О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2022 года № 24-149-VII
Причечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 0.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шардаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Шардаринского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 227 219 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 326 148 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 748 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 83 242 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 804 081 тысяч тенге;
2) затраты – 10 468 720 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 548 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 20 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 152 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 242 049 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 242 049 тысяч тенге:
поступление займов –20 700 тысяч тенге;
погашение займов – 20 152 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 241 501 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 15-66-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2023 год – 0;
3. Утвердить объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2023 год в сумме 301 951 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ К.Турысбекова 29 868 тысяч тенге;
Сельский округ Коссейт 21 702 тысяч тенге;
Сельский округ Коксу 32 316 тысяч тенге;
Сельский округ Узын ата 24 967 тысяч тенге;
Сельский округ Алатау батыр 28 956 тысяч тенге;
Сельский округ Кызылкум 21 696 тысяч тенге;
Сельский округ Акшенгелди 24 314 тысяч тенге;
Сельский округ Суткент 21 059 тысяч тенге;
Сельский округ Достык 24 102 тысяч тенге;

2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 24-149-VII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шардара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шардара ауданының 2023-2025 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 10 227 219 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 326 148 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 13 748 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 83 242 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 6 804 081 мың теңге;
2) шығындар – 10 468 720 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 548 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 20 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 152 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -242 049 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 242 049 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 20 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 152 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 241 501 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 15-66-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2023 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі – 0;
3. 2023 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 301 951 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қ.Тұрысбеков ауылдық округіне 29 868 мың теңге;
Қоссейіт ауылдық округіне 21 702 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 32 316 мың теңге;
Ұзын ата ауылдық округіне 24 967 мың теңге;
Алатау батыр ауылдық округіне 28 956 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округіне 21 696 мың теңге;
Ақшеңгелді ауылдық округіне 24 314 мың теңге;
Сүткент ауылдық округіне 21 059 мың теңге;
Достық ауылдық округіне 24 102 мың теңге;

Сельский округ Жаушыкум 21 582 тысяч тенге;
Город Шардара 51 389 тысяч тенге;
4. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в размере – 77 782 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень текущих целевых трансфертов выделямых из местного бюджета бюджетам сельских округов и города на 2023 год согласно приложению 4.

Жаушықұм ауылдық округіне 21 582 мың теңге;
Шардара қаласына 51 389 мың теңге;
4. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі көзделмеген.
5. Аудан әкімдігінің 2023 жылға арналған резервi – 77 782 мың теңге көлемінде бекітілсін.
6. 2023 жылға жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қала, ауылдық округтер бюджеттерінің арасында бөліну тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2023 год согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата А. Карсыбаев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского района
от 23 декабря 2022 года № 24-149-VII
Районный бюджет на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2023 № 15-66-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

7. 2023 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат хатшысы А. Қарсыбаев
Шардара аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 24-149-VII шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 15-66-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3