Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи,потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации на 2023 год
Постановление акимата Кокпектинского района области Абай от 30 ноября 2022 года № 377
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 18 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года, подпунктами 14-1), 14-3) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 7), 8), 9) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13898),акимат Кокпектинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

2023 жылға арналған ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды және пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Абай облысы Көкпекті ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 377 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Қылмыстық-атқару Кодексінің 18-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 14-1) тармақшасына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 9-бабының 7), 8), 9) тармақшаларына, "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму Министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 бұйрығына сәйкес, Көкпекті ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2023 год в размере 1 процента от списочной численности работников организации согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации на 2023 год, в размере 2 процента от списочной численности работников организации согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

1. 2023 жылға ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған, немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота, ұйым жұмысшыларының тізімдік санынан 1 пайыз мөлшерінде осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес, аудандағы мекемелер мен кәсіпорындар жұмыскерлерінің тізімдік санының екі пайыз мөлшерінде 2023 жылға жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.

3. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы на 2023 год, в размере 2 процента
от списочной численности работников организации согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Государственному учреждению "Аппарат акима Кокпектинского района области Абай" принять меры по реализации настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Темиржанова Марата Капаровича.
Исполняющий обязаности акима Кокпектинского района Д. Койгельдин
Приложение 1 к постановлению
акимата Кокпектинского района
от "30" ноября 2022 года
№ 377
Размер квоты рабочих мест для граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2023 год
№
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года.(человек)
Размер установленной квоты
% списочной численности работников
Количество рабочих мест (единиц)
1
2
3
4
5
1
Коммунальное государственное учреждение "Центр специального социального обслуживания Кокпектинского района"
65
1
1
Итого
65
1
1
Приложение 2 к постановлению
акимата Кокпектинского района
от "30" ноября 2022 года
№ 377
Размер квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции на 2023 год
№
Наименованиеорганизации
Списочнаячисленностьработников (человек)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест (единиц)
1
2
3
4
5
1
Крестьянское хозяйство "Каликанулы"
60
2%
1
60
2%
1
Приложение 3 к постановлению
акимата Кокпектинского района
от "30" ноября 2022 года
№ 377
Размер квоты рабочих мест для лиц, освобожденных из мест лишения свободы на 2023 год
№
Наименованиеорганизации
Списочнаячисленностьработников (человек)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест (единиц)
1
2
3
4
5
1
Крестьянское хозяйство "Каликанулы"
60
2%
1
60
2%
1

3. Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес, аудандағы мекемелер мен кәсіпорындар жұмыскерлерінің тізімдік санының екі пайыз мөлшерінде 2023 жылға жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
4. "Абай облысы Көкпекті ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны іске асыру жөнінде шаралар қабылдансын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Марат Капарович Темиржановқа жүктелсін.
Көкпекті ауданы әкімінің міндетін атқарушы Д. Койгельдин
Көкпекті ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "30" қараша
№ 377 қаулысына
1 қосымша
2023 жылға арналған ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасының мөлшері
Реттік №
Ұйымның атауы
Жұмыс- керлерінің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (жұмыс- керлерінің тізімдік санынан пайыз)
Жұмыс орындар саны (бірліктері)
1
"Көкпекті ауданының арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
65
1
1
Көкпекті ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "30" қараша
№ 377 қаулысына
2 қосымша
2023 жылға арналған бас бостандығынан айыру мекемесінен босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасының мөлшері
Реттік №
Ұйымның атауы
Жұмыс- керлерінің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (жұмыс- керлерінің тізімдік санынан пайыз)
Жұмыс орындар саны (бірліктері)
1
КХ "Каликанулы"
60
2%
1
Көкпекті ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "30"қараша
№ 377 қаулысына
3 қосымша
2023 жылға арналған пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасының мөлшері
Реттік №
Ұйымның атауы
Жұмыс- керлерінің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (жұмыс- керлерінің тізімдік санынан пайыз)
Жұмыс орындар саны (бірліктері)
1
КХ "Каликанулы"
60
2%
1