О бюджетах сел и сельских округов города Аркалыка на 2023-2025 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28 декабря 2022 года № 187.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Ангарское города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 31641,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1036,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 30605,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 20644,0 тысяч тенге;
2) затраты – 31670,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -29,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29,6 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 29,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
1-1. Учесть, что в бюджете села Ангарское города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 8512,0 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 1449,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 26.07.2023 № 41 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в бюджете села Ангарское города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 20644,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Восточное города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 360774,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2843,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 357931,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 23683,0 тысяч тенге;
2) затраты – 361974,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1200,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1200,7 тысяч тенге:

Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 187 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Арқалық қаласы Аңғар ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31641,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1036,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 30605,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 20644,0 мың теңге;
2) шығындар – 31670,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29,6 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Аңғар ауылының бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі облыстық бюджеттен 8512,0 мың теңге сомасында, Арқалық қаласының бюджетінен 1449,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 26.07.2023 № 41 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Аңғар ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 20644,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Арқалық қаласы Восточный ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 360774,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2843,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 357931,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 23683,0 мың теңге;
2) шығындар – 361974,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1200,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1200,7 мың теңге:

используемые остатки бюджетных средств – 1200,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Учесть, что в бюджете села Восточное города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 23683,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в бюджете села Восточное города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 332429,0 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 1819,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Утвердить бюджет села Екидин города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 28321,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 469,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27852,5 тысяч тенге, из них объем субвенций – 23310,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28354,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -32,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 32,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 32,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
6-1. Учесть, что в бюджете села Екидин города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 4542,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Учесть, что в бюджете села Екидин города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 23310,0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет села Жалгызтал города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 28869,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 982,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 250,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27637,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 20912,0 тысяч тенге;
2) затраты – 29047,5 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1200,7 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Восточный ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 23683,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Восточный ауылының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 332429,0 мың теңге, Арқалық қаласының бюджетінен 1819,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Арқалық қаласы Екідің ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28321,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 469,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 27852,5 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 23310,0 мың теңге;
2) шығындар – 28354,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -32,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32,8 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Екідің ауылының бюджетінде облыстық бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 4542,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Екідің ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 23310,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8. Арқалық қаласы Жалғызтал ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28869,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 982,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 27637,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 20912,0 мың теңге;
2) шығындар – 29047,5 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -178,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 178,5 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 178,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
8-1. Учесть, что в бюджете села Жалгызтал города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 6025,0 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 700,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 26.07.2023 № 41 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Учесть, что в бюджете села Жалгызтал города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 20912,0 тысяч тенге.
10. Утвердить бюджет села Жанакала города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 33890,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 831,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 33059,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 24300,0 тысяч тенге;
2) затраты – 34052,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -162,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 162,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 162,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
10-1. Учесть, что в бюджете села Жанакала города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 7507,0 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 1252,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 26.07.2023 № 41 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Учесть, что в бюджете села Жанакала города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 24300,0 тысяч тенге.

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -178,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 178,5 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 178,5 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Жалғызтал ауылының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 6025,0 мың теңге, Арқалық қаласының бюджетінен 700,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 26.07.2023 № 41 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Жалғызтал ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 20912,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
10. Арқалық қаласы Жаңақала ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33890,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 831,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 33059,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 24300,0 мың теңге;
2) шығындар – 34052,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -162,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 162,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 162,9 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі)
10-1. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Жаңақала ауылының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 7507,0 мың теңге, Арқалық қаласының бюджетінен 1252,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 26.07.2023 № 41 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Жаңақала ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 24300,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

12. Утвердить бюджет села Коктау города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 28088,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1363,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 26725,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 19033,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28136,2 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -48,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 48,2 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 48,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
12-1. Учесть, что в бюджете села Коктау города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 7692,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
13. Учесть, что в бюджете села Коктау города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 19033,0 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет села Уштобе города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 29949,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1135,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 28814,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 20808,0 тысяч тенге;
2) затраты – 30518,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -569,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 569,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 569,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
14-1. Учесть, что в бюджете села Уштобе города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 5869,0 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 2137,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 26.07.2023 № 41 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).

12. Арқалық қаласы Көктау ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28088,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1363,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26725,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 19033,0 мың теңге;
2) шығындар – 28136,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -48,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48,2 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 48,2 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
12-1. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Көктау ауылының бюджетінде облыстық бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 7692,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 12-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Көктау ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 19033,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
14. Арқалық қаласы Үштөбе ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29949,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1135,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 28814,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 20808,0 мың теңге;
2) шығындар – 30518,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -569,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 569,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 569,3 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
14-1. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Үштөбе ауылының бюджетінде облыстық бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 5869,0 мың теңге, Арқалық қаласының бюджетінен 2137,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 26.07.2023 № 41 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

15. Учесть, что в бюджете села Уштобе города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 20808,0 тысяч тенге.
16. Утвердить бюджет села Фурманово города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 273753,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1712,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 99,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 271942,3 тысяч тенге, из них объем субвенций – 28569,0 тысяч тенге;
2) затраты – 273865,0тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -111,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 111,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 111,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
17. Учесть, что в бюджете села Фурманово города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 28569,0 тысяч тенге.
18. Учесть, что в бюджете села Фурманово города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 240164,3 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 3209,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
19. Утвердить бюджет села Целинный города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 25, 26, 27 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 28389,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 687,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27702,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 21317,0 тысяч тенге;
2) затраты – 29337,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -948,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 948,0 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 948,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
19-1. Учесть, что в бюджете села Целинный города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 6385,0 тысяч тенге.

15. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Үштөбе ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 20808,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
16. Арқалық қаласы Фурманов ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23, 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 273753,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1712,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 99,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 271942,3 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 28569,0 мың теңге;
2) шығындар – 273865,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -111,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 111,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 111,7 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Фурманов ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 28569,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
18. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Фурманов ауылының бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі облыстық бюджеттен 240164,3 мың теңге сомасында, Арқалық қаласының бюджетінен 3209,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. Арқалық қаласы Целинный ауылының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26, 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28389,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 687,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 27702,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 21317,0 мың теңге;
2) шығындар – 29337,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -948,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 948,0 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 948,0 мың теңге.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
19-1. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Целинный ауылының бюджетінде облыстық бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 6385,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 19-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
20. Учесть, что в бюджете села Целинный города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 21317,0 тысяч тенге.
21. Утвердить бюджет Ашутастинского сельского округа города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 28, 29, 30 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 309935,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3818,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 306117,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 33567,0 тысяч тенге;
2) затраты – 310218,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -283,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 283,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 283,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 21 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
22. Учесть, что в бюджете Ашутастинского сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 33567,0 тысяч тенге.
23. Учесть, что в бюджете Ашутастинского сельского округа города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 264910,0 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 7640,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 23 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
24. Утвердить бюджет Каиндинского сельского округа города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 40432,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 811,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 39621,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 28541,0 тысяч тенге;
2) затраты – 40536,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -104,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 104,1 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 104,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).

Ескерту. Шешім 19-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Целинный ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 21317,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
21. Арқалық қаласы Ашутасты ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29, 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 309935,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3818,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 306117,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 33567,0 мың теңге;
2) шығындар – 310218,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -283,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 283,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 283,9 мың теңге.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Ашутасты ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 33567,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
23. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Ашутасты ауылдық округінің бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі облыстық бюджеттен 264910,0 мың теңге сомасында, Арқалық қаласының бюджетінен 7640,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. Арқалық қаласы Қайыңды ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32, 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40432,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 811,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 39621,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 28541,0 мың теңге;
2) шығындар – 40536,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -104,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 104,1 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 104,1 мың теңге.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

24-1. Учесть, что в бюджете Каиндинского сельского округа города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 10980,0 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 100,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 24-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 26.07.2023 № 41 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
25. Учесть, что в бюджете Каиндинского сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 28541,0 тысяч тенге.
26. Утвердить бюджет Молодежного сельского округа города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 34, 35, 36 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 36615,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6554,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 29714,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 20844,0 тысяч тенге;
2) затраты – 36666,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -51,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 51,2 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 51,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 26 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
26-1. Учесть, что в бюджете Молодежного сельского округа города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 8870,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 26-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
27. Учесть, что в бюджете Молодежного сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2023 год в сумме 20844,0 тысяч тенге.
28. Утвердить бюджет Родинского сельского округа города Аркалыка на 2023-2025 годы согласно приложениям 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 499352,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6908,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 492444,3 тысяч тенге, из них объем субвенций – 39674,0 тысяч тенге;
2) затраты – 500065,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;

24-1. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Қайыңды ауылдық округінің бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі облыстық бюджеттен 10980,0 мың теңге сомасында, Арқалық қаласының бюджетінен 100,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 24-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 26.07.2023 № 41 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
25. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Қайыңды ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 28541,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
26. Арқалық қаласы Молодежный ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35, 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36615,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6554,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 29714,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 20844,0 мың теңге;
2) шығындар – 36666,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -51,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51,2 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 51,2 мың теңге.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
26-1. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Молодежный ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 8870,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 26-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Молодежный ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 20844,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
28. Арқалық қаласы Родина ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 37, 38, 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 499352,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6908,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 492444,3 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 39674,0 мың теңге;
2) шығындар – 500065,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;

30. Учесть, что в бюджете Родинского сельского округа города Аркалыка на 2023 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 446410,3 тысяч тенге, из бюджета города Аркалыка в сумме 6360,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 30 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.10.2023 № 69 (вводится в действие с 01.01.2023).
31. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата

30. 2023 жылға арналған Арқалық қаласы Родина ауылдық округінің бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі облыстық бюджеттен 446410,3 мың теңге сомасында, Арқалық қаласының бюджетінен 6360,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.10.2023 № 69 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
31. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының хатшысы Г. Елтебаева
Арқалық қалалық мәслихатының