1) доходы - 54 356 284 тысячи тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 33 826 805 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 207 361 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала –293 946 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 20 028 172 тысячи тенге;
2) затраты - 56 632 406 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -261 088 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 51 801 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 312 889 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -2 015 034 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 015 034 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области 05.12.2023 № 98/11 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть на 2023 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по индивидуальному подоходному налогу –36,5 процентов;
2) по социальному налогу – 36,5 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области 05.12.2023 № 98/11 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Учесть на 2023 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 63,5 процентов;
3) по социальному налогу – 63,5 процентов.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области 05.12.2023 № 98/11 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2023 год бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 20 894 197 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 465 795 тысяч тенге, в том числе:
п.Солнечный – 5 163 тысячи тенге;
п.Шидерты – 94 912 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 45 406 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 37 603 тысячи тенге;
Қояндинский сельский округ – 55 615 тысяч тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 37 371 тысяча тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 41 644 тысячи тенге;
Экибастузский сельский округ – 68 441 тысяча тенге;
село Шиқылдақ – 46 851 тысяча тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 32 789 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 469 323 тысячи тенге, в том числе:
п.Солнечный – 699 тысяч тенге;

1) кірістер - 54 356 284 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 33 826 805 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 207 361 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 293 946 мың теңге;
трансферттер түсімі - 20 028 172 мың теңге;
2) шығындар - 56 632 406 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -261 088 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 51 801 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 312 889 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар
бойынша сальдо - нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 015 034 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 015 034 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 05.12.2023 № 98/11 ( 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 36,5 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 36,5 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 05.12.2023 № 98/11 ( 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2023 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 63,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 63,5 пайыз.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 05.12.2023 № 98/11 ( 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2023 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 20 894 197 мың теңге сомада қарастырылсын.
5. 2023 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 465 795 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – 5 163 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 94 912 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 45 406 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 37 603 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 55 615 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 37 371 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 41 644 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 68 441 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 46 851 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 32 789 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 469 323 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі - 699 мың теңге;

п.Шидерты – 96 002 тысячи тенге;
Аккольский сельский округ – 44 156 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 38 704 тысячи тенге;
Қояндинский сельский округ – 58 530 тысяч тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 38 595 тысяч тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 42 485 тысяч тенге;
Экибастузский сельский округ – 65 150 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 50 081 тысяча тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 34 921 тысяча тенге.
7. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 503 401 тысяча тенге, в том числе:
п.Солнечный – 4 026 тысяч тенге;
п.Шидерты – 103 581 тысяча тенге;
Аккольский сельский округ – 46 261 тысяча тенге;
Байетский сельский округ – 41 214 тысяч тенге;
Қояндинский сельский округ – 63 262 тысячи тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 40 480 тысяч тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 44 484 тысячи тенге;
Экибастузский сельский округ – 68 233 тысячи тенге;
село Шиқылдақ – 53 957 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 37 903 тысячи тенге.
8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
36 622 тысячи тенге – на благоустройство дворов и установку контейнеров в поселке Солнечный;
10 546 тысяч тенге – на установку мини футбольного поля в поселке Шидерты и Железнодорожном сельском округе;
21 116 тысяч тенге – на установку опор уличного освещения и детской игровой площадки в Қояндинском сельском округе;
20 018 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе имени академика Алькея Маргулана и селе Шиқылдақ;
1 898 тысяч тенге – на текущий ремонт футбольного поля Сарыкамысского сельского округа;
58 920 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением в сельских населенных пунктах;
27 305 тысяч тенге – на приобретение и установку котельной в селе Байет Байетского сельского округа;
5 400 тысяч тенге –на благоустройство населенных пунктов;
1 782 тысячи тенге –на текущий ремонт здания аппарата акима поселка Шидерты;
97 334 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
1 786 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
900 тысяч тенге – на оплату труда государственных служащих;
465 тысяч тенге – на оплату труда внештатных работников;

Шідерті поселкеcі – 96 002 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 44 156 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 38 704 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 58 530 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 38 595 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 42 485 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 65 150 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 50 081 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 34 921 мың теңге.
7. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 503 401 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – 4 026 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 103 581 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 46 261 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 41 214 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 63 262 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 40 480 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 44 484 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 68 233 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 53 957 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 37 903 мың теңге.
8. 2023 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетінжоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылды:
Солнечный поселкесінде контейнерлерді орналастыру және аулаларды абаттандыруға – 36 622 мың теңге;
Шідерті поселкесінде және Теміржол ауылдық округінде шағын футбол алаңын орналастыруға – 10 546 мың теңге;
Қоянды ауылдық округінде көшелерді жарықтандыру тіректерін және балалар ойын алаңын орналастыруға – 21 116 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылында және Шиқылдақ ауылында балалар ойын алаңын орналастыруға - 20 018 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округінде футбол алаңын ағымдағы жөндеуге - 1 898 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен қамтамасыз етуге – 58 920 мың теңге;
Байет ауылдық округінің Байет ауылында қазандықты сатып алу және құруға - 27 305 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыруға - 5 400 мың теңге;
Шідерті поселкесі әкім аппаратының ғимаратына ағымдағы жөндеуге – 1 782 мың. теңге;
аудандық маңызы бар автомобил жолдарына және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге – 97 334 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 1 786 мың теңге;
мемлекеттік қызметкерлердің еңбек ақысына - 900 мың теңге;
штаттан тыс қызметкерлерге еңбекақы төлеу – 465 мың теңге;

24 727 тысяч тенге – на оплату бонусов по результатам оценки деятельности государственных служащих.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области 05.12.2023 № 98/11 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сел, поселков и сельских округов определяется на основании постановления акимата города.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2023 год в сумме 255 069 тысяч тенге.

мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау нәтижелері бойынша бонустар төлеуге – 24 727 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 05.12.2023 № 98/11 ( 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
10. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 255 069 мың теңге сомада бекітілсін.

Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области 05.12.2023 № 98/11 (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Учесть в Экибастузском городском бюджете на 2023 год целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 05.12.2023 № 98/11 ( 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2023 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

45 606
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
135 723
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
135 723
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
90 688
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
90 688
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)я)
45 035
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
45 035
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 132 511
1
Социальное обеспечение
493 923
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
493 923
005
Государственная адресная социальная помощь
493 923
2
Социальная помощь
1 719 244
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 477 253
002
Программа занятости
261 582
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17 227
006
Оказание жилищной помощи
10 212
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
454 847
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 722
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
91 225
1
2
3
4
5
6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
266 236
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
318 049
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 153
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
241 991
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
241 991
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
919 344
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

45 606
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
135 723
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
135 723
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
90 688
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
90 688
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
45 035
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 035
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 132 511
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
493 923
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
493 923
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
493 923
2
Әлеуметтiк көмек
1 719 244
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 477 253
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
261 582
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17 227
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 212
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
454 847
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 722
1
2
3
4
5
6
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
91 225
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
266 236
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
318 049
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 153
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
241 991
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
241 991
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
919 344
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі