О внесении изменений в решение маслихата района Аксуат области Абай от 15 сентября 2022 года № 7/2-VII "О бюджете района Аксуат на 2022 - 2024 годы"
Решение маслихата района Аксуат области Абай от 25 ноября 2022 года № 11/2-VII
Маслихат района Аксуат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аксуат области Абай "О бюджете района Аксуат на 2022-2024 годы" от 15 сентября 2022 года № 7/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 172443) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 558 136,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 444 456,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 113 179,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2 558 136,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 343,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91 890,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 51 547,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -40 343,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 40 343,0 тысяч тенге;
поступление займов – 91 890,0 тысяч тенге;
погашение займов – 51 547,0 тысяч тенге;

Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2022 жылғы 15 қыркүйектегі № 7/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2022 жылғы 25 қарашадағы № 11/2-VII шешімі
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2022 жылғы 15 қыркүйектегі № 7/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 172443 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 558136,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 444 456,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 500,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 113179,9 мың теңге;
2) шығындар – 2 558136,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40 343,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91 890,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 51 547,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -40 343,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 40343,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 91 890,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 51 547,0 мың теңге;

221847,2
02
Оборона
26167
1
Военные нужды
6435,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6435,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6435,5
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
19731,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19731,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
15000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4731,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
711333
1
Социальное обеспечение
242483
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
242483
005
Государственная адресная социальная помощь
242483
2
Социальная помощь
457599,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
457599,5
002
Программа занятости
189209
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52987,5
006
Оказание жилищной помощи
941
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2897
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2269
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134785
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
38990
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
11979
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
23542
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
11250,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11250,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
8447,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

221847,2
02
Қорғаныс
26167
1
Әскери мұқтаждар
6435,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6435,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6435,5
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
19731,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19731,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
15000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4731,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
711333
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
242483
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
242483
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
242483
2
Әлеуметтiк көмек
457599,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
457599,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
189209
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52987,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
941
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
2897
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2269
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134785
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
38990
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
11979
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
23542
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
11250,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11250,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8447,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

3 613,2
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
24 449,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
20 817,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 632,8
02
Оборона
9 000,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
9 000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 000,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
36 232,0
2
Социальная помощь
33 806,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33 806,0
002
Программа занятости
31 032,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 774,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2 426,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 426,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
2 426,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
210 453,6
1
Жилищное хозяйство
210 453,6
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
210 453,6
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
198 400,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
12 053,6
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
12 662,0
1
Деятельность в области культуры
9 800,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
9 800,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
9 800,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
2 862,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)

3 613,2
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
24 449,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 817,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 632,8
02
Қорғаныс
9 000,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
9 000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 000,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
36 232,0
2
Әлеуметтiк көмек
33 806,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33 806,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
31 032,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 774,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2 426,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 426,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 426,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
210 453,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
210 453,6
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
210 453,6
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
198 400,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
12 053,6
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
12 662,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
9 800,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
9 800,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
9 800,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
2 862,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)

2 862,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
2 862,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2 656,0
1
Сельское хозяйство
0,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
2 656,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
2 656,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
2 656,0
12
Транспорт и коммуникации
104 656,1
1
Автомобильный транспорт
104 656,1
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
104 656,1
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
104 656,1
13
Прочие
27 526,7
9
Прочие
27 526,7
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
16 667,0
038
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
16 667,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
10 859,7
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
10 859,7
Приложение 3 к решению
маслихата района Аксуат
№ 11/2-VII от 25 ноября 2022 года
Приложение 6 к решению
маслихата района Аксуат
№ 7/2-VII от 15 сентября 2022 года
Перечень бюджетных инвестиционных проектов в разрезе объектов на 2022 год
Фуекциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Подфункция
Администратор бюджетных программ
программа
Наименование
II. ЗАТРАТЫ
12 053,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 053,6
1
Жилищное хозяйство
12 053,6
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 053,6
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

2 862,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 862,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2 656,0
1
Ауыл шаруашылығы
0,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
0,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
2 656,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
2 656,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 656,0
12
Көлiк және коммуникация
104 656,1
1
Автомобиль көлiгi
104 656,1
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
104 656,1
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
104 656,1
13
Басқалар
27 526,7
9
Басқалар
27 526,7
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
16 667,0
038
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
16 667,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
10 859,7
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
10 859,7
Ақсуат ауданы мәслихатының
2022 жылғы 25 қарашадағы
№ 11/2-VII шешіміне
3 қосымша
Ақсуат ауданы мәслихатының
2022 жылғы 15 қыркүйектегі
№7/2-VII шешіміне
6 қосымша
Обьектілер бөлісінде 2022 жылга арналган бюджеттік инвестициялык жобалардын тізбесі
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. ШЫҒЫНДАР
12 053,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 053,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
12 053,6
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
12 053,6
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

12 053,6
028
Целевые трансферты за счет областного бюджета
12 053,6
Разработка ПСД на установку антенно-мачтового сооружения с подведением недостающей инфраструктуры (электроснабжения) для обеспечения широкополосным интернетом сел Кызылкесик, Ыргызбай, Тарбагатай, Уштобе, Киндикты Аксуатского района
12 053,6

12 053,6
028
Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
12 053,6
Ақсуат ауданы Қызылкесік, Ырғызбай, Тарбағатай, Үштөбе, Кіндікті ауылдарын кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету үшін жетіспейтін инфрақұрылымды (электрмен жабдықтауды) жүргізе отырып, антенна-діңгек құрылысын орнатуға ЖСҚ әзірлеу
12 053,6