О бюджете сельского округа Акай на 2023-2025 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2022 года № 252.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Акай на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 189 049,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 715 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 750 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 171 584,3 тысяч тенге;
2) затраты – 189 757,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 708,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 708,5 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 708,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 9 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в 2023 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Акай установлен в размере 90 388 тысяч тенге.
2-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2022 году в районный бюджет в сумме 110 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 9 (вводится в действие с 01.01.2023).

2023-2025 жылдарға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 252 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 189 049,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 715 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 750 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 171 584,3 мың теңге;
2) шығындар – 189 757,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -708,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 708,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 708,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 9 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға аудандық бюджеттен Ақай ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 90 388 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
2-1. 2022 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 110 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 9 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2023 год за счет областного бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2023 год за счет районного бюджета согласно приложению 5.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "21" декабря 2022 года № 252
Бюджет сельского округа Акай на 2023 год

3. 2023 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. 2023 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 252 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті

47954
12
Транспорт и коммуникация
1125
1
Автомобильный транспорт
1125
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1125
013
Обеспечение функцинирования автомобильных дорог в городах районного значяения, селах, поселках, сельских округах
1125
3.Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
7
Поступление займов
0
16
Погашение займов
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "21" декабря 2022 года № 252
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2023 год за счет областного бюджета
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
52 424,0
1
на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
52 424,0
на средний ремонт улицы Кудайбердиева села Акай, Кармакшинского района, Кызылординской области
15 854,0
на средний ремонт улицы Казыбек би села Акай, Кармакшинского района, Кызылординской области
14 956,0
на средний ремонт улицы Баймаханова села Акай, Кармакшинского района, Кызылординской области
21 614,0
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "21" декабря 2022 года № 252
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2023 год за счет районного бюджета
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 9 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
28 772,3
1
на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
5 825,0
на средний ремонт улицы Кудайбердиева села Акай, Кармакшинского района, Кызылординской области
1 761,0
на средний ремонт улицы Казыбек би села Акай, Кармакшинского района, Кызылординской области
1 662,0
на средний ремонт улицы Баймаханова села Акай, Кармакшинского района, Кызылординской области
2 402,0
2
На разработку проектно-сметной документации и проведения заключения экпертизы освещения улицы Б.Майлина села Акай
2 101,9
3
На разработку проектно-сметной документации и проведения заключения экпертизы освещения улицы М.Ауезова села Акай

47954
12
Көлік және коммуникация
1125
1
Автомобиль көлігі
1125
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
1125
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1125
3. Таза бюджеттік кредит беру
0
Бюджеттік кредиттер
0
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
0
7
Қарыздар түсімдері
0
16
Қарыздарды өтеу
0
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№252 шешіміне 4-қосымша
2023 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
52 424,0
1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
52 424,0
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақай ауылының Құдайбердиев көшесін орташа жөндеу жұмыстарына
15 854,0
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақай ауылының Қазыбек би көшесін орташа жөндеу жұмыстарына
14 956,0
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақай ауылының Баймаханов көшесін орташа жөндеу жұмыстарына
21 614,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 252 шешіміне 5-қосымша
2023 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 9 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
28 772,3
1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
5 825,0
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақай ауылының Құдайбердиев көшесін орташа жөндеу жұмыстарына
1 761,0
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақай ауылының Қазыбек би көшесін орташа жөндеу жұмыстарына
1 662,0
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақай ауылының Баймаханов көшесін орташа жөндеу жұмыстарына
2 402,0
2
Ақай ауылындағы Б.Майлин көшесін жарықтандыру жұмыстарына жоба-сметалық құжаттамасын әзірлеуге, сараптама қорытындысын дайындауға
2 101,9
3
Ақай ауылындағы М.Әуезов көшесін жарықтандыру жұмыстарына жоба-сметалық құжаттамасын әзірлеуге, сараптама қорытындысын дайындауға

2 166,7
4
На устройство детской площадки и спортивного тренажера в сельском округе Акай
15 423,3
5
На разработку проектно-сметной документации на средние ремонтные работы улиц Толе би, Жанкожа батыра, Бейбитшилик, Астана, Куншигарова в сельском округе Акай
2 806,1
6
На проведение государственную экспертизу дорог улиц в населенном пункте Акаи (Толе би, Жанкожа батыра, Бейбитшилик, Астана, Куншигарова)
449,3

2 166,7
4
Ақай ауылдық округінде салынатын балалар ойын және спорттық тренажер ойын алаңын орнату жұмыстарына
15 423,3
5
Ақай ауылдық округіндегі Төле би, Жаңқожа батыр, Бейбітшілік, Астана, Күншіғаров көшелеріне орташа жөндеу жұмыстарын жүргізуге сметалық есептеме әзірлеуге
2 806,1
6
Ақай елді мекен (Төле би, Жаңқожа батыр, Бейбітшілік, Астана, Күншіғаров) көшелерініндегі автомобиль жолдарын ұлттық сараптамадан өткізуге
449,3