О районном бюджете на 2023 – 2025 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2022 года № 37-2
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы – 14619163 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2737899 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 54909 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 53201 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11773154 тысяч тенге;
2)затраты – 14898738 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 61873 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41627 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -341448 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –341448 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 103500 тысяч тенге;
погашение займов – 41627 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 279575 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 15.12.2023 №14-2 (вводится в действие с 01.01.2023).

2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 37-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023 – 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14619163 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2737899 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54909 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 53201 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11773154 мың теңге;
2) шығындар – 14898738 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 61873 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41627 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 341448 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 341448 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 103500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41627 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 279575 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 14-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Объем субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2023 год установлено в размере 3785083 тысяч тенге.
3. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2023 год установить согласно приложению 4.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного
маслихата Б. Акбаев
Приложение 1 к решению
Байзакского районного
маслихата от 26 декабря 2022
года №37-2
Районный бюджет на 2023 год

2. 2023 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3785083 мың теңге белгіленген.
3. 2023-2025 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
хатшысы Б. Ақбаев
Байзақ аудандық мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 37-2 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

1836
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
116183
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
116183
036
Развитие газотранспортной системы
116183
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
266768
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
129724
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
50452
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
79272
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
76492
010
Развитие объектов сельского хозяйства
76492
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38411
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
35339
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3000
007
Капитальные расходы государственного органа
72
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
21484
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21484
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
657
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
657
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
88172
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
88172
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
47624
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
40330
015
Капитальные расходы государственного органа
218
12
Транспорт и коммуникации
655398
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
655398
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
23101
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

1836
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
116183
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
116183
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
116183
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
266768
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
129724
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50452
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
79272
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
76492
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
76492
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38411
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35339
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
72
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
21484
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21484
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
657
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
657
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
88172
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
88172
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
47624
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
40330
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
218
12
Көлiк және коммуникация
655398
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
655398
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
23101
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу