Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одеждой сотрудников Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 3 мая 2022 года № 165.
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы обеспечения форменной одеждой сотрудников Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы).
2. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Республики Казахстан обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение копии настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Председатель О. Бектенов
"СОГЛАСОВАНО"
Первый вице-министр финансов
Республики Казахстан
_______________ М. Султангазиев
"___" ______________ 2022 года
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан по противодействию
коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 3 мая 2022 года № 165
Натуральные нормы обеспечения форменной одеждой сотрудников Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Сноска. Натуральные нормы с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 03.02.2023 № 55.
№ п/п Наименование предметов Единица измерения Количество предметов на одного сотрудника Сроки ношения (в месяцах)

Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) қызметкерлерін нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2022 жылғы 3 мамырдағы № 165 бұйрығы.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабы 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) қызметкерлерін нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Кадр жұмысы департаменті:
1) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына мемлекеттік және орыс тілдерінде жолдауды;
2) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға О. Бектенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
бірінші қаржы вице-министрі
_______________ М. Сұлтанғазиев
2022 жылғы "_____" ____________
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) Төрағасының
2022 жылғы 3 мамырдағы
№ 165 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) қызметкерлерін нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормалары
Ескерту. Заттай нормаларға өзгеріс енгізілді – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 03.02.2023 № 55 бұйрығымен.
р/с №
Заттардың атауы
Өлшем бірлігі
Бір қызметкерге арналған заттар саны
Кию мерзімдері (айлармен)

1. Образцы форменной одежды и знаков различия для должностей высшего, старшего и среднего начальствующего состава Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) приведены в приложении к настоящим нормам.
2. Сроки ношения форменной одежды и ее элементов исчисляются со дня ее выдачи.
3. При парадной форме одежды на мундире носят аксельбант, ордена, медали и нагрудные знаки; при парадно-выходной и повседневной форме одежды на мундире и кителе – знаки особого отличия, орденские ленты и ленты медалей на планках, нагрудные знаки.
4. Ношение жилета-накидки осуществляется поверх форменной одежды, при выполнении сотрудниками антикоррупционной службы следственно-оперативных мероприятий.
5. Ношение полевой форменной одежды осуществляется сотрудниками антикоррупционной службы, выполняющими свои служебные обязанности в полевых условиях.
Приложение
к Натуральным нормам
обеспечения форменной
одеждой сотрудников Агентства
Республики Казахстан по
противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
Образцы форменной одежды и знаков различия для должностей высшего, старшего и среднего начальствующего составов Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Сноска. Образцы с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 03.02.2023 № 55.
1. Форменная одежда для должностей высшего начальствующего состава:
1.1. Парадно-выходная форменная одежда (рисунок 1):
1) фуражка светло-серого цвета;
2) парадно-выходной двубортный мундир светло-серого цвета;
3) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
4) галстук темно-синего цвета;
5) брюки темно-синего цвета;
6) туфли черного цвета;
7) ремень брючный кожаный.
1.2. Зимняя парадно-выходная форменная одежда (рисунок 2):
1) шапка-ушанка серого цвета из каракуля;
2) пальто стального цвета однобортное со съемным воротником из каракуля;
3) перчатки и кашне белого цвета;
4) парадно-выходной двубортный мундир светло-серого цвета;
5) шерстяные брюки темно-синего цвета;
6) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
7) галстук темно-синего цвета;
8) полусапожки хромовые черного цвета.
Рисунок 1. Парадно-выходная форменная одежда высшего начальствующего состава
Рисунок 2. Зимняя парадно-выходная форменная одежда высшего начальствующего состава
1.3. Парадная форменная одежда (рисунок 3):
1) фуражка темно-синего цвета;
2) парадный двубортный мундир темно-синего цвета;
3) аксельбант;
4) парадный пояс;

1. Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жоғары, аға және орта басшы құрамының лауазымдарына арналған нысанды киім мен айырым белгілерінің үлгілері осы нормаларға қосымшада келтірілген.
2. Нысанды киімді және оның заттарын киіп жүру мерзімдері оның берілген күнінен бастап есептеледі.
3. Парадтық нысанды киімді киген кезде мундирде ордендер, медальдар мен төсбелгілері тағылады; парадтық-салтанатты және күнделікті нысанды киімді киген кезде мундир мен кительде – арнайы айыру белгілері, планкалардағы орден ленталары мен медаль ленталары, кеуде белгілері тағылады.
4. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлері жедел-тергеу іс-шараларын орындаған кезде жамылғы-кеудеше нысанды киімнің үстінен тағылады.
5. Далалық нысанды киімді киіп жүруді өзінің қызметтік міндеттерін далалық жағдайларда орындайтын сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері жүзеге асырады.
Қазақстан Республиқасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-кимыл агенттігінің (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
қызметкерлерін нысанды
киіммен қамтамасыз етудің
заттай нормаларына косымша
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жоғары, аға және орта басшы құрамының лауазымдарына арналған нысанды киімінің және айырым белгілерінің үлгілері
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 03.02.2023 № 55 бұйрығымен.
1. Жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған нысанды киім:
1.1. Парадтық-салтанаттық нысанды киім (1-сурет):
1) ашық сұр түсті фуражка;
2) ашық сұр түсті, екі қаусырмалы салтанатты-парадтық мундирі;
3) ұзын жеңді, ақ түсті жейде;
4) қара көк түсті галстук;
5) қара көк түсті шалбар;
6) қара түсті туфли;
7) былғары шалбар белбеуі.
1.2. Қысқы салтанатты-парадтық нысанды киім (2-сурет):
1) қаракөлден тігілген сұр түсті құлақшын;
2) қаракөлден тігілген алмалы-салмалы жағасы бар, бір қаусырма өңірлі сұрғылт түсті пальто;
3) ақ түсті қолғап пен кашне;
4) ашық сұр түсті, екі қаусырмалы салтанатты-парадтық мундир;
5) қара көк түсті жүн шалбар;
6) ұзын жеңді, ақ түсті жейде;
7) қара көк түсті галстук;
8) қара түсті, қысқа қонышты хром етік.
1-сурет. Жоғары басшы құрамның салтанатты-парадтық нысанды киімі
2-сурет. Жоғары басшы құрамның қысқы салтанатты-парадтық нысанды киімі
1.3. Салтанатты нысанды киім (3-сурет):
1) қара көк түсті фуражка;
2) қара көк түсті, екі қаусырмалы салтанатты мундир;
3) аксельбант;
4) алдыңғы белдеу;

5) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
6) галстук темно-синего цвета;
7) брюки темно-синего цвета;
8) перчатки белого цвета;
9) туфли черного цвета.
1.4. Летняя парадная форменная одежда (рисунок 4):
1) фуражка белого цвета;
2) рубашка белого цвета с коротким рукавом;
3) брюки темно-синего цвета;
4) туфли черного цвета;
5) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
Рисунок 3. Парадная форменная одежда высшего начальствующего состава
Рисунок 4. Летняя парадная форменная одежда высшего начальствующего состава
1.5. Летняя повседневная форменная одежда (рисунок 5):
1) фуражка темно-синего цвета;
2) китель темно-синего цвета однобортный;
3) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
4) галстук темно-синего цвета;
5) брюки темно-синего цвета;
6) туфли черного цвета.
1.6. Зимняя повседневная форменная одежда (рисунок 6):
1) шапка-ушанка серого цвета из каракуля;
2) пальто темно-синего цвета однобортное со съемным воротником из каракуля;
3) перчатки и кашне белого цвета;
4) китель темно-синего цвета однобортный;
5) брюки шерстяные темно-синего цвета;
6) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
7) галстук темно-синего цвета;
8) сапоги зимние.
1.7. Демисезонная повседневная форменная одежда (рисунок 7):
1) фуражка темно-синего цвета;
2) плащ демисезонный темно-синего цвета однобортный;
3) перчатки черного цвета и кашне синего цвета;
4) китель темно-синего цвета однобортный;
5) брюки темно-синего цвета;
6) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
7) галстук темно-синего цвета;
8) полусапожки хромовые черного цвета.
1.8. Летняя повседневная форменная одежда (рисунок 8):
1) фуражка темно-синего цвета (вместо фуражки допускается кепи-бейсболка);
2) рубашка голубого цвета с коротким рукавом;
3) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
4) брюки темно-синего цвета;
5) туфли черного цвета;
6) рубашка белого цвета с длинным (либо коротким) рукавом;
7) футболка синего цвета.
Рисунок 5. Повседневная форменная одежда высшего начальствующего состава
Рисунок 11-1. Повседневная форменная одежда высшего начальствующего состава.
Рисунок 6. Зимняя повседневная форменная одежда высшего начальствующего состава
Рисунок 7. Демисезонная форменная одежда высшего начальствующего состава
Рисунок 8. Летняя форменная одежда высшего начальствующего состава
2. Форменная одежда для должностей старшего и среднего начальствующего состава (мужчин):
2.1. Парадная форменная одежда (рисунок 9):
1) фуражка темно-синего цвета;
2) парадный мундир однобортный темно-синего цвета;
3) аксельбант;
4) парадный пояс;
5) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
6) галстук темно-синего цвета;

5) ұзын жеңді, ақ түсті жейде;
6) қара көк түсті галстук;
7) қара көк түсті шалбар;
8) ақ түсті қолғап;
9) қара түсті туфли.
1.4. Жазғы салтанатты нысанды киім (4-сурет)
1) ақ түсті фуражка;
2) қысқа жеңді, ақ түсті жейде;
3) қара көк түсті шалбар;
4) қара түсті туфли;
5) ақ түсті ұзын жеңді жейде.
3-сурет. Жоғары басшы құрамның салтанатты нысанды киімі
4-сурет. Жоғары басшы құрамның жазғы салтанатты нысанды киімі
1.5. Күнделікті жазғы нысанды киім (5-сурет):
1) қара көк түсті фуражка;
2) бір қаусырмалы, қара көк түсті китель;
3) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
4) қара көк түсті галстук;
5) қара көк түсті шалбар;
6) қара түсті туфли.
1.6. Күнделікті қысқы нысанды киім (6-сурет):
1) қаракөлден тігілген сұр түсті құлақшын;
2) қаракөлден тігілген алмалы-салмалы жағасы бар, бір қаусырмалы қара көк түсті пальто;
3) ақ түсті қолғап пен кашне;
4) бір қаусырмалы, қара көк түсті китель;
5) қара көк түсті жүн шалбар;
6) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
7) қара көк түсті галстук;
8) қысқы етік.
1.7. Күнделікті маусымдық нысанды киім (7-сурет):
1) қара көк түсті фуражка;
2) бір қаусырмалы, қара көк түсті маусымдық плащ;
3) қара түсті қолғап және көк түсті кашне;
4) бір қаусырмалы, қара көк түсті китель;
5) қара көк түсті шалбар;
6) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
7) қара көк түсті галстук;
8) қара түсті, қысқа қонышты хром етік.
1.8. Күнделікті жазғы нысанды киім (8-сурет):
1) қара көк түсті фуражка (фуражка орнына кепи-бейсболкаға рұқсат етіледі);
2) қысқа жеңді, көгілдір түсті жейде;
3) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
4) қара көк түсті шалбар;
5) қара түсті туфли;
6) ақ түсті ұзын (немесе қысқа) жеңді жейде;
7) көк түсті футболка.
5-сурет. Жоғары басшы құрамның күнделікті нысанды киімі
11-1-сурет. Жоғары басшы құрамның күнделікті нысанды киімі.
6-сурет. Жоғары басшы құрамның күнделікті қысқы нысанды киімі
7-сурет. Жоғары басшы құрамның маусымдық нысанды киімі
8-сурет. Жоғары басшы құрамның жазғы нысанды киімі
2. Аға және орта басшы құрамның лауазымдарына арналған нысанды киiмi (ерлерге):
2.1. Салтанатты нысанды киім (9-сурет):
1) қара көк түсті фуражка;
2) қара көк түсті, бір қаусырмалы салтанатты мундир;
3) аксельбант;
4) алдыңғы белдеу;
5) ұзын жеңді, ақ түсті жейде;
6) қою көк түсті галстук;

7) брюки темно-синего цвета;
8) перчатки белого цвета;
9) туфли черного цвета;
10) ремень брючный кожаный.
2.2. Летняя парадная форменная одежда (рисунок 10):
1) фуражка белого цвета;
2) рубашка белого цвета с коротким рукавом;
3) брюки темно-синего цвета;
4) туфли черного цвета;
5) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
Рисунок 9. Парадная форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава
Рисунок 10. Летняя парадная форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава
2.3. Повседневная форменная одежда (рисунок 11):
1) фуражка темно-синего цвета;
2) китель однобортный темно-синего цвета;
3) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
4) галстук темно-синего цвета;
5) брюки темно-синего цвета;
6) туфли черного цвета;
7) куртка на молнии с брюками темно-синего цвета;
2.4. Зимняя повседневная форменная одежда (рисунок 12):
1) шапка-ушанка серого цвета из каракуля;
2) пальто темно-синего цвета однобортное со съемным воротником из каракуля;
3) перчатки черного цвета и кашне синего цвета;
4) китель темно-синего цвета;
5) брюки шерстяные темно-синего цвета;
6) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
7) галстук темно-синего цвета;
8) сапоги черного цвета.
2.5. Демисезонная повседневная форменная одежда (рисунок 13):
1) фуражка темно-синего цвета;
2) плащ демисезонный однобортный темно-синего цвета;
3) перчатки черного цвета и кашне синего цвета;
4) китель однобортный темно-синего цвета;
5) брюки темно-синего цвета;
6) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
7) галстук темно-синего цвета;
8) полусапожки хромовые черного цвета.
2.6. Летняя повседневная форменная одежда (рисунок 14):
1) фуражка темно-синего цвета;
2) рубашка голубого цвета с коротким рукавом;
3) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
4) брюки темно-синего цвета;
5) туфли черного цвета;
6) рубашка белого цвета с длинным (либо коротким) рукавом.
Рисунок 11. Повседневная форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава
Рисунок 11-1. Повседневная форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава.
Рисунок 12. Зимняя форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава
Рисунок 13. Демисезонная форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава
Рисунок 14. Летняя повседневная форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава
3. Форменная одежда для должностей старшего и среднего начальствующего состава (женщин):
3.1. Парадная форменная одежда (рисунок 15):
1) пилотка темно-синего цвета;
2) парадный мундир однобортный темно-синего цвета;
3) аксельбант;
4) парадный пояс;
5) галстук темно-синего цвета;

7) қара көк түсті шалбар;
8) ақ түсті қолғап;
9) қара түсті туфли;
10) былғары шалбар белбеуі.
2.2. Салтанатты жазғы нысанды киім (10-сурет):
1) ақ түсті фуражка;
2) қысқа жеңді, ақ түсті жейде;
3) қара көк түсті шалбар;
4) қара түсті туфли;
5) ақ түсті ұзын жеңді жейде;
9-сурет. Аға және орта басшы құрамның салтанатты нысанды киімі
10-сурет. Аға және орта басшы құрамның жазғы салтанатты нысанды киімі
2.3. Күнделікті нысанды киім (11-сурет):
1) қара көк түсті фуражка;
2) қара көк түсті, бір қаусырмалы китель;
3) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
4) қою көк түсті галстук;
5) қара көк түсті шалбар;
6) қара түсті туфли;
7) қою көк түсті шалбары бар сыдырма салынған күрте.
2.4. Күнделікті қысқы нысанды киім (12-сурет):
1) қаракөлден тігілген сұр түсті құлақшын;
2) қаракөлден тігілген, алмалы-салмалы жағасы бар, бір қаусырмалы қара көк түсті пальто;
3) қара түсті қолғап және көк түсті кашне;
4) қара көк түсті китель;
5) қара көк түсті жүн шалбар;
6) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
7) қою көк түсті галстук;
8) қара түсті етік.
2.5. Күнделікті маусымдық нысанды киім (13-сурет):
1) қара көк түсті фуражка;
2) қара көк түсті, бір қаусырмалы маусымдық плащ;
3) қара түсті қолғап және көк түсті кашне;
4) қара көк түсті, бір қаусырмалы китель;
5) қара көк түсті шалбар;
6) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
7) қою көк түсті галстук;
8) қара түсті, қысқа қонышты хром етік.
2.6. Күнделікті жазғы нысанды киім (14-сурет):
1) қара көк түсті фуражка;
2) қысқа жеңді, көгілдір түсті жейде;
3) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
4) қара көк түсті шалбар;
5) қара түсті туфли;
6) ақ түсті ұзын (немесе қысқа) жеңі бар жейде.
11-сурет. Аға және орта басшы құрамның күнделікті нысанды киімі
11-1. сурет. Аға және орта басшы құрамның күнделікті нысанды киімі
12-сурет. Аға және орта басшы құрамның қысқы нысанды киімі
13-сурет. Аға және орта басшы құрамның маусымдық нысанды киімі
14-сурет. Аға және орта басшы құрамның жазғы күнделікті нысанды киімі
3. Аға және орта басшы құрамының лауазымдарына арналған нысанды киiмi (әйелдер):
3.1. Салтанатты нысанды киім (15-сурет):
1) қара көк түсті пилотка;
2) қара көк түсті, бір қаусырмалы салтанатты мундир;
3) аксельбант;
4) алдыңғы белдеу;
5) қою көк түсті галстук;

6) галстук черного цвета;
7) юбка темно-синего цвета (допускается вместо юбки носить брюки);
8) перчатки белого цвета;
9) туфли черного цвета;
10) ремень брючный кожаный.
3.2. Летняя парадная форменная одежда (рисунок 16):
1) пилотка темно-синего цвета;
2) рубашка белого цвета с коротким рукавом;
3) юбка темно-синего цвета (допускается вместо юбки носить брюки);
4) туфли черного цвета;
5) рубашка белого цвета с длинным рукавом.
Рисунок 15. Парадная форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава (женщин)
Рисунок 16. Летняя парадная форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава (женщин)
3.3. Повседневная форменная одежда (рисунок 17):
1) пилотка темно-синего цвета;
2) китель однобортный темно-синего цвета;
3) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
4) галстук темно-синего цвета;
5) юбка темно-синего цвета;
6) туфли черного цвета;
7) куртка на молнии с брюками (либо юбка) темно-синего цвета;
3.4. Зимняя повседневная форменная одежда (рисунок 18):
1) шапка серого цвета из каракуля;
2) пальто темно-синего цвета однобортное со съемным воротником из каракуля;
3) перчатки черного цвета и кашне синего цвета;
4) китель однобортный темно-синего цвета;
5) юбка шерстяная темно-синего цвета (допускается вместо юбки носить брюки);
6) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
7) галстук темно-синего цвета;
8) сапоги черного цвета.
3.5. Демисезонная повседневная форменная одежда (рисунок 19):
1) пилотка темно-синего цвета;
2) плащ демисезонный однобортный темно-синего цвета;
3) перчатки черного цвета и кашне синего цвета;
4) китель однобортный темно-синего цвета;
5) юбка темно-синего цвета (допускается вместо юбки носить брюки);
6) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
7) галстук темно-синего цвета;
8) сапоги хромовые черного цвета.
3.6. Летняя повседневная форменная одежда (рисунок 20):
1) пилотка темно-синего цвета;
2) рубашка голубого цвета с коротким рукавом;
3) рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
4) юбка темно-синего цвета (допускается вместо юбки носить брюки);
5) туфли черного цвета;
6) рубашка белого цвета с длинным (либо коротким) рукавом.
Рисунок 17. Повседневная форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава (женщин)
Рисунок 17-1. Повседневная форменная одежда страшего и среднего начальствующего состава.
Рисунок 18. Зимняя форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава (женщин)
Рисунок 19. Демисезонная форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава (женщин)
Рисунок 20. Летняя форменная одежда старшего и среднего начальствующего состава (женщин)

6) қара түсті галстук;
7) қара көк түсті юбка (юбканың орнына шалбар киюге рұқсат етіледі);
8) ақ түсті қолғап;
9) қара түсті туфли;
10) былғары шалбар белбеуі.
3.2. Салтанатты жазғы нысанды киім (16-сурет):
1) қара көк түсті пилотка;
2) қысқа жеңді, ақ түсті жейде;
3) қара көк түсті юбка (юбканың орнына шалбар киюге рұқсат етіледі);
4) қара түсті туфли;
5) ақ түсті ұзын жеңі бар жейде.
15-сурет. Аға және орта басшы құрамның салтанатты нысанды киімі (әйелдер)
16-сурет. Аға және орта басшы құрамның жазғы салтанатты нысанды киімі (әйелдер)
3.3. Күнделікті нысанды киім (17-сурет):
1) қара көк түсті пилотка;
2) қара-көк түсті, бір қаусырмалы китель;
3) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
4) қою көк түсті галстук;
5) қара көк түсті юбка;
6) қара түсті туфли;
7) қою көк түсті шалбары бар (немесе юбкасы бар) сыдырма салынған күрте.
3.4. Күнделікті қысқы нысанды киім (18-сурет):
1) қаракөлден тігілген сұр түсті бөрік;
2) қаракөлден тігілген, алмалы-салмалы жағасы бар, бір қаусырмалы қара көк түсті пальто;
3) қара түсті қолғап және көк түсті кашне;
4) қара-көк түсті бір қаусырмалы китель;
5) қара көк түсті жүн юбка (юбканың орнына шалбар киюге жол беріледі);
6) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
7) қою көк түсті галстук;
8) қара түсті етік.
3.5. Күнделікті маусымдық нысанды киім (19-сурет):
1) қара көк түсті пилотка;
2) қара көк түсті, бір қаусырмалы маусымдық плащ;
3) қара түсті қолғап және көк түсті кашне;
4) қара көк түсті бір қаусырмалы китель;
5) қара көк түсті юбка (юбканың орнына шалбар киюге рұқсат етіледі);
6) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
7) қою көк түсті галстук;
8) қара түсті хром етік.
3.6. Күнделікті жазғы нысанды киім (20-сурет):
1) қара көк түсті пилотка;
2) қысқа жеңді, көгілдір түсті жейде;
3) ұзын жеңді, көгілдір түсті жейде;
4) қара көк түсті юбка (юбканың орнына шалбар киюге рұқсат етіледі);
5) қара түсті туфли;
6) ақ түсті ұзын (немесе қысқа) жеңі бар жейде.
17-сурет. Аға және орта басшы құрамның (әйелдің) күнделікті нысанды киімі
17-1. Аға және орта басшы құрамның (әйелдің) күнделікті нысанды киімі
18-сурет. Аға және орта басшы құрамның қысқы нысанды киімі (әйелдер)
19-сурет. Аға және орта басшы құрамның маусымдық нысанды киімі (әйелдер)
20-сурет. Аға және орта басшы құрамның (әйелдердің) жазғы күнделікті нысанды киімі

4. Полевая форменная одежда для сотрудников дежурной части, подразделений конвойной службы и оперативного реагирования (рисунок 21):
1) куртка (со съемным утеплителем) (мужская) черного цвета;
2) рубашка с длинным рукавом и брюками черного цвета;
3) ремень поясной разгрузочный с комплектом черного цвета;
4) жилет разгрузочный с комплектом черного цвета;
5) наколенники, налокотники черного цвета;
6) берцы высокие черного цвета;
7) берцы высокие зимние черного цвета;
8) футболка черного цвета;
9) кепи (бейсболка) черного цвета;
Рисунок 21. Полевая форменная одежда сотрудников дежурной части, подразделений конвойной службы и оперативного реагирования.
5. Полевая форменная одежда для сотрудников антикоррупционной службы:
5.1. Летняя полевая форменная одежда (рисунок 22):
1) фуражка полевая камуфляжной расцветки или кепи бейсболка;
2) футболка однотонного цвета;
3) полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки;
4) ремень полевой;
5) ботинки кожаные с высокими берцами черного цвета.
5.2. Зимняя полевая форменная одежда (рисунок 23):
1) шапка из цигейки черного цвета;
2) футболка однотонного цвета;
3) полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки;
4) полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки;
5) ботинки кожаные с высокими берцами утепленные черного цвета;
6) ремень полевой;
7) перчатки кожаные утепленные черного цвета;
8) жилет-накидка для сотрудников оперативно-следственных подразделений черного цвета.
Рисунок 22. Летняя полевая форма сотрудников антикоррупционной службы
Рисунок 23. Зимняя полевая форма сотрудников антикоррупционной службы
Рисунок 24. Жилет-накидка для сотрудников оперативно-следственных подразделений черного цвета.
6. Образцы знаков различия сотрудников антикоррупционной службы:
6.1. Знаки различия для должностей высшего начальствующего состава:
1) погоны парадные, парадно-выходные и повседневные (рисунок 25):
Погоны высшего начальствующего состава (рисунок 25).
2) нарукавные знаки (рисунки 26 и 27):
1) нарукавный знак руководителя антикоррупционной службы;
2) нарукавный знак для должностей высшего начальствующего состава антикоррупционной службы.
Нарукавный знак руководителя антикоррупционной службы (рисунок 26)
Нарукавный знак для должностей высшего начальствующего состава (рисунок 27).
6.2. Знаки различия для должностей старшего и среднего начальствующего состава:
1) погоны парадные, летние-парадные и повседневные (рисунки 28, 29, 30).
Погоны парадные старшего и среднего начальствующего состава (рисунок 28).
Погоны летние парадные старшего и среднего начальствующего состава (рисунок 29).
Погоны повседневные старшего и среднего начальствующего состава. (рисунок 30).

4. Кезекші бөлімнің, айдауыл қызметі және жедел ден қою бөлімшелерінің қызметкерлеріне арналған далалық нысанды киім (21-сурет):
1) қара түсті күрте (алмалы-салмалы жылы) (ерлер) ;
2) қара түсті ұзын, жеңді және шалбары бар жейде;
3) қара түсті жиынтығы бар, жүк түсіретін белдік белбеу;
4) қара түсті жиынтығы бар, түсіру кеудешесі;
5) тізеқаптар, қара түсті шынтақ қойғыштар;
6) қара түсті биік береттер;
7) қара түсті, қысқы биік береттер;
8) қара түсті футболка;
9) қара түсті кепи (бейсболка);
21-сурет. Кезекші бөлім, айдауыл қызметі және жедел ден қою бөлімшелері қызметкерлерінің далалық нысанды киімі.
5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлеріне арналған далалық нысанды киім:
5.1. Жазғы далалық нысанды киім (22-сурет):
1) бүркеніш түсті, далалық фуражка немесе бейсболка кепиі;
2) кәдімгі түсті футболка;
3) камуфляж түсінің түсінің үйлесіміндегі түзу пішіндегі далалық күртелер және шалбарлар;
4) далалық белбеу;
5) қонышы биік, қара түсті былғары бәтеңке.
5.2. Қысқы далалық нысанды киім (23-сурет):
1) цигейкадан тігілген, қара түсті бөрік;
2) бір түсті футболка;
3) камуфляж түсінің үйлесіміндегі түзу пішіндегі далалық күртелер және шалбарлар;
4) камуфляж түсінің үйлесіміндегі түзу пішінді жылы далалық күртелер мен шалбарлар;
5) қонышы ұзын жылы, қара түсті былғары бәтеңке;
6) далалық белбеу;
7) қара түсті, жылы былғары қолғап.
8) жедел-тергеу бөлімшелерінің қызметкерлеріне арналған қара түсті жамылғы-кеудеше.
22-сурет. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің жазғы далалық нысаны
23-сурет. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің қысқы далалық нысаны
24-сурет. Жедел-тергеу бөлімшелерінің қызметкерлеріне арналған қара түсті жамылғы-кеудеше.
6. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің айырым белгілерінің үлгілері:
6.1. Жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған айырым белгілері:
1) салтанатты, салтанатты-демалыс және күнделікті погондар (25-сурет):
Жоғары басшы құрамның погондары (25-сурет).
2) жең белгілері (26 және 27-суреттер):
1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет басшысының жең белгісі;
2) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жоғары басшы құрамының лауазымдарына арналған жең белгісі.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет басшысының жең белгісі (26-сурет).
Жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған жең белгісі (27-сурет).
6.2. Аға және орта басшы құрам лауазымдарына арналған айырым белгілері:
1) салтанатты, жазғы-салтанатты және күнделікті погондар (28, 29, 30-суреттер).
Аға және орта басшы құрамның салтанатты погондары (28-сурет).
Аға және орта басшы құрамның салтанатты жазғы погондары (29-сурет).
Аға және орта басшы құрамның күнделікті погондары (30-сурет).

Погоны повседневные для куртки на молнии и рубашки голубого цвета (рисунок 30-1).
На погонах старшего начальствующего состава располагаются две перпендикулярные полосы, а также звезды размером 20 мм, выполненные в золотистом цвете:
1) майор антикоррупционной службы – 1 звезда;
2) подполковник антикоррупционной службы – 2 звезды;
3) полковник антикоррупционной службы – 3 звезды.
На погонах среднего начальствующего состава располагаются, одна перпендикулярная полоса, а также звезды размером 13 мм, выполненные в золотистом цвете:
1) лейтенант антикоррупционной службы – 2 звезды;
2) старший лейтенант антикоррупционной службы – 3 звезды;
3) капитан антикоррупционной службы – 4 звезды;
2) Нарукавные знаки (рисунок 31):
Нарукавный знак для должностей старшего и среднего начальствующего состава (рисунок 31).

Сыдырма күрте мен көк түсті жейдеге арналған күнделікті погондар (30-1 сурет).
Аға басшы құрамның погондарында екі перпендикуляр жолақ, сондай-ақ алтын түсте орындалған мөлшері 20 мм жұлдыздар орналасады:
1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет майоры – 1 жұлдыз;
2) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің подполковнигі – 2 жұлдыз;
3) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет полковнигі – 3 жұлдыз.
Орта басшы құрамның погондарында бір перпендикуляр жолақ, сондай-ақ алтын түсте орындалған мөлшері 13 мм жұлдыздар орналасады:
1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет лейтенанты – 2 жұлдыз;
2) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің аға лейтенанты – 3 жұлдыз;
3) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет капитаны – 4 жұлдыз.
2) Жең белгілері (31-сурет):
Аға және орта басшы құрамның лауазымдарына арналған жең белгісі (31-сурет).