Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2023-2025 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15 декабря 2022 года № 181-VII
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об утверждении бюджета сельских округов на 2023-2025 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 266 647 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 57 047 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 602 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 208 998 тысяч тенге.
2) затраты – 274 243 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 7 596 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 7 596 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 596 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2023 № 60-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 186 934 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 348 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 823 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 175 763 тысяч тенге.
2) затраты – 188 262 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 328 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 1 328 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;

2023-2025 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 181-VII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2023-2025 жылдарға арналған ауылдық округтер бюджет жобасын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 266 647 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 57 047 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 602 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 208 998 мың теңге.
2) шығындар – 274 243 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -7 596 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7 596 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 7 596 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 60-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жанбай ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 186 934 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 348 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 823 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 175 763 мың теңге.
2) шығындар – 188 262 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 328 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 328 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 352 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 352 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 352 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2023 № 60-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Предусмотреть на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 375 285 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 58 060 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 69 409 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 61 252 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 68 037 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 50 333 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 33 779 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 34 415 тысяч тенге.
9. Предусмотреть на 2023 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 750 091 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 169 876 тысяч тенге;
Исатайкий сельский округ 92 859 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 56 135 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 55 963 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 105 789 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 135 209 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 352 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 352 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 352 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 60-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері 2023 жылға 375 285 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 58 060 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 69 409 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 61 252 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 68 037 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 50 333 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 33 779 мың теңге.
Нарын ауылдық округі 34 415 мың теңге көзделсін.
9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2023 жылға 750 091 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 169 876 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 92 859 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 56 135 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 55 963 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 105 789 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 135 209 мың теңге.

Камыскалинский сельский округ 134 260 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2023 № 60-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Мусин) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.

Қамысқала ауылдық округі 134 260 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 60-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Мусин) жүктелсін.

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата Н. Муханбеталиев
Приложение 1 к решению
Исатайского районного
маслихата от 15 декабря 2022
года № 181-VII
Бюджет Аккистауского сельского округа на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2023 № 60-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

11. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Н. Муханбеталиев
Исатай аудандық мәслихатының
2022 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 181-VII шешіміне 1 қосымша
Аққыстау ауылдық округінің 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 60-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І Кірістер