"Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление государственных закупок Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 30 мая 2022 года № 177
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 29 июня 2020 года, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 124 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении (далее - ГУ) "Управление государственных закупок Павлодарской области" согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Отменить некоторые постановления акимата Павлодарской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. ГУ "Управление государственных закупок Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области;
принятие иных необходимых мер вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Шаймуратову Д.Ш.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Скаков
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "11" мая 2022 года
№ 123/1
Приложение 1
Положение о государственном учреждении "Управление государственных закупок Павлодарской области"
1.Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере организации, проведения и мониторинга государственных закупок.
2. Государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области" не имеет ведомств.

"Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2022 жылғы 30 мамырдағы № 177 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 29 маусымдағы Әкімшілік рәсімдік - процестік кодексінің 40 - бабы 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 124-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 65-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - ММ) туралы ереже осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Павлодар облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" ММ заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Д.Ш. Шаймұратоваға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ә. Сқақов
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "11" мамырдағы
№ 123/1 қаулысымен
бекітілді
1-қосымша
"Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру, өткізу және мониторингілеу саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.

3. Государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: "Управление государственных закупок Павлодарской области": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, площадь Победы, 5Б.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области":
понедельник – пятница с 9:00 часов до 18:30 часов, обеденный перерыв с 13:00 часов до 14:30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа на государственном языке – "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі; на русском языке – государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области".
12. Государство в лице акимата Павлодарской области является учредителем государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области".

3. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы, 5Б - үйі.
10. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі – жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
11. Мемлекеттік органның мемлекеттік тілдегі толық атауы – "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі; орыс тілінде – государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области".
12. Мемлекет Павлодар облысының әкімдігі тұлғасында "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.

13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области" осуществляется из республиканского и местных бюджетов.
15. Государственному учреждению "Управление государственных закупок Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области".
Если государственному учреждению "Управление государственных закупок Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы, направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области"
16. Задачи:
1)организация и проведение централизованных государственных закупок в соответствии с перечнем товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются единым организатором государственных закупок, определяемым уполномоченным органом в сфере государственных закупок;
2)мониторинг государственных закупок, проведенных способом конкурса или аукциона;
3)реализация государственной политики в сфере государственных закупок;
4)иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
17. Полномочия:
1) права:
запрашивает информацию, необходимую для организации и проведения централизованных государственных закупок, а также иную дополнительную информацию в пределах своей компетенции;
запрашивает необходимую информацию для проведения мониторинга государственных закупок, включая планы, отчетность, договоры, сведения о платежах, а также иную информацию по государственным закупкам от администраторов бюджетных программ и подведомственных акимату предприятий и учреждений в пределах своей компетенции;
запрашивает и получает от государственных органов, иных организаций, а также должностных лиц, граждан документы и сведения, необходимые для выполнения возложенных задач и функций;
2) обязанности:
вносит на рассмотрение акимата и акима области предложения по основным направлениям развития, решению вопросов в сфере государственных закупок на территорий Павлодарской области;
заключает договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
в целях организации работы разрабатывает и принимает в пределах своей компетенции приказы;
представляет интересы Управления в судебных и государственных органах;
осуществляет иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.

13. Осы ереже "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеттері мен өкілеттіктері
16. Міндеттері:
1) мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган айқындайтын мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушы мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесіне сәйкес, орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу;
2) конкурс немесе аукцион тәсілімен өткізілетін мемлекеттік сатып алуды мониторингілеу;
3) мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
17. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу үшін қажетті ақпаратты, сондай-ақ өз құзыреті шегінде өзге де қосымша ақпаратты сұратады;
жоспарларды, есептілікті, шарттарды, төлемдер туралы мәліметтерді қоса алғанда, мемлекеттік сатып алу мониторингін жүргізу үшін қажетті ақпаратты, сондай-ақ өз құзыреті шегінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінен және әкімдікке ведомстволық бағынысты кәсіпорындар мен мекемелерден мемлекеттік сатып алу жөніндегі өзге де ақпаратты сұратады;
мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдардан, сондай-ақ лауазымды адамдардан, азаматтардан жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті құжаттар мен мәліметтерді сұратады және алады;
2) міндеттері:
Павлодар облысының аумағында мемлекеттік сатып алу саласындағы мәселелерді шешу, дамытудың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстарды облыс әкімдігі мен әкімінің қарауына енгізеді;
өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасайды;
жұмысты ұйымдастыру мақсатында өз құзыреті шегінде бұйрықтар әзірлейді және қабылдайды;
сот және мемлекеттік органдарда басқарманың мүддесін білдіреді;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.

18. Функции:
1) организует и проводит государственные закупки в соответствии с перечнем товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются единым организатором государственных закупок, определяемым уполномоченным органом в сфере государственных закупок;
2) организует и проводит мониторинг осуществления государственных закупок государственными органами, учреждениями и предприятиями;
3) разрабатывает и утверждает конкурсную или аукционную документацию на основании представленного заказчиком задания;
4) размещает на веб-портале государственных закупок объявления о проведении государственных закупок;
5) разъясняет положения конкурсной документации и аукционной документации;
6) рассматривает задания, представленные заказчиком на организацию и проведение государственных закупок, содержащие документы, установленные законодательством Республики Казахстан в области государственных закупок;
7) направляет заказчику замечания к проекту конкурсной (аукционной) документации, а также запросы о разъяснении положений конкурсной (аукционной) документации;
8) в случае необходимости вносит изменения и (или) дополнения в конкурсную документацию (аукционную документацию);
9) зачисляет в доход соответствующего бюджета либо возвращает потенциальному поставщику обеспечение заявки на участие в электронных государственных закупках способом конкурса или аукциона в случаях, предусмотренных законодательством;
10) определяет и утверждает состав конкурсной комиссии (аукционной комиссии);
11) при осуществлении государственных закупок способом из одного источника в случаях, предусмотренных законодательством, направляет потенциальному поставщику приглашение, посредством веб-портала государственных закупок, принять участие в государственных закупках;
12) осуществляет государственные закупки отдельных видов товаров, работ, услуг в установленном законодательством порядке;
13) обращается с иском в суд о признании потенциального поставщика или поставщика недобросовестным участником государственных закупок, в случаях, предусмотренных действующим законодательством;
14) организует ведение делопроизводства, регистрирует входящую и исходящую корреспонденцию, обеспечивает прием граждан;
15) рассматривает обращения физических и юридических лиц в пределах своей компетенции;
16) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, о государственных закупках.
3. Статус, полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области"

18. Функциялары:
1) мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган айқындайтын мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушы мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесіне сәйкес, орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу;
2) мемлекеттік органдардың, мекемелер мен кәсіпорындардың мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру мониторингін ұйымдастырады және жүргізеді;
3) тапсырыс беруші берген тапсырма негізінде конкурстық немесе аукциондық құжаттаманы әзірлейді және бекітеді;
4) мемлекеттік сатып алу веб-порталында мемлекеттік сатып алуды өткізу туралы хабарландыруларды орналастырады;
5) конкурстық құжаттаманың және аукциондық құжаттаманың ережелерін түсіндіреді;
6) тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруға және өткізуге ұсынған, Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнамасында белгіленген құжаттарды қамтитын тапсырмаларды қарастырады;
7) тапсырыс берушіге конкурстық (аукциондық) құжаттаманың жобасына ескертулер, сондай-ақ конкурстық (аукциондық) құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулар жібереді;
8) қажет болған жағдайда конкурстық құжаттамаға (аукциондық құжаттамаға) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
9) заңнамада көзделген жағдайларда конкурс немесе аукцион тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алуға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді тиісті бюджеттің кірісіне есептейді не әлеуетті өнім берушіге қайтарады;
10) конкурстық комиссияның (аукциондық комиссияның) құрамын айқындайды және бекітеді;
11) заңнамада көзделген жағдайларда бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушіге мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік сатып алуға қатысуға шақыру жібереді;
12) заңнамамен белгіленген тәртіпте тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің жекелеген түрлерін мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады;
13) қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда әлеуетті өнім берушіні немесе өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушысы деп тану туралы сотқа талап-арызбен жүгінеді;
14) іс жүргізуді ұйымдастырады, кіріс және шығыс хат-хабарларды тіркейді, азаматтарды қабылдауды қамтамасыз етеді;
15) өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды;
16) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері

19. Руководство государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач, возложенных на государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области" и осуществление им своих функций.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима Павлодарской области в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области":
1) определяет обязанности и полномочия руководителей отделов Управления;
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должности работников Управления;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Управления;
4) в соответствие со своей компетенцией издает приказы;
5) утверждает положения отделов Управления;
6) представляет Управление во всех государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
7) в пределах своих полномочий обеспечивает исполнение требований антикоррупционного законодательства и несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
22. Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
23. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление государственных закупок Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление государственных закупок Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
25. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области" и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и коллективным договором.

19. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
20. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Павлодар облысы әкімінің өкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
21. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкiлеттiктерi:
1) Басқарма бөлімдері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
2) заңнамаға сәйкес Басқарма қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте Басқарма қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
4) өз құзыретіне сәйкес бұйрықтар шығарады;
5) басқарма бөлімдерінің ережелерін бекітеді;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда басқарма атынан мүддесін білдіреді;
7) өз өкілеттігі шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнама талаптарының орындалуын қамтамасыз етеді және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапты болады;
8) заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
22. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
23. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
24. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
25. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңына және ұжымдық шартқа сәйкес айқындалады.

4. Имущество государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области"
26. Государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
27. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление государственных закупок Павлодарской области", относится к коммунальной собственности.
28. Государственное учреждение "Управление государственных закупок Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области"
29. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "11" мая 2022 года
№ 123/1
Перечень постановлений акимата Павлодарской области, подлежащих отмене
1. Постановление акимата Павлодарской области от 15 апреля 2019 года № 104/2 "Об утверждении Положения и структуры государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области".
2. Постановление акимата Павлодарской области от 26 июля 2019 года № 236/2 "О внесении изменения в постановление акимата Павлодарской области от 15 апреля 2019 года № 104/2 "Об утверждении Положения и структуры государственного учреждения "Управление государственных закупок Павлодарской области".

4. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
26. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
27. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
28. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
29. "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Павлодар облысы әкімдігінің
2022 жылғы "11" мамырдағы
№ 123/1 қаулысына
2-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің күші жойылуға жататын қаулыларының тізбесі
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2019 жылғы 15 сәуірдегі "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесі мен құрылымын бекіту туралы" № 104/2 қаулысы.
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2019 жылғы 26 шілдедегі "Павлодар облысы әкімдігінің 2019 жылғы 15 сәуірдегі "Павлодар облысының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесі мен құрылымын бекіту туралы" № 104/2 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" № 236/2 қаулысы.