О бюджетах сел, сельских округов на 2022-2024 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 14 января 2022 года № 10/113.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 869 007,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям –170 580,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 212,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 698 215,1 тысяч тенге;
2) затраты – 882 853,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 846,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –13 846,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 846,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 01.12.2022 № 17/180 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2022 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 674 700,6 тысячи тенге, в том числе:
села Шетпе – 115 539,8 тысяч тенге;
села Жынгылды – 42 998,5 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 55 955,9 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 61 283,1 тысяч тенге;
села Кызан – 44 359,9 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 55 419,3 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 77 268,4 тысяч тенге;
села Жармыш – 40 724,3 тысячи тенге;
села Акшымырау – 40 755,3 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 62 541,0 тысяча тенге;
сельского округа Шебир – 33 597,2 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 44 257,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 01.12.2022 № 17/180 (вводится в действие с 01.01.2022).

2022-2024 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 14 қаңтардағы № 10/113 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 869 007,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 170 580,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 212,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 698 215,1 мың теңге;
2) шығындар – 882 853,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 846,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 846,4 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 846,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 01.12.2022 № 17/180 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 674 700,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 115 539,8 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 42 998,5 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 55 955,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 61 283,1 мың теңге;
Қызан ауылы – 44 359,9 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 55 419,3 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 77 268,4 мың теңге;
Жармыш ауылы – 40 724,3 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 40 755,3 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 62 541,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 33 597,2 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 44 257,9 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 01.12.2022 № 17/180 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Учесть, что из районного бюджета на 2022 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие трансферты в сумме 23 514,5 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 1 036,0 тысяч тенге;
села Жынгылды – 1931,1 тысяча тенге;
сельского округа Сайотес – 2 090,0 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 1 320,0 тысяч тенге;
села Кызан – 3 183,0 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 2 366,4 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 1 868,0 тысяч тенге;
села Жармыш – 2 882,0 тысячи тенге;
села Акшымырау – 1 391,0 тысяча тенге;
сельского округа Онды – 2 754,0 тысячи тенге;

3. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне 23 514,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 1 036,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 1931,1 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 2 090,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 1 320,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 3 183,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 2 366,4 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 1 868,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 2 882,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 1 391,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 2 754,0 мың теңге;

сельского округа Шебир – 1 374,0 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 1 319,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 01.12.2022 № 17/180 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата А.Сарбалаев
Приложение 1
к решению Мангистауского районного
маслихата от 14 января 2022 года
№10/113
Бюджет села Шетпе на 2022 год

Шебір ауылдық округі – 1 374,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 1 319,0 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 01.12.2022 № 17/180 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы А.Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2022 жылғы 14 қаңтардағы
№10/113 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған Шетпе ауылының бюджеті