их исполнения. Проводить анализ деятельности Управления. Оказывать практическую и методическую помощь органам и организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию Управления. Реализация мероприятий по вопросам медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Координация деятельности республиканских организаций, осуществляющих деятельность в области оказания медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Взаимодействие с государственными органами, неправительственными организациями и реализация совместных государственных программ по медицинской реабилитации и санаторно-курортному лечению детей и подростков. Согласовывать проекты клинических протоколов диагностики и лечения, стандартов организации оказания медицинской помощи, а также стандартов оснащения организаций здравоохранения, оказывающих медицинскую реабилитацию и санаторно-курортное лечение детей и подростков, в рамках компетенции Управления. Принимать участие в работе семинаров, коллегий, конференций, заседаний советов, рабочих и экспертных групп, подготовке материалов по вопросам, входящих в компетенцию Управления.

Медициналық-әлеуметтік оңалту басқармасы - 10-03
Медициналық-әлеуметтік оңалту басқармасының басшысы, С-3 санаты, 10-03-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Денсаулық сақтауды немесе қоғамдық денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша біліктілік санатының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу мәселелеріне жетекшілік ету. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, заң жобалау жұмыстарының жоспарларын қалыптастыру үшін ұсыныстар әзірлеу. Басқармаға келіп түсетін құжаттардың, оның ішінде заңды және жеке тұлғалардың өтініштерінің орындалуына бақылауды жүзеге асыру, олардың орындалу сапасы мен уақтылығына талдау жүргізу. Басқарма қызметіне талдау жүргізу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша денсаулық сақтау органдары мен ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу мәселелері бойынша іс-шараларды іске асыру. Балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу саласындағы қызметті жүзеге асыратын республикалық ұйымдардың қызметін үйлестіру. Мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау және балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу жөніндегі бірлескен мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру. Диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларының, медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандарттарының, сондай-ақ Басқарманың құзыреті шеңберінде медициналық оңалту, балалар мен жасөспірімдерге медициналық оңалту мен санаторийлік-курорттық емдеу көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарын жарақтандыру стандарттарының жобаларын келісу. Семинарлардың, алқалардың, конференциялардың, кеңестердің, жұмыс және сараптамалық топтардың отырыстарының жұмысына, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдарды дайындауға қатысу.

Главный эксперт управления медико-социальной реабилитации, (две единицы), категория С-4, 10-03-02, 10-03-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия). Желательно наличие высшей квалификационной категории по организации здравоохранения или общественного здравоохранения.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Курация вопросов медицинской реабилитации детей и подростков, интеграции социальной реабилитации и педагогической коррекции с медицинской реабилитацией. Участие в разработке клинических протоколов по медицинской реабилитации. Координация деятельности республиканских организаций, осуществляющих деятельность в области оказания медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Взаимодействие с государственными органами, неправительственными организациями и реализация совместных государственных программ по реабилитации и санаторно-курортному лечению. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения, в том числе, направленных на совершенствование законодательства по организации медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков. Участие в формировании бюджетной заявки в рамках компетенции, взаимодействие с государственными органами по вопросам медицинской реабилитации детей и подростков. Участие в работе межведомственных рабочих групп по курируемым вопросам. Подготовка материалов на семинары, коллегий, конференций. Рассмотрение служебных документов, писем органов и медицинских организаций. Осуществление взаимодействия со структурными подразделениями Министерства по вопросам организации медицинской реабилитации и санаторно-курортного лечения детей и подростков.
Департамент науки и человеческих ресурсов - 11

Медициналық-әлеуметтік оңалту басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 10-03-02, 10-03-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Денсаулық сақтауды немесе қоғамдық денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша біліктілік санатының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту, әлеуметтік оңалту мен педагогикалық түзетуді медициналық оңалтумен интеграциялау мәселелеріне жетекшілік ету. Медициналық оңалту бойынша клиникалық хаттамаларды әзірлеуге қатысу. Балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу саласындағы қызметті жүзеге асыратын республикалық ұйымдардың қызметін үйлестіру. Мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау және оңалту және санаторийлік-курорттық емдеу жөніндегі бірлескен мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру. Денсаулық сақтау саласындағы, оның ішінде балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалтуды және санаторийлік-курорттық емдеуді ұйымдастыру жөніндегі заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Құзыреті шеңберінде бюджеттік өтінімді қалыптастыруға қатысу, балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша ведомствоаралық жұмыс топтарының жұмысына қатысу. Семинарларға, алқаларға, конференцияларға материалдар дайындау. Қызметтік құжаттарды, органдар мен медициналық ұйымдардың хаттарын қарау. Балалар мен жасөспірімдерді медициналық оңалту және санаторийлік-курорттық емдеуді ұйымдастыру мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимылды жүзеге асыру.
Ғылым және адами ресурстар департаменті - 11

Директор Департамента науки и человеческих ресурсов, категория С-1, 11-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент). Желательно наличие ученой степени.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация, руководство и планирование деятельности департамента, координация внедрения и реализации проектов, направленных на выполнение программ здравоохранения в вопросах кадрового обеспечения, разработка законопроектов и проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование медицинского образования, науки и кадрового обеспечения, мониторинг выполнения научно-технических программ, участие в подготовке нормативных актов, приказов, решений, положений, инструкций, коллегий, участие в разработке стратегического плана Министерства, Департамента на кратко-, средне- и долгосрочную перспективу; подготовка аналитических обзорных материалов для Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, участие в подготовке республиканских, международных научно-практических конференций, публикация материалов по вопросам совершенствования медицинской науки и образования, управление человеческих ресурсов, организация, контроль и координация деятельности структурных подразделений департамента
Заместитель директора Департамента науки и человеческих ресурсов, категория С-2, (две единицы), 11-2, 11-3
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент). Желательно наличие ученой степени.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация, руководство и планирование деятельности департамента, координация внедрения и реализации проектов, направленных на выполнение программ здравоохранения в вопросах медицинского образования, науки и кадрового обеспечения, разработка законопроектов и проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование медицинского образования, науки и кадрового обеспечения, координация реализации программ развития в области медицинского образования, науки и кадрового обеспечения, координация деятельности, организаций медицинской науки и образования по вопросам реализации программ развития медицинского образования, науки и кадрового обеспечения.

Ғылым және адами ресурстар департаменті директоры, С-1 санаты, 11-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметін ұйымдастыру, басшылық ету және жоспарлау, кадрлық қамтамасыз ету мәселелерінде денсаулық сақтау бағдарламаларын орындауға бағытталған жобаларды енгізу мен іске асыруды үйлестіру, медициналық білімді, ғылымды және кадрлық қамтамасыз етуді жетілдіруге бағытталған заң жобалары мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, ғылыми-техникалық бағдарламалардың орындалуын мониторингілеу, нормативтік актілерді, бұйрықтарды, шешімдерді, ережелерді, нұсқаулықтарды, алқаларды дайындауға қатысу, Министрліктің, Департаменттің қысқа, орта және ұзақ мерзімді перспективаға арналған стратегиялық жоспарын әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасы Үкіметі үшін талдамалық шолу материалдарын дайындау, республикалық, халықаралық ғылыми-практикалық конференцияларды дайындауға қатысу, медициналық ғылым мен білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша материалдарды жариялау, адам ресурстарын басқару, Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру, бақылау және үйлестіру.
Ғылым және адами ресурстар департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, (екі бірлік), 11-2, 11-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін ұйымдастыру, басшылық ету және жоспарлау, медициналық білім беру, ғылым және кадрлық қамтамасыз ету мәселелерінде Денсаулық сақтау бағдарламаларын орындауға бағытталған жобаларды енгізу және іске асыруды үйлестіру, медициналық білім беруді, ғылымды және кадрлық қамтамасыз етуді жетілдіруге бағытталған заң жобалары мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, медициналық білім беру, ғылым және кадрлық қамтамасыз ету саласындағы даму бағдарламаларының іске асырылуын үйлестіру, медициналық білім беруді, ғылымды және кадрлық қамтамасыз етуді дамыту бағдарламаларын іске асыру мәселелері бойынша медициналық ғылым және білім беру ұйымдарының, департамент қызметін үйлестіру.

Управление медицинского образования - 11-01
Руководитель управления медицинского образования, категория С-3, 11-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия). Желательно наличие ученой степени.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация, регулирование, планирование работы управления образования, разработка и реализация мер по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования, выработка управленческих решений по дальнейшему развитию, координация взаимодействия с министерствами и ведомствами, осуществление планирования подготовки кадров в соответствии со стратегическими потребностями отрасли, анализ состояния медицинского и фармацевтического образования, взаимодействие с медицинскими организациями образования по вопросам медицинского и фармацевтического образования, анализ и мониторинг бюджетных программ по подготовке медицинских и фармацевтических кадров, организация и участие в комплексных проверках медицинских организаций образования, разработка основных законодательных актов, нормативных правовых документов в области медицинского и фармацевтического образования, организация и руководство разработками программ по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования, мониторинг подготовки медицинских и фармацевтических кадров, организация и проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования.

Медициналық білім беру басқармасы - 11-01
Медициналық білім беру басқармасының басшысы, С-3 санаты, 11-01-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Білім басқармасының жұмысын ұйымдастыру, реттеу, жоспарлау, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру бойынша шараларды әзірлеу және іске асыру, одан әрі дамыту бойынша басқарушылық шешімдерді әзірлеу, министрліктермен және ведомстволармен өзара іс-қимылды үйлестіру, саланың стратегиялық қажеттіліктеріне сәйкес кадрлар даярлауды жоспарлауды жүзеге асыру, медициналық және фармацевтикалық білім беру жағдайын талдау, медициналық және фармацевтикалық білім беру мәселелері бойынша медициналық білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл, медицина және фармацевтика кадрларын даярлау бойынша бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторингілеу, медициналық білім беру ұйымдарын кешенді тексеруді ұйымдастыру және қатысу, негізгі заңнамалық актілерді, медициналық және фармацевтикалық білім беру саласындағы нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеу, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру жөніндегі бағдарламаларды әзірлеуді ұйымдастыру және басшылық ету, медицина және фармацевтика кадрларын даярлау мониторингі, семинарлар, конференциялар ұйымдастыру және өткізу, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша министрліктермен, ведомстволармен және медициналық білім беру ұйымдарымен өзара іс - қимыл жасау.

Главный эксперт управления медицинского образования, категория С-4, (одна единица), 11-01-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация проведения анализа состояния медицинского и фармацевтического образования, разработка и совершенствование основных законодательных актов, нормативных правовых документов и программ в области медицинского и фармацевтического образования, взаимодействие с медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования, анализ и мониторинг бюджетных программ по подготовке медицинских и фармацевтических кадров, реализация мероприятий по анализу, мониторингу подготовки медицинских и фармацевтических кадров, проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан.
Эксперт управления медицинского образования, (две единицы), категория С-5, 11-01-03, 11-01-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Рассмотрение обращений граждан и организаций по вопросам медицинского и фармацевтического образования, ведение делопроизводства, сбор, обобщение и анализ статистической отчетности организаций образования по подготовке медицинских и фармацевтических работников, подготовка аналитических материалов по курируемым вопросам медицинского и фармацевтического образования в республике, участие в разработке предложений по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования в республике; участие в разработке проектов нормативных документов в области совершенствования медицинского и фармацевтического образования, планирование подготовки медицинских и фармацевтических кадров в соответствии со стратегическими потребностями отрасли, организация и разработка программ по совершенствованию медицинского и фармацевтического образования, анализ и мониторинг состояния медицинского и фармацевтического образования, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования медицинского и фармацевтического образования.

Медициналық білім беру басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (бір бірлік), 11-01-02
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Медициналық және фармацевтикалық білім берудің жай-күйіне талдау жүргізуді ұйымдастыру, медициналық және фармацевтикалық білім беру саласындағы негізгі заңнамалық актілерді, нормативтік құқықтық құжаттар мен бағдарламаларды әзірлеу және жетілдіру, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша медициналық білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау, медициналық және фармацевтикалық кадрларды даярлау жөніндегі бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторингілеу, медицина және фармацевтика кадрларын даярлау мониторингі, талдау бойынша, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша конференциялар, кеңестер өткізу, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша министрліктермен, ведомстволармен және медициналық білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау, азаматтардың қызметтік хат-хабарларымен және өтініштерімен жұмыс жасау.
Медициналық білім беру басқармасының сарапшысы, (екі бірлік), С-5 санаты, 11-01-03, 11-01-04
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Медициналық және фармацевтикалық білім беру мәселелері бойынша азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау, іс қағаздарын жүргізу, медицина және фармацевтика қызметкерлерін даярлау бойынша білім беру ұйымдарының статистикалық есептілігін жинау, қорыту және талдау, республикадағы медициналық және фармацевтикалық білім берудің жетекшілік ететін мәселелері бойынша талдамалық материалдар дайындау, республикада медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру саласындағы нормативтік құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысу, саланың стратегиялық қажеттіліктеріне сәйкес медицина және фармацевтика кадрларын даярлауды жоспарлау, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру жөніндегі бағдарламаларды ұйымдастыру және әзірлеу, медициналық және фармацевтикалық білім берудің жай-күйін талдау және мониторингілеу, азаматтардың қызметтік хат-хабарларымен және өтініштерімен жұмыс істеу, медициналық және фармацевтикалық білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша министрліктермен, ведомстволармен және медициналық білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау.

Управление развития человеческих ресурсов - 11-02
Руководитель управления развития человеческих ресурсов, категория С-3, 11-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия). Желательно наличие ученой степени.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация, регулирование, планирование работы управления развития человеческих ресурсов, общее руководство управлением развития кадровых ресурсов здравоохранения, выработка управленческих решений по дальнейшему развитию организаций здравоохранения, в т.ч. в рамках цифровизации, анализ состояния кадров отрасли, разработка и совершенствование типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения, разработка и совершенствование номенклатуры должностей и квалификационных требований к должностям отрасли, определение потребности в медицинских кадрах, анализ внедрения эффективных управленческих технологий в организациях здравоохранения, анализ и мониторинг бюджетных программ, мониторинг процесса внедрения института профессионального менеджмента, контроль за качеством оказания государственных услуг, организация и участие в комплексных проверках медицинских организаций по вопросам кадрового обеспечения, разработка основных законодательных актов, нормативных правовых документов в области развития и управления кадровыми ресурсов здравоохранения, контроль и мониторинг повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, определение потребности и формирование государственного заказа повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, организация повышения квалификации и переподготовки казахстанских специалистов за рубежом, организация и проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования управления здравоохранением, координация взаимодействия с министерствами и ведомствами, медицинскими организациями.

Адами ресурстарды дамыту басқармасы - 11-02
Адами ресурстарды дамыту басқармасының басшысы, С-3 санаты, 11-02-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Адами ресурстарды дамыту басқармасының жұмысын ұйымдастыру, реттеу, жоспарлау, денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарын дамыту басқармасына жалпы басшылық жасау, денсаулық сақтау ұйымдарын одан әрі дамыту бойынша басқарушылық шешімдерді әзірлеу, оның ішінде цифрландыру шеңберінде сала кадрларының жай-күйін талдау. Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штаттық нормативтерін әзірлеу және жетілдіру, кадр саласының жай-күйін талдауы, сала лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын және лауазымдар номенклатурасын әзірлеу және жетілдіру, медициналық кадрларға қажеттілікті айқындау, Денсаулық сақтау ұйымдарында тиімді басқару технологияларын енгізуді талдау, бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторингілеу, кәсіби менеджмент институтын енгізу процесінің мониторингі, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бақылау, кадрлық қамтамасыз ету мәселелері бойынша медициналық ұйымдарды кешенді тексеруді ұйымдастыру және қатысу, денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарын дамыту және басқару саласындағы негізгі заңнамалық актілерді, нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеу, медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру мен қайта даярлаудың мониторингі және бақылау, медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру мен қайта даярлаудың қажеттілігін айқындау және мемлекеттік тапсырысын қалыптастыру, қазақстандық мамандардың шетелде біліктілігін арттыру мен қайта даярлауды ұйымдастыру, денсаулық сақтауды басқаруды жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар, кеңестер ұйымдастыру және өткізу, министрліктер мен ведомстволармен, медициналық ұйымдармен өзара іс-қимылды үйлестіру.

Главный эксперт управления развития человеческих ресурсов, (две единицы), категория С-4, 11-02-02, 11-02-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Оформление решений руководства, ведение делопроизводства, разработка нормативно-правовых актов в области развития человеческих ресурсов в сфере здравоохранения, анализ состояния кадров отрасли, разработка и совершенствование типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения, разработка и совершенствование номенклатуры должностей и квалификационных требований к должностям отрасли, определение потребности в медицинских кадрах, анализ и мониторинг бюджетных программ дополнительного образования медицинских и фармацевтических кадров, анализ и мониторинг дополнительного образования медицинских и фармацевтических кадров, анализ внедрения эффективных управленческих технологий в организациях здравоохранения, мониторинг процесса внедрения института профессионального менеджмента, мониторинг качества оказания государственных услуг, участие в комплексных проверках медицинских организаций по вопросам кадрового обеспечения, определение потребности и формирование государственного заказа в рамках дополнительного образования, участие в комплексных проверках организаций, по вопросам кадрового обеспечения, занимающихся дополнительной подготовкой, взаимодействие с министерствами и ведомствами по вопросам развития человеческих ресурсов, организация дополнительного образования и переподготовки казахстанских специалистов за рубежом, подготовка материалов в Администрацию Президента, Канцелярию Премьер-Министра, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан.

Адами ресурстарды дамыту басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 11-02-02, 11-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың шешімдерін ресімдеу, іс қағаздарын жүргізу, адам ресурстарын дамыту саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеу, денсаулық сақтау саласында дамыту және жүзеге асыру, сала кадрларының жағдайын талдау, денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штаттық нормативтерін әзірлеу және жетілдіру, сала лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын және лауазымдар номенклатурасын әзірлеу және жетілдіру, медицина кадрларына қажеттілікті айқындау, медицина және фармацевтика кадрларына қосымша білім берудің бюджеттік бағдарламаларын талдау және мониторингілеу, медицина және фармацевтика кадрларына қосымша білім беруді талдау және мониторингілеу, денсаулық сақтау ұйымдарында тиімді басқару технологияларын енгізуді талдау, кәсіптік менеджмент институтын ендіру мониторингі, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын мониторингтеу, кешенді тексеруді ұйымдастыру және қатысу, қосымша білім берудің қажеттілігін айқындау және мемлекеттік тапсырысын қалыптастыру, қосымша даярлаумен айналысатын ұйымдарды кешенді тексерулерге қатысу, адам ресурстарын дамыту мәселелері бойынша министрліктермен және ведомстволармен өзара іс-қимыл жасау, қазақстандық мамандардың шетелде біліктілігін арттыру мен қайта даярлауды ұйымдастыру, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Премьер-Министрдің Кеңсесіне материалдар дайындау, қызметтік хат-хабарлармен және азаматтардың өтініштерімен жұмыс.

Эксперт управления развития человеческих ресурсов, категория С-5, (одна единица), 11-02-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативно-правовых актов в области развития кадровых ресурсов в сфере здравоохранения, анализ состояния кадровых ресурсов отрасли, определение потребности в медицинских кадрах, сбор материалов для анализа деятельности организаций, анализ и мониторинг бюджетных программ по дополнительному образованию медицинских и фармацевтических кадров, анализ и мониторинг дополнительного образования медицинских и фармацевтических кадров, внедрение управленческих технологий, менеджмент, определение потребности и формирование государственного заказа на дополнительное образование, мониторинг процесса внедрения института профессионального менеджмента, участие в комплексных проверках организаций, обобщение и анализ статистической отчетности по закрепленным разделам, взаимодействие с министерствами и ведомствами по вопросам дополнительного образования, развития кадровых ресурсов здравоохранения, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан
Управление развития развития сестринского дела - 11-03
Руководитель управления развития сестринского дела, категория С-3, 11-03-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация, регулирование, планирование работы управления развития сестринского дела, разработка и реализация мер по совершенствованию технического и профессионального, послесреднего образования, высшего и послевузовского образования в области сестринского дела, выработка управленческих решений по дальнейшему развитию сестринского дела, осуществление планирования подготовки кадров в соответствии со стратегическими потребностями отрасли, анализ состояния кадров в области сестринского дела, анализ состояния ТиПО, послесреднего образования, высшего и послевузовского образования в области сестринского дела, взаимодействие с медицинскими организациями образования по вопросам образования в области сестринского дела, анализ и мониторинг бюджетных программ по подготовке ТиПО, послесреднего образования, высшего и послевузовского образования в области сестринского дела, организация и участие в комплексных проверках медицинских организаций образования, разработка основных законодательных актов, нормативных правовых документов в области сестринского дела, организация и руководство разработками программ по совершенствованию сестринского дела, организация и проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования образования в области сестринского дела, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам развития сестринского дела.

Адами ресурстарды дамыту басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 11-02-04
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кадрлық ресурстарды дамыту саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, денсаулық сақтау саласындағы менеджмент, саланың кадрлық ресурстарының жай-күйін талдау, медицина кадрларында қажеттілікті айқындау, біліктілікті арттырумен айналысатын ұйымдардың қызметін талдау үшін материалдар жинау, медицина және фармацевтика кадрларына қосымша білім беру бойынша бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторингілеу, медицина және фармацевтика кадрларына қосымша білім беруді талдау және мониторингілеу, менеджмент, басқару технологияларды енгізу, қосымша білім беруге қажеттілікті айқындау және мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру, қосымша дайындықпен айналысатын ұйымдардың кешенді тексерулеріне қатысу, бекітілген бөлімдер бойынша статистикалық есептілікті жинақтау және талдау, қосымша білім беру, денсаулық сақтаудың кадрлық ресурстарын дамыту мәселелері бойынша министрліктермен және ведомстволармен өзара іс-қимыл жасау, азаматтардың қызметтік хат-хабарларымен және өтініштерімен жұмыс жасау.
Мейіргер ісін дамыту басқармасы - 11-03
Мейіргер ісін дамыту басқармасының басшысы, С-3 санаты, 11-03-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мейіргер ісін дамыту басқармасының жұмысын ұйымдастыру, реттеу, жоспарлау, мейіргер ісі саласында техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беруді, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді жетілдіру бойынша шараларды әзірлеу және іске асыру, мейіргер ісін одан әрі дамыту бойынша басқарушылық шешімдерді әзірлеу, саланың стратегиялық қажеттіліктеріне сәйкес кадрлар даярлауды жоспарлауды жүзеге асыру, мейіргер ісі саласындағы кадрлық жағдайын талдау, ТжКБ, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді ұйымдастыру, мейіргер ісі саласындағы білім беру мәселелері бойынша медициналық білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау, мейіргер ісі саласындағы ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді даярлау бойынша бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторингілеу, медициналық білім беру ұйымдарын кешенді тексеруді ұйымдастыру және қатысу, мейіргер ісі саласындағы нормативтік құқықтық құжаттарды, негізгі заңнамалық актілерді әзірлеу, мейіргер ісін жетілдіру бойынша бағдарламаларды әзірлеуді ұйымдастыру және басшылық ету, мейіргер ісі саласында білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар, кеңестер ұйымдастыру және өткізу, мейіргер ісін дамыту мәселелері бойынша министрліктермен, ведомстволармен және медициналық білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау.

Главный эксперт управления развития сестринского дела, (одна единица), категория С-4, 11-03-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация проведения анализа состояния ТиПО, послесреднего образования, разработка и совершенствование основных законодательных актов, нормативных правовых документов и программ в области сестринского дела, осуществление планирования подготовки кадров в соответствии со стратегическими потребностями отрасли, анализ состояния кадров в области сестринского дела, анализ состояния ТиПО, послесреднего образования, высшего и послевузовского образования в области сестринского дела, взаимодействие с медицинскими организациями образования по вопросам образования в области сестринского дела, анализ и мониторинг бюджетных программ по подготовке ТиПО, послесреднего образования, высшего послесреднего образования в области сестринского дела, реализация мероприятий по анализу, мониторингу подготовки, проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования сестринского дела, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования ТиПО, послесреднего образования, высшего послесреднего образования в области сестринского дела, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан.

Мейіргер ісін дамыту басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 11-03-02
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім берудің жай-күйіне талдау жүргізуді ұйымдастыру, ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім беру саласындағы негізгі заңнамалық актілерді, нормативтік құқықтық құжаттар мен бағдарламаларды әзірлеу және жетілдіру, саланың стратегиялық қажеттіліктеріне сәйкес кадрлар даярлауды жоспарлауды жүзеге асыру, мейіргер ісі саласындағы кадрлық жағдайын талдау, мейіргер ісі саласында ТжКБ, орта білімнен кейін, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі жағдайын талдау, мейіргер ісін дамыту мәселелері медициналық білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау, ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім беруді даярлау бойынша бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторингілеу, мейіргер ісін жетілдіру мәселесі бойынша семинарлар, конференциялар, кездесулер өткізу, ТжКБ, орта, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беруді жетілдіру мәселелері бойынша министрліктермен, ведомстволармен және медициналық білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау, азаматтардың қызметтік хат-хабарларымен және өтініштерімен жұмыс жасау.

Эксперт управления развития сестринского дела, (одна единица), категория С-5, 11-03-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Рассмотрение обращений граждан и организаций по вопросам ТиПО, послесреднего образования, высшего послесреднего образования в области сестринского дела, ведение делопроизводства, сбор, обобщение и анализ статистической отчетности организаций образования, подготовка аналитических материалов по курируемым вопросам, участие в разработке предложений по совершенствованию ТиПО, послесреднего образования высшего послесреднего образования в области сестринского дела в республике, участие в разработке проектов нормативных документов, планирование подготовки ТиПО, послесреднего образования, высшего послесреднего образования в области сестринского дела в соответствии со стратегическими потребностями отрасли, анализ состояния кадров в области сестринского дела, организация и разработка программ области сестринского дела, анализ и мониторинг, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан, взаимодействие с Министерствами, ведомствами и медицинскими организациями образования по вопросам совершенствования ТиПО, послесреднего образования, высшего послесреднего образования в области сестринского дела

Мейіргер ісін дамыту басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 11-03-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім беру мәселелері бойынша азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау, іс қағаздарын жүргізу, ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім беруді дайындау бойынша білім беру ұйымдарының статистикалық есептілігін жинау, қорыту және талдау, республикадағы ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім берудің жетекшілік ететін мәселелері бойынша талдамалық материалдар дайындау, республикадағы ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім беруді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім беруді жетілдіру саласындағы нормативтік құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысу, саланың стратегиялық қажеттіліктеріне сәйкес ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім беруді дайындауды жоспарлау, мейіргер ісі саласындағы кадрлық жағдайын талдау ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім беруді жетілдіру жөніндегі бағдарламаларды ұйымдастыру және әзірлеу, ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім берудің жай-күйін талдау және мониторингілеу, азаматтардың қызметтік хат-хабарларымен және өтініштерімен жұмыс істеу, мейіргер ісі саласында ТжКБ, орта білімнен кейінгі білім беруді, жоғары орта білімнен кейінгі білім беруді жетілдіру мәселесі бойынша министрлікпен, ведомстволармен және медициналық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.

Управление медицинской науки и инновационных технологий - 11-04
Руководитель управления медицинской науки и инновационных технологий, категория С-3, 11-04-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия). Желательно наличие ученой степени.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация, регулирование, планирование работы управления медицинской науки и инновационных технологий, разработка и реализация мер по совершенствованию науки, выработка управленческих решений по дальнейшему развитию науки, анализ состояния медицинской науки, взаимодействие с медицинскими организациями науки по вопросам науки, организация и участие в комплексных проверках медицинских организаций науки, разработка основных законодательных актов, нормативных правовых документов в области науки, организация и руководство разработками программ по совершенствованию науки, мониторинг подготовки научных кадров, научной продукции научно-исследовательских организаций, координация внедрений научных разработок и реализации научно-технических программ в области здравоохранения, их законодательное обеспечение, организация семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования науки, взаимодействие с Министерствами, ведомствами по вопросам совершенствования науки

Медициналық ғылым және инновациялық технологиялар басқармасы - 11-04
Медициналық ғылым және инновациялық технологиялар басқармасының басшысы, С-3 санаты, 11-04-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше ғылыми дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Медициналық ғылым және инновациялық технологиялар басқармасының жұмысын ұйымдастыру, реттеу, жоспарлау, ғылымды жетілдіру бойынша шараларды әзірлеу және іске асыру, ғылымды одан әрі дамыту бойынша басқарушылық шешімдерді әзірлеу, медицина ғылымының жай-күйін талдау, ғылым мәселелері бойынша медициналық ғылым ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау, медициналық ғылым ұйымдарын кешенді тексеруді ұйымдастыру және ғылым саласындағы негізгі заңнамалық актілерді, нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеу, ғылымды жетілдіру жөніндегі бағдарламаларды әзірлеуді ұйымдастыру және оған басшылық жасау, ғылыми кадрларды, ғылыми-зерттеу ұйымдарының ғылыми өнімдерін дайындау мониторингі, ғылыми әзірлемелерді енгізуді және денсаулық сақтау саласындағы ғылыми-техникалық бағдарламаларды іске асыруды үйлестіру, оларды заңнамалық қамтамасыз ету, ғылымды жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар, кеңестер ұйымдастыру, министрліктермен, ведомстволармен ғылымды жетілдіру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау.

Главный эксперт управления медицинской науки и инновационных технологий (две единицы), категория С-4, 11-04-02, 11-04-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия, сестринское дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент) или право (юриспруденция) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (биология, химия).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация проведения анализа состояния науки, разработка и совершенствование основных законодательных актов, нормативных правовых документов и программ в области медицинской науки, взаимодействие с медицинскими организациями науки по вопросам совершенствования науки, анализ и мониторинг бюджетных программ по подготовке научных кадров, реализация мероприятий по анализу, мониторингу подготовки научных кадров, результатов выполнения прикладных научно-технических программ, практических внедрения инновационных разработок, проведение семинаров, конференций, совещаний по вопросам совершенствования науки, взаимодействие с Министерствами, ведомствами по вопросам совершенствования науки, работа со служебной корреспонденцией и заявлениями граждан
Департамент международного сотрудничества и интеграции – 12
Директор департамента международного сотрудничества и интеграции, категория С-1, 12-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия) или социальные науки (международные отношения) или право (международное право). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом и желательно владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, организация, планирование, регулирование, анализ и контроль работы Департамента, участие в разработке и реализации стратегических программных документов. Координация работы по взаимодействию с международными организациями; анализ международного опыта в сфере здравоохранения; выработка предложений по вопросам развития международного сотрудничества с иностранными государствами по курируемым разделам. Проведение и участие в работе межправительственных комиссий. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование законодательства в области расширения двустороннего и многостороннего сотрудничества на межведомственном, межправительственном и межгосударственном уровнях по вопросам в сфере здравоохранения. Координация деятельности Департамента по взаимодействию с государственными органами, структурными подразделениями и подведомственными организациями по вопросам международного сотрудничества в области здравоохранения. Участие в подготовке аналитических материалов, докладов совместно с заинтересованными структурными подразделениями министерства, необходимых при участии руководителей министерства в официальных зарубежных командировках; осуществление подготовки материалов по поручениям Президента РК, Правительства РК, руководства министерства. Контроль за реализацией договоренностей, достигнутых в ходе официальных визитов Глав государств, руководителей госорганизаций. Контроль за организацией официальных визитов иностранных делегаций в министерство. Рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан, контроль за их исполнением.

Медициналық ғылым және жаңа технологиялар басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 11-04-02, 11-04-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия, мейірбике ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (биология, химия) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ғылымның жай-күйіне талдау жүргізуді ұйымдастыру, медицина ғылымы саласындағы негізгі заңнамалық актілерді, нормативтік құқықтық құжаттар мен бағдарламаларды әзірлеу және жетілдіру, ғылымды жетілдіру мәселелері бойынша медициналық ғылым ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау, ғылыми кадрларды даярлау жөніндегі бюджеттік бағдарламаларды талдау және мониторингілеу, талдау бойынша іс-шараларды, ғылыми кадрларды даярлауды мониторингілеу, қолданбалы ғылыми-техникалық бағдарламаларды орындау нәтижелерін, инновациялық әзірлемелерді практикалық енгізуді іске асыру, ғылымды жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, конференциялар өткізу, ғылымды жетілдіру мәселелері бойынша министрліктермен, ведомстволармен өзара іс-қимыл жасау, азаматтардың қызметтік хат-хабарларымен және өтініштерімен жұмыс жасау.
Халықаралық ынтымақтастық және интеграция департаменті – 12
Халықаралық ынтымақтастық және интеграция департаментінің директоры, С-1 санаты, 12-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе құқық (құқықтану) немесе құқық (халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Шетелде кадрларды даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша мүмкіндігінше жоғары және жоғары оқу орындарынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында оқуды аяқтауы және шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы жетекшілік ету, ұйымдастыру, жоспарлау, реттеу, жұмысты талдау және қадағалау, стратегиялық бағдарламалық құжаттардың әзірленуі мен орындалуына қатысу. Халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі жұмысты үйлестіру; денсаулық сақтау саласындағы халықаралық тәжірибені талдау; жетекшілік ететін бөлімдер бойынша шет елдермен халықаралық ынтымақтастықты дамыту мәселелері жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу. Үкіметаралық комиссияларды өткізу және жұмысына қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мәселелер бойынша ведомствоаралық, үкіметаралық және мемлекетаралық деңгейлердегі екіжақты және көпжақты ынтымақтастықты кеңейту саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Департаменттің мемлекеттік органдармен, құрылымдық бөлімшелермен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен денсаулық сақтау саласындағы халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жөніндегі қызметін үйлестіру. Министрліктің мүдделі құрылымдық бөлімшелерімен бірлесіп министрлік басшыларының шетелдік ресми іссапарлары кезінде аналитикалық материалдар мен баяндамаларды дайындауға қатысу; ҚР Президентінің, ҚР Үкіметінің, министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар дайындауды жүзеге асыру. Мемлекет басшыларының, мемлекеттік ұйымдар басшыларының ресми сапарлары барысында қол жеткізілген уағдаластықтардың іске асырылуын бақылау. Шетелдік делегациялардың министрлікке ресми сапарларын ұйымдастыруды бақылау. Қызметтік құжаттарды, хаттарды және азаматтардың өтініштерін қарау, олардың орындалуын қадағалау.

Заместитель директора департамента международного сотрудничества и интеграции, категория С-2, 12-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия) или социальные науки (международные отношения) или право (международное право). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом и желательно владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Руководство, организация, планирование, регулирование, анализ и контроль работы Департамента, организация разработки и реализации, разработка и реализация стратегических программных документов. Организация работы по взаимодействию с международными организациями и интеграционными объединениями; анализ международного опыта в сфере здравоохранения; выработка предложений по вопросам развития международного сотрудничества с иностранными государствами по курируемым разделам. Проведение и участие в работе межправительственных комиссий. Организация разработки, разработка проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование законодательства в области расширения двустороннего и многостороннего сотрудничества на межведомственном, межправительственном и межгосударственном уровнях по вопросам в сфере здравоохранения. Организация деятельности Департамента по взаимодействию с государственными органами, структурными подразделениями и подведомственными организациями. Организация реализации, реализация договоренностей, достигнутых в ходе официальных визитов Глав государств, руководителей госорганизаций. Организация официальных визитов иностранных делегаций в министерство. Рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан, организация их исполнения, их исполнение.

Халықаралық ынтымақтастық және интеграция департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 12-2
Өлшемдер Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе құқық (құқықтану) немесе құқық (халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Шетелде кадрларды даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша мүмкіндігінше жоғары және жоғары оқу орындарынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында оқуды аяқтауы және шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыреттердің болуы.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жетекшілік ету, ұйымдастыру, жоспарлау, реттеу, талдау және бақылау, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды әзірлеу мен іске асыруды ұйымдастыру, әзірлеу және орындау. Халықаралық ұйымдар және интеграциялық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; денсаулық сақтау саласындағы халықаралық тәжірибені талдау; жетекшілік ететін бөлімдер бойынша шет елдермен халықаралық ынтымақтастықты дамыту мәселелері жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу. Үкіметаралық комиссияларын өткізу және жұмысына қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мәселелер бойынша ведомствоаралық, үкіметаралық және мемлекетаралық деңгейлердегі екіжақты және көпжақты ынтымақтастықты кеңейту саласындағы заңнаманы жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру, әзірлеу. Департаменттің мемлекеттік органдармен, құрылымдық бөлімшелермен және ведомстволық бағынысты ұйымдармен денсаулық сақтау саласындағы халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жөніндегі қызметін ұйымдастыру. Мемлекет басшыларының, мемлекеттік ұйымдар басшыларының ресми сапарлары барысында қол жеткізілген уағдаластықтардың іске асырылуын ұйымдастыру. Шетелдік делегациялардың министрлікке ресми сапарларын ұйымдастыру. Қызметтік құжаттарды, хаттарды және азаматтардың өтініштерін қарау, олардың орындалуын ұйымдастыру.

Управление международного сотрудничества - 12-01
Руководитель управления международного сотрудничества, категория С-3, 12-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия) или социальные науки (международные отношения) или право (международное право). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом и желательно владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по вопросам международного сотрудничества в области здравоохранения, координация работы по развитию международного сотрудничества с иностранными государствами и международными организациями в сфере здравоохранения; содействие развитию связей и взаимодействие с международными организациями ВОЗ, ПРООН, ЮНЕЙДС, ЮНИСЕФ, ЮНФПА, ОЭСР, Глобальным фондом по борьбе со СПИДом, туберкулҰзом и др. по вопросам, входящим в компетенцию Министерства. Обеспечение взаимодействия с государственными органами по вопросам международного сотрудничества, привлечение зарубежного опыта. Анализ систем здравоохранения иностранных государств и предоставление предложений по курируемым разделам. Контроль за реализацией планов и программ по вопросам международного сотрудничества. Обеспечение подготовки писем, материалов изаключений по поручениям ПрезидентаРеспублики Казахстан, Правительства Республики Казахстани руководства Министерства, рассмотрения обращений юридических и физических лиц. Разработка проектов соглашений, меморандумов, протоколов о намерениях в пределах компетенции Министерства и подготовка заключений по ним, контроль и исполнение решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления. Анализ и предоставление предложений, координация работы и взаимодействие с госорганами и структурными подразделениями Министерства по разработке, заключению, ратификации, реализации и присоединению к международным соглашениям, направленным на углубление сотрудничества. Участие в переговорных процессах и в экспертных и рабочих группах по подготовке и кодификации международных договоров, подготовка аналитических, справочных и иных материалов по вопросам взаимодействия с международными организациями. Анализ, предоставление предложений о сотрудничестве с иностранными государствами, контроль и обеспечение исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.

Халықаралық ынтымақтастық басқармасы - 12-01
Халықаралық ынтымақтастық басқармасының басшысы, С-3 санаты, 12-01-01
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе құқық (құқықтану) немесе құқық (халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша мүмкіндігінше жоғары және жоғары оқу орындарынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша оқуды аяқтауы және мүмкіндігінше шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау саласындағы халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша Басқарманың жұмысына жалпы жетекшілік ету, шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен денсаулық сақтау саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту жөніндегі жұмысты үйлестіру; Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ДДҰ, БҰҰДБ. ЮНЕЙДС, ЮНИСЕФ, ЮНФПА, ЭЫДҰ, ЖИТС, туберкулез және т.б. күресудің жаһандық қорымен байланысты дамытуға және өзара іс-қимыл жасауға жәрдемдесу. Халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету, шетелдік тәжірибені тарту. Шетелдік мемлекеттердің денсаулық сақтау жүйелерін талдау және жетекшілік ететін бөлімдер бойынша ұсыныстар беру. Халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша жоспарлар мен бағдарламалардың іске асырылуын бақылау. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттарды, материалдар мен қорытындыларды дайындауды, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету.
Министрліктің құзыреті шегінде келісімдер, меморандумдар, ниет туралы хаттамалардың жобаларын әзірлеу және олар бойынша қорытындылар дайындау, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларын бақылау және орындау. Ынтымақтастықты тереңдетуге бағытталған халықаралық келісімдерді әзірлеу, жасасу, ратификациялау және қосылу бойынша ұсыныстарды талдау және беру, жұмысты үйлестіру және меморгандармен және Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасау. Халықаралық шарттарды дайындау мен кодтау бойынша келіссөздер процестеріне және сараптамалық және жұмыс топтарына қатысу, халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл мәселелері жөнінде талдамалық, анықтамалық және өзге де материалдарды дайындау. Шет мемлекеттермен ынтымақтастық туралы ұсыныстарды талдау, ұсыну, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау және қамтамасыз ету, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау.

Главный эксперт управления международного сотрудничества, (три единицы), категория С-4, 12-01-02, 12-01-03, 12-01-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия) или социальные науки (международные отношения) или право (международное право). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом и желательно владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Изучение, анализ, своевременное и качественное исполнение входящей корреспонденции, исполнение поручений руководства Департамента, соблюдение трудовой дисциплины.
Выработка предложений по сотрудничеству с международными организациями (ПРООН, ВОЗ, ЮНИСЕФ, ЮСАИД, ЮНФПА и др.) по вопросам международного сотрудничества в сфере здравоохранения, мониторинг и контроль реализуемых и планируемых к реализации проектов в Казахстане, международными организациями. Анализ систем здравоохранения иностранных государств (Европы, Азии, Ближнего Востока и др.) и предоставление предложений по курируемым разделам.
Организация двусторонних встреч и переговоров руководства Министерства с представителями международных организаций. Разработка и согласование нормативных правовых актов по вопросам международного сотрудничества в сфере здравоохранения и их инвентаризации. Подготовка аналитических материалов, докладов, необходимых при участии руководителей министерства в официальных зарубежных командировках; осуществление подготовки материалов по поручениям Президента РК, Правительства РК, руководства министерства. Взаимодействие со структурными подразделениями других министерств и ведомств по международному сотрудничеству, а также с подразделениями МИД (Департаментом консульской службы и др.) по вопросам оформления документов. Предоставление материалов на сайт Министерства по вопросам международного сотрудничества. Перевод на государственный, иностранный языки документов, связанных со сферой деятельности управления и Министерства, подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.
Участие в подготовке встреч,семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления.Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Халықаралық ынтымақтастық басқармасының бас сарапшысы, (үш бірлік), С-4 санаты, 12-01-02, 12-01-03, 12-01-04
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе құқық (құқықтану) немесе құқық (халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша мүмкіндігінше жоғары және жоғары оқу орындарынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында оқуды аяқтауы және мүмкіндігінше шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кіріс хат-хабарларын зерделеу, талдау, уақтылы және сапалы орындау, Департамент басшылығының тапсырмаларын орындау, еңбек тәртібін сақтау. Денсаулық сақтау саласындағы халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен (БҰҰДБ, ДДСҰ, ЮНИСЕФ, ЮСАИД, ЮНФПА және т.б.) ынтымақтастық жөнінде ұсыныстар әзірлеу, Қазақстанда халықаралық ұйымдар іске асыратын және іске асырылуы жоспарланып отырған жобалардың мониторингі және бақылау. Шетелдердің денсаулық сақтау жүйелерін (Еуропа, Азия, Қиыр Шығыс және т.б.) талдау және жетекшілік ететін бөліктер бойынша ұсыныстар беру. Министрлік басшылығының халықаралық ұйымдардың өкілдерімен екіжақты кездесулерін және келіссөздерін ұйымдастыру. Денсаулық сақтау саласындағы халықаралық ынтымақтастық және олардың түгендеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және келісу. Министрлік басшыларының шетелдік ресми іссапарларға қатысуы кезінде қажетті талдаумалың материалдарды, баяндамаларды дайындау; ҚР Президентінің, ҚР Үкіметінің, Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар дайындауды жүзеге асыру. Халықаралық ынтымақтастық жөніндегі басқа министрліктер мен ведомстволардың құрылымдық бөлімшелерімен, сондай-ақ, СІМ бөлімшелерімен (Консулдық қызмет департаментімен және т.б.) құжаттарды ресімдеу мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау. Халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша Министрліктің сайтына материалдар ұсыну. Басқарма мен министрліктің қызмет саласына байланысты құжаттарды мемлекеттік, шет тілдеріне аудару, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттарды, материалдар мен қорытындыларды дайындау, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің кездесулерін, семинарларын, алқаларын, конференцияларын және талдамалық материалдарын дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Управление по вопросам евразийской интеграции - 12-02
Руководитель управления по вопросам евразийской интеграции, категория С-3, 12-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия) или социальные науки (международные отношения) или право (международное право) или языки и литература (переводческое дело). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом и желательно владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по содействию развитию связей и взаимодействию с интеграционными объединениями ЕАЭС, ВТО, СНГ, ОДКБ, ШОС,распределение и контроль исполнения поступающих заданий между сотрудниками Управления в зависимости от их функциональных обязанностей и нагрузкии др. вопросам, входящим в компетенцию Министерства. Анализ систем здравоохранения иностранных государств в области здравоохранения и предоставление предложений. Координация работы и взаимодействие с госорганами и структурными подразделениями Министерства по разработке, заключению, ратификации, реализации и присоединению к международным соглашениям, направленным на углубление интеграции в рамках ЕАЭС, ШОС, СНГ и др.Участие в переговорных процессах и в экспертных и рабочих группах по подготовке и кодификации международных договоров. Подготовка аналитических, справочных и иных материалов по вопросам дальнейшей интеграции в интеграционные объединения, анализ, предоставление предложений о сотрудничестве с иностранными государствами, контроль и обеспечение исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления. Рассмотрение обращений юридических и физических лиц.Участие в подготовке встреч,семинаров, коллегий, конференций Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления.Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Еуразиялық интеграция мәселелері басқармасы - 12-02
Еуразиялық интеграция мәселелері басқармасының басшысы, С-3 санаты, 12-02-01
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе құқық (құқықтану) немесе құқық (халықаралық құқық) немесе тілдер және әдебиет (аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша мүмкіндігінше жоғары және жоғары оқу орындарынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында оқуды аяқтауы және мүмкіндігінше шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша байланыстарды дамытуға жәрдемдесу және ЕАЭО, ДСҰ, ТМД, ҰҚШҰ, ШЫҰ және т. б. интеграциялық бірлестіктерімен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі Басқарманың жұмысына жалпы жетекшілік ету, Басқарма қызметкерлері арасында келіп түсетін тапсырмаларды олардың функционалдық міндеттері мен жүктемесіне қарай бөлу және орындалуын бақылау. Шет мемлекеттердің денсаулық сақтау саласындағы Денсаулық сақтау жүйелерін талдау және ұсыныстар беру. ЕАЭО, ШЫҰ, ТМД және басқаларының шеңберінде интеграцияны тереңдетуге бағытталған халықаралық келісімдерді әзірлеу, жасасу, ратификациялау, жүзеге асыру және қосылу жөнінде мемлекеттік органдармен және Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен жұмыс және өзара іс-қимылды үйлестіру. Халықаралық шарттарды дайындау және кодтау бойынша келіссөздер процестеріне және сараптамалық және жұмыс топтарына қатысу. Интеграциялық бірлестіктерге одан әрі интеграциялау мәселелері бойынша талдамалық, анықтамалық және өзге де материалдарды дайындау, шет мемлекеттермен ынтымақтастық туралы ұсыныстарды талдау, ұсыну, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау және қамтамасыз ету. Заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің кездесулерін, семинарларын, алқаларын, конференцияларын және талдамалық материалдарын дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Главный эксперт управления по вопросам евразийской интеграции, категория С-4, (одна единица), 12-02-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия) или социальные науки (международные отношения) или право (международное право) или языки и литература (переводческое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом и желательно владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Изучение, анализ, своевременное и качественное исполнение входящей корреспонденции, исполнение поручений руководства Департамента, соблюдение трудовой дисциплины. Содействие развитию связей и взаимодействия с интеграционными объединениями ЕАЭС, ВТО, СНГ, ОДКБ, ШОС по вопросам, входящим в компетенцию Министерства. Анализ систем здравоохранения иностранных государств в области здравоохранения и предоставление предложений. Анализ и предоставление предложений о сотрудничестве с иностранными государствами, разработка и подготовка заключений по проектам нормативных правовых актов и международных соглашений по вопросам, входящим в компетенцию Министерства. Анализ и мониторинг принятых и принимаемых решений, проектов документов, планируемых к принятию в рамках ЕАЭС и другим вопросам, входящим в компетенцию Министерства. Мониторинг за выполнением курируемых соглашений, утвержденных планов и протокольных решений, организация и участие в переговорах, приемах, рабочих группах, подготовка информационно-аналитических материалов, писем и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства. Рассмотрение обращений юридических и физических лиц. Участие в подготовке встреч, семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления.Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Еуразиялық интеграция мәселелері басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 12-02-02
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе құқық (құқықтану) немесе құқық (халықаралық құқық) немесе тілдер және әдебиет (аударма ісі) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша мүмкіндігінше жоғары және жоғары оқу орындарынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында оқуды аяқтауы және мүмкіндігінше шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кіріс хат-хабарларын зерделеу, талдау, уақтылы және сапалы орындау, Департамент басшылығының тапсырмаларын орындау, еңбек тәртібін сақтау. Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ЕАЭО, ДСҰ, ТМД, ҰҚШҰ, ШЫҰ және т. б. интеграциялық бірлестіктерімен байланысты дамытуға және өзара іс-қимылға жәрдемдесу. Денсаулық сақтау саласындағы шет мемлекеттердің денсаулық сақтау жүйелерін талдау және ұсыныстар беру. Шет елдерімен ынтымақтастық туралы талдау және ұсыныстар беру, Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер жөніндегі нормативтік құқықтық актілер мен халықаралық келісімдердің жобалары бойынша қорытындыларды әзірлеу және дайындау. Қабылданған және қабылданып жатқан шешімдерді, ЕАЭО шеңберінде қабылдануға жоспарланған құжаттардың жобаларын және Министрліктің құзыретіне кіретін басқа да мәселелерді талдау және мониторинг жүргізу. Жетекшілік ететін келісімдердің, бекітілген жоспарлар мен хаттамалық шешімдердің орындалуына мониторинг жүргізу, келіссөздерді, қабылдауларды, жұмыс топтарын ұйымдастыру және оларға қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша ақпараттық-талдамалық материалдарды, хаттар мен қорытындыларды дайындау. Заңды және жеке тұлғаларды өтініштерін қарау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің кездесулерін, семинарларын, алқаларын, конференцияларын және талдамалық материалдарын дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Эксперт управления по вопросам евразийской интеграции, (одна единица), категория С-5, 12-02-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия) или социальные науки (международные отношения) или право (международное право) или языки и литература (переводческое дело) или сфера обслуживания (туризм). Желательно завершение обучения по программам высшего и послевузовского образования в зарубежных высших учебных заведениях по вышеуказанным приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом и желательно владение иностранными языками.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Изучение, анализ, своевременное и качественное исполнение входящей корреспонденции, исполнение поручений руководства Департамента, соблюдение трудовой дисциплины. Анализ систем здравоохранения государств-участников СНГ в области здравоохранения и предоставление предложений. Участие в разработкеи подготовке заключений по проектам нормативных правовых актов и международных соглашений, взаимодействие с государственными органами и структурными подразделениями по вопросам компетенции управления. Участие в организации приемов и проведении встреч и переговоров. Участие в подготовке информационно-аналитических материалов по направлениям деятельности управления, анализ и предоставление зарубежного международного опыта в области здравоохранения. Изучение и анализ взаимодействия с иностранными государствами, международными организациями и объединениями по вопросам здравоохранения. Подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц. Участие в подготовке встреч, семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления.Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Департамент стратегии и развития – 13

Еуразиялық интеграция мәселелері басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 12-02-03
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) немесе құқық (құқықтану) немесе құқық (халықаралық құқық) немесе тілдер және әдебиет (аударма ісі) немесе қызмет көрсету саласы (туризм) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия бекітетін жоғарыда көрсетілген басым мамандықтар бойынша мүмкіндігінше жоғары және жоғары оқу орындарынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша шетелдің жоғары оқу орындарында оқуды аяқтауы және мүмкіндігінше шет тілдерін меңгеруі.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кіріс хат-хабарларын зерделеу, талдау, уақтылы және сапалы орындау, Департамент басшылығының тапсырмаларын орындау, еңбек тәртібін сақтау. ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің денсаулық сақтау жүйелерін талдау және ұсыныстар беру. Нормативтік құқықтық актілер мен халықаралық келісімдердің жобалары бойынша қорытындыларды әзірлеуге және дайындауға қатысу, Басқарма құзыретінің мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен және құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасау. Кездесулер мен келіссөздерді өткізуге және қабылдауларды ұйымдастыруға қатысу. Басқарма қызметінің бағыттары бойынша ақпараттық-талдаумалық материалдарды дайындауға қатысу, денсаулық сақтау саласында шетелдік халықаралық тәжірибені талдау және ұсыну. Денсаулық сақтау мәселелері бойынша шет мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен және бірлестіктермен өзара іс-қимылды зерделеу және талдау. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындау, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің кездесулерін,семинарларын, алқаларын, конференцияларын және талдамалық материалдарын дайындауға қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау
Стратегия және даму департаменті – 13

Директор департамента стратегии и развития, категория С-1, 13-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция) или социальные науки (международные отношения). Желательно наличие степени магистра по общественному здравоохранению или деловому администрированию.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, выработка стратегии, осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента и правовых актов системы государственного планирования. Руководство разработкой законопроектов и проектов нормативных правовых актов в рамках компетенции департамента, контроль за выполнением стратегических документов и операционных планов, подготовка информационно-аналитических материалов, докладов в сфере здравоохранения совместно с заинтересованными структурными подразделениями министерства. Руководство работой по ежегодной оценке эффективности деятельности Министерства по достижению и реализации стратегических целей и задач, выполнение иных полномочии возложенных руководством Министерства. Координация деятельности Департамента по взаимодействию с государственными органами, структурными подразделениями, подведомственными организациями и другими организациями в пределах компетенции. Рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан, контроль за их исполнением.

Стратегия және даму департаментінің директоры, С-1 санаты, 13-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше қоғамдық денсаулық сақтау немесе іскерлік әкімшілендіру бойынша магистр дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жалпы басшылық, стратегия әзірлеу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларының және мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құқықтық актілерінің орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру. Департамент құзыреті шеңберінде заң жобаларын және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге басшылық ету, стратегиялық құжаттар мен операциялық жоспарлардың орындалуын бақылау, Министрліктің мүдделі құрылымдық бөлімшелерімен бірлесіп, Денсаулық сақтау саласында ақпараттық-талдау материалдарын, баяндамаларды дайындау. Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру бойынша Министрлік қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жөніндегі жұмысқа басшылық жасау, Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді орындау. Өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен, құрылымдық бөлімшелермен, ведомстволық бағынысты ұйымдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимыл бойынша Департамент қызметін үйлестіру. Қызметтік құжаттарды, азаматтардың хаттары мен өтініштерін қарау, олардың орындалуын бақылау.

Заместитель департамента стратегии и развития, категория С-2, 13-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция) или социальные науки (международные отношения). Желательно наличие степени магистра по общественному здравоохранению или деловому администрированию.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общая координация структурных подразделений департамента, взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями Министерства и государственными органами в рамках полномочий. Осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента и правовых актов системы государственного планирования. Руководство разработкой проектов нормативных правовых актов в рамках компетенции департамента, контроль за выполнением стратегических документов и операционных планов, подготовка информационно-аналитических материалов по сфере здравоохранения. Руководство работой по ежегодной оценке эффективности деятельности Министерства по достижению и реализации стратегических целей и задач, выполнение иных полномочий возложенных руководством. Подготовка информационно-аналитических материалов, докладов в сфере здравоохранения.

Стратегия және даму департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 13-2
Өлшемдер Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше қоғамдық денсаулық сақтау немесе іскерлік әкімшілендіру бойынша магистр дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерін жалпы үйлестіру, Департаменттің өкілеттіктері шеңберінде Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылы. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларының және мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құқықтық актілерінің орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру. Департамент құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге басшылық жасау, стратегиялық құжаттар мен операциялық жоспарлардың орындалуын бақылау, Денсаулық сақтау саласы бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындау. Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру бойынша Министрлік қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау бойынша жұмысқа басшылық ету, басшылық жүктеген өзге де өкілеттіктерді орындау. Денсаулық сақтау саласында ақпараттық-талдау материалдарын, баяндамаларды дайындау.

Заместитель директора департамента стратегии и развития, категория С-2, 13-3
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция) или социальные науки (международные отношения). Желательно наличие степени магистра по общественному здравоохранению, экономике или деловому администрированию.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общая координация структурных подразделений департамента, взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями Министерства и государственными органами в рамках полномочий. Осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента и правовых актов системы государственного планирования. Руководство разработкой проектов нормативных правовых актов в рамках компетенции департамента, контроль за выполнением стратегических документов и операционных планов, подготовка информационно-аналитических материалов по сфере здравоохранения. Руководство работой по ежегодной оценке эффективности деятельности Министерства по достижению и реализации стратегических целей и задач, выполнение иных полномочий возложенных руководством. Мониторинг и анализ достижения целей и задач политики реформирования здравоохранения в регионах.

Стратегия және даму департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 13-3
Өлшемдер Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше қоғамдық денсаулық сақтау немесе іскерлік әкімшілендіру бойынша магистр дәрежесінің болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерін жалпы үйлестіру, Департаменттің өкілеттіктері шеңберінде Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылы. Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларының және мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құқықтық актілерінің орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру. Департамент құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге басшылық жасау, стратегиялық құжаттар мен операциялық жоспарлардың орындалуын бақылау. Денсаулық сақтау саласы бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындау. Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру бойынша Министрлік қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау бойынша жұмысқа басшылық ету, басшылық жүктеген өзге де өкілеттіктерді орындау. Өңірлерде денсаулық сақтауды реформалау саясатының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуді мониторингтеу және талдау.

Управление стратегического планирования - 13-01
Руководитель управления стратегического планирования, категория С-3, 13-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы управления. Осуществление планирования, контроля, организации и анализа работы, сотрудников управления, обеспечение взаимозаменяемости в управлении. Участие от имени Министерства на совещаниях других организаций. Осуществление контроля исполнения документов, поступающих в управление, проведение анализ качества и своевременности их исполнения. Согласование меморандума между Премьер Министром РК и Министром здравоохранения РК. Участие в разработке государственных программ, концепций, стратегий. Разработка стратегических планов развития в области здравоохранения и операционного плана Министерства. Разработка плана мероприятий по выполнению общенационального плана по реализации Послания Главы государства. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Участие в научно-практических конференциях, конгрессах, симпозиумах, семинарах по вопросам развития здравоохранения. Координация деятельности территориальных органов здравоохранения и подведомственных Министерству организаций по вопросам входящим в компетенцию управления. Оказание практической и методической помощи органам и организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Стратегиялық жоспарлау басқармасы - 13-01
Стратегиялық жоспарлау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 13-01-01
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жалпы басқару, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерін, жұмысты жоспарлауды, бақылауды, ұйымдастыруды және талдауды жүзеге асыру, басқармада өзара ауысымды қамтамасыз ету. Министрліктің атынан басқа ұйымдардың кеңестеріне қатысу. Басқармаға келіп түсетін құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру, олардың сапалы және уақытылы орындалуына талдау жүргізу. ҚР Премьер-Министрі мен ҚР Денсаулық сақтау министрі арасындағы меморандумды келісу. Мемлекеттік бағдарламаларды, тұжырымдамаларды, стратегияларды әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы стратегиялық даму жоспарларын және Министрліктің операциялық жоспарын әзірлеу. Мемлекет Басшысының Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық жоспарды орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу. Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтауды дамыту мәселелері бойынша ғылыми-практикалық конференцияларға, конгрестерге, симпозиумдарға, семинарларға қатысу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аумақтық денсаулық сақтау органдарының және Министрлікке ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша денсаулық сақтау органдары мен ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету

Главный эксперт управления стратегического планирования, категория С-4, (две единицы), 13-01-02, 13-01-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение анализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Разработка предложений по формированию государственной политики в области здравоохранения: предложения к ежегодным Посланиям Главы государства, к стратегическому плану развития Республики Казахстан до 2025 года, разработке и формирование отчета Меморандума между Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром здравоохранения Республики Казахстан. Разработка плана мероприятий по выполнению общенационального плана по реализации Послания Главы государства. Разработка Стратегического плана Министерства, формирование и анализ отчетов Стратегического плана Министерства и Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2025 года. Участие и анализ в проведении оценки эффективности деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан по направлению "Достижение стратегических целей и задач". Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Стратегиялық жоспарлау басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 13-01-02, 13-01-03
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түсетін құжаттарды орындау, олардың сапалы және уақытылы орындалуына талдау жүргізу, еңбек тәртібін сақтау. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу: Мемлекет басшысының жыл сайынғы Жолдауларына, Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарына ұсыныстар, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі арасындағы Меморандумның есебін әзірлеу және қалыптастыру. Мемлекет Басшысының Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық жоспарды орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу. Министрліктің стратегиялық жоспарын әзірлеу, Министрліктің стратегиялық жоспарының және Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарының есептерін қалыптастыру және талдау. "Стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу" бағыты бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі қызметінің тиімділігін бағалауды жүргізуге қатысу және талдау. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің семинарларын, алқаларын, конференцияларын және талдамалық материалдарын дайындауға қатысу

Эксперт управления стратегического планирования, (две единицы), категория С-5, 13-01-04, 13-01-05
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение анализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Разработка, мониторинг, операционного плана министерства, формирование отчета и его анализа. Участие в разработке нормативных правовых актов в области здравоохранения. Участие в разработке и формировании Стратегического плана Министерства. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Управление мониторинга и анализа - 13-02
Руководитель управления мониторинга и анализа, категория С-3, 13-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы управления. Осуществление планирования, контроля, организации и анализа работы, сотрудников управления, обеспечение взаимозаменяемости в управлении. Участие от имени Министерства на совещаниях других организаций. Осуществление контроля исполнения документов, поступающих в управление, проведение анализ качества и своевременности их исполнения. Разработка, проведение мониторинга государственных программ и иных документов системы государственного планирования в сфере здравоохранения. Участие в разработке нормативных правовых актов Министерства в области здравоохранения. Мониторинг плана мероприятий по выполнению общенационального плана по реализации Послания Главы государства. Формирование аналитических отчетов Министерства и информационно-аналитических материалов в сфере здравоохранения. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Стратегиялық жоспарлау басқармасының сарапшысы, (екі бірлік), С-5 санаты, 13-01-04, 13-01-05
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түсетін құжаттарды орындау, олардың сапалы және уақытылы орындалуына талдау жүргізу, еңбек тәртібін сақтау. Министрліктің операциялық жоспарын әзірлеу, мониторингілеу, есепті және оның талдауын қалыптастыру. Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Министрліктің Стратегиялық жоспарын әзірлеуге және қалыптастыруға қатысу. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің семинарларын, алқаларын, конференцияларын және талдамалық материалдарын дайындауға қатысу.
Мониторинг және талдау басқармасы - 13-02
Мониторинг және талдау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 13-02-01
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, бақылауды, ұйымдастыруды және талдауды жүзеге асыру, басқармада өзара алмастыруды қамтамасыз ету. Министрліктің атынан басқа ұйымдардың жиналыстарына қатысу. Басқармаға келіп түсетін құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру, олардың сапасына және уақтылы орындалуына талдау жүргізу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің мемлекеттік бағдарламалары мен өзге де құжаттарын әзірлеу, оларға мониторинг жүргізу. Министрліктің Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу. Мемлекет Басшысының Жолдауын іске асыру жөніндегі Жалпыұлттық жоспардың орындалуы жөніндегі іс-шаралар жоспарына мониторинг жүргізу. Министрліктің Талдамалық есептерін және денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық-талдамалық материалдарын қалыптастыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету.

Главный эксперт управления мониторинга и анализа, (две единицы), категория С-4, 13-02-02, 13-02-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Проведение мониторинга государственных программ и иных документов системы государственного планирования в сфере здравоохранения. Мониторинг плана мероприятий по исполнению общенационального плана по реализации Послания Главы государства. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Формирование аналитических отчетов Министерства и информационно-аналитических материалов в сфере здравоохранения. Участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления
Эксперт управления мониторинга и анализа, (одна единица), категория С-5, 13-02-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Проведение мониторинга государственных программ и иных документов системы государственного планирования в сфере здравоохранения. Мониторинг плана мероприятий по исполнению общенационального плана по реализации Послания Главы государства.
Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления. Формирование аналитических отчетов Министерства и информационно-аналитических материалов в сфере здравоохранения. Участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Мониторинг және талдау басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 13-02-02, 13-02-03
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түсетін құжаттарды орындау, олардың орындалу сапасы мен уақтылығына өзіндік талдау жүргізу, еңбек тәртібін сақтау. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің мемлекеттік бағдарламалары мен өзге де құжаттарына мониторинг жүргізу. Мемлекет Басшысының Жолдауын іске асыру жөніндегі Жалпыұлттық жоспардың орындалуы жөніндегі іс-шаралар жоспарына мониторинг жүргізу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Министрліктің талдамалық есептерін және денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық-талдамалық материалдарын қалыптастыру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің семинарларын, алқаларын, конференцияларын және талдамалық материалдарын дайындауға қатысу
Мониторинг және талдау басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 13-02-04
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түсетін құжаттарды орындау, олардың орындалу сапасы мен уақтылығына өзіндік талдау жүргізу, еңбек тәртібін сақтау. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің мемлекеттік бағдарламалары мен өзге де құжаттарына мониторинг жүргізу. Мемлекет Басшысының Жолдауын іске асыру жөніндегі Жалпыұлттық жоспардың орындалуы жөніндегі іс-шаралар жоспарына мониторинг жүргізу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Министрліктің талдамалық есептерін және денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық-талдамалық материалдарын қалыптастыру. Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің семинарларын, алқаларын, конференцияларын және талдамалық материалдарын дайындауға қатысу

Управление регионального развития - 13-03
Руководитель управления регионального развития, категория С-3, 13-03-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Руководитель управления – инспектор регионального развития. Общее руководство, координация, планирование работы управления. Осуществление планирования, контроля, организации и анализа работы, сотрудников управления, обеспечение взаимозаменяемости в управлении. Участие от имени Министерства на совещаниях других организаций. Осуществление контроля исполнения документов, поступающих в управление, проведение анализ качества и своевременности их исполнения. Координация деятельности территориальных органов здравоохранения и подведомственных Министерству организаций по вопросам, входящим в компетенцию управления. Участие в разработке нормативных правовых актов Министерства в области здравоохранения. Согласование программ развития территорий на предмет соответствия стратегическим и иным директивным документам. Мониторинг и анализ достижения целей и задач политики реформирования здравоохранения в регионах. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Главный эксперт управления регионального развития, (две единицы), категория С-4, 13-03-02, 13-03-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция) или языки и литература (переводческое дело, иностранная филология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Главный эксперт – инспектор регионального развития. Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Участие от имени Министерства на совещаниях других организаций. Осуществление контроля исполнения документов, поступающих в управление, проведение анализ качества и своевременности их исполнения. Координация деятельности территориальных органов здравоохранения и подведомственных Министерству организаций по вопросам, входящим в компетенцию управления. Участие в разработке нормативных правовых актов Министерства в области здравоохранения. Согласование программ развития территорий на предмет соответствия стратегическим и иным директивным документам. Мониторинг и анализ достижения целей и задач политики реформирования здравоохранения в регионах. Оказание практической и методической помощи местным органам здравоохранения, подведомственным организациям здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Департамент проектного и корпоративного управления – 14

Өңірлік даму басқармасы - 13-03
Өңірлік даму басқармасының басшысы, С-3 санаты, 13-03-01
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану).
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма басшысы – Өңірлік даму инспекторы. Басқарманың жұмысына жалпы басшылық, үйлестіру, жоспарлау. Басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, бақылауды, ұйымдастыруды және талдауды жүзеге асыру, басқармада өзара алмастыруды қамтамасыз ету. Министрліктің атынан басқа ұйымдардың жиналыстарына қатысу. Басқармаға келіп түсетін құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру, олардың сапасына және уақтылы орындалуына талдау жүргізу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аумақтық денсаулық сақтау органдарының және Министрлікке ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру. Министрліктің Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу. Аумақтарды дамыту бағдарламаларын стратегиялық және өзге де директивалық құжаттарға сәйкестігі тұрғысынан келісу. Өңірлерде денсаулық сақтауды реформалау саясатының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуді мониторингілеу және талдау. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету.
Өңірлік даму басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 13-03-02, 13-03-03
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) немесе тілдер немесе әдебиет (аударма ісі, шетел филологиясы).
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бас сарапшы – Өңірлік даму инспекторы. Басқармаға келіп түсетін құжаттарды орындау, олардың орындалу сапасы мен уақтылығына өзіндік талдау жүргізу, еңбек тәртібін сақтау. Министрліктің атынан басқа ұйымдардың жиналыстарына қатысу. Басқармаға келіп түсетін құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру, олардың сапасына және уақтылы орындалуына талдау жүргізу. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аумақтық денсаулық сақтау органдарының және Министрлікке ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру. Министрліктің Денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерін әзірлеуге қатысу. Аумақтарды дамыту бағдарламаларын стратегиялық және өзге де директивалық құжаттарға сәйкестігі тұрғысынан келісу. Өңірлерде денсаулық сақтауды реформалау саясатының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуді мониторингілеу және талдау. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау органдарына, ведомстволық бағынысты денсаулық сақтау ұйымдарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету.
Жобалық және корпоративтік басқару департаменті – 14

Директор департамента проектного и корпоративного управления, категория С-1, 14-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента. Руководство разработкой документов Системы государственного планирования в пределах компетенции департамента. Разработка основных направлений Министерства и отрасли по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Участие в реализации реформирования системы здравоохранения в пределах компетенции департамента. Руководство разработкой законопроектов и проектов нормативных правовых актов в рамках компетенции департамента. Контроль за выполнением стратегических документов в сфере здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию департамента. Участие в разработке проектов по совершенствованию действующих и созданию новых программ здравоохранения в пределах компетенции департамента. Подготовка информационно-аналитических материалов, докладов в сфере здравоохранения совместно с заинтересованными структурными подразделениями министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, выполнение иных полномочий, возложенных руководством Министерства. Координация деятельности Департамента по взаимодействию с государственными органами, структурными подразделениями, подведомственными организациями и другими организациями в пределах компетенции. Рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан, контроль за их исполнением.

Жобалық және корпоративтік басқару департаментінің директоры, С-1 санаты, 14-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (құқықтану) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын жалпы басқару, үйлестіру, жоспарлау. Департаменттің құзыреті шегінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын әзірлеуге басшылық жасау. Министрліктің және саланың департаменттің құзыретіне кіретін мәселелері бойынша негізгі бағыттарын әзірлеу. Департамент құзыреті шегінде денсаулық сақтау жүйесін реформалауды іске асыруға қатысу. Департамент құзыреті шеңберінде заң жобалары мен нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге басшылық жасау. Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша денсаулық сақтау саласындағы стратегиялық құжаттардың орындалуын бақылау. Департамент құзыреті шегінде қолданыстағы денсаулық сақтаудың жаңа бағдарламаларын құру және жетілдіру бойынша жобаларды әзірлеуге қатысу. Департамент құзыретіне кіретін мәселелері бойынша Министрліктің мүдделі құрылымдық бөлімшелерімен бірлесіп, денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық-талдамалық материалдарды, баяндамаларды дайындау, Министрлік басшылығы жүктеген өзге де өкілеттіктерді орындау. Өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен, құрылымдық бөлімшелермен, ведомстволық бағынысты ұйымдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимыл бойынша Департамент қызметін үйлестіру. Қызметтік құжаттарды, азаматтардың хаттары мен өтініштерін қарау, олардың орындалуын бақылау.

Заместитель директора департамента проектного и корпоративного управления, категория С-2, 14-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями Министерства и государственными органами в рамках полномочий, осуществление контроля и проверки исполнения поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам проектного и корпоративного управления. Руководство разработкой документов Системы государственного планирования по вопросам проектного и корпоративного управления. Разработка основных направлений Министерства и отрасли в рамках проектного и корпоративного управления. Участие в реализации реформирования системы здравоохранения по вопросам проектного и корпоративного управления. Разработка законопроектов и проектов нормативных правовых актов, направленных на реформирование отрасли здравоохранения, в рамках проектного и корпоративного управления, контроль за выполнением стратегических документов в сфере здравоохранения по вопросам проектного и корпоративного управления. Участие в разработке проектов по совершенствованию действующих и созданию новых программ здравоохранения по вопросам проектного и корпоративного управления. Обеспечение мониторинга реализации проектов здравоохранения и внедрения корпоративного управления в государственных организациях здравоохранения, а также организацию рассмотрения и подготовке к утверждению Планов развития, а также проведение мониторинга исполнения Плана развития. Подготовка информационно-аналитических материалов, докладов в сфере здравоохранения по вопросам проектного и корпоративного управления. Рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан, организация их исполнения.

Жобалық және корпоративтік басқару департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 14-2
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (құқықтану) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және мемлекеттік органдармен өкілеттіктер шеңберінде департаменттің өзара іс-қимылын жалпы үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрліктің жобалық және корпоративтік басқару мәселелері бойынша басшылығы тапсырмаларының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру. Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің жобалық және корпоративтік басқару мәселелері жөніндегі құжаттарын әзірлеуге басшылық ету. Министрліктің және саланың жобалық және корпоративтік басқару мәселелері бойынша негізгі бағыттарын әзірлеу. Денсаулық сақтау жүйесін жобалық және корпоративтік басқару мәселелері реформалауды іске асыруға қатысу. Жобалық және корпоративтік басқару шеңберінде денсаулық сақтау саласын реформалауға бағытталған заң жобалары мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, денсаулық сақтау саласындағы жобалық және корпоративтік басқару мәселелері бойынша стратегиялық құжаттардың орындалуын бақылау. Жобалық және корпоративтік басқару мәселелері бойынша қолданыстағы денсаулық сақтаудың жаңа бағдарламаларын құру және жетілдіру бойынша жобаларды әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау жобаларын іске асыру мониторингін қамтамасыз ету және мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында корпоративтік басқаруды енгізу мәселелеріне жетекшілік ету, сондай-ақ Даму жоспарын қарауды ұйымдастыру және оны бекітуге дайындау, сондай-ақ Даму жоспарын орындау мониторингін жүргізу. Жобалық және корпоративтік басқару мәселелері бойынша ақпараттық-талдау материалдарын, денсаулық сақтау саласындағы баяндамаларды дайындау. Қызметтік құжаттарды, азаматтардың хаттары мен өтініштерін қарау, олардың орындалуын ұйымдастыру.

Заместитель директора Департамента проектного и корпоративного управления, категория С-2, 14-3
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями Министерства и государственными органами в рамках полномочий, осуществление контроля и проверки исполнения поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам государственных активов, субъектов квазигосударственного сектора, подведомственных Министерству и организации государственных закупок, организация подготовки годовых планов государственных закупок, конкурсных процедур по государственным закупкам, участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов. Контроль за реализацией государственной политики по управлению государственным имуществом в подведомственных организациях Министерства, по направлению части чистого дохода подведомственных организаций на выплату дивидендов (дохода) в размере, установленном в процентном соотношении Правительством Республики Казахстан, участие в вопросах инвентаризации и приватизации объектов республиканской собственности, участие в рассмотрении и утверждении годовой финансовой отчетности республиканских государственных предприятий, акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью Министерства. Рассмотрение служебных документов, писем и заявлений граждан, организация их исполнения.

Жобалық және корпоративтік басқару департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 14-3
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (құқықтану) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен және мемлекеттік органдармен өкілеттіктер шеңберінде департаменттің өзара іс-қимылын жалпы үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрліктің мемлекеттік активтер мәселелері бойынша басшылығы, Министрлікке ведомстволық бағыныстағы квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және мемлекеттік сатып алу ұйымдары тапсырмаларының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру, мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарларын дайындауды, мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстық рәсімдерді ұйымдастыру, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Министрлікке ведомстволық бағыныстағы ұйымдардағы мемлекеттік мүлікті басқару, Қазақстан Республикасының Үкіметі проценттік арақатынаста белгілеген мөлшерде ведомстволық бағынысты ұйымдардың таза табысының бір бөлігін дивидендтер (кіріс) төлеуге жіберу бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруды бақылау, республикалық меншік объектілерін түгендеу және жекешелендіру мәселелеріне қатысу, республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың, акционерлік қоғамдардың, Министрліктің жауапкершлігі шектеулі серіктестерінің жылдық қаржылық есептілігін қарастыруға және бекітуге қатысу. Қызметтік құжаттарды, азаматтардың хаттары мен өтініштерін қарау, олардың орындалуын ұйымдастыру.

Управление проектного менеджмента - 14-01
Руководитель управления проектного менеджмента, категория С-3, 14-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция). Желательно наличие сертификата по проектному управлению.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления. Контроль за деятельностью сотрудников управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения в пределах компетенции управления. Оказание методологической поддержки внедрению проектного управления. Координация структурных подразделений, ведомств, подведомственных организаций Министерства и мониторинг за исполнением проектов по реализации Государственной программы развития здравоохранения РК на 2020-2025 годы и проектов, касающихся здравоохранения, на уровне Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан. Осуществление взаимодействия со структурными подразделениями, ведомствами, подведомственными организациями Министерства и региональными управлениями здравоохранения в пределах компетенции управления. Формирование аналитических отчетов и информационно-аналитических материалов по вопросам, отнесенным к компетенции управления. Разработка нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Жобалық менеджмент басқармасы - 14-01
Жобалық менеджмент басқармасының басшысы, С-3 санаты, 14-01-01
Өлшемдер
Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше жобалық басқару бойынша сертификатының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру және басқарма қызметін ұйымдастыру. Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарманың құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Жобалық басқаруды енгізуге әдіснамалық қолдау көрсету. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерін, ведомстволарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарын үйлестіру және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі деңгейінде ҚР Денсаулық сақтауды дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жобалардың және денсаулық сақтауға қатысты жобалардың орындалуына мониторинг жүргізу. Басқарманың құзыреті шегінде Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, ведомстволарымен, ведомстволық бағынысты ұйымдарымен және өңірлік денсаулық сақтау басқармаларымен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық есептерді және ақпараттық-талдамалық материалдарды қалыптастыру. Басқарма құзыреті шегінде мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар, алқалар және басқа да іс-шаралар өткізуді ұйымдастыру және қатысу. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ оларды ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Главный эксперт управления проектного менеджмента, (одна единица), категория С-4, 14-01-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция). Желательно наличие сертификата по проектному управлению.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения в пределах компетенции управления. Оказание методологической поддержки внедрению проектного управления. Координация структурных подразделений, ведомств, подведомственных организаций Министерства и мониторинг за исполнением проектов по реализации Государственной программы развития здравоохранения РК на 2020-2025 годы и проектов, касающихся здравоохранения, на уровне Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан. Проводить в пределах компетенции экспертизу проектов нормативных правовых актов, разрабатываемых Министерством, а также поступающих на согласование из других государственных органов. Проводить правовой мониторинг нормативных правовых актов, входящих в компетенцию управления. Осуществление взаимодействия со структурными подразделениями, ведомствами, подведомственными организациями Министерства и региональными управлениями здравоохранения в пределах компетенции управления. Формирование аналитических отчетов и информационно-аналитических материалов по вопросам, отнесенным к компетенции управления. Разработка нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Жобалық менеджмент басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 14-01-02
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше жобалық басқару бойынша сетификатының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түсетін құжаттарды орындау, олардың орындалу сапасы мен уақтылығына өзіндік талдау жүргізу, еңбек тәртібін сақтау. Басқарманың құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Жобалық басқаруды енгізуге әдіснамалық қолдау көрсету. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерін, ведомстволарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарын үйлестіру және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі деңгейінде ҚР Денсаулық сақтауды дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жобалардың және денсаулық сақтауға қатысты жобалардың орындалуына мониторинг жүргізу. Өз құзыреті шегінде Министрлік әзірлейтін, сондай-ақ басқа мемлекеттік органдардан келісуге келіп түсетін нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптама жүргізу. Басқарма құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторинг жүргізу. Басқарманың құзыреті шегінде Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, ведомстволарымен, ведомстволық бағынысты ұйымдарымен және өңірлік денсаулық сақтау басқармаларымен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық есептерді және ақпараттық-талдамалық материалдарды қалыптастыру. Басқарма құзыреті шегінде мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар, алқалар және басқа да іс-шаралар өткізуді ұйымдастыру және қатысу. Атқарушылық және еңбек тәртібін сақтау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Эксперт управления проектного менеджмента, (две единицы), категория С-5, 14-01-03, 14-01-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция). Желательно наличие сертификата по проектному управлению.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения в пределах компетенции управления. Оказание методологической поддержки внедрению проектного управления. Координация структурных подразделений, ведомств, подведомственных организаций Министерства и мониторинг за исполнением проектов по реализации Государственной программы развития здравоохранения РК на 2020-2025 годы и проектов, касающихся здравоохранения, на уровне Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан. Осуществление взаимодействия со структурными подразделениями, ведомствами, подведомственными организациями Министерства и региональными управлениями здравоохранения в пределах компетенции управления. Формирование аналитических отчетов и информационно-аналитических материалов в сфере здравоохранения по вопросам, отнесенным к компетенции управления. Разработка нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Жобалық менеджмент басқармасының сарапшысы, (екі бірлік), С-5 санаты, 14-01-03, 14-01-04
Өлшемдер Талаптар
Білім
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше жобалық басқару бойынша сетификатының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түсетін құжаттарды орындау, олардың орындалу сапасы мен уақтылығына өзіндік талдау жүргізу, еңбек тәртібін сақтау. Басқарманың құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Жобалық басқаруды енгізуге әдіснамалық қолдау көрсету. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерін, ведомстволарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарын үйлестіру және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі деңгейінде ҚР Денсаулық сақтауды дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жобалардың және денсаулық сақтауға қатысты жобалардың орындалуына мониторинг жүргізу. Басқарманың құзыреті шегінде Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, ведомстволарымен, ведомстволық бағынысты ұйымдарымен және өңірлік денсаулық сақтау басқармаларымен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Басқарманың құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша денсаулық сақтау саласындағы талдамалық есептерді және ақпараттық-талдамалық материалдарды қалыптастыру. Басқарма құзыреті шегінде мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар, алқалар және басқа да іс-шаралар өткізуді ұйымдастыру және қатысу. Атқарушылық және еңбек тәртібін сақтау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Управление корпоративного развития - 14-02
Руководитель управления корпоративного развития, категория С-3, 14-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления. Контроль за деятельностью сотрудников управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения в пределах компетенции управления. Оказание методологической поддержки внедрению проектного управления. Координация структурных подразделений, ведомств, подведомственных организаций Министерства и мониторинг за исполнением проектов по реализации Государственной программы развития здравоохранения РК на 2020-2025 годы и проектов, касающихся здравоохранения, на уровне Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан. Осуществление взаимодействия со структурными подразделениями, ведомствами, подведомственными организациями Министерства и региональными управлениями здравоохранения в пределах компетенции управления. Формирование аналитических отчетов и информационно-аналитических материалов по вопросам, отнесенным к компетенции управления. Разработка нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт управления корпоративного развития, (две единицы), категория С-4, 14-02-02, 14-02-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Оказание методологической поддержки внедрению корпоративного управления в государственных организациях здравоохранения. Проведение мониторинга внедрения корпоративного управления в государственных организациях здравоохранения, участие в утверждении внесения изменений и дополнений в уставы подведомственных организаций Министерства, а также участие в разработке кодекса корпоративного управления в подведомственных организациях Министерства. Принимает участие в формировании состава Совета директоров, Наблюдательного совета подведомственных организаций Министерства. Подготовка заключений по материалам, представленным на заседания Советов директоров и Наблюдательных советов подведомственных организаций Министерства, по вопросам, входящим в компетенцию управления. Обеспечивает по субъектам квазигосударственного сектора, подведомственных Министерству организацию рассмотрения и подготовке к утверждению Планов развития, а также проведение мониторинга исполнения Плана развития. Участие в координации работы по рассмотрению вопросов, выносимых на Повестку дня заседаний Совета директоров, наблюдательных и попечительских Советов подведомственных организаций Министерства. Принимает участие в определении количественного состава, срока полномочий, избрание членов совета директоров и службы внутреннего аудита подведомственных организаций Министерства, а также определение размера и условий выплаты вознаграждений и компенсации расходов членам совета директоров за исполнение ими своих обязанностей и размер, условия оплаты труда и премирования работников службы внутреннего аудита подведомственных организаций Министерства. Представление материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления в соответствующие государственные органы. Разработка законодательных и нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Корпоративтік даму басқармасы - 14-02
Корпоративтік даму басқармасының басшысы, С-3 санаты, 14-02-01
Өлшемдер Талаптар
Білім
Бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басқаруды жүзеге асыру және басқарма қызметін ұйымдастыру. Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылау, қызметкерлердің орындаушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандар жұмысында практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында корпоративтік басқаруды жүзеге асыруға әдістемелік қолдау көрсету. Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында корпоративтік басқаруды енгізу мониторингін қамтамасыз ету, Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының жарғыларына өзгерістер мен толықтыруларды бекітуге қатысу, сондай-ақ Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарында корпоративтік басқару кодексін әзірлеуге қатысу. Министрліктің ведомстволық бағынысты квазимемлекеттік секторы субъектілері бойынша басшылар мен басшылардың орынбасарларын лауазымдарына тағайындау және босату рәсімдерін ұйымдастыруды қамтамасыз етеді. Министрліктің ведомстволық бағынысты квазимемлекеттік секторы субъектілері бойынша Даму жоспарларын қарауды және бекітуге дайындауды , сондай-ақ Даму жоспарының орындалуына мониторинг жүргізуді ұйымдастыруды қамтамасыз етеді. Министрліктің ведомстволық бағынысты квазимемлекеттік секторы субъектілерін көтермелеу және ведомстволық наградалармен марапаттау мәселелері бойынша құжаттарды дайындауды үйлестіру және бақылау. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Директорлар кеңесі мен Бақылау кеңесінің отырыстарына ұсынылған материалдар бойынша бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша пікірлер дайындау. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Директорлар кеңесінің, Бақылау кеңесінің құрамын құруға қатысады. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Директорлар кеңесінің, Бақылау кеңесінің отырыстарына ұсынылған басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдардың қорытындыларын дайындау. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Директорлар кеңесінің, Бақылау және қамқоршылық кеңестері отырыстарының күн тәртібіне енгізілген мәселелерді қарау бойынша жұмысты үйлестіру. Министрліктің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының директорлар кеңесі мен ішкі аудит қызметінің сандық құрамын, өкілеттік мерзімін, мүшелерін сайлауға, сондай-ақ директорлар кеңесінің мүшелеріне өз міндеттерін орындағаны үшін сыйақы мен шығыстарды өтеу мөлшері мен шарттарын және қызметкерлерге сыйақы мен өтемақы мөлшерін, шарттарын анықтауға қатысады. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының ішкі аудит қызметі. Тиісті мемлекеттік органдарға басқару құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдарды ұсыну. Басқару құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша кездесулер, семинарлар, конференциялар, алқалар және басқа іс-шараларды ұйымдастыру және қатысу. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жазалар қолдану, сондай-ақ оларды басқа жерге ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Корпоративтік даму басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 14-02-02, 14-02-03
Өлшемдер
Талаптар
Білім
Бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға ұсынылған құжаттарды рәсімдеу, олардың сапасы мен уақтылы орындалуын, еңбек тәртібін сақтауды өзіндік талдау. Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында корпоративтік басқаруды жүзеге асыруға әдістемелік қолдау көрсету. Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында корпоративті басқаруды енгізу мониторингін қамтамасыз ету, Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының жарғыларына өзгерістер мен толықтыруларды бекітуге қатысу, сондай-ақ Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарында корпоративтік басқару кодексін әзірлеуге қатысу. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Директорлар кеңесінің, Бақылау кеңесінің құрамын құруға қатысу. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Директорлар кеңесі мен Бақылау кеңесінің отырыстарына ұсынылған материалдар бойынша бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қорытындылар дайындау. Министрліктің ведомстволық бағынысты квазимемлекеттік секторы субъектілері бойынша Даму жоспарларын қарауды және бекітуге дайындауды, сондай-ақ Даму жоспарының орындалуына мониторинг жүргізуді ұйымдастыруды қамтамасыз етеді. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Директорлар кеңесі, қадағалау және қамқоршылық кеңесі отырыстарының күн тәртібіне енгізілген мәселелерді қарау бойынша жұмысты үйлестіруге қатысу. Министрліктің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының директорлар кеңесі мен ішкі аудит қызметінің сандық құрамын, өкілеттік мерзімін, мүшелерін сайлауға, сондай-ақ директорлар кеңесінің мүшелеріне өз міндеттерін орындағаны үшін сыйақы мен шығыстарды өтеу мөлшері мен шарттарын және қызметкерлерге сыйақы мен сыйақы мөлшерін, шарттарын анықтауға қатысады. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының ішкі аудит қызметі. Тиісті мемлекеттік органдарға басқару құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдарды ұсыну. Басқару құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша кездесулер, семинарлар, конференциялар, алқалар және басқа іс-шараларды ұйымдастыру және қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Главный эксперт управления корпоративного развития, (одна единица), категория С-4, 14-02-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Представление материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления в соответствующие государственные органы. По субъектам квазигосударственного сектора, подведомственных Министерству обеспечивает: формирование руководящего состава и организация конкурсного отбора; мониторинг руководящих кадров и ведение кадрового делопроизводства; оформление документов (приказы по личному составу и трудовой договор) на руководителей, организация процедур назначения и освобождения от должностей руководителей и заместителей руководителей; организация и ведение кадрового делопроизводства по работникам, назначаемых Министерством; координацию работы кадровых служб; проведение процедур по пролонгации и досрочных прекращений трудовых договоров работников, назначаемых Министром; формирование и ведение личных дел руководителей и заместителей руководителей, внесение в них изменений, связанных с трудовой деятельностью работников; организацию мероприятий по награждению ведомственными наградами работников. Разработка законодательных и нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Корпоративтік даму басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 14-02-04
Өлшемдер Талаптар
Білім
Бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түскен құжаттарды орындау, олардың сапасы мен уақтылы орындалуын, еңбек тәртібін сақтауды өзіндік талдау. Тиісті мемлекеттік органдарға басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша материалдарды ұсыну. Министрліктің ведомстволық бағынысты квазимемлекеттік секторы субъектілері бойынша мыналарды қамтамасыз етеді: басшылық құрамды қалыптастыруды және конкурстық іріктеуді ұйымдастыруды; басшылық кадрды мониторинглеуді және кадрлық іс жүргізуді; басшыларға құжаттарды (жеке құрам бойынша бұйрықтар және еңбек шарты) ресімдеуді; басшыларды және басшылардың орынбасарларын лауазымдарына тағайындау және босату рәсімдерін ұйымдастыруды; Министрлік тағайындаған қызметкерлер бойынша кадрлық іс жүргізуді ұйымдастыруды және жүргізуді; кадрлық қызметтердің жұмысын үйлестіруді; Министр тағайындаған қызметкерлердің еңбек шарттарын ұзартуды және мерзімінен бұрын тоқтатуды; басшылардың және басшылардың орынбасарларының жеке ісін қалыптастыруды және жүргізуді; оларға қызметкерлердің жұмысымен байланысты өзгерістер енгізуді; қызметкерлерді ведомстволық наградалармен марапаттау бойынша іс-шараларды ұйымдастыруды. Басқарма құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша кездесулер, семинарлар, конференциялар, алқалар және басқа іс-шараларды ұйымдастыру және қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Эксперт управления корпоративного развития, (одна единица), категория С-5, 14-02-05
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент, управление проектами) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Исполнение документов, поступающих в управление, проведение самоанализа качества и своевременности их исполнения, соблюдение трудовой дисциплины. Оказание методологической поддержки внедрению корпоративного управления в государственных организациях здравоохранения. Проведение мониторинга внедрения корпоративного управления в государственных организациях здравоохранения, участие в утверждении внесения изменений и дополнений в уставы подведомственных организаций Министерства, а также участие в разработке кодекса корпоративного управления в подведомственных организациях Министерства. Принимает участие в формировании состава Совета директоров, Наблюдательного совета подведомственных организаций Министерства. Подготовка заключений по материалам, представленным на заседания Советов директоров и Наблюдательных советов подведомственных организаций Министерства, по вопросам, входящим в компетенцию управления. Участие в координации работы по рассмотрению вопросов, выносимых на Повестку дня заседаний Совета директоров, наблюдательных и попечительских Советов подведомственных организаций Министерства. Обеспечивает по субъектам квазигосударственного сектора, подведомственных Министерству организацию рассмотрения и подготовке к утверждению Планов развития, а также проведение мониторинга исполнения Плана развития. Представление материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления в соответствующие государственные органы. Разработка нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Организация и участие в проведении совещаний, семинаров, конференций, коллегий и других мероприятий по курируемым вопросам. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Корпоративтік даму басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 14-02-05
Өлшемдер
Талаптар
Білім
Бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент, жобаны басқару) немесе құқық (халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға келіп түскен құжаттарды орындау, олардың сапасы мен уақтылы орындалуын, еңбек тәртібін сақтауды өзіндік талдау. Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында корпоративтік басқаруды жүзеге асыруға әдістемелік қолдау көрсету. Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында корпоративті басқаруды енгізу мониторингін қамтамасыз ету, Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының жарғыларына өзгерістер мен толықтыруларды бекітуге қатысу, сондай-ақ Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарында корпоративтік басқару кодексін әзірлеуге қатысу. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Директорлар кеңесінің, Бақылау кеңесінің құрамын құруға қатысу. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Директорлар кеңесі мен Бақылау кеңесінің отырыстарына ұсынылған материалдар бойынша бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қорытындылар дайындау. Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының Директорлар кеңесі, қадағалау және қамқоршылық кеңесі отырыстарының Күн тәртібіне енгізілген мәселелерді қарау бойынша жұмысты үйлестіруге қатысу. Министрліктің ведомстволық бағынысты квазимемлекеттік секторы субъектілері бойынша Даму жоспарларын қарауды және бекітуге дайындауды, сондай-ақ Даму жоспарының орындалуына мониторинг жүргізуді ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша кездесулер, семинарлар, конференциялар, алқалар және басқа іс-шараларды ұйымдастыру және қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Управление государственных активов – 14-03
Руководитель управления государственных активов, категория С-3, 14-03-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления по подготовке, представление информаций по вопросам, входящим в компетенцию управления в соответствующие государственные органы, осуществляет реорганизацию и ликвидацию республиканского юридического лица, участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов сферы здравоохранения в рамках компетенции управления, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления, принятие мер по направлению части чистого дохода акционерных обществ (товарищества с ограниченной ответственностью) на выплату дивидендов (дохода) в размере, установленном в процентном соотношении Правительством Республики Казахстан; подготовка предложении о согласии уполномоченному органу по государственному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности, участие в установлении некоторых лимитов административных расходов (нормы положенности служебных автомобилей, представительских расходов, площадей для размещения административных аппаратов и специфических помещений, возмещения командировочных расходов, специального транспорта) для государственных предприятий, акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью Министерства.

Мемлекеттік активтер басқармасы – 14-03
Мемлекеттік активтер басқармасының басшысы, С-3 санаты, 14-03-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Даярлау бойынша басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау, Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті мемлекеттік органдарға ақпарат беру, республикалық заңды тұлғаны қайта ұйымдастыруды және таратуды жүзеге асыру, Басқарманың құзыреті шеңберінде денсаулық сақтау саласындағы заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарастыруды қамтамасыз ету, акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің) таза табысының бір бөлігін Қазақстан Республикасының Үкіметі проценттік арақатынаста белгілеген мөлшерде дивидендтер (кіріс) төлеуге жіберу бойынша шаралар қабылдау; Мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық заңды тұлғаға берілген немесе ол өз шаруашылық қызметінің нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюға немесе қайта бөлуге келісімі туралы ұсыныс дайындау, Министрліктің мемлекеттік кәсіпорындары, акционерлік қоғамдары және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктері үшін әкімшілік шығыстардың кейбір лимиттерін (қызметтік автомобильдердің тиесілік нормалары, өкілдік шығыстар, әкімшілік аппараттарды және ерекше үй-жайларды орналастыруға арналған алаңдар, іссапар шығыстарын, арнайы көлікті өтеу) белгілеуге қатысу.

Главный эксперт управления государственных активов, (одна единица), категория С-4, 14-03-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Рассмотрение, согласование и подготовка к утверждению годовой финансовой отчетности акционерных обществ, республиканских государственных предприятий, товариществ с ограниченной ответственностью, участвует в рассмотрении вопросов создания, ликвидации, реорганизации или иного изменения правового статуса организаций, подведомственных Министерству, представление информации по вопросам, входящим в компетенцию управления в соответствующие государственные органы, принятие мер по направлению части чистого дохода акционерных обществ (товарищества с ограниченной ответственностью) на выплату дивидендов (дохода) в размере, установленном в процентном соотношении Правительством Республики Казахстан; участие в установлении некоторых лимитов административных расходов (нормы положенности служебных автомобилей, представительских расходов, площадей для размещения административных аппаратов и специфических помещений, возмещения командировочных расходов, специального транспорта) для государственных предприятий, акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью Министерства; подготовка предложении о согласии уполномоченному органу по государственному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности, участие в разработке стратегического плана развития и операционного плана Министерства, в пределах компетенции управления участие в разработке нормативных правовых актов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Мемлекеттік активтер басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 14-03-02
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Акционерлік қоғамдардың, республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жылдық қаржылық есептілігін қарау, келісу және бекітуге дайындау, Министрлікке ведомстволық бағынысты ұйымдарды құру, тарату, қайта ұйымдастыру немесе құқықтық мәртебесін өзге де өзгерту мәселелерін қарауға қатысады, Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті мемлекеттік органдарға ақпарат беру, акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің) таза табысының бір бөлігін Қазақстан Республикасының Үкіметі пайыздық арақатынаста белгілеген мөлшерде дивидендтер (кіріс) төлеуге жіберу жөнінде шаралар қабылдау; Министрліктің мемлекеттік кәсіпорындары, акционерлік қоғамдары және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктері үшін әкімшілік шығыстардың кейбір лимиттерін (қызметтік автомобильдердің тиесілік нормалары, өкілдік шығыстар, әкімшілік аппараттарды және ерекше үй-жайларды орналастыруға арналған алаңдар, іссапар шығыстарын, арнайы көлікті өтеу) белгілеуге қатысу; Мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық заңды тұлғаға берілген немесе ол өз шаруашылық қызметінің нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюға немесе қайта бөлуге келісімі туралы ұсыныстар дайындау, Министрліктің стратегиялық даму жоспарын және операциялық жоспарын әзірлеуге қатысу, Басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, Республика Президентінің тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмалары бойынша хаттар, ұсыныстар қарауды қамтамасыз ету, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен шағымдарын қарау.

Управление организации государственных закупок – 14-04
Руководитель управления организации государственных закупок, категория С-3, 14-04-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления, подготовка годового плана государственных закупок и внесение изменений в годовой план государственных закупок, своевременное и качественное проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, организация деятельности конкурсной (аукционной) комиссий, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, подготовка и внесение предложений по совершенствованию системы государственных закупок, ведение переписки по вопросам проведения государственных закупок, взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам государственных закупок, подготовка предложений к законопроектам, нормативным правовым актам, поступившим в управление, участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов в рамках компетенции управления, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления, осуществление иных обязанностей в рамках компетенций и функциональных обязанностей.

Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру басқармасы – 14-04
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру басқармасының басшысы, С-3 санаты, 14-04-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, жергілікті және мемлекеттік басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету, мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын дайындау және Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына өзгерістер енгізу, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдермен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды уақтылы және сапалы жүргізу, конкурстық (аукциондық) комиссиялардың қызметін ұйымдастыру, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау және енгізу; Мемлекеттік сатып алуды өткізу мәселелері бойынша хат алмасуды жүргізу, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасау, басқармаға келіп түскен заң жобаларына, нормативтік құқықтық актілерге ұсыныстар дайындау, басқарма құзыреті шеңберінде заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, хаттарды, ұсыныстарды қарауды қамтамасыз ету, құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен шағымдарын қарау, құзыреттер мен функционалдық міндеттер шеңберінде өзге де міндеттерді жүзеге асыру.

Главный эксперт управления организации государственных закупок, (одна единица), категория С-4, 14-04-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, организация деятельности конкурсной (аукционной) комиссий, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, подготовка и внесение предложений по совершенствованию системы государственных закупок, ведение переписки по вопросам проведения государственных закупок, взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам государственных закупок, подготовка предложений к законопроектам, нормативным правовым актам, поступившим в управление, участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов в рамках компетенции управления, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления, осуществление иных обязанностей в рамках компетенций и функциональных обязанностей.
Эксперт управления организации государственных закупок, (одна единица), категория С-5, 14-04-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Своевременное и качественное проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, способами, предусмотренными в законодательстве о государственных закупках, своевременное заключение договоров о государственных закупок товаров, работ, услуг, подготовка и внесение предложений по совершенствованию системы государственных закупок, ведение переписки по вопросам проведения государственных закупок, взаимодействие со структурными подразделениями по вопросам государственных закупок, подготовка предложений к законопроектам, нормативным правовым актам, поступившим в управление, участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов в рамках компетенции управления, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления, осуществление иных обязанностей в рамках компетенций и функциональных обязанностей.
Департамент координации обязательного социального медицинского страхования - 15

Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 14-04-02
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, жергілікті және мемлекеттік басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдермен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды уақтылы және сапалы жүргізу, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, конкурстық (аукциондық) комиссиялардың қызметін ұйымдастыру, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау және енгізу, мемлекеттік сатып алуды жүргізу мәселелері бойынша, Мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасау, басқармаға келіп түскен заң жобаларына, нормативтік құқықтық актілерге ұсыныстар дайындау, Басқарма құзыреті шеңберінде заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарау, құзыреттер және функционалдық міндеттер шеңберінде өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 14-04-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, жергілікті және мемлекеттік басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген тәсілдермен тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды уақтылы және сапалы жүргізу, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды уақтылы жасасу, мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау және енгізу, мемлекеттік сатып алуды өткізу мәселелері бойынша хат алмасуды жүргізу, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасау, басқармаға келіп түскен заң жобаларына, нормативтік құқықтық актілерге, Басқарманың құзыреті шеңберінде заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарау, құзыреттер мен функционалдық міндеттер шеңберінде өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті - 15

Директор департамента координации обязательного социального медицинского страхования, категория С-1, 15-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента. Разработка основных направлений деятельности Министерства и отрасли по вопросам функционирования системы ОСМС. Координация мероприятий по реализации системы ОСМС, совершенствования перечней медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, методов оплаты, тарифообразования, закупа, прогнозирования, планирования, мониторинга и оценки эффективности медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, в том числе с учетом международного опыта. Участие в формировании бюджета на предстоящий трехлетний период. Формирование предложений по совершенствованию законодательства в области здравоохранения, рекомендаций по совершенствованию деятельности фонда социального медицинского страхования. Взаимодействие и координация деятельности подведомственных организаций по компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам внедрения ОСМС, тарифообразования и оплаты медицинских услуг. Рассмотрение служебных документов, писем, контроль за их исполнением. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Департамента.

Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаментінің директоры, С-1 санаты, 15-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын жалпы басқару, үйлестіру, жоспарлау. МӘМС жүйесінің жұмыс істеуі бойынша Министрліктің және саланың негізгі қызметтерін дамыту. МӘМС жүйесін іске асыру, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық көмек тізбелерін, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді төлеу, тариф белгілеу, сатып алу, болжамдау, жоспарлау, мониторингілеу және оның ішінде халықаралық тәжірибені ескере отырып, тиімділігін бағалау әдістерін жетілдіру жөніндегі іс-шараларды үйлестіру. Алдағы үш жылдық кезеңге арналған бюджетті қалыптастыруға қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қызметін жетілдіру бойынша ұсынымдар қалыптастыру. Құзыреті бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін өзара іс-қимыл жасау және үйлестіру. МӘМС енгізу, тариф белгілеу және медициналық қызметтерге ақы төлеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Қызметтік құжаттарды, хаттарды қарау, олардың орындалуын бақылау. Департамент қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу.

Заместитель директора департамента координации обязательного социального медицинского страхования, категория С-2, 15-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация, планирование работы департамента. Разработка основных направлений деятельности Министерства и отрасли по вопросам функционирования системы ОСМС. Координация мероприятий по реализации системы ОСМС, разработка предложений по совершенствованию перечней медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, методов оплаты, тарифообразования, закупа, прогнозирования, планирования, мониторинга и оценки эффективности медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, в том числе с учетом международного опыта. Участие в формировании бюджета на предстоящий трехлетний период. Формирование предложений по совершенствованию законодательства в области здравоохранения, рекомендаций по совершенствованию деятельности фонда социального медицинского страхования. Участие в мониторинге исполнения программных документов, в части обеспечения приоритетного финансирования медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС; мониторинг предоставления медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС; анализ эффективности затрат на медицинские услуги по формам медицинской помощи (амбулаторно-поликлиническая; стационарная; стационарозамещающая; скорая помощь); Взаимодействие и координация деятельности подведомственных организаций по компетенции. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам внедрения ОСМС, тарифообразования и оплаты медицинских услуг. Рассмотрение служебных документов, писем, контроль за их исполнением. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Департамента.

Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 15-2
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын үйлестіру, жоспарлау. МӘМС жүйесінің жұмыс істеу мәселелері бойынша Министрлік пен сала қызметінің негізгі бағыттарын әзірлеу. МӘМС жүйесін іске асыру жөніндегі іс-шараларды үйлестіру, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық көмектің тізбелерін, ақы төлеу, тариф белгілеу, сатып алу, болжамдау, жоспарлау, мониторингтеу және ТМККК шеңберінде және оның ішінде халықаралық тәжірибені ескере отырып, МӘМС жүйесінде медициналық қызметтердің тиімділігін бағалау әдістерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Алдағы үш жылдық кезеңге арналған бюджетті қалыптастыруға қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қызметін жетілдіру бойынша ұсынымдар қалыптастыру. МККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді басымдықпен қаржыландыруды қамтамасыз ету бөлігінде бағдарламалық құжаттардың орындалуына мониторинг жүргізуге қатысу. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету мониторингі; медициналық көмек нысандары бойынша (амбулаториялық-емханалық; стационарлық; стационарды алмастыратын; жедел көмек) медициналық қызметтерге арналған шығындардың тиімділігін талдау; құзыреті бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін өзара іс-қимыл жасау және үйлестіру. МӘМС енгізу, тариф белгілеу және медициналық қызметтерге ақы төлеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Қызметтік құжаттарды, хаттарды қарау, олардың орындалуын бақылау. Департамент қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізу.

Управление координации внедрения обязательного социального медицинского страхования - 15-01
Руководитель управления координации внедрения обязательного социального медицинского страхования, категория С-3, 15-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления. Участие в определении направлений и задач развития и совершенствования системы ОСМС; осуществление мониторинга работы по разработке и совершенствованию нормативных правовых актов, регламентирующих функционирование системы ОСМС; осуществление взаимодействия со структурными подразделениями Министерства по вопросам системы ОСМС; осуществление взаимодействия с НАО "Фонд обязательного социального медицинского страхования", с Управлениями здравоохранения областей, городов Нур-Султан, Алматы и другими участниками системы ОСМС по вопросам внедрения, развития и совершенствования системы ОСМС. Формирование предложений по совершенствованию законодательства в области здравоохранения, рекомендаций по совершенствованию деятельности фонда социального медицинского страхования в пределах компетенции управления. Организация мероприятий по управлению рисками при внедрении ОСМС, мониторинг исполнения мероприятий по управлению рисками. Участие в разработке государственных программ в области здравоохранения. Координации вопросов экспертизы качества, объемов медицинских услуг, обратной связи с населением по вопросам оказания медицинской помощи в системе ОСМС и в рамках ГОБМП. Участие в формировании бюджета на предстоящий трехлетний период. Участие в мониторинге исполнения программных документов, в части обеспечения приоритетного финансирования медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС; мониторинг предоставления и эффективности медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС. Организация мероприятий по внедрению ОСМС. Взаимодействие с подведомственными организациями по компетенции Управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов.

Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізуді үйлестіру басқармасы - 15-01
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізуді үйлестіру басқармасының басшысы, С-3 санаты, 15-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру және басқарма қызметін ұйымдастыру. МӘМС жүйесін дамытудың және жетілдірудің бағыттары мен міндеттерін айқындауға; МӘМС жүйесінің жұмыс істеуін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру бойынша жұмыс мониторингін жүзеге асыруға; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен МӘМС жүйесі мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыруға; "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ-пен, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармаларымен және МӘМС-тің басқа да қатысушыларымен енгізу мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыруға; басқарма құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. МӘМС енгізу кезінде тәуекелдерді басқару жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру, тәуекелдерді басқару жөніндегі іс-шаралардың орындалуына мониторинг жүргізу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу. Құзырет шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқалар өткізуді ұйымдастыру және қатысу; Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылауды жүзеге асыру, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысына практикалық және әдістемелік көмек көрсету.

Главный эксперт управления координации внедрения обязательного социального медицинского страхования, (две единицы), категория С-4, 15-01-02, 15-01-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация и участие в мероприятиях по внедрению ОСМС, по управлению рисками при внедрении ОСМС, мониторинг исполнения мероприятий. Осуществление мониторинга работы по разработке и совершенствованию нормативных правовых актов, регламентирующих функционирование системы ОСМС; осуществление взаимодействия со структурными подразделениями Министерства по вопросам системы ОСМС; осуществление взаимодействия с НАО "Фонд обязательного социального медицинского страхования", с Управлениями здравоохранения областей, городов Нур-Султан, Алматы и другими участниками системы ОСМС по вопросам внедрения, развития и совершенствования системы ОСМС. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Разработка нормативных правовых актов по вопросам в пределах компетенции управления. Участие в разработке и реализации государственных программ в области здравоохранения. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции.
Эксперт управления координации внедрения обязательного социального медицинского страхования (одна единицы), категория С-5, 15-01-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в мероприятиях по внедрению ОСМС, по управлению рисками при внедрении ОСМС, мониторинге исполнения мероприятий. Участие в разработке государственных программ в области здравоохранения. Осуществление мониторинга работы по разработке и совершенствованию нормативных правовых актов, регламентирующих функционирование системы ОСМС; осуществление взаимодействия со структурными подразделениями Министерства по вопросам системы ОСМС; осуществление взаимодействия с НАО "Фонд обязательного социального медицинского страхования", с Управлениями здравоохранения областей, городов Нур-Султан, Алматы и другими участниками системы ОСМС по вопросам внедрения, развития и совершенствования системы ОСМС в пределах своей компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции.

Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізуді үйлестіру басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 15-01-02, 15-01-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
МӘМС енгізу, МӘМС енгізу кезінде тәуекелдерді басқару жөніндегі іс-шараларды, іс-шаралардың орындалуына мониторингті ұйымдастыру және қатысу. МӘМС жүйесінің жұмыс істеуін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру бойынша жұмыстың мониторингісін жүзеге асыру; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен МӘМС жүйесі мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру; "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ-пен, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармаларымен және МӘМС-тің басқа да қатысушыларымен МӘМС жүйесін енгізу, дамыту және жетілдіру мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқалар өткізуді ұйымдастыру және қатысу; Басқарма құзыреті шегіндегі мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу. Құзырет шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды енгізуді үйлестіру басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 15-01-04
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
МӘМС енгізу, МӘМС енгізу кезінде тәуекелдерді басқару жөніндегі іс-шараларды, іс-шаралардың орындалуына мониторингті ұйымдастыру және қатысу. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу. МӘМС жүйесінің жұмыс істеуін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және жетілдіру бойынша жұмыс мониторингін жүзеге асыру; Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен МӘМС жүйесі мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру; "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ-пен, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармаларымен және МӘМС-тің басқа да қатысушыларымен өз құзыреті шегінде МӘМС жүйесін енгізу, дамыту және жетілдіру мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқаларды өткізуді ұйымдастыру және қатысу; Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау.

Управление совершенствования методов оплаты и тарифообразования - 15-02
Руководитель управления совершенствования методов оплаты и тарифообразования, категория С-3, 15-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления. Участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан, Стратегического и Оперативного планов Министерства в пределах компетенции. Участие в определении направлений и задач развития и совершенствования методов финансирования, тарифообразования медицинских услуг. Реализация мероприятий по разработке и утверждению порядка, методики формирования тарифов на медицинские услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС. Разработка и совершенствование методики формирования тарифов на медицинские услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС. Разработка и совершенствование размеров тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС. Организация проведения мониторинга и анализа эффективности методов финансирования и тарифов медицинских услуг, их влияния на показатели здравоохранения. Изучение и обобщение международного опыта тарифообразования в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, формирование предложений по их совершенствованию. Организация проведения сравнительного анализа методов оплаты медицинских услуг. Взаимодействие со структурными подразделениями министерства, фондом социального медицинского страхования, Управлениями здравоохранения регионов по вопросам совершенствования методов финансирования медицинских услуг, тарифообразования, мониторинга и анализа эффективности методов финансирования и тарифов медицинских услуг. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам тарифообразования и оплаты медицинских услуг. Рассмотрение служебных документов, писем, контроль за их исполнением.

Тарифтерді белгілеу және ақы төлеу әдісін жетілдіру басқармасы - 15-02
Тарифтерді белгілеу және ақы төлеу әдісін жетілдіру басқармасының басшысы, С-3 санаты, 15-02-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру және басқарма қызметін ұйымдастыру. Құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының жоспарларын, Министрліктің стратегиялық және жедел жоспарларын әзерлеуге және іске асыруға қатысу. Медициналық қызметтерді қаржыландыру, тариф белгілеу әдістерін дамыту және жетілдіру бағыттары мен міндеттерін айқындауға қатысу. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру тәртібін, әдістемесін әзірлеу және бекіту жөніндегі іс-шараларды іске асыру. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесін әзірлеу және жетілдіру. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтердің мөлшерін әзірлеу және жетілдіру. Қаржыландыру әдістері мен медициналық қызметтер тарифтерінің тиімділігіне, олардың денсаулық сақтау көрсеткіштеріне әсеріне мониторинг және талдау жүргізуді ұйымдастыру. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде тариф белгілеудің халықаралық тәжірибесін зерделеу және қорыту, оларды жетілдіру бойынша ұсыныстар қалыптастыру. Медициналық қызметтерге ақы төлеу әдістеріне салыстырмалы талдауды жүргізуді ұйымдастыру. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорымен, өңірлердің денсаулық сақтау басқармаларымен медициналық қызметтерді қаржыландыру әдістерін жетілдіру, тариф белгілеу, қаржыландыру әдістері мен медициналық қызметтер тарифтерінің тиімділігін мониторингілеу және талдау мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау. Тариф белгілеу және медициналық қызметтерге ақы төлеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Қызметтік құжаттарды, хаттарды қарау, олардың орындалуын бақылау.

Главный эксперт управления совершенствования методов оплаты и тарифообразования, (две единицы), категория С-4, 15-02-02, 15-02-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Реализация мероприятий по разработке и утверждению порядка, методики формирования тарифов на медицинские услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС. Разработка и совершенствование методики формирования тарифов на медицинские услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС. Разработка и совершенствование размеров тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, проведение расчетов, сбор материалов, аналитических записок, писем, презентационных и прочих материалов по вопросам тарифной политики. Изучение и обобщение международного опыта тарифообразования, формирование предложений по их совершенствованию. Проведение сравнительного анализа методов оплаты медицинских услуг. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на реформирование отрасли здравоохранения, внедрение и совершенствование системы ОСМС, совершенствование методов тарифообразования. Взаимодействие со структурными подразделениями министерства, фондом социального медицинского страхования, Управлениями здравоохранения регионов по вопросам совершенствования методов финансирования медицинских услуг, тарифообразования, мониторинга и анализа эффективности методов финансирования и тарифов медицинских услуг. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам тарифообразования и оплаты медицинских услуг. Рассмотрение служебных документов, писем, контроль за их исполнением.

Тарифтерді белгілеу және ақы төлеу әдісін жетілдіру басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 15-02-02, 15-02-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру тәртібін, әдістемесін әзірлеу және бекіту жөніндегі іс-шараларды іске асыру. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесін әзірлеу және жетілдіру. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтердің мөлшерін әзірлеу және жетілдіру, есептеулер жүргізу, материалдар жинау, талдамалық жазбалар, хаттар, таныстырылым және тарифтік саясат мәселелері бойынша өзге де материалдар әзірлеу. ТМККК тариф түзудің халықаралық тәжірибесін зерделеу және қорыту шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде енгізу, оларды жетілдіру бойынша ұсыныстар қалыптастыру. Медициналық қызметтерге ақы төлеу әдістеріне салыстырмалы талдау жүргізу. Денсаулық сақтау саласын реформалауға, МӘМС жүйесін енгізуге және жетілдіруге, тариф белгілеу әдістерін жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорымен, өңірлердің денсаулық сақтау басқармаларымен медициналық қызметтерді қаржыландыру әдістерін жетілдіру, тариф белгілеу, қаржыландыру әдістері мен медициналық қызметтер тарифтерінің тиімділігін мониторингілеу және талдау мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау. Тариф белгілеу және медициналық қызметтерге ақы төлеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Қызметтік құжаттарды, хаттарды қарау, олардың орындалуын бақылау.

Эксперт управления совершенствования методов оплаты и тарифообразования, (одна единица), категория С-5, 15-02-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в реализация мероприятий по разработке и утверждению порядка, методики формирования тарифов на медицинские услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС. Разработка и совершенствование методики формирования тарифов на медицинские услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС. Разработка и совершенствование размеров тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, проведение расчетов, сбор материалов, разработка НПА, аналитических записок, писем, презентационных и прочих материалов по вопросам тарифной политики. Формирование предложений по совершенствованию методов оплаты медицинских услуг. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на реформирование отрасли здравоохранения, внедрение и совершенствование системы ОСМС, совершенствование методов тарифообразования. Взаимодействие со структурными подразделениями министерства, фондом социального медицинского страхования, Управлениями здравоохранения регионов по вопросам совершенствования методов финансирования медицинских услуг, тарифообразования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам тарифообразования и оплаты медицинских услуг.
Управление прогнозирования и планирования объемов медицинских услуг - 15-03

Тарифтерді белгілеу және ақы төлеу әдісін жетілдіру басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 15-02-04
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыреттердің болуы.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру тәртібін, әдістемесін әзірлеу және бекіту жөніндегі іс-шараларды іске асыруға қатысу. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесін әзірлеу және жетілдіру. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтердің мөлшерін әзірлеу және жетілдіру, есептеулер жүргізу, материалдар жинау, НҚА, Талдамалық жазбалар, хаттар, таныстырылым және тарифтік саясат мәселелері бойынша өзге де материалдар әзірлеу. Медициналық қызметтерге ақы төлеу әдістерін жетілдіру бойынша ұсыныстар қалыптастыру. Денсаулық сақтау саласын реформалауға, МӘМС жүйесін енгізуге және жетілдіруге, тариф белгілеу әдістерін жетілдіруге бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Медициналық қызметтерді қаржыландыру әдістерін жетілдіру, тариф белгілеу мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорымен, өңірлердің денсаулық сақтау басқармаларымен өзара іс-қимыл жасау. Тариф белгілеу және медициналық қызметтерге ақы төлеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау.
Медициналық қызмет көлемін болжамдау және жоспарлау басқармасы - 15-03

Руководитель управления прогнозирования и планирования объемов медицинских услуг, категория С-3, 15-03-01
Критерии
Квалификационные требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Проведение анализа потребности медицинских услуг для обеспечения доступности с учетом приоритетных направлений, координация работы по определению пакетов услуг в рамках ГОБМП и системе ОСМС, совершенствование порядка закупа у субъектов здравоохранения услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, мониторинг и разработка предложений по дальнейшему развитию конкурентной среды среди поставщиков медицинских услуг, анализ и разработка предложений по обеспечению равной доступности к стационарной и стационарозамещающей помощи по основным профилям в разрезе регионов, взаимодействие и координация деятельности подведомственных организаций по компетенции, рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Главный эксперт управления прогнозирования и планирования объемов медицинских услуг, категория С-4, (три единицы), 15-03-02, 15-03-03, 15-03-04
Критерии
Квалификационные требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов, нормативных документов в рамках компетенции, совершенствование порядка оплаты и закупа у субъектов здравоохранения услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, анализ и разработка предложений по обеспечению равной доступности к стационарной и стационарозамещающей помощи по основным профилям в разрезе регионов, планирования объемов, анализ, взаимодействие и координация деятельности подведомственных организаций по компетенции, рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления, осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Медициналық қызмет көлемін болжамдау және жоспарлау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 15-03-01
Өлшемшарттар Біліктілік талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басым бағыттарды есепке ала отырып, қолжетімділікті қамтамасыз ету үшін медициналық қызмет қажеттілігіне талдау жүргізу, ТМККК МӘМС жүйесінде және ТМККК шеңберінде қызмет пакетінің жұмысын үйлестіру, МӘМС жүйесінде медициналық қызметті көрсетуде денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу тәртібін жетілдіру; медициналық қызметтер берушілер арасында бәсекелестік ортаны одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу және мониторингтеу, өңірлер бөлінісінде негізгі бейіндер бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын тең көмекке қолжетімділікті қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарды әзірлеу және талдау, құзыреті бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру және өзара іс-қимыл жасау, басқарманың құзыретіне кіретін жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Қазақстан Республикасының заңына сәйкес басқа функцияларды жүзеге асыру.
Медициналық қызмет көлемін болжамдау және жоспарлау басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (үш бірлік), 15-03-02, 15-03-03, 15-03-04
Өлшемшарттар Біліктілік талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, нормативтік құжаттарды әзірлеуге қатысу; МӘМС жүйесінде және ТМККК шеңберінде медициналық қызметті көрсетуде денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу және ақы төлеу тәртібін жетілдіру; өңірлер бөлінісінде негізгі бейіндер бойынша стационарлық және стационарды алмастыратын тең көмекке қолжетімділікті қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарды әзірлеу және талдау, көлемін болжау, талдау, құзыреті бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметін үйлестіру және өзара іс-қимыл жасау, басқарманың құзыретіне кіретін жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа функцияларды жүзеге асыру.

Управление мониторинга эффективности медицинских услуг - 15-04
Руководитель управления мониторинга эффективности медицинских услуг, категория С-3, 15-04-01
Критерии
Квалификационные требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент). Желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по экономической специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства и организация деятельности управления. Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов, стандартов, нормативных документов в рамках компетенции; анализ эффективности медицинских услуг по формам медицинской помощи (скорая медицинская помощь, первичная медико-санитарная помощь, специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях, специализированная медицинская помощь в стационарозамещающих условиях, специализированная медицинская помощь в стационарных условиях, медицинская реабилитация, паллиативная медицинская помощь); разработка предложений по совершенствованию перечней медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС); разработка предложений по совершенствованию мониторинга качества и объемов медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС; осуществление мониторинга исполнения программных документов, в части обеспечения медицинскими услугами в системе ОСМС; осуществлять в пределах компетенции экспертизы проектов нормативных правовых актов, разрабатываемых Министерством, а также поступающих на согласование из других государственных органов; участие в подготовке информационно-аналитических материалов по вопросам, отнесенным к комптенции Управления; участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан, Стратегического и Операционного планов Министерства в пределах компетенции Управления; Участие в мониторинге исполнения программных документов, в части обеспечения приоритетного финансирования медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС; мониторинг предоставления и эффективности медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС. Взаимодействие с подведомственными организациями по компетенции Управления. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Организация и участие в проведении семинаров, конференций, коллегий по курируемым вопросам. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов.

Медициналық қызметтердің тиімділігін мониторингтеу басқармасы - 15-04
Медициналық қызметтердің тиімділігін мониторингтеу басқармасының басшысы, С-3 санаты, 15-04-01
Өлшемшарттар Біліктілік талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша немесе экономикалық мамандық бойынша біліктілік санаты, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылықты жүзеге асыру және басқарма қызметін ұйымдастыру. Құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, стандарттарды, нормативтік құжаттарды әзірлеуге қатысу; медициналық көмектің нысандары бойынша медициналық қызметтердің тиімділігін талдау (жедел медициналық жәрдем, медициналық-санитариялық алғашқы көмек; амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек; стационарды алмастыратын жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек; стационарлық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек, медициналық оңалту, паллиативтік медициналық көмек); тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде медициналық көмектің тізбелерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемінің мониторингін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; МӘМС жүйесінде медициналық қызметтермен қамтамасыз ету бөлігінде бағдарламалық құжаттардың орындалуына мониторингті жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде Министрлік әзірлейтін, сондай-ақ басқа мемлекеттік органдардан келісуге келіп түсетін нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптаманы жүзеге асыру; басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындауға қатысу; басқарманың құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының жоспарларын, Министрліктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтерді басымдықпен қаржыландыруды қамтамасыз ету бөлігінде бағдарламалық құжаттардың орындалуына мониторинг жүргізуге қатысу; ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету және оның тиімділігі мониторингі. Басқарманың құзыреті бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау. Құзырет шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Жетекшілік ететін мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, алқалар өткізуді ұйымдастыру және қатысу; Басқарма қызметкерлерінің қызметін бақылауды жүзеге асыру, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысына практикалық және әдістемелік көмек көрсету.

Главный эксперт управления мониторинга эффективности медицинских услуг, (одна единица), категория С-4, 15-04-02
Критерии
Квалификационные требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент). Желательно квалификационной категории по организации здравоохранения или по экономической специальности, наличие сертификатов повышения квалификации.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов, стандартов, нормативных документов в рамках компетенции; осуществление мониторинга эффективности медицинских услуг; анализ эффективности медицинских услуг по формам медицинской помощи (скорая медицинская помощь, первичная медико-санитарная помощь, специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях, специализированная медицинская помощь в стационарозамещающих условиях, специализированная медицинская помощь в стационарных условиях, медицинская реабилитация, паллиативная медицинская помощь); разработка предложений по совершенствованию перечней медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС); разработка предложений по совершенствованию мониторинга качества и объемов медицинских услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС; осуществление мониторинга исполнения программных документов, в части обеспечения медицинскими услугами в системе ОСМС; осуществлять в пределах компетенции экспертизы проектов нормативных правовых актов, разрабатываемых Министерством, а также поступающих на согласование из других государственных органов; участие в подготовке информационно-аналитических материалов по вопросам, отнесенным к комптенции Управления; участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан, Стратегического и Операционного планов Министерства в пределах компетенции Управления; рассмотрение писем, предложений, обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления, участие в работе по координации работы системы обязательного социального медицинского страхования.
Эксперт управления мониторинга эффективности медицинских услуг, (одна единица), категория С-4, 15-04-03
Критерии
Квалификационные требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление, менеджмент).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых и правовых актов, стандартов, нормативных документов в рамках компетенции; осуществление мониторинга эффективности медицинских услуг; анализ эффективности медицинских услуг по формам медицинской помощи (скорая медицинская помощь, первичная медико-санитарная помощь, специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях, специализированная медицинская помощь в стационарозамещающих условиях, специализированная медицинская помощь в стационарных условиях, медицинская реабилитация, паллиативная медицинская помощь); осуществление мониторинга исполнения программных документов, в части обеспечения медицинскими услугами в системе обязательного социального медицинского страхования; осуществлять в пределах компетенции экспертизы проектов нормативных правовых актов, разрабатываемых Министерством, а также поступающих на согласование из других государственных органов; участие в подготовке информационно-аналитических материалов по вопросам, отнесенным к компетенции Управления; участие в разработке и реализации программ в области здравоохранения, планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан, Стратегического и Операционного планов Министерства в пределах компетенции Управления; рассмотрение писем, предложений, обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления; участие в работе по координации работы системы обязательного социального медицинского страхования.
Департамент лекарственной политики - 16

Медициналық қызметтердің тиімділігін мониторингтеу басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 15-04-02
Өлшемшарттар Біліктілік талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше денсаулық сақтауды ұйымдастыру бойынша немесе экономикалық мамандық бойынша біліктілік санаты, біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, стандарттарды, нормативтік құжаттарды әзірлеуге қатысу; медициналық қызметтер тиімділігінің мониторингін жүзеге асыру; медициналық көмектің нысандары бойынша медициналық қызметтердің тиімділігін талдау (жедел медициналық жәрдем, медициналық-санитариялық алғашқы көмек; амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек; стационарды алмастыратын жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек; стационарлық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек, медициналық оңалту, паллиативтік медициналық көмек); тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде медициналық көмектің тізбелерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемінің мониторингін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; МӘМС жүйесінде медициналық қызметтермен қамтамасыз ету бөлігінде бағдарламалық құжаттардың орындалуына мониторингті жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде Министрлік әзірлейтін, сондай-ақ басқа мемлекеттік органдардан келісуге келіп түсетін нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптаманы жүзеге асыру; басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындауға қатысу; басқарманың құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының жоспарларын, Министрліктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін қарау, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің жұмысын үйлестіру жөніндегі жұмысқа қатысу.
Медициналық қызметтердің тиімділігін мониторингтеу басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 15-04-03
Өлшемшарттар Біліктілік талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару, менеджмент) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, стандарттарды, нормативтік құжаттарды әзірлеуге қатысу; медициналық қызметтер тиімділігінің мониторингін жүзеге асыру; медициналық көмектің нысандары бойынша медициналық қызметтердің тиімділігін талдау (жедел медициналық жәрдем, медициналық-санитариялық алғашқы көмек; амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек; стационарды алмастыратын жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек; стационарлық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек, медициналық оңалту, паллиативтік медициналық көмек); міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтермен қамтамасыз ету бөлігінде бағдарламалық құжаттардың орындалуына мониторингті жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде Министрлік әзірлейтін, сондай-ақ басқа мемлекеттік органдардан келісуге келіп түсетін нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптаманы жүзеге асыру; басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындауға қатысу; басқарманың құзыреті шегінде денсаулық сақтау саласындағы бағдарламаларды, Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының жоспарларын, Министрліктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін қарау, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің жұмысын үйлестіру жөніндегі жұмысқа қатысу.
Дәрі-дәрмек саясаяты департаменті - 16

Директор департамента лекарственной политики, категория С-1, 16-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических веществ) или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) или биологические и смежные науки (биотехнология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента по вопросам обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями. Формирование и реализация государственной политики. Осуществление управления по организации обеспечения населения и организаций здравоохранения безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами. Принятие необходимых мер по обращениям физических и юридических лиц (при необходимости). Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Заместитель директора департамента лекарственной политики, категория С-2, (одна единица) 16-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических веществ) или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) или биологические и смежные науки (биотехнология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента по вопросам в области обеспечения лекарственными средствами и медицинским изделиями. Формирование и реализация государственной политики. Осуществление координации и государственного управления в области организации обеспечения населения и организаций здравоохранения безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер (при необходимости). Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Дәрі-дәрмек саясаяты департаментінің директоры, С-1 санаты, 16-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша Департаменттің жұмысына жалпы жетекшілік ету, үйлестіру, жоспарлау. Мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру. Халықты және денсаулық сақтау ұйымдарын қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен қамтамасыз етуді ұйымдастыру жөніндегі басқаруды жүзеге асыру. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша қажетті шаралар қабылдау (қажет болған жағдайда). Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Дәрі-дәрмек саясаяты департаментінің директоры орынбасары, (бір бірлік), С-2 санаты, 16-2
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету саласындағы мәселелер бойынша Департаменттің қызметіне жалпы жетекшілік ету. Мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру. Халықты және денсаулық сақтау ұйымдарын қауіпсіз, тиімді және сапалы дәрілік заттармен қамтамасыз етуді ұйымдастыру саласында үйлестіруді және мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру. Өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау (қажет болған жағдайда). Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Заместитель директора департамента лекарственной политики, категория С-2, (одна единица), 16-3
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, управление проектами, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство и обеспечение деятельности департамента, обеспечение координации по разработке предложений по совершенствованию нормативных правовых актов и стратегических документов по вопросам, обращения медицинских изделий, контроль по формированию и исполнению республиканского бюджета по республиканским бюджетным программам, целевых трансфертов на материально-техническое оснащение, а также осуществление их реализации и мониторинга, в том числе формирование своднона финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год
Управление лекарственного обеспечения - 16-01
Руководитель управления лекарственного обеспечения, категория С-3, 16-01-01
Критерий
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических веществ) или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) или биологические и смежные науки (биотехнология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления, реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, в том числе совместных международных проектов. Реализация мероприятий по совершенствованию формулярной системы в пределах компетенции, согласование лекарственных формуляров и координация работы формулярных комиссий Управлений здравоохранения областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, республиканских организаций здравоохранения. Координация деятельности Центра рационального использования лекарственных средств РГП на ПХВ "Республиканский центр развития здравоохранения". Координация Единого дистрибьютора в части обеспечения лекарственными средствами. Курация вопросов по разработке (пересмотру) Справочника по лекарственным средствам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования, в том числе мониторингу цен. Осуществление мероприятий по совершенствованию лекарственного обеспечения, в том числе и амбулаторного. Участие в определении потребности лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования, в том числе содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, спирта этилового безакцизного. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам лекарственного обеспечения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Дәрі-дәрмек саясаяты департаментінің директоры орынбасары, (бір бірлік), С-2 санаты, 16-3
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, жоба басқару, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы жетекшілік ету және қамтамасыз ету, медициналық бұйымдардың айналысы мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер мен стратегиялық құжаттарды жетілдіру жөніндегі ұсыныстар әзірлеу бойынша үйлестіруді қамтамасыз ету, республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша республикалық бюджетті, материалдық-техникалық жарақтандыруға арналған нысаналы трансферттерді қалыптастыру және олардың орындалуын бақылау, сондай-ақ олардың іске асырылуы мен мониторингін жүзеге асыру, оның ішінде алдағы қаржы жылына міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын қалыптастыру
Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету басқармасы - 16-01
Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету басқармасының басшысы, С-3 санаты, 16-01-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін басқару және ұйымдастыру, дәрілік заттар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, оның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Құзырет шегінде формулярлық жүйені жетілдіру жөніндегі іс-шараларды іске асыру, дәрілік формулярларды келісу және облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының формулярлық комиссияларының жұмысын үйлестіру. "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК Дәрілік заттарды ұтымды пайдалану орталығының қызметін үйлестіру. Дәрілік заттармен қамтамасыз ету бөлігінде бірыңғай дистрибьюторды үйлестіру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде дәрілік заттар жөніндегі анықтамалықты әзірлеу (қайта қарау), оның ішінде бағалар мониторингі бойынша мәселелерге жетекшілік ету. Дәрі-дәрмекпен, оның ішінде амбулаториялық қамтамасыз етуді жетілдіру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде дәрілік заттардың, оның ішінде құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар, акцизделмейтін этил спирті бар дәрілік заттардың қажеттілігін айқындауға қатысу. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде дәрілік қамтамасыз ету мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау. Өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Басқарма қызметкерлерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру, қызметкерлердің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету, мамандардың жұмысына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ оларды ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Главный эксперт управления лекарственного обеспечения, категория С-4, (пять единиц), 16-01-02, 16-01-03, 16-01-04, 16-01-05, 16-01-06
Критерий
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических веществ) или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) или биологические и смежные науки (биотехнология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, в том числе совместных международных проектов. Реализация мероприятий по совершенствованию формулярной системы в пределах компетенции, согласование лекарственных формуляров и координация работы формулярных комиссий Управлений здравоохранения областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, республиканских организаций здравоохранения. Координация деятельности Центра рационального использования лекарственных средств РГП на ПХВ "Республиканский центр развития здравоохранения". Координация Единого дистрибьютора в части обеспечения лекарственными средствами. Курация вопросов по разработке (пересмотру) Справочника по лекарственным средствам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования, в том числе мониторингу цен. Осуществление мероприятий по совершенствованию лекарственного обеспечения, в том числе и амбулаторного. Участие в определении потребности в лекарственных средствах в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования, в том числе содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, спирта этилового безакцизного. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам лекарственного обеспечения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции.

Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы, (бес бірлік), С-4 санаты, 16-01-02, 16-01-03, 16-01-04, 16-01-05, 16-01-06
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттар айналыcы саласындағы мемлекеттік саясатты, оның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Құзыреті шегінде формулярлық жүйені жетілдіру жөніндегі іс-шараларды іске асыру, дәрілік формулярларды келісу және облыстардың, Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының формулярлық комиссияларының жұмысын үйлестіру. "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК Дәрілік заттарды ұтымды пайдалану орталығының қызметін үйлестіру. Дәрілік заттармен қамтамасыз ету бөлігінде бірыңғай дистрибьюторды үйлестіру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің шеңберінде дәрілік заттар жөніндегі анықтамалықты әзірлеу (қайта қарау), оның ішінде бағалар мониторингі бойынша мәселелерге жетекшілік ету. Дәрі-дәрмекпен, оның ішінде амбулаториялық қамтамасыз етуді жетілдіру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде дәрілік заттарға, оның ішінде құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар, акцизсіз этил спирті бар дәрілік заттарға қажеттілікті айқындауға қатысу. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде дәрілік қамтамасыз ету мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау. Өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.

Эксперт управления лекарственного обеспечения, (одна единица), категория С-5, 16-01-07
Критерий
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических веществ) или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) или биологические и смежные науки (биотехнология).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, в том числе совместных международных проектов. Участие в мероприятиях по совершенствованию формулярной системы в пределах компетенции, согласование лекарственных формуляров и координация работы формулярных комиссий Управлений здравоохранения областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, республиканских организаций здравоохранения. Координация деятельности Центра рационального использования лекарственных средств РГП на ПХВ "Республиканский центр развития здравоохранения". Взаимодействие с Единым дистрибьютора в части обеспечения лекарственными средствами. Курация вопросов по разработке (пересмотру) Справочника по лекарственным средствам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования, в том числе мониторингу цен. Участие в мероприятиях по совершенствованию лекарственного обеспечения, в том числе и амбулаторного. Участие в определении потребности в лекарственных средствах в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования, в том числе содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, спирта этилового безакцизного. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам лекарственного обеспечения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции.

Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 16-01-07
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Дәрілік заттар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, оның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыруға қатысу. Құзыреті шегінде формулярлық жүйені жетілдіру жөніндегі іс-шараларға қатысу, дәрілік формулярларды келісу және облыстардың, Нұр-сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының формулярлық комиссияларының жұмысын үйлестіру. "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы"ШЖҚ РМК Дәрілік заттарды ұтымды пайдалану орталығының қызметін үйлестіру. Дәрілік заттармен қамтамасыз ету бөлігінде Бірыңғай дистрибьютормен өзара іс-қимыл жасау. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде дәрілік заттар жөніндегі анықтамалықты әзірлеу (қайта қарау), оның ішінде бағалар мониторингі бойынша мәселелерге жетекшілік ету. Дәрі-дәрмекпен, оның ішінде амбулаториялық қамтамасыз етуді жетілдіру жөніндегі іс-шараларға қатысу. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде дәрілік заттарға, оның ішінде құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар, акцизделмейтін этил спирті бар дәрілік заттарға қажеттілікті айқындауға қатысу. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде дәрілік қамтамасыз ету мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен өзара іс-қимыл жасау. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау. Құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.

Управление обеспечения медицинскими изделиями - 16-02
Руководитель управления обеспечения медицинскими изделиями, категория С-3, 16-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических веществ) или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) или биологические и смежные науки (биотехнология) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Руководство и организация деятельности управления по вопросам компетенции управления. Реализация государственной политики в сфере обращения медицинских изделий, в том числе совместных международных проектов. Координация деятельности по вопросам рационального использования изделий медицинского назначения и медицинской техники РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники". Координация Единого дистрибьютора в части обеспечения медицинскими изделиями. Осуществление мониторинга использования медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам обеспечения медицинскими изделиями в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Осуществление контроля за деятельностью сотрудников Управления, обеспечением соблюдения сотрудниками исполнительской и трудовой дисциплины, оказание практической и методической помощи в работе специалистов. Внесение предложений о поощрении и наложении дисциплинарных взысканий на сотрудников Управления, а также их перемещении. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету басқармасы - 16-02
Медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету басқармасының басшысы, С-3 санаты, 16-02-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Фунционалдық міндеттері
Басқарма құзіреті мәселелері бойынша басқарма қызметіне, жетекшілік ету және ұйымдастыру. Медициналық мақсаттағы бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы ұтымды пайдалану мәселелері бойынша "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы ұтымды пайдалану мәселелері бойынша қызметті үйлестіру медициналық бұйымдарды қамтамасыз ету бөлігінде Бірыңғай дистрибьюторды үйлестіру. Тегін медициналық көмектің кепілдік көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық бұйымдарды пайдалану мониторингін жүзеге асыру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Басқарма қызметшілерінің жұмысына бақылауды жүзеге асыру, еңбек және орындаушылық тәртіпті сақтауды бақылау, мамандардың жұмысында практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Басқарма қызметкерлерін көтермелеу, тәртіптік жаза қолдану, сондай-ақ олардың орындарын ауыстыру туралы ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Главный эксперт управления обеспечения медицинскими изделиями (две единицы), категория С-4, 16-02-02, 16-02-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или инженерия и инженерное дело (химическая технология органических веществ) или производственные и обрабатывающие отрасли (технология фармацевтического производства) или биологические и смежные науки (биотехнология) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сфере обращения медицинских изделий, в том числе совместных международных проектов. Координация деятельности по вопросам рационального использования медицинских изделий РГП на ПХВ "Национальный центр экспертизы лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники". Координация Единого дистрибьютора в части обеспечения медицинскими изделиями. Осуществление мониторинга использования медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Взаимодействие с местными исполнительными органами, республиканскими организациями здравоохранения по вопросам обеспечения медицинскими изделиями в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системы обязательного социального медицинского страхования. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции. Участие в разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Департамент развития электронного здравоохранения - 17

Медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 16-02-02, 16-02-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе инженерия және инженерлік іс (органикалық заттардың химиялық технологиясы) немесе өндірістік және өңдеу салалары (фармацевтикалық өндіріс технологиясы) немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар (биотехнология) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Фунционалдық міндеттері
Медициналық бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты, соның ішінде бірлескен халықаралық жобаларды іске асыру. Медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника ұтымды пайдалану мәселелері бойынша "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сараптау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК қызметін үйлестіру. Медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету бөлігінде бірыңғай дистрибьюторды үйлестіру. Тегін медициналық көмектің кепілдік көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық бұйымдар пайдалану мониторингін жүзеге асыру. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жергілікті атқарушы органдармен, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарымен медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыретінің шегінде қарау. Өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.
Электрондық денсаулық сақтауды дамыту департаменті - 17

Директор департамента развития электронного здравоохранения, категория С-1, 17-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям инженерия и инженерное дело (автоматизация и управление) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности, математическое и компьютерное моделирование) или телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) или педагогические науки (физика) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (физика, информатика, математика).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация и планирование работы управлений входящих в состав департамента, координация ведомств и подведомственных организаций Министерства, обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну, осуществление взаимосвязи с другими структурными подразделениями Министерства, участие в формировании бюджета здравоохранения и в координации деятельности местных органов государственного управления здравоохранением, по вопросам информатизации и цифровизации, участие в разработке и мониторинге индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в здравоохранении. Координация работы структурных подразделений по проведению внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг. Координация работы структурных подразделений по оптимизации и автоматизации государственных услуг в сфере здравоохранения, обеспечение свода и предоставление информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.

Электрондық денсаулық сақтауды дамыту департаментінің директоры С-1 санаты, 17-1
Өлшемшарттар Қойылатын талаптар
Білімі
Инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы мен бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері, математикалық және компьютерлік моделдеу) немесе телекоммуникациялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немес бизнес жане басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе педагогикалық ғылымдар (физика) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (информатика, математика) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құрамына кіретін басқармалардың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру және жоспарлау, Министрліктің ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарын үйлестіру, құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету, Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен өзара байланысты ақпараттандыру және цифрландыру мәселелері бойынша жүзеге асыру, денсаулық сақтау бюджетін қалыптастыруға және денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының қызметін үйлестіруге, денсаулық сақтаудағы ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және пайдалану тиімділігінің индикаторларын әзірлеуге және мониторингтеуге қатысу. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына ішкі бақылау жүргізу бойынша құрылымдық бөлімшелердің жұмысын үйлестіру. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру бойынша құрылымдық бөлімшелердің жұмысын үйлестіру, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға ақпаратты жинақтауды және ұсынуды қамтамасыз ету.

Заместитель директора департамента развития электронного здравоохранения, категория С-2, 17-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям инженерия и инженерное дело (автоматизация и управление) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности, математическое и компьютерное моделирование) или телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) или педагогические науки (физика) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (информатика, математика).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями Министерства и государственными органами в рамках полномочий, координация и планирование работы управлений входящих в состав департамента, координация ведомств и подведомственных организаций Министерства, обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну, осуществление взаимосвязи с другими структурными подразделениями Министерства, участие в формировании бюджета здравоохранения и в координации деятельности местных органов государственного управления здравоохранением, по вопросам информатизации и цифровизации, участие в разработке и мониторинге индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в здравоохранении, координация работ по автоматизации государственных услуг в сфере здравоохранения. Координация работы структурных подразделений по проведению внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг. Координация работы структурных подразделений по оптимизации и автоматизации государственных услуг в сфере здравоохранения, обеспечение свода и предоставление информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.

Электрондық денсаулық сақтауды дамыту департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 17-2
Өлшемшарттар Қойылатын талаптар
Білімі
Инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы мен бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері, математикалық және компьютерлік моделдеу) немесе телекоммуникациялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немес бизнес жане басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе педагогикалық ғылымдар (физика) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (информатика, математика) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өкілеттіктері шеңберінде департаменттің құзыреті Министрліктің басқада құрылымдық бөлімшелерімен және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылын үйлестіру, Департаменттің құрамына кіретін басқармалардың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру және жоспарлау, Министрліктің ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарын үйлестіру, құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету, Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен өзара байланысты жүзеге асыру, денсаулық сақтау бюджетін қалыптастыруға және денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының қызметін үйлестіруге, ақпараттандыру және цифрландыру мәселелері бойынша қатысу, денсаулық сақтаудағы ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және пайдалану тиімділігінің индикаторларын әзірлеуге және мониторингтеуге қатысу. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасына ішкі бақылау жүргізу бойынша құрылымдық бөлімшелердің жұмысын үйлестіру. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру бойынша құрылымдық бөлімшелердің жұмысын үйлестіру, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі және уәкілетті органға қамтамасыз ету.

Управление координации и автоматизации государственных услуг - 17-01
Руководитель управления координации и автоматизации государственных услуг, категория С-3, 17-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или инженерия и инженерное дело (автоматизация и управление) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности, математическое и компьютерное моделирование) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) или право (юриспруденция).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, а также на портале "Электронного правительства".
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства работой управления, осуществление планирования, организация и анализ работы сотрудников управления, обеспечение реализации государственной политики по автоматизации и оптимизации государственных услуг в пределах компетенции, осуществление согласования проектов стандартов государственных услуг, предусматривающих электронную форму оказания государственных услуг. Координация работы структурных подразделений по проведению внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг. Координация работы структурных подразделений по оптимизации и автоматизации государственных услуг, обеспечение свода и предоставление информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді үйлестіру және автоматтандыру басқармасы – 17-01
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді үйлестіру және автоматтандыру басқармасының басшысы, С-3 санаты, 17-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы мен бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері, математикалық және компьютерлік моделдеу) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен, сондай-ақ "Электрондық үкімет" порталында жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асыру, басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды жүзеге асыру, ұйымдастыру және талдау, құзыреті шегінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыру және оңтайландыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету, жобаларды келісуді жүзеге асыру және электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық актілердің жобаларына ұсыныстар әзірлеу, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылауды жүзеге асыру, денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволарының, ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін үйлестіру. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға талдау, жинақтау және ақпарат ұсыну.

Главный эксперт управления координации и автоматизации государственных услуг, (три единицы), категория С-4, 17-01-02, 17-01-03, 17-01-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или инженерия и инженерное дело (автоматизация и управление) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности, математическое и компьютерное моделирование) или телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота, а также на портале "Электронного правительства".
Функциональные обязанности
В пределах компетенции обеспечение реализации государственной политики в сфере оказания государственных услуг, осуществление согласования проектов стандартов государственных услуг, предусматривающих электронную форму оказания государственных услуг, разработка предложений по совершенствованию стандартов государственных услуг, оказываемых в электронной форме, разработка предложений по оптимизации и автоматизации государственных услуг. Участие в работе со структурными подразделениями по оптимизации и автоматизации государственных услуг, обеспечение свода и предоставление информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Управление информационных технологий - 17-02
Руководитель управления информационных технологий, категория С-3, 17-02-01
Критерий
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям инженерия и инженерное дело (автоматизация и управление) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности, математическое и компьютерное моделирование) или телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или бизнес и управление (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация и планирование работы Управления информационных технологий. участвует в формировании государственной политики в сфере информатизации здравоохранения; координирует деятельность структурных подразделений Министерства и его ведомств, подведомственных организаций и территориальных подразделений Министерства по вопросам разработки, реализации стратегических планов, текущих и инвестиционных программ и проектов в сфере информатизации здравоохранения; участвует в деятельности по межведомственному взаимодействию в рамках развития информатизации здравоохранения; участвует в работах по разработке и мониторингу индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в области информатизации здравоохранения; участие в формировании бюджета здравоохранения и в координации деятельности местных органов государственного управления здравоохранением, по вопросам информатизации, координация участия в разработке и мониторинге индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в здравоохранении.

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді үйлестіру және автоматизациялау басқармасының бас сарапшысы, (үш бірлік), С-4 санаты, 17-01-02, 17-01-03, 17-01-04
Өлшемшарттар Қойылатын талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы мен бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері, математикалық және компьютерлік моделдеу) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен, сондай-ақ "Электрондық үкімет" порталында жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету, жобаларды келісуді жүзеге асыру және электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық актілердің жобаларына ұсыныстар әзірлеу, мемлекеттік қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволарының, ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін үйлестіру, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға ақпарат ұсыну, жинақтау және талдау жүргізу.
Ақпараттық технологиялар басқармасы - 17-02
Ақпараттық технологиялар басқармасының басшысы, С-3 санаты, 17-02-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы мен бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері, математикалық және компьютерлік моделдеу) немесе телекоммуникациялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немес бизнес жане басқару (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық технологиялар басқармасының жұмысына жалпы басшылық жасау, үйлестіру және жоспарлау. Денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу; денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласындағы стратегиялық жоспарларды, ағымдағы және инвестициялық бағдарламалар мен жобаларды іске асыру мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру; денсаулық сақтауды ақпараттандыру шеңберінде ведомствоаралық өзара іс-қимыл жөніндегі қызметке қатысу; денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласында ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және пайдалану тиімділігінің индикаторларын әзірлеу және мониторингтеу бойынша жұмыстарға қатысу; денсаулық сақтау бюджетін қалыптастыруға және денсаулық сақтауды ақпараттандыру мәселелері бойынша мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының қызметін үйлестіруге қатысу, денсаулық сақтауда ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және пайдалану тиімділігінің индикаторларын әзірлеуге және мониторингтеуге қатысуды үйлестіру.

Главный эксперт управления информационных технологий, (две единицы), категория С-4, 17-02-02, 17-02-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям инженерия и инженерное дело (автоматизация и управление) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности, математическое и компьютерное моделирование) или телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или бизнес и управление (экономика, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участвует в формировании государственной политики в сфере информатизации здравоохранения; координирует деятельность структурных подразделений Министерства и его ведомств, подведомственных организаций и территориальных подразделений Министерства по вопросам разработки, реализации стратегических планов, текущих и инвестиционных программ и проектов в сфере информатизации здравоохранения, участие в формировании бюджета здравоохранения и в координации деятельности местных органов государственного управления здравоохранением, по вопросам информатизации, координация участия в разработке и мониторинге индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в здравоохранении.
Управление политики информатизации - 17-03
Руководитель управления политики информатизации, категория С-3, 17-03-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям инженерия и инженерное дело (автоматизация и управление) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности, математическое и компьютерное моделирование) или телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (информатика, математика).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществляет общее руководство работой управления, осуществляет планирование, контроль, организацию и анализ работы сотрудников управления, осуществляет представление и защиту интересов управления на совещаниях внутри и вне Министерства; осуществляет контроль исполнения документов, поступающих в управление, проводит анализ качества и своевременности их исполнения; разрабатывает и координирует работу по разработке государственных программ, концепций, стратегий, стратегических и операционных планов по вопросам здравоохранения входящим в компетенцию управления; участвует в научно-практических конференциях, конгрессах, симпозиумах, семинарах по вопросам здравоохранения, входящим в компетенцию управления; участвует в разработке и координации реализации совместных международных проектов по вопросам здравоохранения, входящим в компетенцию управления; оказание практической и методической помощи местным исполнительным органам, подведомственным организациям Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления; принимает участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления; рассматривает служебные документы, письма и обращения граждан, по вопросам, входящим в компетенцию управления; принимает участие в формировании государственной политики в области здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления; участвует в деятельности структурных подразделений Министерства и его ведомств, подведомственных организаций и территориальных подразделений Министерства по вопросам разработки, реализации стратегических планов, текущих проектов в сфере цифровизации здравоохранения; координирует развитие дистанционных медицинских услуг, функционирование Национальной телемедицинской сети Республики Казахстан; обеспечивает разработку, внедрение, мониторинг и пересмотр нормативных правовых актов, стандартов, регламентов, рекомендаций, методических пособий и проектов по вопросам компетенции управления; осуществляет координацию деятельности технического комитета по стандартизации 83 "Электронное здравоохранение".

Ақпараттық технологиялар басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 17-02-02, 17-02-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы мен бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері, математикалық және компьютерлік моделдеу) немесе телекоммуникациялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немес бизнес жане басқару (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу; денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласында ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және пайдалану тиімділігінің индикаторларын әзірлеу және мониторингтеу бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласындағы стратегиялық жоспарларды Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен аумақтық бөлімшелерінің, ағымдағы және инвестициялық бағдарламалар мен жобаларды әзірлеу, іске асыру мәселелері бойынша қызметін үйлестіру; денсаулық сақтау бюджетін қалыптастыруға және денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының қызметін ақпараттандыру мәселелері бойынша үйлестіруге қатысу, денсаулық сақтауда ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және пайдалану тиімділігінің индикаторларын әзірлеуге және мониторинг жасауға қатысуды үйлестіру.
Ақпараттандыру саясаты басқармасы – 17-03
Ақпараттандыру саясаты басқармасының басшысы, С-3 санаты, 17-03-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы мен бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері, математикалық және компьютерлік моделдеу) немесе телекоммуникациялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немес бизнес жане басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (информатика, математика) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асырады; басқарма қызметкерлерінің жұмысын жоспарлауды, бақылауды, ұйымдастыруды және талдауды қамтамасыз ету; Министрлік ішіндегі және одан тыс кеңестерде басқарма мүдделерін ұсынуды және қорғауды жүзеге асыру; басқармаға келіп түсетін құжаттардың орындалуына бақылау жасау, оларды орындау сапасы мен уақыттылылығына талдау жасау; басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша мемлекеттік бағдарламаларды, тұжырымдамаларды, стратегияларды, стратегиялық және операциялық даму жоспарларын әзірлейді және әзірлеу бойынша жұмысты үйлестіру; басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша ғылыми-практикалық конференцияларға, конгресстерге, симпозиумдарға, семинарларға және басқаларға қатысу; басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша бірлескен халықаралық жобаларды әзірлеуге және үйлестіруге қатысу; басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау және министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарға практикалық және әдістемелік көмек көрсету; денсаулық сақтау мәселелері бойынша және басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрліктің талдау материалдарын, семинарларды, алқаларды, конференцияларды дайындауға қатысу; басқарма құзыретіне кіретін қызметтік құжаттарды, хаттарды және азаматтардың өтініштерін қарау; басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша салада мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу; денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласындағы стратегиялық жоспарларды, ағымдағы және инвестициялық бағдарламалар мен жобаларды әзірлеу, іске асыру мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру; қашықтықтан медициналық қызметтерді көрсетуді үйлестіру, Қазақстан Республикасының Ұлттық телемедициналық жүйесінің жұмыс істеуін үйлестіру, басқарма құзыретінің мәселелері бойынша стандарттарды, регламенттерді, ұсыныстарды, әдістемелік құралдарды және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді, енгізуді, мониторингтеу мен қайта қарауды қамтамасыз ету; 83 "Электрондық денсаулық сақтау" стандарттау жөніндегі техникалық комитеттің қызметін үйлестіруді жүзеге асыру.

Главный эксперт управления политики информатизации, (две единицы), категория С-4, 17-03-02, 17-03-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям инженерия и инженерное дело (автоматизация и управление) или информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, системы информационной безопасности, математическое и компьютерное моделирование) или телекоммуникации (радиотехника, электроника и телекоммуникации) или бизнес и управление (экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление) или подготовка учителей по естественнонаучным предметам (информатика, математика).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участвует в научно-практических конференциях, конгрессах, симпозиумах, семинарах по вопросам здравоохранения, входящим в компетенцию управления; участвует в разработке и координации реализации совместных международных проектов по вопросам здравоохранения, входящим в компетенцию управления; оказание практической и методической помощи местным исполнительным органам, подведомственным организациям Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления; принимает участие в подготовке семинаров, коллегий, конференций и аналитических материалов Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления; рассматривает служебные документы, письма и обращения граждан, по вопросам, входящим в компетенцию управления; принимает участие в формировании государственной политики в области здравоохранения по вопросам, входящим в компетенцию управления; участвует в деятельности структурных подразделений Министерства и его ведомств, подведомственных организаций и территориальных подразделений Министерства по вопросам разработки, реализации стратегических планов, текущих проектов в сфере цифровизации здравоохранения; координирует развитие дистанционных медицинских услуг, функционирование Национальной телемедицинской сети Республики Казахстан; обеспечивает разработку, внедрение, мониторинг и пересмотр нормативных правовых актов, стандартов, регламентов, рекомендаций, методических пособий и проектов по вопросам компетенции управления; осуществляет координацию деятельности технического комитета по стандартизации 83 "Электронное здравоохранение".
Департамент инвестиционной политики - 18

Ақпараттандыру саясаты басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 17-03-02, 17-03-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Инженерия және инженерлік іс (автоматтандыру және басқару) немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы мен бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық қауіпсіздік жүйелері, математикалық және компьютерлік моделдеу) немесе телекоммуникациялар (радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немес бизнес жане басқару (экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау (информатика, математика) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша ғылыми-практикалық конференцияларға, конгресстерге, симпозиумдарға, семинарларға және басқаларға қатысу; басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша бірлескен халықаралық жобаларды әзірлеуге және үйлестіруге қатысу; басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті денсаулық сақтау және министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарға практикалық және әдістемелік көмек көрсету; денсаулық сақтау мәселелері бойынша және басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрліктің талдау материалдарын, семинарларды, алқаларды, конференцияларды дайындауға қатысу; басқарма құзыретіне кіретін қызметтік құжаттарды, хаттарды және азаматтардың өтініштерін қарау; басқарма құзыретіне кіретін денсаулық сақтау мәселелері бойынша салада мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысу; денсаулық сақтауды ақпараттандыру саласындағы стратегиялық жоспарларды, ағымдағы және инвестициялық бағдарламалар мен жобаларды әзірлеу, іске асыру мәселелері бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдары мен аумақтық бөлімшелерінің қызметіне қатысу; қашықтықтан медициналық қызметтерді көрсетуді дамытуды, Қазақстан Республикасының Ұлттық телемедициналық жүйесінің жұмыс істеуін үйлестіру, басқарма құзіретінің мәселелері бойынша стандарттарды, регламенттерді, ұсыныстарды, әдістемелік құралдарды және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуді, енгізуді, мониторингтеу мен қайта қарауды қамтамасыз ету; 83 "Электрондық денсаулық сақтау" стандарттау жөніндегі техникалық комитеттің қызметін үйлестіруді жүзеге асыру.
Инвестициялық саясат департаменті - 18

Директор департамента инвестиционной политики, категория С-1, 18-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, управление проектами, учет и аудит, государственное и местное управление) или архитектура и строителельство (архитектура, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента, обеспечение координации работ по внедрению и развитию механизмов государственно-частного партнерства в области здравоохранения, по планированию, формированию и реализации проектов строительства и реконструкции объектов в сфере здравоохранения, руководство разработкой документов Системы государственного планирования по вопросам государственных инвестиционных проектов. Сотрудничество с международными финансовыми организациями по вопросам привлечения инвестиций и государственно-частного партнерства. Обеспечение координации по разработке предложений по совершенствованию нормативных правовых актов и стратегических документов по вопросам планирования и реализации проектов на развитие (строительство, реконструкция и сейсмоусиление), контроль по формированию и исполнению республиканского бюджета по республиканским бюджетным программам на развитие, направленных на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление, в том числе формирование сводного плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год

Инвестициялық саясат департаментінің директоры, С-1 санаты, 18-1
Өлшемшарттары Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, жоба басқару, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе сәулет және құрылыс (сәулет, құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкциялардың өндірісі) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы жетекшілік ету, үйлестіру, жоспарлау, денсаулық сақтау саласында мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетіктерін енгізу және дамыту, денсаулық сақтау саласындағы объектілерді салу және реконструкциялау жобаларын жоспарлау, қалыптастыру және іске асыру бойынша жұмыстарды үйлестіруді қамтамасыз ету, мемлекеттік инвестициялық жобалар мәселелері бойынша Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын әзірлеуге жетекшілік ету, инвестициялық тарту және мемлекеттік-жекешелік әріптестік инвестицияларды мәселелері бойынша халықаралық қаржылық ұйымдарымен өзара іс-қимыл. Дамытуға жобаларды (құрылыс, реконструкциялау және сейсмикалық күшейту) жоспарлау және іске асыру бойынша нормативтік құқықтық актілерді және стратегиялық құжаттарды жетілдіруге ұсыныстарды әзірлеу бойынша үйлестіруді қамтамасыз ету, құрылысқа, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге бағытталған дамытуға республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша республикалық бюджетті қалыптастыру және орындау бойынша бақылау, соның ішінде алдыңғы қаржы жылына міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын қалыптастыру.

Заместитель директора Департамента инвестиционной политики, категория С-2, 18-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, управление проектами, учет и аудит, государственное и местное управление) или архитектура и строителельство (архитектура, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы департамента, обеспечение координации работ по внедрению и развитию механизмов государственно-частного партнерства, в том числе по их реализации, руководство разработки документов Системы государственного планирования по вопросам государственно-частного партнерства. Сотрудничество с международными финансовыми организациями по вопросам государственно-частного партнерства.
Обеспечение координации по разработке предложений по совершенствованию нормативных правовых актов и стратегических документов по вопросам планирования и реализации проектов на развитие (строительство, реконструкция и сейсмоусиление), контроль по формированию и исполнению республиканского бюджета по республиканским бюджетным программам на развитие, направленных на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление, в том числе формирование сводного плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год
Управление развития государственно-частного партнерства - 18-01

Инвестициялық саясат департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 18-2
Өлшемшарттары Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, жоба басқару, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе сәулет және құрылыс (сәулет, құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкциялардың өндірісі) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы жетекшілік ету, үйлестіру, жоспарлау, мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетіктерін енгізу және дамыту, соның ішінде олардың іске асырылуын қамтамасыз ету, мемлекеттік-жекешелік әріпестік мәселелері бойынша Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын әзірлеуге жетекшілік ету. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік мәселелері бойынша халықаралық қаржылық ұйымдарымен ынтымақтастық өзара іс-қимыл. Дамытуға жобаларды (құрылыс, реконструкциялау және сейсмикалық күшейту) жоспарлау және іске асыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және стратегиялық құжаттарды жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу бойынша үйлестіруді қамтамасыз ету құрылыс, реконструкциялау және сейсмикалық күшейтуге бағытталған республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша республикалық бюджеттің қалыптастырылуын және атқарылуын бақылау, соның ішінде алдыңғы қаржылық жылға міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық жоспарды қалыптастыру.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту басқармасы - 18-01

Руководитель управления развития государственно-частного партнерства, категория С-3, 18-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, управление проектами, учет и аудит, государственное и местное управление) или архитектура и строителельство (архитектура, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Контроль и осуществление общего руководства за деятельностью управления, координация работ по внедрению и развитию механизмов государственно-частного партнерства, обеспечение контроля работ на всех этапах разработки документов государственно-частного партнерства по строительству республиканских объектов, участие в организации и проведении конференций, семинаров, совещаний, круглых столов, и иных мероприятий по вопросам, относящимся в компетенцию Управления, обеспечение реализации республиканских проектов государственного частного партнерства, направленных на строительство и модернизацию зданий и сооружений, подготовка предложений по совершенствованию нормативных правовых актов по вопросам развития ГЧП. Сотрудничество с международными финансовыми организациями по вопросам государственно-частного партнерства.
Главный эксперт управления развития государственно-частного партнерства, (две единицы), категория С-4, 18-01-02, 18-01-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, управление проектами, учет и аудит, государственное и местное управление) или архитектура и строителельство (архитектура, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Формирование потенциального перечня проектов государственно-частного партнерства, проведение анализа, оценки согласования возможности реализации проектов на основе государственно-частного партнерства с учетом определения необходимости и целесообразности потребности проекта, изучение и анализ международного опыта в области государственно-частного партнерства, проведение мониторинга реализации доверительного управления объектов местного значения, осуществление подготовки документации проектов государственно-частного партнерства на строительство и в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан его согласование с уполномоченным органом по государственному планированию и уполномоченным государственным органом по исполнению бюджета, обеспечение реализации республиканских проектов государственного частного партнерства, направленных на строительство и модернизацию зданий и сооружений, подготовка предложений по совершенствованию нормативных правовых актов по вопросам развития государственно-частного партнерства. Сотрудничество с международными финансовыми организациями по вопросам государственно-частного партнерства.

Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту басқармасының басшысы, С-3 санаты, 18-01-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, жоба басқару, есеп және аудит, жергілікті және мемлекеттік басқару) немесе сәулет және құрылыс (сәулет, құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкциялардың өндірісі) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын бақылау және жалпы жетекшілікті жүзеге асыру, мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетіктерін енгізу және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру, республикалық объектілердің құрылысы бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік құжаттамасын әзірлеудің барлық кезеңдеріндегі жұмысты бақылауды ұйымдастыру, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, кеңестер, дөңгелек үстелдер ұйымдастыруға және өткізуге қатысу, ғимараттар мен құрылыстарды салуға және жаңғыртуға бағытталған республикалық мемлекеттік жекешелік әріптестік жобаларын іске асыруды қамтамасыз ету, МЖӘ дамыту бойынша нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу. Халықаралық қаржылық ұйымдармен мемлекеттік-жекешелік мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 18-01-02, 18-01-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, жоба басқару, есеп және аудит, жергілікті және мемлекеттік басқару) немесе сәулет және құрылыс (сәулет, құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкциялардың өндірісі) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың әлеуетті тізбесін қалыптастыру, талдау жүргізу, жобаның қажеттілігінің орындылығын айқындауды ескере отырып жобаларды іске асыру мүмкіндігін келісуді бағалау, мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласында халықаралық тәжірибені зерделеу және талдау, жергілікті маңызы бар объектілерді сенімгерлікке басқарудың іске асырылуына мониторинг жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының құжаттамасын дайындауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайларда оны мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен және бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органмен келісу, ғимараттар мен құрылыстарды салуға және реконструкциялауға бағытталған республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын іске асыруды қамтамасыз ету, мемлекеттік-жекешелікті дамыту мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындау. Халықаралық қаржылық ұйымдарымен мемлекеттік-жекешелік мәселелер бойынша өзара іс-қимыл.

Эксперт управления развития государственно-частного партнерства, (одна единица), категория С-5, 18-01-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, управление проектами, учет и аудит, государственное и местное управление) или архитектура и строителельство (архитектура, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация встречи руководства Управления и Министерства с потенциальными концессионерами и частными партнерами, формирование потенциального перечня местных объектов, подлежащих приватизации, выполнение всех необходимых мероприятий по вопросам приватизации, участие в организации и проведении конференций, семинаров, совещаний, круглых столов, и иных мероприятий по вопросам, относящимся в компетенцию Управления, обеспечение реализации республиканских проектов государственного частного партнерства, направленных на строительство и модернизацию зданий и сооружений, участие в подготовке предложений по совершенствованию нормативных правовых актов по вопросам развития государственно-частного партнерства. Сотрудничество с международными финансовыми организациями по вопросам государственно-частного партнерства.
Управление развития инфраструктуры здравоохранения - 18-02
Руководитель управления развития инфраструктуры здравоохранения, категория С-3, 18-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, управление проектами, учет и аудит, государственное и местное управление) или архитектура и строителельство (архитектура, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство и обеспечение деятельности управления, разработка предложений по совершенствованию нормативных правовых актов и стратегических документов по вопросам планирования и реализации проектов на развитие (строительство, реконструкция и сейсмоусиление), контроль по формированию и исполнению республиканского бюджета по республиканским бюджетным программам на развитие, направленных на строительство, реконструкцию и сейсмоусиление, а также осуществление их реализации и мониторинга, в том числе формирование сводного плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год.

Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 18-01-04
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, жоба басқару, есеп және аудит, жергілікті және мемлекеттік басқару) немесе сәулет және құрылыс (сәулет, құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкциялардың өндірісі) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың және Министрліктің басшыларының әлеуетті концессионерлерімен кездесуін ұйымдастыру, сенімгерлікпен басқаруға беру бойынша объектілердің тізбесін қалыптастыру, жекешелендіру мәселелері бойынша барлық қажетті іс-шараларды орындау, Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша конференциялар, семинарлар, кеңестер, дөңгелек үстелдер және өзге де іс-шараларды ұйымдастыру мен өткізуге қатысу, ғимараттар мен құрылыстарды салуға және жаңғыртуға бағытталған республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын іске асыруды қамтамасыз ету, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау. Халықаралық қаржылық ұйымдарымен мемлекеттік-жекешелік мәселелер бойынша өзара іс-қимыл.
Денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту басқармасы - 18-02
Денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту басқармасының басшысы, С-3 санаты, 18-02-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, жоба басқару, есеп және аудит, жергілікті және мемлекеттік басқару) немесе сәулет және құрылыс (сәулет, құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкциялардың өндірісі) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Фунционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы жетекшілік ету және қамтамасыз ету, дамытуға жобаларды (құрылыс, реконструкциялау және сейсмикалық күшейту) жоспарлау және іске асыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және стратегиялық құжаттарды жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу, құрылысқа, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге бағытталған дамытуға республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша республикалық бюджетті қалыптастыру және орындау, сондай-ақ оларды іске асыру және мониторингтеу, соның ішінде алдыңғы қаржы жылына міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарын қалыптастыру.

Главный эксперт управления развития инфраструктуры здравоохранения, (три единицы), категория С-4, 18-02-02, 18-02-03, 18-02-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, фармация, медико-профилактическое дело) или бизнес и управление (экономика, финансы, менеджмент, мировая экономика, управление проектами, учет и аудит, государственное и местное управление) или архитектура и строителельство (архитектура, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций) или социальные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Обеспечение работ по формированию и исполнению республиканского бюджета по республиканским бюджетным программам на развитие, направленным на строительство, реконструкцию, сейсмоусиление объектов здравоохранения местного значения и их мониторинг, обеспечение подготовки предложений по совершенствованию нормативных правовых актов и стратегических документов по вопросам планирования и реализации проектов на развитие (строительство, реконструкция и сейсмоусиление), согласование со структурными подразделениями Министерства и выдача отраслевого заключения на строительство объектов здравоохранения (республиканского значения), планирование и подготовка инвестиционного предложения, технико-экономического, финансово-экономического обоснования строительства объектов здравоохранения республиканского значения. Ведение контроля за работами на объектах строительства и привлеченных инжиниринговых услуг (технического и авторских надзоров, а также по управлению проектами на объектах строительства); Сверка соответствия действующему законодательству правильности (корректность) внесенных актов выполненных работ и справок по объектам строительства и капитального ремонта, согласование их в структурных подразделениях и внесение для проведения платежей. Участие в рассмотрении и согласовании обоснованных изменений проектных решений при строительно-монтажных работах на объектах строительства, участие в организации работ по введению в эксплуатацию завершенных объектов строительства; Организация и контроль работ по сдаче в эксплуатацию объектов строительства; Организация и проведение работ по согласованию исходных данных для проектирования запланированных к строительству объектов (АПЗ, ТУ, Схемы, Постановления и.т.д); Внесение предложений руководству по согласованию эскизных проектов, разделов проектов для проведения экспертизы; сопровождение (отработка мотивированных замечаний) разрабатываемых рабочих проектов при прохождении соответствующей экспертизы, проводит мониторинг строящихся и запланированных к строительству объектов и комплексов здравоохранения (реконструкция, расширение, совершенствование, капитальный ремонт); несет прямую ответственность за целевое использование и полное и своевременное освоение бюджетных средств, выделенных на строительство объектов и выполняет другие функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Бюджетный департамент - 19

Денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту басқармасының бас сарапшысы, (үш бірлік), С-4 санаты, 18-02-02, 18-02-03, 18-02-04
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медициналық-профилактикалық іс) немесе бизнес және басқару (экономика, қаржы, менеджмент, әлемдік экономика, жоба басқару, есеп және аудит, жергілікті және мемлекеттік басқару) немесе сәулет және құрылыс (сәулет, құрылыс, құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкциялардың өндірісі) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Фунционалдық міндеттері
Жергілікті маңызы бар денсаулық сақтау объектілерінің құрылысына, реконструциясына, сейсмокүшейтуге және оларды мониторингтеуге бағытталған дамытуға республикалық бюджеттік бағдарламалары бойынша республикалық бюджетті қалыптастыру және оның атқарылуы бойынша жұмыстарды және олардың мониторингін қамтамасыз ету, дамытуға жобаларды (құрылысқа, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге) жоспарлау және іске асыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және стратегиялық құжаттарды жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуді қамтамасыз ету, денсаулық сақтау объектілерінің құрылысына (республикалық маңызы бар) салалық қорытындыны Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен келісу және салалық қорытынды беруді қамтамасыз ету; республикалық маңызы бар денсаулық сақтау объектілері құрылысының инвестициялық ұсынысын, техникалық-экономикалық және қаржылық-экономикалық негіздемесін жоспарлау және дайындау. Құрылыс объектілеріндегі жұмыстарға және тартылған инжинирингтік қызметтерге (техникалық және авторлық қадағалау, сондай-ақ құрылыс объектілеріндегі жобаларды басқару бойынша) бақылау жүргізу. Қолданыстағы заңнамаға құрылыс және күрделі жөндеу объектілері бойынша орындалған жұмыстардың енгізілген актілерінің және анықтамалардың дұрыстығын (дұрыстығын) салыстырып тексеру, оларды құрылымдық бөлімшелерде келісу және төлемдер жүргізу үшін енгізу. Құрылыс объектілерінде құрылыс-монтаждау жұмыстары кезінде жобалық шешімдердің негізделген өзгерістерін қарауға және келісуге қатысу, аяқталған құрылыс объектілерін пайдалануға беру бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға қатысу. Құрылыс объектілерін пайдалануға беру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және бақылау. Құрылысқа жоспарланған объектілерді жобалау үшін бастапқы деректерді келісу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу (СЖТ, ТШ, схемалар, Қаулылар және т. б.). Сараптама жүргізу үшін экскиздік жобаларды, жобалардың бөлімдерін келісу бойынша Басшылыққа ұсыныстар енгізу; тиісті сараптамадан өткен кезде әзірленетін жұмыс жобаларын сүйемелдеу (дәлелді ескертулерді пысықтау), салынып жатқан және құрылысы жоспарланған денсаулық сақтау объектілері мен кешендеріне (реконструкциялау, кеңейту, жетілдіру, күрделі жөндеу) мониторинг жүргізеді объектілердің құрылысына бөлінген бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылуына және толық және уақтылы игерілуіне тікелей жауапты болады және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да функцияларды орындайды.
Бюджеттік департамент – 19

Директор бюджетного департамента, категория С-1, 19-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента; осуществление контроля и проверки исполнения поручений Президента, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента; организация работы и контроль за формированием бюджета здравоохранения; в пределах компетенции департамента участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по здравоохранению; финансовой экспертизы нормативных и правовых актов, разрабатываемых министерством; координация работы по взаимодействию с центральными государственными органами, органами управления здравоохранения на местном уровне, с международными организациями в рамках компетенции.
Заместитель директора бюджетного департамента, категория С-2, 19-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация деятельности управлений по вопросам: формирования проекта бюджета министерства на предстоящий финансовый период, а также на текущий период при уточнении бюджета здравоохранения; формирование детального анализа плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год; финансовой экспертизы разрабатываемых нормативных правовых актов. Разработка предложений по совершенствованию Единой бюджетной классификации расходов Республики Казахстан, трансфертов общего характера. Оказание органам управления здравоохранения на местном уровне методической и практической помощи в пределах компетенции по вопросам планирования. Взаимодействие органами управления здравоохранения и на местном уровне, с центральными государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.

Бюджеттік департаментінің директоры, С-1 санаты, 19-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық ету; департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және Министрлік басшылығы тапсырмаларының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру; денсаулық сақтау бюджетін қалыптастыруды бақылау және жұмысты ұйымдастыру; департаменттің құзыреті шегінде денсаулық сақтау жөніндегі заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; Министрлік әзірлейтін нормативтік және құқықтық актілерді қаржылық сараптау; құзыреті шегінде орталық мемлекеттік органдармен және жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарымен, халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жұмыстарын үйлестіру.
Бюджеттік департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 19-2
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Алдағы қаржылық кезеңге Министрлік бюджетінің жобасын қалыптастыру, сондай-ақ ағымдағы кезеңге денсаулық сақтау саласының бюджетін нақтылау мәселелері бойынша басқарманың қызметін үйлестіру; алдағы қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының егжей-тегжейлі талдауын жасау; Министрлік әзірлейтін нормативтік және құқықтық актілерді қаржылық сараптау; Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк шығыстар сыныптамасын, жалпы сипаттағы трансферттердi жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Құзыреті шегінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарына жоспарлау мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шеңберінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарымен, орталық мемлекеттік органдармен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.

Управление сводного планирования бюджета - 19-01
Руководитель управления сводного планирования бюджета, категория С-3, 19-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления: формирования проекта бюджета министерства на предстоящий финансовый период, а также на текущий период при уточнении бюджета здравоохранения; по вводу данных в информационную подсистему; формированию детального плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год; участие в формировании и реализации закрепленных бюджетных программ в соответствии с направлениями Стратегического плана; финансовой экспертизе разрабатываемых нормативных правовых актов Анализ оценки эффективности деятельности Министерства по направлению "Управление бюджетными средствами". Разработка предложений по совершенствованию Единой бюджетной классификации расходов Республики Казахстан, трансфертов общего характера. Оказание органам управления системы здравоохранения на местном уровне методической и практической помощи в пределах компетенции по вопросам планирования. Взаимодействие с органами здравоохранения на местном уровне, с государственными органами и международными организациями в рамках компетенции
Главный эксперт управления сводного планирования бюджета, (шесть единиц), категория С-4, 19-01-02, 19-01-03, 19-01-04, 19-01-05, 19-01-06, 19-01-07
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Работа по формированию проекта бюджета министерства на предстоящий финансовый период, а также на текущий период при уточнении бюджета здравоохранения; формированию плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год; финансовой экспертизе разрабатываемых нормативных правовых актов и распределение сумм; подготовке справок, материалов в Правительство, Парламент Республики Казахстан и проектов нормативных правовых актов по вопросам планирования; работа с письмами и обращениями граждан. Формирование раздела 7 "Бюджетные программы" Стратегического плана Министерства. Разработка предложений по совершенствованию Единой бюджетной классификации расходов Республики Казахстан, трансфертов общего характера. Составление аналитических отчетов, докладов и визуальной информации по формированию республиканских бюджетных программ, Стратегического плана Министерства. Оказание органам управления сферы здравоохранения на местном уровне методической и практической помощи в пределах компетенции по вопросам планирования, внебюджетной деятельности. Взаимодействие с органами здравоохранения на местном уровне, с государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.

Бюджетті жиынтық жоспарлау басқармасы - 19-01
Бюджетті жиынтық жоспарлау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 19-01-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық
міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау: алдағы қаржылық кезеңге Министрлік бюджетінің жобасын қалыптастыру, сондай-ақ ағымдағы кезеңге денсаулық сақтау саласының бюджетін нақтылау, ақпараттық кіші жүйеге мәліметтерді енгізу, алдағы қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың егжей-тегжейлі жоспарын қалыптастыру; Стратегиялық жоспардың бағыттарына сәйкес белгіленген бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыру және іске асыруға қатысу; әзірленетін нормативтік-құқықтық актілерді қаржылық сараптау; "Бюджет қаражаттарын басқару" бағыты бойынша Министрлік қызметінің тиімділігін бағалауды талдау. Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк шығыстар сыныптамасын, жалпы сипаттағы трансферттердi жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Құзыреті шегінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарына жоспарлау мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шеңберінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы органдармен, орталық мемлекеттік органдармен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.
Бюджетті жиынтық жоспарлау басқармасының бас сарапшысы, (алты бірлік), С-4 санаты, 19-01-02, 19-01-03, 19-01-04, 19-01-05, 19-01-06, 19-01-07
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Фунционалдық
міндеттері
Алдағы қаржылық кезеңге Министрлік бюджетінің жобасын қалыптастыру, сондай-ақ ағымдағы кезеңге денсаулық сақтау саласының бюджетін нақтылау бойынша жұмыс; алдағы қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын қалыптастыру; әзірленетін нормативтік-құқықтық актілерді қаржылық сараптау және сомаларды бөлу; Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Парламентіне анықтамалар, материалдар және жоспарлау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау; азаматтардың хаттарымен және өтініштерімен жұмыс. Министрліктің Стратегиялық жоспарының "Бюджеттік бағдарламалар" деген 7-бөлімін қалыптастыру. Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк шығыстар сыныптамасын, жалпы сипаттағы трансферттердi жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Республикалық бюджеттік бағдарламаларды, Министрліктің Стратегиялық жоспарын қалыптастыру бойынша талдамалық есептерді, баяндамаларды және көрнекі ақпараттарды дайындау. Құзыреті шегінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарына жоспарлау, бюджеттен тыс қызмет мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шеңберінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы органдармен, орталық мемлекеттік органдармен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.

Эксперт управления сводного планирования бюджета, (одна единица), категория С-5, 19-01-08
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Работа формирования проекта бюджета министерства на предстоящий финансовый период, а также на текущий период при уточнении бюджета здравоохранения формированию плана финансирования по обязательствам и платежам на предстоящий финансовый год; участие в формировании и реализации закрепленных бюджетных программ в соответствии с направлениями Стратегического плана; финансовой экспертизе разрабатываемых нормативных правовых на текущий финансовый год; подготовке справок, материалов в Правительство, Парламент Республики Казахстан и проектов нормативных правовых актов по вопросам планирования; работа с письмами и обращениями граждан. Оказание органам управления сферы здравоохранения на местном уровне методической и практической помощи в пределах компетенции по вопросам планирования. Взаимодействие с органами здравоохранения на местном уровне, с государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.
Управление методологии оплаты труда работников здравоохранения - 19-02
Руководитель управления методологии оплаты труда работников здравоохранения, категория С-3, 19-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация и планирование работы управления.
Разработка предложений по совершенствованию системы оплаты труда в сфере здравоохранения. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование системы оплаты труда.
Разработка предложений по совершенствованию Единой бюджетной классификации расходов Республики Казахстан, трансфертов общего характера. Осуществление контроля за правильным формированием мониторинга и аналитических отчетов, докладов и информации по исполнению мероприятий по повышению заработной платы работников системы здравоохранения. Оказание органам управления системы здравоохранения на местном уровне методической и практической помощи в пределах компетенции по вопросам совершенствования системы оплаты труда. Взаимодействие с органами здравоохранения на местном уровне, с государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.

Бюджетті жиынтық жоспарлау басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 19-01-08
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Фунционалдық
міндеттері
Алдағы қаржылық кезеңге Министрлік бюджетінің жобасын қалыптастыру, сондай-ақ ағымдағы кезеңге денсаулық сақтау саласының бюджетін нақтылау бойынша жұмыс; алдағы қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын қалыптастыру; Стратегиялық жоспардың бағыттарына сәйкес белгіленген бюджеттік бағдарламаларды қалыптастыру және іске асыруға қатысу; ағымдағы қаржы жылында әзірленетін нормативтік-құқықтық актілерді қаржылық сараптау; Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Парламентіне анықтамалар, материалдар және жоспарлау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау; азаматтардың хаттарымен және өтініштерімен жұмыс. Құзыреті шегінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарына жоспарлау мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шеңберінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы органдармен, орталық мемлекеттік органдармен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.
Денсаулық сақтау қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу әдістемесі басқармасы - 19-02
Денсаулық сақтау қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу әдістемесі басқармасының басшысы, С-3 санаты, 19-02-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау, жоспарлау және үйлестіру. Денсаулық сақтау саласында еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіруге бағытталған нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу.
Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк шығыстар сыныптамасын, жалпы сипаттағы трансферттердi жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Денсаулық сақтау саласының қызметкерлерінің жалақысын арттыру бойынша іс-шараларын орындау бойынша ақпаратты және баяндаманы, талдамалық есептерді және мониторингті дұрыс қалыптастыруға бақылауды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарына еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шеңберінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау органдарымен, мемлекеттік органдармен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.

Главный эксперт управления методологии оплаты труда работников здравоохранения, (три единицы), категория С-4, 19-02-02, 19-02-03, 19-02-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов, направленных на совершенствование системы оплаты труда. Мониторинг и составление аналитических отчетов, докладов и визуальной информации по исполнению мероприятий по повышению заработной платы работников системы здравоохранения. Оказание органам управления системы здравоохранения на местном уровне методической и практической помощи в пределах компетенции по вопросам совершенствования системы оплаты труда. Взаимодействие с органами здравоохранения на местном уровне, с государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.
Департамент бухгалтерского учета и отчетности - 20
Директор департамента бухгалтерского учета и отчетности-главный бухгалтер, категория С-1, 20-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента; осуществление контроля и проверки исполнения поручений Президента, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента; организация работы и контроль за исполнением бюджета Министерства здравоохранения; в пределах компетенции департамента участие в разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов по здравоохранению; своевременного финансирования и формирования отчетности в соответствии с действующим законодательством; координация работы по взаимодействию с центральными государственными органами, органами управления здравоохранения на местном уровне, с международными организациями в рамках компетенции.

Денсаулық сақтау қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу әдістемесі басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, (үш бірлік), 19-02-02, 19-02-03, 19-02-04
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіруге бағытталған нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу. Денсаулық сақтау саласының қызметкерлерінің жалақысын арттыру бойынша іс-шараларды орындау бойынша көрнекі ақпаратты және баяндамаларды, талдамалық есептерді жасау және мониторингілеу. Құзыреті шегінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау саласындағы басқару органдарына еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыреті шеңберінде жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау органдарымен, мемлекеттік органдармен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.
Бухгалтерлік есепке алу және есептілік департаменті – 20
Бухгалтерлік есепке алу және есептілік департаментінің директоры-бас бухгалтер, С-1 санаты, 20-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық
міндеттер
Департамент қызметінің жалпы жұмысы: департамент құзыретіне жататын мәселелер бойынша Президенттің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының бұйрығының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру; жұмысты ұйымдастыру және Денсаулық сақтау министрлігі бюджетінің орындалуын бақылау; Департамент құзыретінің шегінде денсаулық сақтау бойынша заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; қолданыстағы заңнамаға сәйкес уақтылы қаржыландыру және есептілікті қалыптастыру; жергілікті деңгейде орталық мемлекеттік органдармен, денсаулық сақтауды басқару органдарымен, біліктілік аясында өзара әрекеттесу бойынша жұмыстарды үйлестіру.

Заместитель директора бухгалтерского учета и отчетности, категория С-2, 20-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация деятельности управлений по вопросам: исполнения бюджета здравоохранения; контроль за организацией бухгалтерского учета и финансово-хозяйственной деятельности министерства, контроль за целевым использованием бюджетных средств по бюджетным программам, администрируемым министерством, сохранностью имущества, организация учета имущества, обязательств и хозяйственных операций, поступающих основных средств, товарно-материальных ценностей и денежных средств, своевременности и правильности оформления бухгалтерских документов, контроль над соблюдением порядка оформления первичных и бухгалтерских документов, расчетов и платежных обязательств, расходования фонда заработной платы, проведением инвентаризаций основных средств, товарно-материальных ценностей, контроль за составлением финансовой отчетности (бухгалтерский баланс), аналитического отчета о состоянии дебиторской и кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса, контроль за своевременным внесением изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам. Взаимодействие органами управления здравоохранения и на местном уровне, с центральными государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.
Управление бухгалтерского учета и сводной отчетности - 20-01
Руководитель управления бухгалтерского учета и сводной отчетности, категория С-3, 20-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по вопросам учета и отчетности, организация бухгалтерского учета и финансово-хозяйственной деятельности министерства, контроль за целевым использованием бюджетных средств по бюджетным программам, администрируемым министерством, сохранностью имущества, организация учета имущества, обязательств и хозяйственных операций, поступающих основных средств, товарно-материальных ценностей и денежных средств, своевременное отражение на счетах бухгалтерского учета операций, связанных с их движением, обеспечение законности, своевременности и правильности оформления бухгалтерских документов, контроль над соблюдением порядка оформления первичных и бухгалтерских документов, расчетов и платежных обязательств, расходования фонда заработной платы, валютно-кассовых операций, операций по расчетам в рамках внешних займов и грантов, проведением инвентаризаций основных средств, товарно-материальных ценностей, контроль за составлением аналитического отчета о состоянии дебиторской и кредиторской задолженности по расчетным статьям баланса, обеспечение своевременного составления и предоставление финансовой отчетности (бухгалтерский баланс), в пределах компетенции управления участие в разработке нормативных правовых актов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления, взаимодействие с органами здравоохранения на местном уровне, с государственными органами и международными организациями в рамках компетенции.

Бухгалтерлік есепке алу және есептілік департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 20-2
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттер
Мына мәселелер бойынша басқару қызметін үйлестіру: денсаулық сақтау бюджетін орындау, Министрліктің бухгалтерлік есебінің және және қаржылық-шаруашылық қызметінің ұйымдастырылуын бақылау, министрлік әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік қаржының мақсатты пайдаланылуын, мүліктің сақталуын бақылау, мүлікті негізгі құралдардан, тауар-материалдық құндылықтардан және ақшалай қаражаттан түсетін міндеттерді және шаруашылық операцияларды есепке алуды, бухгалтерлік құжаттардың ресімделуінің дұрыстығы мен уақтылығын ұйымдастыру, бастапқы және бухгалтерлік құжаттардың, есептеу және төлем міндеттерінің ресімделу, жалақы қорының, шығындалу тәртібінің сақталуын, негізгі құралдарға тауар-материалдық құндылықтарға түгендеу жүргізуді бақылау, қаржылық есептіліктің (бухгалтерлік теңгерім) жасалуын, теңгерімнің есептеу баптары бойынша дебиторлық және кредиторлық қарыздардың жай-күйі туралы талдамалық есепті бақылау, міндеттер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына уақытылы өзгерістер енгізуді бақылау.
Біліктілік аясында денсаулық сақтау органдарымен және жергілікті деңгейде орталық мемлекеттік органдармен және халықыралық ұйымдармен өзара іс-қимыл.
Бухгалтерлік есепке алу және жиынтық есептілік басқармасы - 20-01
Бухгалтерлік есепке алу және жиынтық есептілік басқармасының басшысы, С-3 санаты, 20-01-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Есепке алу және есептілік мәселелері бойынша басқару жұмысына жалпы басшылық ету, бухгалтерлік есепті және Министрліктің қаржылық-шаруашылық қызметін ұйымдастыру, Министрлік әкiмшiлендiретiн бюджеттiк бағдарламалар бойынша бюджет қаражатының мақсатты пайдалануын және мүліктің сақталуын бақылау, мүлікті, міндеттемелер мен шаруашылық операцияларды, түсетін негізгі қаражатты, тауарлық материалдық құндылықтар мен ақшалай қаражаттарды есепке алуды, олардың қозғалысына байланысты бухгалтерлік есеп шоттарда операциялардың уақытылы көрінуін ұйымдастыру, бухгалтерлік құжаттарды рәсімдеудің заңдылығын, уақтылығын және дұрыстығын қамтамасыз ету, бастапқы және бухгалтерлік құжаттарды, есеп айырысулар мен төлем міндеттемелерін рәсімдеу, жалақы қорын, валюттік-кассалық операцияларды, ішкі қарыздар мен гранттар аясында есеп айырысулар бойынша операцияларды жұмсау тәртібінің сақталуын, негізгі қаражатқа, тауарлық-материалдық құндылықтарға түгендеу жүргізуді бақылау, есеп айырысу теңгерімі бойынша дебиторлық және кредиторлық қарыздардың жағдайы туралы аналитикалық есеп құруды бақылау, қаржылық есепті (бухгалтерлік теңгерім) уақытыл құруды және ұсынуды қамтамасыз ету, басқару құзыреті шегінде нормативтік-құқықтық актілер әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшысының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар әзірлеу, басқару құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштер мен шағымдарын қарастыруды қамтамасыз ету, жергілікті деңгейде денсаулық сақтау органдарыменң құзыреті шеңберінде мемлекеттік органдармен және халықаралық ұйымдармен өзара әрекет ету.

Главный эксперт управления бухгалтерского учета и сводной отчетности, (четыре единицы), категория С-4, 20-01-02, 20-01-03, 20-01-04, 20-01-05
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Вопросы бухгалтерского учета и отчетности: осуществление предварительного контроля за своевременным и правильным оформлением бухгалтерских документов и достоверным отражением в учете совершаемых хозяйственных операций, ведение бухгалтерского учета по начислению и выплате заработной платы, по учету с подотчеными лицами, с поставщиками и подрядчиками, по банковским и расчетным операциям, по движению материальных ценностей и активов, своевременному начислению аморитизации по основным средствам, находящимся на балансе Министерства, ведение учета в программе "1С: Бухгалтерия", представительские затраты, обеспечение своевременного предоставления статистической и налоговой отчетности, участие в оценке эффективности бюджетных программ по центральному аппарату министерства, участие в составление финансовой и бюджетной отчетности по центральному аппарату министерства в соответствии с утвержденными формами МСФООС (бухгалтерский баланс, отчет о кредиторской и дебиторской задолженности и др.), в пределах компетенции управления участие в разработке нормативных правовых актов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Бухгалтерлік есепке алу және жиынтық есептілік басқармасының бас сарапшысы, (төрт бірлік), С-4 санаты, 20-01-02, 20-01-03, 20-01-04, 20-01-05
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есеп және есептілік мәселелері: бухгалтерлік есептердің уақытылы және дұрыс ресімделуін алдын ала бақылауды және жүргізілетін шаруашылық операцияларды тіркеуде шынайы көрінуін жүзеге асыру, жалақыны есептеу және төлеу бойынша, есеп беретін тұлғаларды, жеткізушілер мен мердігерлерді есепке алу бойынша, банктік және есеп айырысу операциялары бойынша, материалдық құндылықтар мен активтердің қозғалысы бойынша бухгалтерлік есеп жүргізу, Министрліктің теңгеріміндегі негізгі қаражаттар бойынша аморитизацияны уақытылы есептеу, "1С: Бухгалтерия" бағдарламасында есеп жүргізу, өкілдік шығындар, статистикалық және салық есептілгін уақытылы ұсынуды қамтамасыз ету, министрліктің орталық аппараты бойынша бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін бағалауға қатысу, ҚСХҚЕС бекітілген нысандарына сәйкес министрліктің орталық аппараты бойынша қаржылық және бюджеттік есептілік құруға қатысу (бухгалтерлік теңгерім, кредиторлық және дебиторлық қарыз туралы есеп), басқару құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшысының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар әзірлеу, басқару құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштер мен шағымдарын қарастыруды қамтамасыз ету.

Управление по исполнению бюджета - 20-02
Руководитель управления по исполнению бюджета, категория С-3, 20-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Контроль и мониторинг исполнения бюджета, актов выполненных работ, услуг в соответствии с действующими нормативными правовыми актами. Формирование материалов для внесения изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам по курирующими бюджетными программами. Проведение анализа и мониторинга освоения бюджетных средств. Подготовка аналитической информации по освоению средств, выделенных на бюджетные программы. Предоставление годового отчета в Министерство финансов и Счетный комитет. Подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Главный эксперт управления по исполнению бюджета, (три единицы), категория С-4, 20-02-02, 20-02-03, 20-02-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Контроль и мониторинг исполнения заключенных договоров, актов выполненных работ, услуг в соответствии с действующими нормативными правовыми актами. Разработка и представление на утверждение планов финансирования по обязательствам и платежам бюджетных программ Министерства и его ведомств, их корректировку, а также осуществление контроля за их исполнением. Осуществлять мониторинг исполнения бюджета министерства в соответствии с планом финансирования; Подготовка аналитической информации по освоению средств, выделенных на бюджетные программы. Формирования и предоставления операционного плана Департамента финансов. Разработка, утверждение планов финансирования по обязательствам и платежам на каждый предстоящий финансовый год. Размещение на интернет-ресурсах отчеты по исполнению бюджета Министерства. Подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Департамент управления персоналом - 21

Бюджеттің орындалуы жөніндегі басқарма, 20-02
Бюджеттің орындалуы жөніндегі басқармасының басшысы, С-3 санаты, 20-02-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкес бюджетті, орындалған жұмыс, қызмет актілерін бақылау және мониторингілеу. Жетекшілік ететін бюджеттік бағдарламалардың міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізу үшін материалдарды қалыптастыру. Бюджет қаражатын игерудің талдауын жүргізу және мониторингілеу. Бюджеттік бағдарламаларға бөлінген қаражатты игеру бойынша талдамалық ақпарат әзірлеу. Жылдық есепті Қаржы министрлігі мен Есеп комитетіне ұсыну. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшысының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар әзірлеу, басқару құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштер мен шағымдарын қарастыруды қамтамасыз ету.
Қаржы міндеттемелерін орындауды бақылау басқармасының бас сарапшысы, (үш бірлік), С-4 санаты, 20-02-02, 20-02-03, 20-02-04
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жасасқан шарттардың, орындалған жұмыс, қызмет актілерінің орындалуын бақылау және мониторингілеу. Министрліктің және оның ведомстволарының бюджеттік бағдарламаларының міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын әзірлеу және бекітуге ұсыну, сондай-ақ олардың орындалуына бақылау жүргізу. Қаржыландыру жоспарына сәйкес Министрлік бюджетінің орындалу мониторингін жүзеге асыру. Бюджеттік бағдарламаларға бөлінген қаражатты игеру бойынша талдамалық ақпарат дайындау. Қаржы департаментінің операциялық жоспарын қалыптастыру және ұсыну. Әр алдағы қаржы жылына міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын әзірлеу, бекіту. Министрліктің бюджетін орындау есептерін интернет-ресурстарға орналастыру. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшысының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар әзірлеу, басқару құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштер мен шағымдарын қарастыруды қамтамасыз ету.
Персоналды басқару департаменті - 21

Директор департамента управления персоналом, категория С-1, 21-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальное обеспечение (социальная работа) или бизнес и управление (менеджмент, организация и нормирование труда) или право (юриспруденция, международное право). Желательно наличие сертификатов повышения квалификации по специальности.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, координация деятельности структурных подразделений государственного органа по исполнению законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы, осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, руководство над разработкой проектов нормативных правовых актов в рамках компетенции департамента, по вопросам подбора и укомплектования Министерства квалифицированными кадрами, по работе с Комитетами, территориальными департаментами в части прохождения государственной службы и отчетности, обеспечения рассмотрения писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию департамента.
Управление отбора и прохождения государственной службы – 21-01
Руководитель управления отбора и прохождения государственной службы, категория С-3, 21-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальное обеспечение (социальная работа) или бизнес и управление (менеджмент, организация и нормирование труда) или право (юриспруденция, международное право). Желательно наличие сертификатов повышения квалификации по специальности.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления по вопросам подбора и укомплектования Министерства квалифицированными кадрами. Разработка приказов об утверждении структуры Министерства, положений департаментов, общая координация по разработке должностных инструкций структурными подразделениями, внесение их на утверждение, ознакомление сотрудников. Организация и проведение ротации административных государственных служащих корпуса "А" и "Б". Оформление согласования назначения и увольнения министра, вице-министров, председателей ведомств и их заместителей с Администрацией Президента Республики Казахстан и Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан. Оформление допуска государственных служащих центрального аппарата к секретным материалам. Координация деятельности структурных подразделений государственного органа по исполнению законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечения рассмотрения обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Персоналды басқару департаментінің директоры, С-1 санаты, 21-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік қамтамасыз ету (әлеуметтік жұмыс) немесе бизнес және басқару (менеджмент, еңбекті ұйымдастыру және нормалау) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше мамандығы бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық ету, мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшелерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасын орындау бойынша қызметті үйлестіру, Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау және тексеруді жүзеге асыру, Департамент құзыреті шеңберінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге басшылық ету, Министрлікке білікті кадрларды іріктеу және олармен толықтыру мәселелері бойынша, Комитеттермен, аумақтық департаменттермен мемлекеттік қызметті өту және есептілік бөлігінде жұмыс бойынша Комитеттердің, аумақтық департаменттердің кадр қызметтерінің мемлекеттік қызметті өту мен есептілік бөлігіндегі жұмыстарын үйлестіру, Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен арыздарын қарауды қамтамасыз ету.
Мемлекеттік қызмет өткеру және іріктеу басқармасы - 21-01
Мемлекеттік қызмет өткеру және іріктеу басқармасының басшысы, С-3 санаты, 21-01-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік қамтамасыз ету (әлеуметтік жұмыс) немесе бизнес және басқару (менеджмент, еңбекті ұйымдастыру және нормалау) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес құзыреттердің болуы.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлікке білікті кадрларды іріктеу және олармен толықтыру мәселелері бойынша басқарма қызметіне жалпы басшылық ету. Министрлік құрылымын, департаменттердің ережелерін бекіту туралы бұйрықтарды әзірлеу, құрылымдық бөлімшелердің лауазымдық нұсқаулықтарын әзірлеу бойынша жалпы үйлестіру, оларды бекітуге ұсыну, қызметкерлерді таныстыру. "А" және "Б" корпусы әкімшілік мемлекеттік қызметшілерді ротациялауды ұйымдастыру және өткізу. Қазақстан Республикасының Президентінің Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесімен Министрді, вице-министрлерді, ведомстволардың төрағалары мен олардың орынбасарларын тағайындау мен жұмыстан шығаруды келісуді ресімдеу. Орталық аппараттың мемлекеттік қызметшілеріне құпия материалдарға рұқсат беруді ресімдеу. Мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшелерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасын орындау бойынша қызметін үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыны дайындау, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету.

Главный эксперт управления отбора и прохождения государственной службы, (две единицы), категория С-4, 21-01-02, 21-01-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальное обеспечение (социальная работа) или бизнес и управление (менеджмент, организация и нормирование труда) или право (юриспруденция, международное право). Желательно наличие сертификатов повышения квалификации по специальности.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в реализации вопросов, связанных с прохождением государственной службы, организация проведения конкурсов на замещение вакантных административных должностей, координация деятельности структурных подразделений государственного органа по исполнению законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы, ограничений, связанных с пребыванием на госслужбе, организация профессиональной адаптации и наставничества за впервые принятыми сотрудниками на государственную службу, формирование, ведение и учет личных дел, трудовых книжек государственных служащих в том числе в единой автоматизированной базе данных (информационной системе) по персоналу государственной службы, заключение трудовых договоров до получения заключения обязательной спецпроверки, разработка приказов по приему, перемещению и увольнению, направление документов на проведение спецпроверки в КНБ, организация обеспечения сотрудников ID-картами, разработка приказов об утверждении квалификационных требований, согласование квалификационных требований, проведение интервью и конкурса, организация процесса согласования Министерством назначения и увольнения руководителей управлений здравоохранения областей, городов республиканского значения, столицы, ведение учета военнообязанных, составление и сдача отчетности в уполномоченные органы, организация дежурства в праздничные и выходные дни, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления. Координация работы кадровых служб Комитетов, территориальных департаментов в части прохождения государственной службы и отчетности, консультация сотрудников кадровых служб Комитетов.

Мемлекеттік қызмет өткеру және іріктеу басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 21-01-02, 21-01-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік қамтамасыз ету (әлеуметтік жұмыс) немесе бизнес және басқару (менеджмент, еңбекті ұйымдастыру және нормалау) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметті өткеруге байланысты мәселелерді іске асыруға қатысу, бос әкімшілік лауазымдарға орналасуға конкурстарды өткізуді ұйымдастыру, мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшелерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасын орындауы жөніндегі қызметін үйлестіру, мемлекеттік қызметте болуға байланысты шектеулердің сақталуын қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған қызметкерлердің кәсіби бейімделуін және тәлімгерлікті ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің жеке істерін, еңбек кітапшаларын, оның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқорда (ақпараттық жүйеде) қалыптастыру, жүргізу және есепке алу, міндетті арнайы тексеру қорытындысын алған күнге дейін еңбек шарттарын жасау, жұмысқа қабылдау, ауысу және жұмыстан шығару бойынша бұйрықтарды әзірлеу, ҰҚК арнайы тексеру өткізуге құжаттарды әзірлеу, қызметкерлерді ID-картамен қаматамасыз етуді ұйымдастыру, біліктілік талаптарын бекіту туралы бұйрықтарды әзірлеу, біліктілік талаптарын келісу, интервью және конкурс өткізу, Министрлікпен облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың денсаулық сақтау басқармаларының басшыларын тағайындау және жұмыстан шығаруды келісу процесін ұйымдастыру, әскери міндеттілерді есепке алуды жүргізу, уәкілетті органға есептілікті құру және тапсыру, мереке және демалыс күндері кезекшілік ұйымдастыру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар иен қорытынды дайындау,
басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету. Комитеттердің кадр қызметтерінің қызметкерлеріне мемлекеттік қызметті өткеру және есептілік, консультация беру бөлігінде Комитеттердің, аумақтық департаменттердің кадр қызметтерінің жұмысын үйлестіру.

Управление оценки, развития персонала и дисциплинарного производства – 21-02
Руководитель управления оценки, развития персонала и дисциплинарного производства, категория С-3, 21-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальное обеспечение (социальная работа) или бизнес и управление (менеджмент, организация и нормирование труда) или право (юриспруденция, международное право). Желательно наличие сертификатов повышения квалификации по специальности.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления по вопросам обеспечения профессионального развития кадров, в том числе путем организации стажировок, подготовки, переподготовки, повышения квалификации государственных служащих; организация и обеспечение деятельности дисциплинарной, аттестационной комиссии и комиссии по исчислению стажа государственных служащих; обеспечение соблюдения процедур проведения служебных расследований, оценки деятельности административных государственных служащих, аттестации и обучения, в том числе в единой автоматизированной базе данных (информационной системе) по персоналу государственной службы; организация проведения оценки деятельности административных государственных служащих; организация деятельности комиссии по ведомственным наградам; организация мероприятий по награждению ведомственными наградами работников Министерства, ведомств и его территориальных органов, подведомственных организаций и работников отрасли здравоохранения; организация мероприятий по представлению в Администрацию Президента Республики Казахстан кандидатур для награждения государственными наградами Республики Казахстан; внесение данных в модуль "Награждение" информационной системы "Государственные награды" Администрации Президента Республики Казахстан; оформление приказов об оказании материальной помощи, установлении надбавок; направление списка государственных служащих для прикрепления в МЦ УДП, распределение квоты по санаторно-курортным лечениям и детского садика; составление и своевременная сдача отчетности о работе дисциплинарной комиссии; подготовка трудовых договоров, заключаемые с внештатными работниками Министерства, приказов по личному составу и по отпускам; внесение записей, ведение учета, хранение трудовых книжек; оформление приказов и трудовых договоров, табелей учета общественно оплачиваемых работников; подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечения рассмотрения обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Персоналды бағалау, дамыту және тәртіптік өндіріс басқармасы - 21-02
Персоналды бағалау, дамыту және тәртіптік өндіріс басқармасының басшысы, С-3 санаты, 21-02-01
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік қамтамасыз ету (әлеуметтік жұмыс) немесе бизнес және басқару (менеджмент, еңбекті ұйымдастыру және нормалау) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше мамандығы бойынша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кадрлардың кәсіби дамуын, соның ішінде тағылымдама, мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру жолымен қамтамасыз ету мәселелері бойынша басқарма қызметіне жалпы басшылық ету; тәртіптік, аттестаттау комиссиясын және мемлекеттік қызметшілердің еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссияны; қызметтік тергеп-тексеру жүргізу рәсімдерінің сақталуын; мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жұмысын бағалауды, аттестаттауды және оқытуды, оның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқорда (ақпараттық жүйеде) ұйымдастыру және қамтамасыз ету. Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізуді ұйымдастыру; ведомстволық наградалар жөніндегі комиссия қызметін ұйымдастыру; Министрліктің, ведомстволар мен оның аумақтық органдарының, ведомстволық бағынысты ұйымдардың және денсаулық сақтау саласының қызметкерлерін ведомстволық наградалармен марапаттау бойынша іс-шараларды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен марапаттау үшін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне кандидатураларды ұсыну бойынша іс-шараларды ұйымдастыру, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің "Мемлекеттік наградалар" ақпараттық жүйесінің "Наградтау" модуліне деректерді енгізу; материалдық көмек көрсету, үстемеақы белгілеу туралы бұйрықтарды ресімдеу; ПІБ МО-на бекітуге мемлекеттік қызметшілердің тізімін жіберу, санаторийлік-курорттық емдеу және балабақша бойынша квоталарды бөлу; тәртіптік комиссия жұмысының есептілігін құру және дайындау, Министрліктің штаттан тыс қызметкерлерімен жасалатын еңбек шарттарын, жеке құрам және демалыс бойынша бұйрықтарды дайындау, еңбек кітапшаларына жазбаларды енгізу, есеп жүргізу, сақтау; ақы төленетін қоғамдық жұмыскерлердің есепке алу табелін жүргізу. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытынды дайындау, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету.

Главный эксперт управления оценки, развития персонала и дисциплинарного производства, (две единицы), категория С-4, 21-02-02, 21-02-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело) или социальное обеспечение (социальная работа) или бизнес и управление (менеджмент, организация и нормирование труда) или право (юриспруденция, международное право). Желательно наличие сертификатов повышения квалификации по специальности.
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в реализации вопросов, связанных с обеспечением профессионального развития кадров, в том числе путем организации стажировок, подготовки, переподготовки, повышения квалификации государственных служащих; организация и обеспечение деятельности дисциплинарной, аттестационной комиссии и комиссии по исчислению стажа государственных служащих; обеспечение соблюдения процедур проведения служебных расследований, оценки деятельности административных государственных служащих, аттестации и обучения, в том числе в единой автоматизированной базе данных (информационной системе) по персоналу государственной службы; организация проведения оценки деятельности административных государственных служащих; организация деятельности комиссии по ведомственным наградам; организация мероприятий по награждению ведомственными наградами работников Министерства, ведомств и его территориальных органов, подведомственных организаций и работников отрасли здравоохранения; организация мероприятий по представлению в Администрацию Президента Республики Казахстан кандидатур для награждения государственными наградами Республики Казахстан; внесение данных в модуль "Награждение" информационной системы "Государственные награды" Администрации Президента Республики Казахстан; оформление приказов об оказании материальной помощи, установлении надбавок; направление списка государственных служащих для прикрепления в МЦ УДП, распределение квоты по санаторно-курортным лечениям и детского садика; составление и своевременная сдача отчетности о работе дисциплинарной комиссии; подготовка трудовых договоров, заключаемые с внештатными работниками Министерства, приказов по личному составу и по отпускам; внесение записей, ведение учета, хранение трудовых книжек; оформление приказов и трудовых договоров, табелей учета общественно оплачиваемых работников; подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечения рассмотрения обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления. Координация работы кадровых служб ведомств и их территориальных департаментов в части компетенции управления, консультация сотрудников кадровых служб ведомств.
Юридический департамент - 22

Персоналды бағалау, дамыту және тәртіптік өндіріс басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік),С-4 санаты, 21-02-02, 21-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) немесе әлеуметтік қамтамасыз ету (әлеуметтік жұмыс) немесе бизнес және басқару (менеджмент, еңбекті ұйымдастыру және нормалау) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім. Мүмкіндігінше мамандығы бойынаша біліктілікті арттыру сертификаттарының болуы.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Кадрлардың кәсіби дамуын қамтамасыз етумен байланысты мәселелерді, соның ішінде тағылымдамаларды ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру жолымен іске асыруға қатысу; тәртіптік, аттестаттау комиссиясы және мемлекеттік қызметшілердің еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссия қызметін; қызметтік тергеп-тексеру жүргізу рәсімдерінің сақталуын, мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жұмысын бағалау, аттестаттау және оқытуды, оның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы бойынша автоматтандырылған бірыңғай дерекқорда (ақпараттық жүйеде) ұйымдастыру және қамтамасыз ету, мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізуді ұйымдастыру; Ведомстволық наградалар жөніндегі комиссия қызметін ұйымдастыру; Министрліктің, ведомстволар мен оның аумақтық органдарының, ведомстволық бағынысты ұйымдардың және денсаулық сақтау саласының қызметкерлерін ведомстволық наградалармен марапаттау бойынша іс-шараларды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен марапаттау бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне кандидатураларды ұсыну бойынша іс-шараларды ұйымдастыру, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің "Мемлекеттік наградалар" ақпараттық жүйесінің "Наградтау" модуліне деректерді енгізу; материалдық көмек көрсету, үстемеақы белгілеу туралы бұйрықтарды ресімдеу;
ПІБ МО-на бекітуге мемлекеттік қызметшілердің тізімін жолдау, санаторлық-курорттық емдеу және балабақша бойынша квоталарды бөлу; тәртіптік комиссия жұмысы туралы есептілікті жасау және уақытылы тапсыру, Министрліктің штаттан тыс қызметкерлерімен жасалатын еңбек шарттарын, жеке құрам және демалыс бойынша бұйрықтарды дайындау, еңбек кітапшаларына жазбаларды енгізу, есепке алуды жүргізу, сақтау; ақы төленетін қоғамдық жұмыскерлерді есепке алу табелін жүргізу. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету. Басқарма құзыреті, ведомстволардың кадр қызметтерінің қызметкерлеріне консультация беру бөлігінде ведомстволардың және оның аумақтық департаменттердің кадр қызметтерінің жұмысын үйлестіру.
Заң департаменті - 22

Директор юридического департамента, категория С-1, 22-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, общее руководство по разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства, координация работ юридических служб Комитетов Министерства и подведомственных организаций Министерства, обеспечение подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства.
Заместитель юридического департамента, категория С-2, 22-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями Министерства и государственными органами в рамках полномочий, контроль и проверка исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, общее руководство по разработке нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства, координация работ юридических служб Комитетов Министерства и подведомственных организаций Министерства, обеспечение подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства.

Заң департаментінің директоры, С-1 санаты, 22-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау және тексеру, Министрлік құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша жалпы басшылық, Министрлік Комитеттерінің және Министрліктің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының заң қызметі жұмыстарын үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету.
Заң департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 22-2
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өз өкілеттігі шеңберінде министрліктің басқа да құрылымдық бөлімшелерімен және мемлекеттік органдарымен департаменттің өзара іс-қимылын үйлестіру және Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау және тексеру, Министрлік құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге жалпы басшылық, Министрлік комитеттерінің және Министрліктің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының заң қызметі жұмыстарын үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету.

Управление правовой экспертизы – 22-01
Руководитель управления правовой экспертизы, категория С-3, 22-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по разработке и согласованию нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства, организация исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления, обеспечение подготовки писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения обращений юридических и физических лиц.
Главный эксперт управления правовой экспертизы, (одна единица), категория С-4, 22-01-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства и их дальнейшее сопровождение, согласование проектов нормативных правовых актов, разработанных Министерством, а также поступивших на согласование от других государственных органов, анализ нормотворческой деятельности Министерства и по результатам анализа внесение руководству предложений по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков, подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.

Құқықтық сараптама басқармасы - 22-01
Құқықтық сараптама басқармасының басшысы, С-3 санаты, 22-01-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және келісу бойынша жұмысына жалпы басшылық, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік басшылығының басқарманың құзыретіне кіретін мәселелері жөніндегі шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын ұйымдастыру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің жұмыстарын үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету.
Құқықтық сараптама басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 22-01-02
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобасын әзірлеуге қатысу және Министрлік әзірлеген, сондай-ақ басқа да мемлекеттік органдардан келісу үшін келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу, Министрліктің норма шығару қызметіне талдау жасау және талдау нәтижелері бойынша басшылыққа оны жетілдіру және айқындалған кемшіліктерді жою жөніндегі ұсыныстарды енгізу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету.

Эксперт управления правовой экспертизы, категория С-5, 22-01-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции Министерства и их дальнейшее сопровождение, согласование проектов нормативных правовых актов разработанных Министерством, а также поступивших на согласование от других государственных органов, подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.
Управление правового обеспечения - 22-02
Руководитель управления правового обеспечения, категория С-3, 22-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по разработке и согласованию правовых актов в пределах компетенции Министерства, организация исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления, обеспечение подготовки писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения обращений юридических и физических лиц, представление интересов Министерства в суде, а также в других органах и организациях при рассмотрении правовых вопросов, в порядке установленном законодательством.

Құқықтық сараптама басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 22-01-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобасын сараптау және кейіннен сүйемелдеу, Министрлік әзірлеген, сондай-ақ басқа да мемлекеттік органдардан келісуге келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларына талдау жасау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындау.
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы - 22-02
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының басшысы, С-3 санаты, 22-02-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және келісу бойынша басқарма жұмысына жалпы басшылық ету, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының шешімдері мен тапсырмаларын орындауды ұйымдастыру, Министрлік атынан жасалатын шарт жобаларын сараптау, Министрлікке бағынысты ұйымдарының және құрылымдық бөлімшелерінің жұмыстарын үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету.

Эксперт управления правового обеспечения, (одна единица), категория С-5, 22-02-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов правовых актов в пределах компетенции Министерства и их дальнейшее сопровождение, согласование проектов нормативных правовых актов разработанных Министерством, а также поступивших на согласование от других государственных органов, подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц, координация работы юридических служб подведомственных организаций Министерства, анализ и координация ведения претензионно-исковой работы в подведомственных организациях Министерства, представление интересов Министерства в судах и иных государственных органах по правовым вопросам.
Управление правового анализа и претензионно-исковой работы – 22-03
Руководитель управления правового анализа и претензионно-исковой работы категория С-3, 22-03-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления, контроль и проверка исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления, координация ведения мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан, обеспечение подготовки писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения обращений юридических и физических лиц.

Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 22-02-02
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын сараптау, министрлік әзірлеген, сондай-ақ басқа мемлекеттік органдардан келісуге келіп түскен нормативтік актілердің жобасын келісу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету, Министрлік атынан жасалатын шарт жобаларын сараптау, заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету.
Құқықтық талдау және талап-арыз жұмысы басқармасы - 22-03
Құқықтық талдау және талап-арыз жұмысы басқармасының басшысы, С-3 санаты, 22-03-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының басқарманың құзыретіне кіретін мәселелері жөніндегі шешімдер мен тапсырмалардың орындалуын бақылау және тексеру, ведомстволардың және Министрлік Комитеттерінің аумақтық департаменттері заң қызметінің жұмысын үйлестіру, сотта, сондай-ақ басқа да органдар мен ұйымдарда заңнамада белгіленген тәртіппен құқықтық мәселелерді қарау кезінде министрліктің мүддесін білдіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету.

Главный эксперт управления правового анализа и претензионно-исковой работы, (две единицы), категория С-4, 22-03-02, 22-03-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация ведения мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан, подготовка писем, материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, рассмотрение обращений юридических и физических лиц.
Административный департамент – 23
Директор Административного департамента, категория С-1, 23-1
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право) или языки и литература (филология, переводческое дело).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, осуществление контроля и проверки исполнения решений и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, контроль за состоянием исполнительской дисциплины, реализацией законодательства о языках в Министерстве, организация и проведения государственных закупок, участие в разработке проектов нормативных правовых в пределах компетенции департамента.

Құқықтық талдау және талап-арыз жұмысы басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 22-03-02, 22-03-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Құқық (құқықтану, халықаралық құқық) мамандығы бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарында наразылық-талап жұмыстарының жүргізілуін талдау және үйлестіру, сотта, сондай-ақ өзге де органдар мен ұйымдарда құқықтық мәселелер бойынша министрліктің мүддесін білдіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар мен қорытындылар дайындау.
Әкімшілік департаменті – 23
Әкімшілік департаментінің директоры, С-1 санаты, 23-1
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе тілдер және әдебиет (филология, аударма ісі) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының департамент құзыретіне кіретін мәселелері жөніндегі шешімдері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру, орындаушылық тәртіп жағдайын, Министрлік жүйесінде тілдер туралы заңнаманың іске асырылуын бақылау, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді, департамент құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу.

Заместитель Административного департамента, категория С-2, 23-2
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право) или языки и литература (филология, переводческое дело) или архитектура и строительство (землеустройство).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Координация взаимодействия департамента с другими структурными подразделениями центрального аппарата, государственными органами и организациями в рамках полномочий, контроль за состоянием исполнительской дисциплины, организация контроля за надлежащим и своевременным исполнением актов и поручений Главы государства, руководства Администрации Президента, Правительства и Парламента, депутатских запросов, поручений руководства Министерства, контроль за проведением совещаний, организация проведения коллегий, материально-техническое обеспечение центрального аппарата Министерства, обеспечение подготовки материалов по оценке деятельности Министерства в части исполнительской дисциплины, обеспечение рассмотрения обращений юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию департамента, участие в разработке проектов нормативных правовых актов.
Управление развития государственного языка - 23-01
Руководитель управления развития государственного языка, категория С-3, 23-01-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям языки и литература (филология, переводческое дело) или подготовка учителей по языкам и литературе (казахский язык и литература) или социальные науки (международное отношение).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные
обязанности
Общее руководство работой управления по вопросам применения и развития государственного языка, выработка мер по расширению применения государственного языка, методическое обеспечение процесса развития сферы применения государственного языка, организация и контроль за исполнением плановых мероприятий по развитию государственного языка в структурных подразделениях Министерства, контроль за организации курсов по обучению казахскому языку в части расширение функионированию казахского языка, координация подготовки материалов по оценки работы делопроизводство на государственном языке в структурных подразделениях Министерства, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, контроль за обеспечением отчетов и мониторинга для уполномоченного органа по вопросам языковой политики, обеспечение рассмотрения писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Әкімшілік департаменті директорының орынбасары, С-2 санаты, 23-2
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе тілдер және әдебиет (филология, аударма ісі) немесе сәулет және құрылыс (жерге орналыстыру) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Өз өкілеті шеңберінде департаменттің орталық аппараттың басқа құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимылын үйлестіру, орындаушылық тәртіп жағдайын, тілдер туралы заңнаманың іске асырылуын бақылау, актілер мен Мемлекет басшысы, Президент Әкімшілігі басшылары, Үкімет және Парламент берген тапсырмалардың, депутаттық сауалдарды, Министрлік басшылары тапсырмаларының дұрыс және уақтылы орындалуын бақылауды ұйымдастыру, кеңестердің өткізілуіне бақылау жасау, алқаларды өткізуді ұйымдастыру, Министрліктің орталық аппаратын материалдық-техникалық қамтамасыз ету, Министрліктің орындаушылық тәртіп бөлігіндегі қызметін бағалау бойынша материалдар дайындауды қамтамасыз ету, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтасыз ету, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу.
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасы - 23-01
Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының басшысы, С-3 санаты, 23-01-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Тілдер және әдебиет (филология, аударма ісі) немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау (қазақ тілі және әдебиеті) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік тілді қолдану мен дамыту мәселелері бойынша басқарманың жұмысына жалпы басшылық, мемлекеттік тілді қолдануды кеңейту бойынша шараларды дайындау, мемлекеттік тілді қолдану саласын дамыту процесін әдістемелік қамтамасыз ету, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде мемлекеттік тілді дамыту бойынша жоспарлы іс-шаралардың орындалуын ұйымдастыру және бақылау, қазақ тілінің қолданылуын кеңейту бөлігінде қазақ тілін оқыту бойынша курстардың ұйымдастырылуын бақылау, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік тілде іс жүргізу қызметін бағалау бойынша материалдарды дайындауды үйлестіру, медициналық терминология жұмысын үйлестіру және жетілдіруді бақылау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, тіл саясаты мәселелері жөніндегі уәкілетті органға есептерді және мониторингтің дайындалудың қамтамасыз етілуін бақылау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарының қаралуын қамтамасыз ету.

Главный эксперт управления развития государственного языка (две единицы), категория С-4, 23-01-02, 23-01-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям языки и литература (филология, переводческое дело) или подготовка учителей по языкам и литературе (казахский язык и литература) или социальные науки (международное отношение).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные
обязанности
Выработка мер по расширению применения государственного языка при разработке нормативно-правовых актов и других документов Министерства, методическое обеспечение процесса развития сферы применения государственного языка, контроль за организацией курсов по изучению казахского языка в части расширения функционирование казахского языка, подготовка материалов по проведению оценки деятельности структурных подразделений Министерства, подготовки материалов по оценки работы длопроизводство на государственном языке в структурных подразделениях Министерства, кординация и совершенствование работы медицинской терминологии, координация и контроль за обеспечением мероприятий Министерства по развитию и функционированию государственного языка в сфере государственного управления, редактирование и корректирование законопроектов, нормативных правовых актов и иных материалов, разрабатываемых на государственном языке, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, подготовка подготовка отчетов и мониторинга для уполномоченного органа по вопросам языковой политики, рассмотрение писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 23-01-02, 23-01-03
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Тілдер және әдебиет (филология, аударма ісі) немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау (қазақ тілі және әдебиеті) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерді және Министрліктің басқа да құжаттарын әзірлеу кезінде мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту жөніндегі шараларды дайындау, мемлекеттік тілді қолдану саласын дамыту процесін әдістемелік қамтамасыз ету, қазақ тілінің қолданылуын кеңейту бөлігінде қазақ тілін оқыту бойынша курстардың ұйымдастырылуын бақылау, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік тілде іс жүргізу қызметін бағалау бойынша материалдарды дайындау, медициналық терминология жұмысын үйлестіру және жетілдіру, мемлекеттік басқару саласында мемлекеттік тілді дамыту және жұмыс істеуі бойынша Министрліктің іс-шараларын қамтамасыз етуді үйлестіру және бақылау, мемлекеттік тілде дайындалатын заң жобаларын, нормативтік құқықтық актілерді және өзге де материалдарды редакциялау және түзету, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, тіл саясаты мәселелері жөніндегі уәкілетті органға есептерді және мониторингті дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету.

Эксперт управления развития государственного языка, (одна единица), категория С-5, 23-01-04
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям языки и литература (филология, переводческое дело) или подготовка учителей по языкам и литературе (казахский язык и литература) или социальные науки (международное отношение).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные
обязанности
Участие в выработке мер по расширению применения государственного языка при разработке нормативно-правовых актов и других документов Министерства, организация курсов по обучению казахского языка в части расширение функионированию казахского языка, редактирование и корректирование законопроектов, нормативных правовых актов и иных материалов, разрабатываемых на государственном языке, участие в разработке методического материала по ведению делопроизводства на государственном языке, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства Министерства, подготовка отчетов и мониторинга для уполномоченного органа по вопросам языковой политики, рассмотрение писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
Управление документационного обеспечения и контроля - 23-02
Руководитель управления документационного обеспечения и контроля, категория С-3, 23-02-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или право (юриспруденция, международное право) или журналистика и информация (архивоведение, документоведение и документационное обеспечение).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Руководство работой управления по осуществлению контроля документационного и, связанного с ним информационного обеспечения деятельности Министерства, соблюдения требований документирования и управления документацией, обеспечение контроля за надлежащим и своевременным исполнением актов и поручений Главы государства, руководства Администрации Президента, Правительства и Парламента, актов и распоряжений Правительства и Премьер-Министра, депутатских запросов, поручений руководства Министерства, своевременное информирование Канцелярии Премьер-Министра и руководства Министерства о состоянии исполнительской дисциплины, разработка нормативных актов и инструкций по делопроизводству, электронному документообороту, координация работы по внедрению электронного документооборота (далее - ЕСЭДО), по переходу Министерства на безбумажный внутренний документооборот с использованием ЕСЭДО, интранет-портала государственных органов (ИПГО), подготовка информационных и аналитических материалов по вопросам деятельности управления, подготовка материалов по оценке деятельности Министерства в части исполнительской дисциплины подготовка материалов и заключений по поручениям Президента, Правительства и руководства Министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений

Мемлекеттік тілді дамыту басқармасының сарапшысы, (бір бірлік), С-5 санаты, 23-01-04
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Тілдер және әдебиет (филология, аударма ісі) немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау (қазақ тілі және әдебиеті) немесе әлеуметтік ғылымдар (халықаралық қатынастар) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерді және Министрліктің басқа да құжаттарын дайындау кезінде мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейту жөніндегі шараларды дайындауға қатысу, қазақ тілінің қолданылуын кеңейту бөлігінде қазақ тілін оқыту бойынша курстарды ұйымдастыру, мемлекеттік тілде дайындалатын заң жобаларын, нормативтік құқықтық актілерді және өзге де материалдарды редакциялау және түзету, іс қағаздарын мемлекеттік тілде жүргізу бойынша әдістемелік материалдарды әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, тіл саясаты мәселелері жөніндегі уәкілетті органға есептерді және мониторингті дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету.
Құжаттамалық қамтамасыз ету және бақылау басқармасы - 23-02
Құжаттамалық қамтамасыз ету және бақылау басқармасының басшысы, С-3 санаты, 23-02-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе журналистика және ақпарат (мұрағаттану, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінің құжаттамалық және соған байланысты ақпараттық қамтамасыз етілуін бақылауды жүзеге асыру жөнінде басқарма жұмысын басқару, құжаттау және құжаттаманы басқару талаптарын сақтау, Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасының Үкіметі және Қазақстан Республикасының Парламенті басшылығының актілері мен тапсырмаларының, Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің актілері мен өкімдерінің, депутаттық сауалдардың, Министрлік басшылығы тапсырмаларының тиісінше және уақтылы орындалуын бақылауды қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесін және Министрлік басшылығын орындаушылық тәртіп жағдайы туралы уақытында хабардар ету, аппараттық кеңестердің хаттамаларын жүргізу және олардың орындалуын бақылау, ісқағаздарын жүргізу, электрондық құжат айналымы жөнінде нормативтік актілер мен нұсқаулықтар әзірлеу, электрондық құжат айналымын (ЭҚАБЖ) енгізу, ЭҚАБЖ-ды пайдалана отырып, Министрліктің қағазсыз ішкі құжат айналымына көшуі бойынша жұмыстарды, мемлекеттік органдардың интранет-порталы (МОИП) жұмысын үйлестіру, басқарма қызметінің мәселелері жөніне ақпараттық және талдамалық материалдар дайындау, орындаушылық тәртіп бөлігінде Министрлік қызметін бағалау жөнінде материалдарды дайындау, азаматтарды жеке мәселесі жөнінде қабылдау бойынша Министрлік басшыларының жұмысын ұйымдастыру, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне азаматтарды қабылдау жұмысы туралы ақпарат дайындау және ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету.

Главный эксперт управления документационного обеспечения и контроля, (две единицы), категория С-4, 23-02-02, 23-02-03
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или право (юриспруденция, международное право) или журналистика и информация (архивоведение, документоведение и документационное обеспечение).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Организация соблюдения единого порядка документирования, работы с документами, осуществление приема, регистрации, компьютерной и иной обработки корреспонденции в электронной программе документооборота (ЕСЭДО), учета, распределения и доставки служебной корреспонденции руководству, структурным подразделениям Министерства, ежедневный мониторинг хода исполнения контрольных поручений вышестоящих органов, своевременное направление подразделениям-исполнителям напоминаний о сроках исполнения контрольных директивных документов, регулирование хода исполнения контрольных документов, контроля прохождения, оформления и исполнения документов в установленный срок, обобщение сведений о ходе и результатах исполнения, систематическое информирование руководства о состоянии исполнительской дисциплины, анализ состояния исполнительской дисциплины и подготовка ежемесячных информаций на аппаратное совещание руководству и ежеквартальных - для представления в Канцелярию Премьер-Министра, обобщение материалов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента, Правительства и руководства Министерства, рассмотрение писем, предложений входящим в компетенцию управления.

Құжаттамалық қамтамасыз ету және бақылау басқармасының бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 23-02-02, 23-02-03
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе журналистика және ақпарат (мұрағаттану, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Құжаттаудың бірыңғай тәртібін сақтауды ұйымдастыру, құжаттармен жұмыс жасау, хат-хабарларды қабылдау, тіркеу, компьютерлік және құжат айналымының электрондық бағдарламасында (ЭҚАБЖ) өзге де өңдеулерді, қызметтік хат-хабарларды, жеке және заңды тұлғалардың хаттарын есепке алуды, Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріне таратуды және жеткізуді жүзеге асыру, жоғары тұрған органдардың бақылау тапсырмаларын орындау барысына, жеке және заңды тұлғалардың өтініштеріне күн сайын мониторинг жүргізу, орындаушы бөлімшелерге бақылаудағы директивті құжаттардың, жеке және заңды тұлғалар хаттарының орындалу мерзімі туралы ескертулерді уақытында жіберу, бақылаудағы құжаттардың орындалуын, бақылаудан өту барысын, құжаттардың белгіленген мерзімде ресімделуін және орындалуын реттеу, орындау барысы және нәтижелері туралы мәліметтерді жинақтау, басшылықты орындаушылық тәртіп жағдайы туралы жүйелі түрде хабардар ету, орындаушылық тәртіп жағдайын талдау және басшылықтың аппараттық кеңесіне ай сайын және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне ұсыну үшін тоқсан сайын ақпарат дайындау, материалдарды жинақтау, азаматтарды жеке мәселесі жөнінде қабылдау нәтижесі бойынша басшылық тапсырмаларының орындалуын бақылау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Министрлік басшыларының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарма құзыретіне енетін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарау.

Служба по организации работы с обращениями - 23-03
Главный эксперт службы по организации работы с обращениями, (две единицы), категория С-4, 23-03-01, 23-03-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям здравоохранение (медицина) (общая медицина, стоматология, общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело, педиатрия) или право (юриспруденция, международное право) или журналистика и информация (архивоведение, документоведение и документационное обеспечение).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление приема, регистрации, компьютерной и иной обработки обращений физических и юридических лиц в электронной программе документооборота (ЕСЭДО), их учет, распределение и доставка руководству, структурным подразделениям Министерства, ежедневный мониторинг хода рассмотрения обращений физических и юридических лиц, контроль предоставления (размещения) ответов на обращения в установленный срок, обобщение на обращения в установленный срок, обобщение сведений о ходе и результатах рассмотрения обращений, систематическое информирование руководства о состоянии исполнительской на обращения в установленный срок, обобщение сведений о ходе и результатах рассмотрения обращений, систематическое информирование руководства о состоянии исполнительской на обращения в установленный срок, обобщение сведений о ходе и результатах рассмотрения обращений, систематическое информирование руководства о состоянии исполнительской дисциплины по рассмотрению обращений, подготовка информации на совещания руководству Министерства, вышестоящие и иные государственные органы, составление графиков приема физических лиц и представителей юридических лиц руководством Министерства, организация приема граждан, обобщение материалов, контроль исполнения поручений руководства по результатам приема граждан по личным вопросам, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента, Правительства и руководства Министерства, рассмотрение писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию службы.

Өтініштермен жұмысты ұйымдастыру қызметі - 23-03
Өтініштермен жұмысты ұйымдастыру қызметінің бас сарапшысы, (екі бірлік), С-4 санаты, 23-03-01, 23-03-02
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медицина) (жалпы медицина, стоматология, қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс, педиатрия) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе журналистика және ақпарат (мұрағаттану, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Құжат айналымының электрондық бағдарламасында (ЭҚАБЖ) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдауды, тіркеуді, компьютерлік және өзге де өңдеуді жүзеге асыру, оларды есепке алу, Министрліктің басшылығына, құрылымдық бөлімшелеріне бөлу және жеткізу, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау барысына күн сайынғы мониторинг жүргізеді, өтініштерге белгіленген мерзімде жауап беруді (орналастыруды) бақылайды, өтініштерді қарау барысы мен нәтижелері туралы мәліметтерді жинақтайды, өтініштерді қарау бойынша орындаушылық тәртіптің жай-күйі туралы басшылықты жүйелі түрде хабардар етеді, Министрліктің басшылығына, жоғары тұрған және өзге де мемлекеттік органдарға кеңестерге ақпарат дайындайды, Министрлік басшылығының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау кестесін жасау, азаматтарды қабылдауды ұйымдастырады, материалдарды қорыту, жеке мәселелер бойынша азаматтарды қабылдау нәтижелері бойынша басшылықтың тапсырмаларының орындалуын бақылайды, Президенттің, Үкіметтің және Министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындайды, Қызмет құзыретіне кіретін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштері мен шағымдарын қарайды.

Управление организации деятельности и материально-технического обеспечения - 23-04
Руководитель управления организации деятельности и материально-технического обеспечения, категория С-3, 23-04-01
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право) или архитектура и строительство (землеустройство).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Общее руководство управлением, координация вопросов административного обеспечения, материально-технического оснащения Министерства, контроль за эффективным использованием материальных ресурсов; организационное обеспечение деятельности Министерства: организация и проведение совещаний, форумов, съездов, торжественных мероприятий и других, проводимых с участием и по поручению руководства. Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции департамента. Исполнение договоров о государственных закупках, относящихся к материально-техническому оснащению. Организация материально-технического обеспечения деятельности Министерства, организация закупа материальных ценностей и проведения ремонтных работ. Составление заявок на разовый допуск автотранспортных средств, обеспечивающих доставку товаров, грузов и других материальных ценностей, составление графика маршрута автотранспорта для перевозки сотрудников. Работа с корреспонденцией, письмами и заявлениями граждан. Участие в организации и проведении коллегии Министерства, в формировании и подготовке материалов, постановлений Коллегии Министерства, контроль за их выполнением. Организация встреч, размещения, транспортного обслуживания, проводов иностранных делегаций и делегаций регионов, прибывающих на мероприятия, проводимых Министерством и с участием Министерства.

Қызметті ұйымдастыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы - 23-04
Қызметті ұйымдастыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының басшысы, С-3 санаты, 23-04-01
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, жергілікті және мемлекеттік басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе сәулет және құрылыс (жерге орналастыру) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық, Министрлікті әкімшілік қамтамасыз ету, материалдық-техникалық жабдықтау мәселелерін үйлестіру, материалдық ресурстардың тиімді пайдаланылуын бақылау; Министрліктің қызметін ұйымдастырушылық қамтамасыз ету: кеңестер, форумдар, съездер, салтанатты іс-шаралар мен басшылықтың қатысуымен және оның тапсырмасымен өткізілетін басқа да іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу. Департаменттің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу. Материалдық-техникалық жабдықтауға жататын мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды орындау. Министрліктің материалдық-техникалық қамтамасыз ету қызметін ұйымдастыру, материалдық құндылықтарды сатып алу мен жөндеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру. Тауарларды, жүктер мен басқа да материалдық құндылықтарды жеткізуді қамтамасыз ететін автокөлік құралдарына біржолғы рұқсатқа өтінім жасау, қызметкерлерді тасымалдау үшін автокөлік бағытының кестесін жасау. Азаматтардың хат-хабарларымен, хаттарымен және өтініштерімен жұмыс. Министрлік алқасын ұйымдастыруға және өткізуге, Министрлік алқасының материалдарын, қаулыларын құруға және дайындауға қатысу, оларды орындалуын бақылау. Министрлік өткізетін съездер, конференциялар, кеңестер, салтанатты жиналыстар мен басқа да іс-шараларды ұйымдастырушылық қамтамасыз ету. Министрлік өткізетін және Министрліктің қатысуымен өтетін іс-шараларға келетін шетелдік делегацияны және өңірлердің делегациясын күтіп алуды, орналастыруды, көлікпен қамтамасыз етуді, шығарып салуды ұйымдастыру.

Главный эксперт управления организации деятельности и материально-технического обеспечения, (одна единица), категория С-4, 23-04-02
Критерии
Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование по специальностям бизнес и управление (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление) или право (юриспруденция, международное право) или архитектура и строительство (землеустройство).
Профессиональная компетентность
Знание законодательства Республики Казахстан, предусмотренного Программой тестирования кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, утвержденной приказом уполномоченного органа по делам государственной службы, нормативных правовых актов, регулирующих отношения в области здравоохранения.
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Умение работать на компьютере с пакетом программ Microsoft Office, электронными системами документооборота.
Функциональные обязанности
Осуществление организации деятельности и материально-технического обеспечения Министерства, разработка и утверждение Плана мероприятий Министерства по пропаганде и применению Государственных символов в органах и подведомственных организациях, организация взаимодействия с организациями, обеспечивающими деятельность центрального аппарата с поставщиками товаров и услуг, организация и проведение встреч, сопровождение делегаций, закрепленные за Министерством, АП РК, КПМ РК, организация материально-технического обеспечения деятельности Министерства, организация закупа материальных ценностей и проведения ремонтных работ, организация закупа материальных ценностей и проведения ремонтных работ, организация движения, составление графика служебного автотранспорта и его контролирование, участие в разработке проектов нормативных правовых акт актов по вопросам, входящим в компетенцию управления, принятие участия в проведении съездов, конференций и других форумов, рассмотрение писем, предложений, обращений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию департамента.

Қызметті ұйымдастыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы, (бір бірлік), С-4 санаты, 23-04-02
Өлшемшарттар Талаптар
Білімі
Бизнес және басқару (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит, жергілікті және мемлекеттік басқару) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) немесе сәулет және құрылыс (жерге орналастыру) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіби құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге тестілеу бағдарламасында көзделген Қазақстан Республикасының заңнамасын, денсаулық сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актіcімен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде Microsoft Office бағдарламалар пакетімен, электрондық құжат айналымының жүйесімен жұмыс істей білу.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің қызметін ұйымдастыруды және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді іске асыру, органдарда және бағыныстағы ұйымдарда Мемлекеттік рәміздерді насихаттау мен қоолдану жөніндегі іс-шара жоспарын бекіту, тауарларды және қызметтерді берушілермен орталық ақпараттың қызметін қамтамасыз ету, Министрліктің материалдық-техникалық қамтамасыз ету қызметін ұйымдастыру, материалдық құндылықтарды сатып алу мен жөндеу жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру, ҚРПӘ, ҚРПМК Министрлікке бекітілген кездесулерді ұйымдастыру және жүргізу, делегацияларды сүйемелдеу, қызметтік көліктің қимылын ұйымдастыру, кестені құрастыру және оны бақылау, басқарманың құзыреттілігіне жататын мәселелер бойынша нормативтік құқықытық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, съездерді, конференцияларды және басқа да форумдарды өткізуге қатысу, департаменттің құзыреттілігіне жататын мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын және өтініштер мен шағымдарын қарастыру.