Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью и отдельных категорий граждан по городу Темиртау и поселку Актау на 2023 год
Постановление акимата города Темиртау Карагандинской области от 1 декабря 2022 года № 89/6. Утратило силу постановлением акимата города Темиртау Карагандинской области от 22 сентября 2023 года № 67/1
Сноска. Утратило cилу постановлением акимата города Темиртау Карагандинской области от 22.09.2023 № 67/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", акимат города Темиртау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации города Темиртау в размере одного процента от списочной численности работников организаций города Темиртау и поселка Актау согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы в размере одного процента от списочной численности работников организаций города Темиртау и поселка Актау, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования в размере одного процента от списочной численности работников организаций города Темиртау и поселка Актау, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест, без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
5. Государственному учреждению "Аппарат акима города Темиртау" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на государственном и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Карагандинской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2023 жылға Теміртау қаласы мен Ақтау кенті бойынша мүгедектігі бар адамдар мен азаматтардың жекелеген санаттарын жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасын белгілеу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № 89/6 қаулысы. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 67/1 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 22.09.2023 № 67/1 (оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 31- бабына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9-бабына сәйкес Теміртау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Теміртау қаласындағы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін Теміртау қаласы мен Ақтау кентіндегі ұйымдары жұмыскерлерінің жалпы тізімдік санының бір пайызы мөлшерінде жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін Теміртау қаласы мен Ақтау кентіндегі ұйымдары жұмыскерлерінің жалпы тізімдік санының бір пайыз мөлшерінде жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.
3. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын, жастар қатарындағы азаматтар үшін Теміртау қаласы мен Ақтау кентіндегі ұйымдары жұмыскерлерінің жалпы тізімдік санының бір пайыз мөлшерінде жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.
4. Осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыс орындарын есептемегенде жұмыс орындар санының екі пайызынан төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.
5. "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның көшірмесін электрондық түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілсін;

2) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата города Темиртау после его официального опубликования.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Темиртау.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Темиртау О. Таурбеков
Приложение 1
к постановлению акимата
города Темиртау
от "1" декабря 2022 года
№ 89/6
Перечень организаций, для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (человек)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест согласно установленной квоте (единиц)
1
Акционерное общество "ArselorMittal Temirtau"
14629
1
8
2
Акционерное общество "Темиртауский электрометаллургический комбинат"
976
1
1
Приложение 2
к постановлению акимата
города Темиртау
от "1" декабря 2022 года
№ 89/6
Перечень организаций, для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (человек)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест согласно установленной квоте (единиц)
1
Акционерное общество "ArselorMittal Temirtau"
14629
1
10
2
Акционерное общество "Темиртауский электрометаллургический комбинат"
976
1
1
Приложение 3
к постановлению акимата
города Темиртау
от "1" декабря 2022 года
№ 89/6
Перечень организаций, для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (человек)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест согласно установленной квоте (единиц)
1
Акционерное общество "Темиртауский электрометаллургический комбинат"
976
1
1
2
Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Қарлығаш" отдела образования города Темиртау управления образования Карагандинской области
64
1
1
3
Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Алтынай" отдела образования города Темиртау управления образования Карагандинской области
66
1
1
4
Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Таңшолпан" отдела образования города Темиртау управления образования Карагандинской области
72
1
1
5
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа №16" отдела образования города Темиртау управления образования Карагандинской области
72
1
1
Приложение 4
к постановлению акимата
города Темиртау
от "1" декабря 2022 года
№ 89/6
Перечень организаций, для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (человек)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест согласно установленной квоте (единиц)
1
Коммунальное государственное учреждение "Гимназия №1" отдела образования города Темиртау управления образования Карагандинской области
87
2
1
2
Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Қарлығаш" отдела образования города Темиртау управления образования Карагандинской области
64
2
1
3
Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Алтынай" отдела образования города Темиртау управления образования Карагандинской области
66
2
1
4
Коммунальное государственное казенное предприятие "Ясли-сад "Таңшолпан" отдела образования города Темиртау управления образования Карагандинской области
72
2
1
5
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа №16" отдела образования города Темиртау управления образования Карагандинской области
72
2
1

2) ресми жарияланғаннан кейін осы қаулыны Теміртау қаласы әкімдігінің интернет - ресурсына орналастырсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Теміртау қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
7. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Теміртау қаласының әкімі О. Таурбеков
Теміртау қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "1" желтоқсандағы
№ 89/6 қаулысына
1- қосымша
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындар квотасы белгіленетін ұйымдар тізімі
Ұйымның атауы
Жыл басы бойынша қызметкерлердің тізімдік саны (адам)
Квотаның көлемі (% қызметкерлердің тізімдік санынан)
Белгіленген квотаға сәйкес жұмыс орындар саны (бірлік)
1
"ArselorMittal Temirtau" акционерлік қоғамы
14629
1
8
2
"Теміртау электрометаллургиялық комбинаты" акционерлік қоғамы
976
1
1
Теміртау қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "1" желтоқсандағы
№ 89/6 қаулысына
2 - қосымша
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындар квотасы белгіленетін ұйымдар тізімі
Ұйымның атауы
Жыл басы бойынша қызметкерлердің тізімдік саны (адам)
Квотаның көлемі (% қызметкерлердің тізімдік санынан)
Белгіленген квотаға сәйкес жұмыс орындар саны (бірлік)
1
"ArselorMittal Temirtau" акционерлік қоғамы
14629
1
10
2
"Теміртау электрометаллургиялық комбинаты" акционерлік қоғамы
976
1
1
Теміртау қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "1" желтоқсандағы
№ 89/6 қаулысына
3 - қосымша
Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын, жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасы белгіленетін ұйымдар тізімі
Ұйымның атауы
Жыл басы бойынша қызметкерлердің тізімдік саны (адам)
Квотаның көлемі (% қызметкерлердің тізімдік санынан)
Белгіленген квотаға сәйкес жұмыс орындар саны (бірлік)
1
"Теміртау электрометаллургиялық комбинаты" акционерлік қоғамы
976
1
1
2
Қарағанды облысы білім басқармасының Теміртау қаласы білім бөлімінің "Қарлығаш" бөбекжайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
64
1
1
3
Қарағанды облысы білім басқармасының Теміртау қаласы білім бөлімінің "Алтынай" бөбекжайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
66
2
1
4
Қарағанды облысы білім басқармасының Теміртау қаласы білім бөлімінің "Таңшолпан" бөбекжайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
72
1
5
Қарағанды облысы білім басқармасының Теміртау қаласы білім бөлімінің "№16 жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
72
1
Теміртау қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "1" желтоқсандағы
№ 89/6 қаулысына
4 - қосымша
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасы белгіленетін ұйымдар тізімі
Ұйымның атауы
Жыл басы бойынша қызметкерлердің тізімдік саны (адам)
Квотаның көлемі (% қызметкерлердің тізімдік санынан)
Белгіленген квотаға сәйкес жұмыс орындар саны (бірлік)
1
Қарағанды облысы білім басқармасының Теміртау қаласы білім бөлімінің №1 гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
87
1
2
Қарағанды облысы білім басқармасының Теміртау қаласы білім бөлімінің "Қарлығаш" бөбекжайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
64
1
3
Қарағанды облысы білім басқармасының Теміртау қаласы білім бөлімінің "Алтынай" бөбекжайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
66
1
4
Қарағанды облысы білім басқармасының Теміртау қаласы білім бөлімінің "Таңшолпан" бөбекжайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
72
1
5
Қарағанды облысы білім басқармасының Теміртау қаласы білім бөлімінің "№16 жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
72
1