О внесении изменений в решение Тупкараганского районного маслихата от 28 декабря 2021 года №10/67 "О районном бюджете на 2022–2024 годы"
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 27 апреля 2022 года № 13/75
Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тупкараганского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года №10/67 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26361) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 8 385 883,6 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 189 722,8 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 185 831,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 97 906,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 912 423,8 тысячи тенге;
2) затраты – 8 408 421,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 050,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 55 134,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 084,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 50 587,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 50 587,4 тысяч тенге;
поступление займов –55 134,0 тысячи тенге;
погашение займов – 27 084,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 537,4 тысяч тенге.";
в пункте 2 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты и кредиты из республиканского бюджета, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата Тупкараганского района:

Түпқараған аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №10/67 "2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 сәуірдегі № 13/75 шешімі
Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Түпқараған аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №10/67 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26361 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2- тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мелекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 385 883,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 189 722,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 185 831,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 97 906,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 912 423,8 мың теңге;
2) шығындар – 8 408 421,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 050,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 55 134,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 084,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 50 587,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) – 50 587,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 55 134,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 084,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 537,4 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттеріне ауданның бюджетінен бюджеттік субвенциялар көлемі 803 992,0 мың теңге сомасында берілгені ескерілсін, оның ішінде:
Форт-Шевченко қаласына - 141 829,0 мың теңге;
Ақшұқыр ауылына – 262 491,0 мың теңге;
Баутино ауылына – 55 738,0 мың теңге;
Сайын Шапағатов ауылдық округіне – 226 026,0 мың теңге;
Таушық ауылына – 56 995,0 мың теңге;
Қызылөзен ауылы – 60 913,0 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте пайдалану тәртібі Түпқараған ауданы әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалатын республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер мен кредиттердің көзделгені ескерілсін:

27 151,0 тысяча тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
34 180,0 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
77 427,0 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
705,0 тысяч тенге - на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
120 702,0 тысячи тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
50 791,0 тысяча тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
66 307,0 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости;
3 537 067,0 тысяч тенге - на развитие целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
58 584,0 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
55 134,0 тысячи тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.";
в пункте 4 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

27 151,0 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
34 180,0 мың теңге - стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
77 427,0 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
705,0 мың теңге - мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
120 702,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
50 791,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
66 307,0 мың теңге - нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
3 537 067,0 мың теңге – Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы даму трансферті.
58 584 ,0 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға.
55 134,0 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"4. 2022 жылға аудандық бюджетте ысырапты өтеуге арналған трансферттер көлемі 2 215 390,0 мың теңге көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

550,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
155 958,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
125 958,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
155 315,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
96 995,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
58 320,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
52 022,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
52 022,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
20 018,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
20 018,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
44 037,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
44 037,0
02
Оборона
20 878,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 878,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 878,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 120,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 120,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 120,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
502 357,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
492 357,0
010
Государственная адресная социальная помощь
141 572,0
004
Программа занятости
59 021,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 253,0
007
Оказание жилищной помощи

550,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
155 958,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 958,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
30 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
155 315,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 995,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
58 320,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
52 022,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 022,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
20 018,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 018,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
44 037,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 037,0
02
Қорғаныс
20 878,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 878,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 878,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 120,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 120,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 120,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
502 357,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
492 357,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
141 572,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
59 021,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 253,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету

650,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 124,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
142 216,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
35 335,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34 195,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 200,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
50 791,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 410 293,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40 000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
40 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 370 293,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
27 338,6
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 641 267,0
005
Развитие коммунального хозяйства
10 320,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
691 368,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
248 362,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15 377,0
011
Развитие объектов культуры
15 377,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
74 617,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
74 617,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 000,0
008
Развитие объектов спорта
3 000,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
6 624,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 417,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 207,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
65 991,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков

650,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 124,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
142 216,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
35 335,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34 195,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 200,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
50 791,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 410 293,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
40 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 370 293,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
27 338,6
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 641 267,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
10 320,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
691 368,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
248 362,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 377,0
011
Мәдениет объектілерін дамыту
15 377,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
74 617,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
74 617,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 000,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
3 000,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
6 624,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 417,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 207,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
65 991,0
001
Жергiлiктi деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер