О бюджете Сарканского района на 2023-2025 годы
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 29 декабря 2022 года № 34-132.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 7 444 472 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 050 952 тысячи тенге;
неналоговые поступления 12 274 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 33 169 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 348 077 тысяч тенге;
2) затраты 7 523 578 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 3 604 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 41 400 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 37 796 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 82 710 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 82 710 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 41 400 тысяч тенге;
погашение займов 37 797 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 79 107 тысячи тенге.";
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 17.11.2023 № 14-58 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, сельских округов, в сумме 606 028 тысяч тенге, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу
– 49370 тысяч тенге;
Амангелдинскому сельскому округу
– 40661 тысяча тенге;
Аманбоктерскому сельскому округу
– 36251 тысяча тенге;
Бакалинскому сельскому округу
– 32930 тысяч тенге;
Екиашинскому сельскому округу
– 49004 тысячи тенге;
Карабогетскому сельскому округу
– 33415 тысяч тенге;
Карашиганскому сельскому округу
– 34601 тысяча тенге;
Койлыкскому сельскому округу
– 40864 тысячи тенге;
Коктерекскому сельскому округу
– 34198 тысяч тенге;
Лепсинскому сельскому округу
– 44701 тысяча тенге;
Черкасскому сельскому округу
– 44196 тысяч тенге;
Шатырбайскому сельскому округу

Сарқан ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-132 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 444 472 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 050 952 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 12 274 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 33 169 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 348 077 мың теңге;
2) шығындар 7 523 578 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 3 604 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 41 400 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 37 796 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 82 710 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 82 710 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 41 400 мың теңге;
қарыздарды өтеу 37 797 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 79 107 мың теңге.";
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 17.11.2023 № 14-58 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 606 028 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне – 49 370 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 40 661 мың теңге;
Аманбөктер ауылдық округіне – 36 251 мың теңге;
Бакалы ауылдық округіне – 32 930 мың теңге;
Екіаша ауылдық округіне – 49 004 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне – 33 415 мың теңге;
Қарашыған ауылдық округіне – 34 601 мың теңге;
Қойлық ауылдық округіне – 40 864 мың теңге;
Көктерек ауылдық округіне – 34 198 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне – 44 701 мың теңге;
Черкасск ауылдық округіне – 44 196 мың теңге;

– 30 469 тысяч тенге;
городу Саркан
– 135 368 тысяч тенге;
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 25 798 тысячи тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023года.
Секретарь Сарканского районного маслихата М. Разбеков
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 34-132
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 17.11.2023 № 14-58 (Вводится в действие с 01.01.2023).
Бюджет Сарканского района на 2023 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Шатырбай ауылдық округіне – 30 469 мың теңге;
Сарқан қаласына – 135 368 мың теңге;
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 25 798 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сарқан аудандық мәслихатының хатшысы М. Разбеков
Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-132 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 17.11.2023 № 14-58 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Сарқан ауданының 2023 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

3 578
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
124 109
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
107 153
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 673
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
138 856
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 454
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 857
021
Капитальные расходы государственного органа
350
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
70 251
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
11 944
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 612 184
1
Жилищное хозяйство
1 851 379
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 851 379
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 524 558
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
53 155
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
273 666
2
Коммунальное хозяйство
167 920
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
167 920
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
9 847
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
99 539
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
58 534
3
Благоустройство населенных пунктов
592 885
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
592 885
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
592 885
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
593 845
1
Деятельность в области культуры
151 170
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)

3 578
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
124 109
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
107 153
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 673
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
138 856
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 856
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 454
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 857
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
70 251
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 944
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 612 184
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 851 379
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 851 379
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 524 558
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
53 155
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
273 666
2
Коммуналдық шаруашылық
167 920
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
167 920
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
9 847
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
99 539
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
58 534
3
Елді-мекендерді көркейту
592 885
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
592 885
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
592 885
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
593 845
1
Мәдениет саласындағы қызмет
151 170
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)

47761
015
Капитальные расходы государственного органа
650
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
34 547
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
33897
013
Капитальные расходы государственного органа
650
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 178
02
Оборона
38 059
1
Военные нужды
17 807
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 807
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17807
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
48369
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 252
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
20 252
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17 748
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
17 748
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17 748
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17748
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 800 477
1
Социальное обеспечение
256 366
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
256 366
005
Государственная адресная социальная помощь
256 366
2
Социальная помощь
1 374 154
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 374 154
002
Программа занятости
824 332
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20248
006
Оказание жилищной помощи
37 216
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38741
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4520
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
176 847
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

47761
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
650
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
34 547
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33897
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
650
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 178
02
Қорғаныс
38 059
1
Әскери мұқтаждар
17 807
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 807
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17807
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
48369
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 252
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
20 252
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17 748
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
17 748
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 748
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
17748
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 800 477
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
256 366
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
256 366
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
256 366
2
Әлеуметтiк көмек
1 374 154
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 374 154
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
824 332
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20248
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
37 216
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38741
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4520
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
176 847
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету