Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) на 2023-2025 годы
Решение маслихата области Абай от 14 декабря 2022 года № 11/68-VII
В соответствии со статьями 44, 45 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2023–2025 годы", маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Установить объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2023 год в сумме 34 055 019 тысяч тенге, в том числе:
города Семей – 19 782 427 тысяч тенге;
города Курчатов – 917 526 тысяч тенге;
Аягозского района – 8 957 904 тысяч тенге;
Бородулихинского района – 356 046 тысяч тенге;
Жарминского района – 4 041 116 тысяч тенге.
2. Установить объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2024 год в сумме 37 613 913 тысяч тенге, в том числе:
города Семей – 22 087 181 тысяч тенге;
города Курчатов – 1 054 040 тысяч тенге;
Аягозского района – 9 221 152 тысяч тенге;
Бородулихинского района – 416 568 тысяч тенге;
Жарминского района – 4 834 972 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2025 год в сумме 42 455 869 тысяч тенге, в том числе:
города Семей – 24 343 274 тысяч тенге;
города Курчатов – 1 222 922 тысяч тенге;
Аягозского района – 10 001 975 тысяч тенге;
Бородулихинского района – 758 624 тысяч тенге;
Жарминского района – 6 129 074 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) области на 2023 год в сумме 5 703 330 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 1 186 012 тысяч тенге;
району Ақсуат – 1 002 590 тысяч тенге;
Бескарагайскому району – 1 060 051 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 1 333 371 тысяч тенге;
Урджарскому району – 1 121 306 тысяч тенге.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджетного в бюджеты районов (городов областного значения) области на 2024 год в сумме 5 612 873 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 1 117 863 тысяч тенге;
району Ақсуат – 1 040 974 тысяч тенге;
Бескарагайскому району – 1 049 841 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 1 466 451 тысяч тенге;

Облыстық бюджет және облыс қалалары мен аудандары бюджеттері арасындағы (облыстық маңызы бар қалалардың) 2023 – 2025 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 11/68-VII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 44, 45-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттері арасындағы 2023–2025 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Заңына сәйкес, Абай облысының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен 2023 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 34 055 019 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Семей қаласы – 19 782 427 мың теңге;
Курчатов қаласы – 917 526 мың теңге;
Аягөз ауданы – 8 957 904 мың теңге;
Бородулиха ауданы – 356 046 мың теңге;
Жарма ауданы – 4 041 116 мың теңге.
2. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен 2024 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 37 613 913 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Семей қаласы – 22 087 181 мың теңге;
Курчатов қаласы – 1 054 040 мың теңге;
Аягөз ауданы – 9 221 152 мың теңге;
Бородулиха ауданы – 416 568 мың теңге;
Жарма ауданы – 4 834 972 мың теңге.
3. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен 2025 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 42 455 869 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Семей қаласы – 24 343 274 мың теңге;
Курчатов қаласы – 1 222 922 мың теңге;
Аягөз ауданы – 10 001 975 мың теңге;
Бородулиха ауданы – 758 624 мың теңге;
Жарма ауданы – 6 129 074 мың теңге.
4. Облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін 2023 жылға бюджеттік субвенциялар 5 703 330 мың теңге, соның ішінде:
Абай ауданына – 1 186 012 мың теңге;
Ақсуат ауданына – 1 002 590 мың теңге;
Бесқарағай ауданына – 1 060 051 мың теңге;
Көкпектi ауданына – 1 333 371 мың теңге;
Үржар ауданына – 1 121 306 мың теңге.
5. Облыстық бюджеттен облыс аудандарының (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 5 612 873 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Абай ауданына – 1 117 863 мың теңге;
Ақсуат ауданына – 1 040 974 мың теңге;
Бесқарағай ауданына – 1 049 841 мың теңге;
Көкпектi ауданына – 1 466 451 мың теңге;

Урджарскому району – 937 744 тысяч тенге.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) области на 2025 год в сумме 5 466 889 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 1 113 029 тысяч тенге;
району Ақсуат – 989 379 тысяч тенге;
Бескарагайскому району – 1 080 780 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 1 460 879 тысяч тенге;
Урджарскому району – 822 822 тысяч тенге.
7. Учесть в расходах областного бюджета минимальные объемы бюджетных средств по направлениям, указанным в приложении к настоящему решению.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года и действует до 31 декабря 2025 года.
Секретарь маслихата области Абай К. Сулейменов
Приложение к решению
маслихата области Абай
от 14 декабря 2022 года
№ 11/68-VIІ
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на пропаганду здорового образа жизни
тыс. тенге
№ п/п
Наименование
2023 год
2024 год
2025 год
1
область Абай
18 632
18 632
18 632
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
тыс. тенге
№ п/п
Наименование
2023 год
2024 год
2025 год
1
область Абай
899 326
1 164 626
1 164 626
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на реализацию мероприятий по социальной, инженерной и транспортной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
тыс. тенге
№ п/п
Наименование
2023 год
2024 год
2025 год
1
область Абай
1 614 060
1 614 060
1 614 060
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц сельских населенных пунктов
тыс. тенге
п/п
Наименование
Всего
в том числе:
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения
На капитальный и средний ремонт улиц сельских населенных пунктов в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2023 год
2024 год
2025 год
2023 год
2024 год
2025 год
2023 год
2024 год
2025 год
1
область Абай

Үржар ауданына – 937 744 мың теңге.
6. Облыстық бюджеттен облыс аудандарының (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 5 466 889 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Абай ауданына – 1 113 029 мың теңге;
Ақсуат ауданына – 989 379 мың теңге;
Бесқарағай ауданына – 1 080 780 мың теңге;
Көкпектi ауданына – 1 460 879 мың теңге;
Үржар ауданына – 822 822 мың теңге.
7. Облыстық бюджет шығыстарында осы шешімнің қосымшасында көрсетілген бағыттар бойынша бюджет қаражатының ең аз көлемі ескерілсін.
8. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданыста болады.
Абай облысы мәслихатының хатшысы К. Сулейменов
Абай облысы мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 11/68-VІI шешімнің
қосымшасы
Салауатты өмір салтын насихаттауға бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с №
Атауы
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
1
Абай облысы
18 632
18 632
18 632
Вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с №
Атауы
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
1
Абай облысы
899 326
1 164 626
1 164 626
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік, инженерлік және көлік инфрақұрылымы жөніндегі іс-шараларды іске асыруға бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с №
Атауы
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
1
Абай облысы
1 614 060
1 614 060
1 614 060
Облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдары және ауылдық елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с №
Атауы
Барлығы
оның ішінде:
Облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
1
Абай облысы