О бюджете Каратальского района на 2023-2025 годы
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 28 декабря 2022 года № 40-102.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Маслихат Каратальского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 10 558 931 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 265 967 тысяч тенге;
неналоговые поступления 99 941 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 161 980 тысяч тенге;
поступления трансфертов 10 031 043 тысяч тенге;
2) затраты 10 908 670 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 19 306 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 51 744 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 32 438 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 369 045 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 369 045 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 223 168 тысяч тенге;
погашение займов 33 179 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 179 056 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Каратальского районного маслихата области Жетісу от 15.11.2023 № 13-45 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 10 711 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 373 306 тысяча тенге, в том числе:
городу Уштобе 73 329 тысяч тенге;
Бастобинскому сельскому округу 40 311 тысяча тенге;
Балпыкскому сельскому округу 38 397 тысяч тенге;
Сельскому округу Жолбарыс батыр 37 023 тысячи тенге;
Ескельдинскому сельскому округу 37 174 тысячи тенге;
Ельтайскому сельскому округу 28 732 тысячи тенге;
Тастобинскому сельскому округу 29 110 тысяч тенге;
Айтубийскому сельскому округу 29 481 тысяча тенге;
Байшегирскому сельскому округу 30 432 тысячи тенге;

Қаратал ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 40-102 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10 558 931 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 265 967 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 99 941 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 161 980 мың теңге;
трансферттер түсімі 10 031 043 мың теңге;
2) шығындар 10 908 670 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 19 306 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 51 744 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 32 438 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 369 045 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 369 045 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 223 168 мың теңге;
қарыздарды өтеу 33 179 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 179 056 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 15.11.2023 № 13-45 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 10 711 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 373 306 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
nullҮштөбе қаласына 73 329 мың теңге;
Бастөбе ауылдық округіне 40 311 мың теңге;
Балпық ауылдық округіне 38 397 мың теңге;
Жолбарыс батыр ауылдық округіне 37 023 мың теңге;
Ескелді ауылдық округіне 37 174 мың теңге;
Елтай ауылдық округіне 28 732 мың теңге;
Тастөбе ауылдық округіне 29 110 мың теңге;
Айтуби ауылдық округіне 29 481 мың теңге;
Байшегір ауылдық округіне 30 432 мың теңге;

Кызылбалыкскому сельскому округу 29 317 тысяч тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Каратальского района.

Қызылбалық ауылдық округіне 29 317 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қаратал ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Каратальского районного маслихата Ж. Тенельбаев
Приложение 1 к решению Каратальского районного маслихата от "28" декабря 2022 года № 40-102
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Каратальского районного маслихата области Жетісу от 15.11.2023 № 13-45 (Вводится в действие с 01.01.2023).
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс

5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратал аудандық мәслихатының хатшысы Ж. Теңелбаев
Қаратал аудандық мәслихатының 2022 жылғы "28" желтоқсандағы № 40-102 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 15.11.2023 № 13-45 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың тенге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып

3441
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141202
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
211758
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
344035
004
Программа занятости
305102
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38933
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74788
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74788
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63641
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3867
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7280
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2402172
1
Жилищное хозяйство
1220070
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
634119
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
219219
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
80040
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
334860
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
585951
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
513122
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
67054
005
Снос аварийного и ветхого жилья
5775
2
Коммунальное хозяйство
980726
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
980726
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

3441
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
141202
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
211758
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
344035
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
305102
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38933
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74788
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74788
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63641
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3867
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7280
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
2402172
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1220070
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
634119
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
219219
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
80040
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
334860
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
585951
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
513122
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
67054
005
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
5775
2
Коммуналдық шаруашылық
980726
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
980726
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

13787
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6820
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6820
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2098
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4722
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9947
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
9947
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
9947
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9947
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1630710
1
Социальное обеспечение
641066
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
641066
010
Государственная адресная социальная помощь
641066
2
Социальная помощь
974419
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
974419
004
Программа занятости
532323
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12210
007
Оказание жилищной помощи
18000
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2823
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
53581
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
106665
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
173102
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
75715
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
15225
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
13564
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5643
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7921
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

13787
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6820
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6820
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2098
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4722
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9947
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
9947
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9947
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9947
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1630710
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
641066
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
641066
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
641066
2
Әлеуметтік көмек
974419
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
974419
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
532323
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12210
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
18000
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2823
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
53581
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
106665
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
173102
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
75715
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
15225
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
13564
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5643
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7921
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі