Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел земельных отношений района Аққулы"
Постановление акимата района Аққулы Павлодарской области от 30 мая 2022 года № 1-03/140
В соответствии с пунктом 2 статьи 31, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18, статьей 124 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат района Аққулы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел земельных отношений района Аққулы".
2. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений района Аққулы" в установленном законодательном порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата района Аққулы;
опубликование настоящего постановления в районной газете "Аққу үні-Вести Аққулы";
принятие иных необходимых мер вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Аққулы Тастамбекова Р.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Аққулы А. Балгабаев
Утверждено
постановлением акимата
района Аққулы
от "30" мая 2022 года
№ 1-03/140
Положение о государственном учреждении "Отдел земельных отношений района Аққулы"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений района Аққулы" (далее - ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере земельных отношений на территории района Аққулы.
2. ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" не имеет ведомств.
3. ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан и Правилами документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 703.

"Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Аққулы ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 30 мамырдағы № 1-03/140 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 - бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабы 8) тармақшасына, 124 - бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес, Аққулы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынына жолдансын;
осы қаулыны Аққулы ауданы әкімдігінің интернет - ресурсында орналастырылсын;
осы қаулыны "Аққу үні-Вести Аққулы" аудандық газетінде жариялансын;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шаралар қолдансын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Аққулы ауданы әкімінің орынбасары Р.С.Тастамбековке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аққулы ауданының әкімі А. Балгабаев
Аққулы ауданы
әкімдігінің 2022 жылғы
"30" мамырдағы
№ 1-03/140 қаулысымен
бекітілген
"Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ) Аққулы ауданы аумағында жер қатынастары саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі, қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар мөртабаны, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына және Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 703 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" утверждаются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Павлодарская область, район Аққулы, 140700, село Аққулы,ул. Амангельды, здание 84 А.
10. Режим работы деятельности ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы": рабочие дни: понедельник- пятница с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование юридического лица: на государственном языке - "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі, на русском языке - государственное учреждение "Отдел земельных отношений района Аққулы".
12. Учредителем ГУ"Отдел земельных отношений района Аққулы" является государство в лице акимата района Аққулы.
13. Настоящее положение является учредительным документом ГУ"Отдел земельных отношений района Аққулы".
14. Финансирование деятельности ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" осуществляется из местного бюджета в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
15. ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы".
Если ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Цель, предмет деятельности, задачи и полномочия ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы"
16. Целью ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" является проведение государственной политики в сфере земельных отношений в районе Аққулы.

5. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ егер Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Аққулы ауданы, 140700, Аққулы ауылы, Амангелді көшесі, 84 А ғимарат.
10. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: жұмыс күндері: дүйсенбі-жұма сағат 9-00-ден сағат 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден сағат 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Заңды тұлғаның толық атауы: мемлекеттік тілде "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі, орыс тілінде- государственное учреждение "Отдел земельных отношений района Аққулы".
12. Мемлекет Аққулы ауданының әкімдігі тұлғасында "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, бюджет заңнамасына сәйкес мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ мақсаты, қызметтінің нысанасы, міндеттері мен өкілеттіктері
16. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ мақсаты: Аққулы ауданында жер қатынастары саласында мемлекеттік саясаттын жүргізу.

17. Предметом деятельности ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" является осуществление государственной политики в вопросах регулирования земельных отношений на территории района.
18. Задачи:
1) проведение единой государственной политики в области регулирования земельных отношений;
2) обеспечение и исполнение земельного законодательства, решений областных, районных представительных и исполнительных органов по организации использования охраны земель.
19. Полномочия:
1) права:
1-1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и должностных лиц и других организаций;
1-2) в пределах своих полномочий заключать договора,соглашения;
2) обязанности:
2-1) соблюдать нормы Земельного Кодекса, Трудового Кодекса Республики Казахстан и Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан";
2-2) качествнно оказывать населению государственные услуги;
2-3) вести бухгалтерский учет и финансовую отчетность государственного учреждения в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
2-4) обеспечивать сохранность закрепленного за ним коммунального имущества в соответствии с нормативными правовыми актами.
20. Функции:
1) выявление бесхозяйных земельных участков и организация работы по постановке их на учет;
2) реализация государственной политики в области регулирования земельных отношений;
3) подготовка предложений и проектов решений местного исполнительного органа района по предоставлению земельных участков и изменению их целевого назначения;
4) подготовка предложений и проектов решений местного исполнительного органа района по установлению публичных сервитутов для целей недропользования, связанных с геологическим изучением и разведкой полезных ископаемых;
5) изъятие земельных участков, в том числе для государственных нужд;
6) определение делимости и неделимости земельных участков;
7) организация проведения землеустройства и утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков;
8) организация разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель района;
9) организация разработки проектов земельно-хозяйственного устройства территорий населенных пунктов;
10) организация проведения земельных торгов (аукционов) и проведение конкурса по предоставлению права временного возмездного землепользования (аренды) для ведения крестьянского или феремерского хозяйства, сельскохозяйственного производства;
11) проведение экспертизы проектов и схем районного значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;

17. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ қызметінің мәні: ауданының аумағында жер қатынастарын реттеу мәселелерінде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
18.Міндеттері:
1) жер қатынастарын реттеу саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты жүргізу;
2) жер заңнамасын облыстық, аудандық өкілді және атқарушы органдардың жерді қорғауды пайдалануды ұйымдастыру жөніндегі шешімдерін қамтамасыз ету және орындау.
19. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
1-1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардан лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрату және алу;
1-2) өз құзыреттілігі шегінде келісімдерді, шарттарды жасасу.
2) міндеттері:
2-1) Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің, Еңбек Кодексінің және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының нормаларын сақтау;
2-2) мемлекеттік қызметтерді тұрғындарға сапалы көрсету;
2-3)Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес мемлекеттік мекеменің бухалтерлік есебін және қаржылық есептілігін жүргізу;
2-4) нормативтік құқықтық актілерге сәйкес өзіне бекітілген коммуналдық мүліктің сақталуын қамтамасыз ету.
20. Функциялары:
1) иесі жоқ жер учаскелерін анықтау және оларды есепке алу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
2) жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) ауданның жергілікті атқарушы органының жер учаскелерін беру және олардың нысаналы мақсатын өзгерту жөніндегі ұсыныстары мен шешімдерінің жобаларын дайындау;
4) геологиялық зерттеуге және пайдалы қазбаларды барлауға байланысты жер қойнауын пайдалану мақсаттары үшін жария сервитуттарды белгілеу бойынша ауданның жергілікті атқарушы органы ұсыныстарының және шешімдерінің жобаларын дайындау;
5) жер учаскелерін алып қою, соның ішінде мемлекеттік мұқтажы үшін;
6) жер учаскелерінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін айқындау;
7) жерге орналастыруды жүргізуді ұйымдастыру және жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту;
8) аудандардың жерді аймақтарға бөлу жобаларын, жерді ұтымды пайдалану жөніндегі жобалары мен схемаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
9) елді мекендер аумағының жер-шаруашылық орналастыру жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
10) жер сауда-саттығын (аукциондар) және шаруа (фермерлік) шаруашылық, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін уақытша өтеулі (жалдау) жер пайдалану құқығын беру жөніндегі конкурс ұйымдастыру;
11) жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын, аудандық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;

12) составление баланса земель района;
13) ведение учета собственников земельных участков и землепользователей, а также других субъектов земельных правоотношений;
14) выдача паспортов земельных участков сельскохозяйственного назначения;
15) заключение договоров купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования и осуществление контроля за исполнением условий заключенных договоров;
16) подготовка предложений по выдаче разрешений местным исполнительным органом района на использование земельных участков для проведения изыскательских работ в соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан;
17) подготовка предложений по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой;
18) выявление земель, неиспользуемых и используемых с нарушением Земельного Кодекса Республики Казахстан;
19) подготовка предложений по резервированию земель;
20) утверждение земельно-кадастрового плана;
21) размещение утвержденных проектов земельно-хозяйственного устройства территории населенных пунктов на специальных информационных стендах в местах, доступных для населения;
22) разработка совместно с акимами сельского округа и органами местного самоуправления, внесение на утверждение местному исполнительному представительному органу района Плана по управлению пастбищами и их использованию;
23) обеспечение реализации Плана по управлению пастбищами и их использованию и представление ежегодного отчета об итогах его реализации местному представительному органу района.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы"
21. Руководство ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" осуществляется первым руководителям, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" задач и осуществление им своих полномочий.
22. Первый руководитель ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
23. Первый руководитель ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" заместителей не имеет.
24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы":
1) предоставляет на утверждение акимата района Положение ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" и внесений в него изменений и дополнений;
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан";

12) ауданның жер балансын жасау;
13) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың, сондай-ақ жер құқығы қатынастарының басқа да субъектілерінің есебін жүргізу;
14) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің паспорттарын беру;
15) жер учаскесін сатып алу-сату шарттары мен жалдау және жерді уақытша өтеусіз пайдалану шарттарын жасасу және жасалған шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
16) Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне сәйкес ауданның жергілікті атқарушы органының іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беруі жөнінде ұсыныстар дайындау;
17) ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөнінде ұсыныстар дайындау;
18) Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне сәйкес пайдаланылмай жатқан және заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жерді анықтау;
19) жерді резервке қалдыру жөніндегі ұсыныстарды дайындау;
20) жер-кадастрлық жоспарды бекіту;
21) елді мекен бөлігі аумағында жер шарауашылық құрылғы жобаларын тұрғындар үшін қол жетімді орындарда арнайы аппараттық стендте орналастыру;
22) ауылдық округ пен жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен бірлесіп әзірлеу, жайылымдарды басқару және оларды пайдалану бойынша жоспарды жергілікті атқарушы органның бекітуіне ұсыну;
23) жайлымдарды басқару және оларды пайдалану жоспарын іске асыруын қамтамасыз ету және аудандық жергілікті атқарушы органынан оның іске асырылуы туралы жыл сайынғы есептілікті ұсыну.
3-тарау. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
21. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
22. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ бірінші басшысы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
23. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ бірінші басшысында орынбасарлар жоқ.
24. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) аудан әкімдігінің бекітуіне "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ туралы Ережені және оған өзгерістер мен толықтыруларды енгізуге ұсынады;
2) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

3) осуществляет в порядке, установленным трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", поощрение работников ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
4) издает приказы и дает указание по вопросам входящих в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы";
5) разрабатывает и утверждает инструкции сотрудников ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы";
6) представляет ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" во всех государственных органах, суде и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан;
7) выдает доверенности на право представления интересов ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" во всех государственных органах, суде и иных организациях, независимо от форм собственности, в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан;
8) направляет сотрудников ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" в командировки;
9) осуществляет личный прием граждан;
10) утверждает перспективные и текущие планы работы ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы";
11) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
12) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещаюшим.
25. Взаимоотношения между ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом района) регулируется Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
26. Взаимоотношения между ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом района) регулируется Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и "О государственной службе Республики Казахстан".
27. Взаимоотношения между администрацией ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" с трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и коллективным договором.
Глава 4. Имущество ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы"
28. ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Имущество ГУ "Аппарат акима района Аққулы" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".

3) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасында және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ қызметкерлерін көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
4) "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ қызметкерлерінің барлығы орындауға міндетті өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын әзірлейді және бекітеді;
6) барлық мемлекеттік органдарда, сотта және өзге де ұйымдарда меншік нысанына қарамастан Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ мүддесін қорғайды;
7) барлық мемлекеттік органдарда, сотта және өзге де ұйымдарда меншік нысанына қарамастан Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ мүддесін қорғау құқығына сенім хат береді;
8) "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ қызметкелерін іссапарға жібереді;
9) азаматтардың жеке қабылдауын жүзеге асырады;
10) "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ келешектегі және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және оған дербес жауап береді;
12) өз құзіретінің шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды.
"Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
25. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару уәкілетті органы (ауданның жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттеледі.
26. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ мен тиісті саланың уәкілетті органы (ауданның жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарымен реттеледі.
27. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексімен және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен және ұжымдық шартпен белгіленеді.
4-тарау. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ мүлкі
28. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" относится к районной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Глава 5. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы"
31. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
32. При упразднении (ликвидации) ГУ "Отдел земельных отношений района Аққулы" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в районной коммунальной собственности.

29. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ-де бекітілген мүлік аудандық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында өзгеше көзделмесе, "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
32. "Аққулы ауданының жер қатынастары бөлімі" ММ қысқартылған (таратылған) кезде несиегерлердің талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік аудандық коммуналдық меншігінде қалады.