Об утверждении Положения государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта"
Постановление акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 31 мая 2022 года № 199
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Бейнеуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта" (далее – государственное учреждение).
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Бейнеуского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию Положения в органах юстиции;
направление настоящего постановления на официальное опубликование;
размещение на официальном интернет-ресурсе аппарата акима Бейнеуского района.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
Аким Бейнеуского района Б.Абилов
Приложение к постановлению
акимата Бейнеуского района
от 31 мая 2022 года №199
ПОЛОЖЕНИЕ о государственном учреждении "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта" (далее – Отдел) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах внутренней политики, культуры, спорта, государственной молодежной политики, развития языков, религиозной деятельности, координации работ общественных объединений, политических партий и средств массовой информации, пропаганды государственных символов в районе.
2. Отдел осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Отдел является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Отдел вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

"Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 31 мамырдағы № 199 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес, Бейнеу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мемлекеттік мекеме) туралы ереже бекітілсін.
2. "Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
Ереженің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулыны ресми жариялауға жіберуді;
Бейнеу ауданы әкімі аппаратының ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
Бейнеу ауданының әкімі Б.Әбілов
Бейнеу ауданының әкімдігінің
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 199 қаулысына қосымша
"Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Бөлім) ауданда ішкі саясат, мәдениет, спорт, мемлекеттік жастар саясаты, тілдерді дамыту, діни қызмет, қоғамдық бірлестіктердің, саяси партиялардың және бұқаралық ақпарат құралдарының жұмыстарын үйлестіру, мемлекеттік рәміздерді насихаттау салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Бөлім өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Бөлім ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Бөлім азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.

5. Отдел имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Отдел по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Отдела и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: 130100, Республика Казахстан Мангистауская область, Бейнеуский район, село Бейнеу, улица Досана Тажиулы, здание 10/1.
9. Настоящее Положение является учредительным документом Отдела.
10. Финансирование деятельности Отдела осуществляется из местного бюджета.
11. Отделу запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Отдела.
Если Отделу законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта"
12. Задачи:
Реализация государственной политики в сферах внутренней политики, культуры, развития языков, спорта, государственной молодежной политики, религиозной деятельности, координация работ общественных объединений, политических партий и средств массовой информации, пропаганда государственных символов на территории района.
13. Полномочия:
1) Права:
1.1.) приобретать и осуществлять имущественные и личные неимущественные права;
1.2.) использовать средства на осуществление предусмотренных в настоящем Положении целей;
1.3.) быть истцом и ответчиком в суде;
1.4.) осуществлять иные права, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
2) Обязанности:
2.1.) способствование в установлении отношений взаимной терпимости и уважения между гражданами Республики Казахстан, иностранцами и лицами без гражданства, исповедующими религию и не исповедующими ее, а также между различными религиозными объединениями;
2.2.) защита прав и законных интересов молодежи;
2.3.) предоставление помощи и социальных услуг молодежи;
2.4.) реализация социально значимых инициатив молодежи;
2.5.) реализация государственной информационной политики через средства массовой информации;

5. Бөлім Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Бөлім өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 130100, Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Бейнеу ауылы, Д.Тәжіұлы көшесі, ғимарат 10/1.
9. Осы Ереже Бөлімнің құрылтай құжаты болып табылады.
10. Бөлім қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
11. Бөлім кәсіпкерлік субъектілерімен Бөлімнің өкілеттіліктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер Бөлімге заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаттары мен өкілеттіктері
12. Мақсаттары:
Аудан аумағында ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту, спорт салалары, мемлекеттік жастар саясаты, діни қызмет салаларындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, қоғамдық бірлестіктердің, саяси партиялардың және бұқаралық ақпарат құралдарының жұмыстарын үйлестіру, мемлекеттік рәміздерді насихаттау.
13. Өкілеттіктері:
1) Құқықтары:
1.1.) мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарды иемденіп алуға және жүзеге асыруға;
1.2.) осы Ережеде көзделген мақсаттарды жүзеге асыруға қаражаттарды пайдалануға;
1.3.) сотта талап қоюшы және жауапкер болуға;
1.4.) Қазақстан Республикасының заңнамаcына қайшы келмейтін өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
2) Міндеттері:
2.1.) дiн ұстанатын және оны ұстанбайтын Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар арасында, сондай-ақ әртүрлі діни бiрлестiктер арасында өзара төзушілік пен құрметтеу қатынастарын орнатуға жәрдемдесу;
2.2.) жастардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау;
2.3.) жастарға көмек беру және әлеуметтік қызметтер көрсету;
2.4.) жастардың әлеуметтiк маңызды бастамаларын iске асыру;
2.5.) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру;

2.6.) обеспечение соблюдения прав и законных интересов политических партий;.
2.7.) осуществления контроля за использованием (установлением, размещением) государственных символов Республики Казахстан на территории района.
2.8.) организация мер, направленных на возрождение, сохранение, развитие и распространение культуры народа Республики Казахстан;
2.9.) патриотическое и эстетическое воспитание граждан через приобщение к ценностям национальной и мировой культуры;
2.10.) обеспечение свободного доступа к культурным ценностям;
2.11.) укрепление материально-технической базы государственных организаций культуры;
2.12.) обеспечение поддержки одаренных лиц;
2.13.) проведение мер в области культуры по недопущению пропаганды или агитации насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, расового, национального, религиозного, сословного и родового превосходства, а также культа жестокости и насилия;
2.14.) формирование международного сотрудничества в области культуры;
2.15.) проведение спортивно-массовых мероприятий;
2.16.) развитие национальных, технических и прикладных видов спорта;
2.17.) поддержка и стимулирование физической культуры и спорта;
2.18.) развитие сферы физической культуры и спорта;
14. Функции:
1) участие в укреплении демократических институтов общества, разъяснение основных приоритетов Стратегического плана Республики Казахстан, ежегодных Посланий Главы государства народу Казахстана;
2) последовательное осуществление на территории района государственной политики относительно религиозных, неправительственных, молодежных организаций;
3) осуществление контроля и проверки исполнения законодательства Республики Казахстан о языках в предприятиях и организациях, независимо от их форм собственности, в случаях выявления фактов нарушения законадательства Республики Казахстан о языках выдача рекомендаций об их устранении;
4) разработка методических, информационно-аналитических материалов по вопросам, относящихся к компетенции государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта" и приниятие мер их реализации;
5) осуществление контроля за соответствием действующему законодательству и политическому курсу Республики Казахстан содержания средств наглядной агитации;
6) всестороннее изучение, анализ и регулирование общественных процессов, происходящих в районе, проведение социологических исследований, опросов общественного мнения, выявление очагов социальной напряженности, формирование общественного мнения по важнейшим вопросам жизни республики, области, района;

2.6.) саяси партиялардың құқықтары мен заңды мүдделерiнiң сақталуын қамтамасыз ету;
2.7.) аудан аумағында Қазақстан Республикасы мемлекеттік рәміздерінің пайдаланылуын (тігілуін, орналастырылуын) бақылауды жүзеге асыру;
2.8.) Қазақстан Республикасы халқының мәдениетін қайта түлетуге, сақтауға, дамытуға және таратуға бағытталған шараларды ұйымдастыру;
2.9.) ұлттық және әлемдік мәдениет құндылықтарына баулу арқылы азаматтарды отаншылдыққа және эстетикалық тәрбиелеу;
2.10.) мәдени құндылықтарға еркін қол жеткізуді қамтамасыз ету;
2.11.) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту;
2.12.) дарынды тұлғаларды қолдауды қамтамасыз ету;
2.13.) мәдениет саласында Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, соғысты, әлеуметтік, нәсілдік, ұлттық, діни, топтық-тектік және рулық астамшылықты, сондай-ақ қатігездікке және зорлық-зомбылыққа табынуды насихаттауға немесе үгіттеуге жол бермеу жөнінде шаралар жүргізу;
2.14.) мәдениет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты қалыптастыру;
2.15.) спорттық-бұқаралық іс-шараларды өткізу;
2.16.) ұлттық, техникалық және қолданбалы спорт түрлерін дамыту;
2.17.) дене шынықтыру мен спортты қолдау және ынталандыру;
2.18.) дене шынықтыру және спорт саласын дамыту.
14. Функциялары:
1) қоғамның демократиялық институттарын нығайтуға қатысу, Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарының негізгі басымдылықтарын, Қазақстан халқына мемлекет Басшысының жыл сайынғы Жолдауларын түсіндіру;
2) аудан аумағында діни, үкіметтік емес, жастар ұйымдарына қатысты мемлекеттік саясатты жүйелі жүргізу;
3) олардың меншік нысанына қарамастан кәсіпорындарда және ұйымдарда Қазақстан Республикасының тілдер туралы заңнамасының орындалуына бақылау мен тексеруді жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының тілдер туралы заңнамасын бұзу фактілері анықталған жағдайда, оларды жою туралы ұсынымдар беру;
4) "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша әдістемелік, ақпараттық-талдау материалдарын әзірлеу және оларды іске асыру шараларын қабылдау;
5) көрнекі насихат құралдары мазмұнының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаcына және саяси бағытына сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру;
6) ауданда болып жатқан қоғамдық процестерді жан-жақты зерттеу, талдау және реттеу, әлеуметтік зерттеулер, қоғамдық пікір сауалнамаларын жүргізу, әлеуметтік шиеленіс ошақтарын анықтау, республика, облыс, аудан өмірінің маңызды мәселелері жөнінде қоғамдық пікірді қалыптастыру;

7) ведение работы по формирования антикоррупционной культуры;
8) в пределах своей компетенции содействие развитию молодежных объединений и координация их деятельности;
9) осуществление работ по формированию информационной базы данных общественно-политических, религиозных, молодежных, неправительственных объединений;
10) осуществление связи с политическими партиями, национально-культурными объединениями, правозащитными, религиозными и иными общественными организациями;
11) осуществление информационно-разъяснительной работы по вопросам религии;
12) составление протоколов о внутриполитических правонарушениях за нарушение законодательства Республики Казахстан О религиозной деятельности и религиозных объединениях;
13) осуществление работ по формированию у населения уважительного отношения к государственным символам Республики Казахстан, выработка рекомендаций и предложений по вопросам пропаганды и применения государственных символов;
14) осуществление работ по семейно-демографическим вопросам;
15) составление протоколов о нарушении законодательста Республики Казахстан о некоммерческих организациях;
16) координация деятельности государственных культурных тупиков района в сферах театрального, музыкального и киноискусства, библиотечного и музейного дела, культурно-досуговой работы;
17) проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий, а также конкурсов, фестивалей и конкурсов среди любительских творческих объединений;
18) проведение аттестации государственных организаций культуры района;
19) создание условий для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
20) организация и проведение спортивно-массовых и физкультурно-оздоровительных мероприятий по видам спорта;
21) обеспечение подготовки районных сборных команд по видам спорта и их участие в областных спортивных соревнованиях;
22) обеспечение развития массового спорта и национальных видов спорта на территории района;
23) координация деятельности физкультурно-спортивных организаций на территории района;
24) организация работы по присвоению спортивных разрядов спортсменам, лишению спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда;
25) организация работы по присвоению квалификационных категорий, лишению квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, Спортивный судья;

7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру жұмыстарын жүргізу;
8) өз құзыретi шегiнде жастар бірлестіктерінің дамуына жәрдемдесу және олардың қызметтерін үйлестіру;
9) қоғамдық-саяси, діни, жастар, үкіметтік емес бірлестіктердің ақпараттық деректер базасын қалыптастыру бойынша жұмысты жүзеге асыру;
10) саяси партиялармен, ұлттық-мәдени бірлестіктермен, құқық қорғау, діни және басқа да қоғамдық ұйымдармен байланысты жүзеге асыру;
11) дін мәселелері бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасының діни қызмет және діни бірлестіктер туралы заңнамасын бұзғаны үшін әкішілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамаларды толтыру;
13) тұрғындар арасында Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздеріне құрметпен қарауды қалыптастыру бойынша жұмыстарды жүзеге асыру, мемлекеттік рәміздерді қолдану мен насихаттау мәселелері бойынша нұсқаулықтар мен ұсыныстар әзірлеу;
14) отбасылық-демографиялық мәселелер бойынша жұмыстар жүргізу;
15) Қазақстан Республикасының коммерциялық емес ұйымдар туралы заңнамасын бұзу туралы хаттамалар жасау;
16) театр, музыка және кино өнері, кітапхана және музей ісі, мәдени-демалыс жұмыстары салаларында ауданның мемлекеттік мәдени ұйымдарының қызметін үйлестіру;
17) сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шараларын, сондай-ақ әуесқой шығармашылық бірлестіктер арасында байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізу;
18) ауданның мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттаудан өткізу;
19) жеке адамдардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалу орындарында спортпен шұғылдануы үшін жағдайлар жасау;
20) спорт түрлерi бойынша спорттық-бұқаралық және дене шынықтыру-сауықтыру іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу;
21) спорт түрлерi бойынша аудандық құрама командаларды даярлауды және олардың облыстық спорттық жарыстарға қатысуын қамтамасыз ету;
22) аудан аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз ету;
23) аудан аумағында дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiру;
24) спортшыларға: 2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік разрядты спортшы, 2-жасөспірімдік разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік разрядты спортшы спорттық разрядтарын беру, спортшыларды осындай спорттық разрядтарынан айыру жұмыстарын ұйымдастыру;
25) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру, біліктілік санаттарынан айыру жұмыстарын ұйымдастыру;

26) формирование единого календаря спортивно-массовых мероприятий;
27) проведение работ по сбору и анализу информации по развитию физической культуры и спорта;
28) формирование районных списков сборных команд по видам спорта;
29) организация медицинского обеспечения официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
30) содействие доступности спортивных сооружений на территории района для населения;
31) оказание методической и консультативной помощи спортивным организациям;
32) пропаганда достижений в области физической культуры и спорта и принципов здорового образа жизни;
33) координация работы спортивных клубов и секций;
34) осуществление в интересах местного государственного управления иных функций, возлагаемых на государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта"
15. Руководство Отделом осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел задач и осуществление им своих полномочий.
16. Первый руководитель Отдела назначается на должность и освобождается от должности акимом Бейнеуского района.
17. Полномочия первого руководителя Отдела:
1) определяет обязанности работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта";
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта";
3) в установленном законодательством порядке осуществляет поощрения работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта";
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта";
5) в пределах своей компетенции издает обьязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" приказы, дает указания, подписывает служебную документацию;
6) проводить личный приҰм физических и юридических лиц, в том числе работников данного госудаственного органа, не реже одного раза в месяц согласно утвержденному графику;
7) представляет интересы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта" во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами.

26) спорттық-бұқаралық iс-шаралардың бірыңғай күнтiзбесін қалыптастыру;
27) дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинау және талдау жұмыстарын жүргізу;
28) спорт түрлері бойынша құрама командалардың аудандық тізімдерін қалыптастыру;
29) ресми дене шынықтыру және спорттық іс-шараларды медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
30) аудан аумағында спорт ғимараттарының халыққа қолжетімді болуына жәрдемдесу;
31) спорт ұйымдарына әдістемелік және консультациялық көмек көрсету;
32) дене шынықтыру және спорт саласындағы жетістіктерді және салауатты өмір салтының принциптерін насихаттау;
33) спорттық клубтар мен секциялардың жұмыстарын үйлестіру; про
34) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелетін өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіліктері
15. Бөлімді басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол Бөлімге жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
16. Бөлімнің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бейнеу ауданының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
17. Бөлімнің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлерінің міндеттерін анықтайды;
2) "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлерін лауазымдарға тағайындайды және лауазымдарынан босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлерін ынталандыруды жүзеге асырады;
4) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыскерлеріне тәртіптік жазалар қолданады;
5) өз құзыретінің шегінде "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі жұмыскерлерінің орындауына міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді, қызметтік құжаттарға қол қояды;
6) бекітілген қабылдау кестесіне сәйкес айына кемінде бір рет азаматтарды және заңды тұлғалардың өкілдерін, оның ішінде осы мемлекеттік органның қызметкерлерін жеке қабылдауды жүзеге асырады;
7) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіреді.

8) первый руководитель государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта" несет персональную ответственность за организацию противодействия коррупции в государственном учреждении "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта".
9) к ведению первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта" законодательством Республики Казахстан может быть отнесено решение иных вопросов.
Исполнение полномочий первого руководителя Отдела в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта"
18. Отдел может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Отдела формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
19. Имущество, закрепленное за Отделом относится к коммунальной собственности.
20. Отдел не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта"
21. Реорганизация и упразднение осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Отдела:
Коммунальное государственное учреждение "Бейнеуский районный молодежный ресурсный центр";
Государственное казенное коммунальное предприятие "Бейнеумәдениет" акимата Бейнеуского района;
Государственное учреждение "Бейнеукітапханасы".

8) "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекетті ұйымдастыруға дербес жауапты болады.
9) "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының құзырына Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзге де мәселелердi шешу жатқызылуы мүмкiн.
Бөлімнің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктері қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi
18. Бөлім заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
Бөлім мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
19. Бөлімге бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
20. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Бөлім өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Бейнеу аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
21. Бөлімді қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бөлім қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
"Бейнеу аудандық жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
Бейнеу аудандық әкімдігінің "Бейнеумәдениет" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
"Бейнеукітапханасы" мемлекеттік мекемесі.